Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Holdt Invite 16.7.2020
Østerbro Stadion

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC3:48.4h
  
NU20R DUR-17 PB
2Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)HMRC3:52.6h
  
 PB
3William DevantierWilliam Devantier Sparta3:53.7h
  
 SB
4Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HMRC3:56.7h
  
 PB
5Mark OlsenMark Olsen ('95)HMRC3:59.9h
  
 PB
6Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta4:09.3h
  
 PB
7Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta4:21.7h
  
 SB
8William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne5:04.9h
  
 SB
Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta DNF
  
 
Finale B
1Markus Sterup MøllerMarkus Sterup Møller ('02)BAC4:27.7h
  
 PB
2August Alexander DueAugust Alexander Due ('02)Sparta4:28.0h
  
 PB
3Simone GladSimone Glad ('90)Sparta4:30.2h
  
  K 1 Mixed competition
4Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:34.2h
  
  K 2 Mixed competition
5Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:54.2h
  
 
6Luna OlsenLuna Olsen ('03)Sparta5:16.0h
  
  K 3 Mixed competition
7Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta5:19.1h
  
  K 4 Mixed competition
8
Melvin Bjergsø
Melvin Bjergsø ('10)
5:19.4h
  
 PB
9Camilla PorsdalCamilla Porsdal ('05)BAC5:26.3h
  
  K 5 Mixed competition
Kent NørmarkKent Nørmark ('71)Sparta DNF
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN8:39.3h
  
 PB
2Kasper KesjeKasper Kesje ('99)Sparta8:58.1h
  
 SB
3Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta9:24.3h
  
 SB
4Oliver BredgaardOliver Bredgaard ('96)Sparta9:25.1h
  
 
5Emil Lind-HolmEmil Lind-Holm ('92)Sparta9:30.7h
  
 PB
6Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF10:00.7h
  
 PB
7Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta10:19.2h
  
 SB
8Nanna Løvborg HansenNanna Løvborg Hansen ('90)Sparta10:34.6h
  
  K 1 Mixed competition
9Thomas AndersenThomas Andersen ('93)Sparta10:35.2h
  
 PB
10Laura Victoria SchulzLaura Victoria Schulz ('99)Sparta11:18.9h
  
  K 2 Mixed competition
11Karina Berner-MagnussonKarina Berner-Magnusson ('74)Sparta11:24.5h
  
  K 3 Mixed competition
Mukhtar IsaqMukhtar Isaq ('94)Sparta DNF
  
 
Emil Jønsson KristiansenEmil Jønsson Kristiansen ('96)Sparta DNF
  
 
Paulo JensenPaulo Jensen ('79)Sparta DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta9:18.3h
  
 SB
2Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta9:27.4h
  
 SB
3Thomas AndersenThomas Andersen ('95)Sparta10:48.1h
  
 SB
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta DNF
  
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Matilde WillerMatilde Willer Sparta12:25.5h
  
 PB
2Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne12:38.1h
  
 SB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020