Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 29.8.2015

M 80 m    
Vind: +3.3

Finale A

Finale
Vind: +3.3
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik10.33 w
  
 
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia10.35
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik10.36
  
 PB
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia10.39
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF10.51 w
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF10.51 w
  
 
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF10.59 w
  
 
Janus PetersenJanus Petersen ('02)IK Olympia10.61
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF10.62 w
  
 
Janus PetersenJanus Petersen ('02)IK Olympia10.65
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF10.72
  
 =PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF10.75 w
  
 
Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF11.09 w
  
 
Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF11.21 w
  
 
Oliver VeselinovskiOliver Veselinovski ('03)Sparta11.24 w
  
 
Mathias DalsgaardMathias Dalsgaard ('02)IK Hellas11.28 w
  
 
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas11.36 w
  
 
Aske BrunAske Brun ('02)Gentofte IK11.41 w
  
 
Mathias DalsgaardMathias Dalsgaard ('02)IK Hellas11.43
  
 PB
Ketil KannevorffKetil Kannevorff ('02)KIF11.43
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas11.49 w
  
 
Oliver VeselinovskiOliver Veselinovski ('03)Sparta11.49 w
  
 
Aske BrunAske Brun ('02)Gentofte IK11.54
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC11.69 w
  
 
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)Sparta11.72
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC11.75 w
  
 
Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM11.86
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta12.06
  
 PB
Robert ChristiansenRobert Christiansen ('03)Sparta12.11 w
  
 
Holger RiisHolger Riis ('03)Sparta12.15 w
  
 
Emil PolackEmil Polack ('02)KIF12.38
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF12.46
  
 PB
Theodor HvassTheodor Hvass ('02)Sparta12.54 w
  
 
Gustav Bøttger-RothGustav Bøttger-Roth ('03)KIF12.54 w
  
 
Jonas Lundberg AllentoftJonas Lundberg Allentoft ('03)Frederiksberg IF13.16 w
  
 
Jakob SønderJakob Sønder ('03)KIF13.65
  
 
August Lund FrederiksenAugust Lund Frederiksen ('03)Sparta14.76 w
  
 
M 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
Mathias SkouMathias Skou ('86)KIF11.02
  
 
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta11.04
  
 
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.12
  
 
Radoslav DimitrovRadoslav Dimitrov ('86)Odense Atletik / BUL11.19
  
 PB
Mathias LudvigsenMathias Ludvigsen ('82)KIF11.20
  
 
Radoslav DimitrovRadoslav Dimitrov ('86)Odense Atletik / BUL11.20
  
 PB
Jacob WolfgangJacob Wolfgang ('81)KIF11.24
  
 SB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta11.26 w
  
 
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta11.31
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.39
  
 PB
Nicolai V. AndersenNicolai V. Andersen ('94)Skive AM11.42
  
 PB
Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF11.45
  
 PB
Daryoush YazdanyarDaryoush Yazdanyar ('86)KIF11.48
  
 SB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.48 w
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB11.52
  
 
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)Sparta11.53
  
 
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.56
  
 
Mathias HolmMathias Holm ('97)Sparta11.79 w
  
 
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta11.81
  
 =PB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta11.92
  
 
Daniel Kwadow KorangDaniel Kwadow Korang ('96)Sparta11.92 w
  
 
Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.94
  
 
Daniel Kwadow KorangDaniel Kwadow Korang ('96)Sparta11.97
  
 SB
Nicholai ZickertNicholai Zickert ('84)Amager AC11.98
  
 PB
Mathias HolmMathias Holm ('97)Sparta12.00
  
 PB
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta12.02
  
 
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM12.12
  
 PB
Gabriel LaustenGabriel Lausten Sparta12.13 w
  
 
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta12.18
  
 
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM12.19
  
 PB
Gabriel LaustenGabriel Lausten Sparta12.23
  
 PB
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF12.28
  
 PB
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta12.31 w
  
 
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM12.34
  
 PB
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM12.36
  
 
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta12.53
  
 PB
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta12.64
  
 
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta12.66
  
 PB
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC12.91 w
  
 
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta12.98
  
 
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF13.08
  
 PB
Lucas BunchLucas Bunch Sparta13.13 w
  
 
Magne Vethal KanneworffMagne Vethal Kanneworff KIF13.18
  
 PB
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF13.31
  
 PB
Magnus Skjøtt JensenMagnus Skjøtt Jensen ('01)Sparta13.38 w
  
 
Jonathan AndersenJonathan Andersen Frederiksberg IF13.88
  
 PB
M 150 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta16.67
  
 PB
Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta16.96
  
 PB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta17.01
  
 PB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta17.36
  
 
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)Sparta17.52
  
 PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)Sparta17.54
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB17.55
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB17.56
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta17.71
  
 PB
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta17.72
  
 PB
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta17.92
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta18.01
  
 
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF20.05
  
 PB
M 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)Sparta23.22
  
 PB
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)Sparta23.43
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta24.12
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta24.63
  
 
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta25.61
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik26.20
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF26.47
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF26.90
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik26.91
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF28.09
  
 PB
Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM28.29
  
 PB
Ketil KannevorffKetil Kannevorff ('02)KIF28.63
  
 PB
Aske BrunAske Brun ('02)Gentofte IK28.84
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas29.31
  
 PB
Noah ChamiNoah Chami ('02)KIF29.38
  
 PB
Oliver VeselinovskiOliver Veselinovski ('03)Sparta29.51
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta29.56
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF31.11
  
 PB
Jakob H B AndersenJakob H B Andersen ('03)Sparta31.41
  
 PB
Robert ChristiansenRobert Christiansen ('03)Sparta31.82
  
 PB
Holger RiisHolger Riis ('03)Sparta32.12
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Andreas BruseliusAndreas Bruselius ('95)Vejle IF50.94
  
 
William DevantierWilliam Devantier Sparta51.26
  
 PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)Sparta51.30
  
 
Andreas Leth SimonsenAndreas Leth Simonsen ('98)Blovstrød Løverne51.71
  
 PB
Nicholai ZickertNicholai Zickert ('84)Amager AC52.36
  
 
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta53.29
  
 
Markus LarsenMarkus Larsen ('97)Sparta54.12
  
 PB
Mathias HolmMathias Holm ('97)Sparta54.29
  
 
Luca DellantonioLuca Dellantonio ('90)Sparta54.45
  
 
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)Sparta54.64
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta56.21
  
 
Louis HermannLouis Hermann ('99)Sparta58.05
  
 PB
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF58.20
  
 
M 600 m    

Finale A

Finale
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta1:37.74
  
 PB
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)Sparta1:39.87
  
 PB
Janus PetersenJanus Petersen ('02)IK Olympia1:42.60
  
 PB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC1:43.12
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF1:43.25
  
 PB
Aske BrunAske Brun ('02)Gentofte IK1:44.74
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta1:45.83
  
 
Oscar RiisOscar Riis ('03)BAK1:48.68
  
 
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:51.32
  
 
Stinus Dolmer NielsenStinus Dolmer Nielsen ('03)BAC1:52.25
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF1:52.82
  
 
Jakob H B AndersenJakob H B Andersen ('03)Sparta1:53.10
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas1:59.30
  
 PB
Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC2:01.00
  
 PB
August Lund FrederiksenAugust Lund Frederiksen ('03)Sparta2:25.25
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Victor ThomsenVictor Thomsen ('99)Amager AC1:55.19
  
 PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)Sparta2:01.20
  
 PB
Simon HolstSimon Holst ('98)Amager AC2:02.56
  
 PB
Nicholai ZickertNicholai Zickert ('84)Amager AC2:02.96
  
 SB
Andreas Leth SimonsenAndreas Leth Simonsen ('98)Blovstrød Løverne2:04.38
  
 PB
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta2:04.88
  
 PB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 2:05.37
  
 
Lucas la cour HeebøllLucas la cour Heebøll ('99)Sparta2:06.07
  
 PB
William DevantierWilliam Devantier Sparta2:06.94
  
 
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF2:11.19
  
 
Louis HermannLouis Hermann ('99)Sparta2:11.46
  
 
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta2:11.51
  
 PB
Eduardo LópezEduardo López ('85)Sparta2:13.23
  
 PB
Villads SchouVillads Schou ('01)KIF2:13.95
  
 PB
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas2:15.21
  
 
Henrik Bierbum BacherHenrik Bierbum Bacher ('86)Sparta2:15.27
  
 
Mads Nørlov BundgaardMads Nørlov Bundgaard IK Hellas2:15.49
  
 PB
Anders SchouAnders Schou ('01)Viking Atletik2:16.37
  
 PB
Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik2:25.01
  
 PB
Leo NielsenLeo Nielsen ('94)Sparta2:27.51
  
 PB
M 1000 m    

Finale A

Finale
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta2:57.49
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta3:10.01
  
 PB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC3:12.33
  
 
Oscar RiisOscar Riis ('03)BAK3:14.36
  
 
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF3:28.06
  
 
Stinus Dolmer NielsenStinus Dolmer Nielsen ('03)BAC3:31.09
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas3:32.19
  
 PB
Jens-Jakob IngerslevJens-Jakob Ingerslev ('03)Gentofte IK3:46.48
  
 PB
Noah CantbyNoah Cantby ('03)Korsør AM3:52.31
  
 PB
Sven ChristiansenSven Christiansen ('02)Korsør AM4:09.03
  
 PB
August Lund FrederiksenAugust Lund Frederiksen ('03)Sparta4:23.25
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
2
Marc Lövgren Karlsson
Marc Lövgren Karlsson ('74)
/ SWE4:16.67
  
 PB
Jean Bosco NshimiyimanaJean Bosco Nshimiyimana ('95)Hvidovre AM4:19.43
  
 
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF4:24.98
  
 PB
Eduardo LópezEduardo López ('85)Sparta4:53.74
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta9:38.29
  
 
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta9:47.44
  
 PB
Anders SchouAnders Schou ('01)Viking Atletik9:55.80
  
 
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta10:05.26
  
 
Niclas Søgaard HjortkjærNiclas Søgaard Hjortkjær IK Hellas10:12.95
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK10:18.83
  
 
Mads Nørlov BundgaardMads Nørlov Bundgaard IK Hellas10:23.40
  
 PB
Sebastian NielsenSebastian Nielsen Sparta10:49.57
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta16.47
  
 PB
M 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik12.66
  
 PB
Mathias DalsgaardMathias Dalsgaard ('02)IK Hellas13.57
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta13.64
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF14.04
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas14.70
  
 
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF15.00
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190015.19
  
 
Magnus Emil KnudsenMagnus Emil Knudsen ('03)Helsingør IF15.33
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta16.41
  
 SB
Theodor HvassTheodor Hvass ('02)Sparta17.09
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF1.86
  
 =SB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta1.73
  
 
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.70
  
 
Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC1.67
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta1.64
  
 =PB
Mathias DalsgaardMathias Dalsgaard ('02)IK Hellas1.50
  
 =PB
Magne Vethal KanneworffMagne Vethal Kanneworff KIF1.50
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF1.44
  
 PB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF1.35
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF1.35
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.32
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.32
  
 
Ketil KannevorffKetil Kannevorff ('02)KIF1.29
  
 PB
Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM1.20
  
 
Theodor HvassTheodor Hvass ('02)Sparta1.05
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.20
  
 
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta4.20
  
 PB
Frederik Engborg ThedeFrederik Engborg Thede Sparta3.60
  
 PB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF3.20
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta2.70
  
 
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta2.70
  
 =PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF6.83
-0.9
  
 PB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta6.37
-0.6
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.34
0.0
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik6.22
-0.7
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.03
0.0
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta5.97
0.0
  
 
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta5.76
0.0
  
 PB
Gabriel LaustenGabriel Lausten Sparta5.73
-0.5
  
 
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)Sparta5.69
+0.3
  
 
Lucas BunchLucas Bunch Sparta5.05 w
+3.2
  
 
Magnus Skjøtt JensenMagnus Skjøtt Jensen ('01)Sparta5.03
+2.0
  
 PB
Nikolai Lysholdt PetersenNikolai Lysholdt Petersen ('01)Sparta4.91
-1.5
  
 PB
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC4.82
-1.0
  
 
Jonathan AndersenJonathan Andersen Frederiksberg IF4.16
0.0
  
 
Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta3.66
-1.1
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
2
Richard Berg
Richard Berg ('92)
/ SWE11.88
+0.9
  
 SB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK43.04
  
 
Ronni JensenRonni Jensen ('80)Aarhus 190042.20
  
 
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta37.20
  
 PB
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF30.68
  
 PB
Edvard Restorff-LiliegreenEdvard Restorff-Liliegreen KIF28.53
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik24.89
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta44.56
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF32.16
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Frederik RiberFrederik Riber ('97)Køge Atletik41.62
  
 
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta38.39
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik48.35
  
 
Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF42.44
  
 SB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK48.74
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik45.43
  
 PB
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta40.91
  
 PB
Nikolaj Tang KurtNikolaj Tang Kurt ('01)Herlev Atletik38.45
  
 PB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik37.32
  
 
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta35.87
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST53.65
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK50.93
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK47.38
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF36.94
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Jonathan GrovesJonathan Groves ('93)Sparta51.67
  
 
Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF25.07
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta46.34
  
 PB
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia36.62
  
 
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta32.30
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta32.26
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)Sparta31.79
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta31.09
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC25.79
  
 
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF25.26
  
 
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta25.22
  
 PB
Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM21.66
  
 PB
Gustav Bøttger-RothGustav Bøttger-Roth ('03)KIF20.68
  
 PB
Jakob H B AndersenJakob H B Andersen ('03)Sparta19.03
  
 PB
Oliver VerkooijenOliver Verkooijen ('02)Frederiksberg IF18.60
  
 PB
Mads Emil SvenssonMads Emil Svensson ('03)KIF13.14
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM51.78
  
 
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta43.50
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK41.07
  
 
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta40.20
  
 
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta38.25
  
 PB
Kasper ClausenKasper Clausen KIF36.14
  
 PB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF30.30
  
 PB
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta28.50
  
 
Magne Vethal KanneworffMagne Vethal Kanneworff KIF26.65
  
 PB
Villads SchouVillads Schou ('01)KIF22.76
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)Sparta51.84
  
 
Mads HolmMads Holm ('99)Sparta42.80
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF37.78
  
 PB
K 80 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik11.12
  
 
Anna MichaelsenAnna Michaelsen ('02)Holte Atletik11.18
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta11.25
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik11.28
  
 
Anna MichaelsenAnna Michaelsen ('02)Holte Atletik11.31
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta11.31 w
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia11.32
  
 PB
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta11.52 w
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia11.53
  
 PB
Ellen Sofie FolkerEllen Sofie Folker ('03)Frederiksberg IF11.53 w
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta11.55 w
  
 
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF11.56
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta11.57
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF11.59
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta11.60
  
 PB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta11.60
  
 PB
Signe LarsenSigne Larsen ('02)FIF Hillerød11.61 w
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta11.62
  
 
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF11.64
  
 PB
Esther ArceEsther Arce ('02)Amager AC11.69 w
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta11.75
  
 PB
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta11.78
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta11.79
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta11.89
  
 PB
Ellen Sofie FolkerEllen Sofie Folker ('03)Frederiksberg IF11.93
  
 
Iben Nørby WintherIben Nørby Winther ('03)BAC11.94 w
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta11.96
  
 PB
Iben Nørby WintherIben Nørby Winther ('03)BAC11.96
  
 PB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta11.96 w
  
 
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta11.96 w
  
 
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)Sparta12.49
  
 
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta12.49
  
 
Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)KIF12.61
  
 PB
Emma Friis SørensenEmma Friis Sørensen ('03)BAC12.67
  
 PB
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF13.28 w
  
 
Liva Spies-KostrupLiva Spies-Kostrup ('03)KIF14.60
  
 PB
K 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.38
  
 
Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta12.39
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.41
  
 
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta12.61
  
 PB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta12.70
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN12.76 w
  
 
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)Sparta12.78
  
 
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)Sparta12.87
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN12.96
  
 
Astrid LykkeAstrid Lykke Helsingør IF13.06
  
 PB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC13.09
  
 PB
Rose Cathrine DueRose Cathrine Due BAC13.09
  
 
Astrid LykkeAstrid Lykke Helsingør IF13.11
  
 
Rose Cathrine DueRose Cathrine Due BAC13.15
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta13.15 w
  
 
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)Korsør AM13.16
  
 PB
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)Korsør AM13.20
  
 SB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC13.24
  
 
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF13.26 w
  
 
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF13.28
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta13.30
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta13.31
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF13.35
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF13.39
  
 PB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta13.39
  
 
Helena NicolaisenHelena Nicolaisen ('95)KIF13.45
  
 
Leonora HedeLeonora Hede ('98)Sparta13.52
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF13.68
  
 SB
Simone HjortSimone Hjort ('99)Sparta13.73
  
 
Isabella JuulIsabella Juul Sparta13.88
  
 
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby Sparta13.99 w
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik14.22
  
 PB
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF14.52
  
 
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF14.62
  
 PB
Alexandra ChristiansenAlexandra Christiansen ('01)Hvidovre AM14.72
  
 PB
Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF14.83
  
 
Simone LodahlSimone Lodahl ('98)DELTA15.22
  
 
K 150 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)Sparta19.36
  
 PB
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)Sparta19.37
  
 
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl Sparta19.39
  
 PB
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl Sparta19.45
  
 
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta21.08
  
 PB
Cassandra SteenbergCassandra Steenberg ('99)Sparta21.56
  
 PB
K 200 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN26.24
  
 
Anna Sommer HaugeAnna Sommer Hauge ('98)Køge Atletik26.50
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta26.73
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA27.57
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA28.38
  
 
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta28.68
  
 
Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik28.69
  
 PB
Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK28.71
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta29.06
  
 PB
Amina DyfanAmina Dyfan ('03)KIF29.09
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta29.15
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia29.23
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM29.24
  
 PB
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC29.25
  
 PB
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta29.45
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF29.54
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta30.05
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK30.11
  
 PB
Signe LarsenSigne Larsen ('02)FIF Hillerød30.53
  
 PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta30.61
  
 PB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta30.69
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta30.72
  
 
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF30.83
  
 PB
Laura Juul PallesenLaura Juul Pallesen ('03)Amager AC30.86
  
 PB
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC30.87
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF30.88
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta31.12
  
 
Emmy ChristiansenEmmy Christiansen ('02)KIF31.18
  
 PB
Ida Maria L. BohnIda Maria L. Bohn ('02)KIF31.36
  
 PB
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)Sparta31.61
  
 
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF31.69
  
 PB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta31.70
  
 PB
Julie SvareJulie Svare ('03)Amager AC32.20
  
 PB
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC33.53
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF34.76
  
 
Bianca GadBianca Gad ('03)KIF36.88
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF44.65
  
 
Frederikke Von BenzonFrederikke Von Benzon ('01)KIF44.86
  
 
Mira Aamann-ChristensenMira Aamann-Christensen KIF45.18
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA45.49
  
 PB
Alberte LodahlAlberte Lodahl ('01)DELTA46.15
  
 PB
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)Sparta46.39
  
 
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC46.86
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik47.10
  
 
K 600 m    

Finale A

Finale
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas1:45.56
  
 
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta1:46.84
  
 
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM1:49.95
  
 
Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK1:50.59
  
 
Agnes RoldAgnes Rold ('02)Holte Atletik1:51.76
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF1:51.99
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:52.65
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF1:54.94
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF2:02.73
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:04.00
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)Aalborg AM2:19.92
  
 
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta2:20.27
  
 
Clara KallClara Kall ('99)HMRC2:22.15
  
 
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)Sparta2:24.17
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC2:26.70
  
 PB
Mathilde RiisMathilde Riis ('99)BAK2:33.34
  
 SB
Frida SchledermannFrida Schledermann ('01)Sparta2:33.75
  
 
Mariam ElouamariMariam Elouamari ('01)KIF2:37.85
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik2:42.51
  
 
Sophie Dyrekær GudsøeSophie Dyrekær Gudsøe ('98)IK Hellas2:42.95
  
 PB
K 1000 m    

Finale A

Finale
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta3:11.55
  
 
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas3:15.24
  
 
Agnes RoldAgnes Rold ('02)Holte Atletik3:18.79
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik3:21.38
  
 PB
Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta3:22.54
  
 PB
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)BAK3:26.27
  
 PB
Laura H. WeichmannLaura H. Weichmann ('02)KIF3:33.07
  
 
Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik3:38.20
  
 
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)BAC3:39.50
  
 
Marie Meyer HaveMarie Meyer Have ('03)Frederiksberg IF3:41.95
  
 
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)Sparta3:43.02
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF3:43.08
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF3:44.11
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Clara KallClara Kall ('99)HMRC10:22.60
  
 
Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta10:44.82
  
 PB
Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)Holte Atletik11:35.58
  
 
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)BAK11:44.58
  
 PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 190011:46.25
  
 SB
Freja Lunde LarsenFreja Lunde Larsen Holte Atletik11:53.80
  
 
Solvejg WulfSolvejg Wulf BAK12:24.50
  
 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
Marie Meyer HaveMarie Meyer Have ('03)Frederiksberg IF14.03
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta15.20
  
 
Helena NicolaisenHelena Nicolaisen ('95)KIF16.36
  
 SB
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 190016.64
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19001.69
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1.54
  
 
Emilie PerssonEmilie Persson ('99)Sparta1.54
  
 PB
Selma StaunSelma Staun Sparta1.48
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta1.48
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.47
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta1.41
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia1.38
  
 
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.35
  
 
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF1.35
  
 =SB
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)Sparta1.30
  
 
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC1.30
  
 
Ellen Eva BalslevEllen Eva Balslev ('01)KIF1.30
  
 =PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta1.25
  
 
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)BAC1.25
  
 
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF1.20
  
 PB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta1.20
  
 
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta1.20
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF1.10
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF1.05
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.00
  
 
Cecilie MeierCecilie Meier Aarhus 19002.80
  
 =PB
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik2.70
  
 
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta2.70
  
 PB
Simone LodahlSimone Lodahl ('98)DELTA2.40
  
 SB
Hanne HansenHanne Hansen ('97)Aarhus 19002.40
  
 =PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)Sparta2.10
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta2.00
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF2.00
  
 
Martha Thestrup AndersenMartha Thestrup Andersen Aarhus 19001.70
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.54
-0.6
  
 PB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC5.39
0.0
  
 
Simone HjortSimone Hjort ('99)Sparta5.25
0.0
  
 
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.23
+0.7
  
 
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19005.20
0.0
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta5.15
0.0
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC4.96
0.0
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta4.94
0.0
  
 PB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta4.89
+0.1
  
 PB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC4.79
+0.4
  
 PB
Isabella JuulIsabella Juul Sparta4.71
-0.2
  
 
Sara VardarSara Vardar Sparta4.70
+1.6
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF4.69
0.0
  
 
Alberte LodahlAlberte Lodahl ('01)DELTA4.68
+0.3
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta4.59
+0.1
  
 
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC4.51
+0.8
  
 PB
Karla Sonne SøndergaardKarla Sonne Søndergaard ('99)Sparta4.48
0.0
  
 
Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF4.26
+0.1
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik4.20
+0.4
  
 
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF3.82
0.0
  
 PB
Alexandra ChristiansenAlexandra Christiansen ('01)Hvidovre AM3.41
-1.5
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Julia Olander
Julia Olander ('99)
/ SWE11.74
0.0
  
 PB
3
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
/ SWE11.14 w
+2.4
  
 
5
Sara Grahn
Sara Grahn 
/ SWE10.75
+0.4
  
 PB
Sara VardarSara Vardar Sparta10.83
+0.8
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta9.82
+1.5
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA11.91
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta10.53
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM10.37
  
 
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta9.72
  
 PB
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC9.19
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta8.97
  
 
Rebecca Dahl KokkegårdRebecca Dahl Kokkegård ('03)Sparta8.72
  
 PB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta8.69
  
 
Ellen Sofie FolkerEllen Sofie Folker ('03)Frederiksberg IF8.37
  
 =PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta8.34
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia8.25
  
 
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC8.14
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta8.09
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF7.34
  
 
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF7.27
  
 SB
Cathrine BrandtCathrine Brandt ('03)BAC7.14
  
 PB
Clara Stenderup OlesenClara Stenderup Olesen ('02)Gentofte IK6.94
  
 PB
Iben Nørby WintherIben Nørby Winther ('03)BAC6.76
  
 PB
Marie Meyer HaveMarie Meyer Have ('03)Frederiksberg IF6.56
  
 PB
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF6.52
  
 
Emma Friis SørensenEmma Friis Sørensen ('03)BAC6.33
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF6.22
  
 PB
Nina LoshakNina Loshak ('03)KIF5.04
  
 PB
Bianca GadBianca Gad ('03)KIF4.85
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta13.06
  
 
Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta12.41
  
 
Viktoria AndersenViktoria Andersen ('98)DELTA11.02
  
 
Karla Sonne SøndergaardKarla Sonne Søndergaard ('99)Sparta10.61
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta9.31
  
 
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM9.11
  
 
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF7.73
  
 PB
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF7.04
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM38.28
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF30.76
  
 
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM24.61
  
 
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF18.52
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 37.97
  
 
Ane RiberAne Riber ('99)Køge Atletik34.99
  
 
Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta30.85
  
 
Anne Krarup KnudsenAnne Krarup Knudsen ('98)Sparta27.51
  
 
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM22.86
  
 PB
Frida Lisa JersøFrida Lisa Jersø ('97)Frederiksberg IF14.34
  
 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta27.40
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik26.89
  
 PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta24.82
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM24.68
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta24.38
  
 PB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta21.97
  
 PB
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC20.99
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF18.62
  
 PB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta16.19
  
 
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta15.28
  
 PB
Rebecca Dahl KokkegårdRebecca Dahl Kokkegård ('03)Sparta14.71
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta14.47
  
 
Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)KIF10.72
  
 PB
Liva Spies-KostrupLiva Spies-Kostrup ('03)KIF8.10
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM41.73
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta37.86
  
 SB
Caroline Tarrasson HansenCaroline Tarrasson Hansen Sparta31.88
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik26.05
  
 PB
Andrea HolmAndrea Holm ('01)Frederiksberg IF23.72
  
 PB
Marie Kruse JensenMarie Kruse Jensen ('99)DELTA21.88
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)Sparta17.77
  
 
Signe Grevy EjstrupSigne Grevy Ejstrup ('01)Sparta16.75
  
 
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF11.39
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 190032.31
  
 
P17 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
3
Klara Ekelund
Klara Ekelund ('99)
/ SWE13.27
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
3
Lisa Stenlund
Lisa Stenlund ('99)
/ SWE5.04
0.0
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Emil Stenlund
Emil Stenlund ('01)
/ SWE13.00
  
 PB
P15 100 m    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
/ SWE12.50
  
 PB
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
6
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
/ SWE2.70
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
7
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
/ SWE4.90
+1.2
  
 SB
P13 80 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Jonna Tuomi
Jonna Tuomi ('02)
/ SWE10.32
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020