Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: Vestdansk holdmesterskab for mixhold 19.9.2020
SparNord Atletikstadion

D13 80 m    
Finale 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8011.00
  
 PB
2Karl Emil Søe AndersenKarl Emil Søe Andersen ('07)SIK8011.61
  
 PB
3William AaboWilliam Aabo ('08)Aalborg AM11.82
  
 PB
4Oskar FoldenOskar Folden ('08)Aalborg AM13.36
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande11.10
  
 PB
2Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 11.30
  
 PB
3Christiansen PelleChristiansen Pelle ('08)SIK8012.12
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja3:19.10
  
 PB
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3:32.52
  
 PB
3Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK803:40.55
  
 PB
4Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 3:45.70
  
 PB
5Christiansen PelleChristiansen Pelle ('08)SIK804:01.15
  
 PB
6Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande4:02.80
  
 SB
7Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande4:34.10
  
 SB
D13 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande15.10
  
 PB
2Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 15.70
  
 PB
3Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM15.72
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Karl Emil Søe AndersenKarl Emil Søe Andersen ('07)SIK801.59
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.40 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
  O
1.50 PB
  O
1.53 PB
  O
1.56 PB
XXO
1.59 PB
  O
      
2Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 1.40
  
 PB
 
1.40 PB
  O
       
3Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM1.30
  
 =PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
XXO
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
    
4Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande1.25
  
 =PB
 
1.25 =PB
  O
       
5Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja1.20
  
 SB
 
0.90 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
XXO
1.20 SB
 XO
1.25
XXX
 
6Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 1.15
  
 PB
 
1.15 PB
  O
       
7Oskar FoldenOskar Folden ('08)Aalborg AM1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande4.95
  
 PB
2Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK804.59
0.0
  
 PB
3Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 4.51
0.0
  
 PB
4Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 4.38
0.0
  
 PB
5Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.36
0.0
  
 
6William AaboWilliam Aabo ('08)Aalborg AM4.19
+1.6
  
 PB
7Christiansen PelleChristiansen Pelle ('08)SIK804.16
0.0
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Karl Emil Søe AndersenKarl Emil Søe Andersen ('07)SIK8010.15
  
 PB
 
10.15 PB9.569.26     
2Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 9.31
  
 PB
 
9.31 PB       
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja9.18
  
 PB
 
  –9.18 PB8.59     
4William AaboWilliam Aabo ('08)Aalborg AM8.11
  
 PB
 
7.84 PB8.11 PB6.10     
5Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 8.10
  
 PB
 
8.10 PB       
6Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande7.87
  
 PB
 
7.87 PB       
7Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM6.07
  
 
 
5.885.996.07     
8Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM5.52
  
 
 
5.334.885.52     
9Oskar FoldenOskar Folden ('08)Aalborg AM5.02
  
 PB
 
5.02 PB4.505.00     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 31.58
  
 PB
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM30.01
  
 PB
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja27.96
  
 PB
4Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande26.50
  
 
5Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 25.88
  
 PB
6Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM20.72
  
 PB
7Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande20.40
  
 
P13 80 m    
Finale A
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja10.82
  
 PB
2Anizette KlitgaardAnizette Klitgaard ('08)Randers Freja11.12
  
 PB
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM11.91
  
 PB
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 13.9h
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Signe Grue MadsenSigne Grue Madsen ('07)Aalborg AM11.89
  
 PB
2Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM12.40
  
 PB
3Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande12.50
  
 PB
4Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM13.22
  
 SB
P13 1000 m    
Finale A
1Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM3:07.76
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja3:37.40
  
 PB
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK803:40.73
  
 PB
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 4:01.60
  
 PB
Finale B
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM3:46.59
  
 PB
2Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM3:48.81
  
 PB
3Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM3:54.03
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm    
Finale 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Anizette KlitgaardAnizette Klitgaard ('08)Randers Freja10.28
  
 PB
2Signe Grue MadsenSigne Grue Madsen ('07)Aalborg AM12.65
  
 PB
3Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8013.21
  
 PB
Finale 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM11.84
  
 
2Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 12.70
  
 PB
3Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08)Aalborg AM12.93
  
 PB
4Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8015.91
  
 PB
Finale 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8010.70
  
 PB
2Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja11.08
  
 PB
3Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande11.10
  
 PB
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.16
  
 PB
5Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande11.60
  
 PB
6Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM13.21
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.53
  
 =PB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50 =PB
  O
    
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.44
  
 PB
 
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
 
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.41
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
 XO
1.38 PB
  O
1.41 PB
 XO
  
4Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande1.35
  
 PB
 
1.35 PB
  O
       
5Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =SB
  O
1.20 =PB
 XO
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
  
6Anizette KlitgaardAnizette Klitgaard ('08)Randers Freja1.30
  
 PB
 
0.90 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
       
7Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande1.20
  
 
 
1.20
  O
       
8Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM1.10
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
      
9Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08)Aalborg AM1.10
  
 PB
 
1.05 =PB
  O
1.10 PB
 XO
      
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.74
0.0
  
 
 
  X4.74
 0.0
4.33
 0.2
     
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.57
+0.6
  
 PB
 
4.56 PB
 0.6
4.57 PB
 0.6
4.35
 0.0
     
3Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM4.14
0.0
  
 PB
 
4.10 PB
 0.0
4.14 PB
 0.0
3.86
 0.0
     
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM4.10
0.0
  
 PB
 
4.10 PB
 0.0
4.07
 0.0
4.09
 0.0
     
5Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande3.97
  
 PB
 
3.97 PB
 0.0
       
6Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja3.81
+1.1
  
 PB
 
3.81 PB
 1.1
3.49
 1.2
3.50
 0.5
     
7Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM3.68
-0.3
  
 PB
 
3.68 PB
 -0.3
3.53
 0.1
3.51
 0.0
     
8Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.44
0.0
  
 PB
 
3.44 PB
 0.0
3.25
 0.0
3.43
 0.0
     
9Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 3.39
0.0
  
 PB
 
3.39 PB
 0.0
       
10Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja3.36
+1.1
  
 PB
 
3.36 PB
 1.1
3.24
 1.1
3.31
 1.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 10.81
  
 
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8010.79
  
 PB
3Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande9.96
  
 PB
4Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM8.79
  
 
5Anizette KlitgaardAnizette Klitgaard ('08)Randers Freja8.45
  
 PB
6Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande8.00
  
 
7Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.84
  
 
8Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM6.46
  
 PB
9Dagmar Brath LundDagmar Brath Lund ('08)Randers Freja6.28
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 31.35
  
 PB
2Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande29.45
  
 PB
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM25.37
  
 
4Mathilde OlesenMathilde Olesen ('07)SIK8023.36
  
 SB
5Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM23.34
  
 PB
6Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK8022.75
  
 PB
7Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8021.09
  
 PB
8Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM13.19
  
 PB
9Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja12.85
  
 PB
10Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja12.22
  
 PB
D11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Daniel Ramon
Daniel Ramon ('09)
SIK809.10
  
 
2
Rasmus Platz
Rasmus Platz ('09)
Randers Freja9.20
  
 PB
3
Anton Lynge
Anton Lynge ('10)
Aalborg AM9.46
  
 PB
4
Ludwig Palm
Ludwig Palm ('10)
HI Atletik9.80
  
 PB
5
Alexander Beth Broberg
Alexander Beth Broberg ('09)
SIK8010.78
  
 
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3:38.94
  
 
2
Daniel Ramon
Daniel Ramon ('09)
SIK803:41.75
  
 PB
3
Kristoffer Fog Jakobsen
Kristoffer Fog Jakobsen ('10)
HI Atletik3:54.10
  
 PB
4
Theodor Søndergaard Søren
Theodor Søndergaard Søren ('10)
SIK803:59.35
  
 PB
5
Alexander Beth Broberg
Alexander Beth Broberg ('09)
SIK804:01.89
  
 PB
6
Tobias Dyrhave
Tobias Dyrhave ('09)
Aalborg AM4:02.96
  
 PB
7
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja4:11.66
  
 PB
8
Karl Gnudtzmann
Karl Gnudtzmann ('10)
Randers Freja4:44.79
  
 PB
D11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Willas Harrig Mogensbæk
Willas Harrig Mogensbæk ('09)
SIK8011.11
  
 PB
2
Daniel Ramon
Daniel Ramon ('09)
SIK8011.38
  
 PB
3
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja12.36
  
 PB
4
Tobias Dyrhave
Tobias Dyrhave ('09)
Aalborg AM13.09
  
 PB
5
Theodor Søndergaard Søren
Theodor Søndergaard Søren ('10)
SIK8013.16
  
 PB
6
Theo Pace Bjerregaard
Theo Pace Bjerregaard ('10)
HI Atletik14.90
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Willas Harrig Mogensbæk
Willas Harrig Mogensbæk ('09)
SIK801.33
  
 PB
 
1.23
  O
1.25
  O
1.26
  O
1.29
  O
    
2
Anton Lynge
Anton Lynge ('10)
Aalborg AM1.29
  
 PB
 
1.20 PB
 XO
1.23 PB
XXO
1.25 PB
  O
1.26 PB
  O
1.29 PB
 XO
   
3
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja1.15
  
 PB
 
1.15 PB
  O
       
4
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
SIK801.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
  
5
Alexander Beth Broberg
Alexander Beth Broberg ('09)
SIK800.95
  
 
 
0.90
  O
0.95
 XO
      
6
Theo Pace Bjerregaard
Theo Pace Bjerregaard ('10)
HI Atletik0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
       
6
Kristoffer Fog Jakobsen
Kristoffer Fog Jakobsen ('10)
HI Atletik0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Rasmus Platz
Rasmus Platz ('09)
Randers Freja4.18
0.0
  
 PB
2
Anton Lynge
Anton Lynge ('10)
Aalborg AM3.95
0.0
  
 PB
3
Theodor Søndergaard Søren
Theodor Søndergaard Søren ('10)
SIK803.53
0.0
  
 PB
4
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3.52
0.0
  
 
5
Kristoffer Fog Jakobsen
Kristoffer Fog Jakobsen ('10)
HI Atletik2.94
0.0
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Tobias Dyrhave
Tobias Dyrhave ('09)
Aalborg AM7.03
  
 PB
2
Carl Mogensen
Carl Mogensen ('10)
HI Atletik6.65
  
 PB
3
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
SIK806.09
  
 
4
Karl Gnudtzmann
Karl Gnudtzmann ('10)
Randers Freja4.99
  
 PB
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Willas Harrig Mogensbæk
Willas Harrig Mogensbæk ('09)
SIK8044.05
  
 
2
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
SIK8037.19
  
 PB
3
Rasmus Platz
Rasmus Platz ('09)
Randers Freja34.23
  
 PB
4
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM29.88
  
 PB
5
Karl Gnudtzmann
Karl Gnudtzmann ('10)
Randers Freja25.59
  
 PB
6
Carl Mogensen
Carl Mogensen ('10)
HI Atletik23.39
  
 PB
7
Theo Pace Bjerregaard
Theo Pace Bjerregaard ('10)
HI Atletik20.72
  
 PB
P11 60 m    
Finale 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM10.58
  
 
2
Ingeborg Andersen
Ingeborg Andersen ('09)
Randers Freja10.94
  
 PB
3
Frida Hasselbalch Mikkelsen
Frida Hasselbalch Mikkelsen ('09)
HI Atletik11.20
  
 PB
Finale 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
Randers Freja9.41
  
 
2
Aurora Simao
Aurora Simao ('10)
HI Atletik11.00
  
 PB
3
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
SIK8011.27
  
 
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Ingeborg Andersen
Ingeborg Andersen ('09)
Randers Freja4:32.34
  
 PB
2
Ida Nybro Grimstrup
Ida Nybro Grimstrup ('09)
HI Atletik4:39.30
  
 PB
P11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Frida Nielsen
Frida Nielsen ('09)
Aalborg AM13.36
  
 PB
2
Ida Nybro Grimstrup
Ida Nybro Grimstrup ('09)
HI Atletik14.40
  
 PB
3
Freya Laursen
Freya Laursen ('09)
Randers Freja15.45
  
 PB
4
Silje Larsen
Silje Larsen ('09)
Randers Freja16.72
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
Randers Freja1.25
  
 PB
2
Freya Laursen
Freya Laursen ('09)
Randers Freja1.10
  
 PB
3
Frida Nielsen
Frida Nielsen ('09)
Aalborg AM1.05
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
SIK803.25
0.0
  
 PB
2
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM3.20
+0.1
  
 
3
Silje Bergum
Silje Bergum ('10)
SIK803.18
0.0
  
 PB
4
Frida Hasselbalch Mikkelsen
Frida Hasselbalch Mikkelsen ('09)
HI Atletik3.10
0.0
  
 PB
5
Freya Laursen
Freya Laursen ('09)
Randers Freja3.08
0.0
  
 PB
6
Silje Larsen
Silje Larsen ('09)
Randers Freja3.00
0.0
  
 PB
7
Aurora Simao
Aurora Simao ('10)
HI Atletik2.67
0.0
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Alberte Kristensen
Alberte Kristensen ('09)
Randers Freja9.60
  
 PB
2
Julie Sønderlund
Julie Sønderlund ('09)
Aalborg AM6.81
  
 
3
Silje Larsen
Silje Larsen ('09)
Randers Freja6.54
  
 
4
Frida Hasselbalch Mikkelsen
Frida Hasselbalch Mikkelsen ('09)
HI Atletik5.65
  
 PB
5
Silje Bergum
Silje Bergum ('10)
SIK805.26
  
 PB
6
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
SIK805.13
  
 
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Frida Nielsen
Frida Nielsen ('09)
Aalborg AM28.95
  
 PB
2
Ingeborg Andersen
Ingeborg Andersen ('09)
Randers Freja23.54
  
 PB
3
Silje Bergum
Silje Bergum ('10)
SIK8019.42
  
 PB

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år