Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Nåle- og regionsstævne 21.6.2021
Aabenraa Stadion

M 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik12.17
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik5.81
+0.3
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik31.61
  
 SB
M30 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik11.86
  
 PB
D19 800 m    

Finale A

Finale
1Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 2:21.4h
  
 PB
D17 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Joshua CullingfordJoshua Cullingford ('04)Vidar Atletik12.35
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Joshua CullingfordJoshua Cullingford ('04)Vidar Atletik1.60
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Joshua CullingfordJoshua Cullingford ('04)Vidar Atletik5.59
+0.2
  
 PB
P17 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 13.86
  
 PB
P17 800 m    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2:44.0h
  
 SB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.40
  
 
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.83
+0.6
  
 SB
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 3.90
+0.3
  
 SB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF28.72
  
 PB
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 13.74
  
 PB
D15 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF12.88
  
 PB
2Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 14.29
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF2:29.8h
  
 PB
2Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:30.1h
  
 PB
3Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF2:49.4h
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF4.86
+0.4
  
 PB
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF4.05
+0.3
  
 PB
3Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 3.68
+0.3
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 5.32
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF23.86
  
 SB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF32.47
  
 PB
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF27.15
  
 PB
P15 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF14.51
  
 PB
2Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF15.79
  
 PB
3Anna Lea Zippora Leth SchmidtAnna Lea Zippora Leth Schmidt ('07)Haderslev IF16.25
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Anna Lea Zippora Leth SchmidtAnna Lea Zippora Leth Schmidt ('07)Haderslev IF3:09.0h
  
 PB
2Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF3:10.5h
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 4.02
+0.6
  
 PB
2Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF3.93
+0.2
  
 PB
3Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF3.80
+0.7
  
 PB
4Anna Lea Zippora Leth SchmidtAnna Lea Zippora Leth Schmidt ('07)Haderslev IF3.15
+0.3
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF10.07
  
 PB
1Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 7.40
  
 PB
2Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF6.92
  
 PB
3Anna Lea Zippora Leth SchmidtAnna Lea Zippora Leth Schmidt ('07)Haderslev IF5.79
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 19.43
  
 SB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 24.74
  
 PB
2Anna Lea Zippora Leth SchmidtAnna Lea Zippora Leth Schmidt ('07)Haderslev IF16.53
  
 PB
3Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF14.78
  
 PB
4Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF13.20
  
 PB
D13 80 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik14.90
  
 PB
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF15.29
  
 PB
3Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 18.99
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF1.00
  
 SB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 2.70
+0.4
  
 PB
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF2.65
+0.4
  
 PB
3Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik2.60
0.0
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik6.71
  
 PB
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF5.75
  
 PB
3Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 4.08
  
 PB
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik19.94
  
 SB
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik18.80
  
 PB
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF10.64
  
 SB
3Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 10.52
  
 PB
P13 80 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF11.63
  
 
2Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF11.69
  
 PB
3Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf12.20
  
 SB
4Paula F PedersenPaula F Pedersen ('08)Aabenraa IG 12.72
  
 SB
7Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF14.37
  
 PB
8Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 14.78
  
 SB
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Simone Skødt-EriksenSimone Skødt-Eriksen ('08)12.88
  
 PB
2Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 13.45
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Simone Skødt-EriksenSimone Skødt-Eriksen ('08)2:50.1h
  
 PB
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 3:25.2h
  
 SB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 1.40
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 4.25
+0.4
  
 PB
2Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf4.20
+0.4
  
 PB
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF4.18
+0.5
  
 
4Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF4.16
+0.2
  
 PB
5Paula F PedersenPaula F Pedersen ('08)Aabenraa IG 4.14
+0.3
  
 PB
6Simone Skødt-EriksenSimone Skødt-Eriksen ('08)3.60
+0.2
  
 PB
7Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 3.46
+0.7
  
 PB
8Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 3.30
+0.1
  
 PB
9Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF2.92
+0.3
  
 PB
P13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 8.70
+0.3
  
 PB
2Paula F PedersenPaula F Pedersen ('08)Aabenraa IG 7.75
+0.4
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 9.18
  
 PB
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 8.97
  
 PB
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF8.29
  
 
4Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF8.11
  
 PB
5Simone Skødt-EriksenSimone Skødt-Eriksen ('08)8.08
  
 PB
6Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF7.35
  
 PB
7Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf7.32
  
 PB
8Paula F PedersenPaula F Pedersen ('08)Aabenraa IG 6.44
  
 PB
9Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 6.31
  
 PB
P13 Discus Throw (0.6kg)    

