M Højdespring 28.8. Finale A Finale | 28.8. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Loïc Gasch Loïc Gasch ('94) | 94 | SUI | 2.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dorian Tharaud Dorian Tharaud ('96) | 96 | FRA | 2.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Paul Metayer Paul Metayer ('02) | 02 | FRA | 2.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Matthieu Tomassi Matthieu Tomassi ('95) | 95 | FRA | 2.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taylor Minos Taylor Minos | 00 | FRA | 1.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Thibault Hasslauer Thibault Hasslauer ('95) | 95 | FRA | 1.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Florian Labourel Florian Labourel ('90) | 90 | FRA | 1.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sebastien Murcia Sebastien Murcia ('96) | 96 | FRA | 1.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Thibaud Bouteille Thibaud Bouteille ('99) | 99 | FRA | 1.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Erico Sequeira Erico Sequeira ('95) | 95 | POR | 1.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Maxime Jarrosson Maxime Jarrosson ('94) | 94 | FRA | 1.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 28.8. Finale A Finale | 28.8. | ||||||||||||||
1 | Renaud Lavillenie Renaud Lavillenie ('86) | 86 | FRA | 5.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jules Cypres Jules Cypres ('97) | 97 | FRA | 5.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Thibaut Collet Thibaut Collet ('99) | 99 | FRA | 5.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Baptiste Thiery Baptiste Thiery ('01) | 01 | FRA | 5.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ethan Cormont Ethan Cormont | 00 | FRA | 5.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 28.8. Finale A Finale | 28.8. | ||||||||||||||
1 | Jules Pommery Jules Pommery ('01) | 01 | FRA | 7.93 | +0.8 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
1 | Adrien Ralite Adrien Ralite ('96) | 96 | FRA | 6.71 | -2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hugues Fabrice Zango Hugues Fabrice Zango ('93) | 93 | BUR | 7.71 | +0.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Quentin Chaverot Quentin Chaverot ('98) | 98 | FRA | 6.64 | -1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 7.53 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Thibault Carles Thibault Carles ('97) | 97 | FRA | 6.33 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jarod Biya Jarod Biya | 00 | SUI | 7.33 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Julien Lamouroux Julien Lamouroux ('93) | 93 | FRA | 7.01 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nils Poncet Nils Poncet ('94) | 94 | FRA | 7.00 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 28.8. Finale A Finale | 28.8. | ||||||||||||||
1 | Hugues Fabrice Zango Hugues Fabrice Zango ('93) | 93 | BUR | 17.11 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Filipe Silva Filipe Silva ('02) | 02 | POR | 14.63 | -0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jean-Marc Pontvianne Jean-Marc Pontvianne ('94) | 94 | FRA | 16.52 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Benjamin Compaoré Benjamin Compaoré ('87) | 87 | FRA | 13.98 | +1.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Enzo Hodebar Enzo Hodebar ('99) | 99 | FRA | 16.24 | +0.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jonathan Seremes Jonathan Seremes | 00 | FRA | 16.16 | +0.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexandre Malanda Alexandre Malanda | 00 | FRA | 15.39 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Siriman Sissoko Siriman Sissoko | 00 | FRA | 14.61 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Højdespring 28.8. Finale A Finale | 28.8. | ||||||||||||||
1 | Claire Orcel Claire Orcel ('97) | 97 | BEL | 1.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lilou Lapeyrie Lilou Lapeyrie ('03) | 03 | FRA | 1.74 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Célia Perron Célia Perron ('97) | 97 | FRA | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Juliette Perez Juliette Perez ('99) | 99 | FRA | 1.74 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Valerie Bonnet Valerie Bonnet ('96) | 96 | FRA | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lea Loisy Lea Loisy | 00 | FRA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Yamina Rezig Yamina Rezig ('94) | 94 | FRA | 1.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Paloma Passot Paloma Passot ('93) | 93 | FRA | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 28.8. Finale A Finale | 28.8. | ||||||||||||||
1 | Marion Lotout Marion Lotout ('89) | 89 | FRA | 4.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Margot Chevrier Margot Chevrier ('99) | 99 | FRA | 4.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Raphaelle Rolnin Raphaelle Rolnin ('95) | 95 | FRA | 2.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mallaury Sautereau Mallaury Sautereau ('96) | 96 | FRA | 4.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elina Giallurachis Elina Giallurachis ('01) | 01 | FRA | 4.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Anna Airault Anna Airault | 00 | FRA | 4.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anais Lavillenie Anais Lavillenie ('89) | 89 | FRA | 3.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elodie Peyremorte Elodie Peyremorte | 00 | FRA | 3.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Albane Dordain Albane Dordain ('98) | 98 | FRA | 3.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Charlotte Iva Charlotte Iva ('99) | 99 | FRA | 3.70 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 28.8. Finale A Finale | 28.8. | ||||||||||||||
1 | Éloyse Lesueur-Aymonin Éloyse Lesueur-Aymonin ('88) | 88 | FRA | 6.28 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tiphaine Mauchant Tiphaine Mauchant ('01) | 01 | FRA | 6.16 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sarah Leech Sarah Leech ('98) | 98 | FRA | 5.60 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rougui Sow Rougui Sow ('95) | 95 | FRA | 6.04 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emmanuelle Chazal Emmanuelle Chazal ('91) | 91 | FRA | 5.45 | +0.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Agathe Bougouin Agathe Bougouin ('99) | 99 | FRA | 6.04 | +0.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carine Allard Carine Allard ('92) | 92 | FRA | 5.44 | +0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Fiona Aholu-Futse Fiona Aholu-Futse | 00 | FRA | 6.00 | +0.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anaïs Lufutucu Anaïs Lufutucu ('92) | 92 | FRA | 5.62 | +0.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Aurore Avezou Aurore Avezou ('03) | 03 | FRA | 5.48 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ysee Le Philippe Ysee Le Philippe ('02) | 02 | FRA | 5.32 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Diamantina Dedola Diamantina Dedola ('03) | 03 | FRA | 5.05 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 28.8. Finale A Finale | 28.8. | ||||||||||||||
1 | Janne NielsenJanne Nielsen ('93) | 93 | DEN | 13.72 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ilionis Guillaume Ilionis Guillaume ('98) | 98 | FRA | 13.02 | +0.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Victoria Josse Victoria Josse | 00 | FRA | 12.87 | +0.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jenna Baccari Jenna Baccari | 00 | FRA | 12.35 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Beatrice Brunori Beatrice Brunori ('03) | 03 | FRA | 11.89 | +0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aurlane Tomassone Aurlane Tomassone | 00 | FRA | 11.89 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Diane Richard Diane Richard ('03) | 03 | FRA | 11.75 | +1.0 | ||||||||||
|