Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Vejle: DT Masters holdturnering 1. runde Jylland / Fyn Syd 26.5.2021
Vejle Atletikstadion
Vælg mænd discipliner
100 m
400 m
1500 m
5000 m
1000 m stafet
Vælg kvinder discipliner
100 m
5000 m
M 100 m
Vind: 0.0
Finale A
Finale
Vind: 0.0
1
Jann D. Olsen
Jann D. Olsen ('67)
67
Vejle IF
12.57
2
Alex Tesch
Alex Tesch ('80)
80
Odense Atletik
13.50
SB
3
Steven Toy
Steven Toy ('56)
56
Esbjerg AM
14.37
SB
M 400 m
Finale A
Finale
1
André Van Den Berg
André Van Den Berg ('70)
70
Vejle IF
58.93
SB
2
Steven Toy
Steven Toy ('56)
56
Esbjerg AM
1:04.24
SB
3
Henning Hansen
Henning Hansen ('51)
51
Odense Atletik
1:29.38
PB
M 1500 m
Finale A
Finale
1
Daniel Ettrup Larsen
Daniel Ettrup Larsen ('74)
74
Esbjerg AM
4:51.11
2
Bjarne Kristensen
Bjarne Kristensen ('52)
52
Esbjerg AM
6:01.96
SB
3
Leo Justesen
Leo Justesen ('51)
51
Vejle IF
6:45.37
SB
4
Leif Møller Pedersen
Leif Møller Pedersen ('45)
45
Odense Atletik
7:13.70
SB
5
Poul Bachmann Madsen
Poul Bachmann Madsen ('39)
39
Vejle IF
7:57.28
SB
M 5000 m
Finale A
Finale
1
Henrik Lau
Henrik Lau ('71)
71
Odense Atletik
16:11.43
SB
2
Michael Verner
Michael Verner ('82)
82
Vejle IF
16:56.90
PB
3
Morten Basse Pedersen
Morten Basse Pedersen ('72)
72
Esbjerg AM
18:36.86
PB
Jens Buch
Jens Buch ('56)
56
Esbjerg AM
DNF
Poul Bachmann Madsen
Poul Bachmann Madsen ('39)
39
Vejle IF
DNF
M 1000 m stafet
Finale A
Finale
1
Esbjerg Atletik og Motion
Esbjerg Atletik og Motion
2:33.90
Bjarne Kristensen, Daniel Ettrup Larsen, Allan Stapelfeld, Steven Toy
K 100 m
Vind: 0.0
Finale A
Finale
Vind: 0.0
1
Inge Andersen
Inge Andersen ('69)
69
Vejle IF
14.82
SB
K 5000 m
Finale A
Finale
1
Kristina Elkjær Jessen
Kristina Elkjær Jessen ('84)
84
Esbjerg AM
19:59.86
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne