Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: VDMU Randers 19.6.2021
Randers Atletikstadion

M22 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 10.75
  
 PB
2Jacob GadegaardJacob Gadegaard ('01)Skanderborg Atletik11.36
  
 PB
3Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 11.58
  
 SB
4Filip-Daniel ZhangFilip-Daniel Zhang Kolding KFUM 12.05
  
 PB
M22 400 m    

Finale A

Finale
1Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 51.25
  
 SB
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 51.83
  
 PB
3Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK7752.37
  
 PB
M22 1500 m    

Finale A

Finale
1Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM4:10.92
  
 PB
2Johan EnevoldsenJohan Enevoldsen ('01)Viborg AM4:40.69
  
 SB
M22 3000 m forh.    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19009:22.67
  
 PB
2Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19009:27.51
  
 PB
M22 Længdespring    

Finale A

Finale
1Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM6.67
+1.4
  
 SB
 
6.46 SB
 0.3
6.67 SB
 1.4
  –
 0.0
6.51
 0.6
  X
 0.0
  –
 0.0
  
M22 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM10.37
  
 PB
 
10.37 PB  X9.729.68  X  X  
M22 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM36.70
  
 PB
 
35.2033.9932.0033.2636.70 PB33.69  
M22 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Kolding Kfum Atletik Og Motion Kolding Kfum Atletik Og Motion  46.34
  
 
  Søren A. Nørgaard, Mads Lunø, Mikkel Bjerregaard Nielsen, Mathias Bjerregaard Nielsen
K22 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190012.54
  
 SB
2Ida BoelIda Boel Esbjerg AM12.95
  
 SB
3Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK7713.20
  
 PB
4Asta-Marie KierkegaardAsta-Marie Kierkegaard ('01)Vejle IF14.92
  
 PB
K22 400 m    

Finale A

Finale
1Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:02.37
  
 
K22 3000 m forh.    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190010:27.06
  
 PB
2Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne12:51.09
  
 SB
K22 Længdespring    

Finale A

Finale
1Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK774.98
+0.6
  
 SB
 
4.87 SB
 0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
4.87 =SB
 0.0
4.68
 -0.7
4.98 SB
 0.6
  
D19 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190011.57
  
 
2Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM11.94
  
 SB
3Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7712.01
  
 SB
4Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190012.15
  
 
D19 400 m    

Finale A

Finale
1Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190049.01
  
 PB
2Mikkel Bjerregaard NielsenMikkel Bjerregaard Nielsen ('03)Kolding KFUM 55.02
  
 
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK774:11.19
  
 
2Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK774:12.79
  
 PB
3Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik4:21.73
  
 
4Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM4:31.60
  
 
5Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik4:41.58
  
 
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.90
  
 SB
 
1.72
  O
1.75
 XO
1.81
XXO
1.84
  O
1.87
XXO
1.90 SB
 XO
1.93
XXX
 
2Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 19001.84
  
 SB
 
1.75
  O
1.78
  O
1.81
  O
1.84 SB
 XO
1.87
XXX
   
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1.84
  
 SB
 
1.69 SB
XXO
1.72 SB
 XO
1.75 SB
  O
1.78 SB
  O
1.81 SB
  O
1.84 SB
XXO
1.87
XXX
 
4Laus Roald PedersenLaus Roald Pedersen ('03)SG Atletik1.63
  
 PB
 
1.60 PB
 XO
1.63 PB
  O
1.66
XXX
     
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3.80
  
 SB
 
3.60 SB
 XO
3.70 SB
  O
3.80 SB
  O
3.90
XXX
    
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja5.99
+0.5
  
 SB
 
5.63 SB
 0.1
5.75 SB
 -0.3
5.82 SB
 0.3
5.99 SB
 0.5
5.89
 -0.7
  X
 0.0
  
2Laus PedersenLaus Pedersen ('03)SG Atletik5.82
+0.7
  
 PB
 
5.57 PB
 -0.1
5.76 PB
 0.3
5.51
 0.1
5.65
 0.5
5.82 PB
 0.7
  X
 0.0
  
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja13.66
  
 
 
13.6612.70  X12.8513.0613.27  
2Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM13.49
  
 PB
 
12.99 PB  X13.01 PB13.10 PB13.0313.49 PB  
3Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 12.51
  
 PB
 
11.56  X12.0412.51 PB  X12.09  
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM56.13
  
 PB
 
53.40  X52.19  X50.2956.13 PB  
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja40.73
  
 
 
37.6637.1738.3238.2340.7339.34  
P19 100 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190012.95
  
 
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM13.60
  
 
3Mette KlausenMette Klausen ('03)SAK7713.64
  
 SB
P19 400 m    

Finale A

Finale
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM58.48
  
 SB
2Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190059.84
  
 PB
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:01.83
  
 PB
4Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM1:06.79
  
 
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM4:59.28
  
 SB
2Camilla Huus PedersenCamilla Huus Pedersen ('02)AGF Atletik5:21.30
  
 
P19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:12.46
  
 
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.67
  
 PB
 
1.50
  O
1.55 SB
  O
1.58 SB
 XO
1.61 SB
  O
1.64 SB
  O
1.67 PB
XXO
1.70
XXX
 
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19005.19
-0.5
  
 SB
 
5.17 SB
 0.9
5.03
 0.0
4.98
 0.0
5.10
 -0.2
5.19 SB
 -0.5
5.16
 1.2
  
2Mette KlausenMette Klausen ('03)SAK775.04
+0.6
  
 SB
 
4.88 SB
 1.0
4.89 SB
 0.9
4.91 SB
 0.2
4.97 SB
 -0.3
5.00 SB
 0.6
5.04 SB
 0.6
  
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.97
-0.3
  
 PB
 
4.97 PB
 -0.3
4.90
 0.5
  X
 0.0
4.95
 -0.2
4.92
 -0.3
  X
 0.0
  
4Benedicte Bech RasmussenBenedicte Bech Rasmussen ('03)Skive AM4.33
-0.2
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.20 SB
 0.0
4.33 SB
 -0.2
3.94
 0.4
  –
 0.0
  
