M 100 m 15.5. Vind: +0.8 Finale A Finale | 15.5. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brock Appiah Brock Appiah ('99) | 99 | USA | 10.39 | |||||||||||||
2 | Bervensky Pierre Bervensky Pierre | USA | 10.47 | PB | |||||||||||||
3 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 10.50 | PB | |||||||||||||
4 | Matthew Likely Matthew Likely ('97) | 97 | USA | 10.50 | SB | ||||||||||||
5 | Chris Hill Chris Hill | USA | 10.52 | =PB | |||||||||||||
6 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 10.55 | SB | |||||||||||||
7 | Cogan Derousselle Cogan Derousselle | USA | 10.55 | PB | |||||||||||||
8 | Seth Texada Seth Texada | USA | 10.65 | ||||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. Vind: +0.5 | 14.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | Brock Appiah Brock Appiah ('99) | 99 | USA | 10.41 | |||||||||||||
2 | Matthew Likely Matthew Likely ('97) | 97 | USA | 10.57 | |||||||||||||
3 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 10.59 | ||||||||||||||
4 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 10.61 | SB | |||||||||||||
5 | Mikhail Carvalho Mikhail Carvalho ('05) | 05 | BAR | 10.85 | |||||||||||||
6 | Keith Davis Keith Davis ('97) | 97 | USA | 10.92 | |||||||||||||
7 | Caleb Chevis Caleb Chevis | USA | 10.92 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. Vind: +1.1 | 14.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Bervensky Pierre Bervensky Pierre | USA | 10.53 | ||||||||||||||
2 | Cogan Derousselle Cogan Derousselle | USA | 10.64 | PB | |||||||||||||
3 | Trejun Jones Trejun Jones | 00 | USA | 10.65 | SB | ||||||||||||
4 | Quinest Bishop Quinest Bishop | USA | 10.79 | SB | |||||||||||||
5 | Josh Norris Josh Norris ('01) | 01 | USA | 10.80 | |||||||||||||
6 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 10.84 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 14.5. Vind: +0.5 | 14.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | Chris Hill Chris Hill | USA | 10.52 | PB | |||||||||||||
2 | Keith Robinson Keith Robinson ('99) | 99 | USA | 10.70 | |||||||||||||
3 | Alex Robinson Alex Robinson ('98) | 98 | JAM | 10.74 | |||||||||||||
4 | Davontay Kennedy Davontay Kennedy | USA | 10.77 | PB | |||||||||||||
5 | Jamhad Booth Jamhad Booth | USA | 10.83 | ||||||||||||||
6 | Warrick Baker Warrick Baker | USA | 10.87 | PB | |||||||||||||
Indledende 4 14.5. Vind: +0.9 | 14.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Seth Texada Seth Texada | USA | 10.62 | PB | |||||||||||||
2 | Jhavonte Perry Jhavonte Perry | USA | 10.64 | PB | |||||||||||||
3 | Jaleel Gilbert Jaleel Gilbert | USA | 10.65 | ||||||||||||||
4 | Andre Dibbles Andre Dibbles | USA | 10.68 | ||||||||||||||
5 | Bruno Boysen Bruno Boysen ('01) | 01 | GER | 10.82 | |||||||||||||
6 | David Ejumeta David Ejumeta ('97) | 97 | NGR | 10.95 | SB | ||||||||||||
M 200 m 15.5. Vind: +2.8 Finale A Finale | 15.5. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Matthew Likely Matthew Likely ('97) | 97 | USA | 20.44 | w | ||||||||||||
2 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 20.79 | w | ||||||||||||
3 | Bervensky Pierre Bervensky Pierre | USA | 20.87 | w | |||||||||||||
4 | Brock Appiah Brock Appiah ('99) | 99 | USA | 20.94 | w | ||||||||||||
5 | Tydarius Floyd Tydarius Floyd ('98) | 98 | USA | 21.06 | w | ||||||||||||
6 | Alex Robinson Alex Robinson ('98) | 98 | JAM | 21.10 | w | ||||||||||||
7 | Jeremiah Talbert Jeremiah Talbert | USA | 21.36 | w | |||||||||||||
8 | Jaylen Allen Jaylen Allen | USA | 21.57 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 13.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 13.5. Vind: -0.1 | 13.5. | Vind: -0.1 | |||||||||||||||
1 | Matthew Likely Matthew Likely ('97) | 97 | USA | 21.34 | |||||||||||||
2 | Jeremiah Talbert Jeremiah Talbert | USA | 21.43 | PB | |||||||||||||
3 | Xavier Rogers Xavier Rogers | 00 | USA | 21.64 | |||||||||||||
4 | Jaleel Gilbert Jaleel Gilbert | USA | 22.00 | ||||||||||||||
5 | Warrick Baker Warrick Baker | USA | 22.34 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 13.5. Vind: 0.0 | 13.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Bervensky Pierre Bervensky Pierre | USA | 21.44 | ||||||||||||||
2 | Tydarius Floyd Tydarius Floyd ('98) | 98 | USA | 21.46 | PB | ||||||||||||
3 | Jaylen Allen Jaylen Allen | USA | 21.49 | SB | |||||||||||||
4 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 21.67 | PB | |||||||||||||
5 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 21.86 | ||||||||||||||
6 | Jamhad Booth Jamhad Booth | USA | 22.26 | ||||||||||||||
Indledende 3 13.5. Vind: -0.1 | 13.5. | Vind: -0.1 | |||||||||||||||
1 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 20.96 | PB | ||||||||||||
2 | DeVonte Harris DeVonte Harris ('01) | 01 | USA | 21.64 | |||||||||||||
3 | Jhavonte Perry Jhavonte Perry | USA | 21.78 | ||||||||||||||
4 | Jordan Mccleskey Jordan Mccleskey | USA | 22.12 | =PB | |||||||||||||
5 | Thomas Dixon Jr. Thomas Dixon Jr. | USA | 22.35 | PB | |||||||||||||
Indledende 4 13.5. Vind: +0.1 | 13.5. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Alex Robinson Alex Robinson ('98) | 98 | JAM | 21.61 | |||||||||||||
2 | Davontay Kennedy Davontay Kennedy | USA | 21.66 | ||||||||||||||
3 | Mikhail Carvalho Mikhail Carvalho ('05) | 05 | BAR | 22.10 | |||||||||||||
4 | Cole Krehnbrink Cole Krehnbrink ('02) | 02 | USA | 22.30 | |||||||||||||
Indledende 5 13.5. Vind: 0.0 | 13.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Brock Appiah Brock Appiah ('99) | 99 | USA | 21.20 | PB | ||||||||||||
2 | Keith Davis Keith Davis ('97) | 97 | USA | 21.84 | |||||||||||||
3 | Nolan Smith Nolan Smith | USA | 21.86 | PB | |||||||||||||
4 | Taahir Kelly Taahir Kelly | 00 | USA | 21.98 | |||||||||||||
5 | Quinest Bishop Quinest Bishop | USA | 21.99 | SB | |||||||||||||
6 | Josh Norris Josh Norris ('01) | 01 | USA | 22.27 | |||||||||||||
M 400 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Jaylen Allen Jaylen Allen | USA | 46.44 | PB | |||||||||||||
2 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 46.48 | PB | ||||||||||||
3 | Xavier Rogers Xavier Rogers | 00 | USA | 46.60 | PB | ||||||||||||
4 | Kobe Daniels Kobe Daniels | USA | 46.80 | PB | |||||||||||||
5 | Addison Ross Addison Ross | USA | 47.56 | ||||||||||||||
6 | Taahir Kelly Taahir Kelly | 00 | USA | 48.23 | |||||||||||||
7 | Eric Hawkins Eric Hawkins | USA | 48.32 | ||||||||||||||
8 | Jalen Black Jalen Black ('99) | 99 | USA | 48.74 | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Jaylen Allen Jaylen Allen | USA | 47.66 | ||||||||||||||
2 | Cole Krehnbrink Cole Krehnbrink ('02) | 02 | USA | 48.33 | PB | ||||||||||||
3 | Phillip Anderson Phillip Anderson | USA | 48.35 | ||||||||||||||
4 | Kobey Hill Kobey Hill ('98) | 98 | USA | 48.55 | |||||||||||||
5 | Cameron Stewart Cameron Stewart ('99) | 99 | USA | 49.34 | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 47.37 | |||||||||||||
2 | Eric Hawkins Eric Hawkins | USA | 47.83 | PB | |||||||||||||
3 | Jalen Black Jalen Black ('99) | 99 | USA | 48.07 | PB | ||||||||||||
4 | Brendan Kovar Brendan Kovar | USA | 49.13 | SB | |||||||||||||
Jeremiah Talbert Jeremiah Talbert | USA | DNF | |||||||||||||||
Indledende 3 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Xavier Rogers Xavier Rogers | 00 | USA | 47.08 | PB | ||||||||||||
2 | Taahir Kelly Taahir Kelly | 00 | USA | 48.04 | |||||||||||||
3 | DeVonte Harris DeVonte Harris ('01) | 01 | USA | 48.54 | |||||||||||||
4 | Nolan Smith Nolan Smith | USA | 48.60 | ||||||||||||||
Indledende 4 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Kobe Daniels Kobe Daniels | USA | 47.50 | ||||||||||||||
2 | Addison Ross Addison Ross | USA | 47.77 | ||||||||||||||
3 | Thomas Dixon Jr. Thomas Dixon Jr. | USA | 48.66 | PB | |||||||||||||
4 | Jordan Mccleskey Jordan Mccleskey | USA | 49.47 | ||||||||||||||
M 800 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 1:51.12 | |||||||||||||
2 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 1:51.37 | |||||||||||||
3 | Connor Butterfield Connor Butterfield | USA | 1:52.00 | ||||||||||||||
4 | Ricardo Banks Ricardo Banks | USA | 1:52.08 | ||||||||||||||
5 | Eric Hawkins Eric Hawkins | USA | 1:54.24 | ||||||||||||||
6 | AJ Tyler AJ Tyler | USA | 1:54.41 | ||||||||||||||
7 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 1:54.51 | ||||||||||||||
8 | Victor Bocanegra Victor Bocanegra | USA | 1:55.65 | ||||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 1:54.03 | |||||||||||||
2 | Andrew Payton Andrew Payton | USA | 1:54.65 | ||||||||||||||
3 | Alejandro Vargas Alejandro Vargas | USA | 1:55.51 | ||||||||||||||
4 | Caedmon Kyles Caedmon Kyles | USA | 1:55.79 | ||||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 1:52.62 | |||||||||||||
2 | Gregoire Saury Gregoire Saury ('97) | 97 | FRA | 1:53.53 | SB | ||||||||||||
3 | Reuben Dotson Reuben Dotson | USA | 1:53.84 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Eric Hawkins Eric Hawkins | USA | 1:52.75 | ||||||||||||||
2 | Victor Bocanegra Victor Bocanegra | USA | 1:53.46 | ||||||||||||||
3 | Josh Hairston Josh Hairston | USA | 1:53.98 | PB | |||||||||||||
4 | Reid Guirlando Reid Guirlando ('01) | 01 | USA | 1:54.08 | PB | ||||||||||||
5 | Logan Nelson Logan Nelson | USA | 1:54.37 | PB | |||||||||||||
Indledende 4 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Connor Butterfield Connor Butterfield | USA | 1:50.38 | PB | |||||||||||||
2 | Ricardo Banks Ricardo Banks | USA | 1:50.82 | PB | |||||||||||||
3 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 1:51.69 | PB | |||||||||||||
4 | AJ Tyler AJ Tyler | USA | 1:53.39 | PB | |||||||||||||
M 1500 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 3:45.31 | |||||||||||||
2 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 3:47.79 | |||||||||||||
3 | Connor Butterfield Connor Butterfield | USA | 3:48.57 | ||||||||||||||
4 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 3:50.50 | |||||||||||||
5 | Gregoire Saury Gregoire Saury ('97) | 97 | FRA | 3:50.87 | |||||||||||||
6 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 3:50.98 | ||||||||||||||
7 | Marquentin Barnes Marquentin Barnes | USA | 3:54.35 | ||||||||||||||
8 | Justin Botello Justin Botello | USA | 3:54.70 | ||||||||||||||
9 | Coleman Wilson Coleman Wilson | USA | 3:55.50 | PB | |||||||||||||
10 | Dwayne Lillie Dwayne Lillie | USA | 3:55.63 | PB | |||||||||||||
11 | Jose Alfonzo Jose Alfonzo | VEN | 3:56.39 | ||||||||||||||
Indledende heats | 13.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Connor Butterfield Connor Butterfield | USA | 3:53.29 | ||||||||||||||
2 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 3:54.20 | |||||||||||||
3 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 3:54.49 | |||||||||||||
4 | AJ Tyler AJ Tyler | USA | 3:55.95 | PB | |||||||||||||
5 | Charlie Slaughter Charlie Slaughter ('99) | 99 | USA | 3:56.91 | PB | ||||||||||||
6 | Royce Fisher Royce Fisher | USA | 3:57.71 | ||||||||||||||
7 | Jacob Ye Jacob Ye | USA | 3:58.52 | PB | |||||||||||||
8 | Jacob Pyeatt Jacob Pyeatt | USA | 3:59.49 | PB | |||||||||||||
9 | Tyler Rodriguez Tyler Rodriguez | USA | 3:59.82 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Gregoire Saury Gregoire Saury ('97) | 97 | FRA | 3:51.06 | |||||||||||||
2 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 3:51.14 | |||||||||||||
3 | Marquentin Barnes Marquentin Barnes | USA | 3:51.35 | PB | |||||||||||||
4 | Justin Botello Justin Botello | USA | 3:51.49 | PB | |||||||||||||
5 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 3:51.59 | ||||||||||||||
6 | Jose Alfonzo Jose Alfonzo | VEN | 3:55.35 | PB | |||||||||||||
7 | Coleman Wilson Coleman Wilson | USA | 3:56.04 | PB | |||||||||||||
8 | Dwayne Lillie Dwayne Lillie | USA | 3:56.34 | PB | |||||||||||||
9 | Michael Flanagan Michael Flanagan | USA | 3:56.50 | PB | |||||||||||||
M 5000 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Lexington Hilton Lexington Hilton | USA | 14:10.27 | PB | |||||||||||||
2 | Cole Klashinsky Cole Klashinsky | USA | 14:22.01 | ||||||||||||||
3 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 14:22.83 | SB | |||||||||||||
4 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 14:24.02 | PB | ||||||||||||
5 | Onesmus Kemboi Onesmus Kemboi | KEN | 14:30.81 | PB | |||||||||||||
6 | Kwanele Mthembu Kwanele Mthembu ('97) | 97 | RSA | 14:33.98 | |||||||||||||
7 | Collin Yego Collin Yego | KEN | 14:34.24 | PB | |||||||||||||
9 | Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98) | 98 | DEN | 14:52.34 | |||||||||||||
Connor Butterfield Connor Butterfield | USA | DNF | |||||||||||||||
John Carder John Carder | USA | DNF | |||||||||||||||
Ethan Mychajlonka Ethan Mychajlonka | USA | DNF | |||||||||||||||
Damian O'Boyle Damian O'Boyle ('97) | 97 | IRL | DNF | ||||||||||||||
M 10000 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Kwanele Mthembu Kwanele Mthembu ('97) | 97 | RSA | 28:48.33 | PB | ||||||||||||
2 | Lexington Hilton Lexington Hilton | USA | 29:20.01 | PB | |||||||||||||
3 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 29:40.47 | PB | |||||||||||||
4 | Cole Klashinsky Cole Klashinsky | USA | 29:59.60 | PB | |||||||||||||
5 | Onesmus Kemboi Onesmus Kemboi | KEN | 30:44.90 | PB | |||||||||||||
6 | Isaac Benz Isaac Benz | USA | 31:05.09 | ||||||||||||||
7 | Patrick Estes Patrick Estes | USA | 31:09.44 | PB | |||||||||||||
8 | Ben Cignarale Ben Cignarale | USA | 31:20.91 | PB | |||||||||||||
9 | Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98) | 98 | DEN | 31:25.52 | PB | ||||||||||||
12 | Damian O'Boyle Damian O'Boyle ('97) | 97 | IRL | 32:27.21 | SB | ||||||||||||
M 3000 m forh. 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 8:53.25 | |||||||||||||
2 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 9:06.98 | ||||||||||||||
3 | Marquentin Barnes Marquentin Barnes | USA | 9:10.27 | PB | |||||||||||||
4 | Ethan Mychajlonka Ethan Mychajlonka | USA | 9:12.09 | PB | |||||||||||||
5 | Royce Fisher Royce Fisher | USA | 9:18.46 | PB | |||||||||||||
6 | Tanner Henderson Tanner Henderson | USA | 9:20.51 | PB | |||||||||||||
