Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Wien AUT: Indoor Track & Field Vienna 30.1.2021 Inde
Ferry Dusika Hallenstadion

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK6.68
  
 SB
2
Aleksa Kijanović
Aleksa Kijanović ('97)
SRB6.69
  
 SB
3
Markus Fuchs
Markus Fuchs ('95)
AUT6.73
  
 SB
4
Kayhan Özer
Kayhan Özer ('98)
TUR6.74
  
 
5
Alexander Penzenstadler
Alexander Penzenstadler ('97)
AUT6.80
  
 PB
6
Gaylord Kuba Di-Vita
Gaylord Kuba Di-Vita ('95)
BEL6.81
  
 
7
Dean Adams
Dean Adams ('90)
IRL6.84
  
 SB
Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN DQ
  
 
Finale B
1
Andreas Meyer
Andreas Meyer ('94)
AUT6.85
  
 PB
2
Tilen Ovniček
Tilen Ovniček ('98)
SLO6.86
  
 
3
Marcus Lawler
Marcus Lawler ('95)
IRL6.87
  
 SB
4
Daiyehan Nichols-Bardi
Daiyehan Nichols-Bardi ('01)
AUT6.94
  
 SB
5
Nemanja Bulajić
Nemanja Bulajić ('96)
SRB6.95
  
 SB
5
Matej Baluch
Matej Baluch 
SVK6.95
  
 PB
7
Andreas Unger
Andreas Unger ('95)
AUT7.03
  
 
Tomas Matuscak
Tomas Matuscak ('01)
SVK DNS
  
 
Finale C
1
Matúš Opavský
Matúš Opavský ('99)
SVK7.02
  
 SB
1
Maximilian Münzker
Maximilian Münzker ('98)
AUT7.02
  
 =SB
1
Tomáš Košík
Tomáš Košík 
SVK7.02
  
 =PB
4
Zvonimir Ivašković
Zvonimir Ivašković ('94)
CRO7.05
  
 
5
Klaus Grünbart
Klaus Grünbart ('02)
AUT7.10
  
 
6
Jakub Benda
Jakub Benda 
SVK7.19
  
 SB
7
David Göttlinger
David Göttlinger ('95)
AUT7.26
  
 
Finale D
1
Blaž Brulc
Blaž Brulc ('92)
SLO7.19
  
 SB
1
David Vogelauer
David Vogelauer ('04)
AUT7.19
  
 PB
3
Chinomnso Nnamdi
Chinomnso Nnamdi ('04)
AUT7.23
  
 
4
Philipp Herzog
Philipp Herzog ('03)
AUT7.30
  
 
4
Sebastian Spitaler
Sebastian Spitaler ('02)
AUT7.30
  
 PB
6
Ahac Moretti
Ahac Moretti ('95)
SLO7.31
  
 =SB
7
Tobias Weiser
Tobias Weiser ('02)
AUT7.32
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK6.71
  
 SB
Indledende 2
1Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.71
  
 
3
Kayhan Özer
Kayhan Özer ('98)
TUR6.72
  
 
4
Markus Fuchs
Markus Fuchs ('95)
AUT6.75
  
 SB
5
Aleksa Kijanović
Aleksa Kijanović ('97)
SRB6.77
  
 
6
Zvonimir Ivašković
Zvonimir Ivašković ('94)
CRO7.01
  
 SB
7
Tomáš Košík
Tomáš Košík 
SVK7.02
  
 PB
8
Matúš Opavský
Matúš Opavský ('99)
SVK7.05
  
 SB
Indledende 3
1
Gaylord Kuba Di-Vita
Gaylord Kuba Di-Vita ('95)
BEL6.83
  
 
2
Tilen Ovniček
Tilen Ovniček ('98)
SLO6.85
  
 SB
2
Dean Adams
Dean Adams ('90)
IRL6.85
  
 SB
4
Tomas Matuscak
Tomas Matuscak ('01)
SVK6.86
  
 SB
5
Marcus Lawler
Marcus Lawler ('95)
IRL6.88
  
 SB
6
Andreas Meyer
Andreas Meyer ('94)
AUT6.90
  
 SB
7
Maximilian Münzker
Maximilian Münzker ('98)
AUT7.02
  
 SB
8
Ahac Moretti
Ahac Moretti ('95)
SLO7.31
  
 SB
Indledende 4
1
Andreas Unger
Andreas Unger ('95)
AUT6.91
  
 PB
2
Daiyehan Nichols-Bardi
Daiyehan Nichols-Bardi ('01)
AUT6.96
  
 SB
3
Nemanja Bulajić
Nemanja Bulajić ('96)
SRB6.97
  
 SB
3
Matej Baluch
Matej Baluch 
SVK6.97
  
 SB
5
David Göttlinger
David Göttlinger ('95)
AUT7.17
  
 SB
6
Jakub Benda
Jakub Benda 
SVK7.20
  
 SB
7
Blaž Brulc
Blaž Brulc ('92)
SLO7.23
  
 SB
Indledende 5
1
Alexander Penzenstadler
Alexander Penzenstadler ('97)
AUT6.86
  
 PB
2
Klaus Grünbart
Klaus Grünbart ('02)
AUT7.07
  
 PB
3
David Vogelauer
David Vogelauer ('04)
AUT7.20
  
 PB
4
Chinomnso Nnamdi
Chinomnso Nnamdi ('04)
AUT7.21
  
 PB
5
Philipp Herzog
Philipp Herzog ('03)
AUT7.29
  
 PB
6
Sebastian Spitaler
Sebastian Spitaler ('02)
AUT7.31
  
 PB
7
Tobias Weiser
Tobias Weiser ('02)
AUT7.38
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK21.04
  
NR PB
2
Andreas Unger
Andreas Unger ('95)
AUT22.50
  
 PB
3
Martin Kaiser
Martin Kaiser 
AUT24.51
  
 PB
Finale B
1
Marcus Lawler
Marcus Lawler ('95)
IRL21.24
  
 SB
2
Sebastian Gaugl
Sebastian Gaugl ('97)
AUT22.71
  
 PB
3
Julian Malischnig
Julian Malischnig 
AUT23.35
  
 PB
Finale C
1
Liemarvin Bonevacia
Liemarvin Bonevacia ('89)
NED21.46
  
 SB
2
Andreas Meyer
Andreas Meyer ('94)
AUT21.99
  
 SB
3
Chinomnso Nnamdi
Chinomnso Nnamdi ('04)
AUT23.69
  
 PB
Finale D
1
Jochem Dobber
Jochem Dobber ('97)
NED21.59
  
 PB
2
Leo Lasch
Leo Lasch ('01)
AUT22.30
  
 PB
3
Charlemanuel Gnahore
Charlemanuel Gnahore 
AUT23.52
  
 PB
Finale E
1
Ramsey Angela
Ramsey Angela ('99)
NED21.89
  
 PB
2
Jakub Novotný
Jakub Novotný ('01)
CZE22.94
  
 PB
3
Markus Karlin
Markus Karlin ('98)
AUT23.18
  
 PB
Finale F
1
Jakub Benda
Jakub Benda 
SVK21.89
  
 SB
2
David Vogelauer
David Vogelauer ('04)
AUT23.57
  
 PB
Finale G
1
Markus Kornfeld
Markus Kornfeld ('90)
AUT22.02
  
 PB
Martin Růžička
Martin Růžička ('95)
CZE DQ
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jochem Dobber
Jochem Dobber ('97)
NED46.62
  
 PB
2
Mateo Parlov
Mateo Parlov ('95)
CRO49.18
  
 SB
3
Akin Özyürek
Akin Özyürek ('99)
TUR49.32
  
 
Finale B
1
Ilyas Çanakçı
Ilyas Çanakçı ('01)
TUR47.03
  
 PB
2
Leo Köhldorfer
Leo Köhldorfer ('01)
AUT49.66
  
 SB
3
Leon Kohn
Leon Kohn ('98)
AUT51.10
  
 SB
Finale C
1
Ramsey Angela
Ramsey Angela ('99)
NED47.18
  
 SB
2
Gregor Grahovac
Gregor Grahovac 
SLO47.46
  
 PB
3
Florian Herbst
Florian Herbst ('02)
AUT50.22
  
 SB
Finale D
1
Liemarvin Bonevacia
Liemarvin Bonevacia ('89)
NED47.27
  
 SB
2
Mateo Ružić
Mateo Ružić ('94)
CRO47.85
  
 SB
3
Oğuz Akgül
Oğuz Akgül ('88)
TUR48.53
  
 SB
Finale E
1
Jure Grkman
Jure Grkman ('99)
SLO47.28
  
 PB
2
Martin Kučera
Martin Kučera ('90)
SVK47.61
  
 PB
Finale F
1
Boško Kijanović
Boško Kijanović 
SRB47.34
  
 SB
2
Šimon Bujna
Šimon Bujna ('95)
SVK47.80
  
 PB
3
Tobias Lugstein
Tobias Lugstein ('02)
AUT53.09
  
 PB
Finale G
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN47.41
  
 PB
2
Oliver Murcko
Oliver Murcko ('01)
SVK47.79
  
 PB
3
Andreas Wolf
Andreas Wolf ('02)
AUT48.96
  
 PB
Finale H
1
Berke Akçam
Berke Akçam ('02)
TUR47.53
  
 
2
Niklas Strohmayer-Dangl
Niklas Strohmayer-Dangl ('02)
AUT50.30
  
 PB
Finale I
1
Batuhan Altıntaş
Batuhan Altıntaş ('96)
TUR47.64
  
 SB
2
Nout Wardenburg
Nout Wardenburg ('97)
NED47.93
  
 SB
3
Nicolas Schwaiger
Nicolas Schwaiger ('99)
AUT50.94
  
 SB
Finale J
1
Yavuz Can
Yavuz Can ('87)
TUR47.79
  
 SB
2
Miroslav Marcek
Miroslav Marcek ('95)
SVK48.61
  
 PB
3
Markus Kornfeld
Markus Kornfeld ('90)
AUT49.20
  
 SB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jamie Webb
Jamie Webb ('94)
GBR1:46.95
  
 PB
2
Thijmen Kupers
Thijmen Kupers ('91)
NED1:47.42
  
 SB
3
Abedin Mujezinovic
Abedin Mujezinovic ('93)
BIH1:48.32
  
NR PB
4
Gabriele Aquaro
Gabriele Aquaro ('97)
ITA1:48.73
  
 PB
5
Stefano Migliorati
Stefano Migliorati ('94)
ITA1:49.96
  
 SB
6
Raphael Pallitsch
Raphael Pallitsch ('89)
AUT1:50.11
  
 SB
6
Benediktas Mickus
Benediktas Mickus ('97)
LTU1:50.11
  
 PB
Martin Růžička
Martin Růžička ('95)
CZE DNF
  pace
 
Finale B
1
Hrístos Kotítsas
Hrístos Kotítsas ('96)
GRE1:50.31
  
 SB
2
Conor Duncan
Conor Duncan ('95)
IRL1:52.20
  
 SB
3
Elias Lachkovics
Elias Lachkovics ('04)
AUT1:55.33
  
 PB
4
Niklas Altmann
Niklas Altmann ('04)
AUT1:59.49
  
 PB
5
Markus Peschke
Markus Peschke ('98)
AUT2:00.05
  
 PB
6
Manuel Peczar
Manuel Peczar ('01)
AUT2:02.12
  
 PB
Jakub Novotný
Jakub Novotný ('01)
CZE DNF
  pace
 
Finale C
1
Ivan Vojnović
Ivan Vojnović ('03)
CRO1:56.36
  
 PB
2
Philipp Hafner
Philipp Hafner ('98)
AUT1:59.51
  
 PB
3
Lukas Zweimüller
Lukas Zweimüller ('02)
AUT1:59.79
  
 PB
4
Valentin Rupp
Valentin Rupp ('03)
AUT2:01.35
  
 PB
5
Thomas Frenkenberger
Thomas Frenkenberger ('99)
AUT2:05.69
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
István Szögi
István Szögi ('95)
HUN3:37.55
  
NR PB
2
Benoit Campion
Benoit Campion ('98)
FRA3:43.07
  
 PB
3
Luke McCann
Luke McCann ('98)
IRL3:43.95
  
 PB
4
Andréas Dimitrákis
Andréas Dimitrákis ('90)
GRE3:43.99
  
 SB
5Nick JensenNick Jensen ('91)DEN3:45.21
  
 SB
6
Ramazan Barbaros
Ramazan Barbaros ('98)
TUR3:45.29
  
 PB
7
Benjamin Pires
Benjamin Pires ('90)
FRA3:46.62
  
 SB
8
Kevin Kamenschak
Kevin Kamenschak ('04)
AUT3:52.98
  
 PB
Gergő Kiss
Gergő Kiss ('95)
HUN DNF
  pace
 
Marek Strnad
Marek Strnad ('01)
CZE DNF
  pace
 
Finale B
1
Paul Stüger
Paul Stüger ('96)
AUT3:54.35
  
 SB
2
Sebastian Frey
Sebastian Frey ('02)
AUT3:56.66
  
 PB
3
Samuel Leitner
Samuel Leitner ('04)
AUT3:58.81
  
 PB
4
Emil Bezecny
Emil Bezecny ('04)
AUT3:58.84
  
 PB
5
Markus Hartinger
Markus Hartinger ('88)
AUT3:59.84
  
 PB
6
Fabian Ferk
Fabian Ferk ('99)
AUT4:01.46
  
 PB
7
Bernhard Neumann
Bernhard Neumann ('02)
AUT4:05.98
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Matej Baluch
Matej Baluch 
SVK8.12
  
 =PB
2
Marin Jurjević
Marin Jurjević ('93)
CRO8.23
  
 PB
3
Ivan Ferrighetto
Ivan Ferrighetto ('95)
AUT8.68
  
 
4
Lorenz Ursprunger
Lorenz Ursprunger ('99)
AUT9.06
  
 
Finale B
1
Matej Baluch
Matej Baluch 
SVK8.23
  
 SB
2
Marin Jurjević
Marin Jurjević ('93)
CRO8.24
  
 PB
3
Lorenz Ursprunger
Lorenz Ursprunger ('99)
AUT8.35
  
 SB
4
Ivan Ferrighetto
Ivan Ferrighetto ('95)
AUT8.66
  
 SB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Potye
Tobias Potye ('95)
GER2.26
  
 PB
 
2.05
  O
2.11
  O
2.17
 XO
2.20 =SB
  O
2.23 PB
  O
2.26 PB
XXO
2.29
XXX
 
2
Nauraj Singh Randhawa
Nauraj Singh Randhawa ('92)
MAS2.20
  
NR PB
 
1.95 SB
  O
2.00 SB
  O
2.05 SB
  O
2.11 SB
 XO
2.14 SB
 XO
2.17 SB
  O
2.20 NR PB
XXO
2.23
XXX
3
Lionel-Afan Strasser
Lionel-Afan Strasser ('02)
AUT2.11
  
 PB
4
Andreas Steinmetz
Andreas Steinmetz ('97)
AUT2.08
  
 
5
Ben Henkes
Ben Henkes ('01)
AUT2.00
  
 
6
Matthias Fischer
Matthias Fischer ('99)
AUT2.00
  
 =PB
7
Robert Ruffíni
Robert Ruffíni ('04)
SVK1.90
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Izmir Smajlaj
Izmir Smajlaj ('93)
ALB7.89
  
 SB
 
  X7.75 SB7.89 SB7.72  X  X  
2
Marko Čeko
Marko Čeko 
CRO7.77
  
 SB
 
7.62 SB7.74 SB7.50  X7.77 SB  X  
3
Oluwatosin Ayodeji
Oluwatosin Ayodeji ('03)
AUT7.42
  
 
4
Michael Duft
Michael Duft 
AUT6.67
  
 PB
5
Niklas Voss
Niklas Voss 
AUT6.19
  
 SB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Philipp Kronsteiner
Philipp Kronsteiner ('97)
AUT15.03
  
 SB
2
Jordan Lindinger-Asamoah
Jordan Lindinger-Asamoah ('03)
AUT14.48
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Will Youssef Dibo
Will Youssef Dibo ('01)
AUT NM
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ciara Neville
Ciara Neville ('99)
IRL7.30
  
 =PB
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.42
  
 
3
Milana Tirnanić
Milana Tirnanić ('94)
SRB7.43
  
 
3
Magdalena Lindner
Magdalena Lindner 
AUT7.43
  
 PB
5Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.44
  
 
6
Alexandra Toth
Alexandra Toth ('95)
AUT7.52
  
 
7
Laura Zechner
Laura Zechner 
AUT7.61
  
 
8
Viktória Forster
Viktória Forster ('02)
SVK8.75
  
 
Finale B
1
Nina Mayrhofer
Nina Mayrhofer ('04)
AUT7.58
  
 PB
2
Maxima Krause
Maxima Krause ('04)
AUT7.69
  
 PB
3
Johanna Plank
Johanna Plank ('02)
AUT7.75
  
 SB
4
Antonia Kaiser
Antonia Kaiser 
AUT7.79
  
 
4
Leonie Springer
Leonie Springer 
AUT7.79
  
 SB
6
Isabelle Edlinger
Isabelle Edlinger ('02)
AUT7.81
  
 
7
Moyo Bardi
Moyo Bardi ('05)
AUT7.85
  
 PB
8
Muriel Wohlrab
Muriel Wohlrab ('05)
AUT7.91
  
 
Finale C
1
Lena Spazirer
Lena Spazirer ('03)
AUT7.87
  
 SB
2
Patricia Brunninger
Patricia Brunninger ('06)
AUT7.96
  
 =PB
3
Emily Mariel
Emily Mariel ('05)
AUT8.02
  
 
4
Melissa Pluta
Melissa Pluta ('07)
AUT8.21
  
 
5
Sophia Gruber-Pandion
Sophia Gruber-Pandion ('04)
AUT8.22
  
 
Clara Fischer
Clara Fischer ('01)
AUT DNS
  
 
Karin Okoliye
Karin Okoliye ('94)
BUL DNS
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Ciara Neville
Ciara Neville ('99)
IRL7.31
  
 SB
1
Magdalena Lindner
Magdalena Lindner 
AUT7.47
  
 PB
2
Milana Tirnanić
Milana Tirnanić ('94)
SRB7.43
  
 
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.43
  
 
4Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.46
  
 
5
Alexandra Toth
Alexandra Toth ('95)
AUT7.51
  
 SB
6
Viktória Forster
Viktória Forster ('02)
SVK7.59
  
 SB
7
Karin Okoliye
Karin Okoliye ('94)
BUL7.89
  
 
Indledende 2
1
Magdalena Lindner
Magdalena Lindner 
AUT7.47
  
 =PB
2
Laura Zechner
Laura Zechner 
AUT7.54
  
 PB
3
Nina Mayrhofer
Nina Mayrhofer ('04)
AUT7.65
  
 PB
4
Maxima Krause
Maxima Krause ('04)
AUT7.73
  
 PB
5
Antonia Kaiser
Antonia Kaiser 
AUT7.78
  
 SB
6
Johanna Plank
Johanna Plank ('02)
AUT7.79
  
 SB
7
Leonie Springer
Leonie Springer 
AUT7.80
  
 SB
8
Lena Spazirer
Lena Spazirer ('03)
AUT7.90
  
 SB
Indledende 3
1
Isabelle Edlinger
Isabelle Edlinger ('02)
AUT7.79
  
 PB
2
Muriel Wohlrab
Muriel Wohlrab ('05)
AUT7.88
  
 PB
2
Moyo Bardi
Moyo Bardi ('05)
AUT7.88
  
 PB
4
Patricia Brunninger
Patricia Brunninger ('06)
AUT7.96
  
 PB
5
Emily Mariel
Emily Mariel ('05)
AUT7.98
  
 PB
6
Sophia Gruber-Pandion
Sophia Gruber-Pandion ('04)
AUT8.14
  
 PB
7
Melissa Pluta
Melissa Pluta ('07)
AUT8.19
  
 PB
8
Clara Fischer
Clara Fischer ('01)
AUT8.22
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED23.17
  
NR PB
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN24.06
  
 
3
Maxima Krause
Maxima Krause ('04)
AUT26.07
  
 PB
Finale B
1
Iríni Vasilíou
Iríni Vasilíou ('90)
GRE23.51
  
 PB
2
Nina Mayrhofer
Nina Mayrhofer ('04)
AUT24.89
  
 PB
Finale C
1
Femke Bol
Femke Bol 
NED23.52
  
 PB
2
Sára Mátó
Sára Mátó 
HUN24.63
  
 PB
3
Marie Helene Polt
Marie Helene Polt ('97)
AUT25.31
  
 PB
Finale D
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN23.73
  
 
2
Andrea Bouma
Andrea Bouma ('99)
NED24.39
  
 PB
3
Muriel Wohlrab
Muriel Wohlrab ('05)
AUT25.68
  
 PB
Finale E
1
Ina Huemer
Ina Huemer ('98)
AUT23.90
  
 PB
2
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED24.33
  
 SB
Andriána Férra
Andriána Férra ('88)
GRE DQ
  
 
Finale F
1
Magdalena Lindner
Magdalena Lindner 
AUT23.91
  
 PB
2
Eveline Saalberg
Eveline Saalberg ('98)
NED24.48
  
 PB
3
Emily Mariel
Emily Mariel ('05)
AUT26.56
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Femke Bol
Femke Bol 
NED50.96
  
NR PB
2
Maja Ciric
Maja Ciric ('89)
SRB53.47
  
 SB
3
Elpída-Ioánna Karkalátou
Elpída-Ioánna Karkalátou ('94)
GRE54.68
  
 SB
Finale B
1
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED51.48
  
NR PB
2Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)DEN53.34
  
 SB
3
Andriána Férra
Andriána Férra ('88)
GRE55.83
  
 SB
Finale C
1
Andrea Miklos
Andrea Miklos ('99)
ROU52.63
  
 SB
2
Eveline Saalberg
Eveline Saalberg ('98)
NED54.35
  
 SB
3
Anna Mager
Anna Mager ('02)
AUT56.06
  
 PB
Finale D
1
Alice Mangione
Alice Mangione ('97)
ITA53.71
  
 
2
Evelin Nádházy
Evelin Nádházy ('95)
HUN54.16
  
 SB
3
Elena Ronco
Elena Ronco ('03)
AUT59.14
  
 SB
Finale E
1
Iríni Vasilíou
Iríni Vasilíou ('90)
GRE53.91
  
 SB
2
Katarina Ilić
Katarina Ilić ('93)
SRB55.14
  
 PB
3
Marit Dopheide
Marit Dopheide ('90)
NED55.16
  
 SB
Finale F
1
Sára Mátó
Sára Mátó 
HUN54.00
  
 PB
2
Anita Horvat
Anita Horvat ('96)
SLO54.15
  
 SB
3
Susanne Walli
Susanne Walli ('96)
AUT54.21
  
 SB
Finale G
1
Andrea Bouma
Andrea Bouma ('99)
NED54.19
  
 PB
2
Julia Schwarzinger
Julia Schwarzinger ('97)
AUT55.38
  
 PB
Finale H
1
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED54.50
  
 SB
2
Lena Pressler
Lena Pressler ('01)
AUT55.91
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Keely Hodgkinson
Keely Hodgkinson ('02)
GBR1:59.03
  
WU20R PB
2
Nadia Power
Nadia Power ('98)
IRL2:02.44
  
NR PB
3
Irene Baldessari
Irene Baldessari ('93)
ITA2:02.71
  
 PB
4
Bianka Bartha-Kéri
Bianka Bartha-Kéri ('94)
HUN2:03.70
  
 SB
5
Jerneja Smonkar
Jerneja Smonkar ('92)
SLO2:04.81
  
 PB
6
Suzanne Voorrips
Suzanne Voorrips ('93)
NED2:05.65
  
 SB
7
Serena Troiani
Serena Troiani ('96)
ITA2:06.13
  
 PB
Finale B
1
Konstadína Yiannopoúlou
Konstadína Yiannopoúlou ('94)
GRE2:04.84
  
 PB
2
Maja Pačarić
Maja Pačarić ('93)
CRO2:09.52
  
 PB
3
Caroline Bredlinger
Caroline Bredlinger ('01)
AUT2:10.06
  
 PB
4
Laura Ripfel
Laura Ripfel ('02)
AUT2:11.69
  
 PB
5
Bianca Illmaier
Bianca Illmaier ('98)
AUT2:13.79
  
 SB
6
Lotte Luise Seiler
Lotte Luise Seiler ('01)
AUT2:14.22
  
 PB
7
Lisa Oberndorfer
Lisa Oberndorfer ('99)
AUT2:17.03
  
 PB
Finale C
1
Anna Leser
Anna Leser ('01)
AUT2:17.30
  
 PB
2
Nicole Prauchner
Nicole Prauchner 
AUT2:18.18
  
 PB
3
Anna Koletnik
Anna Koletnik ('02)
AUT2:18.29
  
 PB
4
Marie Glaser
Marie Glaser 
AUT2:19.28
  
 PB
5
Agnes Danner
Agnes Danner ('03)
AUT2:20.96
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karin Strametz
Karin Strametz ('98)
AUT8.24
  
 
2
Ivana Lončarek
Ivana Lončarek ('91)
CRO8.25
  
 SB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.25
  
 
4
Stanislava Škvarková
Stanislava Škvarková ('96)
SVK8.27
  
 
5
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
IRL8.31
  
 
6
Joni Tomičić Prezelj
Joni Tomičić Prezelj ('93)
SLO8.51
  
 
7
Milica Emini
Milica Emini ('99)
SRB8.62
  
 
8
Chiara-Belinda Schuler
Chiara-Belinda Schuler ('01)
AUT8.67
  
 
Finale B
1
Nika Župa
Nika Župa ('94)
CRO8.68
  
 PB
2
Yvonne Zapfel
Yvonne Zapfel ('92)
AUT8.73
  
 SB
3
Sarah Lagger
Sarah Lagger ('99)
AUT8.78
  
 
4
Lena Lackner
Lena Lackner ('02)
AUT8.81
  
 
5
Christina Jellen
Christina Jellen ('95)
AUT8.85
  
 
Finale C
1
Lena Spazirer
Lena Spazirer ('03)
AUT8.78
  
 PB
2
Anja Dlauhy
Anja Dlauhy ('03)
AUT9.04
  
 PB
3
Pauline Leger
Pauline Leger ('03)
AUT9.05
  
 
4
Viola Simmer
Viola Simmer ('99)
AUT9.67
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Karin Strametz
Karin Strametz ('98)
AUT8.20
  
 SB
2
Stanislava Škvarková
Stanislava Škvarková ('96)
SVK8.22
  
 SB
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.23
  
NR PB
4
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
IRL8.24
  
 PB
5
Ivana Lončarek
Ivana Lončarek ('91)
CRO8.27
  
 SB
6
Yvonne Zapfel
Yvonne Zapfel ('92)
AUT8.74
  
 SB
7
Özge Akın
Özge Akın ('85)
TUR8.78
  
 SB
Indledende 2
1
Joni Tomičić Prezelj
Joni Tomičić Prezelj ('93)
SLO8.38
  
 SB
2
Milica Emini
Milica Emini ('99)
SRB8.49
  
 SB
3
Chiara-Belinda Schuler
Chiara-Belinda Schuler ('01)
AUT8.65
  
 SB
4
Sarah Lagger
Sarah Lagger ('99)
AUT8.68
  
 PB
5
Christina Jellen
Christina Jellen ('95)
AUT8.74
  
 =PB
6
Lena Lackner
Lena Lackner ('02)
AUT8.76
  
 SB
Indledende 3
1
Nika Župa
Nika Župa ('94)
CRO8.75
  
 PB
2
Lena Spazirer
Lena Spazirer ('03)
AUT8.85
  
 PB
3
Pauline Leger
Pauline Leger ('03)
AUT9.03
  
 PB
4
Anja Dlauhy
Anja Dlauhy ('03)
AUT9.15
  
 PB
5
Viola Simmer
Viola Simmer ('99)
AUT9.58
  
 SB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Petra Kartela
Petra Kartela ('99)
CRO3.70
  
 =PB
2
Lea Lang
Lea Lang ('98)
AUT3.60
  
 SB
3
Vera Vacik
Vera Vacik ('03)
AUT3.60
  
 SB
4
Katrin Preiner
Katrin Preiner ('96)
AUT3.50
  
 SB
5
Jennifer Jahrbacher
Jennifer Jahrbacher ('93)
AUT3.30
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sarah Lagger
Sarah Lagger ('99)
AUT5.98
  
 SB
2
Chiara-Belinda Schuler
Chiara-Belinda Schuler ('01)
AUT5.82
  
 SB
3
Marie Helene Polt
Marie Helene Polt ('97)
AUT5.78
  
 PB
4
Anja Dlauhy
Anja Dlauhy ('03)
AUT5.45
  
 PB
5
Tamara Lesitschnig
Tamara Lesitschnig ('94)
AUT5.44
  
 PB
6
Sandra Veselská
Sandra Veselská ('04)
SVK5.37
  
 PB
7
Viola Simmer
Viola Simmer ('99)
AUT5.32
  
 SB
8
Katharina Zach
Katharina Zach ('05)
AUT5.18
  
 PB
9
Sarah Widhalm
Sarah Widhalm ('02)
AUT5.08
  
 PB
10
Leonie Wagner
Leonie Wagner ('04)
AUT5.00
  
 PB
11
Katrin Flandorfer
Katrin Flandorfer ('92)
AUT4.71
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Bettina Weber
Bettina Weber ('96)
AUT13.34
  
 SB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Enzo Michael Diessl
Enzo Michael Diessl ('04)
AUT7.73
  
NU18R PB
Finale 1
Enzo Michael Diessl
Enzo Michael Diessl ('04)
AUT DNF
  
 
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde
Inde
1
Iman Roka
Iman Roka ('05)
AUT8.83
  
 PB
Finale 2
1
Iman Roka
Iman Roka ('05)
AUT8.93
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leonie Bisanz
Leonie Bisanz ('04)
AUT12.31
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020