Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lincoln NE USA: Nebraska Invitational 4.5.2019

M 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Alex Nelson
Alex Nelson ('99)
USA10.53
  
 PB
2
Isaiah Hutchinson
Isaiah Hutchinson 
USA10.58
  
 
3
Noah Lukz
Noah Lukz ('98)
USA10.69
  
 PB
4
Landon Larson
Landon Larson 
USA10.75
  
 SB
5
Aaron Chier
Aaron Chier 
USA10.81
  
 SB
6
Simon Wiedel
Simon Wiedel ('97)
USA10.88
  
 
7
Manny Phoulom-Smith
Manny Phoulom-Smith 
USA10.90
  
 PB
Finale B
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Chase Keller
Chase Keller ('99)
USA10.91
  
 PB
2
Mamer Mamer
Mamer Mamer ('96)
USA10.93
  
 SB
5
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA11.32
  
 PB
M 200 m    

Finale A

Finale
1
Jaron Woodyard
Jaron Woodyard ('97)
USA21.42
  
 PB
2
Mason Hericks
Mason Hericks ('98)
USA21.46
  
 
3
Noah Lukz
Noah Lukz ('98)
USA21.69
  
 PB
4
Landon Larson
Landon Larson 
USA21.96
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Levi Gipson
Levi Gipson ('93)
USA48.03
  
 SB
2
Mitchel Acker
Mitchel Acker 
USA48.84
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Cal Lawton
Cal Lawton 
USA1:50.11
  
 PB
2
Riley Bauer
Riley Bauer 
USA1:51.02
  
 PB
3
Wyatt Gatrost
Wyatt Gatrost 
USA1:52.52
  
 
4
Daniels Bambals
Daniels Bambals ('98)
LAT1:53.20
  
 
5
Matt Cozine
Matt Cozine 
USA1:54.12
  
 PB
6
Daniel Mattern
Daniel Mattern ('99)
USA1:54.75
  
 
7
Paul Lovell
Paul Lovell 
USA1:54.77
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Matthew Fayers
Matthew Fayers ('94)
GBR4:00.32
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Chase Howard
Chase Howard 
USA8:42.11
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Landon Bartel
Landon Bartel ('96)
USA2.21
  
 PB
 
2.05 SB
  O
2.10 SB
  O
2.14 SB
  O
2.18 SB
 XO
2.21 PB
  O
2.24
XXX
  
2
Mayson Conner
Mayson Conner ('99)
USA2.18
  
 
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10
  O
2.14
XXO
2.18
 XO
2.21
XXX
  
3
Miles Griffith
Miles Griffith 
USA2.10
  
 
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10
 XO
2.14
XXX
    
4
Michael Hoffer
Michael Hoffer 
USA2.00
  
 
 
1.95
 XO
2.00
XXO
2.05
XXX
     
7
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA1.90
  
 
 
1.85
 XO
1.90
XXO
1.95
XXX
     
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Garrison Hughes
Garrison Hughes ('99)
USA5.16
  
 SB
 
4.96
  O
5.11 SB
  O
5.16 SB
XXO
     
2
Kevin Cahoy
Kevin Cahoy ('96)
USA5.11
  
 SB
 
4.81
  O
4.96
  O
5.11 SB
  O
5.16
XXX
    
3
Spencer Powell
Spencer Powell ('97)
USA4.96
  
 
 
4.81
XXO
4.96
 XO
5.11
XXX
     
4
Jake Sellon
Jake Sellon ('99)
USA4.81
  
 
 
4.66
XXO
4.81
XXO
4.96
XXX
     
5
Drake Burton
Drake Burton ('99)
USA4.66
  
 
 
4.36
  O
4.51
  O
4.66
  O
4.81
XXX
    
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Jared Seay
Jared Seay ('97)
USA7.39
+0.1
  
 PB
 
7.12 PB
 0.3
7.057.07
 1.0
  X
 0.7
7.39 PB
 0.1
  X
 -0.7
  
2
Trent Koehler
Trent Koehler 
USA7.21
0.0
  
 SB
 
6.99 SB
 0.1
  X
 0.6
7.00 SB
 -0.1
7.11 SB
 0.3
7.21 SB  X
 -0.7
  
3
Tre Manning
Tre Manning 
USA7.14
+0.2
  
 
 
  X
 2.1
7.14
 0.2
  X
 -1.4
  X
 1.2
7.06
 0.4
6.50  
6
Cale Wagner
Cale Wagner ('97)
USA6.84
-0.8
  
 SB
 
6.84 SB
 -0.8
6.80
 0.4
  X
 0.4
6.67
 1.0
  X
 0.4
  X
 -0.7
  
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Kaiwan Culmer
Kaiwan Culmer ('96)
BAH15.88
+0.4
  
 SB
 
15.88 SB
 0.4
  X
 0.4
15.11
 1.2
13.61
 0.4
15.12
 0.7
15.48
 0.9
  
2
Shingai Kusena
Shingai Kusena 
USA14.88
+0.8
  
 
 
  X
 1.0
  X
 1.1
14.88
 0.8
  X
 1.3
14.64
 0.5
  X
 -2.0
  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Grady Leonard
Grady Leonard ('99)
USA17.28
  
 
 
16.9617.2817.07  X17.09  X  
2
Nick Coghill
Nick Coghill ('97)
USA17.27
  
 
 
  X17.0217.27  X  X  X  
3
Ben Allen
Ben Allen ('98)
USA16.39
  
 PB
 
15.8616.39 PB16.28  X  X  X  
8
Zach Podraza
Zach Podraza ('97)
USA11.20
  
 
 
  X  X10.86  X  X11.20  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Carlos Davis
Carlos Davis ('96)
USA56.88
  
 
 
56.7656.8855.3254.12  X53.40  
2
Burger Lambrechts JR
Burger Lambrechts JR ('98)
RSA55.34
  
 
 
52.41  X  X53.71  X55.34  
3
Khalil Davis
Khalil Davis ('96)
USA52.96
  
 
 
52.6352.96  –  –  –  –  
4
Nick Coghill
Nick Coghill ('97)
USA50.92
  
 
 
  X49.89  X49.1049.6450.92  
8
Jared Seay
Jared Seay ('97)
USA45.43
  
 SB
 
40.37 SB45.43 SB  X42.46  X  X  
12
Cale Wagner
Cale Wagner ('97)
USA39.00
  
 SB
 
38.39 SB39.00 SB38.01     
K 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Whitney Bridges
Whitney Bridges 
USA12.10
  
 
2
Sophia Jackson
Sophia Jackson 
USA12.10
  
 PB
K 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Whitney Bridges
Whitney Bridges 
USA24.15
  
 PB
2
Aspen Rolfes
Aspen Rolfes ('99)
USA24.43
  
 PB
3
Keaton Kester
Keaton Kester 
USA24.84
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Kaylee Jones
Kaylee Jones ('96)
USA55.57
  
 SB
2
Elizabeth Jones
Elizabeth Jones 
USA55.89
  
 SB
3
Lauren Houston
Lauren Houston ('96)
USA56.86
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:09.83
  
 
2
Krista Steele
Krista Steele 
USA2:14.01
  
 
3
Emma Bresser
Emma Bresser ('99)
USA2:14.27
  
 SB
4
Elsa Forsberg
Elsa Forsberg ('98)
USA2:14.86
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Elsa Forsberg
Elsa Forsberg ('98)
USA4:28.54
  
 PB
2
Tess Misgen
Tess Misgen 
USA4:39.89
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Jasmine Barge
Jasmine Barge ('97)
USA13.48
  
 
2
Jaymie O'connor
Jaymie O'connor ('97)
CAN13.88
  
 
3
Haley Mottinger
Haley Mottinger 
USA14.42
  
 
5
Madi Scholl
Madi Scholl ('99)
USA15.78
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Stephanie Ahrens
Stephanie Ahrens ('96)
USA1.83
  
 PB
 
1.70 SB
  O
1.74 SB
  O
1.79 SB
  O
1.83 PB
XXO
1.85
XXX
   
2
Candice Dominguez Fields
Candice Dominguez Fields ('96)
USA1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.74
XXX
    
3
Petra Luterán
Petra Luterán ('97)
HUN1.65
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
XXO
1.70
XXX
   
4
Madi Scholl
Madi Scholl ('99)
USA1.60
  
 
 
1.60
  O
1.65
XXX
      
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Andrianna Jacobs
Andrianna Jacobs ('97)
USA4.04
  
 
 
3.90
 XO
3.97
  O
4.04
 XO
4.14
XXX
    
2
Nicole Baker
Nicole Baker ('96)
USA3.97
  
 
 
3.60
XXO
3.75
  O
3.90
  O
3.97
  O
4.04
XXX
   
3
Catherine Mick
Catherine Mick ('98)
USA3.60
  
 
 
3.30
  O
3.45
  O
3.60
  O
3.75
XXX
    
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Shylia Riley
Shylia Riley ('96)
USA6.24
+1.3
  
 SB
 
5.79
 0.5
6.08 SB
 0.2
6.24 SB
 1.3
5.76
 -0.1
6.02
 0.4
6.19
 0.1
  
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Angela Mercurio
Angela Mercurio ('96)
CAN12.35
+0.4
  
 SB
 
  X
 0.1
11.97 SB  X
 0.1
12.35 SB
 0.4
  X
 0.9
11.35
 -0.1
  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jamesha Western
Jamesha Western ('98)
USA15.51
  
 
 
  X  X14.96  X15.5115.00  
2
Lexie Chapman
Lexie Chapman 
USA14.27
  
 
 
12.8314.07  X14.17  X14.27  
3
Dayton Dolincheck
Dayton Dolincheck ('98)
USA14.13
  
 SB
 
13.9714.13 SB  X  X  X14.10  
4
McKenzie Scheil
McKenzie Scheil 
USA13.19
  
 
 
  X13.1912.7211.7612.70  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Alex Meyer
Alex Meyer ('96)
USA51.14
  
 
 
  X49.40  X47.1051.14  X  
2
Lexie Chapman
Lexie Chapman 
USA49.95
  
 PB
 
49.60 PB  X  X45.3549.95 PB47.17  
3
Marika Spencer
Marika Spencer ('99)
USA48.61
  
 
 
  X38.9640.1139.4346.1248.61  
4
Kenzie Sullivan
Kenzie Sullivan ('99)
USA46.91
  
 
 
44.6146.9140.5543.7842.9144.98  
5
Shelby Brown
Shelby Brown ('97)
USA46.80
  
 
 
43.3545.8244.17  X45.0846.80  
6
Kate Birchmier
Kate Birchmier ('97)
USA44.36
  
 
 
42.1342.66  X44.36  X  X  
7
Linnaea Konfrst
Linnaea Konfrst ('97)
USA43.34
  
 =PB
 
37.0743.34 =PB35.8940.6637.9739.38  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Michaela Dendinger
Michaela Dendinger ('95)
USA66.67
  
 
 
65.81  X65.1365.3066.67 PB65.61  
2
Anna Purchase
Anna Purchase ('99)
GBR58.14
  
 
 
  X54.6457.0858.14  X56.99  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Brittni Wolczyk
Brittni Wolczyk ('97)
CAN51.87
  
 
 
51.67  X49.93  X51.8750.17  
2
Sami Spenner-Richardson
Sami Spenner-Richardson 
USA42.10
  
 PB
 
40.64 PB42.10 PB40.7240.0037.8438.02  
5
Madi Scholl
Madi Scholl ('99)
USA32.26
  
 PB
 
  X27.94 PB29.78 PB30.60 PB29.4432.26 PB  

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020