Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lisboa POR: 26th SPAR European Cross Country Championships 8.12.2019 Cross

M Cross Country 10.3km km    

Finale A

Finale
Olavi Allase
Olavi Allase ('93)
EST DNF
  
 
Richard Blagg
Richard Blagg ('88)
GIB DNF
  
 
Nassim Hassaous
Nassim Hassaous ('94)
ESP DNF
  
 
Ouassim Oumaiz
Ouassim Oumaiz ('99)
ESP DNF
  
 
Yitayew Abuhay
Yitayew Abuhay ('96)
ISR DNF
  
 
Paulo Barbosa
Paulo Barbosa ('94)
POR DNF
  
 
Karl Mäe
Karl Mäe ('94)
EST DNF
  
 
Arnold Rogers
Arnold Rogers ('90)
GIB DNF
  
 
Kevin Maunsell
Kevin Maunsell ('81)
IRL DNF
  
 
K Cross country 8.3km km    

Finale A

Finale
1
Yasemin Can
Yasemin Can ('96)
TUR26:52
  
 
2
Karoline Bjerkeli Grøvdal
Karoline Bjerkeli Grøvdal ('90)
NOR27:07
  
 
3
Samrawit Mengsteab
Samrawit Mengsteab ('90)
SWE27:43
  
 
4
Fionnuala McCormack
Fionnuala McCormack ('84)
IRL27:45
  
 
5
Liv Westphal
Liv Westphal ('93)
FRA28:02
  
 
6
Jessica Judd
Jessica Judd ('95)
GBR28:05
  
 
7
Charlotte Arter
Charlotte Arter ('91)
GBR28:07
  
 
8
Dulce Félix
Dulce Félix ('82)
POR28:09
  
 
9
Elena Burkard
Elena Burkard ('92)
GER28:10
  
 
10
Carla Salomé Rocha
Carla Salomé Rocha ('90)
POR28:13
  
 
11
Valeria Roffino
Valeria Roffino ('90)
ITA28:34
  
 
12
Federica Sugamiele
Federica Sugamiele ('96)
ITA28:36
  
 
13
Abbie Donnelly
Abbie Donnelly ('96)
GBR28:40
  
 
14
Esma Aydemir
Esma Aydemir ('92)
TUR28:43
  
 
15
Amy Griffiths
Amy Griffiths ('96)
GBR28:50
  
 
16
Irene Sánchez
Irene Sánchez ('92)
ESP28:50
  
 
17
Aoibhe Richardson
Aoibhe Richardson ('96)
IRL28:52
  
 
18
Maria Sagnes Wågan
Maria Sagnes Wågan ('92)
NOR28:54
  
 
20
Ciara Mageean
Ciara Mageean ('92)
IRL28:58
  
 
21
Sophie Duarte
Sophie Duarte ('81)
FRA29:01
  
 
22
Julia Mayer
Julia Mayer ('93)
AUT29:01
  
 
23
Deborah Schöneborn
Deborah Schöneborn ('94)
GER29:02
  
 
24
Claudia Prisecaru
Claudia Prisecaru ('97)
ROU29:07
  
 
25
Susana Francisco
Susana Francisco ('91)
POR29:08
  
 
26
Domenika Mayer
Domenika Mayer ('90)
GER29:10
  
 
27
Ana Lozano
Ana Lozano ('91)
ESP29:16
  
 
28
Darya Mykhaylova
Darya Mykhaylova ('89)
UKR29:18
  
 
29
Jenny Nesbitt
Jenny Nesbitt ('95)
GBR29:18
  
 
30
Kate Avery
Kate Avery ('91)
GBR29:23
  
 
31
María Azucena Díaz
María Azucena Díaz ('82)
ESP29:27
  
 
32
Nicole Egger
Nicole Egger ('85)
SUI29:34
  
 
33
Rebecca Lonedo
Rebecca Lonedo ('96)
ITA29:36
  
 
34
María José Pérez
María José Pérez ('92)
ESP29:42
  
 
35
Mary Mulhare
Mary Mulhare ('93)
IRL29:44
  
 
36
Aurore Guerin
Aurore Guerin ('90)
FRA29:48
  
 
37
Una Britton
Una Britton ('90)
IRL29:59
  
 
38
Remziye Erman
Remziye Erman ('95)
TUR30:10
  
 
39
Moira Stewartová
Moira Stewartová ('95)
CZE30:14
  
 
40
Aude Korotchansky
Aude Korotchansky ('91)
FRA30:14
  
 
41
Martina Merlo
