Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Tårnby: Tårnby M/L-3 22.6.2021
Tårnby Stadion
Vælg mænd discipliner
1500 m
5000 m
Vælg kvinder discipliner
5000 m
M 1500 m
Finale A
Finale
1
Kasper Pontoppidan Jensen
Kasper Pontoppidan Jensen ('99)
99
BAC
4:09.4h
PB
2
Hjalte Dalskov
Hjalte Dalskov ('05)
05
BAC
4:13.1h
3
Mukhtar Isaq Ibrahim
Mukhtar Isaq Ibrahim ('94)
94
Sparta
4:17.0h
SB
4
Mohamed Hersi
Mohamed Hersi ('94)
94
Frederiksberg IF
4:20.2h
5
Bjarke Norre Rasmussen
Bjarke Norre Rasmussen ('03)
03
Team DistanceRunning.dk
4:23.2h
PB
6
Daniel Smith Kjergaard
Daniel Smith Kjergaard ('03)
03
BAC
4:24.2h
7
Jan Jakubicek
Jan Jakubicek ('96)
96
Sparta / CZE
4:28.1h
PB
8
Richard Dion Jensen
Richard Dion Jensen ('85)
85
Sparta
4:33.2h
SB
9
Jacob Rørdam Holm-Jørgensen
Jacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)
72
Sparta
4:51.3h
10
Marcus Ankær
Marcus Ankær ('01)
01
4:56.4h
PB
11
Claus Ankær
Claus Ankær ('71)
71
Amager AC
4:59.0h
SB
Daniel Røddik Lund
Daniel Røddik Lund ('06)
06
Amager AC
DNF
Peter Hærvig Rønning
Peter Hærvig Rønning ('91)
91
BAC
DNF
M 5000 m
Finale A
Finale
1
Emil Skovhøj
Emil Skovhøj ('91)
91
Amager AC
17:07.5h
2
Brandon Van Haeren
Brandon Van Haeren ('92)
92
KIF / CAN
17:20.5h
3
Daniel Sandstrøm
Daniel Sandstrøm ('84)
84
Amager AC
17:24.5h
PB
4
Simon Holst
Simon Holst ('98)
98
Amager AC
17:27.5h
5
Viktor Zøllner
Viktor Zøllner ('01)
01
17:27.8h
PB
6
Bjarke Norre Rasmussen
Bjarke Norre Rasmussen ('03)
03
Team DistanceRunning.dk
17:29.3h
7
Anders Lagergren
Anders Lagergren ('91)
91
PSF
17:30.8h
SB
8
Jesper Bollerslev Jensen
Jesper Bollerslev Jensen ('71)
71
Amager AC
19:17.1h
PB
9
Michael Smerdal
Michael Smerdal ('68)
68
Amager AC
19:21.5h
PB
10
Bjarne Rasmussen
Bjarne Rasmussen ('68)
68
Amager AC
22:07.8h
PB
Mohamed Hersi
Mohamed Hersi ('94)
94
Frederiksberg IF
DNF
Henrik Gregersen
Henrik Gregersen ('80)
80
Amager AC
DNF
K 5000 m
Finale A
Finale
1
Karina Klok
Karina Klok ('92)
92
Amager AC
19:07.3h
SB
2
Stine Andersen
Stine Andersen ('74)
74
Amager AC
22:42.5h
SB
3
Karola Hansen
Karola Hansen ('75)
75
25:07.5h
PB
4
Anna Rosen
Anna Rosen ('73)
73
25:12.7h
PB
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne
28.10
Aalborg
Regionsstævne Nordjylland