D19 100 m 9.7. Vind: 0.0 Finale A Finale | 9.7. | Vind: 0.0 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ndoumbe Cyprien Dipoko Ndoumbe Cyprien Dipoko ('03) | 03 | FRA | 10.82 | ||||||
2 | Mael Delahaye Mael Delahaye ('02) | 02 | FRA | 10.84 | ||||||
3 | Noe Gasch Noe Gasch ('02) | 02 | FRA | 10.89 | ||||||
4 | Sean Bermude Sean Bermude ('03) | 03 | FRA | 10.96 | ||||||
5 | Loukas Rangasamy Loukas Rangasamy ('03) | 03 | FRA | 11.01 | ||||||
6 | Jules Collignon Jules Collignon ('03) | 03 | BEL | 11.01 | ||||||
7 | Roberto Lerandy Roberto Lerandy ('02) | 02 | FRA | 11.02 | ||||||
8 | Romain Hardelin Romain Hardelin ('02) | 02 | FRA | 11.07 | ||||||
Semifinale | 9.7. | |||||||||
Semi 1 9.7. Vind: +0.8 | 9.7. | Vind: +0.8 | ||||||||
1 | Mael Delahaye Mael Delahaye ('02) | 02 | FRA | 10.72 | PB | |||||
2 | Noe Gasch Noe Gasch ('02) | 02 | FRA | 10.78 | PB | |||||
3 | Romain Hardelin Romain Hardelin ('02) | 02 | FRA | 10.87 | ||||||
4 | Sean Bermude Sean Bermude ('03) | 03 | FRA | 10.88 | PB | |||||
5 | Gwenael Navis Gwenael Navis ('02) | 02 | FRA | 10.89 | PB | |||||
6 | Jean-David Zouzoua Jean-David Zouzoua ('03) | 03 | FRA | 10.92 | PB | |||||
7 | Noe Martin Noe Martin ('03) | 03 | FRA | 10.94 | PB | |||||
Semi 2 9.7. Vind: +0.9 | 9.7. | Vind: +0.9 | ||||||||
1 | Ndoumbe Cyprien Dipoko Ndoumbe Cyprien Dipoko ('03) | 03 | FRA | 10.78 | PB | |||||
2 | Roberto Lerandy Roberto Lerandy ('02) | 02 | FRA | 10.85 | PB | |||||
3 | Loukas Rangasamy Loukas Rangasamy ('03) | 03 | FRA | 10.87 | PB | |||||
4 | Jules Collignon Jules Collignon ('03) | 03 | BEL | 10.87 | PB | |||||
5 | Dylan Komen Dylan Komen ('02) | 02 | FRA | 10.89 | ||||||
6 | Raphael Silva Raphael Silva ('03) | 03 | FRA | 10.91 | ||||||
7 | Merlin Silveri Merlin Silveri ('02) | 02 | FRA | 10.94 | ||||||
8 | Chrysley Appatore Chrysley Appatore ('03) | 03 | FRA | 10.96 | ||||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende 2 9.7. Vind: -1.5 | 9.7. | Vind: -1.5 | ||||||||
1 | Mael Delahaye Mael Delahaye ('02) | 02 | FRA | 11.03 | ||||||
Indledende 3 9.7. Vind: -0.2 | 9.7. | Vind: -0.2 | ||||||||
1 | Noe Gasch Noe Gasch ('02) | 02 | FRA | 10.93 | ||||||
2 | Ndoumbe Cyprien Dipoko Ndoumbe Cyprien Dipoko ('03) | 03 | FRA | 10.95 | SB | |||||
3 | Gwenael Navis Gwenael Navis ('02) | 02 | FRA | 11.01 | ||||||
4 | Sean Bermude Sean Bermude ('03) | 03 | FRA | 11.05 | PB | |||||
5 | Roberto Lerandy Roberto Lerandy ('02) | 02 | FRA | 11.06 | ||||||
Indledende 4 9.7. Vind: +1.7 | 9.7. | Vind: +1.7 | ||||||||
1 | Dylan Komen Dylan Komen ('02) | 02 | FRA | 10.85 | PB | |||||
2 | Jean-David Zouzoua Jean-David Zouzoua ('03) | 03 | FRA | 10.97 | PB | |||||
3 | Loukas Rangasamy Loukas Rangasamy ('03) | 03 | FRA | 10.98 | ||||||
4 | Raphael Silva Raphael Silva ('03) | 03 | FRA | 10.99 | ||||||
5 | Robin Couvet Robin Couvet ('03) | 03 | FRA | 11.04 | ||||||
6 | Badou-Bereingue Bosse Badou-Bereingue Bosse ('03) | 03 | CAF | 11.09 | ||||||
D19 200 m 11.7. Vind: -2.1 Finale A Finale | 11.7. | Vind: -2.1 | ||||||||
1 | Alphonse Robin Alphonse Robin ('02) | 02 | FRA | 21.93 | ||||||
2 | Noe Gasch Noe Gasch ('02) | 02 | FRA | 22.05 | ||||||
3 | Noah Aurelia Noah Aurelia ('02) | 02 | FRA | 22.05 | ||||||
4 | Ndoumbe Cyprien Dipoko Ndoumbe Cyprien Dipoko ('03) | 03 | FRA | 22.06 | PB | |||||
5 | Bryan Mucret Bryan Mucret ('02) | 02 | FRA | 22.28 | ||||||
6 | Jean-David Zouzoua Jean-David Zouzoua ('03) | 03 | FRA | 22.36 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. Vind: +0.1 | 10.7. | Vind: +0.1 | ||||||||
1 | Noe Gasch Noe Gasch ('02) | 02 | FRA | 22.22 | ||||||
Indledende 2 10.7. Vind: -0.2 | 10.7. | Vind: -0.2 | ||||||||
1 | Ndoumbe Cyprien Dipoko Ndoumbe Cyprien Dipoko ('03) | 03 | FRA | 22.18 | PB | |||||
2 | Theo Hildenbrand Theo Hildenbrand ('02) | 02 | FRA | 22.24 | ||||||
3 | Marius Jeanneau Marius Jeanneau ('03) | 03 | FRA | 22.39 | ||||||
Indledende 3 10.7. Vind: +0.7 | 10.7. | Vind: +0.7 | ||||||||
1 | Alphonse Robin Alphonse Robin ('02) | 02 | FRA | 21.88 | SB | |||||
2 | Noah Aurelia Noah Aurelia ('02) | 02 | FRA | 21.94 | ||||||
Indledende 4 10.7. Vind: -0.3 | 10.7. | Vind: -0.3 | ||||||||
1 | Bryan Mucret Bryan Mucret ('02) | 02 | FRA | 21.94 | ||||||
2 | Jules Collignon Jules Collignon ('03) | 03 | BEL | 22.23 | ||||||
3 | Jean-David Zouzoua Jean-David Zouzoua ('03) | 03 | FRA | 22.39 | ||||||
D19 400 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Priso Benoit Moudio Priso Benoit Moudio ('03) | 03 | FRA | 48.15 | PB | |||||
2 | Alphonse Robin Alphonse Robin ('02) | 02 | FRA | 48.50 | ||||||
3 | Theo Hildenbrand Theo Hildenbrand ('02) | 02 | FRA | 48.81 | PB | |||||
4 | Adrien Peralta Adrien Peralta ('02) | 02 | FRA | 49.30 | ||||||
5 | Florian Rousselot Florian Rousselot ('03) | 03 | FRA | 49.64 | ||||||
6 | Lenny Athmane Lenny Athmane ('03) | 03 | FRA | 49.83 | ||||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende 1 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Theo Hildenbrand Theo Hildenbrand ('02) | 02 | FRA | 48.87 | PB | |||||
2 | Lenny Athmane Lenny Athmane ('03) | 03 | FRA | 49.51 | ||||||
Indledende 2 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Alphonse Robin Alphonse Robin ('02) | 02 | FRA | 49.05 | ||||||
2 | Florian Rousselot Florian Rousselot ('03) | 03 | FRA | 49.33 | ||||||
3 | Matteo Marguet Matteo Marguet ('03) | 03 | FRA | 49.49 | ||||||
4 | Mohamed Aouadi Mohamed Aouadi ('02) | 02 | FRA | 49.76 | ||||||
Indledende 3 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Priso Benoit Moudio Priso Benoit Moudio ('03) | 03 | FRA | 49.49 | ||||||
2 | Axel Hervochon Axel Hervochon ('03) | 03 | FRA | 49.96 | ||||||
3 | Mateo Clemenceau Mateo Clemenceau ('02) | 02 | FRA | 50.00 | ||||||
Indledende 4 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Adrien Peralta Adrien Peralta ('02) | 02 | FRA | 49.04 | ||||||
2 | Paul Cenac-Morthe Paul Cenac-Morthe ('02) | 02 | FRA | 49.47 | ||||||
3 | Hamza Zellali Hamza Zellali ('03) | 03 | FRA | 49.58 | PB | |||||
4 | Imad Hmouche Imad Hmouche ('02) | 02 | FRA | 49.87 | ||||||
5 | Alban Legouge Alban Legouge ('03) | 03 | FRA | 50.50 | ||||||
D19 800 m 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Tom Sanfilippo Tom Sanfilippo ('02) | 02 | FRA | 1:50.70 | PB | |||||
2 | Germain Lemaitre Germain Lemaitre ('02) | 02 | FRA | 1:50.88 | PB | |||||
3 | Christophe Delaunay-Belleville Christophe Delaunay-Belleville ('02) | 02 | FRA | 1:51.01 | ||||||
4 | Lucas Ragi Lucas Ragi ('03) | 03 | FRA | 1:51.27 | PB | |||||
5 | Emile Cornebois Emile Cornebois ('02) | 02 | FRA | 1:53.45 | PB | |||||
6 | Simon Desdevises Simon Desdevises ('03) | 03 | FRA | 1:53.78 | ||||||
7 | Maxime Touron Maxime Touron ('03) | 03 | FRA | 1:54.01 | ||||||
8 | Theophile Laporte Theophile Laporte ('02) | 02 | FRA | 1:54.61 | ||||||
9 | Benjamin Thomasset Benjamin Thomasset ('02) | 02 | FRA | 1:54.84 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Lucas Ragi Lucas Ragi ('03) | 03 | FRA | 1:55.17 | ||||||
2 | Theophile Laporte Theophile Laporte ('02) | 02 | FRA | 1:55.38 | ||||||
3 | Clement Ponce Clement Ponce ('03) | 03 | FRA | 1:55.71 | ||||||
Indledende 2 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Christophe Delaunay-Belleville Christophe Delaunay-Belleville ('02) | 02 | FRA | 1:51.67 | ||||||
2 | Tom Sanfilippo Tom Sanfilippo ('02) | 02 | FRA | 1:51.72 | PB | |||||
3 | Simon Desdevises Simon Desdevises ('03) | 03 | FRA | 1:52.62 | SB | |||||
4 | Maxime Touron Maxime Touron ('03) | 03 | FRA | 1:52.82 | PB | |||||
5 | Naoufel Oukkal Naoufel Oukkal ('02) | 02 | FRA | 1:53.97 | PB | |||||
6 | Terence Dursent Terence Dursent ('02) | 02 | FRA | 1:54.21 | ||||||
Indledende 3 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Germain Lemaitre Germain Lemaitre ('02) | 02 | FRA | 1:53.33 | ||||||
2 | Benjamin Thomasset Benjamin Thomasset ('02) | 02 | FRA | 1:53.45 | ||||||
3 | Mathis Maillard Mathis Maillard ('03) | 03 | FRA | 1:53.62 | PB | |||||
4 | Josue Le Cadre Josue Le Cadre ('02) | 02 | FRA | 1:55.21 | ||||||
5 | Terence Dubois Terence Dubois ('03) | 03 | FRA | 1:55.70 | ||||||
D19 1500 m | ||||||||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende 1 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Achraf Abbane Achraf Abbane ('02) | 02 | ITA | 3:54.04 | ||||||
2 | Robin Riot Robin Riot ('02) | 02 | FRA | 3:55.71 | PB | |||||
3 | Alan Parrour Alan Parrour ('02) | 02 | FRA | 3:55.80 | PB | |||||
4 | Luc Le Baron Luc Le Baron ('02) | 02 | FRA | 3:55.87 | ||||||
5 | Julien Benhaddou Julien Benhaddou ('02) | 02 | FRA | 3:56.12 | ||||||
6 | Loann Brelivet Loann Brelivet ('03) | 03 | FRA | 3:56.30 | ||||||
7 | Terence Dubois Terence Dubois ('03) | 03 | FRA | 3:57.96 | ||||||
8 | Lucas Herve Lucas Herve ('03) | 03 | FRA | 3:58.69 | ||||||
Indledende 2 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Othman Essaadi Othman Essaadi ('02) | 02 | FRA | 3:56.69 | ||||||
2 | Nathan Bruyere Nathan Bruyere ('03) | 03 | FRA | 3:56.73 | ||||||
3 | Dorian Sadi Dorian Sadi ('02) | 02 | FRA | 3:57.03 | ||||||
4 | Hugo Macquet Hugo Macquet ('02) | 02 | FRA | 3:57.18 | ||||||
5 | Corentin Tixier Corentin Tixier ('02) | 02 | FRA | 3:57.29 | ||||||
6 | Aymeric Roeland Aymeric Roeland ('03) | 03 | FRA | 3:57.57 | ||||||
7 | Julien Denis Julien Denis ('02) | 02 | FRA | 3:57.78 | PB | |||||
8 | Aurelien Pradere Aurelien Pradere ('03) | 03 | FRA | 3:57.80 | ||||||
9 | Marcus Pommier Marcus Pommier ('02) | 02 | FRA | 3:58.27 | PB | |||||
D19 5000 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Harry Louradour Harry Louradour ('02) | 02 | FRA | 14:46.04 | PB | |||||
2 | Joad Martinho Joad Martinho ('03) | 03 | FRA | 14:47.36 | ||||||
3 | Adrien Le Richomme Adrien Le Richomme ('03) | 03 | FRA | 14:48.24 | PB | |||||
4 | Martin Perrin Martin Perrin ('02) | 02 | FRA | 14:48.81 | PB | |||||
5 | Antonin Marquant Antonin Marquant ('02) | 02 | FRA | 14:48.97 | ||||||
D19 3000 m forh. 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Ayoub Hamideche Ayoub Hamideche ('02) | 02 | FRA | 9:03.21 | SB | |||||
2 | Mathias Vergotte Mathias Vergotte ('02) | 02 | FRA | 9:04.31 | ||||||
3 | Pierre Lenoir Pierre Lenoir ('02) | 02 | FRA | 9:06.92 | PB | |||||
4 | Theo Leveque Theo Leveque ('02) | 02 | FRA | 9:08.66 | PB | |||||
5 | Etienne Bayer Etienne Bayer ('02) | 02 | FRA | 9:13.50 | PB | |||||
6 | Antoine Aflalo Antoine Aflalo ('02) | 02 | FRA | 9:13.73 | PB | |||||
7 | Remy Theolier Remy Theolier ('02) | 02 | FRA | 9:19.05 | PB | |||||
8 | Basile Basset Basile Basset ('02) | 02 | FRA | 9:21.59 | PB | |||||
9 | Samuel Legat Samuel Legat ('03) | 03 | FRA | 9:21.61 | PB | |||||
9 | Felix Rivet Felix Rivet ('02) | 02 | FRA | 9:21.61 | PB | |||||
11 | Matthys Bourse Matthys Bourse ('03) | 03 | FRA | 9:28.80 | ||||||
D19 110 m hæk 99.1 cm 10.7. Vind: +2.2 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +2.2 | ||||||||
1 | Sasha Zhoya Sasha Zhoya ('02) | 02 | FRA | 13.06 | w | |||||
2 | Erwann Cinna Erwann Cinna ('03) | 03 | FRA | 13.58 | w | |||||
3 | Lionils Sabas Lionils Sabas ('03) | 03 | FRA | 14.17 | w | |||||
4 | Ulric Portier Ulric Portier ('03) | 03 | FRA | 14.24 | w | |||||
5 | Shirse Tejas Shirse Tejas ('02) | 02 | IND | 14.36 | w | |||||
6 | Maxence Devaine Maxence Devaine ('02) | 02 | FRA | 14.63 | w | |||||
Semifinale | 10.7. | |||||||||
Semi 1 10.7. Vind: +0.7 | 10.7. | Vind: +0.7 | ||||||||
1 | Erwann Cinna Erwann Cinna ('03) | 03 | FRA | 13.65 | ||||||
2 | Shirse Tejas Shirse Tejas ('02) | 02 | IND | 13.94 | =SB | |||||
3 | Lionils Sabas Lionils Sabas ('03) | 03 | FRA | 14.27 | ||||||
4 | Ulric Portier Ulric Portier ('03) | 03 | FRA | 14.37 | PB | |||||
5 | Jordan Dessalines Jordan Dessalines ('03) | 03 | FRA | 14.38 | PB | |||||
6 | Corentin Leost Corentin Leost ('03) | 03 | FRA | 14.41 | ||||||
7 | Matthis Saint-Arnoult Matthis Saint-Arnoult ('02) | 02 | FRA | 14.98 | PB | |||||
Semi 2 10.7. Vind: +0.6 | 10.7. | Vind: +0.6 | ||||||||
1 | Sasha Zhoya Sasha Zhoya ('02) | 02 | FRA | 13.02 | PB | |||||
2 | Raphael Gomis Raphael Gomis ('03) | 03 | FRA | 14.54 | ||||||
3 | Paul Glon Paul Glon ('03) | 03 | FRA | 14.55 | PB | |||||
4 | Maxence Devaine Maxence Devaine ('02) | 02 | FRA | 14.59 | PB | |||||
5 | Gaetan Gosselin Gaetan Gosselin ('02) | 02 | FRA | 14.68 | ||||||
6 | Leo Delafolie Leo Delafolie ('03) | 03 | FRA | 14.74 | PB | |||||
7 | Garis Sarazin Garis Sarazin ('02) | 02 | FRA | 14.82 | ||||||
8 | Yonael Broliron-Hazael Yonael Broliron-Hazael ('03) | 03 | FRA | 14.83 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. Vind: -0.3 | 10.7. | Vind: -0.3 | ||||||||
1 | Garis Sarazin Garis Sarazin ('02) | 02 | FRA | 14.33 | PB | |||||
2 | Corentin Leost Corentin Leost ('03) | 03 | FRA | 14.65 | ||||||
7 | Alban Legouge Alban Legouge ('03) | 03 | FRA | 15.91 | ||||||
Indledende 2 10.7. Vind: -0.3 | 10.7. | Vind: -0.3 | ||||||||
1 | Raphael Gomis Raphael Gomis ('03) | 03 | FRA | 14.31 | ||||||
2 | Lionils Sabas Lionils Sabas ('03) | 03 | FRA | 14.47 | ||||||
3 | Ulric Portier Ulric Portier ('03) | 03 | FRA | 14.58 | PB | |||||
4 | Romain Lagier Romain Lagier ('03) | 03 | FRA | 14.92 | PB | |||||
Indledende 3 10.7. Vind: +0.4 | 10.7. | Vind: +0.4 | ||||||||
1 | Sasha Zhoya Sasha Zhoya ('02) | 02 | FRA | 13.28 | SB | |||||
2 | Paul Glon Paul Glon ('03) | 03 | FRA | 14.64 | ||||||
3 | Yonael Broliron-Hazael Yonael Broliron-Hazael ('03) | 03 | FRA | 14.64 | PB | |||||
4 | Gregoire Goupil Gregoire Goupil ('03) | 03 | FRA | 14.82 | PB | |||||
5 | Omar Keita Omar Keita ('02) | 02 | FRA | 14.94 | ||||||
Indledende 4 10.7. Vind: +0.9 | 10.7. | Vind: +0.9 | ||||||||
1 | Shirse Tejas Shirse Tejas ('02) | 02 | IND | 14.10 | ||||||
2 | Jordan Dessalines Jordan Dessalines ('03) | 03 | FRA | 14.50 | PB | |||||
3 | Maxence Devaine Maxence Devaine ('02) | 02 | FRA | 14.66 | ||||||
4 | Leo Delafolie Leo Delafolie ('03) | 03 | FRA | 14.80 | PB | |||||
5 | Clementin Derousseaux Clementin Derousseaux ('02) | 02 | FRA | 14.91 | ||||||
Indledende 5 10.7. Vind: +0.7 | 10.7. | Vind: +0.7 | ||||||||
1 | Erwann Cinna Erwann Cinna ('03) | 03 | FRA | 14.25 | ||||||
2 | Gaetan Gosselin Gaetan Gosselin ('02) | 02 | FRA | 14.59 | ||||||
3 | Hugo Houppe Hugo Houppe ('03) | 03 | FRA | 14.94 | ||||||
D19 400 m hæk 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Victor Ducasse Victor Ducasse ('03) | 03 | FRA | 53.15 | ||||||
2 | Clement Le Bihannic Clement Le Bihannic ('02) | 02 | FRA | 53.30 | PB | |||||
3 | Sacha Bamba Sacha Bamba ('03) | 03 | FRA | 54.39 | =PB | |||||
4 | Jerome Tramonti Jerome Tramonti ('02) | 02 | FRA | 54.87 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Jerome Tramonti Jerome Tramonti ('02) | 02 | FRA | 54.41 | PB | |||||
2 | Luka Loire Luka Loire ('02) | 02 | FRA | 54.72 | SB | |||||
Indledende 2 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Sacha Bamba Sacha Bamba ('03) | 03 | FRA | 55.18 | ||||||
D19 Højdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Wiliam Almayrac Wiliam Almayrac ('03) | 03 | FRA | 2.10 | PB | |||||
2 | Romain Monchatre Romain Monchatre ('02) | 02 | FRA | 2.08 | PB | |||||
3 | Loic Muller Loic Muller ('02) | 02 | FRA | 2.03 | PB | |||||
4 | Tanguy Mariac Tanguy Mariac ('02) | 02 | FRA | 2.00 | ||||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Ewelems Garin Ewelems Garin ('02) | 02 | FRA | 1.91 | |||||||
D19 Stangspring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Anthony Ammirati Anthony Ammirati ('03) | 03 | FRA | 5.40 | ||||||
2 | Oihan Etchegaray Oihan Etchegaray ('02) | 02 | FRA | 5.10 | PB | |||||
3 | Raphael Le Glas Raphael Le Glas ('03) | 03 | FRA | 4.75 | ||||||
4 | Sloan Petiphar Sloan Petiphar ('03) | 03 | FRA | 4.75 | ||||||
4 | Leandre Lafont Leandre Lafont ('02) | 02 | FRA | 4.75 | PB | |||||
4 | Matteo Le Gall Matteo Le Gall ('02) | 02 | FRA | 4.75 | ||||||
7 | Bastien Franck Bastien Franck ('02) | 02 | FRA | 4.60 | ||||||
8 | Pierre Haegel Pierre Haegel ('02) | 02 | FRA | 4.60 | ||||||
8 | Valentin Pottier Valentin Pottier ('02) | 02 | FRA | 4.60 | ||||||
10 | Pierre Cuenot Pierre Cuenot ('02) | 02 | FRA | 4.60 | ||||||
10 | Jonathan Mirval Jonathan Mirval ('03) | 03 | FRA | 4.60 | ||||||
12 | Bastien Truffaut Bastien Truffaut ('02) | 02 | FRA | 4.60 | =PB | |||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Anthony Ammirati Anthony Ammirati ('03) | 03 | FRA | 4.70 | |||||||
Valentin Pottier Valentin Pottier ('02) | 02 | FRA | 4.70 | |||||||
Oihan Etchegaray Oihan Etchegaray ('02) | 02 | FRA | 4.70 | |||||||
Raphael Le Glas Raphael Le Glas ('03) | 03 | FRA | 4.70 | |||||||
Jonathan Mirval Jonathan Mirval ('03) | 03 | FRA | 4.55 | |||||||
Pierre Haegel Pierre Haegel ('02) | 02 | FRA | 4.55 | |||||||
Leandre Lafont Leandre Lafont ('02) | 02 | FRA | 4.55 | |||||||
Bastien Franck Bastien Franck ('02) | 02 | FRA | 4.55 | |||||||
Francois Hoffmann Francois Hoffmann ('03) | 03 | FRA | 4.55 | |||||||
Matteo Le Gall Matteo Le Gall ('02) | 02 | FRA | 4.55 | |||||||
Bastien Truffaut Bastien Truffaut ('02) | 02 | FRA | 4.55 | =SB | ||||||
Sloan Petiphar Sloan Petiphar ('03) | 03 | FRA | 4.55 | |||||||
Pierre Cuenot Pierre Cuenot ('02) | 02 | FRA | 4.55 | |||||||
Pierre Blaecke Pierre Blaecke ('03) | 03 | FRA | 4.40 | =PB | ||||||
Noah Bousquet Noah Bousquet ('03) | 03 | FRA | 4.10 | |||||||
Edwin Pelka Edwin Pelka ('03) | 03 | FRA | NH | |||||||
D19 Længdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Segui-Alan Jaouen Segui-Alan Jaouen ('02) | 02 | FRA | 7.36 | +0.9 | |||||
2 | Ewelems Garin Ewelems Garin ('02) | 02 | FRA | 7.07 | +1.3 | SB | ||||
3 | Arthur Forestier Arthur Forestier ('03) | 03 | FRA | 7.07 | -1.0 | PB | ||||
4 | Gauthier-Lucas Calero Gauthier-Lucas Calero ('02) | 02 | FRA | 7.02 | +1.2 | |||||
5 | Gregoire Villain Gregoire Villain ('03) | 03 | FRA | 7.02 | +0.1 | |||||
6 | Frederic Dufag Frederic Dufag ('03) | 03 | FRA | 7.00 | -0.5 | |||||
7 | Jean-Loup Chabas Jean-Loup Chabas ('02) | 02 | FRA | 6.94 | +0.4 | PB | ||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Gregoire Villain Gregoire Villain ('03) | 03 | FRA | 7.15 | 0.0 | ||||||
Gauthier-Lucas Calero Gauthier-Lucas Calero ('02) | 02 | FRA | 7.11 | +1.4 | ||||||
Ulric Portier Ulric Portier ('03) | 03 | FRA | 7.06 | +0.1 | SB | |||||
Segui-Alan Jaouen Segui-Alan Jaouen ('02) | 02 | FRA | 7.01 | -0.3 | ||||||
Dimy Paques Dimy Paques ('02) | 02 | FRA | 6.99 | +0.6 | ||||||
Arthur Forestier Arthur Forestier ('03) | 03 | FRA | 6.95 | -0.3 | ||||||
Ewelems Garin Ewelems Garin ('02) | 02 | FRA | 6.81 | +0.8 | SB | |||||
Leny Agbodjan Leny Agbodjan ('03) | 03 | FRA | 6.65 | -0.3 | ||||||
Julian Reynaud Julian Reynaud ('03) | 03 | FRA | NM | +0.4 | ||||||
D19 Trespring 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Filipe Silva Filipe Silva ('02) | 02 | POR | 15.38 | +1.0 | PB | ||||
2 | Gael Tankoua Gael Tankoua ('02) | 02 | FRA | 15.28 | +1.2 | PB | ||||
3 | Jonathan Velin Jonathan Velin ('02) | 02 | FRA | 15.13 | -0.5 | PB | ||||
4 | Louis-Victor Hamon Louis-Victor Hamon ('02) | 02 | FRA | 14.92 | -0.2 | SB | ||||
5 | Mael Moutoussamy Mael Moutoussamy ('03) | 03 | FRA | 14.75 | +0.4 | PB | ||||
6 | Nathan Boulay Nathan Boulay ('02) | 02 | FRA | 14.61 | +1.0 | PB | ||||
7 | Moshe Kitumaini Moshe Kitumaini ('03) | 03 | FRA | 14.60 | w | +3.0 | ||||
8 | Yonael Broliron-Hazael Yonael Broliron-Hazael ('03) | 03 | FRA | 14.12 | +0.7 | |||||
9 | Esteban Kerhamon Esteban Kerhamon ('02) | 02 | FRA | 14.08 | -0.7 | |||||
10 | Nathanael Colbrun Nathanael Colbrun ('03) | 03 | FRA | 14.01 | -2.4 | |||||
11 | Seydou Diabate Seydou Diabate ('03) | 03 | FRA | 13.78 | -0.5 | |||||
Kvalifikation | 10.7. | |||||||||
Kval 10.7. | 10.7. | |||||||||
Gael Tankoua Gael Tankoua ('02) | 02 | FRA | 14.72 | -0.1 | PB | |||||
Jonathan Velin Jonathan Velin ('02) | 02 | FRA | 14.68 | -0.3 | ||||||
Filipe Silva Filipe Silva ('02) | 02 | POR | 14.60 | -1.6 | ||||||
Mael Moutoussamy Mael Moutoussamy ('03) | 03 | FRA | 14.51 | -2.4 | ||||||
Moshe Kitumaini Moshe Kitumaini ('03) | 03 | FRA | 14.50 | -1.1 | PB | |||||
Esteban Kerhamon Esteban Kerhamon ('02) | 02 | FRA | 14.49 | -1.4 | PB | |||||
Louis-Victor Hamon Louis-Victor Hamon ('02) | 02 | FRA | 14.44 | -0.4 | ||||||
Nathanael Colbrun Nathanael Colbrun ('03) | 03 | FRA | 14.20 | -0.6 | ||||||
Nathan Boulay Nathan Boulay ('02) | 02 | FRA | 14.14 | -0.4 | ||||||
Seydou Diabate Seydou Diabate ('03) | 03 | FRA | 14.04 | -1.1 | ||||||
Yonael Broliron-Hazael Yonael Broliron-Hazael ('03) | 03 | FRA | 13.98 | -1.1 | ||||||
Florian Hoyaux Florian Hoyaux ('03) | 03 | FRA | 13.87 | +0.8 | ||||||
Dimy Paques Dimy Paques ('02) | 02 | FRA | 13.87 | -1.4 | PB | |||||
Harlem Miredin Harlem Miredin ('02) | 02 | FRA | 13.82 | -1.9 | ||||||
Martin Verrier Martin Verrier ('03) | 03 | FRA | 13.77 | -0.9 | =PB | |||||
Gauthier-Lucas Calero Gauthier-Lucas Calero ('02) | 02 | FRA | NM | -0.6 | ||||||
D19 Kuglestød 6.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Mathieu Vanydegem Mathieu Vanydegem ('02) | 02 | BEL | 16.88 | PB | |||||
2 | Leo Chwalowska Leo Chwalowska ('02) | 02 | FRA | 15.91 | ||||||
3 | Thomas Lapere Thomas Lapere ('03) | 03 | FRA | 15.12 | PB | |||||
5 | Pierre Blaecke Pierre Blaecke ('03) | 03 | FRA | 13.85 | PB | |||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Mathieu Vanydegem Mathieu Vanydegem ('02) | 02 | BEL | 15.30 | |||||||
Pierre Blaecke Pierre Blaecke ('03) | 03 | FRA | 13.43 | |||||||
D19 Diskoskast 1.75 kg 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Marc-Alexandre Delin Marc-Alexandre Delin ('02) | 02 | FRA | 51.01 | ||||||
2 | Jules Tiercelin Jules Tiercelin ('02) | 02 | FRA | 50.63 | ||||||
3 | Talib Mejri Talib Mejri ('02) | 02 | FRA | 49.49 | ||||||
5 | Noah Bousquet Noah Bousquet ('03) | 03 | FRA | 43.58 | ||||||
11 | Ernest Kadiyogo Ernest Kadiyogo ('03) | 03 | FRA | 39.00 | ||||||
Kvalifikation | 10.7. | |||||||||
Kval 10.7. | 10.7. | |||||||||
Talib Mejri Talib Mejri ('02) | 02 | FRA | 50.08 | |||||||
Jules Tiercelin Jules Tiercelin ('02) | 02 | FRA | 48.69 | |||||||
Mathieu Vanydegem Mathieu Vanydegem ('02) | 02 | BEL | 48.40 | PB | ||||||
Noah Bousquet Noah Bousquet ('03) | 03 | FRA | 42.87 | |||||||
Ernest Kadiyogo Ernest Kadiyogo ('03) | 03 | FRA | 40.47 | |||||||
D19 Hammerkast 6.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Jean-Baptiste Bruxelle Jean-Baptiste Bruxelle ('02) | 02 | FRA | 80.94 | PB | |||||
2 | Hugo Mayadoux Hugo Mayadoux ('02) | 02 | FRA | 66.59 | PB | |||||
3 | Wiltrid Huet Wiltrid Huet ('03) | 03 | FRA | 65.12 | ||||||
4 | Baptiste Salcedo Baptiste Salcedo ('03) | 03 | FRA | 60.54 | PB | |||||
5 | Pierre Mouret Pierre Mouret ('03) | 03 | FRA | 55.98 | ||||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Jean-Baptiste Bruxelle Jean-Baptiste Bruxelle ('02) | 02 | FRA | 77.32 | |||||||
Wiltrid Huet Wiltrid Huet ('03) | 03 | FRA | 63.85 | |||||||
Hugo Mayadoux Hugo Mayadoux ('02) | 02 | FRA | 63.78 | |||||||
Pierre Mouret Pierre Mouret ('03) | 03 | FRA | 58.92 | |||||||
D19 Spydkast 800 gram 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Noha Hermann Noha Hermann ('02) | 02 | FRA | 68.02 | ||||||
2 | Mathys Moutarde Mathys Moutarde ('03) | 03 | FRA | 60.94 | ||||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Noha Hermann Noha Hermann ('02) | 02 | FRA | 64.73 | |||||||
D19 10000 m kapgang 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Ellis Batifol Ellis Batifol ('03) | 03 | FRA | 45:37.90 | PB | |||||
2 | Florian Peter Florian Peter ('02) | 02 | FRA | 46:28.03 | ||||||
3 | Erwan Garrouty Erwan Garrouty ('03) | 03 | FRA | 46:34.38 | ||||||
P19 100 m 9.7. Vind: -0.2 Finale A Finale | 9.7. | Vind: -0.2 | ||||||||
1 | Leelou Martial-Ehoulet Leelou Martial-Ehoulet ('02) | 02 | FRA | 11.70 | PB | |||||
2 | Laura Michelin Laura Michelin ('03) | 03 | FRA | 11.89 | PB | |||||
3 | Maud Poaty Zeffou Maud Poaty Zeffou ('03) | 03 | FRA | 11.95 | ||||||
4 | Maiwenn Lheveder Maiwenn Lheveder ('03) | 03 | FRA | 11.96 | ||||||
5 | Ilona Gbeyeton Ilona Gbeyeton ('03) | 03 | FRA | 12.10 | ||||||
6 | Lise Langlois Lise Langlois ('02) | 02 | FRA | 12.15 | PB | |||||
7 | Laure-Anne Faleme Laure-Anne Faleme ('03) | 03 | FRA | 12.16 | ||||||
8 | Amandine Estival Amandine Estival ('03) | 03 | FRA | 12.29 | ||||||
Semifinale | 9.7. | |||||||||
Semi 1 9.7. Vind: -0.4 | 9.7. | Vind: -0.4 | ||||||||
1 | Maud Poaty Zeffou Maud Poaty Zeffou ('03) | 03 | FRA | 11.94 | ||||||
2 | Laura Michelin Laura Michelin ('03) | 03 | FRA | 11.97 | ||||||
3 | Amandine Estival Amandine Estival ('03) | 03 | FRA | 12.16 | ||||||
4 | Lise Langlois Lise Langlois ('02) | 02 | FRA | 12.18 | ||||||
5 | Camille Reinhard Camille Reinhard ('02) | 02 | FRA | 12.21 | ||||||
6 | Anaelle Laine Anaelle Laine ('02) | 02 | FRA | 12.29 | ||||||
Semi 2 9.7. Vind: -0.4 | 9.7. | Vind: -0.4 | ||||||||
1 | Leelou Martial-Ehoulet Leelou Martial-Ehoulet ('02) | 02 | FRA | 11.83 | ||||||
2 | Maiwenn Lheveder Maiwenn Lheveder ('03) | 03 | FRA | 12.03 | ||||||
3 | Ilona Gbeyeton Ilona Gbeyeton ('03) | 03 | FRA | 12.11 | ||||||
4 | Laure-Anne Faleme Laure-Anne Faleme ('03) | 03 | FRA | 12.21 | ||||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende 1 9.7. Vind: -1.0 | 9.7. | Vind: -1.0 | ||||||||
1 | Leelou Martial-Ehoulet Leelou Martial-Ehoulet ('02) | 02 | FRA | 11.94 | ||||||
2 | Emmy Godefroy Emmy Godefroy ('03) | 03 | FRA | 12.25 | SB | |||||
Indledende 2 9.7. Vind: +1.3 | 9.7. | Vind: +1.3 | ||||||||
1 | Maiwenn Lheveder Maiwenn Lheveder ('03) | 03 | FRA | 11.95 | ||||||
2 | Laure-Anne Faleme Laure-Anne Faleme ('03) | 03 | FRA | 12.11 | PB | |||||
Indledende 3 9.7. Vind: +2.0 | 9.7. | Vind: +2.0 | ||||||||
1 | Amandine Estival Amandine Estival ('03) | 03 | FRA | 12.05 | ||||||
2 | Ilona Gbeyeton Ilona Gbeyeton ('03) | 03 | FRA | 12.11 | ||||||
3 | Angeline Perraud Angeline Perraud ('03) | 03 | FRA | 12.28 | PB | |||||
Indledende 4 9.7. Vind: +1.2 | 9.7. | Vind: +1.2 | ||||||||
1 | Laura Michelin Laura Michelin ('03) | 03 | FRA | 11.93 | PB | |||||
2 | Camille Reinhard Camille Reinhard ('02) | 02 | FRA | 12.20 | PB | |||||
Indledende 5 9.7. Vind: -0.3 | 9.7. | Vind: -0.3 | ||||||||
1 | Maud Poaty Zeffou Maud Poaty Zeffou ('03) | 03 | FRA | 11.99 | ||||||
2 | Lise Langlois Lise Langlois ('02) | 02 | FRA | 12.17 | =PB | |||||
P19 200 m 11.7. Vind: -1.1 Finale A Finale | 11.7. | Vind: -1.1 | ||||||||
1 | Maiwenn Lheveder Maiwenn Lheveder ('03) | 03 | FRA | 24.71 | ||||||
2 | Laureen Ouceni Laureen Ouceni ('02) | 02 | FRA | 24.79 | PB | |||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. Vind: +2.6 | 10.7. | Vind: +2.6 | ||||||||
1 | Valentine Mesas Valentine Mesas ('02) | 02 | FRA | 24.99 | w | |||||
Indledende 2 10.7. Vind: -0.1 | 10.7. | Vind: -0.1 | ||||||||
1 | Maiwenn Lheveder Maiwenn Lheveder ('03) | 03 | FRA | 24.86 | ||||||
P19 400 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Mathilde Descoux Mathilde Descoux ('03) | 03 | FRA | 54.04 | PB | |||||
2 | Charlene Figaro Charlene Figaro ('02) | 02 | FRA | 55.46 | PB | |||||
3 | Laureen Ouceni Laureen Ouceni ('02) | 02 | FRA | 55.49 | ||||||
4 | Lea Thery Lea Thery ('03) | 03 | FRA | 56.55 | PB | |||||
5 | Marina Lasserre Marina Lasserre ('02) | 02 | FRA | 57.05 | ||||||
6 | Nadja Moll Nadja Moll ('03) | 03 | GER | 57.24 | ||||||
7 | Tamara Guerrier Tamara Guerrier ('03) | 03 | FRA | 57.44 | ||||||
8 | Shanice Marester Shanice Marester ('02) | 02 | FRA | 57.95 | ||||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende 1 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Mathilde Descoux Mathilde Descoux ('03) | 03 | FRA | 54.77 | ||||||
2 | Shanice Marester Shanice Marester ('02) | 02 | FRA | 57.17 | SB | |||||
3 | Alinka Lefevre Alinka Lefevre ('02) | 02 | FRA | 57.87 | ||||||
Indledende 2 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Nadja Moll Nadja Moll ('03) | 03 | GER | 57.04 | ||||||
2 | Marina Lasserre Marina Lasserre ('02) | 02 | FRA | 57.61 | ||||||
Indledende 3 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Laureen Ouceni Laureen Ouceni ('02) | 02 | FRA | 55.78 | ||||||
2 | Lea Thery Lea Thery ('03) | 03 | FRA | 57.17 | ||||||
8 | Annabelle Emboule Annabelle Emboule ('02) | 02 | FRA | 1:01.00 | SB | |||||
Indledende 4 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Charlene Figaro Charlene Figaro ('02) | 02 | FRA | 56.23 | PB | |||||
2 | Tamara Guerrier Tamara Guerrier ('03) | 03 | FRA | 56.98 | ||||||
P19 1500 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Julia Ravet Julia Ravet ('02) | 02 | FRA | 4:31.38 | ||||||
2 | Camille Place Camille Place ('03) | 03 | FRA | 4:31.49 | ||||||
3 | Maelle Porcher Maelle Porcher ('02) | 02 | FRA | 4:32.95 | PB | |||||
4 | Louise Morval Louise Morval ('02) | 02 | FRA | 4:34.62 | PB | |||||
5 | Laurie Delafosse Laurie Delafosse ('02) | 02 | FRA | 4:35.56 | PB | |||||
6 | Augustine Haquet Augustine Haquet ('03) | 03 | FRA | 4:37.32 | PB | |||||
P19 3000 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Paris Thais Paris Thais ('03) | 03 | FRA | 9:55.78 | PB | |||||
2 | Margot Guillaumot Margot Guillaumot ('02) | 02 | FRA | 9:58.33 | ||||||
3 | Camille Laurent Camille Laurent ('02) | 02 | FRA | 10:03.28 | ||||||
4 | Coralie Driss Coralie Driss ('02) | 02 | FRA | 10:06.91 | PB | |||||
5 | Lena Chauveau Lena Chauveau ('02) | 02 | FRA | 10:07.57 | ||||||
6 | Flora Tissier Flora Tissier ('03) | 03 | FRA | 10:08.72 | PB | |||||
7 | Clara Prevot Clara Prevot ('02) | 02 | FRA | 10:08.96 | PB | |||||
8 | Louanne Raffier Louanne Raffier ('02) | 02 | FRA | 10:11.69 | PB | |||||
9 | Margot Ravinel Margot Ravinel ('02) | 02 | FRA | 10:12.03 | PB | |||||
P19 2000 m forh. 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Clara Jobbin Clara Jobbin ('02) | 02 | FRA | 6:57.80 | PB | |||||
2 | Margot Guepratte Margot Guepratte ('02) | 02 | FRA | 6:58.99 | SB | |||||
3 | Liza Lambert Liza Lambert ('03) | 03 | FRA | 6:59.43 | PB | |||||
P19 100 m hæk 84.0 cm 10.7. Vind: +2.1 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +2.1 | ||||||||
1 | Laureen Maxwell Laureen Maxwell ('02) | 02 | FRA | 13.69 | w | |||||
2 | Luna Goureau Luna Goureau ('03) | 03 | FRA | 13.69 | w | |||||
3 | Amara Idinna Amara Idinna ('03) | 03 | FRA | 13.78 | w | |||||
4 | Emma Caillieret Emma Caillieret ('03) | 03 | FRA | 14.24 | w | |||||
5 | Elidjah Kipre Elidjah Kipre ('02) | 02 | FRA | 14.24 | w | |||||
6 | Eva Nicolle Eva Nicolle ('03) | 03 | FRA | 14.28 | w | |||||
Semifinale | 10.7. | |||||||||
Semi 1 10.7. Vind: +2.3 | 10.7. | Vind: +2.3 | ||||||||
1 | Amara Idinna Amara Idinna ('03) | 03 | FRA | 13.95 | w | |||||
2 | Kellhyn-Aissato Fall Kellhyn-Aissato Fall ('03) | 03 | FRA | 14.07 | w | |||||
3 | Charlotte Pichard Charlotte Pichard ('03) | 03 | FRA | 14.16 | w | |||||
4 | Emma Caillieret Emma Caillieret ('03) | 03 | FRA | 14.36 | w | |||||
5 | Aicha Diaby Aicha Diaby ('03) | 03 | FRA | 14.58 | w | |||||
6 | Helie Hiard Helie Hiard ('02) | 02 | FRA | 14.66 | w | |||||
Semi 2 10.7. Vind: +1.7 | 10.7. | Vind: +1.7 | ||||||||
1 | Laureen Maxwell Laureen Maxwell ('02) | 02 | FRA | 13.65 | ||||||
2 | Luna Goureau Luna Goureau ('03) | 03 | FRA | 13.78 | PB | |||||
3 | Eva Nicolle Eva Nicolle ('03) | 03 | FRA | 14.26 | PB | |||||
4 | Elidjah Kipre Elidjah Kipre ('02) | 02 | FRA | 14.27 | PB | |||||
5 | Charlotte Colombo Charlotte Colombo ('03) | 03 | FRA | 14.66 | ||||||
6 | Lorette Bellier Lorette Bellier ('02) | 02 | FRA | 14.78 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. Vind: +0.4 | 10.7. | Vind: +0.4 | ||||||||
1 | Luna Goureau Luna Goureau ('03) | 03 | FRA | 14.03 | PB | |||||
2 | Laureen Maxwell Laureen Maxwell ('02) | 02 | FRA | 14.21 | ||||||
3 | Helie Hiard Helie Hiard ('02) | 02 | FRA | 14.67 | ||||||
Indledende 2 10.7. Vind: +0.2 | 10.7. | Vind: +0.2 | ||||||||
1 | Elidjah Kipre Elidjah Kipre ('02) | 02 | FRA | 14.53 | ||||||
2 | Malorie Jue Malorie Jue ('03) | 03 | FRA | 14.63 | ||||||
Indledende 3 10.7. Vind: -0.2 | 10.7. | Vind: -0.2 | ||||||||
1 | Amara Idinna Amara Idinna ('03) | 03 | FRA | 14.29 | ||||||
2 | Charlotte Pichard Charlotte Pichard ('03) | 03 | FRA | 14.54 | ||||||
3 | Charlotte Colombo Charlotte Colombo ('03) | 03 | FRA | 14.61 | =PB | |||||
Indledende 4 10.7. Vind: -0.3 | 10.7. | Vind: -0.3 | ||||||||
1 | Kellhyn-Aissato Fall Kellhyn-Aissato Fall ('03) | 03 | FRA | 14.29 | ||||||
4 | Lorette Bellier Lorette Bellier ('02) | 02 | FRA | 15.08 | ||||||
6 | Oriana Metarfi Oriana Metarfi ('03) | 03 | FRA | 15.69 | ||||||
8 | Celestine Maignan Celestine Maignan ('02) | 02 | FRA | 16.82 | PB | |||||
P19 400 m hæk 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Victoria Binet Victoria Binet ('02) | 02 | FRA | 1:00.75 | SB | |||||
2 | Madeline Abega Madeline Abega ('02) | 02 | FRA | 1:00.87 | ||||||
3 | Loan Ville Loan Ville ('03) | 03 | FRA | 1:01.19 | PB | |||||
4 | Quitterie Dujardin Quitterie Dujardin ('02) | 02 | FRA | 1:01.58 | PB | |||||
5 | Roxane Louveton Roxane Louveton ('03) | 03 | FRA | 1:02.53 | ||||||
6 | Adele Pailleux Adele Pailleux ('03) | 03 | FRA | 1:02.81 | PB | |||||
7 | Jade Essabar Jade Essabar ('03) | 03 | FRA | 1:02.88 | PB | |||||
8 | Anais Guiot Anais Guiot ('02) | 02 | FRA | 1:03.01 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Quitterie Dujardin Quitterie Dujardin ('02) | 02 | FRA | 1:01.70 | PB | |||||
2 | Loan Ville Loan Ville ('03) | 03 | FRA | 1:01.80 | PB | |||||
Indledende 2 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Roxane Louveton Roxane Louveton ('03) | 03 | FRA | 1:02.06 | PB | |||||
Indledende 3 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Victoria Binet Victoria Binet ('02) | 02 | FRA | 1:02.92 | ||||||
Indledende 4 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Madeline Abega Madeline Abega ('02) | 02 | FRA | 1:03.30 | ||||||
P19 Højdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Solenn Cadieu Solenn Cadieu ('02) | 02 | FRA | 1.74 | ||||||
2 | Shawna Quillet Shawna Quillet ('02) | 02 | FRA | 1.74 | PB | |||||
3 | Laureen Maxwell Laureen Maxwell ('02) | 02 | FRA | 1.70 | ||||||
4 | Annabelle Nguyen Annabelle Nguyen ('03) | 03 | FRA | 1.70 | SB | |||||
9 | Annabelle Emboule Annabelle Emboule ('02) | 02 | FRA | 1.56 | ||||||
Lea Derepas Lea Derepas ('03) | 03 | FRA | NH | |||||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Annabelle Emboule Annabelle Emboule ('02) | 02 | FRA | 1.59 | |||||||
Shawna Quillet Shawna Quillet ('02) | 02 | FRA | 1.59 | |||||||
Medea Richard Medea Richard ('02) | 02 | FRA | 1.55 | SB | ||||||
Oriana Metarfi Oriana Metarfi ('03) | 03 | FRA | 1.55 | |||||||
Celestine Maignan Celestine Maignan ('02) | 02 | FRA | 1.50 | SB | ||||||
Lisa Daviaud Lisa Daviaud ('02) | 02 | FRA | NH | |||||||
P19 Stangspring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Emma Brentel Emma Brentel ('02) | 02 | FRA | 4.00 | ||||||
2 | Eva Guingouain Eva Guingouain ('03) | 03 | FRA | 3.80 | PB | |||||
3 | Cassandre Buffet Cassandre Buffet ('03) | 03 | FRA | 3.75 | PB | |||||
4 | Capucine Boisseaud Capucine Boisseaud ('03) | 03 | FRA | 3.75 | PB | |||||
5 | Armelle Deffit Armelle Deffit ('02) | 02 | FRA | 3.65 | SB | |||||
6 | Lilou Poufarin Lilou Poufarin ('03) | 03 | FRA | 3.55 | PB | |||||
P19 Længdespring 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Diamantina Dedola Diamantina Dedola ('03) | 03 | FRA | 6.03 | +1.9 | PB | ||||
2 | Heather Arneton Heather Arneton ('02) | 02 | FRA | 6.02 | +2.0 | |||||
3 | Manon Viossat Manon Viossat ('03) | 03 | FRA | 5.99 | w | +2.1 | ||||
4 | Amelie Monzie Amelie Monzie ('03) | 03 | FRA | 5.98 | +1.2 | PB | ||||
5 | Eunice Ilunga Mbuyi Eunice Ilunga Mbuyi ('02) | 02 | FRA | 5.98 | w | +2.1 | ||||
6 | Melissa Huet Melissa Huet ('03) | 03 | FRA | 5.93 | +0.4 | |||||
7 | Laura Michelin Laura Michelin ('03) | 03 | FRA | 5.78 | +1.7 | |||||
8 | Marie Roy-Lareintry Marie Roy-Lareintry ('02) | 02 | FRA | 5.78 | w | +2.9 | ||||
9 | Laura Blanc Laura Blanc ('03) | 03 | FRA | 5.64 | +2.0 | |||||
10 | Alienor Martin Alienor Martin ('02) | 02 | FRA | 5.63 | w | +2.3 | ||||
Kvalifikation | 10.7. | |||||||||
Kval 10.7. | 10.7. | |||||||||
Heather Arneton Heather Arneton ('02) | 02 | FRA | 6.13 | -1.6 | SB | |||||
Eunice Ilunga Mbuyi Eunice Ilunga Mbuyi ('02) | 02 | FRA | 5.86 | -0.4 | PB | |||||
Diamantina Dedola Diamantina Dedola ('03) | 03 | FRA | 5.84 | +0.2 | ||||||
Amelie Monzie Amelie Monzie ('03) | 03 | FRA | 5.82 | -1.2 | ||||||
Laura Michelin Laura Michelin ('03) | 03 | FRA | 5.79 | -1.0 | ||||||
Melissa Huet Melissa Huet ('03) | 03 | FRA | 5.76 | -0.7 | ||||||
Ysee Le Philippe Ysee Le Philippe ('02) | 02 | FRA | 5.73 | -0.8 | ||||||
Manon Viossat Manon Viossat ('03) | 03 | FRA | 5.62 | -0.6 | ||||||
Laura Blanc Laura Blanc ('03) | 03 | FRA | 5.62 | -1.3 | ||||||
Marie Roy-Lareintry Marie Roy-Lareintry ('02) | 02 | FRA | 5.60 | -0.8 | ||||||
Alienor Martin Alienor Martin ('02) | 02 | FRA | 5.57 | -0.2 | ||||||
Madeline Chabeuf Madeline Chabeuf ('02) | 02 | FRA | 5.55 | -0.9 | ||||||
Sarah Fauvet Sarah Fauvet ('02) | 02 | FRA | 5.53 | -0.7 | ||||||
Serena Mentuy Serena Mentuy ('03) | 03 | FRA | 5.51 | -0.7 | ||||||
Lorette Bellier Lorette Bellier ('02) | 02 | FRA | 5.35 | -1.4 | ||||||
Camille Paillagot Camille Paillagot ('02) | 02 | FRA | NM | -0.9 | ||||||
P19 Trespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Eunice Ilunga Mbuyi Eunice Ilunga Mbuyi ('02) | 02 | FRA | 12.96 | +1.1 | PB | ||||
2 | Lesly Raffin Lesly Raffin ('02) | 02 | FRA | 12.50 | +1.7 | SB | ||||
3 | Maeva Dorsile Maeva Dorsile ('02) | 02 | FRA | 12.41 | +0.1 | |||||
4 | Cerane Beal Cerane Beal ('02) | 02 | FRA | 12.40 | -0.8 | |||||
5 | Oriane Le Coroller Oriane Le Coroller ('03) | 03 | FRA | 12.31 | +0.3 | |||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Cerane Beal Cerane Beal ('02) | 02 | FRA | 12.56 | +0.5 | PB | |||||
Oriane Le Coroller Oriane Le Coroller ('03) | 03 | FRA | 12.40 | +0.8 | ||||||
Lesly Raffin Lesly Raffin ('02) | 02 | FRA | 12.29 | +1.0 | ||||||
Maeva Dorsile Maeva Dorsile ('02) | 02 | FRA | 12.26 | +0.8 | ||||||
Eunice Ilunga Mbuyi Eunice Ilunga Mbuyi ('02) | 02 | FRA | 12.12 | +1.9 | ||||||
Lucie Nsonda Lucie Nsonda ('02) | 02 | FRA | NM | +1.1 | ||||||
P19 Kuglestød 4.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Thamera Manette Thamera Manette ('02) | 02 | FRA | 14.00 | ||||||
2 | Noemie Desailly Noemie Desailly ('02) | 02 | FRA | 13.53 | ||||||
3 | Loveleina Wong-Sang Loveleina Wong-Sang ('02) | 02 | PYF | 13.43 | PB | |||||
4 | Victoria Mackpayen Victoria Mackpayen ('02) | 02 | CAF | 13.13 | PB | |||||
5 | Lyna Benaibouche Lyna Benaibouche ('02) | 02 | ALG | 12.60 | PB | |||||
6 | Luna Goureau Luna Goureau ('03) | 03 | FRA | 12.57 | ||||||
8 | Oriana Metarfi Oriana Metarfi ('03) | 03 | FRA | 11.43 | ||||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Thamera Manette Thamera Manette ('02) | 02 | FRA | 13.87 | |||||||
Loveleina Wong-Sang Loveleina Wong-Sang ('02) | 02 | PYF | 12.80 | |||||||
Luna Goureau Luna Goureau ('03) | 03 | FRA | 12.61 | |||||||
Noemie Desailly Noemie Desailly ('02) | 02 | FRA | 12.46 | |||||||
Victoria Mackpayen Victoria Mackpayen ('02) | 02 | CAF | 12.03 | |||||||
Oriana Metarfi Oriana Metarfi ('03) | 03 | FRA | 10.45 | |||||||
Medea Richard Medea Richard ('02) | 02 | FRA | NM | |||||||
P19 Diskoskast 1.0 kg 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Audrey Couchot Audrey Couchot ('02) | 02 | FRA | 45.08 | ||||||
2 | Lesly-Telesia Filituulaga Lesly-Telesia Filituulaga ('03) | 03 | FRA | 42.53 | ||||||
3 | Margot Veron Margot Veron ('03) | 03 | FRA | 40.55 | PB | |||||
Kvalifikation | 10.7. | |||||||||
Kval 10.7. | 10.7. | |||||||||
Lesly-Telesia Filituulaga Lesly-Telesia Filituulaga ('03) | 03 | FRA | 43.04 | |||||||
Audrey Couchot Audrey Couchot ('02) | 02 | FRA | 41.66 | |||||||
Clara Mathieu Clara Mathieu ('02) | 02 | FRA | 40.54 | |||||||
Margot Veron Margot Veron ('03) | 03 | FRA | 40.50 | PB | ||||||
Luna Goureau Luna Goureau ('03) | 03 | FRA | 36.40 | |||||||
Diamantina Dedola Diamantina Dedola ('03) | 03 | FRA | 30.52 | PB | ||||||
P19 Hammerkast 4.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Anta Mbow Anta Mbow ('03) | 03 | FRA | 51.41 | PB | |||||
2 | Assia Sahli Assia Sahli ('02) | 02 | FRA | 51.37 | PB | |||||
3 | Lara Tilve Lara Tilve ('03) | 03 | FRA | 49.55 | ||||||
4 | Ndeye Bana Sall Ndeye Bana Sall ('03) | 03 | FRA | 48.68 | ||||||
5 | Hanna Bendahmane Hanna Bendahmane ('03) | 03 | FRA | 48.56 | ||||||
6 | Clara Mathieu Clara Mathieu ('02) | 02 | FRA | 48.36 | ||||||
7 | Beatrice Aoustin Beatrice Aoustin ('02) | 02 | FRA | 48.24 | ||||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Assia Sahli Assia Sahli ('02) | 02 | FRA | 50.73 | |||||||
Ndeye Bana Sall Ndeye Bana Sall ('03) | 03 | FRA | 50.38 | |||||||
Lara Tilve Lara Tilve ('03) | 03 | FRA | 48.77 | |||||||
Anta Mbow Anta Mbow ('03) | 03 | FRA | 48.28 | |||||||
Gwendoline Hardouin Gwendoline Hardouin ('02) | 02 | FRA | 47.98 | |||||||
Hanna Bendahmane Hanna Bendahmane ('03) | 03 | FRA | 47.86 | |||||||
P19 Spydkast 600 gram 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Laureen Thomas Laureen Thomas ('02) | 02 | FRA | 46.50 | PB | |||||
2 | Cecile Bogliolo Cecile Bogliolo ('02) | 02 | FRA | 45.32 | PB | |||||
3 | Cyriane Cornelis Cyriane Cornelis ('02) | 02 | FRA | 44.12 | ||||||
4 | Janice May Janice May ('02) | 02 | FRA | 42.01 | ||||||
5 | Sarah Teyssandier Sarah Teyssandier ('02) | 02 | FRA | 41.85 | ||||||
6 | Kayla Iven Kayla Iven ('02) | 02 | BEL | 41.75 | ||||||
7 | Agathe Ferrari Agathe Ferrari ('02) | 02 | FRA | 40.38 | ||||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Cyriane Cornelis Cyriane Cornelis ('02) | 02 | FRA | 45.71 | PB | ||||||
Laureen Thomas Laureen Thomas ('02) | 02 | FRA | 42.57 | |||||||
Cecile Bogliolo Cecile Bogliolo ('02) | 02 | FRA | 41.45 | |||||||
Lesly-Telesia Filituulaga Lesly-Telesia Filituulaga ('03) | 03 | FRA | 41.34 | |||||||
Sarah Teyssandier Sarah Teyssandier ('02) | 02 | FRA | 40.83 | |||||||
Kayla Iven Kayla Iven ('02) | 02 | BEL | 40.75 | |||||||
Noemie Desailly Noemie Desailly ('02) | 02 | FRA | 35.69 | |||||||
P19 10000 m kapgang 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Emilie Laurens Emilie Laurens ('03) | 03 | FRA | 51:12.94 | PB | |||||
2 | Liv Masson Liv Masson ('03) | 03 | FRA | 51:13.77 | PB | |||||
3 | Flavie Bodin Flavie Bodin ('03) | 03 | FRA | 51:24.64 | ||||||
4 | Alyssa Berger Alyssa Berger ('03) | 03 | FRA | 52:33.54 | PB | |||||
5 | Camille Dutot Camille Dutot ('02) | 02 | FRA | 53:42.16 | PB | |||||
6 | Marie Le Mouellic Marie Le Mouellic ('03) | 03 | FRA | 54:24.57 | ||||||
7 | Amandine Majou Amandine Majou ('03) | 03 | FRA | 55:18.53 | PB | |||||
8 | Lysa Picart Lysa Picart ('03) | 03 | FRA | 55:41.22 | PB | |||||
9 | Pauline Camard Pauline Camard ('03) | 03 | FRA | 56:29.38 | ||||||
D17 100 m 9.7. Vind: -0.5 Finale A Finale | 9.7. | Vind: -0.5 | ||||||||
1 | Jeremy Dalphrase Jeremy Dalphrase ('04) | 04 | FRA | 10.94 | ||||||
2 | Sacha Courthaliac Sacha Courthaliac ('04) | 04 | FRA | 11.03 | ||||||
3 | Kevin-Kofi Assogba-Koudahe Kevin-Kofi Assogba-Koudahe ('05) | 05 | FRA | 11.06 | ||||||
Semifinale | 9.7. | |||||||||
Semi 1 9.7. Vind: +1.6 | 9.7. | Vind: +1.6 | ||||||||
1 | Jeremy Dalphrase Jeremy Dalphrase ('04) | 04 | FRA | 10.71 | PB | |||||
2 | Sacha Courthaliac Sacha Courthaliac ('04) | 04 | FRA | 10.89 | PB | |||||
3 | Kevin-Kofi Assogba-Koudahe Kevin-Kofi Assogba-Koudahe ('05) | 05 | FRA | 10.91 | PB | |||||
4 | Jules Duvollet Jules Duvollet | FRA | 10.95 | PB | ||||||
5 | Mae Hary Mae Hary ('04) | 04 | FRA | 10.96 | PB | |||||
6 | Valentin Brau Valentin Brau ('04) | 04 | FRA | 10.97 | PB | |||||
7 | Lucas Mouveaux Lucas Mouveaux ('04) | 04 | FRA | 11.03 | PB | |||||
Semi 2 9.7. Vind: +1.2 | 9.7. | Vind: +1.2 | ||||||||
1 | Hugo Raimbert Hugo Raimbert ('05) | 05 | FRA | 10.80 | PB | |||||
2 | Alban Fleury Alban Fleury ('04) | 04 | FRA | 10.90 | PB | |||||
3 | Ibraim Ouattara Ibraim Ouattara ('04) | 04 | FRA | 11.09 | ||||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende 1 9.7. Vind: 0.0 | 9.7. | Vind: 0.0 | ||||||||
1 | Alban Fleury Alban Fleury ('04) | 04 | FRA | 11.06 | ||||||
5 | Adrien Letemple Adrien Letemple ('04) | 04 | FRA | 11.27 | ||||||
Indledende 2 9.7. Vind: -0.8 | 9.7. | Vind: -0.8 | ||||||||
1 | Jeremy Dalphrase Jeremy Dalphrase ('04) | 04 | FRA | 10.91 | ||||||
Indledende 3 9.7. Vind: -1.6 | 9.7. | Vind: -1.6 | ||||||||
1 | Hugo Raimbert Hugo Raimbert ('05) | 05 | FRA | 11.04 | ||||||
Indledende 4 9.7. Vind: -1.2 | 9.7. | Vind: -1.2 | ||||||||
6 | Hector WandtHector Wandt ('05) | 05 | DEN | 11.52 | ||||||
D17 200 m 11.7. Vind: -0.4 Finale A Finale | 11.7. | Vind: -0.4 | ||||||||
1 | Matteo Lorusso Matteo Lorusso ('04) | 04 | FRA | 21.95 | PB | |||||
2 | Hugo Raimbert Hugo Raimbert ('05) | 05 | FRA | 22.04 | PB | |||||
3 | Alban Fleury Alban Fleury ('04) | 04 | FRA | 22.12 | ||||||
4 | Sacha Courthaliac Sacha Courthaliac ('04) | 04 | FRA | 22.15 | ||||||
5 | Valentin Brau Valentin Brau ('04) | 04 | FRA | 22.36 | PB | |||||
6 | Collin Lobregat Collin Lobregat ('04) | 04 | FRA | 22.40 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. Vind: +1.4 | 10.7. | Vind: +1.4 | ||||||||
1 | Alban Fleury Alban Fleury ('04) | 04 | FRA | 22.40 | ||||||
Indledende 2 10.7. Vind: +0.7 | 10.7. | Vind: +0.7 | ||||||||
1 | Hugo Raimbert Hugo Raimbert ('05) | 05 | FRA | 22.25 | ||||||
Indledende 3 10.7. Vind: +0.4 | 10.7. | Vind: +0.4 | ||||||||
1 | Sacha Courthaliac Sacha Courthaliac ('04) | 04 | FRA | 22.27 | ||||||
D17 400 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Allan Lacroix Allan Lacroix ('04) | 04 | FRA | 48.91 | ||||||
2 | Mathis Vaitulukina Mathis Vaitulukina ('04) | 04 | FRA | 49.78 | ||||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende 3 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Allan Lacroix Allan Lacroix ('04) | 04 | FRA | 48.98 | ||||||
D17 800 m 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Nael Ledain Nael Ledain ('04) | 04 | FRA | 1:53.24 | ||||||
2 | Maxence Lavergne Maxence Lavergne ('04) | 04 | FRA | 1:53.29 | ||||||
3 | Maxence Marie Maxence Marie ('04) | 04 | FRA | 1:53.63 | PB | |||||
4 | Yoann Guegan Yoann Guegan ('04) | 04 | FRA | 1:54.36 | PB | |||||
5 | Yvan Le Fur Yvan Le Fur ('04) | 04 | FRA | 1:54.37 | PB | |||||
6 | Martin Jourdan Martin Jourdan ('04) | 04 | FRA | 1:54.42 | ||||||
7 | Louison Subtil Louison Subtil ('04) | 04 | FRA | 1:54.42 | PB | |||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 2 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Nael Ledain Nael Ledain ('04) | 04 | FRA | 1:54.78 | ||||||
2 | Louison Subtil Louison Subtil ('04) | 04 | FRA | 1:55.05 | ||||||
3 | Maxence Marie Maxence Marie ('04) | 04 | FRA | 1:55.20 | ||||||
4 | Yvan Le Fur Yvan Le Fur ('04) | 04 | FRA | 1:55.32 | PB | |||||
D17 1500 m 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Vivien Henz Vivien Henz ('04) | 04 | LUX | 3:58.92 | ||||||
D17 3000 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Hugo Chauviere Hugo Chauviere ('04) | 04 | FRA | 8:32.19 | PB | |||||
2 | Gaël Leprohon Gaël Leprohon ('04) | 04 | FRA | 8:32.56 | ||||||
3 | Tristan Raffa Tristan Raffa ('04) | 04 | FRA | 8:33.05 | PB | |||||
4 | Imad El Goumri Imad El Goumri ('04) | 04 | ESP | 8:34.14 | ||||||
5 | Yanis Boulanger Yanis Boulanger ('04) | 04 | FRA | 8:35.24 | PB | |||||
6 | Suleyman Yalaoui Suleyman Yalaoui ('04) | 04 | FRA | 8:36.51 | PB | |||||
7 | Aurelien Radja Aurelien Radja ('04) | 04 | FRA | 8:40.93 | ||||||
8 | Vivien Delin Vivien Delin ('04) | 04 | FRA | 8:41.39 | PB | |||||
9 | Joaquim Gonzalez Moyano de Launay Joaquim Gonzalez Moyano de Launay ('05) | 05 | FRA | 8:41.64 | PB | |||||
10 | Brieuc De Kersabiec Brieuc De Kersabiec ('04) | 04 | FRA | 8:43.26 | PB | |||||
11 | Jules Pezier Jules Pezier ('04) | 04 | FRA | 8:43.93 | PB | |||||
12 | Raphael Gateaux Raphael Gateaux ('04) | 04 | FRA | 8:47.67 | ||||||
D17 110 m hæk 91.4 cm 10.7. Vind: +1.6 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +1.6 | ||||||||
1 | Diego Bouchan Diego Bouchan ('04) | 04 | FRA | 13.39 | PB | |||||
2 | Alexis Truchet Alexis Truchet ('04) | 04 | FRA | 13.70 | ||||||
3 | Maxime Moitie-Charnois Maxime Moitie-Charnois ('04) | 04 | FRA | 13.78 | ||||||
4 | Pablo Faye Pablo Faye ('05) | 05 | FRA | 13.99 | ||||||
5 | Theo Pedre Theo Pedre ('05) | 05 | FRA | 14.14 | ||||||
6 | Louis Bravo Louis Bravo ('04) | 04 | FRA | 14.21 | ||||||
7 | Alexandre Montagne Alexandre Montagne ('05) | 05 | FRA | 14.29 | ||||||
8 | Oscar Dugue Oscar Dugue ('04) | 04 | FRA | 14.49 | ||||||
Semifinale | 10.7. | |||||||||
Semi 1 10.7. Vind: +1.0 | 10.7. | Vind: +1.0 | ||||||||
1 | Diego Bouchan Diego Bouchan ('04) | 04 | FRA | 13.41 | PB | |||||
2 | Alexis Truchet Alexis Truchet ('04) | 04 | FRA | 13.64 | PB | |||||
3 | Theo Pedre Theo Pedre ('05) | 05 | FRA | 14.08 | PB | |||||
4 | Alexandre Montagne Alexandre Montagne ('05) | 05 | FRA | 14.22 | PB | |||||
5 | Martin Boukaka-Mure Martin Boukaka-Mure ('04) | 04 | FRA | 14.43 | PB | |||||
6 | Kentin Gauthier Kentin Gauthier ('05) | 05 | FRA | 14.51 | PB | |||||
Semi 2 10.7. Vind: +1.6 | 10.7. | Vind: +1.6 | ||||||||
1 | Oscar Dugue Oscar Dugue ('04) | 04 | FRA | 13.70 | ||||||
2 | Pablo Faye Pablo Faye ('05) | 05 | FRA | 13.91 | PB | |||||
3 | Maxime Moitie-Charnois Maxime Moitie-Charnois ('04) | 04 | FRA | 14.04 | ||||||
4 | Louis Bravo Louis Bravo ('04) | 04 | FRA | 14.39 | ||||||
5 | Boubacar Badji Boubacar Badji ('05) | 05 | FRA | 14.44 | PB | |||||
6 | Thomas Wilkes Thomas Wilkes ('04) | 04 | FRA | 14.72 | ||||||
7 | Jules Rousseau Jules Rousseau ('04) | 04 | FRA | 14.80 | ||||||
8 | Nathan Spinotti Nathan Spinotti ('04) | 04 | FRA | 14.92 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. Vind: +0.9 | 10.7. | Vind: +0.9 | ||||||||
1 | Maxime Moitie-Charnois Maxime Moitie-Charnois ('04) | 04 | FRA | 14.04 | ||||||
2 | Alexandre Montagne Alexandre Montagne ('05) | 05 | FRA | 14.50 | ||||||
3 | Martin Boukaka-Mure Martin Boukaka-Mure ('04) | 04 | FRA | 14.64 | ||||||
4 | Basolua Kitondua Basolua Kitondua ('05) | 05 | FRA | 14.95 | ||||||
Indledende 2 10.7. Vind: +0.9 | 10.7. | Vind: +0.9 | ||||||||
1 | Theo Pedre Theo Pedre ('05) | 05 | FRA | 14.59 | ||||||
2 | Jules Rousseau Jules Rousseau ('04) | 04 | FRA | 14.80 | ||||||
3 | Nathan Spinotti Nathan Spinotti ('04) | 04 | FRA | 14.89 | ||||||
Indledende 3 10.7. Vind: +0.4 | 10.7. | Vind: +0.4 | ||||||||
1 | Oscar Dugue Oscar Dugue ('04) | 04 | FRA | 13.85 | ||||||
2 | Pablo Faye Pablo Faye ('05) | 05 | FRA | 14.39 | ||||||
3 | Boubacar Badji Boubacar Badji ('05) | 05 | FRA | 14.62 | ||||||
Indledende 4 10.7. Vind: +1.1 | 10.7. | Vind: +1.1 | ||||||||
1 | Alexis Truchet Alexis Truchet ('04) | 04 | FRA | 14.33 | ||||||
2 | Louis Bravo Louis Bravo ('04) | 04 | FRA | 14.48 | ||||||
3 | Camille Bonnefoy Camille Bonnefoy ('04) | 04 | FRA | 14.72 | ||||||
4 | Nour Ngonde Nour Ngonde ('04) | 04 | FRA | 14.80 | ||||||
5 | Adrien Thuault Lestrade Adrien Thuault Lestrade ('05) | 05 | FRA | 14.85 | PB | |||||
Indledende 5 10.7. Vind: +0.4 | 10.7. | Vind: +0.4 | ||||||||
1 | Diego Bouchan Diego Bouchan ('04) | 04 | FRA | 13.77 | ||||||
2 | Kentin Gauthier Kentin Gauthier ('05) | 05 | FRA | 14.56 | PB | |||||
3 | Thomas Wilkes Thomas Wilkes ('04) | 04 | FRA | 14.81 | ||||||
4 | Julien Angot Julien Angot ('04) | 04 | FRA | 15.00 | ||||||
D17 400 m hæk 84.0 cm 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Simon Deschamps Simon Deschamps ('04) | 04 | FRA | 52.98 | PB | |||||
2 | Eliot Douaud Eliot Douaud ('04) | 04 | FRA | 53.64 | PB | |||||
3 | Aymeric Dutrevis Aymeric Dutrevis ('05) | 05 | FRA | 53.90 | PB | |||||
4 | Anouar Bourahla Anouar Bourahla ('04) | 04 | FRA | 53.98 | PB | |||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Simon Deschamps Simon Deschamps ('04) | 04 | FRA | 55.07 | ||||||
Indledende 4 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Aymeric Dutrevis Aymeric Dutrevis ('05) | 05 | FRA | 54.94 | ||||||
D17 Højdespring 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Mathis Le Scao Mathis Le Scao ('04) | 04 | FRA | 2.06 | =PB | |||||
2 | Thibault Jegou Thibault Jegou ('04) | 04 | FRA | 2.03 | PB | |||||
3 | Enzo Muscedere Enzo Muscedere ('04) | 04 | FRA | 2.03 | ||||||
4 | Tonin Aubert Tonin Aubert ('05) | 05 | FRA | 2.00 | PB | |||||
D17 Stangspring 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Quentin Bouchet Quentin Bouchet ('04) | 04 | FRA | 4.90 | PB | |||||
2 | Romain Chatenoud Romain Chatenoud ('04) | 04 | FRA | 4.70 | PB | |||||
3 | Leo-Paulin Mahuteaux Leo-Paulin Mahuteaux ('04) | 04 | FRA | 4.70 | ||||||
4 | Virgile Thomas Virgile Thomas ('04) | 04 | FRA | 4.60 | PB | |||||
5 | Augustin Becquet-Perigon Augustin Becquet-Perigon ('05) | 05 | FRA | 4.60 | ||||||
6 | Ismaila Sawaneh Ismaila Sawaneh ('04) | 04 | FRA | 4.45 | PB | |||||
7 | Dimitri Beoir Dimitri Beoir ('04) | 04 | FRA | 4.45 | ||||||
7 | Simon Mainil Simon Mainil ('05) | 05 | FRA | 4.45 | PB | |||||
9 | Aubin Asseray Aubin Asseray ('05) | 05 | FRA | 4.45 | PB | |||||
10 | Baptiste Magnenet Baptiste Magnenet ('04) | 04 | FRA | 4.45 | PB | |||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Dimitri Beoir Dimitri Beoir ('04) | 04 | FRA | 4.40 | |||||||
Ianis Garcia Ianis Garcia ('04) | 04 | FRA | 4.15 | |||||||
D17 Længdespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Thomas Martinez Thomas Martinez ('05) | 05 | FRA | 7.00 | +1.0 | |||||
10 | Ianis Garcia Ianis Garcia ('04) | 04 | FRA | 6.48 | +0.1 | |||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Thomas Martinez Thomas Martinez ('05) | 05 | FRA | 7.26 | +0.2 | ||||||
Kevin-Kofi Assogba-Koudahe Kevin-Kofi Assogba-Koudahe ('05) | 05 | FRA | 7.06 | -0.2 | PB | |||||
Ianis Garcia Ianis Garcia ('04) | 04 | FRA | 6.54 | -0.1 | ||||||
D17 Trespring 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Eliott Bijou Eliott Bijou ('04) | 04 | FRA | 15.08 | +2.0 | |||||
2 | Happy Gabriel Tayou Happy Gabriel Tayou ('04) | 04 | FRA | 14.35 | +0.7 | PB | ||||
3 | Titouan Lamezec Titouan Lamezec ('04) | 04 | FRA | 14.15 | -0.3 | |||||
4 | Silveira Samuel Da Silveira Samuel Da ('04) | 04 | FRA | 14.08 | +0.1 | PB | ||||
5 | Titouan Bizet Titouan Bizet ('04) | 04 | FRA | 14.02 | +1.8 | =PB | ||||
6 | Rudy Gagnan Rudy Gagnan ('04) | 04 | FRA | 13.97 | +0.6 | PB | ||||
Kvalifikation | 10.7. | |||||||||
Kval 10.7. | 10.7. | |||||||||
Eliott Bijou Eliott Bijou ('04) | 04 | FRA | 14.62 | -0.9 | ||||||
Titouan Bizet Titouan Bizet ('04) | 04 | FRA | 13.94 | -0.9 | ||||||
Happy Gabriel Tayou Happy Gabriel Tayou ('04) | 04 | FRA | 13.90 | -0.9 | ||||||
Titouan Lamezec Titouan Lamezec ('04) | 04 | FRA | 13.84 | -1.1 | ||||||
Curtis Laurent Curtis Laurent ('05) | 05 | FRA | 13.75 | -0.5 | PB | |||||
Rest Youn Le Rest Youn Le ('05) | 05 | FRA | NM | -1.0 | ||||||
D17 Kuglestød 5.0 kg 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Milan Darot-Tocail Milan Darot-Tocail ('05) | 05 | FRA | 16.22 | PB | |||||
2 | Benjamin Zenatti Benjamin Zenatti ('04) | 04 | FRA | 15.16 | PB | |||||
3 | Maxime Kerric Maxime Kerric | FRA | 15.12 | PB | ||||||
4 | Jean-Emmanuel Laporte Jean-Emmanuel Laporte ('04) | 04 | FRA | 15.08 | ||||||
D17 Diskoskast 1.5 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Amir Trari Amir Trari ('04) | 04 | FRA | 50.50 | ||||||
2 | Milan Darot-Tocail Milan Darot-Tocail ('05) | 05 | FRA | 49.52 | ||||||
3 | Clement Darques Clement Darques ('04) | 04 | FRA | 48.14 | ||||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Amir Trari Amir Trari ('04) | 04 | FRA | 48.13 | |||||||
Camille Bonnefoy Camille Bonnefoy ('04) | 04 | FRA | NM | |||||||
D17 Hammerkast 5.0 kg 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Anthony Bettolo Anthony Bettolo ('04) | 04 | BEL | 66.87 | PB | |||||
2 | Jonas Bourigault Jonas Bourigault ('04) | 04 | FRA | 61.96 | PB | |||||
3 | Eren Demirtok Eren Demirtok ('04) | 04 | FRA | 59.75 | ||||||
4 | Davy Le Goff Davy Le Goff ('04) | 04 | FRA | 57.68 | ||||||
Kvalifikation | 10.7. | |||||||||
Kval 10.7. | 10.7. | |||||||||
Jonas Bourigault Jonas Bourigault ('04) | 04 | FRA | 60.24 | |||||||
Eren Demirtok Eren Demirtok ('04) | 04 | FRA | 59.80 | PB | ||||||
Anthony Bettolo Anthony Bettolo ('04) | 04 | BEL | 59.30 | |||||||
D17 Spydkast 700 gram 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Thomas Blaecke Thomas Blaecke ('05) | 05 | FRA | 69.40 | PB | |||||
2 | Nathan Proust Nathan Proust ('04) | 04 | FRA | 68.69 | PB | |||||
3 | Titouan Dobo Bi Titouan Dobo Bi ('05) | 05 | FRA | 61.89 | PB | |||||
4 | Nico Loriedo Nico Loriedo ('05) | 05 | FRA | 61.80 | PB | |||||
5 | Maël Dilasser Maël Dilasser ('04) | 04 | FRA | 60.74 | PB | |||||
6 | Quentin Mehr Quentin Mehr ('05) | 05 | FRA | 58.51 | PB | |||||
7 | Paul Hoppe Paul Hoppe ('04) | 04 | FRA | 58.39 | ||||||
8 | Matheo Kepfer Matheo Kepfer ('04) | 04 | FRA | 58.15 | PB | |||||
Kvalifikation | 10.7. | |||||||||
Kval 10.7. | 10.7. | |||||||||
Nathan Proust Nathan Proust ('04) | 04 | FRA | 65.34 | |||||||
Thomas Blaecke Thomas Blaecke ('05) | 05 | FRA | 63.00 | |||||||
Paul Hoppe Paul Hoppe ('04) | 04 | FRA | 60.78 | PB | ||||||
Maël Dilasser Maël Dilasser ('04) | 04 | FRA | 59.78 | |||||||
Nico Loriedo Nico Loriedo ('05) | 05 | FRA | 59.66 | PB | ||||||
Andy Valentin Andy Valentin ('04) | 04 | FRA | NM | |||||||
P17 100 m 9.7. Vind: +1.0 Finale A Finale | 9.7. | Vind: +1.0 | ||||||||
1 | Doumbe Orane Doumbe Orane ('04) | 04 | FRA | 11.62 | ||||||
2 | Grace Tade Grace Tade ('04) | 04 | FRA | 11.79 | ||||||
3 | Shana Lambourde Shana Lambourde ('05) | 05 | FRA | 11.96 | ||||||
4 | Yuna Kounga Yuna Kounga ('04) | 04 | FRA | 11.96 | PB | |||||
5 | Chanele Hodge Chanele Hodge ('04) | 04 | FRA | 12.09 | ||||||
6 | Maelle Saint Alme Maelle Saint Alme ('05) | 05 | FRA | 12.10 | PB | |||||
7 | Louise Clotaire Louise Clotaire ('05) | 05 | FRA | 12.18 | ||||||
8 | Jessika Ringuet Jessika Ringuet ('05) | 05 | FRA | 12.18 | ||||||
Semifinale | 9.7. | |||||||||
Semi 1 9.7. Vind: +1.5 | 9.7. | Vind: +1.5 | ||||||||
1 | Doumbe Orane Doumbe Orane ('04) | 04 | FRA | 11.60 | PB | |||||
2 | Chanele Hodge Chanele Hodge ('04) | 04 | FRA | 12.07 | PB | |||||
3 | Maelle Saint Alme Maelle Saint Alme ('05) | 05 | FRA | 12.14 | PB | |||||
4 | Jessika Ringuet Jessika Ringuet ('05) | 05 | FRA | 12.15 | PB | |||||
5 | Doliane Cellamen Doliane Cellamen ('04) | 04 | FRA | 12.16 | ||||||
6 | Elizabeth Ndudi Elizabeth Ndudi ('05) | 05 | IRL | 12.24 | PB | |||||
Semi 2 9.7. Vind: +0.4 | 9.7. | Vind: +0.4 | ||||||||
1 | Grace Tade Grace Tade ('04) | 04 | FRA | 11.77 | ||||||
2 | Shana Lambourde Shana Lambourde ('05) | 05 | FRA | 11.95 | ||||||
3 | Yuna Kounga Yuna Kounga ('04) | 04 | FRA | 12.04 | ||||||
4 | Louise Clotaire Louise Clotaire ('05) | 05 | FRA | 12.11 | =PB | |||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende 1 9.7. Vind: +0.3 | 9.7. | Vind: +0.3 | ||||||||
1 | Maelle Saint Alme Maelle Saint Alme ('05) | 05 | FRA | 12.21 | ||||||
2 | Doliane Cellamen Doliane Cellamen ('04) | 04 | FRA | 12.26 | ||||||
Indledende 2 9.7. Vind: -0.2 | 9.7. | Vind: -0.2 | ||||||||
1 | Doumbe Orane Doumbe Orane ('04) | 04 | FRA | 11.76 | PB | |||||
2 | Louise Clotaire Louise Clotaire ('05) | 05 | FRA | 12.11 | PB | |||||
Indledende 3 9.7. Vind: +1.9 | 9.7. | Vind: +1.9 | ||||||||
1 | Shana Lambourde Shana Lambourde ('05) | 05 | FRA | 11.86 | PB | |||||
2 | Yuna Kounga Yuna Kounga ('04) | 04 | FRA | 12.00 | PB | |||||
3 | Orlane-Deheme Billat Orlane-Deheme Billat ('05) | 05 | FRA | 12.26 | PB | |||||
4 | Elizabeth Ndudi Elizabeth Ndudi ('05) | 05 | IRL | 12.28 | PB | |||||
Indledende 4 9.7. Vind: +0.2 | 9.7. | Vind: +0.2 | ||||||||
1 | Grace Tade Grace Tade ('04) | 04 | FRA | 11.95 | ||||||
2 | Jessika Ringuet Jessika Ringuet ('05) | 05 | FRA | 12.27 | =SB | |||||
P17 200 m 11.7. Vind: -1.2 Finale A Finale | 11.7. | Vind: -1.2 | ||||||||
1 | Grace Tade Grace Tade ('04) | 04 | FRA | 24.53 | ||||||
2 | Yuna Kounga Yuna Kounga ('04) | 04 | FRA | 24.88 | ||||||
3 | Shana Lambourde Shana Lambourde ('05) | 05 | FRA | 24.95 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. Vind: +2.5 | 10.7. | Vind: +2.5 | ||||||||
1 | Benedetta Kouakou Benedetta Kouakou ('04) | 04 | CIV | 24.40 | w | |||||
2 | Yuna Kounga Yuna Kounga ('04) | 04 | FRA | 24.84 | w | |||||
Indledende 2 10.7. Vind: +1.2 | 10.7. | Vind: +1.2 | ||||||||
1 | Jessika Ringuet Jessika Ringuet ('05) | 05 | FRA | 24.93 | PB | |||||
Indledende 3 10.7. Vind: +1.9 | 10.7. | Vind: +1.9 | ||||||||
1 | Grace Tade Grace Tade ('04) | 04 | FRA | 24.43 | ||||||
Indledende 4 10.7. Vind: +0.8 | 10.7. | Vind: +0.8 | ||||||||
1 | Shana Lambourde Shana Lambourde ('05) | 05 | FRA | 24.94 | ||||||
P17 400 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Gylliane Botty Gylliane Botty ('04) | 04 | BEL | 57.09 | ||||||
2 | Emma Gicquel Emma Gicquel ('04) | 04 | FRA | 57.49 | ||||||
3 | Dahlia Machacz Dahlia Machacz | FRA | 57.67 | PB | ||||||
Indledende heats | 9.7. | |||||||||
Indledende 4 9.7. | 9.7. | |||||||||
1 | Emma Gicquel Emma Gicquel ('04) | 04 | FRA | 57.15 | PB | |||||
P17 800 m 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Elise Labeille Elise Labeille ('05) | 05 | FRA | 2:14.48 | ||||||
2 | Louisa Esmouni Louisa Esmouni ('04) | 04 | FRA | 2:14.89 | ||||||
3 | Celia Neller Celia Neller ('04) | 04 | FRA | 2:15.11 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 2 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Elise Labeille Elise Labeille ('05) | 05 | FRA | 2:13.87 | ||||||
Indledende 3 10.7. | 10.7. | |||||||||
1 | Louisa Esmouni Louisa Esmouni ('04) | 04 | FRA | 2:14.94 | ||||||
2 | Celia Neller Celia Neller ('04) | 04 | FRA | 2:15.06 | ||||||
3 | Agathe Gaudin Agathe Gaudin ('04) | 04 | FRA | 2:15.19 | PB | |||||
P17 3000 m 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Jinane Mahi Jinane Mahi ('04) | 04 | FRA | 9:48.27 | SB | |||||
2 | Margot Dajoux Margot Dajoux ('05) | 05 | FRA | 9:51.73 | PB | |||||
3 | Louise Delbarre Louise Delbarre ('04) | 04 | FRA | 9:54.47 | ||||||
4 | Candice Brahim Candice Brahim ('05) | 05 | FRA | 9:56.96 | PB | |||||
5 | Raphaelle Lucas Raphaelle Lucas ('04) | 04 | FRA | 10:09.16 | ||||||
6 | Catelle Mourgues Catelle Mourgues ('04) | 04 | FRA | 10:10.71 | SB | |||||
7 | Lila Bardi Lila Bardi ('05) | 05 | FRA | 10:12.29 | PB | |||||
8 | Nova Ojutkangas Nova Ojutkangas ('04) | 04 | SWE | 10:12.84 | PB | |||||
9 | Jeanne Chuquet Jeanne Chuquet ('04) | 04 | FRA | 10:13.38 | PB | |||||
P17 2000 m forh. 9.7. Finale A Finale | 9.7. | |||||||||
1 | Melissande Jourdan Melissande Jourdan ('04) | 04 | FRA | 6:52.16 | PB | |||||
2 | Isalys Huet Isalys Huet ('04) | 04 | FRA | 6:55.70 | PB | |||||
2 | Margot Dajoux Margot Dajoux ('05) | 05 | FRA | 6:55.70 | PB | |||||
P17 100 m hæk 76.2 cm 10.7. Vind: +0.9 Finale A Finale | 10.7. | Vind: +0.9 | ||||||||
1 | Stella Macarie Stella Macarie ('04) | 04 | FRA | 13.35 | PB | |||||
2 | Maeva Bastien Maeva Bastien ('05) | 05 | FRA | 13.94 | PB | |||||
3 | Marine Jacob Marine Jacob ('04) | 04 | FRA | 14.00 | ||||||
4 | Ambre Deher Ambre Deher ('04) | 04 | FRA | 14.02 | PB | |||||
5 | Auceane Bouijoux Auceane Bouijoux ('04) | 04 | FRA | 14.16 | PB | |||||
6 | Alyssa Leroy Alyssa Leroy ('04) | 04 | FRA | 14.29 | ||||||
7 | Julie Faure Julie Faure ('04) | 04 | FRA | 14.33 | ||||||
Semifinale | 10.7. | |||||||||
Semi 1 10.7. Vind: +1.6 | 10.7. | Vind: +1.6 | ||||||||
1 | Maeva Bastien Maeva Bastien ('05) | 05 | FRA | 14.09 | ||||||
2 | Thierrine Correa Thierrine Correa ('04) | 04 | FRA | 14.27 | ||||||
3 | Auceane Bouijoux Auceane Bouijoux ('04) | 04 | FRA | 14.29 | PB | |||||
4 | Julie Faure Julie Faure ('04) | 04 | FRA | 14.30 | PB | |||||
5 | Charlyne Martin Charlyne Martin ('05) | 05 | FRA | 14.40 | ||||||
6 | Kerlyne Kampila Kerlyne Kampila ('04) | 04 | FRA | 14.40 | PB | |||||
7 | Fee Seveno Fee Seveno ('04) | 04 | FRA | 14.52 | PB | |||||
8 | Marion de Clercq Marion de Clercq ('04) | 04 | FRA | 14.62 | ||||||
Semi 2 10.7. Vind: +1.3 | 10.7. | Vind: +1.3 | ||||||||
1 | Stella Macarie Stella Macarie ('04) | 04 | FRA | 13.70 | ||||||
2 | Marine Jacob Marine Jacob ('04) | 04 | FRA | 13.99 | ||||||
3 | Alyssa Leroy Alyssa Leroy ('04) | 04 | FRA | 14.18 | PB | |||||
4 | Ambre Deher Ambre Deher ('04) | 04 | FRA | 14.19 | PB | |||||
5 | Unnathi Aiyappa Unnathi Aiyappa ('05) | 05 | IND | 14.27 | PB | |||||
6 | Anaelle Imbert Anaelle Imbert ('04) | 04 | FRA | 14.36 | PB | |||||
7 | Nsia Fanny Nsia Nsia Fanny Nsia ('05) | 05 | FRA | 14.54 | ||||||
Indledende heats | 10.7. | |||||||||
Indledende 1 10.7. Vind: +0.6 | 10.7. | Vind: +0.6 | ||||||||
1 | Thierrine Correa Thierrine Correa ('04) | 04 | FRA | 14.05 | PB | |||||
2 | Alyssa Leroy Alyssa Leroy ('04) | 04 | FRA | 14.30 | ||||||
3 | Marion de Clercq Marion de Clercq ('04) | 04 | FRA | 14.52 | PB | |||||
4 | Fee Seveno Fee Seveno ('04) | 04 | FRA | 14.60 | PB | |||||
Indledende 2 10.7. Vind: -0.4 | 10.7. | Vind: -0.4 | ||||||||
1 | Stella Macarie Stella Macarie ('04) | 04 | FRA | 13.72 | ||||||
2 | Ambre Deher Ambre Deher ('04) | 04 | FRA | 14.45 | PB | |||||
3 | Charlyne Martin Charlyne Martin ('05) | 05 | FRA | 14.53 | ||||||
4 | Kerlyne Kampila Kerlyne Kampila ('04) | 04 | FRA | 14.61 | PB | |||||
Indledende 3 10.7. Vind: 0.0 | 10.7. | Vind: 0.0 | ||||||||
1 | Maeva Bastien Maeva Bastien ('05) | 05 | FRA | 14.05 | PB | |||||
2 | Julie Faure Julie Faure ('04) | 04 | FRA | 14.32 | PB | |||||
3 | Anaelle Imbert Anaelle Imbert ('04) | 04 | FRA | 14.46 | PB | |||||
4 | Lena Okitadjanga Lena Okitadjanga ('04) | 04 | FRA | 14.51 | PB | |||||
5 | Lise Richard Lise Richard ('04) | 04 | FRA | 14.75 | ||||||
Indledende 4 10.7. Vind: +0.1 | 10.7. | Vind: +0.1 | ||||||||
1 | Marine Jacob Marine Jacob ('04) | 04 | FRA | 14.28 | ||||||
2 | Auceane Bouijoux Auceane Bouijoux ('04) | 04 | FRA | 14.36 | ||||||
3 | Nsia Fanny Nsia Nsia Fanny Nsia ('05) | 05 | FRA | 14.54 | ||||||
4 | Unnathi Aiyappa Unnathi Aiyappa ('05) | 05 | IND | 14.64 | PB | |||||
5 | Celia Auquier Celia Auquier ('04) | 04 | FRA | 14.73 | ||||||
P17 400 m hæk 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Carla Auquier Carla Auquier ('05) | 05 | FRA | 1:03.05 | PB | |||||
P17 Højdespring 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Jade Mazas Jade Mazas ('04) | 04 | FRA | 1.69 | ||||||
2 | Lena Okitadjanga Lena Okitadjanga ('04) | 04 | FRA | 1.69 | PB | |||||
3 | Elrika Paulaud Bayard Elrika Paulaud Bayard ('04) | 04 | FRA | 1.69 | ||||||
4 | Lana Clippe Lana Clippe ('04) | 04 | FRA | 1.69 | =SB | |||||
5 | Celia Auquier Celia Auquier ('04) | 04 | FRA | 1.69 | ||||||
P17 Stangspring 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Lou-Anne Drouin Lou-Anne Drouin ('04) | 04 | FRA | 3.90 | PB | |||||
2 | Nayah Cauvin Nayah Cauvin ('04) | 04 | FRA | 3.70 | PB | |||||
3 | Louise Boulent Louise Boulent ('05) | 05 | FRA | 3.70 | PB | |||||
4 | Berenice Wehner Berenice Wehner ('05) | 05 | FRA | 3.60 | ||||||
5 | Julia Boslak Julia Boslak ('05) | 05 | FRA | 3.50 | PB | |||||
5 | Violette Moulin Violette Moulin ('05) | 05 | FRA | 3.50 | ||||||
7 | Lou-Anne Metra Lou-Anne Metra ('05) | 05 | FRA | 3.50 | =PB | |||||
P17 Længdespring 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Celeste Sela Celeste Sela ('04) | 04 | FRA | 5.83 | +1.7 | PB | ||||
2 | Lola Robert Lola Robert ('04) | 04 | FRA | 5.81 | 0.0 | PB | ||||
3 | Oriane Cornet Oriane Cornet ('04) | 04 | FRA | 5.66 | +1.0 | PB | ||||
4 | Maelle Saint Alme Maelle Saint Alme ('05) | 05 | FRA | 5.63 | -0.9 | |||||
5 | Rachel Garnier Rachel Garnier ('04) | 04 | FRA | 5.62 | +1.8 | PB | ||||
6 | Sydney Roquebrun Sydney Roquebrun ('04) | 04 | FRA | 5.56 | +1.4 | PB | ||||
7 | Axelle Liehoun Axelle Liehoun ('04) | 04 | FRA | 5.56 | w | +2.9 | ||||
8 | Julie Faure Julie Faure ('04) | 04 | FRA | 5.53 | +1.3 | |||||
9 | Loane Amalir Loane Amalir ('04) | 04 | FRA | 5.44 | +1.6 | |||||
Kvalifikation | 10.7. | |||||||||
Kval 10.7. | 10.7. | |||||||||
Celeste Sela Celeste Sela ('04) | 04 | FRA | 5.69 | -2.1 | ||||||
Oriane Cornet Oriane Cornet ('04) | 04 | FRA | 5.59 | -1.1 | PB | |||||
Axelle Liehoun Axelle Liehoun ('04) | 04 | FRA | 5.55 | 0.0 | ||||||
Lyane Hocedez Lyane Hocedez ('04) | 04 | FRA | 5.51 | -0.6 | PB | |||||
Loane Amalir Loane Amalir ('04) | 04 | FRA | 5.42 | -0.6 | ||||||
Marine Jacob Marine Jacob ('04) | 04 | FRA | 5.27 | +0.9 | ||||||
Anne-Sophie Tassius Anne-Sophie Tassius ('04) | 04 | FRA | NM | 0.0 | ||||||
P17 Trespring 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Clemence Rougier Clemence Rougier ('05) | 05 | FRA | 12.30 | +1.7 | |||||
2 | Julie Faure Julie Faure ('04) | 04 | FRA | 12.29 | +0.3 | PB | ||||
3 | Anne-Sophie Tassius Anne-Sophie Tassius ('04) | 04 | FRA | 12.00 | -0.4 | |||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Thierrine Correa Thierrine Correa ('04) | 04 | FRA | 12.28 | +0.9 | ||||||
Anne-Sophie Tassius Anne-Sophie Tassius ('04) | 04 | FRA | 12.08 | +1.6 | ||||||
Julie Faure Julie Faure ('04) | 04 | FRA | 12.00 | +0.7 | ||||||
P17 Kuglestød 3.0 kg 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Marie-Josée Bovele-Linaka Marie-Josée Bovele-Linaka ('04) | 04 | FRA | 15.13 | SB | |||||
2 | Julia Mathieu Julia Mathieu ('05) | 05 | BEL | 14.06 | PB | |||||
3 | Gabrielle-Marie Basin Gabrielle-Marie Basin ('05) | 05 | FRA | 13.88 | ||||||
4 | Manel Yahia Manel Yahia ('04) | 04 | FRA | 13.45 | PB | |||||
5 | Kayssia Hudson Kayssia Hudson ('04) | 04 | FRA | 12.73 | PB | |||||
6 | Anaelle Mourieras Anaelle Mourieras ('04) | 04 | FRA | 12.32 | ||||||
7 | Orlane-Deheme Billat Orlane-Deheme Billat ('05) | 05 | FRA | 12.28 | ||||||
8 | Manon Gest Manon Gest ('04) | 04 | FRA | 12.27 | ||||||
9 | Diouleine Kante Diouleine Kante ('05) | 05 | FRA | 12.25 | PB | |||||
10 | Kady-Imane Soumahoro Kady-Imane Soumahoro ('04) | 04 | FRA | 12.25 | ||||||
11 | Camille Mouchard Camille Mouchard ('04) | 04 | FRA | 12.18 | ||||||
Kvalifikation | 10.7. | |||||||||
Kval 10.7. | 10.7. | |||||||||
Marie-Josée Bovele-Linaka Marie-Josée Bovele-Linaka ('04) | 04 | FRA | 14.18 | |||||||
Julia Mathieu Julia Mathieu ('05) | 05 | BEL | 13.69 | SB | ||||||
Camille Mouchard Camille Mouchard ('04) | 04 | FRA | 13.66 | PB | ||||||
Gabrielle-Marie Basin Gabrielle-Marie Basin ('05) | 05 | FRA | 13.43 | |||||||
Manel Yahia Manel Yahia ('04) | 04 | FRA | 13.14 | |||||||
Anaelle Mourieras Anaelle Mourieras ('04) | 04 | FRA | 12.38 | PB | ||||||
Kayssia Hudson Kayssia Hudson ('04) | 04 | FRA | 12.10 | |||||||
Kady-Imane Soumahoro Kady-Imane Soumahoro ('04) | 04 | FRA | 12.01 | |||||||
Djyliane Lambert Djyliane Lambert ('05) | 05 | FRA | NM | |||||||
Princesse Hyman Princesse Hyman ('05) | 05 | FRA | NM | |||||||
P17 Diskoskast 1.0 kg 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Marie-Josée Bovele-Linaka Marie-Josée Bovele-Linaka ('04) | 04 | FRA | 40.11 | ||||||
Kvalifikation | 9.7. | |||||||||
Kval 9.7. | 9.7. | |||||||||
Marie-Josée Bovele-Linaka Marie-Josée Bovele-Linaka ('04) | 04 | FRA | 44.01 | PB | ||||||
P17 Hammerkast 3.0 kg 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Florella Freyche Florella Freyche ('04) | 04 | FRA | 65.44 | PB | |||||
2 | Deregis Silene Gasperi Deregis Silene Gasperi ('04) | 04 | FRA | 59.57 | PB | |||||
3 | Anais Dupont Anais Dupont ('05) | 05 | FRA | 56.59 | PB | |||||
4 | Aneymone Talalua Aneymone Talalua ('05) | 05 | FRA | 54.51 | ||||||
5 | Joanne Fokam Chegue Joanne Fokam Chegue ('04) | 04 | FRA | 54.49 | PB | |||||
6 | Gayane Coomans Gayane Coomans ('05) | 05 | FRA | 52.27 | ||||||
7 | Douae Touijer Douae Touijer ('04) | 04 | FRA | 51.83 | ||||||
8 | Lou Lebert Lou Lebert ('04) | 04 | FRA | 51.54 | ||||||
9 | Steffy Aubert Steffy Aubert ('04) | 04 | FRA | 49.14 | ||||||
Kvalifikation | 10.7. | |||||||||
Kval 10.7. | 10.7. | |||||||||
Florella Freyche Florella Freyche ('04) | 04 | FRA | 64.05 | |||||||
Deregis Silene Gasperi Deregis Silene Gasperi ('04) | 04 | FRA | 57.28 | |||||||
Lou Lebert Lou Lebert ('04) | 04 | FRA | 53.97 | PB | ||||||
Douae Touijer Douae Touijer ('04) | 04 | FRA | 52.11 | |||||||
Anais Dupont Anais Dupont ('05) | 05 | FRA | 51.74 | |||||||
Joanne Fokam Chegue Joanne Fokam Chegue ('04) | 04 | FRA | 50.95 | |||||||
Gayane Coomans Gayane Coomans ('05) | 05 | FRA | 49.89 | |||||||
Aneymone Talalua Aneymone Talalua ('05) | 05 | FRA | 49.72 | |||||||
Steffy Aubert Steffy Aubert ('04) | 04 | FRA | 49.26 | |||||||
P17 Spydkast 500 gram 10.7. Finale A Finale | 10.7. | |||||||||
1 | Anaelle Etna Anaelle Etna ('05) | 05 | FRA | 49.07 | PB | |||||
2 | Zoe Schwartz Zoe Schwartz ('04) | 04 | FRA | 47.15 | PB | |||||
3 | Adele Michely Adele Michely ('04) | 04 | FRA | 43.64 | PB | |||||
4 | Loane Coulon Loane Coulon ('05) | 05 | FRA | 42.92 | ||||||
Kvalifikation | 10.7. | |||||||||
Kval 10.7. | 10.7. | |||||||||
Zoe Schwartz Zoe Schwartz ('04) | 04 | FRA | 43.19 | |||||||
P17 5000 m kapgang 11.7. Finale A Finale | 11.7. | |||||||||
1 | Agathe Mille Agathe Mille ('04) | 04 | FRA | 24:16.70 | PB | |||||
2 | Ana Delahaie Ana Delahaie ('04) | 04 | FRA | 24:42.68 | PB | |||||
3 | Nelly Lagrange Nelly Lagrange ('04) | 04 | FRA | 25:03.90 | PB | |||||
4 | Juliette Saint-Martin Juliette Saint-Martin ('05) | 05 | FRA | 25:41.62 | PB | |||||
5 | Lea Tartron Lea Tartron ('05) | 05 | FRA | 26:02.12 | PB | |||||
6 | Blanche Tricot-Lapiere Blanche Tricot-Lapiere ('04) | 04 | FRA | 26:05.66 | PB |