Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Silkeborg: Midtjyske Mesterskaber 4.10.2020
Silkeborg Atletikstadion

D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)HI Atletik69.03
  
NU18R DUR-17 PB
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM11.91 w
  
 
2Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM12.25 w
  
 
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7712.26 w
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.20
  
 PB
2Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM4.10
  
 PB
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK774.01
  
 
D13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kian Mendas
Kian Mendas ('14)
SAK771.98
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK779.54
  
 PB
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7716.22
  
 PB
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM26.95
  
 PB
2Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM25.60
  
 PB
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7711.32 w
  
 
2Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK7711.45 w
  
 
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM11.67 w
  
 
4Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK7711.90 w
  
 
5Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik12.36 w
  
 
6Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM12.39 w
  
 
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK774:06.49
  
 PB
2Laura KongsholmLaura Kongsholm ('07)SAK774:40.91
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.50
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK775.05
  
 
2Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK774.49
  
 PB
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.34
  
 
4Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik3.80
  
 PB
5Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM3.51
  
 PB
6Laura KongsholmLaura Kongsholm ('07)SAK772.34
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik9.46
  
 SB
2Thea VadThea Vad ('07)SAK778.95
  
 PB
3Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK778.08
  
 PB
4Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK777.78
  
 PB
5Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK777.68
  
 SB
6Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK777.54
  
 PB
7Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM6.32
  
 PB
8Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM6.31
  
 PB
9Laura KongsholmLaura Kongsholm ('07)SAK775.52
  
 PB
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Thea VadThea Vad ('07)SAK7718.59
  
 PB
2Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7715.64
  
 SB
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Thea VadThea Vad ('07)SAK7720.87
  
 
2Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7720.42
  
 PB
3Laura KongsholmLaura Kongsholm ('07)SAK7715.16
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7722.51
  
 PB
2Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7721.95
  
 SB
3Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK7716.95
  
 SB
4Laura KongsholmLaura Kongsholm ('07)SAK774.80
  
 PB
D12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7712.30 w
  
 
2Mathias Hvilsted HansenMathias Hvilsted Hansen ('08)SAK7713.33 w
  
 
D12 1000 m    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik3:59.03
  
 PB
D12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1.38
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK773.87
  
 PB
2Mathias Hvilsted HansenMathias Hvilsted Hansen ('08)SAK773.33
  
 PB
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK778.61
  
 PB
2Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik6.22
  
 
3Mathias Hvilsted HansenMathias Hvilsted Hansen ('08)SAK774.95
  
 PB
P12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Alma Lylloff QvortrupAlma Lylloff Qvortrup ('08)SAK7713.13 w
  
 
2Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK7713.63 w
  
 
3Mathilde Brydebøl KlostergaardMathilde Brydebøl Klostergaard ('08)SAK7713.88 w
  
 
4Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK7715.19 w
  
 
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK773.59
  
 
2Mathilde Brydebøl KlostergaardMathilde Brydebøl Klostergaard ('08)SAK773.46
  
 PB
3Alma Lylloff QvortrupAlma Lylloff Qvortrup ('08)SAK773.41
  
 PB
4Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK772.38
  
 
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Alma Lylloff QvortrupAlma Lylloff Qvortrup ('08)SAK776.10
  
 PB
2Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK775.65
  
 
3Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK775.37
  
 
4Mathilde Brydebøl KlostergaardMathilde Brydebøl Klostergaard ('08)SAK774.34
  
 PB
P12 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK7710.39
  
 PB
2Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK779.75
  
 PB
P12 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK7714.23
  
 PB
2Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK779.49
  
 PB
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.70 w
  
 
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM9.50 w
  
 
3Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK779.70 w
  
 
4Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7710.13 w
  
 
5Bastian BendtsenBastian Bendtsen ('09)SAK7710.77 w
  
 
5Rasmus Slot GrumsenRasmus Slot Grumsen ('09)Skive AM10.77 w
  
 
D11 600 m    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK772:23.18
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.25
  
 PB
2Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK771.20
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.17
  
 PB
2Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK773.84
  
 
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM3.75
  
 
4Rasmus Slot GrumsenRasmus Slot Grumsen ('09)Skive AM3.33
  
 PB
5Bastian BendtsenBastian Bendtsen ('09)SAK772.97
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK777.71
  
 PB
2Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK776.87
  
 PB
3Bastian BendtsenBastian Bendtsen ('09)SAK776.78
  
 PB
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM34.57
  
 
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM33.39
  
 
3Rasmus Slot GrumsenRasmus Slot Grumsen ('09)Skive AM16.02
  
 PB
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Nie Caroline-Marie Rytter NielsenNie Caroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM9.13 w
  
 
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM9.16 w
  
 
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK779.61 w
  
 
4Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM9.76 w
  
 
5Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM10.03 w
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1:52.81
  
 PB
2Nie Caroline-Marie Rytter NielsenNie Caroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM1:55.86
  
 PB
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK772:04.25
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.30
  
 PB
2Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM1.25
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM4.27
  
 PB
2Nie Caroline-Marie Rytter NielsenNie Caroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.12
  
 PB
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK773.56
  
 
4Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.33
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM7.20
  
 PB
2Nie Caroline-Marie Rytter NielsenNie Caroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM5.38
  
 PB
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK775.28
  
 PB
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM36.39
  
 PB
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM30.07
  
 PB
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7723.16
  
 PB
4Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM16.29
  
 
D10 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM10.56 w
  
 
2
Filippa Brask
Filippa Brask ('10)
SAK7710.31 w
  
 
2
Hans Victor Juel Eskildsen
Hans Victor Juel Eskildsen ('10)
SAK7710.85 w
  
 
3
Magne Schnoor
Magne Schnoor ('10)
SAK7710.87 w
  
 
4
Jesper Kjestrup Jørgensen
Jesper Kjestrup Jørgensen ('10)
SAK7711.26 w
  
 
D10 600 m    

Finale A

Finale
1
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM2:10.35
  
 PB
2
Aksel Bach Møller
Aksel Bach Møller ('10)
SAK772:15.40
  
 PB
3
Hans Victor Juel Eskildsen
Hans Victor Juel Eskildsen ('10)
SAK772:26.83
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Aksel Bach Møller
Aksel Bach Møller ('10)
SAK773.18
  
 PB
2
Hans Victor Juel Eskildsen
Hans Victor Juel Eskildsen ('10)
SAK773.03
  
 PB
3
Magne Schnoor
Magne Schnoor ('10)
SAK772.98
  
 PB
4
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM2.94
  
 PB
5
Jesper Kjestrup Jørgensen
Jesper Kjestrup Jørgensen ('10)
SAK772.89
  
 PB
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Magne Schnoor
Magne Schnoor ('10)
SAK776.07
  
 PB
2
Hans Victor Juel Eskildsen
Hans Victor Juel Eskildsen ('10)
SAK776.03
  
 PB
3
Jesper Kjestrup Jørgensen
Jesper Kjestrup Jørgensen ('10)
SAK775.98
  
 PB
4
Aksel Bach Møller
Aksel Bach Møller ('10)
SAK775.17
  
 PB
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Magne Schnoor
Magne Schnoor ('10)
SAK7731.83
  
 PB
2
Jesper Kjestrup Jørgensen
Jesper Kjestrup Jørgensen ('10)
SAK7730.06
  
 PB
3
Aksel Bach Møller
Aksel Bach Møller ('10)
SAK7724.82
  
 PB
4
Hans Victor Juel Eskildsen
Hans Victor Juel Eskildsen ('10)
SAK7720.84
  
 PB
5
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM20.65
  
 PB
P10 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM10.20 w
  
 
P10 600 m    

Finale A

Finale
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM2:07.53
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM3.68
  
 PB
2
Filippa Brask
Filippa Brask ('10)
SAK773.15
  
 PB
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM3.93
  
 PB
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Filippa Brask
Filippa Brask ('10)
SAK7726.83
  
 PB
2
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM15.31
  
 
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Alexander Dahl
Alexander Dahl ('11)
SAK778.56 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Dahl
Alexander Dahl ('11)
SAK771:45.53
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alexander Dahl
Alexander Dahl ('11)
SAK772.73
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Alexander Dahl
Alexander Dahl ('11)
SAK774.59
  
 PB
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Alexander Dahl
Alexander Dahl ('11)
SAK7723.41
  
 PB
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK777.21 w
  
 
2
Frida Eva Heide Korvig
Frida Eva Heide Korvig ('11)
SAK777.91 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Frida Eva Heide Korvig
Frida Eva Heide Korvig ('11)
SAK771:31.97
  
 PB
2
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK771:36.80
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK772.90
  
 PB
2
Frida Eva Heide Korvig
Frida Eva Heide Korvig ('11)
SAK772.88
  
 PB
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK775.20
  
 PB
2
Frida Eva Heide Korvig
Frida Eva Heide Korvig ('11)
SAK773.61
  
 PB
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK7716.73
  
 PB
2
Frida Eva Heide Korvig
Frida Eva Heide Korvig ('11)
SAK7712.80
  
 PB
D8 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Lukas Reinhold
Lukas Reinhold ('12)
SAK778.57 w
  