Finale A

Finale
1Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 18.75
  
 PB
2Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF12.96
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 21.68
  
 PB
2Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 20.02
  
 PB
3Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf17.32
  
 SB
4Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF12.53
  
 PB
D12 80 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 13.69
  
 PB
D12 800 m    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 2:55.6h
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 3.65
+0.5
  
 PB
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 4.47
  
 PB
P12 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF12.01
  
 
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)13.16
  
 PB
3Mai Bring-NielsenMai Bring-Nielsen ('09)14.93
  
 PB
P12 800 m    

Finale A

Finale
1Emmely Holm-JensenEmmely Holm-Jensen ('09)Aabenraa IG 3:35.0h
  
 PB
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF1.20
  
 
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)1.15
  
 PB
3Mai Bring-NielsenMai Bring-Nielsen ('09)1.00
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF4.28
+0.3
  
 
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)3.60
+0.4
  
 PB
3Mai Bring-NielsenMai Bring-Nielsen ('09)2.70
+0.3
  
 PB
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.75
  
 PB
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)6.19
  
 PB
3Mai Bring-NielsenMai Bring-Nielsen ('09)5.07
  
 PB
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF15.10
  
 PB
2Mai Bring-NielsenMai Bring-Nielsen ('09)6.90
  
 PB
D11 60 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Elias Khassouk
Elias Khassouk ('10)
9.81
  
 PB
2
Anders Bech Michelsen
Anders Bech Michelsen ('10)
Aabenraa IG 10.15
  
 PB
3
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 10.62
  
 PB
4
Gustav Mailand Jensen
Gustav Mailand Jensen ('10)
10.64
  
 PB
5
Christian Byriel Seeberg
Christian Byriel Seeberg ('10)
10.68
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 2:09.4h
  
 PB
2
Elias Khassouk
Elias Khassouk ('10)
2:27.1h
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Elias Khassouk
Elias Khassouk ('10)
1.15
  
 PB
2
Anders Bech Michelsen
Anders Bech Michelsen ('10)
Aabenraa IG 1.10
  
 =PB
3
Christian Byriel Seeberg
Christian Byriel Seeberg ('10)
0.90
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Anders Bech Michelsen
Anders Bech Michelsen ('10)
Aabenraa IG 3.58 w
w
  
 
2
Elias Khassouk
Elias Khassouk ('10)
3.48 w
w
  
 
3
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 3.42 w
w
  
 
4
Gustav Mailand Jensen
Gustav Mailand Jensen ('10)
3.22 w
w
  
 
5
Christian Byriel Seeberg
Christian Byriel Seeberg ('10)
3.09 w
w
  
 
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Anders Bech Michelsen
Anders Bech Michelsen ('10)
Aabenraa IG 6.81
  
 PB
2
Elias Khassouk
Elias Khassouk ('10)
6.23
  
 PB
3
Gustav Mailand Jensen
Gustav Mailand Jensen ('10)
5.85
  
 PB
4
Christian Byriel Seeberg
Christian Byriel Seeberg ('10)
5.29
  
 PB
5
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 4.32
  
 PB
D11 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Gustav Mailand Jensen
Gustav Mailand Jensen ('10)
31.32
  
 PB
2
Elias Khassouk
Elias Khassouk ('10)
31.11
  
 PB
3
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 20.58
  
 PB
4
Christian Byriel Seeberg
Christian Byriel Seeberg ('10)
15.32
  
 PB
P11 60 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Lea Jensen
Lea Jensen ('10)
9.91
  
 PB
2
Caroline Kliver
Caroline Kliver ('10)
Haderslev IF10.25
  
 PB
3
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 11.23
  
 PB
4
Lærke Andersen
Lærke Andersen ('10)
11.31
  
 PB
5
Emma Knudby
Emma Knudby ('10)
11.54
  
 PB
6
Kamilla Køhler
Kamilla Køhler ('10)
11.88
  
 PB
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Astrid Thygesen
Astrid Thygesen ('10)
HSUF 10.04
  
 PB
2
Carla Maria Monke
Carla Maria Monke ('10)
Haderslev IF10.05
  
 PB
3
Isabella Pm Møller
Isabella Pm Møller ('10)
10.27
  
 PB
4
Leia Diemer
Leia Diemer ('10)
10.58
  
 PB
5
Helene Andersen
Helene Andersen ('10)
11.19
  
 PB
6
Gry Koch-Hørlyck
Gry Koch-Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 11.43
  
 SB
7
Freja Andersen
Freja Andersen ('10)
11.75
  
 PB
8
Lina Lagoni
Lina Lagoni ('10)
12.38
  
 PB
P11 600 m    

Finale A

Finale
1
Lea Jensen
Lea Jensen ('10)
2:29.3h
  
 PB
2
Astrid Thygesen
Astrid Thygesen ('10)
HSUF 2:33.9h
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Astrid Thygesen
Astrid Thygesen ('10)
HSUF 1.10
  
 PB
2
Lea Jensen
Lea Jensen ('10)
1.05
  
 PB
3
Isabella Pm Møller
Isabella Pm Møller ('10)
1.00
  
 PB
4
Carla Maria Monke
Carla Maria Monke ('10)
Haderslev IF0.95
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Astrid Thygesen
Astrid Thygesen ('10)
HSUF 3.34
-0.2
  
 PB
2
Carla Maria Monke
Carla Maria Monke ('10)
Haderslev IF3.29
-0.4
  
 PB
3
Caroline Kliver
Caroline Kliver ('10)
Haderslev IF3.27
-0.2
  
 PB
4
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 2.99
-0.4
  
 PB
5
Lea Jensen
Lea Jensen ('10)
2.98
-0.4
  
 PB
6
Gry Koch-Hørlyck
Gry Koch-Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 2.96
-0.2
  
 PB
7
Lærke Andersen
Lærke Andersen ('10)
2.90
-0.3
  
 PB
8
Isabella Pm Møller
Isabella Pm Møller ('10)
2.79
-0.4
  
 PB
9
Emma Knudby
Emma Knudby ('10)
2.76
-0.3
  
 PB
10
Leia Diemer
Leia Diemer ('10)
2.74
-0.1
  
 PB
11
Helene Andersen
Helene Andersen ('10)
2.72
-0.1
  
 PB
12
Freja Andersen
Freja Andersen ('10)
2.47
-0.2
  
 PB
13
Kamilla Køhler
Kamilla Køhler ('10)
2.42
-0.4
  
 PB
14
Lina Lagoni
Lina Lagoni ('10)
2.35
-0.3
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Caroline Kliver
Caroline Kliver ('10)
Haderslev IF6.70
  
 PB
2
Astrid Thygesen
Astrid Thygesen ('10)
HSUF 6.40
  
 PB
3
Lea Jensen
Lea Jensen ('10)
5.61
  
 PB
4
Gry Koch-Hørlyck
Gry Koch-Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 5.42
  
 SB
5
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 5.01
  
 PB
6
Kamilla Køhler
Kamilla Køhler ('10)
4.76
  
 PB
7
Isabella Pm Møller
Isabella Pm Møller ('10)
4.52
  
 PB
8
Helene Andersen
Helene Andersen ('10)
4.29
  
 PB
9
Carla Maria Monke
Carla Maria Monke ('10)
Haderslev IF4.22
  
 PB
10
Leia Diemer
Leia Diemer ('10)
3.87
  
 PB
11
Freja Andersen
Freja Andersen ('10)
3.52
  
 PB
12
Emma Knudby
Emma Knudby ('10)
3.31
  
 PB
13
Lærke Andersen
Lærke Andersen ('10)
3.23
  
 PB
P11 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Gry Koch-Hørlyck
Gry Koch-Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 22.88
  
 PB
2
Caroline Kliver
Caroline Kliver ('10)
Haderslev IF19.78
  
 PB
3
Isabella Pm Møller
Isabella Pm Møller ('10)
16.12
  
 PB
4
Leia Diemer
Leia Diemer ('10)
15.95
  
 PB
5
Lina Lagoni
Lina Lagoni ('10)
14.98
  
 PB
6
Kamilla Køhler
Kamilla Køhler ('10)
14.56
  
 PB
7
Carla Maria Monke
Carla Maria Monke ('10)
Haderslev IF13.03
  
 PB
8
Helene Andersen
Helene Andersen ('10)
11.83
  
 PB
9
Emma Knudby
Emma Knudby ('10)
10.27
  
 PB
D10 60 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 10.20
  
 PB
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 10.61
  
 PB
3
Emil Holm Maimburg
Emil Holm Maimburg ('11)
Haderslev IF10.66
  
 PB
4
Christoffer Mailand Jensen
Christoffer Mailand Jensen ('11)
11.22
  
 PB
5
Karl Emil Blunck
Karl Emil Blunck ('11)
Haderslev IF11.93
  
 PB
6
Terkil J Kraack
Terkil J Kraack ('11)
12.17
  
 PB
D10 600 m    

Finale A

Finale
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 2:13.2h
  
 PB
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 2:14.1h
  
 PB
3
Emil Holm Maimburg
Emil Holm Maimburg ('11)
Haderslev IF2:16.9h
  
 PB
4
Karl Emil Blunck
Karl Emil Blunck ('11)
Haderslev IF2:42.6h
  
 PB
D10 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 1.15
  
 PB
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 0.90
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 3.72 w
w
  
 
2
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 3.58 w
w
  
 
3
Emil Holm Maimburg
Emil Holm Maimburg ('11)
Haderslev IF3.30 w
w
  
 
4
Christoffer Mailand Jensen
Christoffer Mailand Jensen ('11)
3.05 w
w
  
 
5
Terkil J Kraack
Terkil J Kraack ('11)
2.70 w
w
  
 
6
Karl Emil Blunck
Karl Emil Blunck ('11)
Haderslev IF2.63 w
w
  
 
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Emil Holm Maimburg
Emil Holm Maimburg ('11)
Haderslev IF6.80
  
 PB
2
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 4.94
  
 PB
3
Terkil J Kraack
Terkil J Kraack ('11)
4.36
  
 PB
4
Christoffer Mailand Jensen
Christoffer Mailand Jensen ('11)
4.20
  
 PB
5
Karl Emil Blunck
Karl Emil Blunck ('11)
Haderslev IF4.14
  
 PB
D10 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Emil Holm Maimburg
Emil Holm Maimburg ('11)
Haderslev IF33.90
  
 PB
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 30.72
  
 PB
3
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 29.64
  
 PB
4
Karl Emil Blunck
Karl Emil Blunck ('11)
Haderslev IF19.07
  
 PB
5
Christoffer Mailand Jensen
Christoffer Mailand Jensen ('11)
15.92
  
 PB
6
Terkil J Kraack
Terkil J Kraack ('11)
12.86
  
 PB
P10 60 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF9.83
  
 PB
2
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
10.29
  
 PB
3
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 10.45
  
 PB
4
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
10.68
  
 PB
5
Frida Kirstine Rasmussen
Frida Kirstine Rasmussen ('11)
Haderslev IF10.87
  
 PB
6
Leonora Hørlyck
Leonora Hørlyck ('11)
10.96
  
 PB
7
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 11.00
  
 PB
8
Nicoline Andersen
Nicoline Andersen ('11)
12.30
  
 PB
P10 600 m    

Finale A

Finale
1
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 2:14.7h
  
 PB
2
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF2:23.5h
  
 SB
3
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
2:26.8h
  
 PB
4
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
2:28.0h
  
 PB
5
Frida Kirstine Rasmussen
Frida Kirstine Rasmussen ('11)
Haderslev IF2:43.8h
  
 PB
P10 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF1.00
  
 =PB
2
Nicoline Andersen
Nicoline Andersen ('11)
0.95
  
 PB
3
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
0.90
  
 PB
3
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 0.90
  
 PB
3
Leonora Hørlyck
Leonora Hørlyck ('11)
0.90
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 3.58 w
w
  
 
2
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
3.44 w
w
  
 
3
Frida Kirstine Rasmussen
Frida Kirstine Rasmussen ('11)
Haderslev IF3.10 w
w
  
 
4
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 2.90 w
w
  
 
5
Leonora Hørlyck
Leonora Hørlyck ('11)
2.80 w
w
  
 
6
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
2.69 w
w
  
 
7
Nicoline Andersen
Nicoline Andersen ('11)
2.44 w
w
  
 
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Nicoline Andersen
Nicoline Andersen ('11)
5.91
  
 PB
2
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF5.56
  
 PB
3
Frida Kirstine Rasmussen
Frida Kirstine Rasmussen ('11)
Haderslev IF5.22
  
 PB
4
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
4.77
  
 PB
5
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
4.52
  
 PB
6
Leonora Hørlyck
Leonora Hørlyck ('11)
4.16
  
 PB
7
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 3.94
  
 PB
8
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 3.00
  
 SB
P10 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Nicoline Andersen
Nicoline Andersen ('11)
26.58
  
 PB
2
Frida Kirstine Rasmussen
Frida Kirstine Rasmussen ('11)
Haderslev IF21.51
  
 PB
3
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF20.47
  
 PB
4
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
14.80
  
 PB
5
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 14.33
  
 PB
D9 40 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Frederik Byriel Seeberg
Frederik Byriel Seeberg ('12)
7.73
  
 PB
2
Simon Knudby
Simon Knudby ('12)
7.76
  
 PB
3
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 7.92
  
 SB
4
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF8.05
  
 PB
5
Aske Pankoke
Aske Pankoke ('12)
Vidar Atletik9.63
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF7.74
  
 PB
D9 600 m    

Finale A

Finale
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF2:19.1h
  
 PB
2
Frederik Byriel Seeberg
Frederik Byriel Seeberg ('12)
2:35.9h
  
 PB
3
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 2:59.1h
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF3.09 w
w
  
 
2
Aske Pankoke
Aske Pankoke ('12)
Vidar Atletik2.88 w
w
  
 
3
Frederik Byriel Seeberg
Frederik Byriel Seeberg ('12)
2.78 w
w
  
 
4
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF2.72 w
w
  
 
5
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 2.70 w
w
  
 
6
Simon Knudby
Simon Knudby ('12)
2.69 w
w
  
 
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF5.33
  
 PB
2
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 5.15
  
 SB
3
Simon Knudby
Simon Knudby ('12)
4.36
  
 PB
4
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF3.60
  
 PB
5
Frederik Byriel Seeberg
Frederik Byriel Seeberg ('12)
3.52
  
 PB
6
Aske Pankoke
Aske Pankoke ('12)
Vidar Atletik2.81
  
 PB
D9 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF28.92
  
 PB
1
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 28.92
  
 PB
3
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF25.24
  
 PB
4
Simon Knudby
Simon Knudby ('12)
23.83
  
 PB
5
Frederik Byriel Seeberg
Frederik Byriel Seeberg ('12)
13.46
  
 PB
6
Aske Pankoke
Aske Pankoke ('12)
Vidar Atletik9.40
  
 PB
P9 40 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik7.71
  
 PB
2
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
7.77
  
 PB
3
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 7.80
  
 PB
4
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
8.58
  
 PB
5
Sophia Provost
Sophia Provost ('12)
8.63
  
 PB
6
Sigrid Koch-Hørlyck
Sigrid Koch-Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 9.15
  
 SB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 7.91
  
 PB
2
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF8.04
  
 PB
3
Isabella Bosack
Isabella Bosack ('12)
8.44
  
 PB
4
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
8.91
  
 PB
5
Clara-Sofie Qvortrup
Clara-Sofie Qvortrup ('12)
8.97
  
 PB
6
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
10.28
  
 PB
P9 600 m    

Finale A

Finale
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 2:34.3h
  
 PB
2
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik2:36.2h
  
 PB
3
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
2:40.8h
  
 PB
4
Isabella Bosack
Isabella Bosack ('12)
3:05.4h
  
 PB
5
Sigrid Koch-Hørlyck
Sigrid Koch-Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 3:05.8h
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
3.00 w
w
  
 
2
Sophia Provost
Sophia Provost ('12)
2.98 w
w
  
 
3
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik2.90 w
w
  
 
4
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 2.86 w
w
  
 
5
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 2.52 w
w
  
 
6
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
2.47 w
w
  
 
7
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF2.44 w
w
  
 
8
Isabella Bosack
Isabella Bosack ('12)
2.36 w
w
  
 
9
Sigrid Koch-Hørlyck
Sigrid Koch-Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 2.35 w
w
  
 
10
Clara-Sofie Qvortrup
Clara-Sofie Qvortrup ('12)
1.98 w
w
  
 
11
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
1.92 w
w
  
 
12
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
1.42 w
w
  
 
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 4.18
  
 PB
2
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
3.84
  
 PB
3
Sophia Provost
Sophia Provost ('12)
3.78
  
 PB
4
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
3.60
  
 PB
5
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 3.59
  
 PB
6
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF3.50
  
 PB
7
Isabella Bosack
Isabella Bosack ('12)
3.11
  
 PB
8
Clara-Sofie Qvortrup
Clara-Sofie Qvortrup ('12)
2.87
  
 PB
9
Sigrid Koch-Hørlyck
Sigrid Koch-Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 2.80
  