7 | Calbert Guest Calbert Guest ('01) | 01 | USA | 9:23.72 | PB | ||||||||||||
M 110 m hæk 15.5. Vind: +2.5 Finale A Finale | 15.5. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Braydon Bennett Braydon Bennett ('01) | 01 | USA | 13.77 | w | ||||||||||||
2 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 13.83 | w | ||||||||||||
3 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 13.87 | w | ||||||||||||
4 | Ke'von Holder Ke'von Holder | USA | 13.90 | w | |||||||||||||
5 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 14.00 | w | ||||||||||||
6 | William Glass William Glass ('02) | 02 | USA | 14.22 | w | ||||||||||||
7 | Jaquon Williams Jaquon Williams | USA | 14.27 | w | |||||||||||||
8 | Tahj Whitfield Tahj Whitfield | USA | 14.35 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. Vind: +0.5 | 14.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 13.96 | |||||||||||||
2 | Ke'von Holder Ke'von Holder | USA | 14.00 | PB | |||||||||||||
3 | William Glass William Glass ('02) | 02 | USA | 14.29 | PB | ||||||||||||
4 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 14.31 | |||||||||||||
5 | Eugene Vickers Eugene Vickers | USA | 14.48 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. Vind: +1.0 | 14.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Braydon Bennett Braydon Bennett ('01) | 01 | USA | 13.95 | |||||||||||||
2 | Tahj Whitfield Tahj Whitfield | USA | 14.41 | ||||||||||||||
3 | Julian Martin-Rogers Julian Martin-Rogers | USA | 14.49 | ||||||||||||||
Indledende 3 14.5. Vind: +0.9 | 14.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 14.21 | |||||||||||||
2 | Jaquon Williams Jaquon Williams | USA | 14.46 | ||||||||||||||
3 | Joey Zayszly Joey Zayszly ('01) | 01 | USA | 14.61 | |||||||||||||
4 | Lester Davison Lester Davison ('01) | 01 | USA | 14.70 | PB | ||||||||||||
5 | Zachary Sampson Zachary Sampson ('01) | 01 | USA | 14.78 | PB | ||||||||||||
M 400 m hæk 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 51.60 | |||||||||||||
2 | Darrian Lockett Darrian Lockett | USA | 52.26 | ||||||||||||||
3 | Daidren Davis Daidren Davis | USA | 52.60 | ||||||||||||||
4 | Dylan Blankenship Dylan Blankenship | USA | 53.42 | ||||||||||||||
5 | Jabari Dalton Jabari Dalton | USA | 54.46 | ||||||||||||||
6 | Latrell Murray Latrell Murray | USA | 54.47 | PB | |||||||||||||
7 | Joey Zayszly Joey Zayszly ('01) | 01 | USA | 56.26 | |||||||||||||
Indledende heats | 13.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 52.32 | |||||||||||||
2 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 53.96 | PB | ||||||||||||
3 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 54.69 | |||||||||||||
Indledende 2 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Daidren Davis Daidren Davis | USA | 52.37 | ||||||||||||||
2 | Dylan Blankenship Dylan Blankenship | USA | 53.30 | PB | |||||||||||||
3 | Joey Zayszly Joey Zayszly ('01) | 01 | USA | 53.99 | PB | ||||||||||||
Indledende 3 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Darrian Lockett Darrian Lockett | USA | 52.24 | PB | |||||||||||||
2 | Jabari Dalton Jabari Dalton | USA | 53.38 | PB | |||||||||||||
3 | Latrell Murray Latrell Murray | USA | 54.51 | ||||||||||||||
4 | Jordan Mereus Jordan Mereus | USA | 54.53 | ||||||||||||||
M Højdespring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Titus Sizemore Titus Sizemore ('97) | 97 | USA | 2.16 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 2.13 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Frank Massey Frank Massey | USA | 2.13 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Dallas Wise Dallas Wise | 00 | USA | 2.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Rylan Theyard Rylan Theyard ('99) | 99 | USA | 2.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dorian Curry Dorian Curry ('02) | 02 | USA | 2.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Johnathan Jones Johnathan Jones | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Judeson Orvil Judeson Orvil | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | 5.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | David Dolan David Dolan | 00 | USA | 5.11 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 5.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Cole Courtois Cole Courtois ('98) | 98 | USA | 5.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Isaac Sadzewicz Isaac Sadzewicz | USA | 5.01 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Bradley Jelmert Bradley Jelmert ('01) | 01 | USA | 5.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Patrick Freeman Patrick Freeman ('01) | 01 | USA | 4.86 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Evans Finnorn Evans Finnorn ('99) | 99 | USA | 4.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Trace South Trace South | USA | 4.86 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Randon Gray Randon Gray | USA | 4.86 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Cole Burgess Cole Burgess ('99) | 99 | USA | 4.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Matthew Keown Matthew Keown | USA | 4.71 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Simon Thor Simon Thor | 00 | SWE | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Braden Underwood Braden Underwood | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Nick Russell Nick Russell | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Matthew Standridge Matthew Standridge | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Blaine Brokschmidt Blaine Brokschmidt | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | David Ejumeta David Ejumeta ('97) | 97 | NGR | 7.97 | 0.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ryan Curington Ryan Curington | USA | 7.61 | -2.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Obdarius Ware Obdarius Ware ('99) | 99 | USA | 7.51 | -1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 7.48 | -0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 7.47 | -1.3 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ronnie Briscoe Jr. Ronnie Briscoe Jr. | USA | 7.35 | -1.9 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Alex Spillum Alex Spillum | USA | 7.33 | -1.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | John Joseph John Joseph | 00 | USA | 7.24 | -1.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Ronald Henderson Ronald Henderson ('98) | 98 | USA | 7.21 | -0.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Dallas Wise Dallas Wise | 00 | USA | 7.10 | -1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Eric Haddock Eric Haddock | 00 | USA | 7.03 | -0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Garvin Tolbert Garvin Tolbert ('01) | 01 | USA | 6.94 | -1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Noah Chokri Noah Chokri ('01) | 01 | NED | 6.80 | -0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 15.50 | w | +2.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | John Joseph John Joseph | 00 | USA | 15.20 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 14.91 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rylan Theyard Rylan Theyard ('99) | 99 | USA | 14.83 | -1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Eric Haddock Eric Haddock | 00 | USA | 14.82 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dion Murombe Dion Murombe | USA | 14.75 | 0.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jordan Wallace Jordan Wallace | USA | 14.69 | +0.7 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Tyler Lewis Tyler Lewis | USA | 14.40 | 0.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Ronnie Briscoe Jr. Ronnie Briscoe Jr. | USA | 14.30 | 0.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Garvin Tolbert Garvin Tolbert ('01) | 01 | USA | 14.02 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Joshua Green Joshua Green | USA | 13.94 | +2.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Cameron Davis Cameron Davis | USA | 13.87 | w | +5.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Joshua Mason Joshua Mason | USA | 13.77 | w | +3.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Noah Chokri Noah Chokri ('01) | 01 | NED | 13.17 | +0.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Dallas Wise Dallas Wise | 00 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Rickssen Opont Rickssen Opont ('97) | 97 | HAI | 17.74 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 17.05 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Nate Karl Nate Karl | USA | 16.23 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Brandon Busby Brandon Busby | USA | 16.17 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jakob Fudge Jakob Fudge ('99) | 99 | USA | 16.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Tyren Hannah Tyren Hannah | USA | 15.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 15.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Nash Rutledge Nash Rutledge | USA | 15.15 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | James Noles James Noles | USA | 15.13 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
John Ferguson John Ferguson | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Eron Carter Eron Carter | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Austin Snyder Austin Snyder | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 55.63 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Eron Carter Eron Carter | USA | 54.65 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brandon Busby Brandon Busby | USA | 53.81 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 52.89 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | James Noles James Noles | USA | 50.22 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Nate Karl Nate Karl | USA | 49.49 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Chrystian Smith Chrystian Smith | USA | 48.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Austin Snyder Austin Snyder | USA | 48.29 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
John Ferguson John Ferguson | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tyren Hannah Tyren Hannah | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Michael Alvernaz Michael Alvernaz ('97) | 97 | USA | 64.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Aimar-Genís Palma Aimar-Genís Palma ('99) | 99 | ESP | 63.74 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brandon Busby Brandon Busby | USA | 61.24 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Eron Carter Eron Carter | USA | 60.36 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 58.74 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Connor Brookman Connor Brookman | USA | 56.78 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Austin Snyder Austin Snyder | USA | 56.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Rickssen Opont Rickssen Opont ('97) | 97 | HAI | 55.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Quinton Webb Quinton Webb | USA | 55.37 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jakob Fudge Jakob Fudge ('99) | 99 | USA | 55.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99) | 99 | DEN | 71.29 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Callan Saldutto Callan Saldutto ('02) | 02 | CAN | 69.88 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Cole Stewart Cole Stewart | USA | 65.53 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Marek Taškár Marek Taškár ('98) | 98 | SVK | 62.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Josh Estes Josh Estes | 00 | USA | 61.77 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Cade Marty Cade Marty | USA | 61.32 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Simon Thor Simon Thor | 00 | SWE | 58.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 7322 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | 7160 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Simon Thor Simon Thor | 00 | SWE | 6299 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | UL-Lafayette UL-Lafayette | USA | 40.24 | ||||||||||||||
Trejun Jones, Terrell Jolla, Jamhad Booth, Brock Appiah | |||||||||||||||||
2 | Troy Troy | USA | 40.25 | ||||||||||||||
Bruno Boysen, Matthew Likely, Quinest Bishop, Jaleel Gilbert | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Texas State Texas State | USA | 3:10.30 | ||||||||||||||
Kobe Daniels, Jaylen Allen, Pedro Osorio, Taahir Kelly | |||||||||||||||||
K 100 m 15.5. Vind: +1.0 Finale A Finale | 15.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson ('01) | 01 | USA | 11.22 | =PB | ||||||||||||
2 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 11.55 | |||||||||||||
3 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 11.68 | PB | ||||||||||||
4 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 11.70 | PB | ||||||||||||
5 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 11.71 | |||||||||||||
6 | Anayah Washington Anayah Washington | USA | 11.79 | =SB | |||||||||||||
7 | Kayla Sweeney Kayla Sweeney | USA | 11.84 | ||||||||||||||
8 | Shelby Smith Shelby Smith ('98) | 98 | USA | 11.84 | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. Vind: 0.0 | 14.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson ('01) | 01 | USA | 11.40 | |||||||||||||
2 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 11.84 | ||||||||||||||
3 | Jasmine Riley Jasmine Riley ('01) | 01 | USA | 11.91 | |||||||||||||
4 | Chelsea Tate Chelsea Tate | USA | 12.03 | PB | |||||||||||||
5 | Simone Harper Simone Harper | 00 | USA | 12.05 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 14.5. Vind: +0.3 | 14.5. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 11.63 | |||||||||||||
2 | Shelby Smith Shelby Smith ('98) | 98 | USA | 11.77 | PB | ||||||||||||
3 | Camryn Mathis Camryn Mathis | USA | 11.85 | ||||||||||||||
4 | Aaliyah Lacy Aaliyah Lacy | USA | 11.97 | ||||||||||||||
5 | Sedrickia Wynn Sedrickia Wynn | USA | 12.08 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 14.5. Vind: +1.1 | 14.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 11.71 | PB | ||||||||||||
2 | Anayah Washington Anayah Washington | USA | 11.79 | SB | |||||||||||||
