Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: BMW Havneløb 8.8.2019

M 5 km    

Finale A

Finale
2Mark OlsenMark Olsen ('95)NBRO15:42
  
 
3Thomas AndersenThomas Andersen ('95)Sparta15:44
  
 PB
4Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)16:33
  
 
5Mukhtar IsaqMukhtar Isaq ('94)Sparta16:41
  
 PB
6Rune Bohn JensenRune Bohn Jensen ('74)Greve Trim16:50
  
 PB
7Mads Martinus BredtoftMads Martinus Bredtoft ('94)Sparta16:51
  
 PB
8Frans PedersenFrans Pedersen ('84)NBRO16:59
  
 PB
9Rasmus Vincentz JensenRasmus Vincentz Jensen ('84)NBRO16:59
  
 SB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Simon Holbek KønigsfeldtSimon Holbek Kønigsfeldt ('86)HMRC31:12
  
 
2Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)HMRC31:17
  
 
3Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HMRC31:49
  
 
4Kasper Laumann HartlevKasper Laumann Hartlev ('91)HMRC32:31
  
 
5Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)HMRC33:02
  
 
6Asser J NielsenAsser J Nielsen ('88)HMRC33:03
  
 
7
Johannes Tegner
Johannes Tegner ('86)
/ SWE33:10
  
 PB
8
Johan Fagerberg
Johan Fagerberg ('92)
/ SWE33:20
  
 SB
9Anders RømerAnders Rømer ('83)NBRO33:54
  
 
11David RørdamDavid Rørdam ('87)NBRO34:19
  
 PB
12Christian Gaaei JensenChristian Gaaei Jensen ('88)Sparta34:21
  
 SB
13Mads Olivarius MaibomMads Olivarius Maibom ('89)NBRO34:34
  
 PB
14Brian Arreborg HansenBrian Arreborg Hansen ('83)Sparta34:37
  
 
15Thomas SølvmoseThomas Sølvmose ('93)Greve Trim34:46
  
 PB
16
Jamie Magee
Jamie Magee 
/ IRL35:24
  
 PB
17Klaes OvesenKlaes Ovesen ('88)NBRO35:34
  
 PB
18Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta35:36
  
 PB
19Renaldas BugysRenaldas Bugys ('86)Team DistanceRunning.dk35:37
  
 PB
20Thomas HedegaardThomas Hedegaard ('87)35:41
  
 PB
21Oliver Granhøj HansenOliver Granhøj Hansen 35:43
  
 PB
22Yassin FinsenYassin Finsen ('78)Degnemoseløberen35:48
  
 SB
23Thomas WriedtThomas Wriedt 35:51
  
 
24Thor Banke HansenThor Banke Hansen ('74)Sparta35:52
  
 PB
25Jakob Popa HilariusJakob Popa Hilarius ('81)Sparta35:54
  
 PB
26Dan Gilling BrunholtDan Gilling Brunholt ('83)Frederiksberg IF35:57
  
 PB
27Jeppe EriksenJeppe Eriksen 36:13
  
 PB
28Emil Lind-HolmEmil Lind-Holm ('92)Viking Atletik36:16
  
 PB
29
Ola Cederfeldt
Ola Cederfeldt ('81)
/ SWE36:20
  
 PB
30Jonas EjlertsenJonas Ejlertsen ('78)Næsby IF36:25
  
 SB
31Emil RuudEmil Ruud 36:29
  
 PB
32
Dan Castle
Dan Castle ('87)
/ USA36:34
  
 PB
33Mathias NørholmMathias Nørholm 36:34
  
 PB
34Carl RiisgaardCarl Riisgaard ('93)36:38
  
 PB
35Karl Johan EriksenKarl Johan Eriksen ('80)Sparta36:38
  
 SB
36Lars H. BjerregaardLars H. Bjerregaard ('75)Greve Trim36:42
  
 
37
Aron Wohlström
Aron Wohlström ('80)
/ SWE36:50
  
 PB
38Frank O'carrollFrank O'carroll ('77)Sparta36:56
  
 PB