Martina Merlo ('93)
ITA30:17
  
 
42
Viktoriya Khapilina
Viktoriya Khapilina ('92)
UKR30:19
  
 
43
Cristina Espejo
Cristina Espejo ('94)
ESP30:30
  
 
44
Vera Hoffmann
Vera Hoffmann ('96)
LUX30:34
  
 
45
Iryna Bubnyak
Iryna Bubnyak ('93)
UKR30:38
  
 
46
Rea Iseli
Rea Iseli ('94)
SUI30:46
  
 
47
Fionnuala Ross
Fionnuala Ross ('90)
IRL30:50
  
 
48Line Brandt PedersenLine Brandt Pedersen ('91)DEN31:12
  
 
49
Elefthería Petrouláki
Elefthería Petrouláki ('91)
GRE31:32
  
 
50
Adelina Paulina Baltoi
Adelina Paulina Baltoi ('92)
ROU32:07
  
 
51Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)DEN32:19
  
 
52
Johanna Ardel
Johanna Ardel ('96)
EST33:19
  
 
53
Lisa Marie Bezzina
Lisa Marie Bezzina ('79)
MLT34:25
  
 
Meryem Akdağ
Meryem Akdağ ('92)
TUR DNF
  
 
Chiara Scherrer
Chiara Scherrer ('96)
SUI DNF
  
 
Silvia Oggioni
Silvia Oggioni ('95)
ITA DNF
  
 
Teresa Urbina
Teresa Urbina ('85)
ESP DNF
  
 
Simone GladSimone Glad ('90)DEN DNF
  
 
Julia Milena Augsburger
Julia Milena Augsburger ('96)
ROU DNF
  
 
M22 Cross country 8.3km km    

Finale A

Finale
1
Jimmy Gressier
Jimmy Gressier ('97)
FRA24:17
  
 
2
Elzan Bibić
Elzan Bibić ('99)
SRB24:25
  
 
3
Abdessamad Oukhelfen
Abdessamad Oukhelfen ('98)
ESP24:34
  
 
4
Tadesse Getahon
Tadesse Getahon ('97)
ISR24:50
  
 
5
Yohanes Chiappinelli
Yohanes Chiappinelli ('97)
ITA24:51
  
 
6
Fabien Palcau
Fabien Palcau ('97)
FRA24:52
  
 
7
Jacopo De Marchi
Jacopo De Marchi ('98)
ITA24:55
  
 
8
Mahamed Mahamed
Mahamed Mahamed ('97)
GBR24:56
  
 
9
Oussama Lonneux
Oussama Lonneux ('97)
BEL24:57
  
 
10
Mohamed-Amine El Bouajaji
Mohamed-Amine El Bouajaji ('97)
FRA24:57
  
 
11
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
SWE24:58
  
 
12
Alexander Yee
Alexander Yee ('98)
GBR24:59
  
 
13
Ignacio Fontes
Ignacio Fontes ('98)
ESP25:01
  
 
14
Davor Aaron Bienenfeld
Davor Aaron Bienenfeld ('97)
GER25:02
  
 
15
Markus Görger
Markus Görger ('98)
GER25:03
  
 
16
Mohamed Mohumed
Mohamed Mohumed ('99)
GER25:04
  
 
17
Sebastiano Parolini
Sebastiano Parolini ('98)
ITA25:11
  
 
18
Hugo Hay
Hugo Hay ('97)
FRA25:15
  
 
19
Narve Gilje Nordås
Narve Gilje Nordås ('98)
NOR25:15
  
 
20
Pierrik Jocteur-Monrozier
Pierrik Jocteur-Monrozier ('98)
FRA25:19
  
 
21
Guillaume Grimard
Guillaume Grimard ('99)
BEL25:21
  
 
22
Brian Fay
Brian Fay ('98)
IRL25:25
  
 
23
Marek Chrascina
Marek Chrascina ('97)
CZE25:26
  
 
24
John Heymans
John Heymans ('98)
BEL25:30
  
 
25
Jack O'Leary
Jack O'Leary ('97)
IRL25:31
  
 
26
Peter Lynch
Peter Lynch ('97)
IRL25:31
  
 
27
Viktor Šinágl
Viktor Šinágl ('97)
CZE25:31
  
 
28
Anton Hrabovskyy
Anton Hrabovskyy ('98)
UKR25:32
  
 
29
Sol Sweeney
Sol Sweeney ('98)
GBR25:32
  
 
30
Riccardo Mugnosso
Riccardo Mugnosso ('97)
ITA25:36
  
 
31
