Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 13.2.2016 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN7.08
  
 
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN7.08
  
 PB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN7.12
  
 PB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN7.12
  
 PB
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)DEN7.16
  
 SB
Mathias SkouMathias Skou ('86)DEN7.19
  
 =PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN7.19
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN7.20
  
 
Felipe BahamondesFelipe Bahamondes ('99)DEN7.20
  
 PB
Oliver Brandt-NielsenOliver Brandt-Nielsen ('97)DEN7.20
  
 PB
Mathias SkouMathias Skou ('86)DEN7.21
  
 
Oliver Brandt-NielsenOliver Brandt-Nielsen ('97)DEN7.23
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.28
  
 
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN7.30
  
 =PB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN7.32
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.39
  
 
Daniel HenriksenDaniel Henriksen ('96)DEN7.45
  
 
Daniel HenriksenDaniel Henriksen ('96)DEN7.47
  
 
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)DEN7.50
  
 
Alex ClausenAlex Clausen ('92)DEN7.63
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.67
  
 SB
Haris KhanHaris Khan DEN7.70
  
 PB
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN7.85
  
 SB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN7.91
  
 =PB
Niels Emil BoorNiels Emil Boor ('02)DEN8.13
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN8.15
  
 PB
Niels Emil BoorNiels Emil Boor ('02)DEN8.26
  
 PB
Anton FinneAnton Finne ('96)DEN8.61
  
 PB
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)DEN8.92
  
 PB
Arijus KaziukaitisArijus Kaziukaitis ('02)DEN9.02
  
 
Reuben HamannReuben Hamann ('02)DEN9.29
  
 
Finale B
3
Felix Ericsson
Felix Ericsson ('95)
SWE7.22
  
 PB
4
Jonatan Åsman
Jonatan Åsman ('98)
SWE7.26
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN22.60
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)DEN22.79
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN23.21
  
 SB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN23.23
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB23.49
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN23.89
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde DEN24.27
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN24.42
  
 PB
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN24.98
  
 SB
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth DEN25.17
  
 PB
Haris KhanHaris Khan DEN25.28
  
 PB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DEN25.86
  
 PB
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally DEN26.58
  
 PB
Niels Emil BoorNiels Emil Boor ('02)DEN26.77
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN27.18
  
 PB
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)DEN28.32
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN29.70
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)DEN50.07
  
 PB
Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)DEN50.53
  
 PB
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)DEN50.58
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)DEN50.68
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN50.99
  
 
Felipe BahamondesFelipe Bahamondes ('99)DEN51.56
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN53.40
  
 PB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN53.70
  
 SB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN53.98
  
 PB
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN56.17
  
 SB
Søren PoulsenSøren Poulsen ('65)DEN1:00.95
  
 PB
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)DEN1:01.25
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN1:59.31
  
 PB
Anders Essom-StenzAnders Essom-Stenz ('91)DEN2:01.97
  
 PB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)DEN2:03.06
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Conrad LindConrad Lind ('01)DEN2:46.32
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)DEN3:02.72
  
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Daniel Karlsson
Daniel Karlsson ('84)
SWE4:12.98
  
 PB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN4:11.19
  
 SB
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)DEN4:15.46
  
 SB
Conrad LindConrad Lind ('01)DEN4:24.35
  
 PB
Mathias SikoraMathias Sikora DEN4:32.26
  
 PB
Michael PedersenMichael Pedersen ('73)DEN4:44.50
  
 SB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)DEN4:46.33
  
 PB
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)DEN4:47.37
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN1.40
  
 
William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN1.31
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)DEN4.20
  
 
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)DEN6.67
  
 PB
Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN6.17
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN5.78
  
 
Christian CorneliusChristian Cornelius DEN5.64
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christian CorneliusChristian Cornelius DEN12.03
  
 PB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DEN11.36
  
 PB
Reuben HamannReuben Hamann ('02)DEN8.48
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)DEN12.71
  
 PB
K 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
3
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE7.91
  
 SB
Indledende 2
1
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE7.88
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE26.56
  
 PB
Finale B
1
Malin Persson
Malin Persson ('01)
SWE27.49
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE59.43
  
 SB
Finale B
1
Emilia Jönsson
Emilia Jönsson ('99)
SWE1:01.11
  
 PB
Finale C
2
Olivia Kempi
Olivia Kempi ('98)
SWE1:01.30
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Lisa-Sofia Tainio Bellander
Lisa-Sofia Tainio Bellander ('04)
SWE2:33.94
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nora Falaki
Nora Falaki ('86)
MAR4:44.63
  
 PB
2
Isabell Norstedt
Isabell Norstedt ('95)
SWE4:45.31
  
 SB
3
Alva Engdahl
Alva Engdahl ('98)
SWE4:53.47
  
 PB
6
My Sänneskog
My Sänneskog ('96)
SWE5:07.09
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.40
  
 =PB
K Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Thea JensenThea Jensen ('99)DEN15.41
  
NU18R DUR-17 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Raymond Solomon Mpanga
Raymond Solomon Mpanga ('99)
SWE7.21
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Henrik Möbius
Henrik Möbius 
SWE4:34.54
  
 PB
P17 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE8.21
  
 PB
2
Sally Börjesson Frantzén
Sally Börjesson Frantzén 
SWE8.24
  
 SB
Indledende 2
2
Beatrice Persson
Beatrice Persson ('99)
SWE8.18
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE5.15
  
 PB
2
Moa Simonsson
Moa Simonsson ('01)
SWE5.04
  
 PB
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Truls Månsson
Truls Månsson ('02)
SWE11.18
  
 PB
P14 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Julia Berns
Julia Berns ('02)
SWE9.79
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020