5Sofie LauritsenSofie Lauritsen ('02)SG Atletik3.53
+0.3
  
 PB
 
  X
 0.0
3.50 PB
 -0.1
2.79
 0.1
3.48
 0.1
2.68
 1.0
3.53 PB
 0.3
  
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF11.22
  
 
 
10.9211.2211.0511.0811.0111.22  
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM10.78
  
 
 
9.89  X  X  X10.78  X  
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF32.00
  
 PB
 
29.21 SB32.00 PB  X  X29.3031.94  
D17 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja11.16
  
 PB
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.46
  
 
3Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.79
  
 PB
4Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 11.86
  
 PB
5Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 12.15
  
 PB
6Jacob HartmannJacob Hartmann ('05)Aarhus 190012.45
  
 
D17 1500 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF4:16.92
  
 PB
2Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM4:19.23
  
 PB
3Gustav Røn-BuskovGustav Røn-Buskov ('05)AGF Atletik4:25.80
  
 PB
4Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 4:29.36
  
 SB
D17 400 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM58.12
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1David Tony Gobina SigalaDavid Tony Gobina Sigala ('05)AK Holstebro2.00
  
 PB
 
1.75
  O
1.84
  O
1.90
  O
1.93
  O
1.97 PB
 XO
2.00 PB
  O
2.03
XXX
 
2Nikolaj FechtenburgNikolaj Fechtenburg ('05)Randers Freja1.72
  
 PB
 
1.45 SB
  O
1.54 SB
  O
1.60 =PB
  O
1.66 PB
  O
1.69 PB
XXO
1.72 PB
 XO
1.75
XXX
 
D17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja4.10
  
 PB
 
3.70
  O
3.80
  O
3.90
 XO
4.00
 XO
4.10 PB
  O
4.20
XXX
  
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER6.57
+0.8
  
 PB
 
  X
 0.0
6.16 PB
 0.7
  X
 0.0
6.22 PB
 0.4
6.19
 0.8
6.57 PB
 0.8
  
2Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 5.69
+0.1
  
 PB
 
5.24
 -1.0
5.66 =PB
 -0.1
5.60
 -1.1
5.69 PB
 0.1
5.68
 1.8
5.53
 1.0
  
3Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK775.41
+0.7
  
 SB
 
5.41 SB
 0.7
  X
 0.0
  X
 0.0
5.20
 0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
  
4Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM5.14
-0.6
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.84
 1.5
5.14 PB
 -0.6
4.83
 -0.4
  X
 0.0
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja13.29
  
 
 
13.2912.77  X12.9413.2113.19  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER50.54
  
 
 
45.9750.54  X45.43  X  X  
2Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 41.11
  
 
 
  X40.4341.1141.0239.4837.17  
3Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7740.97
  
 PB
 
40.97 PB40.22  X37.27  X39.12  
4Anders Christian NicolaisenAnders Christian Nicolaisen ('05)Odense Atletik 37.24
  
 PB
 
  X32.56 PB36.85 PB37.24 PB  X34.73  
5Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja34.00
  
 PB
 
28.8529.7229.2131.5734.00 PB33.13  
D17 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  DQ
  
 
  Simon Larsen, Andreas Tissier, Lasse Holm Jensen, Jacob Vejgaard Laustsen
P17 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM12.21
  
 PB
2Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM12.76
  
 PB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.81
  
 SB
4Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja13.17
  
 
5Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7713.28
  
 PB
6Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 13.78 w
  
 
7Sofia Helena Vibe AalykkeSofia Helena Vibe Aalykke ('05)Odense Atletik 14.31 w
  
 
8Nicoline Berg MosegaardNicoline Berg Mosegaard ('05)Rødding Atletik 15.07
  
 PB
P17 400 m    

Finale A

Finale
1Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Aarhus 190059.66
  
 SB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja1:03.11
  
 SB
3Caroline T. HolstCaroline T. Holst ('05)Aalborg AM1:07.99
  
 PB
4Nicoline Berg MosegaardNicoline Berg Mosegaard ('05)Rødding Atletik 1:14.36
  
 PB
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM4:57.62
  
 PB
2Frida FrobergFrida Froberg ('05)AGF Atletik4:57.76
  
 PB
3Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 19005:05.74
  
 PB
P17 2000 m forh.    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM7:21.48
  
 PB
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja7:23.27
  
 PB
P17 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja1:03.24
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.45
  
 
 
1.40
 XO
1.45
  O
1.48
XXX
     
2Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771.45
  
 PB
 
1.35
  O
1.40 =SB
 XO
1.45 PB
 XO
1.48
XXX
    
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK774.82
0.0
  
 PB
 
4.80 PB
 0.9
4.78
 0.2
4.69
 0.3
4.82 PB
 0.0
4.69
 0.1
  X
 0.0
  
2Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik4.65
-0.1
  
 SB
 
4.56 SB
 0.6
4.63 SB
 -0.3
  X
 0.0
4.02
 -0.4
4.26
 0.0
4.65 SB
 -0.1
  
3Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 19004.58
-0.1
  
 SB
 
4.55 SB
 1.0
4.43
 0.6
4.41
 -0.8
4.46
 -0.6
4.57 SB
 0.4
4.58 SB
 -0.1
  
4Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja4.36
+1.2
  
 PB
 
4.36 PB
 1.2
4.17
 0.0
4.10
 -0.9
4.12
 -0.1
4.28
 -0.6
4.26
 0.1
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM11.18
  
 SB
 
10.7411.18 SB  –  –  –  –  
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM38.10
  
 
 
36.2138.10  X  X37.93  X  
2Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja24.95
  
 PB
 
19.61 SB21.94 SB22.13 SB  X20.9924.95 PB  
3Sofia Helena Vibe AalykkeSofia Helena Vibe Aalykke ('05)Odense Atletik 23.06
  
 PB
 
19.08 PB18.2619.99 PB17.4222.23 PB23.06 PB  
P17 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  54.67
  
 
  Lærke F. Thygesen, Lærke Blaabjerg Pedersen, Mathilde Fogh, Cecilie Lindgaard Jensen
D15 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja12.04
Q
  
 
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja12.30
Q
  
 
3Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.52
Q
  
 
4Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190012.57
  
 
5Bertram ElefsenBertram Elefsen ('06)Haderslev IF12.74
  
 
6Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 12.77
  
 PB
7Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8013.21
  
 
8Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190013.30
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.44
Q
  
 
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190012.56
q
  
 PB
3Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8012.88
q
  
 PB
4Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190013.13
q
  
 
5Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 13.33
  
 PB
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190013.83
  
 
Indledende 2
Vind: w
Vind: w
1Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 12.70 w
Q
  
 
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande13.28
  
 PB
3Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro13.43
  
 PB
4Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM13.87
  
 PB
5Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7714.38
  
 PB
6Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande15.00
  
 PB
7Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande15.18
  
 PB
Indledende 3
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja11.96
Q
  
 PB
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja12.20
q
  
 
3Bertram ElefsenBertram Elefsen ('06)Haderslev IF12.59
q
  
 PB
4Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190013.56
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM39.85
  
 PB
2Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8044.15
  
 PB
D15 1500 m    
Vind: -2.9

Finale A

Finale
Vind: -2.9
1Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:48.66
  
 
2Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:53.21
  
 PB
3Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:53.29
  
 PB
4Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM5:01.64
  
 PB
5Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja5:08.54
  
 PB
6Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM5:49.49
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja46.94
  
 PB
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja2.90
  
 SB
 
2.80 SB
  O
2.90 SB
  O
3.00
XXX
     
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja2.90
  
 
 
2.60
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
XXX
    
3Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF2.10
  
 PB
 
1.60 SB
  O
1.80 SB
  O
2.00 =PB
 XO
2.10 PB
  O
2.20
XXX
   
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19002.10
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.10 PB
 XO
2.20
XXX
     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19005.92
+0.8
  
 PB
 
5.49 PB
 0.0
5.66 PB
 1.6
5.44
 0.5
5.69 PB
 1.6
5.92 PB
 0.8
5.80
 1.2
  
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5.88
+1.3
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.52 SB
 0.8
  X
 0.0
5.66 PB
 0.0
5.88 PB
 1.3
  
3Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM5.45
-0.5
  
 PB
 
  X
 0.0
5.43 PB
 0.9
5.45 PB
 -0.5
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
4Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK805.23
+1.3
  
 PB
 
4.70 PB
 0.4
5.02 PB
 1.2
5.23 PB
 1.3
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
5Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19005.10
+1.3
  
 PB
 
5.03 PB
 1.3
5.10 PB
 1.3
  X
 0.0
4.60
 -1.6
4.55
 0.4
4.98
 1.7
  
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19005.01
+0.9
  
 PB
 
4.75 PB
 0.1
4.94 PB
 0.8
4.84
 1.1
4.88
 1.7
4.75
 -0.7
5.01 PB
 0.9
  
7Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande4.96
+0.6
  
 PB
 
4.84 PB
 -1.0
4.96 PB
 0.6
4.81
 1.1
4.55
 0.8
4.66
 0.0
  X
 0.0
  
8Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM4.87
+0.2
  
 PB
 
4.87 PB
 0.2
3.72
 0.0
4.48
 1.0
3.77
 -2.1
  X
 0.0
  X
 0.0
  
9Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja4.85
+0.6
  
 
 
