Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Klubstævne 2.7.2020
Ballerup Atletik Stadion

     
M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Dlovan BakerDlovan Baker Ballerup Atletik Klub11.60
  
 PB
2Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)IK Hellas12.58
  
 PB
M 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Dlovan BakerDlovan Baker Ballerup Atletik Klub23.53
  
 PB
2Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)IK Hellas27.12
  
 PB
K 100 m    
Vind: +3.1

Finale A

Finale
Vind: +3.1
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)Ballerup Atletik Klub14.00 w
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)Ballerup Atletik Klub10.28
  
 
 
9.9610.2510.28     
D17 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)Ballerup Atletik Klub13.66
  
 SB
D17 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)Ballerup Atletik Klub27.45
  
 PB
P17 100 m    
Vind: +3.1

Finale A

Finale
Vind: +3.1
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)Ballerup Atletik Klub13.17 w
  
 
2Caroline VammenCaroline Vammen ('04)Ballerup Atletik Klub13.37 w
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Caroline VammenCaroline Vammen ('04)Ballerup Atletik Klub1.55
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60
XXX
     
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)Ballerup Atletik Klub5.04
+0.3
  
 SB
 
  X5.04 SB
 0.3
5.03
 0.0
     
D15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)Ballerup Atletik Klub11.52
  
 PB
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)Ballerup Atletik Klub11.92
  
 PB
3Victor ColbergVictor Colberg ('06)Ballerup Atletik Klub12.83
  
 PB
4Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)Ballerup Atletik Klub13.59
  
 PB
5Wodah MuhammedWodah Muhammed ('06)Ballerup Atletik Klub14.10
  
 PB
D15 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)Ballerup Atletik Klub23.35
  
 PB
2Victor ColbergVictor Colberg ('06)Ballerup Atletik Klub26.97
  
 PB
Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)Ballerup Atletik Klub DNF
  
 
D15 400 m    

Finale A

Finale
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)Ballerup Atletik Klub91.58
  
 SB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)Ballerup Atletik Klub1.45
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
    
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)Ballerup Atletik Klub6.03
0.0
  
 PB
 
  X  X6.03 PB
 0.0
     
2Victor ColbergVictor Colberg ('06)Ballerup Atletik Klub4.65
+1.1
  
 PB
 
3.34 PB
 0.1
4.55 PB
 0.1
4.65 PB
 1.1
     
3Wodah MuhammedWodah Muhammed ('06)Ballerup Atletik Klub3.18
+0.8
  
 PB
 
3.13 PB
 0.6
3.18 PB
 0.8
2.80
 0.0
     
P15 100 m    
Vind: +3.1

Finale A

Finale
Vind: +3.1
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)Ballerup Atletik Klub12.81 w
  
 
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Ballerup Atletik Klub13.47 w
  
 
3Filippa RougFilippa Roug ('05)Ballerup Atletik Klub13.63 w
  
 
4Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub14.03 w
  
 
5Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub14.32 w
  
 
P15 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Ballerup Atletik Klub28.31
  
 SB
2Filippa RougFilippa Roug ('05)Ballerup Atletik Klub28.76
  
 SB
3Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)Ballerup Atletik Klub30.11
  
 PB
P15 400 m    

Finale A

Finale
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Ballerup Atletik Klub95.19
  
 SB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)Ballerup Atletik Klub1.40
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
XXO
1.45
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Filippa RougFilippa Roug ('05)Ballerup Atletik Klub5.03
0.0
  
 PB
 
  X4.56 SB
 1.1
5.03 PB
 0.0
     
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Ballerup Atletik Klub4.40
+1.3
  
 SB
 
  X4.34 SB
 0.1
4.40 SB
 1.3
     
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub3.81
+1.5
  
 PB
 
3.81 PB
 1.5
3.59
 0.8
  X     
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)Ballerup Atletik Klub NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub7.27
  
 
 
7.186.867.27     
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub7.22
  
 
 
7.037.227.20     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub22.60
  
 PB
 
22.34 PB22.60 PB  X     
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub14.80
  
 PB
 
12.9514.3314.80 PB     
D13 80 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)Ballerup Atletik Klub10.31
  
 PB
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Løbe- og Atletikklub11.17
  
 PB
3Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)Ballerup Atletik Klub11.82
  
 PB
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub11.96
  
 PB
5Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Løbe- og Atletikklub12.05
  
 PB
6Rasmus Q ChristensenRasmus Q Christensen ('08)Ballerup Atletik Klub12.35
  
 PB
D13 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager Atletik Club26.72
  
 PB
D13 400 m    

Finale A

Finale
1Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)Ballerup Atletik Klub95.69
  
 PB
2Rasmus Q ChristensenRasmus Q Christensen ('08)Ballerup Atletik Klub96.01
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub1.25
  
 
 
1.02
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)Ballerup Atletik Klub5.20
+0.4
  
 PB
 
5.19 PB
 0.1
5.20 PB
 0.4
4.02
 0.1
     
2Bertram Kilde RasmussenBertram Kilde Rasmussen ('07)Herlev Løbe- og Atletikklub4.28
+0.6
  
 PB
 
4.28 PB
 0.6
3.44
 0.1
3.74
 0.0
     
3Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)Ballerup Atletik Klub4.24
+1.2
  
 PB
 
3.34 PB
 0.0
4.24 PB
 1.2
4.20
 0.1
     
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)Ballerup Atletik Klub4.22
+0.6
  
 PB
 
3.75 PB
 0.2
4.22 PB
 0.6
3.94
 1.0
     
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub3.75
0.0
  
 
 
3.75
 0.0
3.39
 0.0
3.66
 0.1
     
6Rasmus Q ChristensenRasmus Q Christensen ('08)Ballerup Atletik Klub3.67
0.0
  
 PB
 
3.67 PB
 0.0
  X  X     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)Ballerup Atletik Klub11.44
  
 PB
 
11.44 PB11.1511.31     
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Løbe- og Atletikklub10.41
  
 PB
 
9.4510.41 PB  X     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)Ballerup Atletik Klub29.01
  
 PB
 
25.71 PB29.01 PB25.31     
2Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub24.51
  
 PB
 
24.51 PB21.2522.88     
3Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)Ballerup Atletik Klub24.17
  
 PB
 
20.00 PB19.4824.17 PB     
D13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub42.74
  
 PB
 
41.01 PB42.74 PB39.32     
P13 80 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Loise BisgaardLoise Bisgaard ('07)Ballerup Atletik Klub11.41
  
 PB
2Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)Ballerup Atletik Klub12.16
  
 PB
3Maja Kirstine Eybye PeterMaja Kirstine Eybye Peter ('08)Ballerup Atletik Klub13.83
  
 PB
P13 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Loise BisgaardLoise Bisgaard ('07)Ballerup Atletik Klub29.43
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Loise BisgaardLoise Bisgaard ('07)Ballerup Atletik Klub1.35
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
 XO
1.35 PB
  O
1.38
XXX
   
2Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Løbe- og Atletikklub1.15
  
 SB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20
XXX
    
3Maja Kirstine Eybye PeterMaja Kirstine Eybye Peter ('08)Ballerup Atletik Klub1.10
  
 PB
 
1.00 PB
 XO
1.05 PB
XXO
1.10 PB
 XO
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)Ballerup Atletik Klub3.64
  
 PB
 
3.38 PB3.173.64 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)Ballerup Atletik Klub7.87
  
 PB
 
7.87 PB7.336.76     
2Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Løbe- og Atletikklub6.50
  
 PB
 
6.50 PB5.296.12     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub16.90
  
 PB
 
13.72 PB16.90 PB13.64     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Løbe- og Atletikklub23.62
  
 
 
21.0223.6222.28     
M60 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)Snik Atletik10.23
  
 PB
 
9.86 PB  X10.23 PB     
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)Snik Atletik38.40
  
 PB
 
36.41 PB38.40 PB36.77     

Seneste resultater

4.8KøbenhavnTracks 2 - 4. august Østerbro, Østerbro Stadion
4.8Aarhus10000 m DM Kval
4.8HolstebroAKH Højde
2.8RandersStangsstævne
1.8OdenseLørdagsstævne
1.8AarhusAarhus Springer 1900
1.8AarhusAarhus Springer 1900
1‐2.8HvidovreCopenhagen Open
31.7AabenraaMasterstævne Aabenraa 4 WWVMC 2020
31.7TårnbyKlubstævne 10
30.7RønneDiskostævne
29.7Rønne10000m
28.7AabenraaMasterstævne Aabenraa 3 WWMC 2020
28.7HvidovreSpring- Og Kastestævne
28.7TårnbyKlubstævne 9
27.7KøbenhavnTRACKS 27. juli Østerbro
27.7TårnbyKlubstævne 8
26.7EsbjergKastestævne
25.7SilkeborgSommerstævne
23.7AarhusAarhus sprinter 5
23.7HvidovreKortsprint stævne
22.7KøbenhavnHverdagsspring
19.7AabenraaMasterstævne Aabenraa 2 WWVMC 2020
19.7HvidovreKastestævne
18.7AabenraaMasterstævne Aabenraa 1 WWVMC 2020
18.7AalborgLørdagsstævne
17.7KøbenhavnPole Vault Party
16.7AarhusSpyd- Og Hammerkaststævne
16.7KøbenhavnHoldt Invite
15.7HelsingørSprintstævne III
12.7GreveVindsprint 2
11.7TårnbyTårnby Games
9.7TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt 9. juli 2020
9.7BallerupStangspring
8.7Aarhus1900 Sommerhøjdespring
7.7TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt 7. juli 2020
7.7KøbenhavnHjortebjerg Invite
5.7GreveVindsprint
5.7RoskildeKuglesøtdsklubstævne
4.7ToftirLøbestævne Svangaskarð
4.7AarhusAarhus Sprinter 4
4‐5.7KøbenhavnMangekampstribute
4‐5.7KøbenhavnMangekamp point P15-P17-P19-K-D17-D19-M
3.7AabenraaSommerstævne 2020
2.7AalborgTorsdagsstævne
2.7BallerupKlubstævne
2.7KøbenhavnLængdespringsstævne
2.7NæstvedKlubstævne
1.7TårnbyKlubstævne 7
30.6Odense5000m stævne
30.6HerlevHerlev High
30.6SkiveMidsommerstævne
29.6KøbenhavnLængdespring
29.6Maribo Kastestævne
28.6RandersKastemangekamp
28.6KøbenhavnLøbestævne
27.6KøbenhavnHammer og diskos M/K
27.6LyngbyTrongårdens IF - Klubstævne 3
27.6Aarhus1900 High Jump Challenge 2
27.6BagsværdKaste Mangekamp