Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: Vejle Ådal ½-maraton 27.10.2019
10 km og 5 km

M 5 km    

Finale A

Finale
1Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad15:50
  
 PB
2Max BoderskovMax Boderskov ('87)DEN15:53
  
 
M 10 km    

Finale A

Finale
1Emil AarestrupEmil Aarestrup ('95)AGF Atletik32:49
  
 SB
2Rasmus Fabech StormRasmus Fabech Storm ('94)Odense Atletik 32:56
  
 PB
3Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running33:09
  
 SB
4Mads Sloth MortensenMads Sloth Mortensen ('98)Esbjerg Tri33:20
  
 =PB
5Jacobus RiisJacobus Riis DEN34:38
  
 PB
6Søren MøbergSøren Møberg DEN34:48
  
 PB
7Morten Nyrup JensenMorten Nyrup Jensen ('72)Aarhus Fremad34:51
  
 SB
8Henrik Bank OlesenHenrik Bank Olesen ('90)Aarhus 190035:59
  
 PB
9Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad36:11
  
 PB
10Johnny SimonsenJohnny Simonsen Atletica36:14
  
 PB
11Mikkel AndresenMikkel Andresen DEN36:57
  
 PB
12Jakob VintherJakob Vinther DEN37:26
  
 PB
13Stig BrøndumStig Brøndum DEN37:28
  
 PB
14Kenni ChristensenKenni Christensen DEN37:29
  
 PB
15Claus MathiasenClaus Mathiasen DEN37:36
  
 
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM1:08:52
  
 PB
2Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik1:09:16
  
 PB
3Jonas FusagerJonas Fusager ('81)RUNAAR1:10:28
  
 PB
4Thorkild SundstrupThorkild Sundstrup ('80)Aarhus Fremad1:11:20
  
 
5Andreas OlsenAndreas Olsen ('99)Hjørring Atletik1:14:00
  
 PB
6Henrik AndersenHenrik Andersen ('85)Esbjerg AM1:14:22
  
 SB
7Rasmus Buhl AndersenRasmus Buhl Andersen DEN1:14:34
  
 PB
8Kristian FastKristian Fast ('87)DEN1:15:20
  
 
9Henrik AalingHenrik Aaling Herning LK1:16:12
  
 SB
10Hans-Henrik SchmidtHans-Henrik Schmidt ('74)Esbjerg AM1:16:16
  
 SB
11Brian SchmidtBrian Schmidt ('75)Næsby IF / USA1:16:18
  
 SB
12Søren Nørregaard ClemmensenSøren Nørregaard Clemmensen Aarhus Fremad1:17:08
  
 PB
13Rasmus MouridsenRasmus Mouridsen ('97)Esbjerg AM1:17:14
  
 PB
14Michael VernerMichael Verner DEN1:17:24
  
 PB
15Peter BallePeter Balle ('77)Næsby IF1:18:13
  
 SB
16Klaus BundgaardKlaus Bundgaard DEN1:18:39
  
 PB
17Rune Mcleod WintherRune Mcleod Winther ('80)VEXA HLM Running1:19:00
  
 PB
18Casper JensbyCasper Jensby DEN1:19:11
  
 PB
19Christian Maretti NicolaisenChristian Maretti Nicolaisen Kolding Motion1:19:12
  
 PB
20Torben BrerndholdtTorben Brerndholdt DEN1:19:48
  
 PB
21Mads VittrupMads Vittrup ('84)Atletica1:20:20
  
 PB
22Julian PetsersenJulian Petsersen DEN1:20:24
  
 PB
23Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik1:20:34
  
 PB
24Michael HansenMichael Hansen ('74)Sparta1:21:00
  
 SB
25Thomas MikkelsenThomas Mikkelsen DEN1:21:06
  
 PB
26Leon BurkeLeon Burke DEN1:21:07
  
 PB
27Lars BrixLars Brix ('67)SAK771:21:54
  
 PB
28Martin HygumMartin Hygum MM Assens1:22:29
  
 PB
29Toke Seir NovakToke Seir Novak DEN1:22:34
  
 PB
30Mads NyrupMads Nyrup DEN1:22:38
  
 PB
32Henrik HolmHenrik Holm ('77)Amager AC1:23:21
  
 
33Mads Birk PetersenMads Birk Petersen DEN1:23:22
  
 PB
34Morten WestergaardMorten Westergaard ('79)Aarhus 19001:23:33
  
 
35Mads MondrupMads Mondrup DEN1:23:38
  
 PB
36Allan StrandAllan Strand ('68)Aarhus 19001:23:44
  
 SB
37Thomas Munk-AndersenThomas Munk-Andersen DEN1:23:48
  
 PB
38Morten Holck JørgensenMorten Holck Jørgensen DEN1:23:50
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad17:16
  
 SB
2Frederikke Kjær PedersenFrederikke Kjær Pedersen ('95)AGF Atletik19:49
  
 PB
3Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 20:09
  
 =PB
4Caroline StrandbygaardCaroline Strandbygaard ('07)Esbjerg AM20:27
  
 
5Anne NordbyAnne Nordby ('91)Esbjerg AM21:11
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190034:36
  
 PB
2Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad37:31
  
 PB
3Emilie LarsenEmilie Larsen ('97)AGF Atletik42:02
  
 PB
4Anne SvanvigAnne Svanvig ('96)DEN43:19
  
 PB
5Katharina HansenKatharina Hansen DEN43:28
  
 PB
6Claudia FreitagClaudia Freitag DEN43:33
  
 PB
K ½ marathon    

Finale A

Finale
1Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik1:24:46
  
 
2Tanja Vinther-BjergTanja Vinther-Bjerg ('79)Fredericia Tri1:28:14
  
 
3Sarah DresselSarah Dressel DEN1:29:46
  
 PB
4Stephanie LauritsenStephanie Lauritsen ('90)DEN1:30:39
  
 SB
5Daniella Guldhammer NielsenDaniella Guldhammer Nielsen ('92)DEN1:30:46
  
 PB
6Katrine B H ThomsenKatrine B H Thomsen ('84)Aarhus Fremad1:31:20
  
 SB
7Ninna HennebergNinna Henneberg ('83)Kolding Motion1:32:18
  
 PB
8Pernille RadstedPernille Radsted ('68)Vejle IF1:32:39
  
 PB
9Sofie Venborg EriksenSofie Venborg Eriksen ('93)DEN1:33:21
  
 PB
10Karin Rebbe PedersenKarin Rebbe Pedersen DEN1:34:12
  
 PB
11Mia Buhl PovlsenMia Buhl Povlsen Aarhus 1900 Tri1:35:31
  
 PB
12Jeanette LindevangJeanette Lindevang Langeskov LM1:35:57
  
 PB
13Miriam WietzMiriam Wietz ('90)DEN1:36:09
  
 PB
14Christina GrambowChristina Grambow DEN1:36:24
  
 PB
15Maria KorsholmMaria Korsholm DEN1:36:49
  
 PB
16Karina LøbnerKarina Løbner DEN1:37:18
  
 PB

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)