Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Onsdagsstævne 15.5.2019

M 60 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
0
Andrew ?
Andrew ? ('08)
Aalborg AM10.91
  
 PB
1
Julius Sørensen
Julius Sørensen ('08)
Aalborg AM10.39
  
 PB
2
Peter Lyngberg
Peter Lyngberg ('08)
Aalborg AM10.98
  
 PB
M 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
5Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM13.61
  
 
M 100 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.63
  
 
2Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)Randers Freja11.93
  
 PB
3Kevin KinyashKevin Kinyash ('99)Aarhus 190012.14
  
 SB
4David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM12.21
  
 SB
5Daniel KrichauDaniel Krichau ('94)Aalborg AM12.23
  
 PB
6Sigurd MadsenSigurd Madsen ('94)Aalborg AM12.86
  
 SB
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190012.32
  
 
2Aslak HansenAslak Hansen ('02)Aarhus 190012.45
  
 PB
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190012.47
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM2:06.28
  
 
2Lars LindbjergLars Lindbjerg ('94)Aalborg AM2:10.77
  
 PB
3Jonas StoltzeJonas Stoltze ('87)Aalborg Øst RRC2:26.96
  
 SB
4Kristoffer ShiemannKristoffer Shiemann ('93)Aalborg Øst RRC2:33.09
  
 PB
5Mathias Alexander PedersenMathias Alexander Pedersen ('95)Aalborg AM2:37.80
  
 PB
6Tommy HansenTommy Hansen ('67)Aalborg Øst RRC2:44.34
  
 SB
Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1August Runge BengtsonAugust Runge Bengtson ('99)Aalborg Øst RRC4:43.16
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Christopher G. A. SørensenChristopher G. A. Sørensen ('91)Aalborg Øst RRC17:27.18
  
 
Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC DNF
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Benjamin V. HansenBenjamin V. Hansen ('07)Aalborg AM1.25
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM4.40
  
 SB
2Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.40
  
 SB
3Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.10
  
 SB
4Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja3.00
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM6.22
+0.3
  
 SB
2Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)Randers Freja5.92
0.0
  
 PB
M Kuglestød    

Finale A

Finale
1Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM15.40
  
 
2Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja12.98
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM31.49
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM50.02
  
 SB
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM32.82
  
 PB
K 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Elin Lynge
Elin Lynge ('08)
Aalborg AM9.46
  
 PB
2
Johanne Lund Poulsen
Johanne Lund Poulsen ('08)
Aalborg AM10.00
  
 PB
3
Therese Karmisholt
Therese Karmisholt ('08)
Aalborg AM10.85
  
 PB
4
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM11.04
  
 
5
Signe Finnerup Hildi Andersen
Signe Finnerup Hildi Andersen ('09)
Aalborg AM12.20
  
 
K 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM11.97
  
 PB
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM12.29
  
 PB
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM12.42
  
 PB
4Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM13.52
  
 
6Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM14.17
  
 
7Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM14.76
  
 
Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM13.52
  
 
K 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM12.63
  
 PB
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190012.72
  
 PB
3Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM13.30
  
 PB
4Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM13.34
  
 SB
5Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC13.35
  
 SB
6Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190013.55
  
 PB
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 190013.05
  
 PB
2Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190013.34
  
 SB
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM14.24
  
 PB
4Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM14.41
  
 PB
5Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM14.52
  
 
6Sofia HerreraSofia Herrera ('04)Aalborg AM15.05
  
 PB
7Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM15.57
  
 PB
8Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM15.87
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:11.57
  
  Mixed competition
Finale B
0Camilla LindholmCamilla Lindholm ('80)Aalborg AM3:11.82
  
 PB
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:18.27
  
 
2Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:18.97
  
 
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:19.76
  
 
4Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:34.09
  
 PB
5Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM3:11.82
  
 PB
Finale C
1Katrine Pinstrup BjerregaardKatrine Pinstrup Bjerregaard ('01)Aalborg AM3:04.28
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
2Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM5:03.20
  
 SB
3Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM5:19.48
  
 PB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM5:03.20
  
 =SB
K 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM13.77
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.55
  
 SB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM1.25
  
 
3
Elin Lynge
Elin Lynge ('08)
Aalborg AM1.25
  
 PB
4Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM1.20
  
 =PB
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.15
  
 
6
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM1.15
  
 PB
7
Therese Karmisholt
Therese Karmisholt ('08)
Aalborg AM1.05
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Camille FrederiksenCamille Frederiksen ('99)Odense Atletik 3.20
  
 PB
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.50
  
 PB
3Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.50
  
 PB
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2.10
  
 PB
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.70
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM7.65
  
 
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM33.00
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Richard Berg PedersenRichard Berg Pedersen ('01)Aalborg Øst RRC20.30
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM10.27
  
 PB
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190024.02
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM15.64
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.47
0.0
  
 SB
2Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19005.06
0.0
  
 PB
3Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM4.79
0.0
  
 SB
4Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM4.18
-0.2
  
 
5Sofia HerreraSofia Herrera ('04)Aalborg AM3.92
0.0
  
 
6Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM3.82
0.0
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK 8010.51
  
 SB
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK 8040.42
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM7.07
  
 PB
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM24.15
  
 PB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM26.91
  
 
2Sofia HerreraSofia Herrera ('04)Aalborg AM17.37
  
 
3Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM16.28
  
 =PB
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM15.50
  
 PB
5Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM14.54
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM3.45
  
 
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM4.74
  
 PB
P13 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM11.66
  
 PB
2Ida BnielsenIda Bnielsen ('07)Aalborg AM12.44
  
 PB
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.59
  
 
Signe Finnerup Hildi Andersen
Signe Finnerup Hildi Andersen ('09)
Aalborg AM DNF
  
 
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Elin Lynge
Elin Lynge ('08)
Aalborg AM13.25
  
 PB
2
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM14.14
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.38
  
 PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.36
  
 PB
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM3.94
  
 
4Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM3.20
  
 
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM7.65
  
 
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM5.89
  
 PB
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM22.19
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Julius Sørensen
Julius Sørensen ('08)
Aalborg AM3.31
  
 PB
2
Peter Lyngberg
Peter Lyngberg ('08)
Aalborg AM3.22
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Julius Sørensen
Julius Sørensen ('08)
Aalborg AM7.41
  
 PB
2
Andrew ?
Andrew ? ('08)
Aalborg AM6.63
  
 PB
3
Peter Lyngberg
Peter Lyngberg ('08)
Aalborg AM5.12
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Elin Lynge
Elin Lynge ('08)
Aalborg AM4.21
+0.7
  
 PB
2
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM3.22
  
 
3
Johanne Lund Poulsen
Johanne Lund Poulsen ('08)
Aalborg AM3.05
  
 
4
Therese Karmisholt
Therese Karmisholt ('08)
Aalborg AM3.02
  
 
5
Signe Finnerup Hildi Andersen
Signe Finnerup Hildi Andersen ('09)
Aalborg AM2.59
  
 
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Elin Lynge
Elin Lynge ('08)
Aalborg AM7.26
  
 PB
3
Therese Karmisholt
Therese Karmisholt ('08)
Aalborg AM5.60
  
 PB
4
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM5.58
  
 
5
Johanne Lund Poulsen
Johanne Lund Poulsen ('08)
Aalborg AM4.32
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7