M 100 m 27.3. Vind: +1.3 Finale A Finale | 27.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 10.22 | PB | ||||||||||||
2 | Bryan Henderson Bryan Henderson ('97) | 97 | USA | 10.29 | |||||||||||||
3 | Demarius Smith Demarius Smith ('98) | 98 | USA | 10.33 | SB | ||||||||||||
4 | Emmanuel Yeboah Emmanuel Yeboah ('97) | 97 | GHA | 10.34 | SB | ||||||||||||
5 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 10.35 | PB | ||||||||||||
6 | Charles Lewis Charles Lewis | 00 | USA | 10.55 | SB | ||||||||||||
Indledende heats | 26.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 26.3. Vind: +4.5 | 26.3. | Vind: +4.5 | |||||||||||||||
1 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 10.03 | w | ||||||||||||
2 | Demarius Smith Demarius Smith ('98) | 98 | USA | 10.07 | w | ||||||||||||
3 | Antonio de la Cruz Antonio de la Cruz | USA | 10.22 | w | |||||||||||||
4 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 10.43 | w | ||||||||||||
5 | Jais Smith Jais Smith ('99) | 99 | USA | 10.59 | w | ||||||||||||
6 | Davontay Kennedy Davontay Kennedy | USA | 10.62 | w | |||||||||||||
7 | Jhavonte Perry Jhavonte Perry | USA | 10.63 | w | |||||||||||||
8 | Ian Braxton Ian Braxton ('97) | 97 | USA | 10.82 | w | ||||||||||||
Indledende 2 26.3. Vind: +2.3 | 26.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Charles Lewis Charles Lewis | 00 | USA | 10.51 | w | ||||||||||||
2 | Terry Brown Terry Brown | USA | 10.68 | w | |||||||||||||
Indledende 3 26.3. Vind: +4.1 | 26.3. | Vind: +4.1 | |||||||||||||||
1 | Tavarius Wright Tavarius Wright ('98) | 98 | USA | 10.06 | w | ||||||||||||
2 | Diamantae Griffin Diamantae Griffin ('99) | 99 | USA | 10.19 | w | ||||||||||||
3 | Dylan Brown Dylan Brown ('02) | 02 | USA | 10.20 | w | ||||||||||||
4 | Kris Brown Kris Brown | USA | 10.34 | w | |||||||||||||
5 | Caleb Hulbin Caleb Hulbin | USA | 10.41 | w | |||||||||||||
6 | Javin Arrington Javin Arrington | USA | 10.42 | w | |||||||||||||
7 | Dylan Kautz Dylan Kautz | USA | 10.47 | w | |||||||||||||
Indledende 4 26.3. Vind: +2.4 | 26.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Emmanuel Yeboah Emmanuel Yeboah ('97) | 97 | GHA | 10.34 | w | ||||||||||||
2 | Daniel Omah Daniel Omah | USA | 10.49 | w | |||||||||||||
3 | Ja'Micah Polk Ja'Micah Polk | USA | 10.63 | w | |||||||||||||
4 | Stadrian Taylor Stadrian Taylor | USA | 10.96 | w | |||||||||||||
Indledende 5 26.3. Vind: +0.3 | 26.3. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 10.36 | PB | ||||||||||||
2 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 10.45 | |||||||||||||
3 | Emmanuel Olie Emmanuel Olie | USA | 10.56 | PB | |||||||||||||
4 | Blake Hennesay Blake Hennesay | 00 | USA | 10.63 | SB | ||||||||||||
5 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 10.69 | SB | |||||||||||||
6 | Tellis Horne Tellis Horne | USA | 10.71 | SB | |||||||||||||
7 | Verrell McBride Verrell McBride | USA | 10.81 | PB | |||||||||||||
Indledende 6 26.3. Vind: +2.3 | 26.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Travis Collins Travis Collins ('96) | 96 | USA | 10.23 | w | ||||||||||||
2 | Kamden Jackson Kamden Jackson | 00 | USA | 10.26 | w | ||||||||||||
3 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 10.30 | w | ||||||||||||
4 | Treydarius Carr Treydarius Carr ('99) | 99 | USA | 10.50 | w | ||||||||||||
5 | Malcolm Croom Malcolm Croom | USA | 10.59 | w | |||||||||||||
6 | Chidera Agim Chidera Agim | USA | 10.61 | w | |||||||||||||
7 | Dennis Johnson Dennis Johnson | USA | 10.68 | w | |||||||||||||
Indledende 7 26.3. Vind: +1.8 | 26.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Bryan Henderson Bryan Henderson ('97) | 97 | USA | 10.29 | |||||||||||||
2 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 10.29 | PB | |||||||||||||
3 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 10.31 | PB | ||||||||||||
4 | Karlington Anunagba Karlington Anunagba ('01) | 01 | USA | 10.37 | PB | ||||||||||||
5 | Daniel Stokes Daniel Stokes ('97) | 97 | MEX | 10.40 | SB | ||||||||||||
6 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 10.55 | PB | ||||||||||||
7 | Malcolm Woods Malcolm Woods ('97) | 97 | USA | 10.67 | SB | ||||||||||||
8 | Shaun Gill Shaun Gill ('93) | 93 | BIZ | 10.76 | SB | ||||||||||||
9 | Elijah Pierson Elijah Pierson | USA | 10.95 | SB | |||||||||||||
Indledende 8 26.3. Vind: +1.5 | 26.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Benjamin Azamati Benjamin Azamati ('98) | 98 | GHA | 9.97 | AR | PB | |||||||||||
2 | TJ Brock TJ Brock ('98) | 98 | USA | 10.31 | SB | ||||||||||||
3 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 10.40 | PB | ||||||||||||
4 | Jack Marshall Jack Marshall | USA | 10.44 | PB | |||||||||||||
5 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 10.49 | SB | ||||||||||||
6 | Dennis Phillips Dennis Phillips | USA | 10.55 | PB | |||||||||||||
7 | Shandall Thomas Shandall Thomas ('97) | 97 | USA | 10.58 | SB | ||||||||||||
8 | Brailyn Johnson Brailyn Johnson | USA | 10.72 | PB | |||||||||||||
9 | Le Gari Daniels Le Gari Daniels ('99) | 99 | USA | 10.90 | |||||||||||||
M 200 m 27.3. Vind: +0.8 Finale A Finale | 27.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 19.81 | PB | ||||||||||||
2 | Devon Achane Devon Achane ('01) | 01 | USA | 20.31 | PB | ||||||||||||
3 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 20.31 | PB | ||||||||||||
4 | Chevannie Hanson Chevannie Hanson ('98) | 98 | JAM | 20.67 | PB | ||||||||||||
5 | Kamden Jackson Kamden Jackson | 00 | USA | 20.80 | PB | ||||||||||||
6 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 20.81 | SB | ||||||||||||
7 | Diamantae Griffin Diamantae Griffin ('99) | 99 | USA | 20.88 | PB | ||||||||||||
Christian Hamberlin Christian Hamberlin ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||||
Finale B 27.3. Vind: +1.3 | 27.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Brandon Carnes Brandon Carnes ('95) | 95 | USA | 20.22 | PB | ||||||||||||
2 | Aldrich Bailey Aldrich Bailey ('94) | 94 | USA | 20.35 | SB | ||||||||||||
3 | Bryce Robinson Bryce Robinson ('93) | 93 | USA | 20.64 | SB | ||||||||||||
4 | César Ramírez César Ramírez ('94) | 94 | MEX | 20.93 | SB | ||||||||||||
5 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 21.32 | SB | ||||||||||||
Finale C 27.3. Vind: +1.4 | 27.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Edrick Floréal Jr Edrick Floréal Jr ('95) | 95 | CAN | 20.29 | PB | ||||||||||||
2 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 20.65 | SB | ||||||||||||
3 | Cordero Gray Cordero Gray ('89) | 89 | USA | 21.02 | SB | ||||||||||||
4 | Ivan Eduardo Moreno Ivan Eduardo Moreno ('95) | 95 | MEX | 21.11 | SB | ||||||||||||
5 | Victor Pérez Victor Pérez ('94) | 94 | MEX | 21.30 | SB | ||||||||||||
6 | Charles Silmon Charles Silmon ('91) | 91 | USA | 21.42 | SB | ||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: -0.8 | 25.3. | Vind: -0.8 | |||||||||||||||
1 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 20.43 | SB | ||||||||||||
2 | Chevannie Hanson Chevannie Hanson ('98) | 98 | JAM | 20.92 | PB | ||||||||||||
3 | Kundai Maguranyanga Kundai Maguranyanga ('98) | 98 | ZIM | 21.05 | SB | ||||||||||||
4 | Auhmad Robinson Auhmad Robinson ('01) | 01 | USA | 21.07 | SB | ||||||||||||
5 | Hasani Barr Hasani Barr ('01) | 01 | USA | 21.31 | PB | ||||||||||||
6 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 21.63 | SB | ||||||||||||
7 | Terry Brown Terry Brown | USA | 21.76 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: +1.1 | 25.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Christian Hamberlin Christian Hamberlin ('99) | 99 | USA | 20.91 | PB | ||||||||||||
2 | Kamden Jackson Kamden Jackson | 00 | USA | 21.01 | PB | ||||||||||||
3 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 21.06 | SB | ||||||||||||
4 | Lance Broome Lance Broome | 00 | USA | 21.11 | |||||||||||||
5 | Quoi Ellis Quoi Ellis | 00 | USA | 21.64 | SB | ||||||||||||
6 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 21.82 | SB | ||||||||||||
7 | Delan Edwin Delan Edwin ('96) | 96 | LCA | 21.83 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: -0.3 | 25.3. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Devon Achane Devon Achane ('01) | 01 | USA | 20.72 | SB | ||||||||||||
2 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 21.00 | SB | ||||||||||||
3 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 21.12 | SB | ||||||||||||
4 | Ashton O'Conner Ashton O'Conner | USA | 21.18 | PB | |||||||||||||
5 | Charles Lewis Charles Lewis | 00 | USA | 21.22 | SB | ||||||||||||
6 | Treydarius Carr Treydarius Carr ('99) | 99 | USA | 21.74 | |||||||||||||
Indledende 4 25.3. Vind: -0.5 | 25.3. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 21.01 | SB | ||||||||||||
2 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 21.23 | |||||||||||||
3 | Jevaughn Powell Jevaughn Powell | 00 | JAM | 21.53 | SB | ||||||||||||
4 | Elijah Young Elijah Young ('98) | 98 | USA | 21.77 | SB | ||||||||||||
5 | Christian Lyon Christian Lyon ('98) | 98 | USA | 21.95 | SB | ||||||||||||
6 | Ian Braxton Ian Braxton ('97) | 97 | USA | 22.56 | SB | ||||||||||||
Indledende 5 25.3. Vind: -0.7 | 25.3. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Jonathan Jones Jonathan Jones ('99) | 99 | BAR | 21.43 | SB | ||||||||||||
2 | Kennedy Harrison Kennedy Harrison | 00 | USA | 21.51 | |||||||||||||
3 | Daniel Garland Daniel Garland | USA | 21.54 | PB | |||||||||||||
4 | Richard Kuykendoll Richard Kuykendoll ('99) | 99 | USA | 21.59 | PB | ||||||||||||
5 | Deanthony Nervis Deanthony Nervis | USA | 21.88 | ||||||||||||||
6 | Tellis Horne Tellis Horne | USA | 21.89 | SB | |||||||||||||
7 | Davontay Kennedy Davontay Kennedy | USA | 22.02 | ||||||||||||||
Indledende 6 25.3. Vind: +1.2 | 25.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Diamantae Griffin Diamantae Griffin ('99) | 99 | USA | 20.99 | PB | ||||||||||||
2 | Destine Scott Destine Scott | USA | 21.09 | PB | |||||||||||||
3 | Matt Nortje Matt Nortje ('02) | 02 | RSA | 21.19 | =PB | ||||||||||||
4 | Jordan Chopane Jordan Chopane | USA | 21.35 | PB | |||||||||||||
5 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 21.49 | SB | ||||||||||||
6 | Elijah Pierson Elijah Pierson | USA | 22.44 | SB | |||||||||||||
7 | Evan Nafe Evan Nafe | 00 | USA | 22.59 | SB | ||||||||||||
Indledende 7 25.3. Vind: +0.1 | 25.3. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 20.66 | SB | ||||||||||||
2 | Davonye Jones Davonye Jones | USA | 21.14 | PB | |||||||||||||
3 | Moyo Oyebamiji Moyo Oyebamiji | USA | 21.24 | PB | |||||||||||||
4 | Brock Appiah Brock Appiah ('99) | 99 | USA | 21.31 | |||||||||||||
5 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 21.33 | SB | ||||||||||||
6 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 21.36 | SB | ||||||||||||
7 | Shandall Thomas Shandall Thomas ('97) | 97 | USA | 21.65 | SB | ||||||||||||
Indledende 8 25.3. Vind: +0.6 | 25.3. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Jack Marshall Jack Marshall | USA | 21.20 | PB | |||||||||||||
2 | Steffin McCarter Steffin McCarter ('97) | 97 | USA | 21.47 | PB | ||||||||||||
3 | Jared Johnson Jared Johnson | USA | 21.51 | PB | |||||||||||||
4 | Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | 21.74 | PB | |||||||||||||
5 | Dylan Kautz Dylan Kautz | USA | 22.00 | PB | |||||||||||||
6 | Michael Samihamba Michael Samihamba | USA | 22.01 | SB | |||||||||||||
7 | Nathan Blackwell Nathan Blackwell | USA | 22.03 | ||||||||||||||
Indledende 9 25.3. Vind: +0.8 | 25.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Ala'Juwan Robinson Ala'Juwan Robinson ('01) | 01 | USA | 21.55 | SB | ||||||||||||
2 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 21.60 | |||||||||||||
3 | Eric Callaway Eric Callaway | USA | 21.69 | PB | |||||||||||||
4 | Keitron Boyd Keitron Boyd | USA | 21.96 | PB | |||||||||||||
5 | Virgil Steward Virgil Steward | USA | 22.03 | PB | |||||||||||||
6 | Alec'zander Townsley Alec'zander Townsley | USA | 22.44 | ||||||||||||||
Braden Jetton Braden Jetton | USA | DQ | |||||||||||||||
Indledende 10 25.3. Vind: -2.3 | 25.3. | Vind: -2.3 | |||||||||||||||
1 | Malcolm Croom Malcolm Croom | USA | 21.64 | SB | |||||||||||||
2 | Ivan Henry Ivan Henry ('96) | 96 | JAM | 21.66 | |||||||||||||
3 | Verrell McBride Verrell McBride | USA | 21.80 | SB | |||||||||||||
4 | Ardell Inlay Ardell Inlay | USA | 21.90 | SB | |||||||||||||
5 | Ricky Johnson Ricky Johnson | USA | 22.18 | ||||||||||||||
6 | Seth Texada Seth Texada | USA | 22.39 | PB | |||||||||||||
7 | Nathan Franco Nathan Franco | USA | 22.58 | PB | |||||||||||||
Dennis Johnson Dennis Johnson | USA | DQ | |||||||||||||||
M 400 m 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Johnathon Sawyer Johnathon Sawyer ('96) | 96 | USA | 45.35 | PB | ||||||||||||
2 | Sean Bailey Sean Bailey ('97) | 97 | JAM | 45.46 | SB | ||||||||||||
3 | James Benson II James Benson II | 00 | USA | 46.12 | |||||||||||||
4 | Dillon Bedell Dillon Bedell ('01) | 01 | USA | 46.74 | |||||||||||||
5 | Brandon Miller Brandon Miller ('02) | 02 | USA | 46.90 | |||||||||||||
6 | Omajuwa Etiwe Omajuwa Etiwe ('02) | 02 | USA | 47.20 | |||||||||||||
David Seete David Seete ('01) | 01 | RSA | DNF | ||||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Derrick Mokaleng Derrick Mokaleng ('97) | 97 | RSA | 45.68 | SB | ||||||||||||
2 | Omajuwa Etiwe Omajuwa Etiwe ('02) | 02 | USA | 46.61 | SB | ||||||||||||
3 | Dillon Bedell Dillon Bedell ('01) | 01 | USA | 46.64 | PB | ||||||||||||
4 | Avery Williams Avery Williams ('98) | 98 | USA | 47.05 | SB | ||||||||||||
5 | Destine Scott Destine Scott | USA | 47.13 | PB | |||||||||||||
6 | Joshua Hill Joshua Hill | 00 | IVB | 47.55 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Sean Bailey Sean Bailey ('97) | 97 | JAM | 46.62 | |||||||||||||
2 | Chris Dupree Chris Dupree ('01) | 01 | USA | 47.74 | SB | ||||||||||||
3 | Nicholas Ellisor Nicholas Ellisor | USA | 47.76 | SB | |||||||||||||
4 | Ryan Champlin Ryan Champlin ('98) | 98 | USA | 48.02 | SB | ||||||||||||
5 | Agerian Jackson Agerian Jackson ('99) | 99 | JAM | 48.64 | |||||||||||||
6 | Jared Williams Jared Williams ('97) | 97 | USA | 48.91 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Sean Burrell Sean Burrell ('02) | 02 | USA | 45.42 | PB | ||||||||||||
2 | James Benson II James Benson II | 00 | USA | 46.05 | PB | ||||||||||||
3 | Brandon Miller Brandon Miller ('02) | 02 | USA | 46.86 | PB | ||||||||||||
4 | David Seete David Seete ('01) | 01 | RSA | 47.03 | SB | ||||||||||||
5 | Ryan Croson Ryan Croson | USA | 48.31 | ||||||||||||||
6 | Kobe Nevills Kobe Nevills | USA | 48.65 | PB | |||||||||||||
Donovan Storr Donovan Storr ('98) | 98 | BAH | DQ | ||||||||||||||
Indledende 4 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Johnathon Sawyer Johnathon Sawyer ('96) | 96 | USA | 46.70 | PB | ||||||||||||
2 | Salim Epps Salim Epps ('02) | 02 | USA | 47.07 | |||||||||||||
3 | Demar Francis Demar Francis ('01) | 01 | JAM | 47.31 | SB | ||||||||||||
4 | Jake Lanier Jake Lanier ('99) | 99 | USA | 47.57 | PB | ||||||||||||
5 | Glenn Bender Glenn Bender | 00 | USA | 47.99 | |||||||||||||
Indledende 5 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Ebenezer Aggrey Ebenezer Aggrey | USA | 47.50 | PB | |||||||||||||
2 | Tyler Williams Tyler Williams ('98) | 98 | USA | 47.62 | SB | ||||||||||||
3 | Nicholas Scott Nicholas Scott | USA | 47.83 | PB | |||||||||||||
4 | DeJuana McArthur DeJuana McArthur | USA | 48.58 | PB | |||||||||||||
5 | Jordan Hollis Jordan Hollis ('98) | 98 | USA | 48.98 | SB | ||||||||||||
6 | Clayton Boyce Clayton Boyce | USA | 49.04 | SB | |||||||||||||
7 | Anthony Bello Anthony Bello | USA | 49.97 | SB | |||||||||||||
Indledende 6 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Isaiah Cole Isaiah Cole | USA | 47.37 | SB | |||||||||||||
2 | Jacob Brunsman Jacob Brunsman | 00 | USA | 47.75 | PB | ||||||||||||
3 | Kennedy Harrison Kennedy Harrison | 00 | USA | 47.87 | PB | ||||||||||||
4 | Tyrell Hargrove Tyrell Hargrove | USA | 48.05 | PB | |||||||||||||
5 | Richie Sadler Richie Sadler | USA | 48.08 | PB | |||||||||||||
6 | Ethan Fogle Ethan Fogle | 00 | USA | 48.26 | PB | ||||||||||||
7 | Simeon Coleman Simeon Coleman | USA | 48.29 | PB | |||||||||||||
Indledende 7 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Tristan Lavan Tristan Lavan | USA | 47.86 | PB | |||||||||||||
2 | Ian Gilmore Ian Gilmore | USA | 48.09 | SB | |||||||||||||
3 | Taylor Chaney Taylor Chaney | USA | 48.23 | PB | |||||||||||||
4 | Michael Rose Michael Rose | USA | 48.42 | PB | |||||||||||||
5 | Nolan Smith Nolan Smith | USA | 48.44 | PB | |||||||||||||
6 | Dejon Blake Dejon Blake | USA | 48.91 | PB | |||||||||||||
7 | William Edmonds William Edmonds ('97) | 97 | USA | 49.07 | PB | ||||||||||||
8 | Blake Hays Blake Hays | USA | 49.26 | PB | |||||||||||||
9 | Kaleb Simpson Kaleb Simpson | USA | 49.49 | PB | |||||||||||||
M 800 m 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Adam Swanson Adam Swanson | USA | 1:47.66 | PB | |||||||||||||
2 | Butare Rugenerwa Butare Rugenerwa | USA | 1:48.33 | PB | |||||||||||||
3 | Abbas Abbkar Abbas Abbkar ('96) | 96 | USA | 1:48.89 | SB | ||||||||||||
4 | Sven Cepuš Sven Cepuš ('99) | 99 | CRO | 1:49.30 | SB | ||||||||||||
5 | Marco Vilca Marco Vilca | 00 | PER | 1:49.34 | SB | ||||||||||||
6 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 1:49.96 | PB | ||||||||||||
7 | Owen Likins Owen Likins | USA | 1:51.22 | PB | |||||||||||||
Finale B 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Garrett Calhoun Garrett Calhoun ('98) | 98 | USA | 1:50.14 | PB | ||||||||||||
2 | Arnaud Taki Arnaud Taki ('96) | 96 | FRA | 1:50.44 | PB | ||||||||||||
3 | AJ Green AJ Green ('02) | 02 | USA | 1:50.85 | SB | ||||||||||||
4 | Eric Coston Eric Coston ('98) | 98 | USA | 1:51.04 | PB | ||||||||||||
5 | Terry Robinson Jr. Terry Robinson Jr. | USA | 1:51.20 | PB | |||||||||||||
6 | Christian Gilmore Christian Gilmore | USA | 1:51.30 | SB | |||||||||||||
7 | Xavier Wolf Xavier Wolf ('99) | 99 | USA | 1:51.96 | PB | ||||||||||||
8 | Alexander Hanson Alexander Hanson ('97) | 97 | GBR | 1:54.45 | SB | ||||||||||||
Finale C 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Clayton Sayen Clayton Sayen | 00 | USA | 1:51.47 | SB | ||||||||||||
2 | Eric Hawkins Eric Hawkins | USA | 1:52.06 | SB | |||||||||||||
3 | Alexander Stitt Alexander Stitt ('01) | 01 | AUS | 1:52.61 | PB | ||||||||||||
4 | Dylan Burrows Dylan Burrows ('99) | 99 | AUS | 1:53.18 | PB | ||||||||||||
5 | Ethan Donley Ethan Donley ('98) | 98 | USA | 1:56.52 | SB | ||||||||||||
Finale D 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Jared Gilley Jared Gilley ('99) | 99 | USA | 1:50.90 | PB | ||||||||||||
2 | Matthew Hernandez Matthew Hernandez | USA | 1:52.05 | PB | |||||||||||||
3 | Jostyn Andrews Jostyn Andrews ('97) | 97 | USA | 1:52.37 | PB | ||||||||||||
4 | Parker McBride Parker McBride ('99) | 99 | USA | 1:52.57 | PB | ||||||||||||
5 | Caden Norris Caden Norris | USA | 1:52.63 | SB | |||||||||||||
6 | Liam Walsh Liam Walsh ('02) | 02 | CAN | 1:53.61 | |||||||||||||
Finale E 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Nick Oakley Nick Oakley | USA | 1:51.77 | PB | |||||||||||||
2 | Thibault Waeles Thibault Waeles ('99) | 99 | FRA | 1:52.22 | PB | ||||||||||||
3 | Thomas Daigle Thomas Daigle | USA | 1:52.52 | PB | |||||||||||||
4 | Justice Dick Justice Dick | USA | 1:52.53 | PB | |||||||||||||
5 | Victor Bocanegra Victor Bocanegra | USA | 1:53.33 | SB | |||||||||||||
6 | Jesse Applewhite Jesse Applewhite | USA | 1:55.31 | PB | |||||||||||||
7 | Reyes Rodriguez Reyes Rodriguez | USA | 1:55.88 | SB | |||||||||||||
M 1500 m 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Adam Swanson Adam Swanson | USA | 3:46.91 | PB | |||||||||||||
2 | Connor Butterfield Connor Butterfield | USA | 3:48.02 | PB | |||||||||||||
3 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 3:48.20 | PB | ||||||||||||
4 | Clayton Sayen Clayton Sayen | 00 | USA | 3:48.61 | PB | ||||||||||||
5 | Nick Oakley Nick Oakley | USA | 3:49.39 | PB | |||||||||||||
6 | Kenneth Talavera Kenneth Talavera ('01) | 01 | MEX | 3:50.20 | PB | ||||||||||||
7 | Sukhi Khosla Sukhi Khosla ('96) | 96 | USA | 3:50.72 | SB | ||||||||||||
8 | Luke Ramirez Luke Ramirez | USA | 3:51.04 | PB | |||||||||||||
9 | Chandon Chhikara Chandon Chhikara | USA | 3:51.14 | PB | |||||||||||||
10 | Justice Dick Justice Dick | USA | 3:54.01 | PB | |||||||||||||
11 | Matthew Hernandez Matthew Hernandez | USA | 3:55.18 | SB | |||||||||||||
12 | Adam Wise Adam Wise | USA | 3:56.66 | SB | |||||||||||||
13 | Alec Esposito Alec Esposito | USA | 3:56.90 | PB | |||||||||||||
M 1 mile 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Jake Johnson Jake Johnson ('97) | 97 | USA | 4:07.33 | PB | ||||||||||||
2 | Butare Rugenerwa Butare Rugenerwa | USA | 4:10.13 | PB | |||||||||||||
3 | Arnaud Taki Arnaud Taki ('96) | 96 | FRA | 4:10.93 | PB | ||||||||||||
4 | Carlton Orange Carlton Orange ('97) | 97 | USA | 4:12.05 | PB | ||||||||||||
M 5000 m 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Yusuf Bizimana Yusuf Bizimana | 00 | GBR | 14:12.70 | PB | ||||||||||||
2 | James Majenge James Majenge ('96) | 96 | RSA | 14:12.86 | PB | ||||||||||||
3 | Dustin Hatfield Dustin Hatfield | USA | 14:13.61 | PB | |||||||||||||
4 | Noah Schaub Noah Schaub | USA | 14:17.60 | SB | |||||||||||||
5 | Eric Casarez Eric Casarez ('99) | 99 | USA | 14:18.38 | PB | ||||||||||||
6 | Ezekiel Kipchirchir Ezekiel Kipchirchir | KEN | 14:19.21 | PB | |||||||||||||
7 | Cole Klashinsky Cole Klashinsky | USA | 14:22.14 | PB | |||||||||||||
8 | Rodger Rivera Rodger Rivera | USA | 14:24.02 | PB | |||||||||||||
9 | Merga Gemeda Merga Gemeda | USA | 14:27.65 | PB | |||||||||||||
10 | Daniel Haymes Daniel Haymes ('96) | 96 | GBR | 14:33.32 | SB | ||||||||||||
11 | Titus Cheruiyot Titus Cheruiyot | KEN | 14:34.50 | PB | |||||||||||||
12 | Max Nores Max Nores ('99) | 99 | GER | 14:35.31 | PB | ||||||||||||
13 | Ryan Day Ryan Day | USA | 14:44.56 | PB | |||||||||||||
14 | Noah Metzger Noah Metzger ('98) | 98 | USA | 14:46.00 | PB | ||||||||||||
15 | Ahmed Omer Ahmed Omer ('97) | 97 | USA | 14:48.01 | PB | ||||||||||||
Crayton Carrozza Crayton Carrozza ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||||
M 10000 m 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Isai Rodriguez Isai Rodriguez ('98) | 98 | USA | 28:08.70 | PB | ||||||||||||
2 | Alex Maier Alex Maier | 00 | USA | 28:48.88 | PB | ||||||||||||
3 | Victor Shitsama Victor Shitsama ('98) | 98 | KEN | 29:03.90 | PB | ||||||||||||
4 | Haftu Knight Haftu Knight | USA | 29:09.13 | PB | |||||||||||||
5 | Kwanele Mthembu Kwanele Mthembu ('97) | 97 | RSA | 29:25.41 | PB | ||||||||||||
6 | Michael Melgares Michael Melgares | USA | 29:31.45 | PB | |||||||||||||
7 | Gideon Cheplak Gideon Cheplak | KEN | 29:33.40 | PB | |||||||||||||
8 | Yaseen Abdalla Yaseen Abdalla ('01) | 01 | SUD | 29:35.00 | PB | ||||||||||||
9 | Ben Butler Ben Butler ('97) | 97 | USA | 29:39.42 | PB | ||||||||||||
10 | Jaime Marcos Jaime Marcos | USA | 29:56.44 | PB | |||||||||||||
11 | Allen Sumrall Allen Sumrall ('94) | 94 | USA | 29:58.49 | |||||||||||||
12 | Graydon Morris Graydon Morris ('01) | 01 | USA | 30:27.84 | PB | ||||||||||||
13 | Adam Cortez Adam Cortez | USA | 30:40.48 | SB | |||||||||||||
14 | Armando Villarreal Armando Villarreal ('01) | 01 | USA | 30:41.82 | PB | ||||||||||||
15 | Henry Kiplagat Henry Kiplagat ('82) | 82 | KEN | 30:42.97 | SB | ||||||||||||
16 | Samuel Bass Samuel Bass | USA | 31:03.76 | PB | |||||||||||||
17 | Abraham Avila-Martinez Abraham Avila-Martinez | USA | 31:13.90 | PB | |||||||||||||
18 | Jackson Martingayle Jackson Martingayle | USA | 31:18.65 | PB | |||||||||||||
Cruz Gomez Cruz Gomez | USA | DNF | |||||||||||||||
Teddy Buckley Teddy Buckley | USA | DNF | |||||||||||||||
Kevin Kipkosgei Kevin Kipkosgei ('99) | 99 | KEN | DNF | ||||||||||||||
Maxwell Kipkosgei Maxwell Kipkosgei | USA | DNF | |||||||||||||||
John Rice John Rice | USA | DNF | |||||||||||||||
Craig Nowak Craig Nowak ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||||
Rodgers Korir Rodgers Korir | KEN | DNF | |||||||||||||||
M 3000 m forh. 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Nicodemus Rotich Nicodemus Rotich | KEN | 8:50.48 | PB | |||||||||||||
2 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 8:53.73 | PB | |||||||||||||
3 | Braden Reichl Braden Reichl | USA | 9:08.96 | SB | |||||||||||||
4 | Jaron Hamilton Jaron Hamilton | USA | 9:09.39 | SB | |||||||||||||
5 | Francesco Romano Francesco Romano | 00 | USA | 9:14.39 | SB | ||||||||||||
6 | Brady Grant Brady Grant ('99) | 99 | USA | 9:14.41 | PB | ||||||||||||
7 | Anthony Cordero Anthony Cordero | USA | 9:16.57 | PB | |||||||||||||
8 | Zephyr Seagraves Zephyr Seagraves ('98) | 98 | USA | 9:23.39 | SB | ||||||||||||
Marcus Quere Marcus Quere | USA | DNF | |||||||||||||||
M 110 m hæk 27.3. Vind: +1.3 Finale A Finale | 27.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.22 | PB | ||||||||||||
2 | Brithton Senior Brithton Senior | 00 | JAM | 13.54 | PB | ||||||||||||
3 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 13.56 | SB | ||||||||||||
4 | Rasheem Brown Rasheem Brown | 00 | CAY | 13.68 | PB | ||||||||||||
5 | Connor Schulman Connor Schulman ('01) | 01 | USA | 13.81 | |||||||||||||
6 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 13.95 | SB | ||||||||||||
7 | Denzel Downing Denzel Downing | USA | 14.28 | ||||||||||||||
8 | Paris Williams Paris Williams ('98) | 98 | USA | 14.67 | SB | ||||||||||||
Indledende heats | 26.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 26.3. Vind: +0.8 | 26.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 13.99 | SB | ||||||||||||
2 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 14.08 | SB | ||||||||||||
3 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 14.10 | PB | ||||||||||||
4 | Jamal January Jamal January | USA | 14.14 | ||||||||||||||
5 | Hugo Morvan Hugo Morvan ('01) | 01 | FRA | 14.53 | SB | ||||||||||||
6 | Dakarai Bush Dakarai Bush | 00 | USA | 14.80 | |||||||||||||
Indledende 2 26.3. Vind: +1.2 | 26.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 14.05 | PB | ||||||||||||
2 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 14.13 | SB | ||||||||||||
3 | Rainey Anderson Rainey Anderson | 00 | USA | 14.23 | PB | ||||||||||||
4 | Dairus Releford Dairus Releford | USA | 14.75 | PB | |||||||||||||
Fabian McCall Fabian McCall | USA | DNF | |||||||||||||||
Indledende 3 26.3. Vind: +1.8 | 26.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 13.80 | SB | ||||||||||||
2 | Shakeem Smith Shakeem Smith ('97) | 97 | BAH | 14.00 | SB | ||||||||||||
3 | Medric Roberson Medric Roberson | USA | 14.10 | SB | |||||||||||||
4 | Juan Pablo Germain Juan Pablo Germain ('98) | 98 | CHI | 14.28 | SB | ||||||||||||
5 | Olufolabo Ogunyemi Olufolabo Ogunyemi | USA | 14.56 | PB | |||||||||||||
6 | Cameron Wilmington Cameron Wilmington ('01) | 01 | USA | 14.70 | PB | ||||||||||||
7 | Tre Young Tre Young ('03) | 03 | USA | 14.93 | PB | ||||||||||||
Brandon Lewis Brandon Lewis | USA | DQ | |||||||||||||||
Indledende 4 26.3. Vind: +2.4 | 26.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Brithton Senior Brithton Senior | 00 | JAM | 13.89 | w | ||||||||||||
2 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 13.96 | w | ||||||||||||
3 | Jasher Foster Jasher Foster ('98) | 98 | USA | 14.19 | w | ||||||||||||
4 | Joseph Squire Joseph Squire ('98) | 98 | USA | 14.33 | w | ||||||||||||
5 | Paul Martin Paul Martin | USA | 14.36 | w | |||||||||||||
6 | Cornelius Coleman Cornelius Coleman ('98) | 98 | USA | 14.48 | w | ||||||||||||
7 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 14.54 | w | |||||||||||||
Scott Boon Scott Boon ('99) | 99 | NED | DNF | w | |||||||||||||
Indledende 5 26.3. Vind: +2.3 | 26.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Rasheem Brown Rasheem Brown | 00 | CAY | 13.88 | w | ||||||||||||
2 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 13.99 | w | ||||||||||||
3 | Maliek Kendall Maliek Kendall ('97) | 97 | USA | 14.22 | w | ||||||||||||
4 | Jordan Atkins Jordan Atkins | USA | 14.61 | w | |||||||||||||
5 | Jakeel Suber Jakeel Suber | USA | 14.71 | w | |||||||||||||
6 | Noah Berney Noah Berney | USA | 15.31 | w | |||||||||||||
Indledende 6 26.3. Vind: +3.3 | 26.3. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.53 | w | ||||||||||||
2 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 14.13 | w | ||||||||||||
3 | Harrison Manuel Harrison Manuel | 00 | USA | 14.33 | w | ||||||||||||
4 | Dante Lander Dante Lander | USA | 14.59 | w | |||||||||||||
5 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 14.72 | w | ||||||||||||
Indledende 7 26.3. Vind: +2.1 | 26.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Paris Williams Paris Williams ('98) | 98 | USA | 13.79 | w | ||||||||||||
2 | Connor Schulman Connor Schulman ('01) | 01 | USA | 13.86 | w | ||||||||||||
3 | Payne Wylie Payne Wylie | 00 | CAN | 14.31 | w | ||||||||||||
4 | Jahmaal Wilson Jahmaal Wilson ('01) | 01 | BAH | 14.34 | w | ||||||||||||
5 | Tahj Whitfield Tahj Whitfield | USA | 14.70 | w | |||||||||||||
6 | Kellen Monestime Kellen Monestime ('99) | 99 | USA | 14.92 | w | ||||||||||||
Indledende 8 26.3. Vind: +1.5 | 26.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Denzel Downing Denzel Downing | USA | 14.18 | PB | |||||||||||||
2 | Elijah Morris Elijah Morris | 00 | USA | 14.24 | =PB | ||||||||||||
3 | Jovaine Atkinson Jovaine Atkinson ('95) | 95 | JAM | 14.31 | SB | ||||||||||||
4 | Nathan Franco Nathan Franco | USA | 14.64 | PB | |||||||||||||
5 | Ronnie Jackson Ronnie Jackson | USA | 14.69 | PB | |||||||||||||
M 400 m hæk 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | James Smith James Smith | 00 | USA | 49.99 | |||||||||||||
2 | Moitalel Mpoke Moitalel Mpoke ('01) | 01 | KEN | 50.01 | PB | ||||||||||||
3 | Shakeem Smith Shakeem Smith ('97) | 97 | BAH | 50.45 | PB | ||||||||||||
4 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 51.58 | |||||||||||||
5 | Fallou Gaye Fallou Gaye ('97) | 97 | SEN | 51.99 | PB | ||||||||||||
6 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 51.99 | |||||||||||||
7 | Cody Johnson Cody Johnson ('98) | 98 | USA | 52.06 | |||||||||||||
8 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 53.86 | |||||||||||||
9 | Norman Grimes Norman Grimes ('98) | 98 | USA | 53.97 | |||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Moitalel Mpoke Moitalel Mpoke ('01) | 01 | KEN | 50.10 | PB | ||||||||||||
2 | Cody Johnson Cody Johnson ('98) | 98 | USA | 51.82 | SB | ||||||||||||
3 | Norman Grimes Norman Grimes ('98) | 98 | USA | 52.13 | SB | ||||||||||||
4 | Felix Lawrence Felix Lawrence ('01) | 01 | DMA | 52.82 | SB | ||||||||||||
5 | Garrett Nelson Garrett Nelson | USA | 52.90 | PB | |||||||||||||
6 | Elijah Gifford Elijah Gifford | USA | 53.11 | ||||||||||||||
Indledende 2 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Shakeem Smith Shakeem Smith ('97) | 97 | BAH | 51.40 | SB | ||||||||||||
2 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 51.87 | SB | ||||||||||||
3 | Brandy Felix Brandy Felix | USA | 52.38 | SB | |||||||||||||
4 | Dairus Releford Dairus Releford | USA | 52.59 | SB | |||||||||||||
5 | Kirk Collins Kirk Collins | USA | 53.07 | ||||||||||||||
6 | William Calvert William Calvert | USA | 53.80 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 49.78 | PB | ||||||||||||
