Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Løbestævne 28.6.2020
Østerbro Stadion

M 100 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.0h
  
 
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta11.1h
  
 
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta11.5h
  
 
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta11.7h
  
 
5Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.8h
  
 
6Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.9h
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta DQ
  
 
M 200 m    
Vind: +2.9

Finale A

Finale
Vind: +2.9
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta24.3h w
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta24.9h w
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:57.98
  
 SB
2Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 1:59.14
  
 SB
2Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:09.79
  
  K 1 Mixed competition
3Frederik FurstenbergFrederik Furstenberg ('93)Sparta2:00.04
  
 SB
4Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta2:02.25
  
 SB
4Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta2:10.44
  
  K 2 Mixed competition
5Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF2:02.76
  
 PB
6Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta2:04.93
  
 PB
8Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:25.97
  
  K 3 Mixed competition
Jonathan Højgaard ClausenJonathan Højgaard Clausen ('04)Sparta DNF
  
 
Finale B
1Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta2:09.29
  
 PB
3Jonathan Højgaard ClausenJonathan Højgaard Clausen ('04)Sparta2:10.42
  
 
5Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta2:12.71
  
 PB
6Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:13.73
  
 PB
7Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:24.23
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta3:58.91
  
 SB
2Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:03.60
  
 
3Oscar David JensenOscar David Jensen ('03)Blovstrød Løverne4:13.68
  
 PB
3Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:35.32
  
 SB K 1
4Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF4:14.36
  
 SB
5Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF4:18.55
  
 SB
5Anna Brandt SchultzAnna Brandt Schultz ('09)BAC5:24.76
  
 PB K 2
6Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC4:24.77
  
 
6Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC5:25.31
  
 PB K 3
7Jacob SteinthalJacob Steinthal ('01)Blovstrød Løverne4:25.41
  
 PB
7Marie Brandt SchultzMarie Brandt Schultz ('78)BAC5:25.53
  
 PB K 4
8Frida Elleberg PetersenFrida Elleberg Petersen ('07)BAC5:26.65
  
 PB K 5
9Emma Brandt SchultzEmma Brandt Schultz ('09)BAC5:30.79
  
 PB K 6
10Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF6:03.20
  
 SB K 7
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF DNF
  
 
Finale B
1Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:23.83
  
 PB
2Anders LagergrenAnders Lagergren ('92)PSF4:30.79
  
 SB
4William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:57.77
  
 
Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC DNF
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta15.1h
  
 
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta15.2h
  
 
K 100 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta11.7h
  
 
2Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta11.9h
  
 
3Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta12.0h
  
 
4Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta12.1h
  
 
5Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta12.8h
  
 
6Sandra BöllSandra Böll Sparta12.9h
  
 
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta12.9h
  
 
8Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta13.2h
  
 
K 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta24.6h
  
 
2Sandra BöllSandra Böll Sparta25.6h
  
 
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta26.2h
  
 
4Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta27.9h
  
 
5Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta29.0h
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta2:29.93
  
 PB
2Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:31.55
  
 
3Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta2:37.81
  
 PB
4Laura WulffLaura Wulff ('06)BAC2:43.60
  
 PB
Mathilde Holck HansenMathilde Holck Hansen ('02)Sparta DQ
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +4.0

Finale A

Finale
Vind: +4.0
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.2h w
  
 
2Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.2h w
  
 
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta14.5h w
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta14.6h
  
 
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta16.0h
  
 
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta14.5h
  
 
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta14.8h
  
 
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta15.2h
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +4.0

Finale A

Finale
Vind: +4.0
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta13.4h w
  
 
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta14.6h w
  
 
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta14.7h w
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020