 
D8 400 m    

Finale A

Finale
1
Lukas Reinhold
Lukas Reinhold ('12)
SAK772:01.51
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lukas Reinhold
Lukas Reinhold ('12)
SAK772.46
  
 PB
D8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lukas Reinhold
Lukas Reinhold ('12)
SAK772.27
  
 PB
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lukas Reinhold
Lukas Reinhold ('12)
SAK779.66
  
 PB
P8 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Cornelia Dalby Martinussen
Cornelia Dalby Martinussen ('12)
SAK778.42 w
  
 
2
Emma Svane Beck
Emma Svane Beck ('12)
SAK778.67 w
  
 
3
Freja Marie Bach Møller
Freja Marie Bach Møller ('12)
SAK778.76 w
  
 
P8 400 m    

Finale A

Finale
1
Cornelia Dalby Martinussen
Cornelia Dalby Martinussen ('12)
SAK771:41.75
  
 PB
2
Freja Marie Bach Møller
Freja Marie Bach Møller ('12)
SAK771:43.97
  
 PB
3
Emma Svane Beck
Emma Svane Beck ('12)
SAK771:49.38
  
 PB
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Cornelia Dalby Martinussen
Cornelia Dalby Martinussen ('12)
SAK772.40
  
 PB
2
Freja Marie Bach Møller
Freja Marie Bach Møller ('12)
SAK772.39
  
 PB
3
Emma Svane Beck
Emma Svane Beck ('12)
SAK772.29
  
 PB
P8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Freja Marie Bach Møller
Freja Marie Bach Møller ('12)
SAK773.50
  
 PB
2
Emma Svane Beck
Emma Svane Beck ('12)
SAK773.24
  
 PB
3
Cornelia Dalby Martinussen
Cornelia Dalby Martinussen ('12)
SAK772.21
  
 PB
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emma Svane Beck
Emma Svane Beck ('12)
SAK7710.53
  
 PB
2
Cornelia Dalby Martinussen
Cornelia Dalby Martinussen ('12)
SAK779.61
  
 PB
3
Freja Marie Bach Møller
Freja Marie Bach Møller ('12)
SAK777.88
  
 PB
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Kian Mendas
Kian Mendas ('14)
SAK7710.72 w
  
 
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Kian Mendas
Kian Mendas ('14)
SAK772:32.30
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kian Mendas
Kian Mendas ('14)
SAK771.96
  
 PB
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Kian Mendas
Kian Mendas ('14)
SAK778.24
  
 PB
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK778.19 w
  
 
2
Evi Ellen Rodsted Igens
Evi Ellen Rodsted Igens ('13)
SAK778.69 w
  
 
3
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK778.76 w
  
 
4
Tilde Marie Juel Eskildsen
Tilde Marie Juel Eskildsen ('13)
SAK779.29 w
  
 
5
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK779.33 w
  
 
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK771:46.21
  
 PB
2
Evi Ellen Rodsted Igens
Evi Ellen Rodsted Igens ('13)
SAK771:50.52
  
 PB
3
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK771:51.46
  
 PB
4
Tilde Marie Juel Eskildsen
Tilde Marie Juel Eskildsen ('13)
SAK771:52.90
  
 PB
5
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK771:53.02
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK772.75
  
 PB
2
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK772.45
  
 PB
3
Evi Ellen Rodsted Igens
Evi Ellen Rodsted Igens ('13)
SAK772.30
  
 PB
4
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772.25
  
 PB
5
Tilde Marie Juel Eskildsen
Tilde Marie Juel Eskildsen ('13)
SAK772.18
  
 PB
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.27
  
 PB
2
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK772.96
  
 PB
3
Tilde Marie Juel Eskildsen
Tilde Marie Juel Eskildsen ('13)
SAK772.67
  
 PB
4
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772.52
  
 PB
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK779.96
  
 PB
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK779.92
  
 PB
3
Evi Ellen Rodsted Igens
Evi Ellen Rodsted Igens ('13)
SAK778.79
  
 PB
4
Tilde Marie Juel Eskildsen
Tilde Marie Juel Eskildsen ('13)
SAK778.19
  
 PB
5
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK776.55
  
 PB

Seneste resultater

4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80
13.12RandersInternt Søndagstræningsstævne
12.12SkiveKastestævne
10.12SkiveInternt stævne (kun for Skive AM medlemmer)
7.12SilkeborgKlubstævne i højde
6.12RandersInternt træningsstævne
28.11EsbjergKlubmesterskab 5 og 10 km
26.11RandersAftensstævne
26.11GlostrupKlubmesterskab
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17