2.37
 -1.8
4.85
 0.6
4.25
 0.3
     
10Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja4.68
+1.1
  
 PB
 
4.08 PB
 1.0
  X
 0.0
4.68 PB
 1.1
     
11Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19004.62
+1.1
  
 PB
 
  X
 0.0
4.62 PB
 1.1
4.41
 0.0
     
12Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK774.55
+0.4
  
 PB
 
4.55 PB
 0.4
4.30
 0.3
4.19
 0.6
     
13Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro4.52
+0.9
  
 PB
 
  X
 0.0
4.52 PB
 0.9
  X
 0.0
     
14Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.39
-1.1
  
 PB
 
4.31 PB
 0.2
4.39 PB
 -1.1
4.31
 0.4
     
15Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 4.29
0.0
  
 PB
 
4.27 PB
 0.2
4.29 PB
 0.0
3.91
 0.6
     
16Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande4.04
+0.6
  
 PB
 
4.04 PB
 0.6
  X
 0.0
3.67
 0.8
     
17Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande3.57
+0.3
  
 
 
3.57
 0.3
3.57
 0.2
  X
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja10.30
  
 PB
 
8.24 PB8.30 PB  –9.34 PB9.0510.30 PB  
2Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM9.92
  
 PB
 
8.91 PB9.28 PB9.92 PB8.929.168.76  
3Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19009.89
  
 PB
 
9.51 PB8.909.469.239.73 PB9.89 PB  
4Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM9.64
  
 
 
9.288.838.918.919.249.64  
5Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK779.44
  
 PB
 
  –  –  –9.30 PB9.44 PB9.44 =PB  
6Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.41
  
 PB
 
8.12 PB7.097.757.898.14 PB8.41 PB  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja39.50
  
 PB
 
37.4335.3034.8439.50 PB34.9137.23  
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM38.58
  
 PB
 
35.77 PB32.3933.3438.58 PB28.4734.68  
3Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190036.51
  
 PB
 
35.95 PB34.2232.7336.51 PB32.3028.86  
4Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM34.13
  
 PB
 
30.9434.13 PB  X  X32.9030.81  
5Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190032.78
  
 PB
 
31.17 PB31.50 PB32.16 PB29.5432.78 PB25.48  
6Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja31.81
  
 PB
 
28.47 PB31.03 PB30.8031.10 PB  X31.81 PB  
7Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190029.87
  
 PB
 
27.9929.87 PB28.9523.1825.11  X  
8Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 28.29
  
 PB
 
28.29 PB  X27.5325.45  X  X  
9Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190028.16
  
 PB
 
23.4526.2528.16 PB     
10Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM28.05
  
 
 
  X25.1928.05     
11Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM26.79
  
 
 
25.0026.79  X     
12Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM23.57
  
 
 
23.57  X20.85     
13Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 190022.81
  
 PB
 
  X22.81 PB  X     
14Bertram ElefsenBertram Elefsen ('06)Haderslev IF21.36
  
 PB
 
21.36 PB20.9920.35     
15Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM20.55
  
 
 
20.5517.2220.38     
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  48.14
  
 
  Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  53.21
  
 
  Sofus Paavig, Linus Sørensen, Jonathan Alfred Fensten, Emil Winther Tørring
D15 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  46.30
  
 
  Gustav Odgaard, Tristan Ejstrup Weiler Jensen, Emil Eskildsen
P15 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.50
Q
  
 
2Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja12.64
Q
  
 PB
3Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik12.90
Q
  
 PB
4Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 13.24
  
 
5Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.87
  
 
6Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja14.04
  
 PB
7Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja14.29
  
 
8Emilie JohansenEmilie Johansen ('06)Odense Atletik 14.58
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.59
Q
  
 
2Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja12.87
q
  
 PB
3Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik12.93
q
  
 PB
4Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.69
q
  
 
5Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 190013.88
q
  
 
6Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM14.15
q
  
 
6Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja14.15
q
  
 =PB
Indledende 2
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja14.04
Q
  
 
2Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM14.27
  
 PB
3Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7714.74
  
 PB
4Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM14.83
  
 
5Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190014.86
  
 
6Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 190015.23
  
 
7Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK7716.17
  
 SB
8Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7716.40
  
 PB
Indledende 3
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 13.13
Q
  
 PB
2Emilie JohansenEmilie Johansen ('06)Odense Atletik 14.67
  
 PB
3Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 190015.03
  
 PB
4Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 190015.31
  
 PB
5Ronja KjærRonja Kjær ('07)SIK8015.75
  
 PB
6Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190015.93
  
 PB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM45.56
  
 PB
2Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM46.47
  
 PB
3Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM49.63
  
 PB
P15 1500 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:56.52
  
 SB
2Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM5:19.32
  
 PB
3Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM5:22.58
  
 PB
P15 300 m hæk    

Finale A

Finale
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM48.54
  
 PB
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM48.67
  
 PB
3Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM53.32
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.56
  
 =PB
 
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56 =PB
  O
1.59
XXX
   
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.56
  
 PB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
  O
1.56 PB
 XO
1.59
XXX
 
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.53
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXO
1.50
XXO
1.53
XXO
1.56
XXX
  
4Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja1.50
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 SB
  O
1.41 SB
 XO
1.44 SB
 XO
1.47 PB
  O
1.50 PB
XXO
1.53
XXX
5Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001.47
  
 
 
1.35
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
   
6Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.44
  
 
 
1.44
 XO
1.47
XXX
      
7Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK771.38
  
 
 
1.15
 XO
1.20
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
XXX
  
8Emilie JohansenEmilie Johansen ('06)Odense Atletik 1.35
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.38
XXX
 
9Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 1.35
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.38
XXX
  
10Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 19001.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.69
-1.1
  
 PB
 
5.06
 0.0
5.20
 1.1
4.60
 0.0
4.92
 -2.2
  X
 0.0
5.69 PB
 -1.1
  
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.22
+0.6
  
 PB
 
  X
 0.0
5.03 PB
 0.0
4.82
 0.3
4.71
 0.0
5.08 PB
 -1.2
5.22 PB
 0.6
  
3Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.17
-1.9
  
 SB
 
5.06 SB
 0.0
5.09 SB
 0.0
4.96
 0.0
5.17 SB
 -1.9
5.11
 0.1
  X
 0.0
  
4Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 4.93
+0.5
  
 PB
 
4.69 PB
 0.2
4.45
 0.2
4.67
 0.0
4.93 PB
 0.5
4.91
 -1.5
4.87
 0.6
  
6Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.61
+1.0
  
 PB
 
  X
 0.0
4.57
 0.0
4.61 PB
 1.0
  X
 0.0
4.41
 0.4
4.59
 0.5
  
7Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.61
+0.2
  
 PB
 
4.38
 0.8
4.47
 0.5
4.61 PB
 0.2
4.50
 -0.5
2.63
 1.2
4.27
 0.5
  
8Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.59
-0.6
  
 PB
 
4.46
 0.0
4.48
 0.3
4.55 PB
 0.2
4.23
 -0.6
4.59 PB
 -0.6
  X
 0.0
  
9Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19004.54
-1.2
  
 PB
 
4.45 PB
 0.2
4.54 PB
 -1.2
4.29
 0.4
     
10Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.52
+0.4
  
 PB
 
3.68 PB
 0.0
4.48 PB
 0.8
4.52 PB
 0.4
     
11Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.50
+0.6
  
 PB
 
4.08 PB
 0.5
3.39
 0.8
4.50 PB
 0.6
     
12Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja4.44
0.0
  
 PB
 
4.44 PB
 0.0
4.37
 0.6
  X
 0.0
     
13Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK774.31
+1.8
  
 SB
 
4.31 SB
 1.8
  X
 0.0
4.30
 0.1
     
14Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja4.23
-0.1
  
 PB
 
4.23 PB
 -0.1
4.21
 0.3
  X
 0.0
     
15Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM4.22
0.0
  
 PB
 
4.22 PB
 0.0
  X
 0.0
4.05
 1.3
     
16Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 4.19
+0.3
  
 
 
3.70
 0.4
3.79
 -0.1
4.19
 0.3
     
17Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19004.12
+0.6
  
 SB
 
4.12 SB
 0.6
4.12 =SB
 0.3
4.11
 -0.4
     
18Thea VadThea Vad ('07)SAK773.98
-0.7
  
 PB
 
  X
 0.0
3.81 PB
 0.3
3.98 PB
 -0.7
     
19Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK773.96
+0.4
  
 
 
3.76
 -0.3
3.96
 0.4
3.87
 -0.3
     
20Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 19003.92
-0.1
  
 PB
 
3.83 PB
 0.5
3.86 PB
 -0.8
3.92 PB
 -0.1
     
21Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM3.92
+0.6
  
 PB
 
  X
 0.0
3.80 PB
 -0.3
3.92 PB
 0.6
     
22Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19003.74
+0.4
  
 PB
 
3.62 PB
 -0.1
3.74 PB
 0.4
3.31
 1.1
     
23Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19003.70
+0.2
  
 PB
 
3.52 PB
 -0.2
3.65 PB
 -1.6
3.70 PB
 0.2
     
24Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 19003.61
0.0
  
 PB
 
3.61 PB
 0.0
3.58
 0.0
  X
 0.0
     
25Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM3.47
+0.3
  
 
 
3.01
 0.2
3.47
 0.3
  X
 0.0
     
26Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK773.45
+0.5
  
 PB
 
3.41 PB
 0.0
3.36
 1.2
3.45 PB
 0.5
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja11.60
  
 PB
 
10.92 SB11.60 PB11.189.95  X10.85  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.11
  
 
 
9.949.549.309.999.6810.11  
3Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 9.95
  
 PB
 
8.698.919.41 PB9.399.95 PB9.13  
4Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM9.62
  
 SB
 
8.989.62 SB  X9.599.299.49  
5Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19008.92
  
 PB
 
5.56  X8.23  X8.92 PB8.56  
6Thea VadThea Vad ('07)SAK777.28
  
 
 
7.076.845.956.167.287.21  
7Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK777.15
  
 SB
 
6.67 SB6.70 SB6.547.15 SB7.137.00  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF33.83
  
 PB
 
  X29.75 SB30.20 SB  X33.83 PB30.48  
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja33.11
  
 SB
 
32.44 SB28.73  X33.11 SB32.3232.81  
3Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 31.67
  
 PB
 
31.54 PB31.67 PB29.7831.0126.8527.17  
4Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 190029.89
  
 PB
 
29.82 PB29.3529.89 PB27.6927.0728.30  
5Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM28.67
  
 PB
 
28.67 PB27.9122.7927.8027.8727.18  
6Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7726.54
  
 PB
 
24.38 PB25.33 PB26.13 PB  X26.54 PB23.87  
7Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja23.47
  
 
 
23.4720.97  X22.67  X  X  
8Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 190022.25
  
 PB
 
  X22.25 PB21.6521.89  –  –  
9Ronja KjærRonja Kjær ('07)SIK8021.91
  
 PB
 
17.3021.26 PB21.91 PB     
10Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 190019.50
  
 PB
 
19.22 PB  X19.50 PB     
11Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 190014.25
  
 PB
 
13.13 PB14.25 PB  X     
12Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7710.86
  
 
 
  X10.8310.86     
Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  49.80
  
 
  Ida B Nielsen, Elin Lynge, Signe B. Nielsen, Frederikke Voss Vestergaard
2Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  50.03
  
 
  Lærke Sindal, Mille Johanson, Klara T. Bjerregaard, Kristine Skifter Bitsch
3Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  54.57
  
 
  Silje Nyeland Sandholt, Lærke Jønson, Karoline Kalsmose Jakobsen, Leonora Rex
5Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  57.53
  
 
  Asta Hübertz Christensen, Ida Søndergaard, Frida Haase, Matilde Skou Frostholm
D13 80 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM10.62
Q
  
 
2Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 190010.94
  
 PB
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7711.09
  
 
4Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8011.24
  
 
5Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM11.53
  
 PB
6Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 11.57
  
 PB
7Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF11.91
  
 
8Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM12.14
  
 
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM10.60
Q
  
 PB
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7710.93
q
  
 PB
3Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 190011.01
q
  
 PB
4Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 11.69
q
  
 SB
5Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF12.15
  
 PB
6Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 190012.60
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF1:44.45
  
 PB
2Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19001:47.65
  
 PB
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK771:48.24
  
 PB
4Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 1:49.07
  
 PB
5Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF1:53.71
  
 PB
6Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1:54.55
  
 PB
7Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19002:02.46
  
 PB
8Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 19002:10.99
  
 PB
D13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF1.80
  
 PB
 
1.60 PB
  O
1.80 PB
  O
2.00
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19005.19
+0.8
  
 PB
 
5.02 PB
 0.5
5.10 PB
 0.2
4.89
 0.0
5.19 PB
 0.8
5.05
 0.9
4.87
 0.7
  
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK774.80
0.0
  
 PB
 
4.60 PB
 0.2
4.80 PB
 0.0
4.59
 0.0
4.59
 0.6
4.53
 0.2
4.40
 0.8
  
3Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM4.78
+0.7
  
 PB
 
  X
 0.0
4.72 PB
 0.8
4.62
 1.1
4.78 PB
 0.7
  X
 0.0
  X
 0.0
  
4Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF4.69
0.0
  
 PB
 
4.69 PB
 0.0
4.55
 0.0
4.60
 -0.3
4.51
 -0.3
4.42
 0.0
4.25
 0.7
  
5Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK804.61
-2.0
  
 
 
4.53
 0.0
4.61
 -2.0
  X
 0.0
4.27
 -0.5
4.31
 0.9
  X
 0.0
  
6Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 4.59
+0.7
  
 PB
 
  X
 0.0
4.59 PB
 0.7
4.56
 0.0
4.49
 0.7
4.59 =PB
 0.5
4.55
 0.7
  
7Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 19004.42
0.0
  
 PB
 
4.21 PB
 0.9
4.29 PB
 0.0
4.41 PB
 0.8
4.38
 0.7
4.42 PB
 0.0
4.37
 1.0
  
8Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4.21
+0.5
  
 PB
 
4.16 PB
 0.0
4.15
 -0.3
4.16 =PB
 0.3
4.21 PB
 0.5
4.19
 0.4
4.17
 0.9
  
9Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja3.97
+0.3
  
 SB
 
3.97 SB
 0.3
3.91
 0.3
3.86
 0.0
     
10Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM3.93
0.0
  
 
 
3.93
 0.0
  X
 0.0
3.85
 -0.2
     
11Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja3.78
-0.5
  
 PB
 
  X
 0.0
3.78 PB
 -0.5
3.75
 -1.3
     
12Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19003.58 w
w
  
 
 
3.54 PB
 0.0
3.31
 0.0
3.58 PB
 0.0
     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM16.86
  
 PB
 
  –14.12 PB15.40 PB16.86 PB  –16.86 =PB  
2Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)15.85
  
 PB
 
15.85 PB15.5414.65  –15.31  –  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 31.51
  
 PB
 
29.64 SB30.00 SB25.4528.2430.35 SB31.51 PB  
2Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF30.12
  
 PB
 
27.3521.7927.5928.96 PB28.7630.12 PB  
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8027.09
  
 
 
22.9626.6024.3927.09  X  X  
4Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM23.67
  
 PB
 
21.3021.0617.0918.99  X23.67 PB  
5Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja23.46
  
 PB
 
17.49 SB21.65 PB19.8223.46 PB20.0420.21  
6Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM22.10
  
 
 
  X  X16.6317.7220.6422.10  
7Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)21.60
  
 PB
 
17.90 PB19.34 PB19.80 PB20.73 PB20.4521.60 PB  
P13 80 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.71
Q
  
 
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM10.99
  
 PB
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.03
  
 PB
4Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 11.23
  
 
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja11.35
  
 
6Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF11.45
  
 PB
7Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja12.17
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 10.96
Q
  
 PB
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM11.40
Q
  
 PB
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.05
q
  
 PB
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.57
q
  
 PB
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190011.13
q
  
 PB
3Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190011.81
q
  
 PB
4Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja11.19
q
  
 
4Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF11.86
q
  
 PB
5Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190011.77
q
  
 PB
5Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF11.77
q
  
 PB
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM12.01
q
  
 PB
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7712.01
q
  
 PB
7Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM12.09
  
 PB
7Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF12.45
  
 PB
Indledende 2
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.64
Q
  
 PB
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja11.85
Q
  
 PB
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM11.05
q
  
 PB
2Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja11.90
q
  
 PB
3Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja11.92
  
 PB
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja12.67
  
 PB
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM12.12
  
 PB
4Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja13.63
  
 PB
5Viola BechViola Bech ('08)12.30
  
 PB
6Andrea MyAndrea My ('08)SAK7712.34 w
  
 
7Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja13.30
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM1:49.67
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF1:51.51
  
 PB
3Andrea MyAndrea My ('08)SAK771:55.53
  
 PB
4Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM1:57.54
  
 PB
5Sarah PedersenSarah Pedersen ('08)Viborg AM1:58.96
  
 PB
6Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja1:59.38
  
 PB
7Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja2:01.88
  
 PB
8Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja2:14.03
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.95
0.0
  
 
 
4.87
 -0.5
4.57
 0.0
4.84
 0.7
  –
 0.0
4.90
 0.2
4.95
 0.0
  
2Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 4.93
0.0
  
 PB
 
4.93 PB
 0.0
4.79
 -0.1
4.76
 -1.1
4.55
 -0.8
  X
 0.0
4.79
 0.4
  
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.88
-0.5
  
 PB
 
4.88 PB
 -0.5
4.71
 0.1
4.08
 0.1
4.71
 1.0
  X
 0.0
4.87
 0.9
  
4Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.75
+0.3
  
 PB
 
4.48 PB
 -0.1
4.59 PB
 0.4
4.54
 1.4
4.42
 -0.1
4.75 PB
 0.3
4.58
 1.3
  
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.68
+0.5
  
 PB
 
4.68 PB
 0.5
4.12
 1.2
4.30
 0.0
4.31
 0.6
4.35
 -0.7
4.11
 -0.3
  
6Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.50
+0.4
  
 PB
 
4.44 PB
 -0.9
4.36
 -0.2
  X
 0.0
4.30
 1.1
4.28
 0.6
4.50 PB
 0.4
  
7Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 4.41
+0.2
  
 PB
 
4.35 PB
 0.0
4.34
 0.0
4.32
 0.7
4.21
 0.2
4.21
 0.7
4.41 PB
 0.2
  
8Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.29
+0.8
  
 PB
 
4.25 PB
 -0.3
4.29 PB
 0.8
4.19
 1.2
4.22
 0.4
4.06
 0.7
4.20
 0.0
  
9Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF4.24
-0.3
  
 PB
 
4.12 PB
 0.7
4.20 PB
 0.2
4.24 PB
 -0.3
     
10Viola BechViola Bech ('08)4.08
-1.3
  
 PB
 
4.08 PB
 -1.3
4.02
 0.7
4.07
 0.5
     
11Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja4.06
+1.7
  
 PB
 
4.06 PB
 1.7
4.05
 -0.5
4.03
 0.0
     
12Caroline KraglundCaroline Kraglund ('08)Aalborg AM3.95
-1.2
  
 PB
 
3.95 PB
 -1.2
3.93
 0.5
3.93
 0.0
     
13Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK773.95
-0.3
  
 PB
 
3.67 PB
 -0.2
3.69 PB
 1.5
3.95 PB
 -0.3
     
14Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19003.91
+0.3
  
 PB
 
3.91 PB
 0.3
  X
 0.0
  X
 0.0
     
15Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK773.25
+0.4
  
 PB
 
3.25 PB
 0.4
  X
 0.0
  X
 0.0
     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK7714.86
  
 PB
 
14.86 PB  –12.1413.3113.39  –  
2Emma Kirk ChristensenEmma Kirk Christensen ('08)Randers Freja12.41
  
 PB
 
10.67 PB10.71 PB12.41 PB11.6111.3411.49  
3Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK7712.06
  
 PB
 
11.91 PB  –10.8511.7510.4612.06 PB  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM26.93
  
 
 
26.93  X25.5623.4125.2426.93  
2Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro25.26
  
 PB
 
21.82 PB21.4619.9918.9425.26 PB20.62  
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK8024.38
  
 PB
 
24.38 PB22.5921.4621.9423.8023.54  
4Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK7713.49
  
 PB
 
12.11 PB13.49 PB7.7812.4410.999.67  
5Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK7711.08
  
 PB
 
10.20 PB10.21 PB10.26 PB10.60 PB11.08 PB9.82  
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  44.45
  
 
  Freya Rindebæk, Anizette L. Klitgaard, Ellen Nørgaard, Clara Momme Jørgensen
D12 80 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM11.11
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM11.74
  
 PB
3Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK7712.49
  
 PB
4Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7713.08
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8011.12
Q
  
 PB
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM11.59
q
  
 PB
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF11.73
q
  
 PB
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM12.08
q
  
 PB
5Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 190012.29
  
 PB
6Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja13.14
  
 SB
D12 600 m    

Finale A

Finale
1Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM2:12.31
  
 PB
2Magnus Skotte LippertMagnus Skotte Lippert ('09)Aarhus 19002:13.34
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.25
+0.2
  
 
 
3.85
 -0.2
3.97
 0.4
4.25
 0.2
4.04
 1.2
3.94
 0.0
4.22
 0.5
  
2Christian JørgensenChristian Jørgensen ('09)Aarhus 19004.22
0.0
  
 PB
 
4.22 PB
 0.0
4.05
 0.0
3.84
 0.3
3.85
 0.7
3.99
 0.3
4.20
 0.3
  
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK804.20
+0.5
  
 
 
3.80
 0.7
4.02
 0.3
  X
 0.0
4.20
 0.5
4.18
 1.0
4.19
 0.9
  
4Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM3.97
+0.4
  
 
 
3.91
 0.6
3.97
 0.4
3.97
 0.0
3.86
 0.5
2.69
 0.8
3.83
 0.5
  
5Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK773.77
-0.1
  
 SB
 
3.70 =SB
 0.9
3.77 SB
 -0.1
3.62
 0.0
3.51
 0.7
3.57
 0.4
3.66
 -0.5
  
6Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja3.69
+0.2
  
 PB
 
3.59 PB
 0.5
3.63 PB
 0.3
3.54
 0.5
2.64
 1.4
3.54
 1.0
3.69 PB
 0.2
  
7Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM3.60
0.0
  
 PB
 
3.60 PB
 0.0
3.22
 0.5
3.39
 0.2
3.15
 0.0
3.25
 0.1
3.24
 0.7
  
8Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK773.58
+0.9
  
 PB
 
3.56 PB
 0.4
3.53
 0.0
3.58 PB
 0.9
3.53
 0.1
3.57
 0.5
3.56
 0.5
  
9Magnus Skotte LippertMagnus Skotte Lippert ('09)Aarhus 19003.28
0.0
  
 PB
 
2.94 PB
 0.2
3.24 PB
 0.3
3.28 PB
 0.0
     
D12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Willads MogensbækWillads Mogensbæk ('09)SIK8025.06
  
 PB
 
24.55 PB24.82 PB24.2322.1725.06 PB25.06 =PB  
2Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM23.82
  
 PB
 
19.4223.40 PB18.1522.5423.82 PB  X  
3Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM22.09
  
 PB
 
21.26 PB21.11  X22.09 PB21.1220.78  
4Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM21.96
  
 
 
21.9620.54  X  X21.8519.65  
5Christian JørgensenChristian Jørgensen ('09)Aarhus 190021.29
  
 PB
 
  X21.29 PB18.1421.29 =PB17.4216.43  
6Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7720.22
  
 PB
 
16.08 PB17.95 PB17.8119.33 PB19.84 PB20.22 PB  
P12 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM11.27
Q
  
 PB
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.51
  
 PB
3Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja11.74
  
 PB
4Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190011.79
  
 PB
5Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF11.82
  
 PB
6Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja11.95
  
 
7Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7712.12
  
 
8Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM12.16
  
 
P12 600 m    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1:53.79
  
 
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK771:56.99
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.46
+0.4
  
 PB
 
4.41 PB
 0.6
4.46 PB
 0.4
4.44
 0.8
4.39
 1.3
4.38
 0.5
4.29
 -1.0
  
2Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19004.41
-0.7
  
 PB
 
  X
 0.0
4.25 PB
 0.3
4.41 PB
 -0.7
4.34
 -0.2
4.16
 1.3
4.22
 1.0
  
3Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF4.33
+0.1
  
 PB
 
4.31 PB
 0.5
4.22
 0.5
4.33 PB
 0.1
4.23
 0.7
4.32
 1.1
4.25
 0.2
  
4Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja4.29
-0.4
  
 PB
 
4.23 PB
 0.8
4.06
 -1.3
3.98
 1.3
4.29 PB
 -0.4
  –
 0.0
  –
 0.0
  
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM4.06
-1.4
  
 PB
 
4.06 PB
 -1.4
3.93
 0.4
3.89
 0.0
3.95
 -0.6
  –
 0.0
  –
 0.0
  
6Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.05
-0.1
  
 PB
 
4.01 PB
 0.2
4.05 PB
 -0.1
3.87
 0.0
3.81
 -0.3
3.88
 0.0
3.80
 -0.1
  
7Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF4.02
-0.5
  
 PB
 
4.02 PB
 -0.5
4.01
 -0.4
3.92
 0.6
3.63
 0.6
3.53
 1.9
3.87
 1.0
  
8Marie SchwartzMarie Schwartz ('09)3.85
0.0
  
 PB
 
3.82 PB
 0.4
3.85 PB
 0.0
3.74
 0.0
3.62
 -0.1
3.68
 0.1
3.80
 -0.3
  
9Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM3.80
+0.5
  
 
 
3.80
 0.5
3.62
 0.3
3.77
 0.0
     
10Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja3.17
-0.6
  
 PB
 
3.17 PB
 -0.6
2.86
 0.8
3.07
 0.0
     
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM24.01
  
 
 
23.1921.5723.3824.0122.4823.31  
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM23.30
  
 PB
 
18.3923.30 PB22.1321.6220.2722.69  
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM23.12
  
 
 
22.4320.5220.47  X22.3623.12  
4Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja20.75
  
 PB
 
19.22 PB20.75 PB18.4220.3617.3816.94  
5Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190013.84
  
 PB
 
  X11.70 PB11.1013.84 PB13.4910.51  
P12 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Randers Sportsklub Freja (Atletik) Randers Sportsklub Freja (Atletik)  48.67
  
 
  Alberte Kristensen, Marie Voldum Schwartz, Silje Larsen, Ingeborg Andersen
D11 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja2.90
  
 
 
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
XXX
     

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg