Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Loughborough GBR: BMC Grand Prix 15.6.2019

M 800 m    

Finale A

Finale
1
Max Burgin
Max Burgin ('02)
GBR1:46.80
  
 PB
2
Zak Curran
Zak Curran ('93)
IRL1:49.53
  
 SB
3
Markhim Lonsdale
Markhim Lonsdale ('99)
GBR1:50.20
  
 
4
Matthew Wigelsworth
Matthew Wigelsworth ('96)
GBR1:50.26
  
 SB
5
Ethan Hussey
Ethan Hussey ('03)
GBR1:50.73
  
 
6
Alexander Birkett
Alexander Birkett ('99)
GBR1:50.91
  
 SB
7
Shane Fitzsimons
Shane Fitzsimons ('95)
IRL1:51.21
  
 SB
8
Ahmed Bashir Farah
Ahmed Bashir Farah ('97)
ART1:52.20
  
 SB
Finale B
1
William Onek
William Onek ('89)
GBR1:50.06
  
 PB
2
Daniel Joyce
Daniel Joyce ('03)
GBR1:50.52
  
 PB
3
Ben Murphy
Ben Murphy ('97)
GBR1:51.11
  
 
4
Ewan Dyer
Ewan Dyer ('94)
GBR1:51.64
  
 PB
5
Nick Armstrong
Nick Armstrong ('87)
USA1:52.24
  
 
6
Christian Byron
Christian Byron ('92)
GBR1:53.25
  
 
7
Cameron Bell
Cameron Bell ('99)
GBR1:55.43
  
 
Finale C
2
Andrew Wright
Andrew Wright ('95)
IRL1:52.96
  
 
3
Harry Doran
Harry Doran ('90)
GBR1:53.25
  
 
4
Sam Brown
Sam Brown 
GBR1:53.55
  
 
5
Andrew McAslan
Andrew McAslan ('95)
GBR1:53.59
  
 
6
Ben Brunswick
Ben Brunswick ('97)
GBR1:53.66
  
 
7
Jack Dee-Ingham
Jack Dee-Ingham 
GBR1:53.71
  
 
8
Aaron Cooper
Aaron Cooper ('96)
GBR1:55.80
  
 
Finale D
1
Will Snook
Will Snook ('95)
GBR1:51.79
  
 SB
2
David Mullarkey
David Mullarkey 
GBR1:52.82
  
 PB
3
Grant Anderson
Grant Anderson ('98)
GBR1:52.83
  
 SB
4
John Howorth
John Howorth 
GBR1:53.58
  
 PB
5
Euan Gilchrist
Euan Gilchrist ('98)
GBR1:53.78
  
 PB
6
Daniel Franks
Daniel Franks ('96)
GBR1:54.79
  
 
7
Joseph Lyons
Joseph Lyons ('97)
IRL1:54.93
  
 SB
8
Thomas Connolly
Thomas Connolly ('02)
IRL1:55.52
  
 PB
Finale E
1
Sam Brown-Araujo
Sam Brown-Araujo 
GBR1:55.30
  
 PB
2
Jamie Webster
Jamie Webster ('02)
GBR1:55.59
  
 PB
3
Joe Strange
Joe Strange ('93)
GBR1:55.71
  
 
8
Mark McDonald
Mark McDonald ('90)
IRL2:02.43
  
 SB
Finale F
1
James Heneghan
James Heneghan ('99)
GBR1:53.06
  
 PB
3
Ryan Elston
Ryan Elston ('03)
GBR1:55.11
  
 PB
4
Adam Day
Adam Day ('99)
GBR1:55.44
  
 PB
5
Toby Roe
Toby Roe 
GBR1:55.82
  
 PB
Finale G
1
Oliver Park
Oliver Park 
GBR1:54.92
  
 PB
3
Adam Hughes
Adam Hughes 
IRL1:58.29
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Adam Fogg
Adam Fogg ('99)
AUS3:44.51
  
 
2
James Young
James Young ('97)
GBR3:45.00
  
 
3
Daniel Bebbington
Daniel Bebbington ('96)
GBR3:45.55
  
 PB
4
Dominic Brown
Dominic Brown ('94)
GBR3:45.86
  
 
5
Eoin Pierce
Eoin Pierce ('89)
IRL3:45.88
  
 
6
Renya Maeda
Renya Maeda ('96)
JPN3:45.97
  
 
7
George Duggan
George Duggan ('96)
GBR3:46.53
  
 SB
9
Jonathan Shields
Jonathan Shields ('98)
GBR3:47.06
  
 PB
10
Adam Pyke
Adam Pyke ('95)
AUS3:47.30
  
 
12
Andrew Smith
Andrew Smith ('95)
GBR3:51.00
  
 
13
Elliott Dorey
Elliott Dorey ('94)
GBR3:53.31
  
 
14
Kieran Reilly
Kieran Reilly ('93)
GBR3:55.39
  
 
15
Jonathan Hay
Jonathan Hay ('92)
GBR3:55.96
  
 SB
Finale B
1
Josh Trigwell
Josh Trigwell ('93)
GBR3:49.38
  
 SB
2
James McCrae
James McCrae ('97)
GBR3:49.58
  
 PB
3
Tom Horton
Tom Horton ('93)
GBR3:50.55
  
 SB
5
Will Perkin
Will Perkin ('98)
GBR3:51.04
  
 
7
Jack Boylan
Jack Boylan ('98)
IRL3:51.11
  
 PB
8
Micheal Power
Micheal Power ('99)
IRL3:51.22
  
 PB
9
Ben Potrykus
Ben Potrykus ('96)
GBR3:52.73
  
 
10
Matt Bray
Matt Bray ('96)
GBR3:53.43
  
 
11
Daire Finn
Daire Finn ('99)
IRL3:54.15
  
 SB
12
Conall Kirk
Conall Kirk ('96)
IRL3:59.54
  
 
Finale C
1
Matthew Stonier
Matthew Stonier ('01)
GBR3:50.42
  
 PB
2
Adrian Bailes
Adrian Bailes ('95)
GBR3:50.84
  
 PB
3
Ryan Driscoll
Ryan Driscoll ('94)
GBR3:51.36
  
 SB
4
Jonny White
Jonny White ('96)
GBR3:51.39
  
 PB
5
Thomas Beasley
Thomas Beasley ('90)
GBR3:52.39
  
 PB
6
James Coxon
James Coxon ('95)
GBR3:54.19
  
 SB
7
Dan Wilde
Dan Wilde ('99)
GBR3:54.48
  
 
9
Kevin Moriarty
Kevin Moriarty ('86)
IRL3:56.68
  
 SB
Finale D
3
Edward Dodd
Edward Dodd ('94)
GBR3:54.93
  
 SB
5
Peter Cameron
Peter Cameron ('94)
GBR3:55.61
  
 PB
Finale E
6
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE3:58.37
  
 PB
14
Michael Morgan
Michael Morgan ('02)
IRL4:04.58
  
 PB
Finale F
1
Charlie Eastaugh
Charlie Eastaugh ('91)
GBR3:54.59
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Emile Cairess
Emile Cairess ('97)
GBR13:50.58
  
 PB
2
Ellis Cross
Ellis Cross ('96)
GBR13:52.54
  
 PB
3
Jake Shelley
Jake Shelley ('91)
GBR13:56.99
  
 SB
4
Kazuma Taira
Kazuma Taira ('94)
JPN13:57.77
  
 
5
Lucian Allison
Lucian Allison ('90)
GBR13:57.81
  
 PB
6
Phil Sesemann
Phil Sesemann ('92)
GBR13:59.19
  
 SB
7
Oliver Fox
Oliver Fox ('96)
GBR14:00.19
  
 PB
8
Tom Mortimer
Tom Mortimer ('99)
GBR14:02.99
  
 SB
9
James Gormley
James Gormley ('98)
GBR14:05.40
  
 PB
10
Mohamed Mohamed
Mohamed Mohamed ('93)
SOM14:06.07
  
 SB
11
Graham Rush
Graham Rush ('82)
GBR14:08.83
  
 SB
12
Doug Musson
Doug Musson ('94)
GBR14:10.02
  
 SB
13
Samuel Freire
Samuel Freire ('90)
CPV14:10.62
  
 PB
14
William Fuller
William Fuller ('97)
GBR14:12.79
  
 
15
Matt Bergin
Matt Bergin ('93)
IRL14:17.61
  
 
16
Abdulqani Sharif
Abdulqani Sharif ('97)
GBR14:20.24
  
 PB
17
Phillip Crout
Phillip Crout ('95)
GBR14:23.07
  
 SB
18
Sol Sweeney
Sol Sweeney ('98)
GBR14:24.73
  
 SB
19
Eoin Everard
Eoin Everard ('86)
IRL14:30.60
  
 
20
Richard Goodman
Richard Goodman ('93)
GBR14:32.44
  
 SB
Finale B
1
Dane Blomquist
Dane Blomquist ('96)
GBR14:17.74
  
 PB
2
Luke Betts
Luke Betts ('93)
GBR14:19.36
  
 PB
3
Rory Leonard
Rory Leonard ('01)
GBR14:20.85
  
 
4
Oliver Barbaresi
Oliver Barbaresi 
GBR14:21.75
  
 PB
5
Patrick Martin
Patrick Martin ('85)
GBR14:21.88
  
 SB
6
William Christofi
William Christofi ('94)
GBR14:22.56
  
 SB
7
Joe Wilkinson
Joe Wilkinson ('96)
GBR14:24.88
  
 SB
8
Abdishakur Nageye Abdulle
Abdishakur Nageye Abdulle ('93)
SOM14:26.37
  
 PB
9
Alexander Lepretre
Alexander Lepretre ('93)
GBR14:27.23
  
 PB
10
Robert Warner
Robert Warner ('94)
GBR14:27.96
  
 SB
11
Matthew Willis
Matthew Willis 
GBR14:28.87
  
 SB
12
Kadar Omar Abdullahi
Kadar Omar Abdullahi ('96)
ART14:32.39
  
 SB
13
Tom Frith
Tom Frith ('92)
GBR14:35.25
  
 PB
14
Max Heyden
Max Heyden 
GBR14:41.98
  
 PB
15
Norman Shreeve
Norman Shreeve ('87)
GBR14:43.17
  
 PB
16
Freddie Carcas
Freddie Carcas ('99)
GBR14:48.10
  
 
Finale C
1
William Ryle-Hodges
William Ryle-Hodges ('93)
GBR14:32.04
  
 SB
2
Mohamed Mohamed Daud
Mohamed Mohamed Daud ('96)
SOM14:37.81
  
 SB
4
Shaun Evans
Shaun Evans ('97)
GBR14:42.69
  
 PB
6
Cameron Macrae
Cameron Macrae 
GBR14:47.23
  
 PB
7
Jack Morris
Jack Morris ('93)
GBR14:48.78
  
 SB
Finale D
1
Daniel Owen
Daniel Owen ('93)
GBR14:48.68
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Kirsty Fraser
Kirsty Fraser ('95)
GBR2:05.13
  
 PB
2
Jenna Bromell
Jenna Bromell ('97)
IRL2:05.93
  
 PB
3
Jaki Fairchild
Jaki Fairchild ('89)
GBR2:06.54
  
 SB
4
Isabelle Scott
Isabelle Scott ('93)
AUS2:06.92
  
 SB
6
Ciara Everard
Ciara Everard ('90)
IRL2:07.65
  
 SB
7
Georgia Yearby
Georgia Yearby ('95)
GBR2:07.96
  
 SB
8
Leah Barrow
Leah Barrow ('93)
GBR2:08.77
  
 SB
9Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:11.87
  
 
Finale B
1
Louise Shanahan
Louise Shanahan ('97)
IRL2:08.04
  
 =PB
4
Bethan Morley
Bethan Morley ('01)
GBR2:08.77
  
 
5
Stephanie Moss
Stephanie Moss ('02)
GBR2:10.29
  
 
6
Laura Mullin
Laura Mullin ('99)
GBR2:10.51
  
 
7
Carla Sweeney
Carla Sweeney ('98)
IRL2:10.57
  
 
8
Emily Simpson
Emily Simpson 
GBR2:14.41
  
 
Finale C
1
Gemma Kersey
Gemma Kersey ('92)
GBR2:10.10
  
 SB
2
Rachel Gibson
Rachel Gibson ('91)
IRL2:10.72
  
 SB
3Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN2:10.89
  
 SB
4
Greta Graziani
Greta Graziani ('94)
SWE2:11.16
  
 SB
5
Laure Kidukula
Laure Kidukula ('03)
GBR2:11.18
  
 PB
6
Sinead Denny
Sinead Denny ('91)
IRL2:11.31
  
 SB
7
Cara Anderson
Cara Anderson ('99)
GBR2:11.85
  
 SB
8
Ruby Bell
Ruby Bell ('03)
GBR2:12.05
  
 PB
Finale D
1
Kate Willis
Kate Willis 
GBR2:12.74
  
 PB
2
Olivia Haveron
Olivia Haveron ('01)
GBR2:12.75
  
 PB
3
Fiona De Mauny
Fiona De Mauny ('83)
GBR2:12.85
  
 SB
4
Sophia Malpass
Sophia Malpass 
GBR2:13.18
  
 PB
6
Helena Corbin
Helena Corbin ('91)
GBR2:15.22
  
 
8
Greta Streimikytė
Greta Streimikytė ('95)
IRL2:19.30
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Aimee Pratt
Aimee Pratt ('97)
GBR4:14.67
  
 PB
1
Beth Ansell
Beth Ansell ('94)
GBR4:24.55
  
 
1
Mena Scatchard
Mena Scatchard ('03)
GBR4:32.55
  
 PB
2
Nadia Power
Nadia Power ('98)
IRL4:16.15
  
 PB
2
Lucy Robinson
Lucy Robinson ('97)
GBR4:24.82
  
 SB
2
Alexandra Millard
Alexandra Millard ('01)
GBR4:33.78
  
 PB
3
Johanna Schulz
Johanna Schulz ('94)
GER4:18.25
  
 PB
3
Molly Canham
Molly Canham ('01)
GBR4:25.18
  
 
3
Nancy Scott
Nancy Scott ('99)
GBR4:38.05
  
 PB
4
Claire Duck
Claire Duck ('85)
GBR4:18.48
  
 SB
4
Saskia Millard
Saskia Millard 
GBR4:26.63
  
 
4
Amber Scott
Amber Scott ('01)
GBR4:38.51
  
 PB
5
India Pentland
India Pentland ('02)
GBR4:26.94
  
 PB
5
Maisie Grice
Maisie Grice 
GBR4:39.16
  
 SB
6
Erin Wallace
Erin Wallace 
GBR4:21.02
  
 
6
Amelia Samuels
Amelia Samuels ('01)
GBR4:27.53
  
 PB
6
Shannon Flockhart
Shannon Flockhart ('02)
GBR4:39.49
  
 SB
7
Jade Williams
Jade Williams ('92)
GBR4:22.01
  
 
7
Anna Burt
Anna Burt 
GBR4:29.55
  
 
8
Emily Williams
Emily Williams ('02)
GBR4:23.44
  
 SB
8
Sophie Tarver
Sophie Tarver ('98)
GBR4:30.35
  
 
9
Jenny Walsh
Jenny Walsh ('93)
GBR4:24.18
  
 SB
9
Ellie Wallace
Ellie Wallace ('99)
GBR4:31.95
  
 PB
10
Olivia Mason
Olivia Mason ('01)
GBR4:26.09
  
 SB
10
Emily Thompson
Emily Thompson 
GBR4:32.85
  
 PB
11
Kerry MacAngus
Kerry MacAngus ('99)
GBR4:26.80
  
 
11
Rochelle Harrison
Rochelle Harrison ('91)
GBR4:37.79
  
 
12
Jen Tan
Jen Tan ('91)
GBR4:27.09
  
 
12
Maya Todd McIntyre
Maya Todd McIntyre ('97)
GBR4:39.62
  
 
14
Stephanie Cotter
Stephanie Cotter ('99)
IRL4:43.22
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Jessica Judd
Jessica Judd ('95)
GBR15:31.64
  
 PB
2
Verity Ockenden
Verity Ockenden ('91)
GBR15:47.15
  
 
3
Lauren Howarth
Lauren Howarth ('90)
GBR15:48.97
  
 SB
4
Jodie Judd
Jodie Judd ('98)
GBR16:04.56
  
 PB
5
Pernilla Epland
Pernilla Epland ('90)
NOR16:11.92
  
 PB
6
Kate Holt
Kate Holt ('92)
GBR16:18.49
  
 
7
Bronwen Owen
Bronwen Owen ('97)
GBR16:19.05
  
 PB
8
Amelia Quirk
Amelia Quirk ('99)
GBR16:20.42
  
 
9
Abbie Donnelly
Abbie Donnelly ('96)
GBR16:21.44
  
 PB
11
Naomi Taschimowitz
Naomi Taschimowitz ('89)
GBR16:25.96
  
 
13
Grace Carson
Grace Carson 
GBR16:33.89
  
 PB
14
Hannah Irwin
Hannah Irwin ('98)
GBR16:37.63
  
 PB
15
Rebecca Straw
Rebecca Straw ('95)
GBR16:45.65
  
 
16
Grace Brock
Grace Brock ('01)
GBR16:46.49
  
 
17
Bryony Gunn
Bryony Gunn ('98)
GBR16:47.97
  
 PB
18
Cera Gemmell
Cera Gemmell ('02)
GBR16:51.69
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020