2 | James Smith James Smith | 00 | USA | 50.09 | |||||||||||||
3 | Garrett Gibson Garrett Gibson | USA | 52.45 | SB | |||||||||||||
4 | Aaron Mccoy Aaron Mccoy ('98) | 98 | USA | 52.83 | |||||||||||||
5 | Cameron Wilmington Cameron Wilmington ('01) | 01 | USA | 53.26 | PB | ||||||||||||
6 | Jasher Foster Jasher Foster ('98) | 98 | USA | 53.72 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Fallou Gaye Fallou Gaye ('97) | 97 | SEN | 52.02 | PB | ||||||||||||
2 | Ned Justeen Dino Azemia Ned Justeen Dino Azemia ('97) | 97 | SEY | 53.13 | SB | ||||||||||||
3 | Terris Burton Terris Burton | 00 | USA | 53.49 | |||||||||||||
4 | Elijah Morris Elijah Morris | 00 | USA | 53.94 | PB | ||||||||||||
Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | DQ | ||||||||||||||
Indledende 5 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 51.28 | SB | ||||||||||||
2 | David-Marquis Patrick David-Marquis Patrick ('98) | 98 | USA | 53.73 | SB | ||||||||||||
3 | Riley Baker Riley Baker | USA | 54.37 | ||||||||||||||
4 | Dante Lander Dante Lander | USA | 54.67 | SB | |||||||||||||
5 | Jordan Coates McBride Jordan Coates McBride ('02) | 02 | USA | 54.72 | PB | ||||||||||||
Indledende 6 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Samuel Wing Samuel Wing | USA | 54.26 | SB | |||||||||||||
2 | Payne Wylie Payne Wylie | 00 | CAN | 54.75 | SB | ||||||||||||
3 | Jahmaal Wilson Jahmaal Wilson ('01) | 01 | BAH | 54.98 | PB | ||||||||||||
4 | Axel Paolucci Axel Paolucci ('98) | 98 | FRA | 55.76 | SB | ||||||||||||
Indledende 7 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Jamal January Jamal January | USA | 53.56 | PB | |||||||||||||
2 | Nikolasz Csókás Nikolasz Csókás | 00 | HUN | 54.19 | |||||||||||||
3 | Zachary Charles Zachary Charles | USA | 54.75 | PB | |||||||||||||
M Højdespring 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Ushan Thiwanka Perera Ushan Thiwanka Perera ('98) | 98 | SRI | 2.28 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Zack Anderson Zack Anderson ('98) | 98 | USA | 2.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Vernon Turner Vernon Turner ('98) | 98 | USA | 2.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jack Scarborough Jack Scarborough | USA | 2.12 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Slavko Stević Slavko Stević | 00 | SRB | 2.12 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jack Durst Jack Durst ('99) | 99 | USA | 2.07 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 2.07 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Mason Buckmaster Mason Buckmaster | USA | 2.07 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Chris Banks Chris Banks | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Carter Bajoit Carter Bajoit ('02) | 02 | USA | 2.12 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Micky Ferdinand Micky Ferdinand ('95) | 95 | LCA | 2.12 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Guillaume Devries Guillaume Devries ('96) | 96 | FRA | 2.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Mason Corbin Mason Corbin | USA | 2.12 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Blake Vande Hoef Blake Vande Hoef | USA | 2.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Grant Szalek Grant Szalek ('98) | 98 | AUS | 2.07 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jake Lamberth Jake Lamberth ('99) | 99 | USA | 2.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Gabriel Willis Gabriel Willis | USA | 2.02 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Riley Foreman Riley Foreman | USA | 2.02 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Caleb Wilborn Caleb Wilborn | USA | 2.02 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Damon Guidry Damon Guidry ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Dakari Hill Dakari Hill ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring | |||||||||||||||||
1 | Christyan Sampy Christyan Sampy | 00 | USA | 5.30 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Dorian Chaigneau Dorian Chaigneau | 00 | FRA | 5.30 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kaleb Ellis Kaleb Ellis | USA | 5.20 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Carter Scott Carter Scott | USA | 5.20 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Marshall Faurot Marshall Faurot | 00 | USA | 5.20 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hudson Hall Hudson Hall | USA | 5.10 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kenny Odinet Kenny Odinet ('99) | 99 | USA | 5.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Rory Maguire Rory Maguire | USA | 4.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | David Dolan David Dolan | 00 | USA | 4.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jacob Adair Jacob Adair | USA | 4.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 4.95 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Graham Gonzalez Graham Gonzalez | USA | 4.95 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ben Percefull Ben Percefull | USA | 4.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ben Conacher Ben Conacher | USA | 4.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Zach Davis Zach Davis ('01) | 01 | USA | 4.95 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Jacob Rice Jacob Rice ('01) | 01 | USA | 4.95 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Cody Bullard Cody Bullard | USA | 4.95 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Carter Clasper Carter Clasper ('97) | 97 | USA | 4.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Brock Hottel Brock Hottel | USA | 4.80 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Chad Horstmann Chad Horstmann | USA | 4.80 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Michael Gonzalez Michael Gonzalez ('98) | 98 | USA | 4.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Harrison Rice Harrison Rice | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Steffin McCarter Steffin McCarter ('97) | 97 | USA | 8.17 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Rayvon Allen Rayvon Allen ('99) | 99 | USA | 8.04 | w | +3.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Justin Hall Justin Hall ('98) | 98 | USA | 7.88 | +1.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rodney Ruffin Rodney Ruffin ('97) | 97 | USA | 7.83 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jalen Seals Jalen Seals ('98) | 98 | USA | 7.79 | +0.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.76 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | O'Brien Wasome O'Brien Wasome ('97) | 97 | JAM | 7.71 | +1.5 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ja'Mari Ward Ja'Mari Ward ('98) | 98 | USA | 7.71 | +0.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Stacy Brown Jr Stacy Brown Jr ('02) | 02 | USA | 7.68 | +1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Terrel Davis Terrel Davis ('98) | 98 | USA | 7.58 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Lagarious McQuirter Lagarious McQuirter | USA | 7.38 | +1.6 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Darius Clark Darius Clark ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Obdarius Ware Obdarius Ware ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jacob Fincham-Dukes Jacob Fincham-Dukes ('97) | 97 | GBR | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | G.K.D.S. Piyarathna G.K.D.S. Piyarathna ('94) | 94 | SRI | 7.72 | +0.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jieem Bullock Jieem Bullock ('01) | 01 | USA | 7.64 | +1.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Christie Le Roux Christie Le Roux | 00 | RSA | 7.42 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Benjamin Okafor Benjamin Okafor | USA | 7.38 | +1.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Markeit Steverson Markeit Steverson | USA | 7.34 | w | +3.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Baboucar Sallah-Mohammed Baboucar Sallah-Mohammed ('98) | 98 | USA | 7.28 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Isaiah Cash Isaiah Cash | USA | 7.19 | +1.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | 7.18 | +0.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | John Joseph John Joseph | 00 | USA | 7.16 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Alan Palmer Alan Palmer | USA | 7.09 | +0.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ronnie Briscoe Jr. Ronnie Briscoe Jr. | USA | 7.05 | +0.9 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Chris Welch Chris Welch ('99) | 99 | USA | 7.04 | +0.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 16.29 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jequan Hogan Jequan Hogan | 00 | USA | 16.07 | +0.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sean Dixon-Bodie Sean Dixon-Bodie ('02) | 02 | USA | 16.04 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | O'Brien Wasome O'Brien Wasome ('97) | 97 | JAM | 16.02 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Garry Williams Garry Williams ('98) | 98 | USA | 15.99 | +0.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Felix Obi Felix Obi ('94) | 94 | USA | 15.73 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Quindarrius Thompson Quindarrius Thompson | USA | 15.60 | +0.9 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Baboucar Sallah-Mohammed Baboucar Sallah-Mohammed ('98) | 98 | USA | 15.57 | +1.4 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Peniel Richard Peniel Richard ('94) | 94 | PNG | 15.54 | +0.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 15.35 | +1.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jadon Brome Jadon Brome | 00 | BAR | 15.31 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jelaani Davis Jelaani Davis ('99) | 99 | USA | 14.05 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Safin Wills Safin Wills | 00 | JAM | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Stacy Brown Jr Stacy Brown Jr ('02) | 02 | USA | 15.61 | +1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sean Germany Sean Germany | USA | 15.32 | +1.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Terrel Davis Terrel Davis ('98) | 98 | USA | 15.21 | +1.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rylan Theyard Rylan Theyard ('99) | 99 | USA | 15.13 | +0.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Grant Szalek Grant Szalek ('98) | 98 | AUS | 15.01 | +0.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Caleb Malbrough Caleb Malbrough | USA | 14.95 | +0.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Darius Prescott Darius Prescott | USA | 14.92 | +0.2 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | John Joseph John Joseph | 00 | USA | 14.90 | +1.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Richie Sadler Richie Sadler | USA | 14.81 | +0.4 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Quinton Stringfellow Quinton Stringfellow | 00 | USA | 14.79 | +1.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Joe Smith Joe Smith ('56) | 56 | USA | 14.72 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Blake Harris Blake Harris | USA | 14.64 | +0.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kevin McMillan Kevin McMillan | USA | 14.28 | +1.7 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Darien Redd Darien Redd | USA | 13.89 | +1.1 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Kyle Mitchell Kyle Mitchell ('98) | 98 | JAM | 18.88 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Triston Gibbons Triston Gibbons ('99) | 99 | BAR | 18.75 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Cooper Campbell Cooper Campbell ('99) | 99 | USA | 18.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | José Miguel Ballivian José Miguel Ballivian ('97) | 97 | CHI | 18.49 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Warren Barrett Warren Barrett ('97) | 97 | JAM | 18.45 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Rickssen Opont Rickssen Opont ('97) | 97 | HAI | 17.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Bradley Daboub Bradley Daboub | USA | 17.79 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Mitchell Weber Mitchell Weber ('99) | 99 | USA | 17.72 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Diego Trevino Diego Trevino | USA | 17.17 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Benjamin Coronado Benjamin Coronado | USA | 15.66 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Nicholas Hardan Nicholas Hardan | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Chris Van Niekerk Chris Van Niekerk | 00 | RSA | 17.83 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Bryant Parlin Bryant Parlin | USA | 16.77 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Patrick Piperi Patrick Piperi | 00 | USA | 16.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tyler Richardson Tyler Richardson | USA | 16.51 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Marco Arevalo Marco Arevalo | USA | 16.40 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jorge Rios Jorge Rios | USA | 16.32 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kevin Steward Kevin Steward ('98) | 98 | USA | 16.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Chris Samaniego Chris Samaniego | USA | 15.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Brandon Busby Brandon Busby | USA | 15.89 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Tyler Pickens Tyler Pickens ('98) | 98 | USA | 15.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jorge Ayala Jorge Ayala | USA | 15.37 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Braden Darrow Braden Darrow | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Reggie Jagers III Reggie Jagers III ('94) | 94 | USA | 60.61 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Josh Boateng Josh Boateng ('97) | 97 | GRN | 58.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Mitchell Weber Mitchell Weber ('99) | 99 | USA | 57.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 54.88 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Josh Brown Josh Brown ('98) | 98 | USA | 54.66 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Samuel Woodley Samuel Woodley ('99) | 99 | GBR | 54.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Chris Van Niekerk Chris Van Niekerk | 00 | RSA | 54.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kevin Steward Kevin Steward ('98) | 98 | USA | 52.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Aleks Khristov Aleks Khristov | 00 | BUL | 52.20 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Triston Gibbons Triston Gibbons ('99) | 99 | BAR | 50.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Brandon Busby Brandon Busby | USA | 50.25 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jorge Rios Jorge Rios | USA | 49.27 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 55.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Cason Brown Cason Brown | USA | 53.91 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sean Stavinoha Sean Stavinoha | USA | 53.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Mahmoud Abdelhalim Massoud Mahmoud Abdelhalim Massoud ('94) | 94 | QAT | 53.52 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | José Miguel Ballivian José Miguel Ballivian ('97) | 97 | CHI | 53.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Trenton Bridges Trenton Bridges | USA | 52.32 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Patrick Piperi Patrick Piperi | 00 | USA | 50.18 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kyler Van Grouw Kyler Van Grouw | USA | 49.98 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kyle Mitchell Kyle Mitchell ('98) | 98 | JAM | 49.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Thomas Wilson Thomas Wilson | USA | 48.58 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Karl Sralla Karl Sralla ('97) | 97 | SWE | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Sean Donnelly Sean Donnelly ('93) | 93 | USA | 75.60 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Michael Shanahan Michael Shanahan ('94) | 94 | USA | 69.32 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jon Nerdal Jon Nerdal ('96) | 96 | NOR | 69.03 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Decio Andrade Decio Andrade ('97) | 97 | POR | 68.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 68.59 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Eddie Jeans Eddie Jeans ('98) | 98 | GBR | 64.70 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Nick Hicks Nick Hicks | USA | 64.22 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Vojislav Gvero Vojislav Gvero ('98) | 98 | SRB | 63.36 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Bayley Campbell Bayley Campbell | 00 | GBR | 61.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Trenton Bridges Trenton Bridges | USA | 61.49 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | John Hicks John Hicks | 00 | USA | 61.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Mitchell Kessler Mitchell Kessler ('96) | 96 | USA | 59.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Nicholas Phillips Nicholas Phillips | USA | 58.67 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Miles Marhofer Miles Marhofer | USA | 58.49 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Shaun Kerry Shaun Kerry ('01) | 01 | GBR | 58.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Karol Končoš Karol Končoš ('96) | 96 | SVK | 57.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Canon Andrews Canon Andrews | USA | 57.69 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Anderson Peters Anderson Peters ('97) | 97 | GRN | 82.51 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Callan Saldutto Callan Saldutto ('02) | 02 | CAN | 69.46 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Michael Shuey Michael Shuey ('94) | 94 | USA | 81.01 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Andre Girouard Andre Girouard ('97) | 97 | USA | 67.06 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Curtis Thompson Curtis Thompson ('96) | 96 | USA | 78.92 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | James McNaney James McNaney ('97) | 97 | USA | 66.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99) | 99 | DEN | 77.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sam Arter Sam Arter | USA | 65.99 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Devoux Deysel Devoux Deysel ('01) | 01 | RSA | 73.82 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Eli Gaughan Eli Gaughan | USA | 65.45 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Donavon Banks Donavon Banks ('97) | 97 | USA | 71.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Michael Whittaker Michael Whittaker ('97) | 97 | USA | 63.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tzuriel Pedigo Tzuriel Pedigo | 00 | USA | 70.43 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jacob Barnes Jacob Barnes | USA | 62.44 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Cord Neal Cord Neal ('98) | 98 | USA | 69.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Josh Haus Josh Haus | USA | 61.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Cameron Bates Cameron Bates ('97) | 97 | USA | 67.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Nick Howe Nick Howe ('89) | 89 | USA | 66.61 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Werner Bouwer Werner Bouwer ('98) | 98 | RSA | 64.33 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Armand Khan Armand Khan ('97) | 97 | GER | 57.62 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Gianluca Tamberi Gianluca Tamberi ('90) | 90 | ITA | 62.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | 7536 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Rodney Littlejohn Rodney Littlejohn ('97) | 97 | USA | 7250 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jon Ply Jon Ply ('98) | 98 | USA | 7165 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 7130 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hayden Ashley Hayden Ashley | USA | 6928 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Simon Thor Simon Thor | 00 | SWE | DNF | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 38.49 | ||||||||||||||
Nicholas Alexander, Travis Collins, Eddie Sumler, Shaun Maswanganyi | |||||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 38.70 | ||||||||||||||
Akanni Hislop, Noah Williams, Dylan Peebles, Terrance Laird | |||||||||||||||||
3 | Texas A&M Texas A&M | USA | 38.79 | ||||||||||||||
Jace Comick, Emmanuel Yeboah, Devon Achane, Lance Broome | |||||||||||||||||
4 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 38.85 | ||||||||||||||
Tavarius Wright, Randolph Ross, Daniel Stokes, Javonte Harding | |||||||||||||||||
5 | Tcu Tcu | USA | 39.16 | ||||||||||||||
TJ Brock, Dennis Phillips, Kundai Maguranyanga, Robert Gregory | |||||||||||||||||
6 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 39.92 | ||||||||||||||
Javin Arrington, Kennedy Harrison, Kie'ave Harry, Treydarius Carr | |||||||||||||||||
Finale B 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | MEX | 40.01 | |||||||||||||||
Gessael López, Victor Pérez, Juan Carlos Alanis, César Ramírez | |||||||||||||||||
Indledende heats | 26.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 39.69 | ||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Oklahoma Oklahoma | USA | 3:05.26 | ||||||||||||||
Salim Epps, Devaniel Dale, Rayvon Allen, Isaiah Levingston | |||||||||||||||||
2 | Colorado Colorado | USA | 3:07.24 | ||||||||||||||
Tyler Williams, Aaron Mccoy, Kendal Smith, Ronald Sayles | |||||||||||||||||
3 | North Texas North Texas | USA | 3:07.88 | ||||||||||||||
Clayton Boyce, JR Harrison, Jared Johnson, Davonye Jones | |||||||||||||||||
4 | Texas State Texas State | USA | 3:08.19 | ||||||||||||||
Kobe Daniels, Jaylen Allen, Pedro Osorio, Taahir Kelly | |||||||||||||||||
5 | Texas Texas | USA | 3:10.06 | ||||||||||||||
Moyo Oyebamiji, Charles Brockman III, Caleb Hulbin, Jathan Belaire | |||||||||||||||||
6 | Tarleton State Tarleton State | USA | 3:12.14 | ||||||||||||||
Brandon McKissick, Anterius Brown, Zachary Martinez, Alan Palmer | |||||||||||||||||
7 | Angelo State Angelo State | USA | 3:13.18 | ||||||||||||||
Nicholas Ellisor, Nathan Blackwell, Jakob Porter, Diego Aldo Pettorossi | |||||||||||||||||
Indledende heats | 26.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:06.54 | ||||||||||||||
Jathan Belaire, Charles Brockman III, Paramveer Chohan, Micaiah Harris | |||||||||||||||||
2 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 3:12.61 | ||||||||||||||
Dejon Blake, Kennedy Harrison, Ebenezer Aggrey, Destine Scott | |||||||||||||||||
Indledende 2 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas State Texas State | USA | 3:09.94 | ||||||||||||||
Kobe Daniels, Jaylen Allen, Pedro Osorio, Taahir Kelly | |||||||||||||||||
2 | Colorado Colorado | USA | 3:11.06 | ||||||||||||||
Ronald Sayles, Aaron Mccoy, Ian Gilmore, Tyler Williams | |||||||||||||||||
3 | Tarleton State Tarleton State | USA | 3:12.86 | ||||||||||||||
Brandon McKissick, Anterius Brown, Zachary Martinez, Alan Palmer | |||||||||||||||||
4 | North Texas North Texas | USA | 3:14.73 | ||||||||||||||
Clayton Boyce, Jared Johnson, JR Harrison, Davonye Jones | |||||||||||||||||
5 | Central Arkansas Central Arkansas | USA | 3:15.12 | ||||||||||||||
Ryan Yarde, Tristan Lavan, Shamal Sullivan, Terry Robinson Jr. | |||||||||||||||||
Indledende 3 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | SE Louisiana SE Louisiana | USA | 3:06.79 | ||||||||||||||
Agerian Jackson, Johnathon Sawyer, Donovan Storr, James Benson II | |||||||||||||||||
2 | Oklahoma Oklahoma | USA | 3:06.84 | ||||||||||||||
Demarius Smith, Isaiah Levingston, Salim Epps, Rayvon Allen | |||||||||||||||||
3 | Angelo State Angelo State | USA | 3:14.47 | ||||||||||||||
Nicholas Ellisor, Nathan Blackwell, Jakob Porter, Diego Aldo Pettorossi | |||||||||||||||||
K 100 m 27.3. Vind: +1.8 Finale A Finale | 27.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 11.12 | PB | ||||||||||||
2 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 11.21 | PB | ||||||||||||
3 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 11.23 | SB | ||||||||||||
4 | Jonah Ross Jonah Ross ('02) | 02 | USA | 11.30 | PB | ||||||||||||
5 | Camille Rutherford Camille Rutherford ('02) | 02 | BAH | 11.32 | PB | ||||||||||||
6 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 11.35 | SB | ||||||||||||
7 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 11.38 | |||||||||||||
8 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 11.43 | |||||||||||||
9 | Tianna Randle Tianna Randle | USA | 11.61 | ||||||||||||||
Indledende heats | 26.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 26.3. Vind: +2.4 | 26.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 11.21 | w | ||||||||||||
2 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 11.38 | w | ||||||||||||
3 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 11.53 | w | ||||||||||||
4 | Imani Nave Imani Nave | USA | 11.87 | w | |||||||||||||
5 | Kaitlynn Rush Kaitlynn Rush | USA | 11.96 | w | |||||||||||||
6 | Nikayla Hoyte Nikayla Hoyte ('99) | 99 | USA | 11.98 | w | ||||||||||||
Indledende 2 26.3. Vind: +1.9 | 26.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Jonah Ross Jonah Ross ('02) | 02 | USA | 11.35 | PB | ||||||||||||
2 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 11.40 | SB | ||||||||||||
3 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 11.72 | SB | ||||||||||||
4 | Justice Henderson Justice Henderson ('98) | 98 | USA | 11.81 | SB | ||||||||||||
5 | Vera Chinedu Vera Chinedu | 00 | GBR | 11.88 | SB | ||||||||||||
6 | Shadaria Hall Shadaria Hall | USA | 12.02 | PB | |||||||||||||
7 | Johnneisha George Johnneisha George | USA | 12.04 | PB | |||||||||||||
8 | Sierra Temple Sierra Temple | USA | 12.11 | ||||||||||||||
Indledende 3 26.3. Vind: +1.5 | 26.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 11.41 | PB | ||||||||||||
2 | Deborah Giffard Deborah Giffard | 00 | FRA | 11.91 | SB | ||||||||||||
3 | Robyn Byrd Robyn Byrd | USA | 11.94 | SB | |||||||||||||
4 | Brittni Mason Brittni Mason ('98) | 98 | USA | 12.09 | |||||||||||||
5 | Lana Dorsey Lana Dorsey | USA | 12.11 | PB | |||||||||||||
6 | Hannah Porter Hannah Porter | USA | 12.24 | ||||||||||||||
Indledende 4 26.3. Vind: +1.5 | 26.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 11.37 | |||||||||||||
2 | Caira Pettway Caira Pettway ('99) | 99 | USA | 11.72 | PB | ||||||||||||
3 | Deondra Green Deondra Green | 00 | CAN | 11.78 | |||||||||||||
4 | Rondajai Washington Rondajai Washington | USA | 12.00 | PB | |||||||||||||
5 | Brooke Givens Brooke Givens | USA | 12.00 | SB | |||||||||||||
6 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 12.02 | SB | ||||||||||||
7 | Alyson Davis Alyson Davis ('01) | 01 | USA | 12.11 | SB | ||||||||||||
8 | Taylor Roberson Taylor Roberson | USA | 12.15 | SB | |||||||||||||
9 | Skylynn Blue Skylynn Blue | USA | 12.28 | PB | |||||||||||||
Indledende 5 26.3. Vind: +0.3 | 26.3. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Camille Rutherford Camille Rutherford ('02) | 02 | BAH | 11.46 | PB | ||||||||||||
2 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 11.48 | PB | ||||||||||||
3 | Peyton Ricks Peyton Ricks | USA | 11.54 | PB | |||||||||||||
4 | Taylor Tolen Taylor Tolen ('98) | 98 | USA | 11.72 | |||||||||||||
5 | Kailei Collins Kailei Collins ('01) | 01 | USA | 11.97 | SB | ||||||||||||
6 | Alexis Rolan Alexis Rolan | USA | 12.17 | SB | |||||||||||||
Indledende 6 26.3. Vind: +2.7 | 26.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 11.12 | w | ||||||||||||
2 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 11.31 | w | ||||||||||||
3 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 11.38 | w | ||||||||||||
4 | Favor Ezewuzie Favor Ezewuzie | USA | 11.75 | w | |||||||||||||
5 | Lauryn Ceasar Lauryn Ceasar | USA | 11.85 | w | |||||||||||||
6 | Hanna Dudley Hanna Dudley | USA | 12.19 | w | |||||||||||||
7 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 12.29 | w | ||||||||||||
Indledende 7 26.3. Vind: +2.2 | 26.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Tianna Randle Tianna Randle | USA | 11.38 | w | |||||||||||||
2 | Kiah Dubarry-Gay Kiah Dubarry-Gay ('01) | 01 | GBR | 11.62 | w | ||||||||||||
3 | Aarika Lister Aarika Lister | USA | 11.69 | w | |||||||||||||
4 | Jemeila Hunter Jemeila Hunter ('01) | 01 | USA | 11.76 | w | ||||||||||||
5 | Ajah Criner Ajah Criner | USA | 11.89 | w | |||||||||||||
6 | Jordanae' Scott Jordanae' Scott | USA | 11.99 | w | |||||||||||||
7 | Shamarah Shannon Shamarah Shannon | 00 | USA | 12.01 | w | ||||||||||||
Indledende 8 26.3. Vind: +2.9 | 26.3. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 11.33 | w | ||||||||||||
2 | Demitra Carter Demitra Carter ('99) | 99 | USA | 11.79 | w | ||||||||||||
3 | Dreunna Washington Dreunna Washington | USA | 11.88 | w | |||||||||||||
4 | Abby Pantlitz Abby Pantlitz | USA | 11.96 | w | |||||||||||||
5 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 12.01 | w | ||||||||||||
6 | Erin Kinney Erin Kinney ('01) | 01 | USA | 12.07 | w | ||||||||||||
7 | Bryah Davis Bryah Davis | USA | 12.11 | w | |||||||||||||
K 200 m 27.3. Vind: +0.8 Finale A Finale | 27.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 22.87 | SB | ||||||||||||
2 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 22.89 | PB | ||||||||||||
3 | Delecia McDuffie Delecia McDuffie ('98) | 98 | USA | 23.04 | PB | ||||||||||||
4 | Kavia Francis Kavia Francis ('01) | 01 | JAM | 23.14 | PB | ||||||||||||
5 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 23.16 | PB | ||||||||||||
6 | Rhasidat Adeleke Rhasidat Adeleke ('02) | 02 | IRL | 23.27 | PB | ||||||||||||
7 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 23.44 | =PB | ||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. Vind: +0.8 | 25.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 23.25 | SB | ||||||||||||
2 | Kavia Francis Kavia Francis ('01) | 01 | JAM | 23.28 | PB | ||||||||||||
3 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 23.58 | PB | ||||||||||||
4 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 23.75 | SB | ||||||||||||
5 | Jedah Caldwell Jedah Caldwell ('98) | 98 | USA | 23.95 | SB | ||||||||||||
6 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 24.60 | PB | ||||||||||||
7 | Ajah Criner Ajah Criner | USA | 24.74 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 25.3. Vind: +2.1 | 25.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 23.30 | w | ||||||||||||
2 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 23.40 | w | ||||||||||||
3 | Rhasidat Adeleke Rhasidat Adeleke ('02) | 02 | IRL | 23.40 | w | ||||||||||||
4 | Arria Minor Arria Minor ('01) | 01 | USA | 23.53 | w | ||||||||||||
5 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 23.55 | w | ||||||||||||
6 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 23.71 | w | ||||||||||||
7 | Aneesa Scott Aneesa Scott | USA | 24.29 | w | |||||||||||||
8 | Micah Johnston Micah Johnston ('97) | 97 | USA | 24.37 | w | ||||||||||||
Indledende 3 25.3. Vind: +0.8 | 25.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Delecia McDuffie Delecia McDuffie ('98) | 98 | USA | 23.09 | PB | ||||||||||||
2 | Stacey-Ann Williams Stacey-Ann Williams ('99) | 99 | JAM | 23.46 | PB | ||||||||||||
3 | Jonah Ross Jonah Ross ('02) | 02 | USA | 23.48 | PB | ||||||||||||
4 | Mariah Ayers Mariah Ayers | 00 | USA | 23.67 | SB | ||||||||||||
5 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 23.85 | SB | ||||||||||||
6 | Ja'Leesa Giles Ja'Leesa Giles ('99) | 99 | USA | 24.21 | |||||||||||||
7 | Imani Nave Imani Nave | USA | 24.46 | SB | |||||||||||||
8 | Deja Keys Deja Keys | USA | 25.17 | ||||||||||||||
Indledende 4 25.3. Vind: -0.2 | 25.3. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||
1 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 23.39 | PB | ||||||||||||
2 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 23.64 | SB | ||||||||||||
3 | Laila Owens Laila Owens ('02) | 02 | USA | 23.75 | SB | ||||||||||||
4 | Serenity Douglas Serenity Douglas ('98) | 98 | USA | 24.02 | SB | ||||||||||||
5 | Natashia Jackson Natashia Jackson ('98) | 98 | USA | 24.20 | SB | ||||||||||||
6 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 24.20 | SB | ||||||||||||
7 | Davicia Patterson Davicia Patterson | 00 | IRL | 24.91 | SB | ||||||||||||
8 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 25.10 | SB | ||||||||||||
Indledende 5 25.3. Vind: -1.7 | 25.3. | Vind: -1.7 | |||||||||||||||
1 | Kennedy Blackmon Kennedy Blackmon ('99) | 99 | USA | 23.87 | SB | ||||||||||||
2 | Jadsia Warden Jadsia Warden ('98) | 98 | USA | 24.72 | |||||||||||||
3 | Taylor Armstrong Taylor Armstrong | 00 | USA | 25.06 | |||||||||||||
4 | Breanna Despanie Breanna Despanie | USA | 25.25 | SB | |||||||||||||
5 | Robyn Byrd Robyn Byrd | USA | 25.32 | SB | |||||||||||||
6 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 25.51 | |||||||||||||
7 | Mya Henson Mya Henson ('99) | 99 | USA | 25.58 | SB | ||||||||||||
8 | Lauren O'Banion Lauren O'Banion | USA | 25.62 | PB | |||||||||||||
Indledende 6 25.3. Vind: -1.2 | 25.3. | Vind: -1.2 | |||||||||||||||
1 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 24.25 | PB | ||||||||||||
2 | Honour Finley Honour Finley ('99) | 99 | USA | 24.39 | SB | ||||||||||||
3 | Savannah Nevels Savannah Nevels ('99) | 99 | USA | 24.58 | SB | ||||||||||||
4 | Taylor Tolen Taylor Tolen ('98) | 98 | USA | 24.69 | |||||||||||||
5 | Brooke Givens Brooke Givens | USA | 24.97 | ||||||||||||||
6 | Favor Ezewuzie Favor Ezewuzie | USA | 25.01 | SB | |||||||||||||
7 | Alana Wilson Alana Wilson | USA | 25.21 | SB | |||||||||||||
Indledende 7 25.3. Vind: -1.1 | 25.3. | Vind: -1.1 | |||||||||||||||
1 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 24.41 | SB | ||||||||||||
2 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 24.55 | SB | ||||||||||||
3 | Deondra Green Deondra Green | 00 | CAN | 25.14 | SB | ||||||||||||
4 | Savannah Walker Savannah Walker | USA | 25.21 | PB | |||||||||||||
5 | Clinique Brown Clinique Brown ('02) | 02 | RSA | 25.48 | SB | ||||||||||||
Indledende 8 25.3. Vind: -0.7 | 25.3. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Kiah Dubarry-Gay Kiah Dubarry-Gay ('01) | 01 | GBR | 24.12 | SB | ||||||||||||
2 | Ryen Draper Ryen Draper ('88) | 88 | USA | 24.47 | SB | ||||||||||||
3 | Teleda Williams Teleda Williams | USA | 24.66 | ||||||||||||||
4 | Christina Ollison Christina Ollison ('98) | 98 | USA | 24.70 | |||||||||||||
5 | Abby Pantlitz Abby Pantlitz | USA | 25.16 | SB | |||||||||||||
6 | Denae McFarlane Denae McFarlane | 00 | JAM | 25.30 | |||||||||||||
7 | Shamarah Shannon Shamarah Shannon | 00 | USA | 25.39 | SB | ||||||||||||
Indledende 9 25.3. Vind: -1.1 | 25.3. | Vind: -1.1 | |||||||||||||||
1 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.98 | SB | ||||||||||||
2 | Jordanae' Scott Jordanae' Scott | USA | 24.38 | SB | |||||||||||||
3 | Erekha Sebastion Erekha Sebastion ('99) | 99 | USA | 24.76 | SB | ||||||||||||
4 | Jayla Fields Jayla Fields | 00 | USA | 24.85 | |||||||||||||
5 | Kolby Ganther Kolby Ganther | USA | 24.89 | SB | |||||||||||||
6 | Leah Belfield Leah Belfield | 00 | NZL | 24.94 | SB | ||||||||||||
7 | Demitra Carter Demitra Carter ('99) | 99 | USA | 25.56 | |||||||||||||
8 | Alexis Rolan Alexis Rolan | USA | 25.59 | SB | |||||||||||||
K 400 m 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 51.67 | PB | ||||||||||||
2 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 51.72 | PB | ||||||||||||
3 | Tierra Robinson-Jones Tierra Robinson-Jones ('99) | 99 | USA | 51.94 | PB | ||||||||||||
4 | Amber Anning Amber Anning | 00 | GBR | 52.08 | PB | ||||||||||||
5 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 52.61 | PB | ||||||||||||
6 | Mariah Kuykendoll Mariah Kuykendoll ('98) | 98 | USA | 53.15 | |||||||||||||
7 | Sara Reifenrath Sara Reifenrath | USA | 53.70 | PB | |||||||||||||
8 | Natashia Jackson Natashia Jackson ('98) | 98 | USA | 53.86 | SB | ||||||||||||
9 | Kiya Oviosun Kiya Oviosun | 00 | USA | 56.54 | |||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Erin Sermons Erin Sermons ('99) | 99 | USA | 55.18 | SB | ||||||||||||
2 | Zakiya Johnson Zakiya Johnson | USA | 55.99 | PB | |||||||||||||
3 | Diana Granados Diana Granados | USA | 56.18 | SB | |||||||||||||
4 | Brittney Roberson Brittney Roberson | 00 | USA | 56.26 | PB | ||||||||||||
5 | Noriah-Kathrin Johnson Noriah-Kathrin Johnson ('01) | 01 | GRE | 56.89 | |||||||||||||
6 | Jericha Petrella Jericha Petrella | USA | 58.45 | PB | |||||||||||||
7 | Rylee Jordan Rylee Jordan | USA | 58.75 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Fiebe Tengrootenhuysen Fiebe Tengrootenhuysen | 00 | BEL | 56.35 | SB | ||||||||||||
2 | Oghenekaro Brume Oghenekaro Brume | 00 | NGR | 57.00 | SB | ||||||||||||
3 | Shiean Walters Shiean Walters | USA | 57.24 | SB | |||||||||||||
4 | Luisa Neumann Luisa Neumann ('01) | 01 | GER | 58.96 | SB | ||||||||||||
5 | Taylor Korytkowski Taylor Korytkowski ('01) | 01 | USA | 59.20 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Anne Noëlle Clerima Anne Noëlle Clerima ('95) | 95 | FRA | 55.75 | SB | ||||||||||||
2 | Erica Cormier-Jordan Erica Cormier-Jordan | USA | 56.32 | SB | |||||||||||||
3 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 56.42 | SB | |||||||||||||
4 | Annette Bolomboy Annette Bolomboy | USA | 56.78 | ||||||||||||||
5 | Asiah Fields Asiah Fields | USA | 56.83 | ||||||||||||||
6 | Mair Edwards Mair Edwards ('99) | 99 | GBR | 56.88 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 52.53 | PB | ||||||||||||
2 | Tierra Robinson-Jones Tierra Robinson-Jones ('99) | 99 | USA | 52.83 | SB | ||||||||||||
3 | Morgan Stewart Morgan Stewart | USA | 55.46 | SB | |||||||||||||
4 | Abbey Glynn Abbey Glynn ('01) | 01 | USA | 56.16 | SB | ||||||||||||
5 | Kiara Lester Kiara Lester ('98) | 98 | USA | 56.36 | SB | ||||||||||||
6 | Vanessa Ugorji Vanessa Ugorji | USA | 57.05 | SB | |||||||||||||
7 | Kalaya Ali Kalaya Ali ('01) | 01 | USA | 58.13 | |||||||||||||
8 | Keypathwa Gibson Keypathwa Gibson | USA | 58.72 | SB | |||||||||||||
Indledende 5 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 53.53 | SB | ||||||||||||
2 | Lauren Green Lauren Green | USA | 55.66 | PB | |||||||||||||
3 | Lily Williams Lily Williams ('01) | 01 | USA | 56.26 | PB | ||||||||||||
4 | Clinique Brown Clinique Brown ('02) | 02 | RSA | 56.56 | SB | ||||||||||||
5 | Ty'Asia Dansbury Ty'Asia Dansbury ('95) | 95 | USA | 1:02.38 | SB | ||||||||||||
Indledende 6 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Amber Anning Amber Anning | 00 | GBR | 53.41 | SB | ||||||||||||
2 | Sara Reifenrath Sara Reifenrath | USA | 54.18 | PB | |||||||||||||
3 | Natashia Jackson Natashia Jackson ('98) | 98 | USA | 54.72 | SB | ||||||||||||
4 | Emily Costello Emily Costello | USA | 55.07 | PB | |||||||||||||
5 | Nicholette Dixon Nicholette Dixon ('99) | 99 | USA | 55.68 | SB | ||||||||||||
6 | Jai'lyn Merriweather Jai'lyn Merriweather | USA | 55.77 | SB | |||||||||||||
7 | Nele Heinrich Nele Heinrich ('98) | 98 | GER | 57.77 | |||||||||||||
8 | Whitney Williams Whitney Williams | 00 | USA | 57.86 | |||||||||||||
Indledende 7 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 52.27 | PB | ||||||||||||
2 | Mariah Kuykendoll Mariah Kuykendoll ('98) | 98 | USA | 53.04 | PB | ||||||||||||
3 | Kiya Oviosun Kiya Oviosun | 00 | USA | 54.45 | SB | ||||||||||||
4 | Iyanna Ross Iyanna Ross | USA | 55.26 | PB | |||||||||||||
5 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 55.31 | SB | ||||||||||||
6 | Madison Jochum Madison Jochum | USA | 58.10 | SB | |||||||||||||
K 800 m 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | 2:06.84 | SB | ||||||||||||
2 | Stephanie Moss Stephanie Moss ('02) | 02 | GBR | 2:06.84 | PB | ||||||||||||
3 | Carolyne Chepkosgei Carolyne Chepkosgei | KEN | 2:08.85 | SB | |||||||||||||
4 | Rilee Rigdon Rilee Rigdon | 00 | USA | 2:09.21 | PB | ||||||||||||
5 | Kaytlyn Larson Kaytlyn Larson ('97) | 97 | USA | 2:11.38 | SB | ||||||||||||
Maddie Salek Maddie Salek ('99) | 99 | USA | DQ | ||||||||||||||
Finale B 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Joanna Archer Joanna Archer | 00 | GUY | 2:08.18 | PB | ||||||||||||
2 | Lorena Rangel Lorena Rangel ('02) | 02 | MEX | 2:08.35 | SB | ||||||||||||
3 | Whitney Hessler Whitney Hessler | USA | 2:09.04 | ||||||||||||||
4 | Ayoola Gbolade Ayoola Gbolade | 00 | USA | 2:09.41 | PB | ||||||||||||
5 | Gracie Morris Gracie Morris | USA | 2:09.62 | PB | |||||||||||||
6 | Addison Coppinger Addison Coppinger | USA | 2:09.85 | PB | |||||||||||||
7 | Lilly Lavier Lilly Lavier | USA | 2:10.45 | SB | |||||||||||||
8 | Riley Cooney Riley Cooney ('97) | 97 | USA | 2:13.98 | |||||||||||||
9 | Victoria Robinson Victoria Robinson | USA | 2:18.56 | SB | |||||||||||||
Finale C 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Avryl Johnson Avryl Johnson ('99) | 99 | USA | 2:08.58 | PB | ||||||||||||
2 | Brooke Jaworski Brooke Jaworski ('01) | 01 | USA | 2:09.20 | PB | ||||||||||||
3 | Mackenzie Callahan Mackenzie Callahan ('99) | 99 | USA | 2:09.78 | PB | ||||||||||||
4 | Kinga Szarzyńska Kinga Szarzyńska ('95) | 95 | POL | 2:10.09 | SB | ||||||||||||
5 | Faten Laribi Faten Laribi ('98) | 98 | ALG | 2:11.34 | SB | ||||||||||||
6 | Jasmin Muhammad-Graham Jasmin Muhammad-Graham ('01) | 01 | USA | 2:12.78 | SB | ||||||||||||
7 | Jasie York Jasie York | USA | 2:13.88 | ||||||||||||||
8 | Maryn DeMaio Maryn DeMaio | USA | 2:14.39 | SB | |||||||||||||
9 | Haley Arens Haley Arens | USA | 2:18.32 | SB | |||||||||||||
Finale D 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Halena Rahmaan Halena Rahmaan | USA | 2:11.54 | PB | |||||||||||||
2 | Mathilde Ruud Mathilde Ruud | 00 | NOR | 2:15.33 | PB | ||||||||||||
3 | Emma Fountain Emma Fountain | USA | 2:15.59 | PB | |||||||||||||
4 | Isabella West Isabella West | USA | 2:15.80 | PB | |||||||||||||
5 | Jennelle Jaeger-Darakjy Jennelle Jaeger-Darakjy | 00 | USA | 2:16.49 | SB | ||||||||||||
6 | Lailah White Lailah White ('02) | 02 | USA | 2:16.68 | |||||||||||||
7 | Janae Dean Janae Dean ('02) | 02 | USA | 2:17.56 | PB | ||||||||||||
8 | Helen Gould Helen Gould | USA | 2:18.60 | PB | |||||||||||||
9 | Alexa Davis Alexa Davis | USA | 2:19.81 | PB | |||||||||||||
Finale E 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Alyssa Duhart Alyssa Duhart | USA | 2:13.69 | SB | |||||||||||||
2 | Madison Savoy Madison Savoy | USA | 2:15.64 | ||||||||||||||
3 | Madeleine Stephens Madeleine Stephens | USA | 2:16.76 | PB | |||||||||||||
4 | Alli Wroblewski Alli Wroblewski | USA | 2:16.80 | PB | |||||||||||||
5 | Mikenna Robinson Mikenna Robinson | USA | 2:18.84 | SB | |||||||||||||
K 1500 m 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Aaliyah Miller Aaliyah Miller ('98) | 98 | USA | 4:23.73 | PB | ||||||||||||
2 | Sivan Aurbach Sivan Aurbach | 00 | ISR | 4:23.94 | PB | ||||||||||||
3 | Stephanie Moss Stephanie Moss ('02) | 02 | GBR | 4:24.57 | PB | ||||||||||||
4 | Avryl Johnson Avryl Johnson ('99) | 99 | USA | 4:26.64 | PB | ||||||||||||
5 | Gracie Morris Gracie Morris | USA | 4:29.72 | PB | |||||||||||||
6 | Annie Fuller Annie Fuller ('97) | 97 | USA | 4:31.00 | SB | ||||||||||||
7 | Maddie Salek Maddie Salek ('99) | 99 | USA | 4:31.48 | PB | ||||||||||||
8 | Riley Cooney Riley Cooney ('97) | 97 | USA | 4:34.01 | SB | ||||||||||||
9 | Halena Rahmaan Halena Rahmaan | USA | 4:34.18 | PB | |||||||||||||
10 | Carolyne Chepkosgei Carolyne Chepkosgei | KEN | 4:34.93 | SB | |||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Alicia Stamey Alicia Stamey ('99) | 99 | USA | 4:28.89 | PB | ||||||||||||
2 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 4:28.96 | PB | ||||||||||||
3 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 4:33.12 | PB | |||||||||||||
4 | Jessica Rabius Jessica Rabius | 00 | USA | 4:33.82 | PB | ||||||||||||
5 | Tamara Reeves Tamara Reeves ('01) | 01 | NZL | 4:33.97 | PB | ||||||||||||
6 | Addison Coppinger Addison Coppinger | USA | 4:34.45 | PB | |||||||||||||
7 | Abrielle Jirele Abrielle Jirele | USA | 4:34.97 | PB | |||||||||||||
8 | Alyssa Duhart Alyssa Duhart | USA | 4:35.09 | PB | |||||||||||||
9 | Lee-Anne Blake Lee-Anne Blake ('01) | 01 | RSA | 4:35.49 | SB | ||||||||||||
10 | Rachel Bernardo Rachel Bernardo ('99) | 99 | USA | 4:35.98 | SB | ||||||||||||
11 | Nora Finegan Nora Finegan ('98) | 98 | USA | 4:37.05 | PB | ||||||||||||
12 | Isabella West Isabella West | USA | 4:39.69 | PB | |||||||||||||
K 5000 m 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Florance Uwajeneza Florance Uwajeneza | RWA | 16:29.50 | PB | |||||||||||||
2 | Alex Cruz Alex Cruz | USA | 16:31.12 | PB | |||||||||||||
3 | Destiny Collins Destiny Collins ('98) | 98 | USA | 16:36.59 | SB | ||||||||||||
4 | Maddie Brown Maddie Brown | 00 | USA | 16:38.13 | PB | ||||||||||||
5 | Seselia Dala Seselia Dala ('97) | 97 | SUD | 16:39.00 | PB | ||||||||||||
6 | Mackenna Curtis-Collins Mackenna Curtis-Collins | USA | 16:52.71 | PB | |||||||||||||
7 | Ruth Jerubet Ruth Jerubet | KEN | 17:02.98 | PB | |||||||||||||
8 | Julia Black Julia Black ('99) | 99 | USA | 17:03.58 | PB | ||||||||||||
9 | Ava Peeples Ava Peeples | USA | 17:06.77 | PB | |||||||||||||
10 | Celia Holmes Celia Holmes | USA | 17:11.28 | PB | |||||||||||||
11 | Isabel Hebner Isabel Hebner | USA | 17:12.71 | SB | |||||||||||||
12 | Johanna Gretschel Johanna Gretschel ('90) | 90 | USA | 17:15.46 | PB | ||||||||||||
13 | Alexa Rodriguez Alexa Rodriguez | USA | 17:19.12 | PB | |||||||||||||
Grace Johnson Grace Johnson | USA | DNF | |||||||||||||||
K 10000 m 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Madeline Vondra Madeline Vondra | USA | 33:55.72 | PB | |||||||||||||
2 | Stefanie Slekis Stefanie Slekis ('88) | 88 | USA | 34:13.05 | SB | ||||||||||||
3 | Irene Rono Irene Rono | USA | 34:16.39 | PB | |||||||||||||
4 | Hannah Thompson Hannah Thompson | USA | 34:36.63 | PB | |||||||||||||
5 | Katie Rodden Katie Rodden | USA | 35:20.36 | SB | |||||||||||||
6 | Lily Jacobs Lily Jacobs | USA | 36:13.94 | PB | |||||||||||||
7 | Maggie McPherson Maggie McPherson ('90) | 90 | USA | 37:05.22 | PB | ||||||||||||
8 | Daphne Pate Daphne Pate | USA | 37:22.00 | PB | |||||||||||||
9 | Andrea Acuna Andrea Acuna | USA | 37:28.24 | PB | |||||||||||||
Hiley Dobbs Hiley Dobbs ('98) | 98 | CAN | DNF | ||||||||||||||
Arina Kleshchukova Arina Kleshchukova ('98) | 98 | KGZ | DNF | ||||||||||||||
K 3000 m forh. 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | DEN | 10:26.13 | PB | ||||||||||||
2 | Jonna Bart Jonna Bart | USA | 10:28.92 | SB | |||||||||||||
3 | Claudine Blancaflor Claudine Blancaflor | USA | 10:45.94 | PB | |||||||||||||
4 | Karoline Daland Karoline Daland ('99) | 99 | NOR | 10:47.78 | PB | ||||||||||||
5 | Meredith Sorensen Meredith Sorensen | USA | 10:50.57 | PB | |||||||||||||
6 | Sommer Herner Sommer Herner | 00 | USA | 10:55.05 | PB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 27.3. Vind: +1.6 Finale A Finale | 27.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.75 | SB | ||||||||||||
2 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 12.85 | PB | ||||||||||||
3 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 12.97 | =NR | PB | |||||||||||
4 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.06 | PB | ||||||||||||
5 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 13.08 | PB | ||||||||||||
6 | Naomi Taylor Naomi Taylor ('98) | 98 | USA | 13.21 | SB | ||||||||||||
7 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 13.26 | |||||||||||||
8 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.41 | SB | ||||||||||||
9 | Kennedy Smith Kennedy Smith ('98) | 98 | USA | 13.42 | |||||||||||||
Indledende heats | 26.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 26.3. Vind: +2.0 | 26.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Kennedy Smith Kennedy Smith ('98) | 98 | USA | 13.28 | PB | ||||||||||||
2 | Demisha Roswell Demisha Roswell ('98) | 98 | JAM | 13.32 | SB | ||||||||||||
3 | Sarah Belle Sarah Belle ('02) | 02 | BAR | 13.65 | SB | ||||||||||||
4 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 13.82 | SB | ||||||||||||
5 | Scout Regular Scout Regular | USA | 14.26 | SB | |||||||||||||
6 | Osayi Omorodion Osayi Omorodion | USA | 14.33 | ||||||||||||||
7 | Amy Ambelang Amy Ambelang | USA | 14.75 | PB | |||||||||||||
8 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 14.82 | ||||||||||||||
Indledende 2 26.3. Vind: -0.4 | 26.3. | Vind: -0.4 | |||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.87 | SB | ||||||||||||
2 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 13.04 | PB | ||||||||||||
3 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 13.38 | SB | ||||||||||||
4 | Tamia Badal Tamia Badal | 00 | TTO | 14.20 | |||||||||||||
5 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 14.54 | SB | ||||||||||||
6 | Reese Renz Reese Renz | USA | 14.71 | ||||||||||||||
8 | Maddie Meiner Maddie Meiner ('02) | 02 | USA | 15.06 | PB | ||||||||||||
Indledende 3 26.3. Vind: +3.3 | 26.3. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Naomi Taylor Naomi Taylor ('98) | 98 | USA | 13.07 | w | ||||||||||||
2 | Tejyrica Robinson Tejyrica Robinson ('98) | 98 | USA | 13.17 | w | ||||||||||||
3 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 13.27 | w | ||||||||||||
4 | Jernaya Sharp Jernaya Sharp ('97) | 97 | USA | 13.43 | w | ||||||||||||
5 | Janiel Moore Janiel Moore ('98) | 98 | JAM | 13.82 | w | ||||||||||||
6 | Remy Amarteifio Remy Amarteifio ('97) | 97 | USA | 13.86 | w | ||||||||||||
7 | Allysse Wade Allysse Wade | 00 | USA | 14.35 | w | ||||||||||||
8 | Aysha Anderson Aysha Anderson | USA | 14.54 | w | |||||||||||||
9 | Megan Mann Megan Mann ('99) | 99 | USA | 14.81 | w | ||||||||||||
Indledende 4 26.3. Vind: +0.1 | 26.3. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 13.27 | PB | ||||||||||||
2 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 13.28 | PB | ||||||||||||
3 | Breanne Bygrave Breanne Bygrave ('98) | 98 | USA | 13.51 | PB | ||||||||||||
4 | Ayana Harris Ayana Harris | USA | 14.34 | ||||||||||||||
5 | Shanisa Stinson Shanisa Stinson | USA | 14.75 | PB | |||||||||||||
Summer Thorpe Summer Thorpe ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||||
Lara Baylee Lara Baylee | USA | DNF | |||||||||||||||
Indledende 5 26.3. Vind: +0.8 | 26.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 13.15 | SB | ||||||||||||
2 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 13.17 | SB | ||||||||||||
3 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 13.49 | PB | ||||||||||||
4 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 13.77 | PB | ||||||||||||
5 | Nyile Facey Nyile Facey | 00 | USA | 14.09 | SB | ||||||||||||
6 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 14.32 | |||||||||||||
7 | Krystal Igbo Krystal Igbo | USA | 14.67 | SB | |||||||||||||
8 | Holly Gerberding Holly Gerberding | USA | 14.76 | PB | |||||||||||||
Indledende 6 26.3. Vind: +2.2 | 26.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.07 | w | ||||||||||||
2 | Gabrielle McDonald Gabrielle McDonald ('98) | 98 | JAM | 13.25 | w | ||||||||||||
3 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 13.40 | w | ||||||||||||
4 | Winter Bogan Winter Bogan | USA | 13.77 | w | |||||||||||||
5 | Maribel Caicedo Maribel Caicedo ('98) | 98 | ECU | 13.78 | w | ||||||||||||
6 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 14.34 | w | ||||||||||||
7 | Anna-Maria Sommerfeld Anna-Maria Sommerfeld | 00 | GER | 15.10 | w | ||||||||||||
Bailey Golden Bailey Golden ('99) | 99 | USA | DNF | w | |||||||||||||
Indledende 7 26.3. Vind: +1.3 | 26.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 13.16 | PB | ||||||||||||
2 | Serenity Rogers Serenity Rogers | USA | 13.72 | PB | |||||||||||||
3 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 13.81 | SB | ||||||||||||
4 | Lyric Choice Lyric Choice | USA | 13.99 | SB | |||||||||||||
5 | Taryn Milton Taryn Milton ('97) | 97 | USA | 14.04 | SB | ||||||||||||
6 | Favor Ezewuzie Favor Ezewuzie | USA | 14.12 | PB | |||||||||||||
7 | Faith Roberson Faith Roberson ('99) | 99 | USA | 14.33 | |||||||||||||
8 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 15.12 | ||||||||||||||
Indledende 8 26.3. Vind: +3.0 | 26.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.23 | w | ||||||||||||
2 | Monica Johnson Monica Johnson | USA | 14.10 | w | |||||||||||||
3 | Angel Gazaway Angel Gazaway | USA | 14.41 | w | |||||||||||||
4 | Akiya Kollore Akiya Kollore | USA | 14.78 | w | |||||||||||||
Kennedy Bailey Kennedy Bailey ('99) | 99 | USA | DNF | w | |||||||||||||
Nia Williams Nia Williams | USA | DNF | w | ||||||||||||||
K 400 m hæk 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 56.64 | PB | ||||||||||||
2 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 56.94 | SB | ||||||||||||
3 | Faith Roberson Faith Roberson ('99) | 99 | USA | 57.54 | PB | ||||||||||||
4 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 57.54 | SB | ||||||||||||
5 | Lexye Price Lexye Price | USA | 58.05 | PB | |||||||||||||
6 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 58.19 | PB | ||||||||||||
7 | Ashton Woods Ashton Woods ('99) | 99 | USA | 58.31 | PB | ||||||||||||
8 | Sydni Townsend Sydni Townsend | 00 | USA | 58.32 | SB | ||||||||||||
9 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 59.03 | SB | ||||||||||||
Indledende heats | 25.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 58.56 | SB | ||||||||||||
2 | Lexye Price Lexye Price | USA | 58.58 | PB | |||||||||||||
3 | Faith Roberson Faith Roberson ('99) | 99 | USA | 59.03 | SB | ||||||||||||
4 | Sanique Walker Sanique Walker | 00 | JAM | 59.73 | SB | ||||||||||||
5 | Morgan O'Neal Morgan O'Neal ('99) | 99 | USA | 1:00.31 | SB | ||||||||||||
6 | Janiel Moore Janiel Moore ('98) | 98 | JAM | 1:00.89 | SB | ||||||||||||
7 | Erin Huls Erin Huls ('97) | 97 | USA | 1:01.76 | SB | ||||||||||||
8 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 1:06.49 | ||||||||||||||
Indledende 2 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 58.59 | SB | ||||||||||||
2 | Ashton Woods Ashton Woods ('99) | 99 | USA | 59.04 | PB | ||||||||||||
3 | Dominique Mustin Dominique Mustin ('02) | 02 | USA | 59.77 | |||||||||||||
4 | Kyla Robinson-Hubbard Kyla Robinson-Hubbard | USA | 1:00.85 | PB | |||||||||||||
5 | Tamia Badal Tamia Badal | 00 | TTO | 1:03.25 | |||||||||||||
6 | Kennedy Crawford Kennedy Crawford ('99) | 99 | USA | 1:03.36 | PB | ||||||||||||
Indledende 3 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 58.64 | SB | ||||||||||||
2 | Sydni Townsend Sydni Townsend | 00 | USA | 59.66 | SB | ||||||||||||
3 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 1:00.18 | SB | ||||||||||||
4 | Michaela Travers Michaela Travers ('99) | 99 | USA | 1:00.44 | PB | ||||||||||||
5 | Erin Derrow Erin Derrow ('97) | 97 | USA | 1:00.71 | PB | ||||||||||||
6 | Valerie Welch Valerie Welch | USA | 1:02.43 | ||||||||||||||
Indledende 4 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 58.60 | SB | ||||||||||||
2 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 59.30 | SB | ||||||||||||
3 | Tiffany Cernej-Garcia Tiffany Cernej-Garcia | USA | 1:00.32 | SB | |||||||||||||
4 | Imari Chatman Imari Chatman | USA | 1:00.93 | PB | |||||||||||||
5 | Nilaja Florence Nilaja Florence | 00 | USA | 1:00.97 | SB | ||||||||||||
Indledende 5 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Janae Phoenix Janae Phoenix | USA | 1:02.19 | PB | |||||||||||||
2 | Payton Kirk Payton Kirk | USA | 1:03.41 | PB | |||||||||||||
Indledende 6 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 1:01.32 | SB | ||||||||||||
2 | Ruby Jane Mathewson Ruby Jane Mathewson | USA | 1:02.28 | ||||||||||||||
3 | Holly Gerberding Holly Gerberding | USA | 1:02.49 | PB | |||||||||||||
4 | Shonita Brome Shonita Brome | 00 | BAR | 1:02.69 | SB | ||||||||||||
5 | Jasmine Williams Jasmine Williams | 00 | USA | 1:02.98 | PB | ||||||||||||
6 | Morgan Iverson Morgan Iverson | USA | 1:04.31 | SB | |||||||||||||
Indledende 7 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Reese Renz Reese Renz | USA | 1:02.24 | ||||||||||||||
2 | Aysha Anderson Aysha Anderson | USA | 1:02.53 | PB | |||||||||||||
3 | Alana Holloway Alana Holloway | USA | 1:03.23 | PB | |||||||||||||
K Højdespring 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Rachel McCoy Rachel McCoy ('95) | 95 | USA | 1.88 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.88 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lamara Distin Lamara Distin | 00 | JAM | 1.85 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sidney Sapp Sidney Sapp ('99) | 99 | USA | 1.79 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Zoe Spinn Zoe Spinn | USA | 1.76 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Katherine Stuckly Katherine Stuckly | USA | 1.76 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Rylee Anderson Rylee Anderson | 00 | USA | 1.76 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Nissi Kabongo Nissi Kabongo ('01) | 01 | USA | 1.76 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Carly Haring Carly Haring | USA | 1.71 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 1.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Marleen Guerrero Marleen Guerrero | USA | 1.79 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Quintella Johnson Quintella Johnson ('99) | 99 | USA | 1.76 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lauren Clarke Lauren Clarke ('99) | 99 | USA | 1.76 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Falyn Reaugh Falyn Reaugh ('99) | 99 | CAN | 1.76 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 1.76 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Madelyn McCabe Madelyn McCabe | USA | 1.71 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Bailey Golden Bailey Golden ('99) | 99 | USA | 1.66 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Maddie Meiner Maddie Meiner ('02) | 02 | USA | 1.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 1.66 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Chloe Davis Chloe Davis | USA | 1.66 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring | |||||||||||||||||
1 | Nathalie Elliott Nathalie Elliott ('98) | 98 | USA | 4.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Deidra Marrison Deidra Marrison | 00 | USA | 3.96 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sarah Tackitt Sarah Tackitt | USA | 3.96 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sydney King Sydney King | USA | 3.96 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Mackenzie Horn Mackenzie Horn ('99) | 99 | USA | 3.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Olivia Buntin Olivia Buntin | USA | 3.96 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Reagann LeLeux Reagann LeLeux ('99) | 99 | USA | 3.81 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | AnnMarie Broussard AnnMarie Broussard ('99) | 99 | USA | 3.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Colleen Clancy Colleen Clancy ('98) | 98 | USA | 3.81 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ryleigh Redding Ryleigh Redding | USA | 3.81 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Alex Kubicek Alex Kubicek | USA | 3.81 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Makiah Hunt Makiah Hunt ('98) | 98 | CAN | 3.81 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Hannah Richardson Hannah Richardson | USA | 3.81 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Riley Floerke Riley Floerke | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Madison Gawthorp Madison Gawthorp | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 7.14 | +1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ruth Usoro Ruth Usoro ('97) | 97 | NGR | 6.76 | +0.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 6.70 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sydney Conley Sydney Conley ('93) | 93 | USA | 6.58 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 6.54 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jasmyn Steels Jasmyn Steels ('97) | 97 | USA | 6.53 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.39 | +1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 6.31 | +0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Baileh Simms Baileh Simms ('95) | 95 | CAN | 6.28 | +1.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 6.19 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 6.07 | +0.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 6.06 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Michelle Fokam Michelle Fokam ('98) | 98 | USA | 5.87 | +1.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Zhane Smith Zhane Smith ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Virginia Kerley Virginia Kerley | USA | 6.20 | -2.5 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ingeborg Grünwald Ingeborg Grünwald ('01) | 01 | AUT | 6.19 | -2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 6.16 | -2.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jonon Young Jonon Young | USA | 6.11 | -0.6 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Mikeisha Welcome Mikeisha Welcome | 00 | VIN | 6.06 | -2.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Taryn Milton Taryn Milton ('97) | 97 | USA | 6.03 | -2.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Caira Pettway Caira Pettway ('99) | 99 | USA | 6.02 | -2.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Symone Washington Symone Washington | 00 | USA | 6.01 | -1.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 6.01 | -0.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Naomi Ferdinand Naomi Ferdinand | USA | 5.99 | -1.1 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 5.90 | -1.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Melody Korie Melody Korie ('97) | 97 | USA | 5.85 | -1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Justice Henderson Justice Henderson ('98) | 98 | USA | 5.63 | -1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 13.86 | +0.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mikeisha Welcome Mikeisha Welcome | 00 | VIN | 13.57 | +0.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Michelle Fokam Michelle Fokam ('98) | 98 | USA | 13.37 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 13.28 | +0.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jonon Young Jonon Young | USA | 13.19 | +1.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Arianna Fisher Arianna Fisher | 00 | USA | 13.10 | +1.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Lamara Distin Lamara Distin | 00 | JAM | 13.04 | +0.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Taylor Nelloms Taylor Nelloms | 00 | USA | 12.93 | +0.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 12.71 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Chinne Okoronkwo Chinne Okoronkwo ('97) | 97 | USA | 12.63 | +1.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Chelsey Cole Chelsey Cole | 00 | USA | 12.51 | +1.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 11.88 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 13.24 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mara Häusler Mara Häusler ('99) | 99 | GER | 13.04 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kyndal McKnight Kyndal McKnight ('98) | 98 | USA | 12.91 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Destiny Lawrence Destiny Lawrence ('01) | 01 | USA | 12.90 | +1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Allanah Lee Allanah Lee | 00 | USA | 12.83 | +1.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Lauren Clarke Lauren Clarke ('99) | 99 | USA | 12.78 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tua-Talvikki Anttila Tua-Talvikki Anttila ('99) | 99 | FIN | 12.74 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Makenzy Mizera Makenzy Mizera | 00 | USA | 12.43 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 12.28 | +1.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Michelle Graham Michelle Graham | USA | 12.13 | +1.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Payden Montana Payden Montana ('99) | 99 | USA | 17.31 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Elena Bruckner Elena Bruckner ('98) | 98 | USA | 17.19 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kayli Johnson Kayli Johnson ('98) | 98 | USA | 17.03 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Zada Swoopes Zada Swoopes ('99) | 99 | USA | 16.76 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Faith Ette Faith Ette | 00 | USA | 16.52 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Erna Sóley Gunnarsdóttir Erna Sóley Gunnarsdóttir | 00 | ISL | 16.25 | NU23R | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 15.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 15.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 15.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Maia Campbell Maia Campbell ('98) | 98 | ISV | 15.37 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 15.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Marilyn Nwora Marilyn Nwora ('01) | 01 | USA | 15.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Makenna Wilson Makenna Wilson ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Alanna Arvie Alanna Arvie ('98) | 98 | USA | 15.72 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nu'u Tuilefano Nu'u Tuilefano | 00 | ASA | 15.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Liliana Mojica Liliana Mojica ('98) | 98 | MEX | 15.44 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ebonie Whitted Ebonie Whitted | 00 | USA | 15.19 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 15.12 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Amber Hart Amber Hart | USA | 15.08 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jaleisa Shaffer Jaleisa Shaffer | USA | 14.92 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Josey Starner Josey Starner | USA | 14.74 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Emily Offenheiser Emily Offenheiser | 00 | USA | 14.40 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 13.85 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Zoe Shanklin Zoe Shanklin | USA | 13.77 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Mikaila Martin Mikaila Martin ('97) | 97 | USA | 12.71 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Valarie Allman Valarie Allman ('95) | 95 | USA | 66.46 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Seasons Usual Seasons Usual ('99) | 99 | USA | 56.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Nora Monie Nora Monie ('97) | 97 | CMR | 55.81 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Elena Bruckner Elena Bruckner ('98) | 98 | USA | 54.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 53.98 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zada Swoopes Zada Swoopes ('99) | 99 | USA | 52.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 51.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 51.19 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 50.28 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Julie Perez Julie Perez | USA | 49.53 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Mikayla Deshazer Mikayla Deshazer ('01) | 01 | USA | 45.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Haley Walker Haley Walker | USA | 44.71 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 27.3. | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Payden Montana Payden Montana ('99) | 99 | USA | 51.83 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Amber Hart Amber Hart | USA | 50.55 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 50.47 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Abigail Flores Abigail Flores | USA | 49.33 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Brooklynne Wilson Brooklynne Wilson ('98) | 98 | USA | 48.64 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Bekah Alcozer Bekah Alcozer | USA | 47.94 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 46.55 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Mia Van Oudsthoorn Mia Van Oudsthoorn ('99) | 99 | RSA | 46.38 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Liz Fouts Liz Fouts ('99) | 99 | USA | 46.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Emily Offenheiser Emily Offenheiser | 00 | USA | 45.63 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kayli Johnson Kayli Johnson ('98) | 98 | USA | 45.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Lacee Barnes Lacee Barnes ('99) | 99 | CAY | 45.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Ryan Pickering Ryan Pickering | USA | 44.82 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Madeline O'Hanlon Madeline O'Hanlon | USA | 42.75 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 66.90 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 64.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kaila Butler Kaila Butler ('98) | 98 | CAN | 64.88 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Emma Robbins Emma Robbins | 00 | USA | 64.36 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Mikaila Martin Mikaila Martin ('97) | 97 | USA | 64.15 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Tara Simpson-Sullivan Tara Simpson-Sullivan | 00 | GBR | 62.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | 62.61 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Taylor Scaife Taylor Scaife ('96) | 96 | USA | 61.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Quiara Wheeler Quiara Wheeler ('99) | 99 | USA | 60.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 59.05 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Monique Hardy Monique Hardy ('01) | 01 | USA | 58.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Alanna Arvie Alanna Arvie ('98) | 98 | USA | 58.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Hannah Blood Hannah Blood ('01) | 01 | GBR | 57.32 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Sydney Oberdiek Sydney Oberdiek ('99) | 99 | USA | 56.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Marissa Dunn Marissa Dunn ('98) | 98 | USA | 55.71 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Hailey Wanoreck Hailey Wanoreck ('97) | 97 | USA | 54.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Sara Ramos Sara Ramos | USA | 54.22 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Haley Walker Haley Walker | USA | 52.46 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Maya Bennett Maya Bennett | USA | 52.33 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Makenna Wilson Makenna Wilson ('99) | 99 | USA | 52.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Grace Walford Grace Walford | USA | 52.15 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Maggie Okul Maggie Okul ('97) | 97 | GBR | 52.11 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Maggie Malone Maggie Malone ('93) | 93 | USA | 62.38 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ariana Ince Ariana Ince ('89) | 89 | USA | 59.35 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ashton Riner Ashton Riner ('99) | 99 | USA | 57.31 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Skylar Ciccolini Skylar Ciccolini ('01) | 01 | USA | 53.39 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Avione Allgood Avione Allgood ('93) | 93 | USA | 53.11 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ava Curry Ava Curry | 00 | USA | 49.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 48.92 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Katie Reichert Katie Reichert ('93) | 93 | USA | 48.83 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Liv CantbyLiv Cantby ('99) | 99 | DEN | 47.96 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Candesha Scott Candesha Scott ('97) | 97 | GRN | 45.38 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Payge Cuthbertson Payge Cuthbertson | USA | 44.45 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Talena Murray Talena Murray ('99) | 99 | TTO | 44.41 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Noel Baker Noel Baker | USA | 44.40 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Roosa Ylönen Roosa Ylönen ('99) | 99 | FIN | 43.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Tamara Suša Tamara Suša ('99) | 99 | SRB | 39.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 25.3. | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Claire Meyers Claire Meyers | USA | 49.92 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Erin Zimmerman Erin Zimmerman ('99) | 99 | USA | 49.43 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Rhiley Fritz Rhiley Fritz | USA | 47.21 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Mackenzie Hainley Mackenzie Hainley | USA | 47.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Maria Bienvenu Maria Bienvenu ('02) | 02 | USA | 46.09 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kelsey Kehl Kelsey Kehl ('98) | 98 | USA | 45.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 43.64 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Anna-Kay Clark Anna-Kay Clark ('01) | 01 | USA | 42.74 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Josey Starner Josey Starner | USA | 40.97 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kaesha George Kaesha George | USA | 40.20 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Taliyah Brooks Taliyah Brooks ('95) | 95 | USA | 6252 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 5813 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Grace McKenzie Grace McKenzie ('96) | 96 | IRL | 5734 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Annika Williams Annika Williams | USA | 5361 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 5326 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 5307 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 5291 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kamberlyn Lamer Kamberlyn Lamer | USA | 5247 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Safiya John Safiya John ('01) | 01 | TTO | 5243 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Megan Kirby Megan Kirby | USA | 5025 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 4968 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Luīze Opolā Luīze Opolā ('01) | 01 | LAT | 4708 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Allison Halverson Allison Halverson ('92) | 92 | ARM | 4612 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
2 | Oklahoma Oklahoma | USA | 44.90 | ||||||||||||||
Kennedy Blackmon, Camri Austin, Lilan Henderson, Deborah Giffard | |||||||||||||||||
3 | West Texas A&M West Texas A&M | USA | 45.69 | ||||||||||||||
Deondra Green, Leah Belfield, Alana Wilson, Kaydee Kabia Valda | |||||||||||||||||
4 | North Texas North Texas | USA | 45.78 | ||||||||||||||
Monica Johnson, Lyric Choice, Macy Burnham Holley, Aneesa Scott | |||||||||||||||||
5 | Tcu Tcu | USA | 45.91 | ||||||||||||||
Hope Glenn, Destiny Longmire, Brittany Brown, Teleda Williams | |||||||||||||||||
6 | Abilene Christian Abilene Christian | USA | 46.12 | ||||||||||||||
Taylor Tolen, Savannah Walker, Mya Henson, Amy Ambelang | |||||||||||||||||
7 | Liberty Liberty | USA | 46.13 | ||||||||||||||
Abby Pantlitz, Janai Scott, Alexis Rolan, Nikayla Hoyte | |||||||||||||||||
Indledende heats | 26.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Northwestern St. Northwestern St. | USA | 45.28 | ||||||||||||||
Robyn Byrd, Jayla Fields, Aarika Lister, Natashia Jackson | |||||||||||||||||
2 | Liberty Liberty | USA | 46.60 | ||||||||||||||
Abby Pantlitz, Janai Scott, Alexis Rolan, Nikayla Hoyte | |||||||||||||||||
Indledende 2 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Oklahoma Oklahoma | USA | 44.99 | ||||||||||||||
Kennedy Blackmon, Camri Austin, Lilan Henderson, Deborah Giffard | |||||||||||||||||
2 | West Texas A&M West Texas A&M | USA | 45.79 | ||||||||||||||
Alana Wilson, Leah Belfield, Kaydee Kabia Valda, Deondra Green | |||||||||||||||||
3 | North Texas North Texas | USA | 46.06 | ||||||||||||||
Monica Johnson, Lyric Choice, Macy Burnham Holley, Aneesa Scott | |||||||||||||||||
4 | Abilene Christian Abilene Christian | USA | 46.07 | ||||||||||||||
Taylor Tolen, Mya Henson, Amy Ambelang, Savannah Walker | |||||||||||||||||
4 | Incarnate Word Incarnate Word | USA | 46.60 | ||||||||||||||
6 | Oklahoma State Oklahoma State | USA | 46.16 | ||||||||||||||
Christina Ollison, Aaliyah Birmingham, Brooke Givens, Tori Ortiz | |||||||||||||||||
Indledende 3 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
2 | Tcu Tcu | USA | 46.24 | ||||||||||||||
Hope Glenn, Destiny Longmire, Brittany Brown, Teleda Williams | |||||||||||||||||
3 | Bowling Green Bowling Green | USA | 46.25 | ||||||||||||||
Savannah Nevels, Jemeila Hunter, Ryen Draper, Brianna Richard | |||||||||||||||||
4 | Eastern Michigan Eastern Michigan | USA | 46.41 | ||||||||||||||
Alyson Davis, Micah Johnston, Brittni Mason, Kolby Ganther | |||||||||||||||||
5 | Northern Illinois Northern Illinois | USA | 46.64 | ||||||||||||||
Jazmyn Smith, Remy Amarteifio, Skylynn Blue, Jahnetta Jones | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Bowling Green Bowling Green | USA | 3:37.27 | ||||||||||||||
Chasatea Brown, Ryen Draper, Savannah Nevels, Iyanna Ross | |||||||||||||||||
2 | Tcu Tcu | USA | 3:39.24 | ||||||||||||||
Kyla Robinson-Hubbard, Teleda Williams, Tatianna Martinez, Kiana Banks | |||||||||||||||||
3 | Colorado Colorado | USA | 3:40.73 | ||||||||||||||
Valerie Welch, Eriana Henderson, Tamia Badal | |||||||||||||||||
4 | Texas State Texas State | USA | 3:43.20 | ||||||||||||||
Chermariea Hardy, Breanna Clark, Ariana Ealy-Pulido, Christine Irving | |||||||||||||||||
5 | Tamu-Commerce Tamu-Commerce | USA | 3:43.26 | ||||||||||||||
Danielle Nicholson, Atiana Alexander, Minna Svärd | |||||||||||||||||
Indledende heats | 26.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Utah Utah | USA | 3:42.01 | ||||||||||||||
Kelise Davis, Lauren O'Banion, Oneillia Fuller, Jackie Martin | |||||||||||||||||
2 | Louisiana Louisiana | USA | 3:44.82 | ||||||||||||||
Brittney Roberson, Jasmine Williams, Stela Konstantinidou, Fiebe Tengrootenhuysen | |||||||||||||||||
Indledende 2 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Colorado Colorado | USA | 3:45.69 | ||||||||||||||
Valerie Welch, Eriana Henderson, Tamia Badal | |||||||||||||||||
2 | Tamu-Commerce Tamu-Commerce | USA | 3:46.29 | ||||||||||||||
Danielle Nicholson, Atiana Alexander, Minna Svärd | |||||||||||||||||
Indledende 3 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Bowling Green Bowling Green | USA | 3:43.34 | ||||||||||||||
Chasatea Brown, Ryen Draper, Savannah Nevels, Iyanna Ross | |||||||||||||||||
Indledende 4 26.3. | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Tcu Tcu | USA | 3:42.04 | ||||||||||||||
Asiah Fields, Teleda Williams, Jasmin Muhammad-Graham, Kiana Banks | |||||||||||||||||
2 | Texas State Texas State | USA | 3:43.23 | ||||||||||||||
Chermariea Hardy, Breanna Clark, Ariana Ealy-Pulido, Christine Irving | |||||||||||||||||
M Stangspring 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Scott Houston Scott Houston ('90) | 90 | USA | 5.60 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Luke Winder Luke Winder ('95) | 95 | USA | 5.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Reese Watson Reese Watson ('93) | 93 | USA | 5.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Philip Frank Philip Frank | CAN | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Deakin Volz Deakin Volz ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Sandi Morris Sandi Morris ('92) | 92 | USA | 4.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Bridget Guy Bridget Guy ('96) | 96 | USA | 4.70 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lisa Gunnarsson Lisa Gunnarsson ('99) | 99 | SWE | 4.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Morgann LeLeux Morgann LeLeux ('92) | 92 | USA | 4.40 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Reagann LeLeux Reagann LeLeux ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 100 m 27.3. Vind: +1.4 Finale A Finale | 27.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Ronnie Baker Ronnie Baker ('93) | 93 | USA | 9.94 | SB | ||||||||||||
2 | Bryce Robinson Bryce Robinson ('93) | 93 | USA | 10.10 | SB | ||||||||||||
3 | Cordero Gray Cordero Gray ('89) | 89 | USA | 10.39 | SB | ||||||||||||
4 | Victor Pérez Victor Pérez ('94) | 94 | MEX | 10.56 | =PB | ||||||||||||
5 | Gessael López Gessael López ('95) | 95 | MEX | 10.62 | SB | ||||||||||||
6 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 10.95 | SB | ||||||||||||
M 400 m 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 44.62 | PB | ||||||||||||
2 | Wil London Wil London ('97) | 97 | USA | 45.62 | SB | ||||||||||||
3 | Howard Fields III Howard Fields III ('99) | 99 | USA | 45.79 | SB | ||||||||||||
4 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 46.40 | SB | ||||||||||||
5 | Edgar Ramírez Edgar Ramírez ('98) | 98 | MEX | 46.80 | SB | ||||||||||||
M 800 m 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Ayman Zahafi Ayman Zahafi ('97) | 97 | MAR | 1:48.66 | SB | ||||||||||||
2 | Abraham Alvarado Abraham Alvarado ('95) | 95 | USA | 1:48.89 | SB | ||||||||||||
3 | Jonah Koech Jonah Koech ('96) | 96 | KEN | 1:48.93 | SB | ||||||||||||
4 | Olandis Johnson Olandis Johnson ('96) | 96 | USA | 1:49.77 | |||||||||||||
5 | Brendan Hebert Brendan Hebert | USA | 1:50.66 | PB | |||||||||||||
6 | Avery Bartlett Avery Bartlett ('97) | 97 | USA | 1:50.86 | SB | ||||||||||||
7 | Luca Chatham Luca Chatham ('96) | 96 | USA | 1:52.62 | |||||||||||||
8 | Myles Marshall Myles Marshall ('97) | 97 | USA | 1:52.71 | |||||||||||||
9 | Brandon Lasater Brandon Lasater ('92) | 92 | USA | 1:55.14 | SB | ||||||||||||
M 1500 m 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Cruz Gomez Cruz Gomez | USA | 3:43.78 | PB | |||||||||||||
2 | Grant O'Callaghan Grant O'Callaghan | USA | 3:47.18 | PB | |||||||||||||
3 | Garrett Calhoun Garrett Calhoun ('98) | 98 | USA | 3:47.43 | SB | ||||||||||||
4 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 3:47.69 | PB | ||||||||||||
5 | Alexander Stitt Alexander Stitt ('01) | 01 | AUS | 3:47.72 | SB | ||||||||||||
6 | Graydon Morris Graydon Morris ('01) | 01 | USA | 3:49.20 | PB | ||||||||||||
7 | Eric Coston Eric Coston ('98) | 98 | USA | 3:49.63 | PB | ||||||||||||
8 | John Rice John Rice | USA | 3:52.93 | ||||||||||||||
Brendan Hebert Brendan Hebert | USA | DNF | |||||||||||||||
M 110 m hæk 27.3. Vind: +2.3 Finale A Finale | 27.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 13.84 | w | ||||||||||||
2 | Dayo Akindele Dayo Akindele ('96) | 96 | USA | 13.93 | w | ||||||||||||
M 400 m hæk 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 49.99 | SB | ||||||||||||
2 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 50.50 | SB | ||||||||||||
3 | Andrew Pirog Andrew Pirog | USA | 53.13 | ||||||||||||||
Akeem Lindo Akeem Lindo ('99) | 99 | USA | DQ | ||||||||||||||
M Stangspring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | KC Lightfoot KC Lightfoot ('99) | 99 | USA | 5.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Zach McWhorter Zach McWhorter ('99) | 99 | USA | 5.70 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Hussain Asim Al-Hizam Hussain Asim Al-Hizam ('98) | 98 | KSA | 5.70 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Zach Bradford Zach Bradford ('99) | 99 | USA | 5.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Eerik Haamer Eerik Haamer ('01) | 01 | EST | 5.50 | NU23R | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kyle Rogers Kyle Rogers ('99) | 99 | USA | 5.50 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Clayton Fritsch Clayton Fritsch ('98) | 98 | USA | 5.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ethan Bray Ethan Bray ('97) | 97 | USA | 5.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alexander Slinkman Alexander Slinkman | 00 | USA | 5.40 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Caleb Witsken Caleb Witsken ('97) | 97 | USA | 5.40 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | 5.40 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Sean Clarke Sean Clarke ('98) | 98 | USA | 5.40 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Warren Miller Warren Miller | USA | 5.25 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Christian Champen Christian Champen ('98) | 98 | USA | 5.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Paulo Benavides Paulo Benavides ('97) | 97 | USA | 5.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Antonio Ruiz Antonio Ruiz ('96) | 96 | MEX | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Branson Ellis Branson Ellis | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Utep Utep | USA | 3:05.84 | ||||||||||||||
Jevaughn Powell, Joshua Hill, Kevin James Hewitt, Sean Bailey | |||||||||||||||||
2 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:07.41 | ||||||||||||||
Brandon Miller, Omajuwa Etiwe, Thomas DeWitt, Jake Lanier | |||||||||||||||||
3 | Baylor Baylor | USA | 3:07.61 | ||||||||||||||
Isaiah Cunningham, Kamden Jackson, Elijah Gifford, Maxwell Willis | |||||||||||||||||
4 | Houston Houston | USA | 3:13.65 | ||||||||||||||
Antonio Ruiz, Jordan Booker, Dylan Brown, Christian Gilmore | |||||||||||||||||
Texas Tech Texas Tech | USA | DNF | |||||||||||||||
Josiah Macinnis, Terrence Jones Jr., Marco Vilca, Norman Grimes | |||||||||||||||||
USA | DQ | ||||||||||||||||
K 100 m 27.3. Vind: +1.7 Finale A Finale | 27.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.20 | SB | ||||||||||||
2 | Kristina Knott Kristina Knott ('95) | 95 | PHI | 11.54 | SB | ||||||||||||
Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||||
K 200 m 27.3. Vind: +0.7 Finale A Finale | 27.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 22.17 | PB | ||||||||||||
2 | Jenna Prandini Jenna Prandini ('92) | 92 | USA | 22.43 | SB | ||||||||||||
3 | Morolake Akinosun Morolake Akinosun ('94) | 94 | USA | 22.53 | SB | ||||||||||||
4 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 22.93 | SB | ||||||||||||
5 | Kendra Harrison Kendra Harrison ('92) | 92 | USA | 23.04 | SB | ||||||||||||
6 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 23.22 | SB | ||||||||||||
7 | Natasha Hastings Natasha Hastings ('86) | 86 | USA | 23.35 | SB | ||||||||||||
K 400 m 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Shamier Little Shamier Little ('95) | 95 | USA | 50.19 | PB | ||||||||||||
2 | Shiann Salmon Shiann Salmon ('99) | 99 | JAM | 51.74 | PB | ||||||||||||
3 | Gianna Woodruff Gianna Woodruff ('93) | 93 | PAN | 52.78 | NR | PB | |||||||||||
4 | Maggie Barrie Maggie Barrie ('96) | 96 | SLE | 53.07 | SB | ||||||||||||
5 | Nnenya Hailey Nnenya Hailey ('94) | 94 | USA | 55.58 | SB | ||||||||||||
K 800 m 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Allie Wilson Allie Wilson ('96) | 96 | USA | 2:02.56 | =PB | ||||||||||||
2 | Olivia Baker Olivia Baker ('96) | 96 | USA | 2:03.04 | SB | ||||||||||||
3 | Kendra Chambers Kendra Chambers ('90) | 90 | USA | 2:03.47 | SB | ||||||||||||
4 | Megan Malasarte Megan Malasarte ('92) | 92 | USA | 2:05.32 | SB | ||||||||||||
5 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 2:05.52 | PB | ||||||||||||
6 | Davicia Patterson Davicia Patterson | 00 | IRL | 2:06.26 | PB | ||||||||||||
7 | Sivan Aurbach Sivan Aurbach | 00 | ISR | 2:06.44 | PB | ||||||||||||
8 | Kathryn Gillespie Kathryn Gillespie ('96) | 96 | GBR | 2:07.84 | SB | ||||||||||||
9 | Rachael Walters Rachael Walters ('96) | 96 | USA | 2:08.89 | SB | ||||||||||||
K 1500 m 25.3. Finale A Finale | 25.3. | ||||||||||||||||
1 | Sarah Lancaster Sarah Lancaster ('87) | 87 | USA | 4:14.87 | PB | ||||||||||||
2 | Yolanda Ngarambe Yolanda Ngarambe ('91) | 91 | SWE | 4:17.30 | SB | ||||||||||||
3 | Kathryn Gillespie Kathryn Gillespie ('96) | 96 | GBR | 4:17.94 | PB | ||||||||||||
4 | Alex Cruz Alex Cruz | USA | 4:22.29 | SB | |||||||||||||
5 | Mackenzie Callahan Mackenzie Callahan ('99) | 99 | USA | 4:28.63 | SB | ||||||||||||
6 | Megan Wagenaar Megan Wagenaar ('92) | 92 | CAN | 4:30.40 | SB | ||||||||||||
K 400 m hæk 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Sparkle McKnight Sparkle McKnight ('91) | 91 | TTO | 57.27 | SB | ||||||||||||
2 | Melissa Gonzalez Melissa Gonzalez ('94) | 94 | COL | 58.69 | SB | ||||||||||||
3 | Alanah Yukich Alanah Yukich ('98) | 98 | AUS | 58.78 | |||||||||||||
4 | Robyn Brown Robyn Brown ('94) | 94 | PHI | 59.26 | SB | ||||||||||||
5 | Deonca Bookman Deonca Bookman ('95) | 95 | USA | 1:00.18 | SB | ||||||||||||
6 | Kylee O'Connor Kylee O'Connor | USA | 1:00.68 | SB | |||||||||||||
7 | Sydni Willis Sydni Willis ('96) | 96 | USA | 1:01.06 | SB | ||||||||||||
K Stangspring 26.3. Finale A Finale | 26.3. | ||||||||||||||||
1 | Nastassja Campbell Nastassja Campbell | 00 | USA | 4.51 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sydney Horn Sydney Horn ('02) | 02 | USA | 4.41 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tuesdi Tidwell Tuesdi Tidwell ('98) | 98 | USA | 4.41 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Lauren Martinez Lauren Martinez ('96) | 96 | USA | 4.31 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Gennifer Hirata Gennifer Hirata ('01) | 01 | USA | 4.31 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ariádni Adamopoúlou Ariádni Adamopoúlou | 00 | GRE | 4.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Chloe Wall Chloe Wall ('99) | 99 | USA | 4.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Helen Falda Helen Falda ('96) | 96 | ITA | 4.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Mackenzie Hayward Mackenzie Hayward | 00 | USA | 4.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.16 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Samantha VanHoecke Samantha VanHoecke | USA | 4.01 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Chinne Okoronkwo Chinne Okoronkwo ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kaylee Bizzell Kaylee Bizzell | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
2 | TBBTC TBBTC | USA | 42.90 | ||||||||||||||
Rushelle Burton, Gabby Thomas, Morolake Akinosun, Ashley Henderson | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Hurdle Mechanics Hurdle Mechanics | USA | 3:30.76 | ||||||||||||||
2 | Northwestern St. Northwestern St. | USA | 3:38.54 | ||||||||||||||
Natashia Jackson, Janiel Moore, Erin Wilson, Diana Granados | |||||||||||||||||
3 | Baylor Baylor | USA | 3:38.71 | ||||||||||||||
Tontyana Sanders, Briana Garcia, Sydney Washington, Morgan Stewart | |||||||||||||||||
Texas Tech Texas Tech | USA | DQ | |||||||||||||||
Kiara Lester, Kayli Johnson, Joanna Archer, Kaylee Hinton | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 3:00.23 | ||||||||||||||
Daniel Stokes, Randolph Ross, Elijah Young, Trevor Stewart | |||||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:01.00 | ||||||||||||||
Dorian Camel, Sean Burrell, Tyler Terry, Noah Williams | |||||||||||||||||
3 | Texas Texas | USA | 3:01.28 | ||||||||||||||
Jon Maas, Micaiah Harris, Jonathan Jones, Willington Wright | |||||||||||||||||
4 | Baylor Baylor | USA | 3:02.19 | ||||||||||||||
Hasani Barr, Ryan Croson, Dillon Bedell, Chris Dupree | |||||||||||||||||
5 | Tcu Tcu | USA | 3:03.59 | ||||||||||||||
David Seete, Jostyn Andrews, Robert Gregory, Derrick Mokaleng | |||||||||||||||||
6 | Texas Tech Texas Tech | USA | 3:07.18 | ||||||||||||||
Chancellor Stephenson, Karayme Bartley, Ryan Champlin, Sven Cepuš | |||||||||||||||||
7 | Kansas Kansas | USA | 3:08.23 | ||||||||||||||
Isaiah Cole, Ivan Henry, Ethan Fogle, Cody Johnson | |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Baylor Baylor | USA | 39.11 | ||||||||||||||
Maxwell Willis, Isaiah Cunningham, Ryan Croson, Kamden Jackson | |||||||||||||||||
2 | Houston Houston | USA | 39.50 | ||||||||||||||
3 | Texas Texas | USA | 40.20 | ||||||||||||||
Daniel Garland, Matt Nortje, Jon Maas, Willington Wright | |||||||||||||||||
4 | South Dakota South Dakota | USA | 40.39 | ||||||||||||||
Virgil Steward, Demar Francis, Ardell Inlay, Dylan Kautz | |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 42.87 | ||||||||||||||
Tonea Marshall, Favour Ofili, Symone Mason, Thelma Davies | |||||||||||||||||
2 | Texas Texas | USA | 43.04 | ||||||||||||||
Serenity Douglas, Rhasidat Adeleke, Kevona Davis, Kynnedy Flannel | |||||||||||||||||
3 | Texas A&M Texas A&M | USA | 43.87 | ||||||||||||||
Zhane Smith, Laila Owens, Immanuela Aliu, Rachel Hall | |||||||||||||||||
4 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 44.19 | ||||||||||||||
Cambrea Sturgis, Kamaya Debose-Epps, Symone Darius, Jonah Ross | |||||||||||||||||
5 | Baylor Baylor | USA | 44.65 | ||||||||||||||
Ackera Nugent, Demitra Carter, Sydney Washington, Mariah Ayers | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:26.63 | ||||||||||||||
Shafiqua Maloney, Paris Peoples, Rosey Effiong, Kethlin Campbell | |||||||||||||||||
2 | Texas Texas | USA | 3:28.10 | ||||||||||||||
Serenity Douglas, Kennedy Simon, Kynnedy Flannel, Rhasidat Adeleke | |||||||||||||||||
3 | LSU LSU | USA | 3:32.28 | ||||||||||||||
Symone Mason, Favour Ofili, Milan Young, Amber Anning | |||||||||||||||||
4 | Kansas Kansas | USA | 3:32.64 | ||||||||||||||
Jedah Caldwell, Honour Finley, Mariah Kuykendoll, Erin Sermons | |||||||||||||||||
5 | Texas Tech Texas Tech | USA | 3:32.85 | ||||||||||||||
Jadsia Warden, Sara Limp, Amanda Crawford, Lexye Price | |||||||||||||||||
6 | Baylor Baylor | USA | 3:33.31 | ||||||||||||||
Kavia Francis, Arria Minor, Mariah Ayers, Aaliyah Miller | |||||||||||||||||
7 | Houston Houston | USA | 3:34.91 | ||||||||||||||
Cecilia Tamayo, Payge Side, Zarie Dumas, Brianne Bethel | |||||||||||||||||
8 | Oklahoma State Oklahoma State | USA | 3:37.78 | ||||||||||||||
Kalaya Ali, Christina Ollison, Nicholette Dixon, Aaliyah Birmingham |