Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: Kuglestødsstævne 15.2.2020
Vælg mænd discipliner
Kuglestød 7.26 kg
D19 Kuglestød 6.0 kg
D17 Kuglestød 5.0 kg
D15 Kuglestød 4.0 kg
D13 Kuglestød 3.0 kg
Vælg kvinder discipliner
Kuglestød 7.26 kg
P17 Kuglestød 3.0 kg
P15 Kuglestød 3.0 kg
M Kuglestød 7.26 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Casper Jørgensen
Casper Jørgensen ('99)
99
Sparta
16.97
2
Stefan Miang Mortensen
Stefan Miang Mortensen ('96)
96
Sparta
14.27
SB
3
Nikolaj Graves
Nikolaj Graves ('98)
98
Sparta
12.44
SB
4
Christian Gundersen
Christian Gundersen ('99)
99
Sparta
12.16
5
Mikael Chua Ziska
Mikael Chua Ziska ('99)
99
Hvidovre AM
10.18
PB
K Kuglestød 4.0 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Maria Sløk
Maria Sløk ('83)
83
Hvidovre AM
13.47
2
Annesofie Hartmann Nielsen
Annesofie Hartmann Nielsen
00
Hvidovre AM
13.02
SB
3
Anna Øbakke Lange
Anna Øbakke Lange ('99)
99
Sparta
12.89
4
Sandra Böll
Sandra Böll ('94)
94
Sparta
11.98
5
Ida Beiter Bomme
Ida Beiter Bomme ('01)
01
Sparta
11.38
6
Amalie Pfeiffer Nissen
Amalie Pfeiffer Nissen ('01)
01
Sparta
11.20
7
Ellen Lawaetz
Ellen Lawaetz ('02)
02
Sparta
9.97
D19 Kuglestød 6.0 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Nikolaj Grønbech
Nikolaj Grønbech ('02)
02
Sparta
14.25
PB
2
Oswald Carstensen
Oswald Carstensen ('02)
02
Sparta
13.44
PB
3
Mikkel Simonsen
Mikkel Simonsen ('02)
02
DELTA
13.25
D17 Kuglestød 5.0 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Tobias Jappe Bjerre
Tobias Jappe Bjerre ('04)
04
Sparta
14.27
PB
2
Mads Rubek Vitoft
Mads Rubek Vitoft ('03)
03
Sparta
14.00
3
Sofus Olivarius Vølund
Sofus Olivarius Vølund ('04)
04
Sparta
10.44
PB
P17 Kuglestød 3.0 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Karla Schärfe
Karla Schärfe ('03)
03
Sparta
13.02
2
Josephine Koch Jacobsen
Josephine Koch Jacobsen ('03)
03
Sparta
11.11
3
Emilie Aimée Nielsen Kirst
Emilie Aimée Nielsen Kirst ('04)
04
Sparta
10.65
SB
4
Betty Marie Ramsgaard Jensen
Betty Marie Ramsgaard Jensen ('04)
04
Sparta
10.22
5
Astrid T. Christensen
Astrid T. Christensen ('04)
04
Sparta
9.12
SB
D15 Kuglestød 4.0 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Vitus Rosenkrands
Vitus Rosenkrands ('05)
05
Sparta
11.51
PB
2
Carl-Emil Jensen
Carl-Emil Jensen ('06)
06
Herlev Atletik
10.85
PB
3
Hakeem Ali
Hakeem Ali ('05)
05
Sparta
10.57
PB
4
Asger Pape Liboriussen
Asger Pape Liboriussen ('05)
05
Sparta
10.56
PB
P15 Kuglestød 3.0 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Ingrid Gram Jensen
Ingrid Gram Jensen ('05)
05
Sparta
11.04
PB
2
Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Aurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)
06
Sparta
10.01
PB
3
Pil Johanne Nedergaard Winther
Pil Johanne Nedergaard Winther ('06)
06
Sparta
9.36
4
Charmaine De Taza
Charmaine De Taza ('06)
06
Herlev Atletik
8.50
PB
5
Signe Kensø
Signe Kensø ('06)
06
Herlev Atletik
7.37
6
Jamilla Jensen
Jamilla Jensen ('06)
06
Herlev Atletik
7.23
PB
D13 Kuglestød 3.0 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Noah Bank
Noah Bank ('07)
07
Herlev Atletik
9.05
Head to head
×
Seneste resultater
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne