Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: DT elitedivision 1.6.2019
Odense Stadion

M 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
2Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.46
  
 PB
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.61
  
 SB
4Emil FrændeEmil Frænde Sparta10.93
  
 
5Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.27
  
 PB
6Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Odense Atletik 11.31
  
 PB
7Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM11.61
  
 SB
8Daniel KrichauDaniel Krichau ('94)Aalborg AM12.20
  
 PB
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.69
  
 SB
2Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM11.01
  
 SB
3Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 11.47
  
 PB
4Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.76
  
 
M 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190021.67
  
 SB
2Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta21.83
  
 SB
3Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM22.13
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde Sparta22.36 w
  
 
Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM22.78 w
  
 
Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Odense Atletik 23.20
  
 PB
Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF23.27 w
  
 
Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF23.33 w
  
 
Lasse Hvid JørgensenLasse Hvid Jørgensen Skive AM23.68 w
  
 
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 23.79 w
  
 
Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM23.81
  
 SB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.82
  
 SB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF24.56
  
 PB
Daniel KrichauDaniel Krichau ('94)Aalborg AM24.96 w
  
 
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF28.68
  
 SB
Finale B
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190021.74 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM50.22
  
 
Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM50.32
  
 
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190050.70
  
 
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF53.07
  
 
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 55.70
  
 SB
Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM1:01.66
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 1:56.68
  
 SB
William DevantierWilliam Devantier Sparta1:57.55
  
 SB
Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:59.10
  
 
Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta1:59.11
  
 SB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM1:59.12
  
 PB
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF1:59.36
  
 SB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:59.62
  
 PB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF1:59.73
  
 SB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 1:59.73
  
 SB
Sebastian LarvadSebastian Larvad ('01)Hvidovre AM1:59.75
  
 
Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19002:02.40
  
 PB
Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM2:02.86
  
 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM2:04.42
  
 
Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF2:04.76
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM4:10.75
  
 
Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta4:10.79
  
 
Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)Odense Atletik 4:14.65
  
 SB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:15.49
  
 
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:18.96
  
 
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF4:22.56
  
 PB
Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF4:23.74
  
 
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM4:23.81
  
 
Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 19004:24.90
  
 SB
Villads SchouVillads Schou ('01)KIF4:25.72
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM4:34.87
  
 
Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM4:56.54
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190014:13.57
  
 SB
2Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM14:20.16
  
 SB
3Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 14:38.78
  
 SB
Patrick LeesePatrick Leese ('88)Frederiksberg IF15:21.55
  
 SB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta15:30.90
  
 SB
Jonas BirkkjærJonas Birkkjær ('90)Odense Atletik 15:45.46
  
 
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF16:05.65
  
 SB
Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190016:11.03
  
 
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM16:26.03
  
 
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF16:49.00
  
 SB
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF17:14.61
  
 PB
Markus Hedegaard MadsenMarkus Hedegaard Madsen ('03)Skive AM17:39.99
  
 
Mathias SikoraMathias Sikora Hvidovre AM18:18.22
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM9:51.64
  
 
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF9:56.11
  
 SB
Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 190010:05.83
  
 PB
Martin Eisemann de AlmeidaMartin Eisemann de Almeida ('93)Odense Atletik 10:19.91
  
 PB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF10:50.50
  
 SB
Sebastian Haahr BergSebastian Haahr Berg ('01)Hvidovre AM11:44.68
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM15.20
  
 SB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta15.21
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF17.03
  
 SB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190018.36
  
 PB
Andri Snær ÓlafssonAndri Snær Ólafsson ('89)Odense Atletik / ISL18.92
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM20.09
  
 SB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta52.02
  
 
2Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM54.54
  
 SB
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF56.24
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta56.75
  
 
Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)Hvidovre AM57.58
  
 SB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF59.70
  
 SB
Thomas CortebeeckThomas Cortebeeck ('81)Aarhus 19001:03.51
  
 SB
Martin LynderupMartin Lynderup ('91)Skive AM1:03.96
  
 PB
Hans Henrik GrabeHans Henrik Grabe ('77)Odense Atletik 1:30.00
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.15
  
 SB
2Janick KlausenJanick Klausen ('93)Aarhus 19002.09
  
 SB
Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)Sparta1.94
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta1.89
  
 SB
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 1.84
  
 SB
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.84
  
 
Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM1.79
  
 SB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.74
  
 
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 1.74
  
 SB
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF1.64
  
 SB
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM1.64
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF1.54
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.74
  
 PB
2Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.64
  
 
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.44
  
 PB
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM4.34
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.34
  
 
Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.34
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.24
  