 PB
10
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
2.58
  
 PB
P9 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik24.62
  
 PB
2
Isabella Bosack
Isabella Bosack ('12)
18.60
  
 PB
3
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
14.87
  
 PB
4
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
14.46
  
 PB
5
Sophia Provost
Sophia Provost ('12)
14.25
  
 PB
6
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF13.00
  
 PB
7
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
12.73
  
 PB
8
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 9.42
  
 PB
9
Clara-Sofie Qvortrup
Clara-Sofie Qvortrup ('12)
7.55
  
 PB
10
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
4.85
  
 PB
D8 40 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF7.71
  
 PB
2
Valdemar Hørlyck
Valdemar Hørlyck ('13)
7.76
  
 PB
3
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik7.99
  
 PB
4
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 8.06
  
 PB
5
Victor Provost
Victor Provost ('13)
8.22
  
 PB
D8 600 m    

Finale A

Finale
1
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2:27.5h
  
 PB
2
Valdemar Hørlyck
Valdemar Hørlyck ('13)
2:28.6h
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Hørlyck
Valdemar Hørlyck ('13)
2.67 w
w
  
 
2
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik2.58 w
w
  
 
3
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF2.56 w
w
  
 
4
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2.55 w
w
  
 
5
Victor Provost
Victor Provost ('13)
1.95 w
w
  
 
D8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Hørlyck
Valdemar Hørlyck ('13)
4.89
  
 PB
2
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF4.62
  
 PB
3
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik4.32
  
 PB
4
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 3.89
  
 PB
5
Victor Provost
Victor Provost ('13)
3.62
  
 PB
D8 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Valdemar Hørlyck
Valdemar Hørlyck ('13)
26.70
  
 PB
2
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF22.07
  
 PB
3
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik14.95
  
 PB
4
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 14.26
  
 PB
5
Victor Provost
Victor Provost ('13)
11.37
  
 PB
P8 40 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
7.75
  
 PB
2
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik8.13
  
 PB
3
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 8.43
  
 PB
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 8.52
  
 PB
5
Tilde Jessen
Tilde Jessen ('13)
8.59
  
 PB
6
Anna K Jeldgaard Nielsen
Anna K Jeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 8.76
  
 PB
P8 600 m    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2:47.2h
  
 PB
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
2.62 w
w
  
 
2
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik2.50 w
w
  
 
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.42 w
w
  
 
4
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2.38 w
w
  
 
5
Tilde Jessen
Tilde Jessen ('13)
2.36 w
w
  
 
6
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 2.25 w
w
  
 
7
Cecilie Kjeldgaard Nielsen
Cecilie Kjeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 2.18 w
w
  
 
8
Anna K Jeldgaard Nielsen
Anna K Jeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 1.95 w
w
  
 
P8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik4.17
  
 PB
2
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 3.74
  
 PB
3
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF3.58
  
 PB
4
Tilde Jessen
Tilde Jessen ('13)
3.18
  
 PB
5
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 3.04
  
 PB
6
Ida Bram
Ida Bram ('13)
2.77
  
 PB
7
Anna K Jeldgaard Nielsen
Anna K Jeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 2.76
  
 PB
8
Cecilie Kjeldgaard Nielsen
Cecilie Kjeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 2.34
  
 PB
P8 Ball throw (300g)    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF15.05
  
 PB
2
Ida Bram
Ida Bram ('13)
13.46
  
 PB
3
Tilde Jessen
Tilde Jessen ('13)
13.00
  
 PB
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 10.67
  
 PB
5
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik9.02
  
 PB
6
Anna K Jeldgaard Nielsen
Anna K Jeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 8.67
  
 PB
7
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 8.08
  
 PB
8
Cecilie Kjeldgaard Nielsen
Cecilie Kjeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 5.86
  
 PB
D7 40 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 9.20
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 1.89 w
w
  
 
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 2.57
  
 PB
M40 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Jens Chr. JensenJens Chr. Jensen ('79)Vidar Atletik12.80
  
 SB

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg