Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: 10000 m DM Kval 4.8.2020
Ceres Park

M 10000 m    

Finale A

Finale
1Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik31:48.5h
  
 PB
2Jonas Kvottrup NielsenJonas Kvottrup Nielsen ('92)AGF Atletik31:58.8h
  
 PB
3Thorkild SundstrupThorkild Sundstrup ('80)Aarhus Fremad32:07.9h
  
 SB
4Andreas DamAndreas Dam ('89)AGF Atletik32:13.2h
  
 PB
5Ivan RiiseIvan Riise ('95)Viborg AM32:14.1h
  
 PB
6Sebastian Matz NielsenSebastian Matz Nielsen ('92)Aarhus Fremad32:19.8h
  
 PB
7Mads KarlssonMads Karlsson ('84)AGF Atletik33:11.7h
  
 SB
8Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190033:12.9h
  
 PB
9Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC33:33.6h
  
 PB
10Søren Brandt ClemmensenSøren Brandt Clemmensen ('88)Aarhus Fremad34:53.9h
  
 PB
11Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik34:54.4h
  
 PB
12Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190036:04.0h
  
  K-1 Mixed competition
13Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik37:26.3h
  
  K-2 Mixed competition
14Henriette Nygaard SkjørbækHenriette Nygaard Skjørbæk ('96)Aarhus Fremad39:06.1h
  
  K-3 Mixed competition
15Emilie LarsenEmilie Larsen ('97)AGF Atletik39:13.7h
  
  K-4 Mixed competition
Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)Aarhus 1900 DNF
  
 
Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running DNF
  
 
Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 1900 DNF
  
 
Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 1900 DNF
  
  K Mixed competition

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)