Pasquale Selvarolo
Pasquale Selvarolo ('99)
ITA25:39
  
 
32
Simen Halle Haugen
Simen Halle Haugen ('99)
NOR25:41
  
 
33
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE25:43
  
 
34
Tariku Novales
Tariku Novales ('98)
ESP25:46
  
 
35
Damián Vích
Damián Vích ('98)
CZE25:48
  
 
36
Vadym Lonskyy
Vadym Lonskyy ('99)
UKR25:52
  
 
37
Mários Anagnóstou
Mários Anagnóstou ('99)
GRE25:52
  
 
38
Alexandre Figueiredo
Alexandre Figueiredo ('99)
POR25:53
  
 
39
Getu Admasu
Getu Admasu ('98)
ISR25:54
  
 
40
Louis Gilavert
Louis Gilavert ('98)
FRA25:55
  
 
41
Adrian Garcea
Adrian Garcea ('99)
ROU25:55
  
 
42
Ahmet Alkanoğlu
Ahmet Alkanoğlu ('99)
TUR25:56
  
 
43
Nils Voigt
Nils Voigt ('97)
GER25:57
  
 
44
Artem Alfimov
Artem Alfimov ('98)
UKR25:58
  
 
45
Sebastian Nilsson
Sebastian Nilsson ('98)
SWE26:00
  
 
46
Nahuel Carabaña
Nahuel Carabaña ('99)
AND26:03
  
 
47
Godadaw Belachew
Godadaw Belachew ('97)
ISR26:03
  
 
48
Bukayaw Malede
Bukayaw Malede ('97)
ISR26:04
  
 
49
Cormac Dalton
Cormac Dalton ('98)
IRL26:05
  
 
50
Clement Deflandre
Clement Deflandre ('97)
BEL26:06
  
 
51
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE26:07
  
 
52
Dorin Andrei Rusu
Dorin Andrei Rusu ('98)
ROU26:12
  
 
53
Ricardo Ferreira
Ricardo Ferreira ('98)
POR26:12
  
 
54
Eshetu Worku
Eshetu Worku ('99)
ISR26:19
  
 
55
Jannik Seelhöfer
Jannik Seelhöfer ('97)
GER26:19
  
 
56
Euan Makepeace
Euan Makepeace ('97)
GBR26:21
  
 
57
Jorge Moreira
Jorge Moreira ('97)
POR26:26
  
 
58
Dariusz Boratyński
Dariusz Boratyński ('97)
POL26:26
  
 
59
Lucas Da Silva
Lucas Da Silva ('99)
BEL26:28
  
 
60
Emile Cairess
Emile Cairess ('97)
GBR26:34
  
 
61
Sergiy Polikarpenko
Sergiy Polikarpenko ('98)
ITA26:37
  
 
62
Antti Ihamäki
Antti Ihamäki ('97)
FIN26:42
  
 
63
Filip Svalina
Filip Svalina ('98)
CRO26:43
  
 
64
Sergio Alegre
Sergio Alegre ('99)
ESP26:47
  
 
65
Hüseyin Can
Hüseyin Can ('99)
TUR26:48
  
 
66
Artūrs Niklāvs Medveds
Artūrs Niklāvs Medveds ('99)
LAT26:49
  
 
67
Dario Ivanovski
Dario Ivanovski ('97)
MKD26:50
  
 
68
Isaac Nader
Isaac Nader ('99)
POR26:57
  
 
69
Cristiano Borges
Cristiano Borges ('99)
POR27:06
  
 
70
Kenan Sarı
Kenan Sarı ('99)
TUR27:07
  
 
71
Cathal Doyle
Cathal Doyle ('97)
IRL27:07
  
 
73
Mihai Cochior
Mihai Cochior ('99)
ROU27:18
  
 
74
Said Mechaal
Said Mechaal ('98)
ESP27:21
  
 
75
Tobias Rattinger
Tobias Rattinger ('97)
AUT27:27
  
 
76
Filipe Vitorino
Filipe Vitorino ('98)
POR27:34
  
 
77
Hamza Ardjoun
Hamza Ardjoun ('97)
ESP27:40
  
 
78
Fredrik Sandvik
Fredrik Sandvik ('98)
NOR27:47
  
 
79
Bjarne Kölle
Bjarne Kölle ('99)
SUI27:50
  
 
80
Marius Sorin Turcu
Marius Sorin Turcu ('99)
ROU27:54
  
 
81
Dillon Cassar
Dillon Cassar ('97)
MLT27:58
  
 
Viachaslau Skudny
Viachaslau Skudny ('98)