39Morten Wium OlesenMorten Wium Olesen ('82)NBRO37:01
  
 
40Kasper KolendaKasper Kolenda 37:22
  
 PB
41Casper GarderCasper Garder 37:25
  
 PB
42Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK37:26
  
 PB
43Poul Santiago BroePoul Santiago Broe ('87)37:30
  
 PB
44Henrik VineatsenHenrik Vineatsen 37:32
  
 PB
46Ronny Sommer KjærRonny Sommer Kjær ('87)37:34
  
 PB
47Thomas Løve FrederiksenThomas Løve Frederiksen ('75)Sparta38:00
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta17:45
  
 PB
2Fie Sønderby ChristensenFie Sønderby Christensen ('93)RUNAAR17:47
  
 PB
3Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC18:03
  
 PB
4Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta18:28
  
 PB
5Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta18:37
  
 
6Sarah Erbs LedetSarah Erbs Ledet ('76)Snik Atletik19:11
  
 
7Ida Nymann PetersenIda Nymann Petersen ('87)19:14
  
 PB
8Henriette Thuren DallHenriette Thuren Dall ('90)Sparta19:15
  
 
9Julie HøghJulie Høgh ('91)Sparta19:16
  
 SB
10Marlene Grønnegaard SørensenMarlene Grønnegaard Sørensen ('86)19:17
  
 PB
11Sorella SkovlundSorella Skovlund ('77)AC Pain19:27
  
 
12Rikke HeinesenRikke Heinesen ('81)THS19:47
  
 SB
13Johanne PrisakJohanne Prisak ('92)Sparta20:02
  
 
14Ninkie BendtsenNinkie Bendtsen ('71)Sparta20:04
  
 PB
15Helene Wad ChristensenHelene Wad Christensen ('79)Sparta20:09
  
 SB
16Amelie LorentzsonAmelie Lorentzson ('87)Sparta / SWE20:11
  
 PB
17Stine Højvang SchønningStine Højvang Schønning ('92)Frederiksberg IF20:12
  
 PB
18Nanna Leegaard KruseNanna Leegaard Kruse ('87)20:19
  
 SB
19Marie ØstergaardMarie Østergaard ('79)Sparta20:36
  
 PB
20Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta21:29
  
 
K 10 km    

Finale A

Finale
1Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta38:11
  
 PB
3Maria EbbesenMaria Ebbesen ('88)NBRO40:04
  
 
4Freja MørchFreja Mørch ('92)40:20
  
 PB
5Julie Ryg NielsenJulie Ryg Nielsen ('92)40:53
  
 SB
6Anita BuskovAnita Buskov ('77)AC Pain41:14
  
 
7Sidsel HorsholtSidsel Horsholt ('89)HMRC41:30
  
 PB
8Frida Solbrekken HansenFrida Solbrekken Hansen ('95)42:15
  
 PB
9May JensenMay Jensen ('94)Sparta42:16
  
 
10Camilla HolmCamilla Holm ('74)AC Pain42:37
  
 
11Betina CramerBetina Cramer ('78)Greve Trim42:59
  
 PB
12Pernille StentoftPernille Stentoft ('93)NBRO43:49
  
 PB
13Jennifer BachJennifer Bach ('77)Sparta43:52
  
 SB
14Kathrine VincentsenKathrine Vincentsen ('77)Sparta44:02
  
 SB
15Amanda RoveltAmanda Rovelt ('96)44:08
  
 PB
16Trine RivoldTrine Rivold ('91)Sparta44:16
  
 PB
17Annette DalsøAnnette Dalsø ('71)44:35
  
 PB
18Pernille Fredelund HansenPernille Fredelund Hansen ('72)Sparta44:41
  
 SB
19Bettina Lou LarsenBettina Lou Larsen ('61)HMRC44:54
  
 
20Lin FrederiksenLin Frederiksen ('84)44:58
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020