Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aarhus: Aarhus Sprinter 4 4.7.2020
Ceres Park
Vælg mænd discipliner
100 m
200 m
400 m
Vælg kvinder discipliner
100 m
200 m
400 m
M 100 m
Vind: +0.2
Finale A
Finale
Vind: +0.2
1
Kojo Musah
Kojo Musah ('96)
96
Aarhus 1900
10.72
2
Simon Hansen
Simon Hansen ('98)
98
Aarhus 1900
10.78
SB
3
Emil Søndergaard
Emil Søndergaard ('96)
96
Aarhus 1900
11.63
SB
4
Kasper Filsø
Kasper Filsø ('90)
90
Vejle IF
11.85
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
DNF
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Jacob Vejgaard Laustsen
Jacob Vejgaard Laustsen ('04)
04
Esbjerg AM
11.63
PB
2
Viktor Krejberg
Viktor Krejberg ('02)
02
SAK77
11.81
3
André Van Den Berg
André Van Den Berg ('70)
70
Vejle IF
12.54
4
Tobias Krath Hansen
Tobias Krath Hansen ('06)
06
Viborg AM
12.63
PB
5
Jann D. Olsen
Jann D. Olsen ('67)
67
Vejle IF
12.70
M 200 m
Vind: +0.8
Finale A
Finale
Vind: +0.8
1
Kojo Musah
Kojo Musah ('96)
96
Aarhus 1900
21.55
SB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Jacob Vejgaard Laustsen
Jacob Vejgaard Laustsen ('04)
04
Esbjerg AM
23.59
PB
2
Victor Kiplagat Kondrup
Victor Kiplagat Kondrup ('02)
02
Sparta
23.95
PB
3
Viktor Krejberg
Viktor Krejberg ('02)
02
SAK77
23.99
PB
4
André Van Den Berg
André Van Den Berg ('70)
70
Vejle IF
25.39
PB
M 400 m
Finale A
Finale
1
Benjamin Vedel
Benjamin Vedel ('97)
97
Aalborg AM
48.01
SB
2
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
50.92
PB
3
Lasse Møller Alm
Lasse Møller Alm ('91)
91
Aarhus 1900
51.10
SB
4
Emil Søndergaard
Emil Søndergaard ('96)
96
Aarhus 1900
52.45
Finale B
1
Markus Kirk Kjeldsen
Markus Kirk Kjeldsen ('01)
01
SAK77
52.30
PB
2
Christoffer Gissel
Christoffer Gissel ('01)
01
SAK77
53.75
SB
3
Hans-Henrik Damgaard
Hans-Henrik Damgaard ('79)
79
VEXA HLM Running
58.94
PB
K 100 m
Vind: +0.5
Finale A
Finale
Vind: +0.5
1
Mette Graversgaard
Mette Graversgaard ('95)
95
Aarhus 1900
12.18
2
Terese Salling Hansen
Terese Salling Hansen ('01)
01
Aarhus 1900
12.87
SB
3
Emma Molte Korsgaard Schmidt
Emma Molte Korsgaard Schmidt ('97)
97
Aarhus 1900
13.37
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Sara Olsen
Sara Olsen ('04)
04
Vejle IF
14.06
PB
2
Inge Andersen
Inge Andersen ('69)
69
Vejle IF
15.05
K 200 m
Vind: +0.8
Finale A
Finale
Vind: +0.8
1
Mette Graversgaard
Mette Graversgaard ('95)
95
Aarhus 1900
24.45
SB
2
Emma Molte Korsgaard Schmidt
Emma Molte Korsgaard Schmidt ('97)
97
Aarhus 1900
27.35
PB
3
Katrine Vad
Katrine Vad ('01)
01
SAK77
28.22
PB
K 400 m
Finale A
Finale
1
Martha Danneskjold Rasmussen
Martha Danneskjold Rasmussen ('02)
02
Aarhus 1900
56.08
PB
2
Annemarie Nissen
Annemarie Nissen ('94)
94
Sparta
57.29
SB
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne
28.10
Aalborg
Regionsstævne Nordjylland