Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aalborg: DM Rematch 22.8.2020
Skovdalen Atletikstadion
Vælg mænd discipliner
400 m
1500 m
5000 m
Vælg kvinder discipliner
400 m
1500 m
M 400 m
Finale A
Finale
1
Elias Shifris
Elias Shifris ('02)
02
Viborg AM
51.09
PB
2
Jakob Rose-Hansen
Jakob Rose-Hansen ('02)
02
Skive AM
51.99
SB
3
Carl August Allerød
Carl August Allerød ('03)
03
Aalborg AM
52.16
PB
4
David Christiansen
David Christiansen ('82)
82
Aalborg AM
56.30
SB
5
Daniel Krichau
Daniel Krichau ('94)
94
Aalborg AM
57.75
PB
Finale B
Marius M. Szwed
Marius M. Szwed ('05)
05
Aalborg AM
DNF
M 1500 m
Finale A
Finale
1
Mikael Johnsen
Mikael Johnsen ('92)
92
AGF Atletik
3:41.07
PB
2
Kristian Uldbjerg Hansen
Kristian Uldbjerg Hansen ('96)
96
Aalborg AM
3:42.53
3
Joel Ibler Lillesø
Joel Ibler Lillesø ('03)
03
BAC
3:44.50
=DUR DUR-17
PB
4
Andreas Holst Lindgreen
Andreas Holst Lindgreen ('98)
98
Sparta
3:45.80
5
Markus Kirk Kjeldsen
Markus Kirk Kjeldsen ('01)
01
SAK77
3:47.70
PB
6
Jakob Dybdal Abrahamsen
Jakob Dybdal Abrahamsen ('94)
94
Aarhus 1900
3:51.32
7
Frederik Ernst
Frederik Ernst ('95)
95
AGF Atletik
3:53.00
PB
Mikkel Dahl-Jessen
Mikkel Dahl-Jessen ('94)
94
AGF Atletik
DNF
pace
Morten Toft Munkholm
Morten Toft Munkholm ('85)
85
Randers Freja
DNF
pace
Finale B
1
Jonathan Drechsler Sigvardsen
Jonathan Drechsler Sigvardsen ('04)
04
Viborg AM
3:59.94
PB
2
Noah Kurzmann Skibsted
Noah Kurzmann Skibsted ('99)
99
Aalborg AM
4:00.97
3
Michael Jensen
Michael Jensen ('87)
87
AGF Atletik
4:03.78
PB
4
Oliver Bjørslev
Oliver Bjørslev
00
Aalborg AM
4:04.64
SB
5
Jeppe Kejser Dahl Jensen
Jeppe Kejser Dahl Jensen
00
Aarhus 1900
4:05.67
PB
6
Christian Lindgreen
Christian Lindgreen ('02)
02
Sparta
4:08.45
PB
7
Theophile Bigirimana
Theophile Bigirimana ('93)
93
Aalborg AM / RWA
4:11.77
SB
8
Noel Mono
Noel Mono ('98)
98
Aalborg AM
4:12.26
SB
9
Christian Andersen
Christian Andersen ('95)
95
Aarhus 1900
4:14.56
10
Martin Patwary
Martin Patwary ('97)
97
AGF Atletik
4:28.72
Andreas Nors Rebstrup
Andreas Nors Rebstrup
00
Aalborg AM
DNF
pace
Finale C
1
Simon Høberg Olesen
Simon Høberg Olesen
00
Aalborg AM
4:15.80
PB
2
Christian Møller Nielsen
Christian Møller Nielsen ('97)
97
AGF Atletik
4:17.97
PB
3
Daniel Graversgaard
Daniel Graversgaard ('97)
97
AGF Atletik
4:18.89
PB
5
Esben Hansen
Esben Hansen ('99)
99
Aarhus 1900
4:22.81
PB
6
Thomas Søholm Larsen
Thomas Søholm Larsen
00
Randers Freja
4:26.76
7
August Runge Bengtson
August Runge Bengtson ('99)
99
Aalborg Øst RRC
4:32.16
SB
Frederik Juhl Leiszner
Frederik Juhl Leiszner ('99)
99
Aarhus 1900
DNF
Bertram Gitz-Johansen
Bertram Gitz-Johansen ('96)
96
Aalborg AM
DNF
Sebastian Busk Mouritzen
Sebastian Busk Mouritzen ('02)
02
SAK77
DNF
Rasmus Meldgaard Kristensen
Rasmus Meldgaard Kristensen ('96)
96
Aalborg AM
DNF
pace
M 5000 m
Finale A
Finale
1
Ulrik Heitmann
Ulrik Heitmann ('84)
84
Aarhus 1900
15:11.42
2
Jakob Riis
Jakob Riis ('82)
82
Aarhus 1900
15:38.60
3
Malthe Bøgebjerg
Malthe Bøgebjerg ('03)
03
SAK77
16:13.15
SB
4
Luan Huynh
Luan Huynh ('82)
82
Aalborg AM
16:43.13
PB
5
Mie Gam Nielsen
Mie Gam Nielsen ('01)
01
Viborg AM
17:07.78
K 1
6
Christian Nørgaard Nielsen
Christian Nørgaard Nielsen ('83)
83
Aalborg AM
17:09.99
7
Jeppe Garde
Jeppe Garde ('65)
65
Aalborg AM
17:11.97
SB
8
Daniel Bilgrav Pedersen
Daniel Bilgrav Pedersen ('89)
89
Fredericia Tri
17:51.26
PB
Christopher G. A. Sørensen
Christopher G. A. Sørensen ('91)
91
Aalborg Øst RRC
DNF
Rasmus Meldgaard Kristensen
Rasmus Meldgaard Kristensen ('96)
96
Aalborg AM
DNF
Martin Skytte Glerup
Martin Skytte Glerup ('03)
03
SAK77
DNF
Rene Agger
Rene Agger ('81)
81
Aalborg AM
DNF
K 400 m
Finale A
Finale
1
Camilla Flyvbjerg
Camilla Flyvbjerg ('04)
04
Aalborg AM
1:03.27
PB
2
Signe Lehmann
Signe Lehmann ('02)
02
Aalborg AM
1:05.25
3
Marie B. Olesen
Marie B. Olesen ('07)
07
Aalborg AM
1:05.76
PB
4
Julie Hesselvig
Julie Hesselvig ('03)
03
Skive AM
1:10.17
SB
Finale B
1
Laura G. Andersen
Laura G. Andersen ('04)
04
Aalborg AM
1:00.62
2
Emma Stentz Hansen
Emma Stentz Hansen ('03)
03
Aalborg AM
1:01.34
3
Anne Bonderup Andersen
Anne Bonderup Andersen ('01)
01
Aalborg AM
1:02.82
4
Laura Kathrine Kornum
Laura Kathrine Kornum ('98)
98
Aarhus Fremad
1:03.25
K 1500 m
Finale C
4
Mathilde Diekema Jensen
Mathilde Diekema Jensen ('94)
94
Aarhus 1900
4:20.39
PB
8
Mathilde Meedom Larsen
Mathilde Meedom Larsen ('04)
04
Viborg AM
4:35.37
PB
9
Laura Astrup
Laura Astrup
00
Aarhus 1900
4:53.81
PB
10
Karen Krogh Johansen
Karen Krogh Johansen ('87)
87
AGF Atletik
4:54.86
SB
11
Nanna Weye
Nanna Weye ('92)
92
AGF Atletik
4:55.02
SB
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne