Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aarhus: 6.8.2017
Vælg mænd discipliner
Halvmaraton
Længdespring
Vælg kvinder discipliner
Halvmaraton
M Halvmaraton
Finale A
Finale
6
Fredrik Tedborn
Fredrik Tedborn ('67)
67
/ SWE
1:15:27
SB
Alex Puggaard
Alex Puggaard ('76)
76
Sparta
1:11:17
SB
Nicholas Vinther Skov
Nicholas Vinther Skov ('79)
79
Aarhus 1900
1:11:38
SB
Jesper Meins
Jesper Meins ('79)
79
Haderslev IF
1:12:54
PB
Jesper Andkjær Larsen
Jesper Andkjær Larsen ('77)
77
HRC
1:14:43
PB
Claus Poulsen
Claus Poulsen ('64)
64
Aarhus 1900
1:15:10
SB
Thomas Rötzler Schmidt
Thomas Rötzler Schmidt ('79)
79
THS
1:15:39
SB
Mads Harder
Mads Harder ('76)
76
Herning LK
1:16:28
PB
Karsten Bukholt
Karsten Bukholt ('75)
75
Aalborg AM
1:16:38
SB
Allan Lund
Allan Lund ('77)
77
Aarhus 1900
1:16:47
SB
Henrik Lau
Henrik Lau ('71)
71
Odense Atletik
1:16:56
SB
Anders Lade Nielsen
Anders Lade Nielsen ('66)
66
Aarhus 1900
1:16:58
SB
Mikkel Krogh Hansen
Mikkel Krogh Hansen ('75)
75
VEXA HLM Running
1:17:11
PB
Jeppe Garde
Jeppe Garde ('65)
65
Aalborg AM
1:17:17
SB
M Længdespring
Finale A
Finale
Klaus Andersen
Klaus Andersen ('59)
59
Skive AM
4.84
0.0
=SB
K Halvmarathon
Finale A
Finale
Ulla Binderup Jacobsen
Ulla Binderup Jacobsen ('65)
65
Viborg AM
1:23:54
SB
Mia Sørensen
Mia Sørensen ('69)
69
Vejle IF
1:24:15
SB
Maja Petersen
Maja Petersen ('79)
79
Aalborg AM
1:30:51
SB
Karoline Sidelmann Brinch
Karoline Sidelmann Brinch ('76)
76
1:32:29
SB
Vibeke Hansen
Vibeke Hansen ('54)
54
Snik Atletik
1:32:55
SB
Lisbeth Jørgensen
Lisbeth Jørgensen ('64)
64
1:32:56
Ninkie Bendtsen
Ninkie Bendtsen ('71)
71
Sparta
1:33:28
PB
Elisabeth Bernsten
Elisabeth Bernsten ('65)
65
SMT Silkeborg
1:34:26
SB
Gitte Sørensen
Gitte Sørensen ('63)
63
Aarhus 1900
1:36:34
PB
Mette Udesen
Mette Udesen ('56)
56
Sparta
1:37:23
SB
Head to head
×
Seneste resultater
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne