Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: FM vaksin 2020 23.8.2020
Tórsbreyt

M 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan23.28
  
 PB
2Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan23.35
  
 PB
3Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið23.72
  
 PB
4Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið24.07
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF4:21.08
  
 
2Kristian SivertsenKristian Sivertsen ('04)Treysti5:29.93
  
 PB
3Júst í TúniJúst í Túni ('86)Treysti6:05.63
  
 SB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Peter JensenPeter Jensen ('92)Bragdið11:14.22
  
 PB
2Sam VangSam Vang ('70)Bragdið11:57.44
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +4.0

Finale A

Finale
Vind: +4.0
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið17.53 w
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið11.31
+2.0
  
 PB
 
11.06
 3.8
11.27
 2.2
11.31 PB
 2.0
10.94
 2.0
  X
 0.0
10.56
 2.8
  
M Kuglestød    

Finale A

Finale
2Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan8.93
  
 PB
 
  X8.89 PB8.408.93 PB8.868.90  
6Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið6.95
  
 PB
 
6.12 PB  X  X6.95 PB6.156.50  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Rogvi HøigaardRogvi Høigaard ('83)Aarhus 190043.98
  
 SB
 
42.55 SB  –43.98 SB     
2Kristian SivertsenKristian Sivertsen ('04)Treysti28.33
  
 PB
 
20.60 PB19.4427.50 PB  X22.6928.33 PB  
K 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti26.48
  
 PB
2Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið26.72
  
 SB
3Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF27.04
  
 PB
4Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið27.72
  
 SB
5Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið27.94
  
 SB
6Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið29.25
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið27.37
Q
  
 SB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF27.69
Q
  
 SB
3Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið27.78
q
  
 SB
4Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti29.24
  
 
5Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið29.46
  
 PB
Indledende 2
Vind: +2.9
Vind: +2.9
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti27.34 w
Q
  
 
2Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið27.48 w
Q
  
 
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið28.68 w
q
  
 
4Maiken OlsenMaiken Olsen ('90)Hvirlan39.35 w
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti4:49.90
  
 
2Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti5:31.27
  
 
3Kristina Verlandsdót HayfieldKristina Verlandsdót Hayfield ('05)Hvirlan5:49.46
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.62
XXX
    
2Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið1.45
  
 =SB
 
1.10
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45 =SB
  O
1.50
XXX
   
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið1.30
  
 =PB
 
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.30 =PB
 XO
1.35
XXX
  
K Trespring     

Finale A

Finale
1Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið10.68 w
+3.9
  
 
 
9.61
 2.7
9.90 =SB
 2.0
10.26
 4.5
9.94
 2.7
9.99
 3.0
10.68
 3.9
  
2Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið10.36 w
+2.3
  
 
 
  X
 0.0
10.17
 2.6
  X
 0.0
10.12
 2.7
10.14
 3.2
10.36
 2.3
  
3Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið9.87
+1.0
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
9.23
 2.9
9.36
 1.4
9.85
 4.3
9.87 PB
 1.0
  
4Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið9.65 w
+2.8
  
 
 
9.16
 2.8
9.21 =PB
 1.8
9.36
 4.3
9.43
 5.0
9.65
 2.8
9.52
 2.6
  
5Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið9.16 w
+4.6
  
 
 
9.16
 4.6
8.80
 4.0
8.42
 2.3
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)Hvirlan10.69
  
 SB
 
9.9210.0310.0710.69 SB  X10.40  
3Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan8.45
  
 PB
 
8.45 PB8.078.397.818.258.27  
4Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Aarhus 19007.90
  
 
 
6.916.897.747.907.407.83  
5Sólja Fríða JóanisdóttirSólja Fríða Jóanisdóttir ('81)Færøerne7.76
  
 PB
 
6.75 SB  X7.76 PB7.076.667.17  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Sunniva BogadóttirSunniva Bogadóttir ('01)Aarhus 190038.14
  
 SB
 
38.14 SB32.4533.5436.2733.3735.18  
2Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan37.61
  
 PB
 
35.74 SB32.0636.38 PB32.2233.2337.61 PB  
3Sólja Fríða JóanisdóttirSólja Fríða Jóanisdóttir ('81)Færøerne29.25
  
 SB
 
27.90 SB25.2729.25 SB26.3227.26  X  
4Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið26.15
  
 SB
 
  –  –24.7226.15 SB23.6021.49  
5Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Aarhus 190024.59
  
 SB
 
24.59 SB24.2224.3322.6423.8823.84  
Helena Svabo ZiskaHelena Svabo Ziska ('01)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  –       

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7