BLR DNF
  
 
Laviniu Madalin Chis
Laviniu Madalin Chis ('97)
ROU DNF
  
 
John Millar
John Millar ('97)
GBR DNF
  
 
Andrejs Bānis
Andrejs Bānis ('99)
LAT DNF
  
 
K22 Cross Country 6.3km km    

Finale A

Finale
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)DEN20:30
  
 
2
Jasmijn Lau
Jasmijn Lau ('99)
NED21:09
  
 
3
Stephanie Cotter
Stephanie Cotter ('99)
IRL21:15
  
 
4
Jasmijn Bakker
Jasmijn Bakker ('99)
NED21:21
  
 
5
Federica Zanne
Federica Zanne ('97)
ITA21:24
  
 
6
Aneta Chlebiková
Aneta Chlebiková ('97)
CZE21:25
  
 
7
Bronwen Owen
Bronwen Owen ('97)
GBR21:35
  
 
8
Lisa Tertsch
Lisa Tertsch ('98)
GER21:41
  
 
9
Eilish Flanagan
Eilish Flanagan ('97)
IRL21:47
  
 
10
Cristina Ruiz
Cristina Ruiz ('99)
ESP21:51
  
 
11
Diane van Es
Diane van Es ('99)
NED21:53
  
 
12
Lea Meyer
Lea Meyer ('97)
GER21:53
  
 
13
Anna Tropina
Anna Tropina ('98)
RUS21:54
  
 
14
Bohdana Semyonova
Bohdana Semyonova ('99)
UKR21:56
  
 
15
Amelia Quirk
Amelia Quirk ('99)
GBR21:57
  
 
16
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE22:04
  
 
17
Roisin Flanagan
Roisin Flanagan ('97)
IRL22:06
  
 
18
Poppy Tank
Poppy Tank ('97)
GBR22:07
  
 
19
Bahar Atalay
Bahar Atalay ('98)
TUR22:12
  
 
20
Eglė Morenaitė
Eglė Morenaitė ('97)
LTU22:14
  
 
21
Isabel Barreiro
Isabel Barreiro ('99)
ESP22:19
  
 
22
Laia Casajoana
Laia Casajoana ('99)
ESP22:19
  
 
23
Mathilde Sénéchal
Mathilde Sénéchal ('98)
FRA22:20
  
 
24
Julie Lejarraga
Julie Lejarraga ('98)
FRA22:20
  
 
25
Sümeyye Erol
Sümeyye Erol ('97)
TUR22:21
  
 
26
Manuela Martins
Manuela Martins ('98)
POR22:23
  
 
27
Sarah Kistner
Sarah Kistner ('97)
GER22:25
  
 
28
Joana Ferreira
Joana Ferreira ('97)
POR22:26
  
 
29
Leila Hadji
Leila Hadji ('98)
FRA22:26
  
 
30
Uxía Pérez
Uxía Pérez ('97)
ESP22:27
  
 
31
Hannah Nuttall
Hannah Nuttall ('97)
GBR22:28
  
 
32
Lilia Martins
Lilia Martins ('97)
POR22:36
  
 
33
Eleanor Bolton
Eleanor Bolton ('99)
GBR22:36
  
 
34
Laura Luengo
Laura Luengo ('97)
ESP22:40
  
 
35
Meline Rollin
Meline Rollin ('98)
FRA22:43
  
 
36
Lena Millonig
Lena Millonig ('98)
AUT22:44
  
 
37
Gaia Colli
Gaia Colli ('99)
ITA22:47
  
 
38
Fian Sweeney
Fian Sweeney ('98)
IRL22:52
  
 
39
Burcu Subatan
Burcu Subatan ('97)
TUR22:53
  
 
40
Marine Houel
Marine Houel ('97)
FRA22:57
  
 
41
Leah Hanle
Leah Hanle ('97)
GER22:58
  
 
42
Viktoriya Shkurko
Viktoriya Shkurko ('97)
UKR23:06
  
 
43
Micol Majori
Micol Majori ('98)
ITA23:10
  
 
44
Beatriz Rodrigues
Beatriz Rodrigues ('99)
POR23:14
  
 
45
Yaroslava Yastreb
Yaroslava Yastreb ('98)
UKR23:15
  
 
46
Emeline Delanis
Emeline Delanis ('97)
FRA23:16
  
 
47
Claire Fagan
Claire Fagan ('98)
IRL23:16
  
 
48
Sara Monteiro
Sara Monteiro ('99)
POR23:21
  
 
49
Katharina Pesendorfer
Katharina Pesendorfer ('99)
AUT23:29
  
 
50
Laura Swannet
Laura Swannet ('99)
BEL23:29
  
 
51
Kamilė Vaidžiulytė
Kamilė Vaidžiulytė ('98)
LTU23:41
  
 
52
Katarina Vukančić
Katarina Vukančić ('99)
CRO23:46
  
 
53
Auksė Linkutė
Auksė Linkutė ('99)
LTU24:08
  
 
54
Sara Duarte
Sara Duarte ('99)
POR24:10
  
 
55
Damla Çelik
Damla Çelik ('97)
TUR24:13
  
 
56
Betül Gülengül
Betül Gülengül ('99)
TUR24:41
  
 
57
Sorcha McAllister
Sorcha McAllister ('98)
IRL24:55
  
 
58
Gintarė Juknytė
Gintarė Juknytė ('97)
LTU25:14
  
 
Célia Antón
Célia Antón ('97)
ESP DNF
  
 
Cari Hughes
Cari Hughes ('99)
GBR DNF
  
 
Famke Heinst
Famke Heinst ('99)
NED DNF
  
 
D19 Cross Country 6.3km km    

Finale A

Finale
1
Jakob Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen 
NOR18:20
  
 
2
Ayetullah Aslanhan
Ayetullah Aslanhan ('01)
TUR18:58
  
 
3
Efrem Gidey
Efrem Gidey 
IRL19:01
  
 
4
Etson Barros
Etson Barros ('01)
POR19:05
  
 
5
Charles Hicks
Charles Hicks ('01)
GBR19:05
  
 
6
Dereje Chekole
Dereje Chekole 
ISR19:05
  
 
7
Omar Nuur
Omar Nuur ('01)
SWE19:18
  
 
8
Håkon Stavik
Håkon Stavik 
NOR19:18
  
 
9
Matthew Willis
Matthew Willis 
GBR19:19
  
 
10
Flavien Szot
Flavien Szot ('01)
FRA19:20
  
 
11
Zakariya Mahamed
Zakariya Mahamed 
GBR19:20
  
 
12
Darragh McElhinney
Darragh McElhinney 
IRL19:21
  
 
13
Pol Oriach
Pol Oriach ('02)
ESP19:23
  
 
14
Duarte Gomes
Duarte Gomes 
POR19:23
  
 
15
István Palkovits
István Palkovits 
HUN19:24
  
 
16Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)DEN19:24
  
 
17Anton ØstdalAnton Østdal ('01)DEN19:25
  
 
18
Valentin Bresc
Valentin Bresc ('01)
FRA19:26
  
 
19
Luca Alfieri
Luca Alfieri 
ITA19:27
  
 
20
Baptiste Guyon
Baptiste Guyon ('01)
FRA19:27
  
 
21
Miguel Moreira
Miguel Moreira 
POR19:29
  
 
22
Will Barnicoat
Will Barnicoat ('03)
GBR19:30
  
 
23
Arthur Gervais
Arthur Gervais 
FRA19:32
  
 
24
Thomas McStay
Thomas McStay 
IRL19:32
  
 
25
Elias Schreml
Elias Schreml 
GER19:33
  
 
26
Keelan Kilrehill
Keelan Kilrehill 
IRL19:33
  
 
27
Illian Martens
Illian Martens 
NED19:33
  
 
28
Jamie Battle
Jamie Battle 
IRL19:34
  
 
29
Ibrahim Buras
Ibrahim Buras ('01)
NOR19:35
  
 
30
Alejandro Quijada
Alejandro Quijada ('01)
ESP19:36
  
 
31
Hamish Armitt
Hamish Armitt ('02)
GBR19:37
  
 
32
Mikołaj Czeronek
Mikołaj Czeronek 
POL19:37
  
 
33
Mika Kotiranta
Mika Kotiranta 
FIN19:38
  
 
34
Marco Zoldan
Marco Zoldan ('01)
ITA19:40
  
 
35
Adisu Guadia
Adisu Guadia ('02)
ISR19:40
  
 
36
Ward Leunckens
Ward Leunckens 
BEL19:40
  
 
37
Emil Millán de la Oliva
Emil Millán de la Oliva ('01)
SWE19:41
  
 
38
Marco Fontana Granotto
Marco Fontana Granotto 
ITA19:42
  
 
39
Derebe Ayele
Derebe Ayele ('02)
ISR19:43
  
 
40
Magnus Tuv Myhre
Magnus Tuv Myhre 
NOR19:43
  
 
41
Florian Bremm
Florian Bremm 
GER19:44
  
 
42
Simon Meganck
Simon Meganck 
BEL19:44
  
 
43
Tim Verbaandert
Tim Verbaandert 
NED19:47
  
 
44
Rúben Amaral
Rúben Amaral ('01)
POR19:51
  
 
45
Dominik Müller
Dominik Müller 
GER19:52
  
 
46
Omar Ismail
Omar Ismail 
SWE19:52
  
 
47
Jonatan Andersen Vedvik
Jonatan Andersen Vedvik 
NOR19:53
  
 
48
Tim Van De Velde
Tim Van De Velde 
BEL19:58
  
 
49
Artyom Popov
Artyom Popov ('01)
RUS19:58
  
 
50
Assaf Harari
Assaf Harari ('01)
ISR19:59
  
 
51
Enrico Vecchi
Enrico Vecchi 
ITA20:00
  
 
52
Hicham Serroukh
Hicham Serroukh 
ESP20:02
  
 
53
René Sasyn
René Sasyn 
CZE20:02
  
 
54
Giedrius Valinčius
Giedrius Valinčius 
LTU20:02
  
 
55
Degu Abebe
Degu Abebe ('02)
ISR20:02
  
 
56
Miguel Baidal
Miguel Baidal ('01)
ESP20:05
  
 
57
Jan Pešava
Jan Pešava 
CZE20:05
  
 
58
Ruben Verheyden
Ruben Verheyden 
BEL20:05
  
 
59
Levente Szemerei
Levente Szemerei 
HUN20:07
  
 
60
Jonathan Hofer
Jonathan Hofer ('03)
SUI20:08
  
 
61
Ryan Oosting
Ryan Oosting ('01)
NED20:09
  
 
62
Miguel Ribeiro
Miguel Ribeiro 
POR20:10
  
 
63
Zemenu Muchie
Zemenu Muchie 
ISR20:12
  
 
64
Leevi Keronen
Leevi Keronen 
FIN20:13
  
 
65
Paul Specht
Paul Specht ('02)
GER20:13
  
 
66
Andriy Krakovetskyy
Andriy Krakovetskyy 
UKR20:16
  
 
67
Robert Telpt
Robert Telpt ('01)
EST20:17
  
 
68
Job Ijtsma
Job Ijtsma 
NED20:18
  
 
69
Oleksandr Chornobryvyi
Oleksandr Chornobryvyi 
UKR20:19
  
 
70
Francesco Guerra
Francesco Guerra ('01)
ITA20:20
  
 
71
Rojs Puks
Rojs Puks 
LAT20:24
  
 
72
Matthew Stonier
Matthew Stonier ('01)
GBR20:24
  
 
73
Maurice Christen
Maurice Christen 
SUI20:25
  
 
74
Adam Maijo
Adam Maijo ('01)
ESP20:25
  
 
75
David Šlapák
David Šlapák ('03)
CZE20:25
  
 
76
Shay McEvoy
Shay McEvoy ('01)
IRL20:26
  
 
77
Oskari Kangasniemi
Oskari Kangasniemi ('02)
FIN20:26
  
 
78
Paul Feuerer
Paul Feuerer ('01)
GER20:28
  
 
79
Vasyl Sabunyak
Vasyl Sabunyak 
UKR20:29
  
 
80Andreas Bock BjørnsenAndreas Bock Bjørnsen DEN20:33
  
 
81
Ahmet Mutlu
Ahmet Mutlu 
TUR20:37
  
 
82
Hugo de Miguel
Hugo de Miguel ('01)
ESP20:37
  
 
83
Tim Thull
Tim Thull 
LUX20:37
  
 
84
Łukasz Górski
Łukasz Górski ('01)
POL20:41
  
 
85
Muhammet Can Çatal
Muhammet Can Çatal ('02)
TUR20:44
  
 
86
Etienne Daguinos
Etienne Daguinos 
FRA20:46
  
 
87
Yassin Choury
Yassin Choury 
ITA20:46
  
 
88
Erik Jälknäs
Erik Jälknäs 
SWE20:47
  
 
89
Szymon Skalski
Szymon Skalski ('02)
POL20:57
  
 
90
Gil Weicherding
Gil Weicherding ('01)
LUX20:59
  
 
91
Martin Kováčech
Martin Kováčech ('01)
CZE21:03
  
 
92Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)DEN21:06
  
 
93
Łukasz Jatczak
Łukasz Jatczak 
POL21:29
  
 
94
Santis Setkovskis
Santis Setkovskis ('01)
LAT21:36
  
 
95
Tarık Demir
Tarık Demir ('01)
TUR21:48
  
 
96
Karlo Ciban
Karlo Ciban 
CRO22:00
  
 
97
Arsēnijs Kadiševs
Arsēnijs Kadiševs ('02)
LAT22:02
  
 
98
Abdullah Ahammad
Abdullah Ahammad 
GIB23:22
  
 
99
Edgars Pastors
Edgars Pastors ('01)
LAT23:43
  
 
Sebastian Frey
Sebastian Frey ('02)
AUT DNF
  
 
Matija Rizmal
Matija Rizmal ('01)
SLO DNF
  
 
Leon Berthold
Leon Berthold 
SUI DNF
  
 
Nuno Pereira
Nuno Pereira 
POR DNF
  
 
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN DNF
  
 
Julien Stalhandske
Julien Stalhandske 
SUI DNF
  
 
Aleksander Wiącek
Aleksander Wiącek 
POL DNF
  
 
Pierre Bordeau
Pierre Bordeau 
FRA DNS
  
 
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)DEN DNS
  
 
P19 Cross Country 4.3km km    

Finale A

Finale
1
Nadia Battocletti
Nadia Battocletti 
ITA13:58
  
 
2
Klara Lukan
Klara Lukan 
SLO14:01
  
 
3
Mariana Machado
Mariana Machado 
POR14:10
  
 
4
Delia Sclabas
Delia Sclabas 
SUI14:22
  
 
5
Zofia Dudek
Zofia Dudek ('01)
POL14:22
  
 
6
Izzy Fry
Izzy Fry 
GBR14:33
  
 
7
Gréta Varga
Gréta Varga ('03)
HUN14:34
  
 
8
Sibylle Häring
Sibylle Häring 
SUI14:35
  
 
9
Manon Trapp
Manon Trapp 
FRA14:37
  
 
10
Flavie Renouard
Flavie Renouard 
FRA14:37
  
 
11
Saskia Millard
Saskia Millard 
GBR14:37
  
 
12
Amelia Samuels
Amelia Samuels ('01)
GBR14:41
  
 
13
Angela Mattevi
Angela Mattevi 
ITA14:42
  
 
14Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen DEN14:50
  
 
15
Ludovica Cavalli
Ludovica Cavalli 
ITA14:51
  
 
16
Carla Arce
Carla Arce 
ESP14:51
  
 
17
Cera Gemmell
Cera Gemmell ('02)
GBR14:53
  
 
18
Lia Lemos
Lia Lemos ('01)
POR14:57
  
 
19
Ana Egler
Ana Egler 
FRA15:01
  
 
20
Josina Papenfuß
Josina Papenfuß 
GER15:01
  
 
21
Berenice Fulchiron
Berenice Fulchiron 
FRA15:02
  
 
22
Oliwia Sarnecka
Oliwia Sarnecka ('01)
POL15:02
  
 
23
Paula Schneiders
Paula Schneiders ('01)
GER15:02
  
 
24
Emilie Renaud
Emilie Renaud 
FRA15:03
  
 
25
Nathalie Blomqvist
Nathalie Blomqvist ('01)
FIN15:04
  
 
26
Antje Pfüller
Antje Pfüller ('02)
GER15:06
  
 
27
Megan Keith
Megan Keith ('02)
GBR15:06
  
 
28
Febe Triest
Febe Triest 
BEL15:07
  
 
29
Anneke Vortmeier
Anneke Vortmeier ('02)
GER15:08
  
 
30
Angela Viciosa
Angela Viciosa ('02)
ESP15:09
  
 
31
Claire Palou
Claire Palou ('01)
FRA15:12
  
 
32
Anna Arnaudo
Anna Arnaudo 
ITA15:12
  
 
33
Carina Reicht
Carina Reicht ('01)
AUT15:12
  
 
34
Bárbara Neiva
Bárbara Neiva ('01)
POR15:14
  
 
35
Inna Novik
Inna Novik 
BLR15:15
  
 
36
Livia Wespe
Livia Wespe ('02)
SUI15:16
  
 
37
Natalia Bielak
Natalia Bielak ('02)
POL15:16
  
 
38
Blanka Dörfel
Blanka Dörfel ('02)
GER15:16
  
 
39
Adéla Koláčková
Adéla Koláčková ('01)
CZE15:16
  
 
40
Greta Karinauskaitė
Greta Karinauskaitė ('01)
LTU15:17
  
 
41
Liza Hazuchova
Liza Hazuchova ('02)
SVK15:18
  
 
42
Giada Licandro
Giada Licandro 
ITA15:20
  
 
43
Kseniya Kuznetsova
Kseniya Kuznetsova 
RUS15:20
  
 
44
Helen Pacurariu-Nagy
Helen Pacurariu-Nagy 
ROU15:21
  
 
45
Olivia Mason
Olivia Mason ('01)
GBR15:27
  
 
46
Jodie McCann
Jodie McCann 
IRL15:28
  
 
47
Pinja Kotinurmi
Pinja Kotinurmi ('02)
FIN15:29
  
 
48
Sıla Ergün
Sıla Ergün ('03)
TUR15:30
  
 
49
Laura Pellicoro
Laura Pellicoro 
ITA15:30
  
 
50
Camila Gomes
Camila Gomes ('02)
POR15:30
  
 
51
Paula Rakijašić
Paula Rakijašić 
CRO15:32
  
 
52
Valentina Rosamilia
Valentina Rosamilia ('03)
SUI15:32
  
 
53
Alina Sönning
Alina Sönning 
SUI15:32
  
 
54
Emilia Mikszuta
Emilia Mikszuta ('01)
POL15:35
  
 
55
Olimpia Breza
Olimpia Breza ('02)
POL15:37
  
 
56
Maria Forero
Maria Forero ('03)
ESP15:38
  
 
57
Janette Vänttinen
Janette Vänttinen ('02)
FIN15:38
  
 
58
Hatice Yıldırım
Hatice Yıldırım ('02)
TUR15:40
  
 
59
Mónica Silva
Mónica Silva 
POR15:41
  
 
60
Maite Gonzalez
Maite Gonzalez 
ESP15:44
  
 
61
Irina Shipitsyna
Irina Shipitsyna 
RUS15:47
  
 
62
Aoife O'Cuill
Aoife O'Cuill ('01)
IRL15:48
  
 
63
Andrea Romero
Andrea Romero 
ESP15:50
  
 
64
Klaudia Kazimierska
Klaudia Kazimierska ('01)
POL15:53
  
 
65
Ivanna Kukh
Ivanna Kukh ('01)
UKR15:54
  
 
66
Cátia Pereira
Cátia Pereira ('01)
POR15:56
  
 
67
Madalina Elena Sirbu
Madalina Elena Sirbu ('03)
ROU15:56
  
 
68
Leonie Saurer
Leonie Saurer ('02)
SUI15:56
  
 
69
Elena Dušková
Elena Dušková ('01)
SVK16:02
  
 
70
Elia Saura
Elia Saura 
ESP16:02
  
 
71Mie GamMie Gam ('01)DEN16:02
  
 
72Klara HansenKlara Hansen ('03)DEN16:04
  
 
73Sophie SøefeldtSophie Søefeldt DEN16:05
  
 
74
Lotte Luise Seiler
Lotte Luise Seiler ('01)
AUT16:06
  
 
75Laura AstrupLaura Astrup DEN16:07
  
 
76
Kateryna Onisimova
Kateryna Onisimova ('02)
UKR16:08
  
 
77
Sarah Kelly
Sarah Kelly 
IRL16:10
  
 
78
Angela Veronica Olenici
Angela Veronica Olenici 
ROU16:15
  
 
79
Dominyka Petraškaitė
Dominyka Petraškaitė ('01)
LTU16:16
  
 
80
Elitsa Todorova
Elitsa Todorova ('01)
BUL16:16
  
 
81
Katharina Götschl
Katharina Götschl ('02)
AUT16:20
  
 
82
Heljä-Viivi Unkila
Heljä-Viivi Unkila ('02)
FIN16:20
  
 
83
Tamara Severyanova
Tamara Severyanova ('01)
UKR16:23
  
 
84
Danielle Donegan
Danielle Donegan ('01)
IRL16:24
  
 
85
Eimear Maher
Eimear Maher ('03)
IRL16:30
  
 
86
Elif Şura Özdemir
Elif Şura Özdemir ('03)
TUR16:31
  
 
87
Ayşe Ecer
Ayşe Ecer ('01)
TUR16:35
  
 
88Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)DEN16:38
  
 
89
Margaux Bruls
Margaux Bruls ('01)
LUX16:50
  
 
90
Marija Jekabsone
Marija Jekabsone ('03)
LTU16:54
  
 
91
Anna Marija Petrakova
Anna Marija Petrakova 
LAT17:16
  
 
92
Georgiana Spiridon
Georgiana Spiridon ('01)
ROU17:29
  
 
93
Maeve Gallagher
Maeve Gallagher ('01)
IRL18:08
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020