Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Gert Kærlin Tribute 2021 15.9.2021
Herlev Stadion

M 1000 m    

Finale A

Finale
1Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta2:32.36
  
 PB
2Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta2:32.60
  
 PB
3Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta2:39.78
  
 SB
4Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta2:43.70
  
 PB
5Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta2:43.95
  
 PB
6Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta2:46.06
  
 PB
7Martin Nedergaard ThomsenMartin Nedergaard Thomsen ('04)Sparta2:48.50
  
 PB
8William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta2:49.05
  
 PB
Finale B
1Michael PedersenMichael Pedersen ('73)Trongårdens IF 3:09.55
  
 SB
2Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC3:18.53
  
 SB
3Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC3:42.21
  
 SB
4Julie RosboJulie Rosbo ('66)BAC3:52.83
  
  K Mixed competition
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta8:46.82
  
 SB
2Peter RønningPeter Rønning ('91)BAC8:48.57
  
 PB
3Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne10:30.66
  
 SB
4Eelis SahlstenEelis Sahlsten ('07)Herlev Atletik10:54.83
  
 PB
5Niels ØstergaardNiels Østergaard ('01)BAC11:01.83
  
 PB
6Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik11:54.56
  
 PB
7Hannes SahlstenHannes Sahlsten ('05)Herlev Atletik / FIN12:16.61
  
 PB
8Naveed BaigNaveed Baig ('75)Blovstrød Løverne12:23.93
  
 PB
9Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne12:31.88
  
  K Mixed competition
Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC DNF
  
 
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC DNF
  
 
Finale B
1Kim NielsenKim Nielsen ('63)Herlev Atletik13:18.99
  
 PB
2René MortensenRené Mortensen ('71)Herlev Atletik13:49.48
  
 PB
3Henrik HobelHenrik Hobel ('64)Herlev Atletik14:47.29
  
 PB
4Mogens Bertram-NielsenMogens Bertram-Nielsen ('47)Herlev Atletik18:39.24
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta17:53.11
  
 
2David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik17:53.34
  
 PB
3Henrik JacobsenHenrik Jacobsen ('62)Rødovre AC19:35.39
  
 SB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.48
  
 
 
1.41
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.55
XXX
    
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik15.32
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik30.10
  
 
 
23.0528.5720.4830.1024.62  X  
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1
Mads Birkholm
Mads Birkholm ('10)
Herlev Atletik3:59.23
  
 PB
2
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik4:07.21
  
 PB
3
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik4:20.62
  
 PB
4Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik4:21.98
  
 PB
5
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik4:22.05
  
 PB
6
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik4:58.01
  
  K Mixed competition
7
Karla Grønbæk
Karla Grønbæk ('10)
Herlev Atletik5:01.73
  
  K Mixed competition
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik15.55
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.45
  
 PB
 
1.26
  O
1.31
  O
1.36
 XO
1.41 =PB
  O
1.45 PB
XXO
1.48
XXX
  
2Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.26
  
 PB
 
1.06
  O
1.11
  O
1.16 PB
  O
1.21 PB
  O
1.26 PB
 XO
1.31
XXX
  
3Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.26
  
 
 
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.26
XXO
1.31
XXX
   
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.31
  
 PB
 
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.26
  O
1.31 PB
  O
1.36
XXX
  
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik17.75
  
 PB
 
  X11.31 SB11.78 SB14.46 SB17.75 PB  X  
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik12.98
  
 
2
Mads Birkholm
Mads Birkholm ('10)
Herlev Atletik13.07
  
 PB
3
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik14.35
  
 PB
4
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik16.26
  
 SB
5
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik17.36
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik1.26
  
 PB
 
1.06
  O
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.26 PB
  O
1.31
XXX
  
2
Mads Birkholm
Mads Birkholm ('10)
Herlev Atletik1.11
  
 
 
1.01
  O
1.06
  O
1.11
  O
1.16
XXX
    
3
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik1.06
  
 
 
1.06
 XO
1.11
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik3.35
-2.8
  
 
 
3.35
 -2.8
       
2
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik3.34
-0.6
  
 
 
3.34
 -0.6
       
3
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik3.32
0.0
  
 PB
 
3.32 PB
 0.0
       
4
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik3.31
-1.0
  
 
 
3.31
 -1.0
       
5
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik2.67
0.0
  
 PB
 
2.67 PB
 0.0
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas8.85
  
 
 
8.558.858.84     
2
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik6.57
  
 PB
 
6.57 PB6.246.26     
3
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik6.31
  
 PB
 
6.31 PB5.216.30     
4
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik5.95
  
 PB
 
5.95 PB5.795.72     
5
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik3.90
  
 PB
 
  X  X3.90 PB     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas42.90
  
 PB
 
42.90 PB       
2
Mads Birkholm
Mads Birkholm ('10)
Herlev Atletik29.15
  
 
 
29.15       
3
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik28.25
  
 
 
28.25       
4
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik24.50
  
 PB
 
24.50 PB       
5
Asger Birkholm
Asger Birkholm ('11)
Herlev Atletik23.00
  
 PB
 
23.00 PB       
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik13.70
  
 PB
2
Karla Grønbæk
Karla Grønbæk ('10)
Herlev Atletik16.19
  
 PB
3
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik16.49
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik3.57
-0.6
  
 PB
 
3.57 PB
 -0.6
       
2
Karla Grønbæk
Karla Grønbæk ('10)
Herlev Atletik3.08
+1.0
  
 PB
 
3.08 PB
 1.0
       
3
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik2.79
+0.4
  
 
 
2.79
 0.4
       
4
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik2.48
-1.8
  
 
 
2.48
 -1.8
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Silja Hickman
Silja Hickman ('10)
Herlev Atletik4.90
  
 PB
 
4.84 PB4.90 PB4.35     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Karla Grønbæk
Karla Grønbæk ('10)
Herlev Atletik27.78
  
 PB
 
27.78 PB       
2
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik26.22
  
 PB
 
26.22 PB       
3
Sille Topp
Sille Topp ('11)
Herlev Atletik17.20
  
 
 
17.20       
4
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik12.15
  
 PB
 
12.15 PB       
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3:05.14
  
 PB
2
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik3:16.84
  
 PB
3
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik3:19.37
  
 PB
4
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik3:37.74
  
 PB
5
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik4:36.57
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.64 w
w
  
 
 
3.64
 0.0
       
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.63 w
w
  
 
 
3.63
 0.0
       
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik2.99 w
w
  
 
 
2.99 PB
 0.0
       
4
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik2.84 w
w
  
 
 
2.84 PB
 0.0
       
5
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik2.75 w
w
  
 
 
2.75
 0.0
       
6
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik2.55 w
w
  
 
 
2.55
 0.0
       
7
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik2.18 w
w
  
 
 
2.18 PB
 0.0
       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik33.45
  
 PB
 
33.45 PB       
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC25.36
  
 
 
25.36       
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik24.85
  
 PB
 
24.85 PB       
4
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik24.78
  
 PB
 
24.78 PB       
5
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik21.75
  
 
 
21.75       
6
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik21.04
  
 PB
 
21.04 PB       
7
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik9.93
  
 
 
9.93       
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik3:44.09
  
 PB
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik3:44.44
  
 PB
3
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik3:44.64
  
 SB
Lea Nielsen
Lea Nielsen ('14)
Herlev Atletik DNF
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik2.74 w
w
  
 
 
2.74 PB
 0.0
       
2
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik2.49 w
w
  
 
 
2.49
 0.0
       
3
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.36 w
w
  
 
 
2.36
 0.0
       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ida Dalslet
Ida Dalslet ('12)
Herlev Atletik20.10
  
 PB
 
20.10 PB       
2
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik6.67
  
 
 
6.67       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik2.58 w
w
  
 
 
2.58 PB
 0.0
       
2
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik2.18 w
w
  
 
 
2.18 PB
 0.0
       
3
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.98 w
w
  
 
 
1.98 PB
 0.0
       
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik15.42
  
 
 
15.4215.3113.41     
2
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik12.70
  
 PB
 
11.35 PB12.70 PB10.54     
3
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik10.94
  
 PB
 
10.94 PB6.947.72     
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik2.30 w
w
  
 
 
2.30
 0.0
       
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik16.38
  
 PB
 
16.38 PB15.8415.13     
2
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik15.98
  
 
 
15.9812.0014.78     
3
Lea Nielsen
Lea Nielsen ('14)
Herlev Atletik15.37
  
 PB
 
8.6810.2915.37 PB     
M45 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik20.78
  
 
 
18.30  X20.78  X  X20.47  
M50 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik26.53
  
 
 
  X24.5625.04  X  X26.53  
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64)Herlev Atletik21.96
  
 
 
  X20.7219.8420.7219.8521.96  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM43.29
  
 PB
 
43.29 PB37.6637.76  X  X   

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3