Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta børnestævne 6-7 år 15.6.2021
Østerbro Stadion

D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
August Fog Krogsgaard
August Fog Krogsgaard ('14)
Sparta7.5h w
  
 
2
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta7.7h
  
  K Mixed competition
3
Rémy Staton 
Rémy Staton  ('14)
Sparta8.1h w
  
 
3
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta8.1h
  
  K Mixed competition
5
Liliana Bacharova
Liliana Bacharova ('14)
Sparta8.2h
  
  K Mixed competition
6
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta8.3h
  
  K Mixed competition
Finale B
1
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta9.0h
  
  K Mixed competition
2
Kamma Wischman
Kamma Wischman ('14)
Sparta9.2h
  
  K Mixed competition
3
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta10.0h w
  
 
3
Valdemar Bonde-Overgaard
Valdemar Bonde-Overgaard ('15)
Sparta10.0h w
  
 
5
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta10.5h
  
  K Mixed competition
6
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta11.8h
  
  K Mixed competition
Finale C
1
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta8.1h
  
  K Mixed competition
2
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta8.9h
  
  K Mixed competition
3
Ena Jensen
Ena Jensen ('14)
Sparta9.1h
  
  K Mixed competition
4
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta9.5h
  
  K Mixed competition
5
Nina Novakovic
Nina Novakovic ('14)
Sparta9.6h
  
  K Mixed competition
Finale D
1
Silja Bøgesvang Offersen
Silja Bøgesvang Offersen ('14)
Sparta8.3h
  
  K Mixed competition
2
Molly Vogelsang
Molly Vogelsang ('14)
Sparta9.5h
  
  K Mixed competition
3
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta9.7h
  
  K Mixed competition
4
Siri Kleif
Siri Kleif ('14)
Sparta10.3h
  
  K Mixed competition
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Rémy Staton 
Rémy Staton  ('14)
Sparta2.93 w
w
  
 
 
2.84 PB
 0.0
2.93 PB
 0.0
2.26
 0.0
2.83
 0.0
    
2
August Fog Krogsgaard
August Fog Krogsgaard ('14)
Sparta2.70 w
w
  
 
 
2.31 PB
 0.0
2.45 PB
 0.0
2.70 PB
 0.0
2.60
 0.0
    
3
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta2.06 w
w
  
 
 
2.03 PB
 0.0
2.06 PB
 0.0
2.00
 0.0
1.22
 0.0
    
4
Valdemar Bonde-Overgaard
Valdemar Bonde-Overgaard ('15)
Sparta2.00 w
w
  
 
 
1.75 PB
 0.0
2.00 PB
 0.0
1.87
 0.0
1.91
 0.0
    
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rémy Staton 
Rémy Staton  ('14)
Sparta17.45
  
 PB
 
6.25 SB4.558.75 PB17.45 PB    
2
August Fog Krogsgaard
August Fog Krogsgaard ('14)
Sparta16.44
  
 PB
 
15.42 PB14.9216.44 PB15.50    
3
Valdemar Bonde-Overgaard
Valdemar Bonde-Overgaard ('15)
Sparta10.33
  
 PB
 
10.00 PB10.33 PB7.909.95    
4
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta6.97
  
 PB
 
6.00 PB6.97 PB3.425.00    
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
2
Liliana Bacharova
Liliana Bacharova ('14)
Sparta2.56 w
w
  
 
 
2.09 PB
 0.0
2.13 PB
 0.0
2.29 PB
 0.0
2.56 PB
 0.0
    
3
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta2.49 w
w
  
 
 
2.44 PB
 0.0
2.42
 0.0
2.45 PB
 0.0
2.49 PB
 0.0
    
5
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta2.29 w
w
  
 
 
1.92 PB
 0.0
2.09 PB
 0.0
1.82
 0.0
2.29 PB
 0.0
    
7
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta2.22 w
w
  
 
 
1.70 PB
 0.0
1.86 PB
 0.0
2.06 PB
 0.0
2.22 PB
 0.0
    
9
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.11 w
w
  
 
 
1.55 SB
 0.0
2.11 PB
 0.0
1.90
 0.0
1.96
 0.0
    
11
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta2.08 w
w
  
 
 
2.08 PB
 0.0
2.06
 0.0
2.03
 0.0
2.01
 0.0
    
14
Molly Vogelsang
Molly Vogelsang ('14)
Sparta2.05 w
w
  
 
 
2.05 PB
 0.0
1.87
 0.0
1.84
 0.0
1.71
 0.0
    
17
Nina Novakovic
Nina Novakovic ('14)
Sparta1.85 w
w
  
 
 
1.85 PB
 0.0
1.85 =PB
 0.0
1.84
 0.0
1.70
 0.0
    
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta9.80
  
 PB
 
8.33 PB8.78 PB9.80 PB8.80    
2
Siri Kleif
Siri Kleif ('14)
Sparta9.10
  
 PB
 
9.10 PB5.958.527.80    
3
Ena Jensen
Ena Jensen ('14)
Sparta7.46
  
 PB
 
6.05 PB7.00 PB7.46 PB5.98    
5
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta7.12
  
 PB
 
5.85 PB3.725.357.12 PB    
7
Silja Bøgesvang Offersen
Silja Bøgesvang Offersen ('14)
Sparta6.98
  
 PB
 
4.55 PB5.67 PB6.64 PB6.98 PB    
9
Kamma Wischman
Kamma Wischman ('14)
Sparta6.70
  
 PB
 
6.70 PB4.444.902.70    
10
Ella Gram
Ella Gram ('14)
Sparta6.27
  
 PB
 
5.89 PB4.506.27 PB  X    
12
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta6.07
  
 PB
 
2.84 PB2.87 PB6.07 PB1.63    
14
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta4.00
  
 PB
 
2.56 PB4.00 PB1.452.97    
Finale B
3
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta14.29
  
 PB
 
6.60 PB13.90 PB11.9714.29 PB    
5
Emma Shot
Emma Shot ('14)
Sparta12.94
  
 PB
 
12.94 PB8.227.609.50    
7
Liliana Bacharova
Liliana Bacharova ('14)
Sparta12.50
  
 PB
 
7.90 PB9.35 PB7.1512.50 PB    
10
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta9.22
  
 PB
 
9.06 PB7.899.22 PB7.77    
12
Nina Novakovic
Nina Novakovic ('14)
Sparta8.47
  
 PB
 
7.35 PB8.47 PB4.285.05    
14
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta8.28
  
 PB
 
7.63 PB4.008.28 PB6.25    
16
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta7.70
  
 PB
 
7.70 PB6.255.086.48    
17
Molly Vogelsang
Molly Vogelsang ('14)
Sparta6.40
  
 PB
 
5.55 PB6.40 PB3.096.40 =PB    

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg