Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Løbe/springstævne Master Træningssamling 3.7.2021
Aabenraa stadion

M 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA14.84
  
 PB
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja15.13
  
 SB
3Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta16.54
  
 SB
4Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF18.68
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF1:28.36
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1André Friis MøllerAndré Friis Møller ('68)NG&IF 6:03.78
  
 SB
2Jens Jørgen EriksenJens Jørgen Eriksen ('54)Dianalund IF6:13.08
  
 SB
3Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA6:15.38
  
 PB
4David StubbingsDavid Stubbings ('58)DELTA6:30.33
  
 PB
K 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM18.69
  
 SB
2Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM20.40
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne1:25.51
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød6:01.38
  
 SB
2Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne6:10.63
  
 SB
M60 100m Hurdles (84cm, 8m)    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød21.07
  
 PB
M60 Højdespring    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.45
  
 SB
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
 XO
1.40 =SB
 XO
1.45 SB
 XO
1.50
XXX
  
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
M60 Længdespring    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja3.90
0.0
  
 SB
 
3.54
 -0.3
  X
 0.0
3.81
 -0.1
3.90 SB
 0.0
3.80
 -0.2
  X
 0.0
  
M65 100m Hurdles (84cm, 8m)    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA21.88
  
 
M65 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta1.30
  
 =SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =SB
  O
1.35
XXX
   
M65 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta3.94
0.0
  
 SB
 
3.79
 -0.2
3.94 SB
 0.0
3.76
 -0.3
3.94 =SB
 -0.1
3.58
 0.0
  X
 0.0
  
K70 80m Hurdles, 68 cm    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM21.19
  
 PB
K75 80m Hurdles, 68 cm    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande21.64
  
 PB

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg