M 60 m Inde 18.12. Finale A Finale | Inde 18.12. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tanel Visnap Tanel Visnap ('92) | 92 | EST | 6.96 | ||||||
3 | Rinalds Valts Zarins Rinalds Valts Zarins | 00 | LAT | 7.12 | PB | |||||
Indledende ? 18.12. | 18.12. | |||||||||
15 | Dan Šemeljov Dan Šemeljov ('04) | 04 | EST | 7.43 | =PB | |||||
22 | Mark Azarevits Mark Azarevits ('04) | 04 | EST | 7.58 | PB | |||||
24 | Madis Voitk Madis Voitk ('03) | 03 | EST | 7.60 | ||||||
Tanel Visnap Tanel Visnap ('92) | 92 | EST | 7.04 | |||||||
Indledende 3 17.12. | 17.12. | |||||||||
1 | Rinalds Valts Zarins Rinalds Valts Zarins | 00 | LAT | 7.22 | PB | |||||
M 200 m Inde 18.12. Finale A Finale | Inde 18.12. | |||||||||
1 | Tanel Visnap Tanel Visnap ('92) | 92 | EST | 22.73 | PB | |||||
8 | Madis Voitk Madis Voitk ('03) | 03 | EST | 24.07 | SB | |||||
9 | Dan Šemeljov Dan Šemeljov ('04) | 04 | EST | 24.13 | SB | |||||
10 | Mark Azarevits Mark Azarevits ('04) | 04 | EST | 24.17 | PB | |||||
19 | Taivo Muusikus Taivo Muusikus ('04) | 04 | EST | 24.77 | PB | |||||
M 800 m Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Rihards Linde Rihards Linde ('92) | 92 | LAT | 1:53.58 | PB | |||||
4 | Taivo Muusikus Taivo Muusikus ('04) | 04 | EST | 2:00.08 | PB | |||||
6 | Mark Azarevits Mark Azarevits ('04) | 04 | EST | 2:09.86 | PB | |||||
M Højdespring Inde 18.12. Finale A Finale | Inde 18.12. | |||||||||
4 | Madis Voitk Madis Voitk ('03) | 03 | EST | 1.80 | =PB | |||||
M Længdespring Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Edvins Hadakovs Edvins Hadakovs ('03) | 03 | LAT | 7.21 | PB | |||||
3 | Dan Šemeljov Dan Šemeljov ('04) | 04 | EST | 6.65 | PB | |||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Ralfs Eduards Gauja Ralfs Eduards Gauja ('01) | 01 | LAT | 15.70 | PB | |||||
2 | Patriks Gailums Patriks Gailums ('98) | 98 | LAT | 15.28 | PB | |||||
3 | Edgars Berķis Edgars Berķis ('96) | 96 | LAT | 15.28 | SB | |||||
4 | Arturs Demidockins Arturs Demidockins ('01) | 01 | LAT | 15.23 | PB | |||||
K 60 m Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Patrīcija Grosberga Patrīcija Grosberga ('04) | 04 | LAT | 7.69 | PB | |||||
2 | Madara Berzina Madara Berzina ('05) | 05 | LAT | 7.91 | SB | |||||
20 | Elis Hain Elis Hain ('04) | 04 | EST | 8.56 | ||||||
Indledende heats | 17.12. | |||||||||
Indledende 4 17.12. | 17.12. | |||||||||
1 | Patrīcija Grosberga Patrīcija Grosberga ('04) | 04 | LAT | 7.76 | PB | |||||
Indledende 6 17.12. | 17.12. | |||||||||
1 | Madara Berzina Madara Berzina ('05) | 05 | LAT | 7.95 | SB | |||||
K 200 m Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Gunta Vaičule Gunta Vaičule ('95) | 95 | LAT | 24.47 | SB | |||||
15 | Elis Hain Elis Hain ('04) | 04 | EST | 28.77 | PB | |||||
K 300 m Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Gunta Vaičule Gunta Vaičule ('95) | 95 | LAT | 38.51 | SB | |||||
K 2000 m Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Agate Caune Agate Caune ('04) | 04 | LAT | 6:05.09 | NU18R | PB | ||||
7 | Ketlin Kopp Ketlin Kopp ('04) | 04 | EST | 7:56.35 | PB | |||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Daniela Lasmane Daniela Lasmane ('03) | 03 | LAT | 8.92 | PB | |||||
K Højdespring Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Agate Lace Agate Lace ('05) | 05 | LAT | 1.69 | SB | |||||
K Længdespring Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Madara Berzina Madara Berzina ('05) | 05 | LAT | 5.72 | PB | |||||
2 | Marta Sīviņa Marta Sīviņa ('03) | 03 | LAT | 5.56 | PB | |||||
3 | Daniela Lasmane Daniela Lasmane ('03) | 03 | LAT | 5.54 | PB | |||||
4 | Anna Gabriela Hofmane Anna Gabriela Hofmane ('06) | 06 | LAT | 5.53 | PB | |||||
5 | Emilija Strupaitė Emilija Strupaitė ('02) | 02 | LTU | 5.50 | SB | |||||
13 | Elis Hain Elis Hain ('04) | 04 | EST | 5.03 | PB | |||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Kristīne Siksaliete Kristīne Siksaliete ('98) | 98 | LAT | 12.56 | SB | |||||
P17 Kuglestød 3.0 kg Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
1 | Alise Ciemiņa Alise Ciemiņa ('05) | 05 | LAT | 12.52 | SB | |||||
2 | Anna Gabriela Hofmane Anna Gabriela Hofmane ('06) | 06 | LAT | 12.06 | PB | |||||
D15 60 m Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
12 | Gert Podnieks Gert Podnieks ('08) | 08 | EST | 8.25 | ||||||
D15 300 m Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
2 | Gert Podnieks Gert Podnieks ('08) | 08 | EST | 42.16 | PB | |||||
D15 Højdespring Inde 17.12. Finale A Finale | Inde 17.12. | |||||||||
5 | Gert Podnieks Gert Podnieks ('08) | 08 | EST | 1.60 | PB |