Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: DM hold 12-15 & Junior 25.5.2019

M 400 m    

Finale A

Finale
Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM52.80
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM4:23.93
  
 
Markus Hedegaard MadsenMarkus Hedegaard Madsen ('03)Skive AM4:33.02
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Rasmus Holm NielsenRasmus Holm Nielsen ('04)Aarhus 190015.02
  
 PB
Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja15.50
  
 PB
Lauritz WeggerLauritz Wegger ('05)Aarhus 190018.47
  
 PB
Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190018.77
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM1.60
  
 =PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
August WinterAugust Winter ('01)Skive AM3.50
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM5.14
+0.2
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
August WinterAugust Winter ('01)Skive AM10.40
-0.3
  
 SB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 190011:47.40
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja15.51
  
 PB
Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190016.34
  
 PB
Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 190019.86
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.65
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19004.20
0.0
  
 =PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Sura Mukasine KanyamagaraSura Mukasine Kanyamagara ('03)Skive AM18.04
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM49.13
  
 SB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Sura Mukasine KanyamagaraSura Mukasine Kanyamagara ('03)Skive AM28.77
  
 =SB
D19 100 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM11.70
  
 SB
2Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190011.73
  
 SB
3Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7712.01
  
 PB
4Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190012.02
  
 PB
D19 400 m    

Finale A

Finale
1Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190049.77
  
 PB
2Jacob Kjær HansenJacob Kjær Hansen ('02)Skive AM52.80
  
 PB
3Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7752.97
  
 PB
4Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM53.44
  
 SB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
0Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004:40.49
  
 PB
1Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM4:19.19
  
 
2Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM4:19.52
  
 PB
3Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM4:23.93
  
 
4Markus Hedegaard MadsenMarkus Hedegaard Madsen ('03)Skive AM4:33.02
  
 =PB
5Martin GlerupMartin Glerup ('03)SAK774:36.03
  
 
D19 5000 m    

Finale A

Finale
1Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM15:13.01
  
 PB
2Martin GlerupMartin Glerup ('03)SAK7717:02.50
  
 
3Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 190017:18.77
  
 SB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM DNF
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    

Finale A

Finale
1Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 190020.71
  
 PB
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 19001.70
  
 
2Jacob Kjær HansenJacob Kjær Hansen ('02)Skive AM1.60
  
 PB
3Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK771.55
  
 PB
4Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM1.50
  
 PB
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.20
  
 SB
2August WinterAugust Winter ('01)Skive AM3.50
  
 PB
3Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK772.30
  
 
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19006.45
-0.6
  
 PB
2Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK775.97
0.0
  
 
3Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19005.33
0.0
  
 PB
4Peter SkovgaardPeter Skovgaard ('02)SAK775.24
0.0
  
 
5Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM5.14
+0.2
  
 
D19 Trespring    

Finale A

Finale
1Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190013.00
0.0
  
 SB
2Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7711.53
0.0
  
 PB
3August WinterAugust Winter ('01)Skive AM10.40
-0.3
  
 =SB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7710.62
  
 PB
2Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM8.58
  
 PB
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19008.39
  
 PB
4Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM6.78
  
 PB
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190034.18
  
 PB
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM31.91
  
 PB
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM31.89
  
 PB
4Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190027.47
  
 PB
5Peter SkovgaardPeter Skovgaard ('02)SAK7716.89
  
 PB
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190022.04
  
 PB
2Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM21.70
  
 PB
3Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM13.03
  
 PB
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM52.26
  
 PB
2Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190044.75
  
 SB
3Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7742.82
  
 PB
4Simon HøbergSimon Høberg Aalborg AM28.21
  
 PB
P19 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.34
  
 SB
2Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM12.47
  
 PB
3Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF12.49
  
 
4Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190012.55
  
 PB
5Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM12.90
  
 PB
6Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.28
  
 =SB
P19 400 m    

Finale A

Finale
1Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF57.96
  
 
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:00.19
  
 SB
2Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM59.51
  
 SB
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19001:02.81
  
 PB
3Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:02.69
  
 
3Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM1:11.68
  
 PB
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM4:58.17
  
 SB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti5:01.23
  
 SB
3Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM5:02.06
  
 SB
P19 5000 m    

Finale A

Finale
1Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM22:16.75
  
 PB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM15.78
  
 
2Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 190017.90
  
 PB
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM19.68
  
 PB
4Katrin Marey MagnusdottirKatrin Marey Magnusdottir ('02)Vejle IF / ISL20.32
  
 PB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.65
  
 =PB
2Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.61
  
 PB
3Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF1.58
  
 SB
4Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM1.30
  
 SB
5Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1.30
  
 
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19002.90
  
 SB
2Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19002.40
  
 PB
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.30
  
 
4Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM2.00
  
 SB
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.52
0.0
  
 PB
2Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19005.01
0.0
  
 
3Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM4.74
-0.1
  
 
4Katrin Marey MagnusdottirKatrin Marey Magnusdottir ('02)Vejle IF / ISL4.65
+0.4
  
 SB
5Benedicte Bech RasmussenBenedicte Bech Rasmussen ('03)Skive AM4.30
+0.2
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM9.43
  
 PB
2Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM8.48
  
 SB
3Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 7.52
  
 PB
4Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19006.43
  
 PB
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190035.48
  
 PB
2Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF27.87
  
 PB
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM24.63
  
 SB
4Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM24.54
  
 PB
5Sura Mukasine KanyamagaraSura Mukasine Kanyamagara ('03)Skive AM18.04
  
 
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM49.13
  
 SB
2Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM37.87
  
 PB
3Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190026.80
  
 PB
4Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti17.02
  
 PB
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 29.72
  
 PB
2Sura Mukasine KanyamagaraSura Mukasine Kanyamagara ('03)Skive AM28.77
  
 SB
3Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM24.36
  
 
4Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz Aalborg AM24.16
  
 
5Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190019.87
  
 PB
6Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190017.33
  
 PB
D15 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Mainthan ArumairajahMainthan Arumairajah ('04)Randers Freja12.16
  
 PB
2Otto Johannes V. KraghOtto Johannes V. Kragh ('06)Vejle IF12.54
  
 PB
3Markus MarkussenMarkus Markussen ('04)Aarhus 190012.96
  
 PB
4Mathias MogensenMathias Mogensen ('04)Aarhus 190013.12
  
 PB
5Sverre Bang BernthSverre Bang Bernth ('07)Vejle IF14.34
  
 PB
6Sigurd Bjørn LindmanSigurd Bjørn Lindman ('07)Aarhus 190015.15
  
 PB
7Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 190015.89
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Otto Johannes V. KraghOtto Johannes V. Kragh ('06)Vejle IF40.41
  
 PB
2Thomas MadsenThomas Madsen ('06)Randers Freja43.24
  
 PB
3Mathias MogensenMathias Mogensen ('04)Aarhus 190045.02
  
 PB
4Lauritz WeggerLauritz Wegger ('05)Aarhus 190046.58
  
 PB
5Sigurd Bjørn LindmanSigurd Bjørn Lindman ('07)Aarhus 190051.83
  
 PB
6Oscar Thordahl KronborgOscar Thordahl Kronborg ('07)Aarhus 190055.09
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Andreas ThomsenAndreas Thomsen ('06)BMI Atletik2:21.68
  
 PB
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja2:22.48
  
 PB
3Sverre Bang BernthSverre Bang Bernth ('07)Vejle IF2:51.08
  
 PB
4Theo GervangTheo Gervang ('07)Aarhus 19003:08.76
  
 PB
5Oscar Thordahl KronborgOscar Thordahl Kronborg ('07)Aarhus 19003:10.96
  
 PB
D15 3000 m    

Finale A

Finale
1Andreas ThomsenAndreas Thomsen ('06)BMI Atletik11:02.83
  
 PB
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja13:04.91
  
 PB
D15 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Rasmus Holm NielsenRasmus Holm Nielsen ('04)Aarhus 190015.02
  
 PB
2Tobias GarzaTobias Garza ('04)Randers Freja15.50
  
 PB
3Lauritz WeggerLauritz Wegger ('05)Aarhus 190018.47
  
 PB
4Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190018.77
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 1.55
  
 =PB
2Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.55
  
 PB
3Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.45
  
 PB
4Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.40
  
 PB
5Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja1.35
  
 PB
6Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.35
  
 PB
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19002.80
  
 PB
2Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19002.50
  
 PB
3Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2.10
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 5.95
0.0
  
 PB
2Rasmus Holm NielsenRasmus Holm Nielsen ('04)Aarhus 19005.84
0.0
  
 PB
3Mainthan ArumairajahMainthan Arumairajah ('04)Randers Freja5.62
0.0
  
 PB
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja4.59
0.0
  
 PB
5Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19004.39
+0.7
  
 PB
6Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19003.76
0.0
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF12.37
  
 PB
2Tobias GarzaTobias Garza ('04)Randers Freja12.30
  
 PB
3Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.00
  
 
4Theo GervangTheo Gervang ('07)Aarhus 19004.25
  
 PB
5Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 19004.01
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja29.29
  
 PB
2Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF15.43
  
 PB
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Markus MarkussenMarkus Markussen ('04)Aarhus 190024.17
  
 PB
2Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF19.82
  
 PB
3Thomas MadsenThomas Madsen ('06)Randers Freja14.82
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF45.85
  
 
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190030.57
  
 PB
3Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 190024.76
  
 
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190023.30
  
 PB
5Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 190011.37
  
 =PB
P15 100 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM12.99
  
 PB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja13.28
  
 PB
3Ida Marie BrobergIda Marie Broberg ('05)Skive AM14.63
  
 PB
4Siff JensenSiff Jensen ('04)Aarhus 190014.68
  
 PB
5Laura Bay RasmussenLaura Bay Rasmussen ('06)Aarhus 190016.04
  
 PB
Finale B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja13.76
  
 PB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM14.14
  
 PB
3Emma Færk JohannesenEmma Færk Johannesen ('04)Skive AM14.55
  
 PB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM40.97
  
 PB
1Kirstine SimonsenKirstine Simonsen ('04)Skive AM45.91
  
 PB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja43.81
  
 PB
2Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja47.75
  
 PB
3Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM43.95
  
 PB
3Bjørk Busk-MohrBjørk Busk-Mohr ('05)Aarhus 190047.95
  
 PB
4Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM48.51
  
 PB
4Laura Bay RasmussenLaura Bay Rasmussen ('06)Aarhus 190055.34
  
 PB
5Carlota CradonaCarlota Cradona ('07)Aarhus 190056.97
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:20.34
  
 
2Maya FruergaardMaya Fruergaard ('06)Skive AM2:28.58
  
 PB
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:28.93
  
 PB
4Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19002:32.50
  
 PB
5Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 19002:37.56
  
 SB
6Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:39.53
  
 SB
7Carlota CradonaCarlota Cradona ('07)Aarhus 19003:06.44
  
 PB
P15 3000 m    

Finale A

Finale
1Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM11:17.13
  
 PB
2Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM11:21.89
  
 PB
3Julie DuedalJulie Duedal ('05)DEN11:47.40
  
 PB
4Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja12:42.66
  
 PB
5Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 190012:53.29
  
 PB
6Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM13:10.67
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM13.95
  
 
2Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM14.02
  
 SB
3Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja15.51
  
 =PB
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM15.62
  
 PB
5Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190016.34
  
 =PB
6Amalie JørgensenAmalie Jørgensen ('04)Randers Freja17.59
  
 PB
7Julie DuedalJulie Duedal ('05)DEN19.86
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.50
  
 PB
2Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.47
  
 
3Bjørk Busk-MohrBjørk Busk-Mohr ('05)Aarhus 19001.47
  
 PB
4Signe BrusgaardSigne Brusgaard ('04)Skive AM1.44
  
 PB
5Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19001.30
  
 =PB
6Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja1.30
  
 PB
7Frederikke MadsenFrederikke Madsen ('05)Randers Freja1.25
  
 PB
8Laura Ottosen CaspersenLaura Ottosen Caspersen ('07)Aarhus 19001.25
  
 PB
9Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM1.20
  
 =PB
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19002.80
  
 SB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2.10
  
 =PB
3Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.00
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja4.62
0.0
  
 PB
2Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM4.32
0.0
  
 SB
3Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19004.26
-0.2
  
 PB
4Sarah Lian Lykke JakobsenSarah Lian Lykke Jakobsen ('04)Aarhus 19004.25
-1.0
  
 PB
5Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19004.20
0.0
  
 PB
6Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM4.12
+0.1
  
 
7Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19003.99
0.0
  
 PB
8Ida Marie BrobergIda Marie Broberg ('05)Skive AM3.82
0.0
  
 PB
9Martha MadsenMartha Madsen ('05)Skive AM3.72
0.0
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Signe BrusgaardSigne Brusgaard ('04)Skive AM10.31
  
 PB
2Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 19009.34
  
 SB
3Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM9.11
  
 
4Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.17
  
 
5Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM7.23
  
 PB
6Anna SøndergaardAnna Søndergaard ('04)Randers Freja6.96
  
 PB
7Laura Ottosen CaspersenLaura Ottosen Caspersen ('07)Aarhus 19005.08
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM28.05
  
 
2Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM24.93
  
 PB
3Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 190021.06
  
 PB
4Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 190019.27
  
 PB
5Anna SøndergaardAnna Søndergaard ('04)Randers Freja19.10
  
 PB
6Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja18.95
  
 PB
7Maria Nehls KaasMaria Nehls Kaas ('05)Skive AM16.70
  
 PB
8Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM14.51
  
 
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM51.11
  
 PB
2Silje PedersenSilje Pedersen ('06)Skive AM29.26
  
 
3Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM25.98
  
 
4Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 190025.48
  
 
5Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 190021.45
  
 PB
6Lærke LykkeLærke Lykke ('05)DEN21.08
  
 PB
7Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja19.06
  
 =PB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja32.49
  
 PB
2Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 190030.96
  
 
3Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM29.90
  
 
4Sofia HerreraSofia Herrera ('04)Aalborg AM21.45
  
 
5Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM20.85
  
 
6Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 190020.12
  
 
7Maria Nehls KaasMaria Nehls Kaas ('05)Skive AM17.49
  
 PB
8Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja15.19
  
 =PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7