Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: SEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år 17.9.2020

D13 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta10.6h w
  
 
1Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF11.8h
  
  K Mixed competition
1Gustav Colbe HeibergGustav Colbe Heiberg ('07)IK Hellas12.0h w
  
 
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta10.7h w
  
  K Mixed competition
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF12.0h w
  
 
2
Kajsa Coble Heiberg
Kajsa Coble Heiberg ('10)
IK Hellas13.9h w
  
  K Mixed competition
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta11.0h w
  
 
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta11.0h w
  
  K Mixed competition
5Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.2h w
  
 
5Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.2h w
  
  K Mixed competition
7Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.3h w
  
 
7Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta11.3h w
  
 
7Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.3h w
  
  K Mixed competition
10Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta11.5h w
  
  K Mixed competition
11Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.8h w
  
 
12Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta11.9h w
  
  K Mixed competition
13William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta12.0h w
  
 
13Arthur HjortArthur Hjort ('08)Sparta12.0h w
  
 
15Camilla JensenCamilla Jensen ('08)Sparta12.1h w
  
  K Mixed competition
16William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta12.2h w
  
 
17Anton MaaløeAnton Maaløe ('08)Sparta12.3h w
  
 
18Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta12.4h w
  
 
19Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta12.6h w
  
 
19David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta12.6h w
  
 
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas3:17.0h
  
 PB
1Anton Moth SøndergaardAnton Moth Søndergaard ('08)Helsingør IF3:30.0h
  
 PB
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF3:31.0h
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.50
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50 PB
  O
  
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas1.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
     
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
   
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
   
8William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta1.35
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.11 w
+2.1
  
 
 
5.11
 2.1
       
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik4.66 w
+2.2
  
 
 
4.42
 0.8
4.66
 2.2
4.35
 1.4
     
1Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas4.07
0.0
  
 PB
 
4.07 PB
 0.0
       
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.14 w
+2.8
  
 
 
4.14
 2.8
3.99 =PB
 1.5
      
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik4.05
-0.7
  
 PB
 
4.05 PB
 -0.7
       
3Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta4.80 w
+2.1
  
 
 
4.80
 2.1
       
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik3.97 w
+2.6
  
 
 
3.85
 0.0
3.97
 2.6
3.86
 1.9
     
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.64 w
+2.1
  
 
 
4.64
 2.1
       
5Jonas LarsenJonas Larsen ('08)Herlev Atletik2.99
0.0
  
 PB
 
2.99 PB
 0.0
       
6Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.33 w
+2.1
  
 
 
4.33
 2.1
       
9Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta3.83 w
+2.1
  
 
 
3.83
 2.1
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik10.20
  
 
 
10.20       
1Gustav Colbe HeibergGustav Colbe Heiberg ('07)IK Hellas7.29
  
 PB
 
7.29 PB       
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta10.82
  
 
 
10.82       
2Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas6.45
  
 
 
6.45       
3Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF6.86
  
 PB
 
6.86 PB       
4Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta8.71
  
 PB
 
8.71 PB       
6Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta8.52
  
 PB
 
8.52 PB       
7Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.34
  
 
 
8.34       
9Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta7.77
  
 
 
7.77       
13Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta6.98
  
 PB
 
6.98 PB       
14Anton MaaløeAnton Maaløe ('08)Sparta6.41
  
 PB
 
6.41 PB       
15Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta6.05
  
 PB
 
6.05 PB       
16William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta5.97
  
 PB
 
5.97 PB       
17William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta5.37
  
 PB
 
5.37 PB       
18Arthur HjortArthur Hjort ('08)Sparta5.04
  
 PB
 
5.04 PB       
19Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta4.77
  
 
 
4.77       
20David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta4.24
  
 PB
 
4.24 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik25.27
  
 SB
 
25.27 SB       
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF21.19
  
 SB
 
21.19 SB       
1Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas19.30
  
 
 
19.30       
2Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas15.56
  
 PB
 
15.56 PB       
D13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe-Og Atletikklub Herlev Løbe-Og Atletikklub  45.9h
  
 
1Helsingør IF Atletik Helsingør IF Atletik  47.7h
  
 
1Idrætsklubben Hellas Roskilde Idrætsklubben Hellas Roskilde  50.6h
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF1.40
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.43
XXX
     
2Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.45
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
  
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta1.45
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
  
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF1.28
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
  
6Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta1.35
  
 PB
 
1.25
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
    
7Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1.30
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF4.34
+1.3
  
 PB
 
4.34 PB
 1.3
       
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.98 w
+2.1
  
 
 
4.98
 2.1
       
2
Kajsa Coble Heiberg
Kajsa Coble Heiberg ('10)
IK Hellas3.45 w
+3.3
  
 
 
3.45
 3.3
3.27 PB
 1.1
      
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik3.86
0.0
  
 
 
3.86
 0.0
       
5Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.52 w
+2.1
  
 
 
4.52
 2.1
       
7Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.32 w
+2.1
  
 
 
4.32
 2.1
       
8Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta3.98 w
+2.1
  
 
 
3.98
 2.1
       
10Camilla JensenCamilla Jensen ('08)Sparta3.68 w
+2.1
  
 
 
3.68
 2.1
       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.97
  
 
 
11.97       
1Rosa Maria Leer BernsteinRosa Maria Leer Bernstein ('07)Helsingør IF7.90
  
 PB
 
7.90 PB       
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF7.11
  
 PB
 
7.11 PB       
2Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik6.61
  
 
 
6.61       
3Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta9.94
  
 
 
9.94       
3
Karen Leth-Sonne
Karen Leth-Sonne ('09)
Herlev Atletik6.20
  
 
 
6.20       
5Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta8.53
  
 PB
 
8.53 PB       
8Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta7.88
  
 PB
 
7.88 PB       
10Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta7.60
  
 
 
7.60       
11Camilla JensenCamilla Jensen ('08)Sparta7.05
  
 PB
 
7.05 PB       
12Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta7.03
  
 PB
 
7.03 PB       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
2
Karen Leth-Sonne
Karen Leth-Sonne ('09)
Herlev Atletik20.62
  
 
 
20.62       
2Rosa Maria Leer BernsteinRosa Maria Leer Bernstein ('07)Helsingør IF19.98
  
 
 
19.98       
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik17.09
  
 PB
 
17.09 PB       

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)