3 | Kayla Sweeney Kayla Sweeney | USA | 11.83 | SB | |||||||||||||
4 | Johnneisha George Johnneisha George | USA | 11.95 | ||||||||||||||
5 | Maliyah Holland Maliyah Holland | USA | 12.19 | =PB | |||||||||||||
Indledende 4 14.5. Vind: +1.7 | 14.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 11.66 | PB | ||||||||||||
2 | Serenity Rogers Serenity Rogers | USA | 11.87 | ||||||||||||||
3 | Keniah Wallace Keniah Wallace ('01) | 01 | USA | 12.04 | |||||||||||||
4 | Teressia Grant-Corsey Teressia Grant-Corsey | USA | 12.07 | SB | |||||||||||||
5 | Destiny Nash Destiny Nash | USA | 12.24 | SB | |||||||||||||
6 | Camarii Tellis Camarii Tellis | USA | 12.26 | ||||||||||||||
Indledende 5 14.5. Vind: +2.1 | 14.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 11.69 | w | ||||||||||||
2 | Aris Hubbard Aris Hubbard | 00 | USA | 11.88 | w | ||||||||||||
3 | Jonae Cook Jonae Cook | USA | 11.89 | w | |||||||||||||
4 | Erica Cormier-Jordan Erica Cormier-Jordan | USA | 12.10 | w | |||||||||||||
5 | Ashanti Tigner Ashanti Tigner ('02) | 02 | USA | 12.13 | w | ||||||||||||
6 | Maya Kelly Maya Kelly | USA | 12.15 | w | |||||||||||||
K 200 m 15.5. Vind: +1.6 Finale A Finale | 15.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson ('01) | 01 | USA | 22.96 | PB | ||||||||||||
2 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 23.62 | PB | ||||||||||||
3 | Jermaisha Arnold Jermaisha Arnold ('02) | 02 | USA | 23.91 | PB | ||||||||||||
4 | Aris Hubbard Aris Hubbard | 00 | USA | 23.95 | PB | ||||||||||||
5 | Scovia Ayikoru Scovia Ayikoru ('94) | 94 | UGA | 24.09 | SB | ||||||||||||
6 | Zykeria Williams Zykeria Williams | USA | 24.11 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 13.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 13.5. Vind: +0.1 | 13.5. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 23.78 | |||||||||||||
2 | Aris Hubbard Aris Hubbard | 00 | USA | 24.15 | PB | ||||||||||||
3 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 24.60 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 13.5. Vind: +0.2 | 13.5. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson ('01) | 01 | USA | 23.55 | PB | ||||||||||||
2 | Scovia Ayikoru Scovia Ayikoru ('94) | 94 | UGA | 24.33 | SB | ||||||||||||
3 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 24.53 | ||||||||||||||
4 | Jelonnie Smith Jelonnie Smith | USA | 24.94 | SB | |||||||||||||
5 | Vanessa Ugorji Vanessa Ugorji | USA | 24.99 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 13.5. Vind: -0.3 | 13.5. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Kayla Sweeney Kayla Sweeney | USA | 24.20 | ||||||||||||||
2 | Camryn Mathis Camryn Mathis | USA | 24.39 | PB | |||||||||||||
3 | Christine Irving Christine Irving ('99) | 99 | JAM | 24.43 | |||||||||||||
4 | Aaliyah Lacy Aaliyah Lacy | USA | 24.90 | SB | |||||||||||||
Indledende 4 13.5. Vind: -0.1 | 13.5. | Vind: -0.1 | |||||||||||||||
1 | Zykeria Williams Zykeria Williams | USA | 24.33 | ||||||||||||||
2 | Chelsea Tate Chelsea Tate | USA | 24.78 | ||||||||||||||
Indledende 5 13.5. Vind: -0.1 | 13.5. | Vind: -0.1 | |||||||||||||||
1 | Jasmine Riley Jasmine Riley ('01) | 01 | USA | 24.42 | |||||||||||||
2 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 24.70 | SB | ||||||||||||
3 | Keniah Wallace Keniah Wallace ('01) | 01 | USA | 24.84 | |||||||||||||
4 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 24.87 | SB | ||||||||||||
Indledende 6 13.5. Vind: -0.2 | 13.5. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||
1 | Jermaisha Arnold Jermaisha Arnold ('02) | 02 | USA | 23.98 | PB | ||||||||||||
2 | Amaryah White Amaryah White | USA | 24.59 | PB | |||||||||||||
K 400 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Jermaisha Arnold Jermaisha Arnold ('02) | 02 | USA | 52.69 | |||||||||||||
2 | Scovia Ayikoru Scovia Ayikoru ('94) | 94 | UGA | 53.95 | |||||||||||||
3 | Amaryah White Amaryah White | USA | 53.97 | PB | |||||||||||||
4 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 54.43 | ||||||||||||||
5 | Chermariea Hardy Chermariea Hardy ('01) | 01 | USA | 54.53 | PB | ||||||||||||
6 | Brittney Roberson Brittney Roberson | 00 | USA | 54.90 | PB | ||||||||||||
7 | Imani Flanagan Imani Flanagan | USA | 55.23 | ||||||||||||||
8 | Fiebe Tengrootenhuysen Fiebe Tengrootenhuysen | 00 | BEL | 55.50 | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Jermaisha Arnold Jermaisha Arnold ('02) | 02 | USA | 53.56 | |||||||||||||
2 | Christine Irving Christine Irving ('99) | 99 | JAM | 55.30 | PB | ||||||||||||
3 | Helensia Green Helensia Green | USA | 56.57 | ||||||||||||||
4 | Vanessa Ugorji Vanessa Ugorji | USA | 56.91 | SB | |||||||||||||
5 | Mikayla Koester Mikayla Koester | USA | 57.02 | SB | |||||||||||||
6 | Jelonnie Smith Jelonnie Smith | USA | 57.23 | ||||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Scovia Ayikoru Scovia Ayikoru ('94) | 94 | UGA | 54.44 | |||||||||||||
2 | Brittney Roberson Brittney Roberson | 00 | USA | 54.95 | PB | ||||||||||||
3 | Kasia Cooper Kasia Cooper ('01) | 01 | USA | 56.03 | |||||||||||||
4 | India Brown India Brown ('96) | 96 | USA | 57.26 | |||||||||||||
5 | Kyndall Hudson Kyndall Hudson | USA | 57.47 | ||||||||||||||
6 | Jordyn McCarden Jordyn McCarden | USA | 57.94 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Amaryah White Amaryah White | USA | 54.51 | ||||||||||||||
2 | Imani Flanagan Imani Flanagan | USA | 54.99 | PB | |||||||||||||
3 | Fiebe Tengrootenhuysen Fiebe Tengrootenhuysen | 00 | BEL | 55.10 | PB | ||||||||||||
4 | Erica Cormier-Jordan Erica Cormier-Jordan | USA | 56.01 | SB | |||||||||||||
5 | Reagan McCall Reagan McCall | USA | 57.71 | PB | |||||||||||||
Indledende 4 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 54.38 | PB | |||||||||||||
2 | Chermariea Hardy Chermariea Hardy ('01) | 01 | USA | 55.15 | SB | ||||||||||||
3 | Reina Ryan Reina Ryan ('99) | 99 | PUR | 56.46 | |||||||||||||
4 | Vennessa Frank Vennessa Frank ('01) | 01 | USA | 56.61 | SB | ||||||||||||
5 | Stela Konstantinidou Stela Konstantinidou ('02) | 02 | GRE | 56.80 | |||||||||||||
K 800 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Gemma Finch Gemma Finch ('97) | 97 | GBR | 2:07.98 | |||||||||||||
2 | Edita Sklenská Edita Sklenská ('99) | 99 | CZE | 2:09.08 | |||||||||||||
3 | Breanna Clark Breanna Clark | USA | 2:14.49 | ||||||||||||||
4 | Anouk Prop Anouk Prop ('99) | 99 | NED | 2:15.58 | |||||||||||||
5 | Mathilde Ruud Mathilde Ruud | 00 | NOR | 2:16.23 | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Gemma Finch Gemma Finch ('97) | 97 | GBR | 2:13.20 | |||||||||||||
2 | Breanna Clark Breanna Clark | USA | 2:13.77 | SB | |||||||||||||
3 | Anouk Prop Anouk Prop ('99) | 99 | NED | 2:15.89 | |||||||||||||
Indledende 2 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Edita Sklenská Edita Sklenská ('99) | 99 | CZE | 2:15.61 | |||||||||||||
4 | Emma Devis Emma Devis | 00 | FRA | 2:16.99 | |||||||||||||
5 | Ángela Alonso Ángela Alonso ('98) | 98 | ESP | 2:18.60 | |||||||||||||
Indledende 3 14.5. | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 2:13.70 | ||||||||||||||
2 | Emoni Coleman Emoni Coleman ('01) | 01 | USA | 2:15.20 | |||||||||||||
4 | Mathilde Ruud Mathilde Ruud | 00 | NOR | 2:15.90 | |||||||||||||
K 1500 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 4:26.28 | PB | |||||||||||||
2 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 4:27.33 | |||||||||||||
3 | Lee-Anne Blake Lee-Anne Blake ('01) | 01 | RSA | 4:29.07 | SB | ||||||||||||
4 | Elizabeth Martin Elizabeth Martin | USA | 4:33.49 | ||||||||||||||
5 | Emma Devis Emma Devis | 00 | FRA | 4:36.97 | PB | ||||||||||||
6 | Sharon Jerono Sharon Jerono ('03) | 03 | KEN | 4:37.74 | |||||||||||||
7 | Cadi Rowe Cadi Rowe | USA | 4:38.64 | ||||||||||||||
11 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 4:49.93 | |||||||||||||
Indledende heats | 13.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 4:33.57 | |||||||||||||
2 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 4:35.19 | ||||||||||||||
3 | Jasmine Donohue Jasmine Donohue | USA | 4:35.92 | PB | |||||||||||||
4 | Cadi Rowe Cadi Rowe | USA | 4:36.41 | PB | |||||||||||||
5 | Sharon Jerono Sharon Jerono ('03) | 03 | KEN | 4:39.72 | |||||||||||||
8 | Ángela Alonso Ángela Alonso ('98) | 98 | ESP | 4:51.94 | |||||||||||||
Indledende 2 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Lee-Anne Blake Lee-Anne Blake ('01) | 01 | RSA | 4:39.20 | |||||||||||||
2 | Elizabeth Martin Elizabeth Martin | USA | 4:39.27 | ||||||||||||||
3 | Lauren Locke Lauren Locke | USA | 4:39.43 | ||||||||||||||
5 | Emma Devis Emma Devis | 00 | FRA | 4:40.13 | PB | ||||||||||||
6 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 4:45.82 | |||||||||||||
K 5000 m 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | DEN | 17:00.73 | |||||||||||||
2 | Sophie Leathers Sophie Leathers | USA | 17:02.16 | ||||||||||||||
3 | Lee-Anne Blake Lee-Anne Blake ('01) | 01 | RSA | 17:12.73 | PB | ||||||||||||
4 | Grace Booher Grace Booher | USA | 17:16.09 | ||||||||||||||
5 | Sarah Trammel Sarah Trammel | USA | 17:19.48 | ||||||||||||||
6 | Elizabeth Gillette Elizabeth Gillette | USA | 17:24.66 | ||||||||||||||
7 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 17:32.15 | |||||||||||||
10 | Marine Garnier Marine Garnier | 00 | FRA | 17:53.56 | SB | ||||||||||||
22 | Adèle Magaud Adèle Magaud | 00 | FRA | 18:39.52 | |||||||||||||
Reilly Caldwell Reilly Caldwell | USA | DNF | |||||||||||||||
K 10000 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Sophie Leathers Sophie Leathers | USA | 35:37.07 | PB | |||||||||||||
2 | Grace Booher Grace Booher | USA | 35:43.63 | PB | |||||||||||||
3 | Sarah Trammel Sarah Trammel | USA | 35:59.89 | PB | |||||||||||||
4 | Elizabeth Gillette Elizabeth Gillette | USA | 36:23.42 | PB | |||||||||||||
5 | Valeria Diaz-Gonzales Valeria Diaz-Gonzales | USA | 37:10.82 | PB | |||||||||||||
6 | Lila Peters Lila Peters | USA | 37:17.47 | PB | |||||||||||||
7 | Lisha Van Onselen Lisha Van Onselen ('97) | 97 | RSA | 37:28.06 | |||||||||||||
10 | Adèle Magaud Adèle Magaud | 00 | FRA | 38:39.69 | PB | ||||||||||||
Susanna Pudner Susanna Pudner ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||||
K 3000 m forh. 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | DEN | 10:22.37 | PB | ||||||||||||
2 | Lauren Locke Lauren Locke | USA | 10:47.04 | PB | |||||||||||||
3 | Marine Garnier Marine Garnier | 00 | FRA | 10:49.88 | SB | ||||||||||||
4 | Sophia Oury Sophia Oury | 00 | USA | 10:54.39 | PB | ||||||||||||
6 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 11:13.56 | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 15.5. Vind: +2.2 Finale A Finale | 15.5. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Kattiana Ealy-Pulido Kattiana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 13.33 | w | ||||||||||||
2 | Zykeria Williams Zykeria Williams | USA | 13.36 | w | |||||||||||||
3 | Ariana Ealy-Pulido Ariana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 13.45 | w | ||||||||||||
4 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 13.58 | w | ||||||||||||
5 | Rainee Bowers Rainee Bowers | USA | 13.58 | w | |||||||||||||
6 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 13.60 | w | ||||||||||||
7 | Serenity Rogers Serenity Rogers | USA | 14.15 | w | |||||||||||||
8 | Sedrickia Wynn Sedrickia Wynn | USA | 14.19 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 14.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 14.5. Vind: +0.4 | 14.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Sedrickia Wynn Sedrickia Wynn | USA | 13.72 | PB | |||||||||||||
2 | Serenity Rogers Serenity Rogers | USA | 13.72 | ||||||||||||||
3 | Alexis Woodall Alexis Woodall | USA | 13.97 | PB | |||||||||||||
4 | Krystal Igbo Krystal Igbo | USA | 14.08 | PB | |||||||||||||
5 | Juliette Smith Juliette Smith | USA | 14.14 | PB | |||||||||||||
6 | Alyssa Hernandez Alyssa Hernandez | USA | 14.55 | SB | |||||||||||||
Di'Keriun Straughter Di'Keriun Straughter | USA | DQ | |||||||||||||||
Indledende 2 14.5. Vind: +1.2 | 14.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Ariana Ealy-Pulido Ariana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 13.50 | PB | ||||||||||||
2 | Rainee Bowers Rainee Bowers | USA | 13.58 | PB | |||||||||||||
3 | Reagann LeLeux Reagann LeLeux ('99) | 99 | USA | 14.00 | |||||||||||||
4 | Paige Kimble Paige Kimble | USA | 14.11 | SB | |||||||||||||
5 | Josie Pry Josie Pry ('02) | 02 | USA | 14.60 | PB | ||||||||||||
6 | Ashlyn Jones Ashlyn Jones | USA | 14.76 | ||||||||||||||
Sydney Clemens Sydney Clemens ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||||
Indledende 3 14.5. Vind: +0.4 | 14.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Zykeria Williams Zykeria Williams | USA | 13.59 | SB | |||||||||||||
2 | Kattiana Ealy-Pulido Kattiana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 13.59 | PB | ||||||||||||
3 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 13.92 | PB | ||||||||||||
4 | Nur Izlyn Zaini Nur Izlyn Zaini ('98) | 98 | SGP | 14.09 | SB | ||||||||||||
5 | Ines Garcia Ines Garcia ('01) | 01 | ESP | 14.44 | |||||||||||||
6 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 14.46 | PB | ||||||||||||
Indledende 4 14.5. Vind: +0.8 | 14.5. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 13.61 | PB | ||||||||||||
2 | Erin Palmer Erin Palmer | USA | 13.96 | PB | |||||||||||||
3 | Simone Harper Simone Harper | 00 | USA | 14.03 | =PB | ||||||||||||
4 | Tamia Prince Tamia Prince ('98) | 98 | USA | 14.16 | SB | ||||||||||||
5 | Osayi Omorodion Osayi Omorodion | USA | 14.32 | ||||||||||||||
6 | Alexis Garrett Alexis Garrett ('98) | 98 | USA | 14.32 | SB | ||||||||||||
K 400 m hæk 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 58.58 | PB | ||||||||||||
2 | Kattiana Ealy-Pulido Kattiana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 58.82 | PB | ||||||||||||
3 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 59.99 | PB | ||||||||||||
4 | Ariana Ealy-Pulido Ariana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 1:00.79 | |||||||||||||
5 | Ka'Neisha Jackson Ka'Neisha Jackson | USA | 1:00.82 | PB | |||||||||||||
6 | Jasmine Williams Jasmine Williams | 00 | USA | 1:01.41 | |||||||||||||
7 | Lauren Gordon Lauren Gordon | USA | 1:02.33 | PB | |||||||||||||
8 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 1:03.75 | ||||||||||||||
Indledende heats | 13.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Ariana Ealy-Pulido Ariana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 1:00.04 | PB | ||||||||||||
2 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 1:00.82 | |||||||||||||
3 | Ka'Neisha Jackson Ka'Neisha Jackson | USA | 1:01.74 | ||||||||||||||
4 | Alexandria Rankin Alexandria Rankin | USA | 1:02.83 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Kattiana Ealy-Pulido Kattiana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 1:00.61 | |||||||||||||
2 | Paige Kimble Paige Kimble | USA | 1:02.69 | ||||||||||||||
3 | Shonita Brome Shonita Brome | 00 | BAR | 1:02.92 | |||||||||||||
Indledende 3 13.5. | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 1:00.78 | |||||||||||||
2 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 1:01.96 | PB | |||||||||||||
3 | Jasmine Williams Jasmine Williams | 00 | USA | 1:02.52 | |||||||||||||
4 | Lauren Gordon Lauren Gordon | USA | 1:02.62 | ||||||||||||||
5 | Donisha Jeanty Donisha Jeanty ('02) | 02 | USA | 1:03.04 | |||||||||||||
6 | Ines Garcia Ines Garcia ('01) | 01 | ESP | 1:03.95 | |||||||||||||
K Højdespring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Maja Küßner Maja Küßner ('01) | 01 | GER | 1.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Frankie Griffin Frankie Griffin | USA | 1.75 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 1.72 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sydney Lane Sydney Lane | USA | 1.72 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 1.72 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Allie Hensley Allie Hensley | USA | 1.67 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Mathilde Canet Mathilde Canet ('98) | 98 | FRA | 1.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kadasia Evans Kadasia Evans | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Lauren Beauchamp Lauren Beauchamp ('98) | 98 | USA | 3.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Abigail Kelly-Salo Abigail Kelly-Salo | USA | 3.93 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tricia Pierce Tricia Pierce ('01) | 01 | USA | 3.83 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ina Edström Ina Edström ('01) | 01 | SWE | 3.83 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Stefanie Dadayeva Stefanie Dadayeva ('01) | 01 | BEL | 3.73 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Reagann LeLeux Reagann LeLeux ('99) | 99 | USA | 3.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Avery Shell Avery Shell | USA | 3.73 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jordan Brown Jordan Brown | USA | 3.73 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Celia Agee Celia Agee ('01) | 01 | USA | 3.58 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Cameron Martinez Cameron Martinez | USA | 3.58 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Casey Meinert Casey Meinert | USA | 3.58 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 6.15 | -0.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Osayi Omorodion Osayi Omorodion | USA | 6.07 | -0.5 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Juleen Lewis Juleen Lewis ('97) | 97 | USA | 6.05 | -0.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Anayah Washington Anayah Washington | USA | 6.03 | -0.4 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Rebekka Schubert Rebekka Schubert ('98) | 98 | GER | 6.00 | -2.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Shelby Smith Shelby Smith ('98) | 98 | USA | 5.95 | -0.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Khrystyan Reddic Khrystyan Reddic | USA | 5.93 | -1.9 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Camarii Tellis Camarii Tellis | USA | 5.93 | -1.4 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Taviana Williams Taviana Williams ('02) | 02 | USA | 5.81 | -3.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Nasya Ramirez Nasya Ramirez ('01) | 01 | NED | 5.80 | -1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Na'ilah Moore Na'ilah Moore ('99) | 99 | USA | 5.68 | -1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Naomi Ferdinand Naomi Ferdinand | USA | 5.67 | -1.2 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Imani Udoumana Imani Udoumana | USA | 5.61 | -0.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Maya Hanks Maya Hanks ('99) | 99 | USA | 5.61 | -1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Johnaya Givens Johnaya Givens | USA | 5.55 | -1.4 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Juliette Smith Juliette Smith | USA | 5.55 | -0.4 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Kaprecia Cowans Kaprecia Cowans | 00 | USA | 5.53 | -2.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Alexa Valenzuela Alexa Valenzuela | USA | 5.53 | -1.6 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Mathilde Canet Mathilde Canet ('98) | 98 | FRA | 5.53 | -0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Jaelyn Tucker Jaelyn Tucker | USA | 5.51 | -0.7 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Peighton Simmons Peighton Simmons ('98) | 98 | USA | 12.83 | w | +3.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Imani Udoumana Imani Udoumana | USA | 12.82 | w | +2.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Maya Hanks Maya Hanks ('99) | 99 | USA | 12.59 | w | +3.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Johnaya Givens Johnaya Givens | USA | 12.33 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Luīze Opolā Luīze Opolā ('01) | 01 | LAT | 12.29 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Juleen Lewis Juleen Lewis ('97) | 97 | USA | 12.25 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Breya Clark Breya Clark | USA | 12.19 | +0.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Taylor Davis Taylor Davis | USA | 12.15 | w | +4.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Na'ilah Moore Na'ilah Moore ('99) | 99 | USA | 12.07 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Micayah Upshaw Micayah Upshaw ('99) | 99 | USA | 12.04 | w | +4.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | McKenzie Pearson McKenzie Pearson ('01) | 01 | USA | 12.01 | w | +3.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Taviana Williams Taviana Williams ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kaprecia Cowans Kaprecia Cowans | 00 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kayla Ulmer Kayla Ulmer | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Evangelynn Harris Evangelynn Harris ('99) | 99 | USA | 15.92 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 15.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Calyha Brown Calyha Brown | USA | 15.01 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 14.87 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 14.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 14.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Samara Nelson Samara Nelson | USA | 13.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lucy Raynor Lucy Raynor | USA | 13.83 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alexandra Headley Alexandra Headley | USA | 13.81 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ebony Wolridge Ebony Wolridge | USA | 13.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Lauren Small Lauren Small | USA | 13.57 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Biniosa Ezukuse Biniosa Ezukuse ('02) | 02 | CAN | 13.52 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 13.48 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Mia Black Mia Black | USA | 13.46 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Alivia Busch Alivia Busch ('99) | 99 | USA | 13.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Abby Grosinske Abby Grosinske | USA | 12.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tori Ranco Tori Ranco | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Babette Vandeput Babette Vandeput ('98) | 98 | BEL | 53.78 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Evangelynn Harris Evangelynn Harris ('99) | 99 | USA | 51.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 50.44 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Brooklynne Wilson Brooklynne Wilson ('98) | 98 | USA | 49.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 49.50 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 49.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Samara Nelson Samara Nelson | USA | 48.19 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alison Stephens Alison Stephens ('01) | 01 | CAN | 47.83 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Abigail Flores Abigail Flores | USA | 44.44 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Lauren Small Lauren Small | USA | 44.23 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Hannah Higgins Hannah Higgins | USA | 43.48 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ashley McMillin Ashley McMillin | USA | 42.56 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Ebony Wolridge Ebony Wolridge | USA | 42.44 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 42.39 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Brianna Sam Brianna Sam | USA | 42.20 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Madison McCoy Madison McCoy | USA | 41.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Martina Takang Martina Takang | USA | 40.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Alivia Busch Alivia Busch ('99) | 99 | USA | 40.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Lucy Raynor Lucy Raynor | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 68.17 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Hannah Blood Hannah Blood ('01) | 01 | GBR | 56.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Hayden Holloway Hayden Holloway | USA | 56.12 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 56.09 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Naquita Williams Naquita Williams ('98) | 98 | CAN | 55.89 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 55.73 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Brooklynne Wilson Brooklynne Wilson ('98) | 98 | USA | 52.79 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 52.44 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Hannah Higgins Hannah Higgins | USA | 52.05 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Alison Stephens Alison Stephens ('01) | 01 | CAN | 50.87 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Marie Reed Marie Reed | USA | 50.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Mia Dunning Mia Dunning | USA | 49.51 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Lauren Small Lauren Small | USA | 47.89 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alexus Washington Alexus Washington | USA | 47.77 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Madison McCoy Madison McCoy | USA | 47.56 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Alivia Busch Alivia Busch ('99) | 99 | USA | 47.38 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Biniosa Ezukuse Biniosa Ezukuse ('02) | 02 | CAN | 47.11 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Brianna Sam Brianna Sam | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Claire Meyers Claire Meyers | USA | 51.22 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Maria Bienvenu Maria Bienvenu ('02) | 02 | USA | 49.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Liv CantbyLiv Cantby ('99) | 99 | DEN | 48.64 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Marcella Liiv Marcella Liiv ('98) | 98 | EST | 45.89 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 44.93 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Marisa Fleck Marisa Fleck | USA | 42.29 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Rocío Beatriz Chaparro Rocío Beatriz Chaparro | 00 | PAR | 39.34 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Juliette Smith Juliette Smith | USA | 37.54 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 37.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Luīze Opolā Luīze Opolā ('01) | 01 | LAT | 36.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 14.5. Finale A Finale | 14.5. | ||||||||||||||||
1 | Juliette Smith Juliette Smith | USA | 5483 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 5441 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Allie Hensley Allie Hensley | USA | 5262 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 5097 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Luīze Opolā Luīze Opolā ('01) | 01 | LAT | 5069 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Mathilde Canet Mathilde Canet ('98) | 98 | FRA | 5056 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Rocío Beatriz Chaparro Rocío Beatriz Chaparro | 00 | PAR | 4773 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Rebekka Schubert Rebekka Schubert ('98) | 98 | GER | 4419 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Coastal Carolina Coastal Carolina | USA | 44.75 | ||||||||||||||
Melissa Jefferson, Kayla Sweeney, Keniah Wallace, Jermaisha Arnold | |||||||||||||||||
3 | Georgia Southern Georgia Southern | USA | 45.34 | ||||||||||||||
Zykeria Williams, Scovia Ayikoru, Aris Hubbard, Camryn Mathis | |||||||||||||||||
4 | Texas State Texas State | USA | 45.39 | ||||||||||||||
Shelby Smith, Anayah Washington, Sadi Giles, Sedrickia Wynn | |||||||||||||||||
5 | Georgia State Georgia State | USA | 46.01 | ||||||||||||||
Simone Harper, Jaeda Hunt, Chelsea Tate, Camarii Tellis | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 15.5. Finale A Finale | 15.5. | ||||||||||||||||
1 | Coastal Carolina Coastal Carolina | USA | 3:38.70 | ||||||||||||||
Amaryah White, Lauren Gordon, Tariney Pepper, Jermaisha Arnold |