 
Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)Aarhus 19004.24
  
 SB
Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM3.94
  
 PB
Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF3.74
  
 SB
August WinterAugust Winter ('01)Skive AM3.34
  
 
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.34
  
 
Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM3.34
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM7.72 w
+3.5
  
 
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.43 w
+3.6
  
 
3Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF7.18 w
+4.0
  
 
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19006.76
0.0
  
 PB
Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF6.52
+1.8
  
 SB
Martin LynderupMartin Lynderup ('91)Skive AM6.23 w
+2.8
  
 
Andri Snær ÓlafssonAndri Snær Ólafsson ('89)Odense Atletik / ISL6.13
+1.2
  
 SB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM6.01
+0.2
  
 
Martin LynderupMartin Lynderup ('91)Skive AM4.81
+0.7
  
 SB
M Trespring    

Finale A

Finale
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta14.81
+1.0
  
 SB
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF14.29 w
+2.2
  
 
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF14.24
+0.5
  
 SB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190013.24
+1.6
  
 PB
Andri Snær ÓlafssonAndri Snær Ólafsson ('89)Odense Atletik / ISL13.21 w
+2.3
  
 
Jeppe Slott StauningJeppe Slott Stauning ('84)Hvidovre AM13.04
+0.2
  
 SB
Andri Snær ÓlafssonAndri Snær Ólafsson ('89)Odense Atletik / ISL12.94
+1.1
  
 SB
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF12.45
+1.2
  
 SB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.85
+0.3
  
 SB
Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF11.84 w
+2.8
  
 
Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF11.81
+0.2
  
 SB
Sebastian SkouboeSebastian Skouboe ('99)Skive AM10.15
0.0
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM15.75
  
 SB
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta14.11
  
 
Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 14.10
  
 
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 13.45
  
 
Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190013.30
  
 SB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM12.84
  
 SB
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF12.06
  
 SB
Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM11.81
  
 SB
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM10.74
  
 PB
Allan KristensenAllan Kristensen ('63)Frederiksberg IF9.78
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta55.65
  
 
2Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 54.42
  
 
3Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190050.20
  
 
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM41.49
  
 SB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM39.00
  
 PB
Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM36.30
  
 SB
Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190035.02
  
 SB
Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF34.52
  
 SB
Jacob TeschJacob Tesch ('80)Odense Atletik 33.85
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF27.31
  
 PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM26.67
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM56.15
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF51.96
  
 PB
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta50.09
  
 SB
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM50.01
  
 SB
Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM48.09
  
 
Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190047.20
  
 PB
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM43.77
  
 PB
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 43.72
  
 SB
Allan KristensenAllan Kristensen ('63)Frederiksberg IF38.58
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190058.75
  
 
Martin LynderupMartin Lynderup ('91)Skive AM54.80
  
 SB
Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)KIF53.08
  
 PB
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 52.45
  
 SB
Jørgen L. MadsenJørgen L. Madsen ('72)Hvidovre AM51.65
  
 SB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta50.35
  
 
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF49.43
  
 SB
Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM49.27
  
 SB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM48.25
  
 
Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF46.50
  
 SB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM44.68
  
 
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF41.15
  
 PB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM38.45
  
 
K 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.64
  
 SB
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF11.71
  
 PB
3Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta12.17
  
 
4Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.28
  
 SB
5Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.32
  
 
6Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM12.42
  
 PB
Finale B
Vind: +3.6
Vind: +3.6
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.00 w
  
 
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190012.26 w
  
 
3Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.37 w
  
 
K 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF23.93
  
 PB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190023.99
  
 SB
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF24.54
  
 SB
4Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta24.54
  
 PB
5Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.10
  
 SB
Finale B
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.10 w
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:09.03
  
 SB
2Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:09.11
  
 PB
3Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:09.93
  
 PB
4Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK2:12.72
  
 PB
5Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:13.28
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)Sparta / KEN16:26.81
  
 SB
2Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 16:47.14
  
 SB
3Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190017:12.25
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.9

Finale A

Finale
Vind: +2.9
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.55 w
  
 
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.62 w
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19001:01.29
  
 PB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta1:01.93
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.70
  
 SB
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.65
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19005.95 w
+2.5
  
 
2Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.69
+0.4
  
 SB
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.63
+1.5
  
 SB
K Trespring     

Finale A

Finale
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190013.48
+2.0
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM15.62
  
 SB
2Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 13.81
  
 SB
3Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta13.30
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta54.10
  
 SB
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta53.30
  
 
3Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM48.29
  
 
4Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 43.36
  
 
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM30.67
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta51.78
  
 
2Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM50.47
  
 
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta47.63
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marie VestergaardMarie Vestergaard ('91)Aarhus 190046.92
  
 
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta45.31
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020