Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: DM og DMU kastemangekamp og vægtkast 21‐22.8.2021
Bagsværd Atletik Stadion og kastegård

M Kaste 5-kamp    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM3812
  
 PB
 
59,4113,8041,3954,8618,02
2Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM3628
  
 SB
 
60,2413,6944,4538,1117,89
3Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF3005
  
 SB
 
41,8514,9440,1234,3513,50
4Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM2712
  
 PB
 
44,7711,8032,6632,7013,94
5Christopher H. JensenChristopher H. Jensen ('97)Sparta2492
  
 PB
 
24,9114,2835,1843,249,46
6Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2230
  
 
 
33,9410,6028,5836,0810,34
K Kaste 5-kamp    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Odense Atletik 3977
  
NR PB
 
60,7811,6235,3634,7518,74
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3440
  
 SB
 
45,0814,0744,0925,0113,41
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF3113
  
 PB
 
40,8910,9732,2734,0913,86
M22 Kaste 5-kamp    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM3812
  
 PB
 
59,4113,8041,3954,8618,02
2Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM3628
  
 SB
 
60,2413,6944,4538,1117,89
3Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM2712
  
 PB
 
44,7711,8032,6632,7013,94
4Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2230
  
 
 
33,9410,6028,5836,0810,34
K22 Kaste 5-kamp    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Odense Atletik 3977
  
NR PB
 
60,7811,6235,3634,7518,74
2Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF3113
  
 PB
 
40,8910,9732,2734,0913,86
D19 Kaste 5-kamp D19    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM3455
  
 
 
60,6112,7337,7429,4020,30
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 3286
  
 PB
 
49,3712,9040,3740,7516,73
3Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA3143
  
 SB
 
40,6213,8940,0851,1013,12
4Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC2429
  
 PB
 
35,9410,8533,1034,0111,99
P19 Kaste 5-kamp P19    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF3383
  
 PB
 
11,0836,5145,3836,5116,19
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM2656
  
 PB
 
10,8027,2732,4727,2713,13
D17 Kaste 5-kamp D17    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 3723
  
 PB
 
47,5116,1949,3042,6817,67
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta3396
  
 PB
 
48,1114,3538,1356,4814,19
3Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik3347
  
 PB
 
52,7314,4137,1641,3516,18
4Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik3016
  
 PB
 
42,6912,3241,7339,7014,31
5Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM2658
  
 PB
 
50,8410,3532,2725,7914,60
6David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2001
  
 PB
 
23,9811,7132,0924,679,54
7Linus BangertLinus Bangert ('05)BAC1635
  
 PB
 
23,347,6526,1231,207,97
P17 Kaste 5-kamp P17    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM3620
  
 PB
 
55,0710,5230,7939,5416,20
2Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta3084
  
 SB
 
50,1110,5927,9427,9213,70
3Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC2628
  
 SB
 
45,509,9821,4315,3614,35
4Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC1928
  
 PB
 
22,169,1026,2124,897,82
D15 Kastefirekamp D15    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik1888
  
 PB
 
31,8612,4839,6223,95
2Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM1521
  
 PB
 
29,9710,1328,0026,73
P15 Kastefirekamp P15    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF2364
  
 PB
 
46,609,8835,1727,24
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM2288
  
 PB
 
44,919,4632,6429,29
3Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia1885
  
 PB
 
35,967,4628,2129,55
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik1767
  
 PB
 
23,239,4930,0729,07
5Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF1247
  
 PB
 
22,127,1414,7325,59
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF1231
  
 PB
 
21,716,2718,8524,35
M35 Kaste 5-kamp M35    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Kenneth Grundtmann LöweKenneth Grundtmann Löwe ('81)Herlev Atletik1576
  
 PB
 
22,968,5323,227,0627,8927,897,06
K35 Kaste 5-kamp K35    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3507
  
 PB
 
45,0844,1714,0713,3844,0941,2213,4112,5825,0124,3125,0124,3113,4112,58
M45 Kaste 5-kamp M40    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Carsten ClemmensenCarsten Clemmensen ('72)Herlev Atletik1711
  
 PB
 
18,409,0421,045,6825,5125,515,68
M50 Kaste 5-kamp M50    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik2179
  
 PB
 
18,469,0026,189,5940,4140,419,59
2Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 1925
  
 SB
 
30,379,0926,3611,18NMNM11,18
3Peter BankePeter Banke ('69)Esbjerg AM1672
  
 PB
 
20,857,9722,036,8227,1127,116,82
K50 Kaste 5-kamp K50    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik3970
  
 
 
34,7811,5934,6811,5837,2437,2411,58
M55 Kaste 5-kamp M50    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC3363
  
 SB
 
45,5310,9833,9014,4226,5526,5514,42
2Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 2906
  
 SB
 
37,159,1931,1911,2533,2933,2911,25
K55 Kaste 5-kamp K50    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas2390
  
 
 
26,546,5217,498,3016,8816,888,30
2Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 2232
  
 SB
 
29,956,9014,086,9113,3413,346,91
3Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC1817
  
 PB
 
20,4320,435,605,6015,7915,7914,705,745,7414,705,7414,7014,705,74
M60 Kaste 5-kamp M60    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM3752
  
 
 
47,2212,4844,9816,1225,8425,8416,12
2René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM3297
  
 
 
36,6310,9034,4314,9235,3935,3914,92
3Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM2801
  
 SB
 
40,866,9836,7014,8618,8518,8514,86
K60 Kaste 5-kamp K60    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød4051
  
 
 
36,729,2924,3812,4127,5127,5112,41
M65 Kaste 5-kamp M60    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM1940
  
 SB
 
21,528,2819,798,1218,1118,118,12
M70 Kaste 5-kamp M70    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 3700
  
 SB
 
39,6710,4033,9815,2430,4430,4415,24
2Gilbert JespersenGilbert Jespersen ('51)SG Atletik2780
  
 PB
 
24,948,7927,8011,8428,0128,0111,84
K70 Kaste 5-kamp K60    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC3234
  
 SB
 
23,867,1914,958,8314,8114,818,83
M75 Kaste 5-kamp M75    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3645
  
 
 
33,3033,3010,3710,3733,7333,7323,3212,9823,3212,9823,3212,98
M80 Kaste 5-kamp M80    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød2901
  
 PB
 
23,688,3920,737,7126,7126,717,71
M85 Kaste 5-kamp M80    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC3697
  
 SB
 
27,998,1221,7111,4220,1620,1611,42

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3