M 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Myles Thomas Myles Thomas ('04) | 04 | USA | 6.61 | PB | ||||||||||
2 | Jaiden Reid Jaiden Reid ('05) | 05 | CAY | 6.70 | NU20R | PB | |||||||||
3 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 6.72 | |||||||||||
4 | Koen Beavers Koen Beavers | USA | 6.76 | PB | |||||||||||
5 | Moyosore Adesola Moyosore Adesola ('02) | 02 | RSA | 6.80 | PB | ||||||||||
6 | Garry Munro Garry Munro | USA | 6.80 | PB | |||||||||||
7 | Trejun Jones Trejun Jones | 00 | USA | 6.82 | |||||||||||
8 | Ayomide Oyetunji Ayomide Oyetunji | 00 | NGR | 6.93 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 6.71 | SB | ||||||||||
2 | Koen Beavers Koen Beavers | USA | 6.80 | SB | |||||||||||
3 | Ayomide Oyetunji Ayomide Oyetunji | 00 | NGR | 6.81 | SB | ||||||||||
4 | Floyd Pond Floyd Pond ('99) | 99 | DMA | 6.88 | SB | ||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Myles Thomas Myles Thomas ('04) | 04 | USA | 6.65 | PB | ||||||||||
2 | Trejun Jones Trejun Jones | 00 | USA | 6.81 | SB | ||||||||||
3 | Christopher Murphy Christopher Murphy | USA | 6.95 | PB | |||||||||||
4 | Warrick Baker Warrick Baker | USA | 6.99 | SB | |||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Moyosore Adesola Moyosore Adesola ('02) | 02 | RSA | 6.81 | PB | ||||||||||
2 | Kaden Lewis Kaden Lewis ('05) | 05 | USA | 6.91 | SB | ||||||||||
3 | Derick Washington Jr Derick Washington Jr | USA | 7.00 | SB | |||||||||||
Da'Marcus Fleming Da'Marcus Fleming ('01) | 01 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | Jaiden Reid Jaiden Reid ('05) | 05 | CAY | 6.81 | NU20R | PB | |||||||||
2 | Caemon Scott Caemon Scott ('03) | 03 | USA | 6.98 | SB | ||||||||||
3 | Andrew Gilreath Andrew Gilreath ('01) | 01 | USA | 7.04 | =PB | ||||||||||
Indledende 5 | |||||||||||||||
1 | Kalen Beavers Kalen Beavers | USA | 6.90 | SB | |||||||||||
2 | Alex Gordon Alex Gordon ('04) | 04 | CAY | 6.93 | SB | ||||||||||
3 | Tavis Wilson Tavis Wilson ('03) | 03 | USA | 6.94 | SB | ||||||||||
4 | Austin Willis Austin Willis | USA | 7.03 | =PB | |||||||||||
Indledende 6 | |||||||||||||||
1 | Clydeterrious Thompson Clydeterrious Thompson | USA | 6.89 | =PB | |||||||||||
2 | J'Marcus Sewell J'Marcus Sewell ('04) | 04 | USA | 6.90 | PB | ||||||||||
3 | Xavier Madden Xavier Madden | USA | 7.08 | SB | |||||||||||
Deanthony Nervis Deanthony Nervis | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 7 | |||||||||||||||
1 | Amari Godette Amari Godette | USA | 6.84 | SB | |||||||||||
2 | Darryl George Darryl George | USA | 6.96 | SB | |||||||||||
3 | Maalik Marshall Maalik Marshall | USA | 7.06 | PB | |||||||||||
4 | Shane Monagle Shane Monagle | 00 | IRL | 7.12 | SB | ||||||||||
Indledende 8 | |||||||||||||||
1 | Garry Munro Garry Munro | USA | 6.81 | PB | |||||||||||
2 | Jamhad Booth Jamhad Booth | USA | 6.92 | SB | |||||||||||
3 | Galen Loyd Galen Loyd | USA | 6.97 | PB | |||||||||||
5 | Slavko Stević Slavko Stević | 00 | SRB | 7.37 | PB | ||||||||||
Indledende 9 | |||||||||||||||
1 | Madonna Favour Madonna Favour ('03) | 03 | NGR | 6.86 | PB | ||||||||||
2 | Ajani Daley Ajani Daley ('05) | 05 | ANT | 6.86 | SB | ||||||||||
3 | Gravois Chris Gravois Chris | USA | 6.91 | SB | |||||||||||
4 | Dillon Bedell Dillon Bedell ('01) | 01 | USA | 7.06 | PB | ||||||||||
5 | Javon Glen Javon Glen | USA | 7.08 | PB | |||||||||||
Indledende 10 | |||||||||||||||
1 | Jaden Powell Jaden Powell | USA | 7.00 | PB | |||||||||||
2 | Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02) | 02 | DEN | 7.01 | SB | ||||||||||
3 | Jalin Moody Jalin Moody | USA | 7.09 | PB | |||||||||||
Indledende 11 | |||||||||||||||
1 | Jaysaun Smith Jaysaun Smith | USA | 7.02 | SB | |||||||||||
M 600 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jalen White Jalen White | 00 | CAN | 1:19.77 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Ondray Miles Ondray Miles | USA | 1:20.11 | SB | |||||||||||
2 | Javed Jones Javed Jones ('99) | 99 | JAM | 1:21.35 | SB | ||||||||||
4 | Baptiste Depril-Dupre Baptiste Depril-Dupre ('98) | 98 | FRA | 1:26.70 | SB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Tim Anstett Tim Anstett ('05) | 05 | GER | 1:22.92 | PB | ||||||||||
Finale F | |||||||||||||||
1 | Joel Börkey Joel Börkey ('05) | 05 | GER | 1:26.95 | PB | ||||||||||
M 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
5 | Rojs Puks Rojs Puks | 00 | LAT | 2:01.42 | SB | ||||||||||
M 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Rhen Langley Rhen Langley | USA | 4:11.87 | SB | |||||||||||
2 | Peyton Chiasson Peyton Chiasson | USA | 4:15.41 | SB | |||||||||||
3 | Alex Martin Alex Martin | USA | 4:16.59 | PB | |||||||||||
7 | Filippo Squassina Filippo Squassina ('01) | 01 | ITA | 4:22.38 | SB | ||||||||||
Dyllon Nimmers Dyllon Nimmers | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
5 | Rojs Puks Rojs Puks | 00 | LAT | 4:27.92 | SB | ||||||||||
Gary Sandrock Gary Sandrock | USA | DNF | |||||||||||||
M 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Sacha Perrier Sacha Perrier ('01) | 01 | FRA | 8:27.98 | PB | ||||||||||
2 | Omer El-Fadl Omer El-Fadl | USA | 8:35.26 | SB | |||||||||||
3 | Nathan Fontain Nathan Fontain | USA | 8:54.21 | SB | |||||||||||
4 | Amos Pkemoi Amos Pkemoi | KEN | 8:54.73 | SB | |||||||||||
Reece Shelby Reece Shelby | USA | DNF | |||||||||||||
Mason Appleton Mason Appleton | USA | DNF | |||||||||||||
M 60 m hæk Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Matthew Sophia Matthew Sophia ('03) | 03 | NED | 7.77 | SB | ||||||||||
2 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 7.82 | |||||||||||
3 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 8.01 | PB | ||||||||||
4 | Olufolabo Ogunyemi Olufolabo Ogunyemi | USA | 8.04 | =PB | |||||||||||
5 | Jorim Bangue Jorim Bangue ('03) | 03 | CMR | 8.05 | PB | ||||||||||
6 | Jordan Thompson Jordan Thompson ('91) | 91 | USA | 8.11 | SB | ||||||||||
7 | Darshon Turk Darshon Turk | USA | 8.13 | SB | |||||||||||
8 | Devin Bilbo Devin Bilbo | USA | 8.26 | SB | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 7.80 | PB | ||||||||||
2 | Matthew Sophia Matthew Sophia ('03) | 03 | NED | 8.18 | SB | ||||||||||
3 | Jorim Bangue Jorim Bangue ('03) | 03 | CMR | 8.18 | PB | ||||||||||
4 | Jordan Thompson Jordan Thompson ('91) | 91 | USA | 8.21 | SB | ||||||||||
5 | Darshon Turk Darshon Turk | USA | 8.25 | SB | |||||||||||
6 | Christon Washington Christon Washington | USA | 8.41 | PB | |||||||||||
7 | Bo Webb Bo Webb | USA | 8.53 | PB | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Olufolabo Ogunyemi Olufolabo Ogunyemi | USA | 8.17 | SB | |||||||||||
2 | Tim Pelkmans Tim Pelkmans ('04) | 04 | NED | 8.77 | PB | ||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 8.06 | PB | ||||||||||
2 | Timothy Cola Timothy Cola | 00 | USA | 8.53 | SB | ||||||||||
3 | Sebastian Reyneke Sebastian Reyneke ('01) | 01 | AUS | 8.70 | SB | ||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | Devin Bilbo Devin Bilbo | USA | 8.28 | SB | |||||||||||
2 | Cole Palmer Cole Palmer | USA | 8.32 | SB | |||||||||||
3 | Kelton Brookings Kelton Brookings | USA | 8.55 | PB | |||||||||||
M Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Randy Kelly Randy Kelly ('04) | 04 | USA | 2.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Slavko Stević Slavko Stević | 00 | SRB | 2.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Roman Smith Roman Smith | USA | 2.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Isaac Onuoha Isaac Onuoha | USA | 2.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Federico Bovo Federico Bovo ('03) | 03 | ITA | 1.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Dorian Curry Dorian Curry ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Teodor Borgius Teodor Borgius ('03) | 03 | SWE | 5.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gale Timothy Gale Timothy | USA | 5.02 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kameron Aime Kameron Aime ('01) | 01 | USA | 4.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Beau Domingue Beau Domingue ('03) | 03 | USA | 4.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Oscar Prieto Oscar Prieto ('99) | 99 | ESP | 4.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dylan German Dylan German | USA | 4.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kareem Nazim Kareem Nazim | USA | 4.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sebastian Reyneke Sebastian Reyneke ('01) | 01 | AUS | 4.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Hayden Barrios Hayden Barrios | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Nick Russell Nick Russell | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Trey Boucher Trey Boucher | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Carter Tinnerman Carter Tinnerman ('04) | 04 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Jieem Bullock Jieem Bullock ('01) | 01 | USA | 7.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Montrell Morris Montrell Morris | USA | 7.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Andrew Gilreath Andrew Gilreath ('01) | 01 | USA | 7.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Noa Skomorowski Noa Skomorowski ('03) | 03 | SWE | 6.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tim Pelkmans Tim Pelkmans ('04) | 04 | NED | 6.79 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Reginald King Reginald King | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Stafon Roach Stafon Roach ('03) | 03 | GUY | 15.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kevon Hamilton Kevon Hamilton | USA | 15.02 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jay Louison-Roe Jay Louison-Roe ('03) | 03 | AUS | 14.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tristan Goodly Tristan Goodly ('05) | 05 | USA | 14.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Demarion Sowell Demarion Sowell | USA | 13.97 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Reginald King Reginald King | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jeremy Nelson Jeremy Nelson | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Joshua Mason Joshua Mason | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Andrei Fuentes Andrei Fuentes | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 17.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marcus Francis Marcus Francis | USA | 17.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Donroy Brown Donroy Brown | 00 | JAM | 16.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Abner Johnson Abner Johnson ('01) | 01 | BAH | 16.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Samuel Mika Samuel Mika | USA | 16.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Justin Craft Justin Craft | USA | 15.63 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sebastian Reyneke Sebastian Reyneke ('01) | 01 | AUS | 15.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Praiyer Jones Praiyer Jones | USA | 15.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Tyren Hannah Tyren Hannah | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Terrell Webb Terrell Webb | 00 | CAN | 20.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 16.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 7.11 | SB | ||||||||||
2 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 7.24 | SB | ||||||||||
3 | Aniyah Bigam Aniyah Bigam ('04) | 04 | USA | 7.40 | |||||||||||
4 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 7.42 | SB | ||||||||||
5 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 7.43 | SB | ||||||||||
6 | Jordyn Grady Jordyn Grady | USA | 7.55 | PB | |||||||||||
7 | Kennedi Sanders Kennedi Sanders ('03) | 03 | USA | 7.59 | |||||||||||
8 | Latavia Jack Latavia Jack | USA | 7.61 | SB | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 7.12 | SB | ||||||||||
2 | Aniyah Bigam Aniyah Bigam ('04) | 04 | USA | 7.38 | PB | ||||||||||
3 | Grace Wolf Grace Wolf ('02) | 02 | USA | 7.84 | SB | ||||||||||
4 | Nia Maye Nia Maye | USA | 7.90 | PB | |||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 7.30 | SB | ||||||||||
2 | Latavia Jack Latavia Jack | USA | 7.63 | SB | |||||||||||
3 | Jordyn Grady Jordyn Grady | USA | 7.64 | PB | |||||||||||
4 | Indya Jackson Indya Jackson | USA | 7.76 | SB | |||||||||||
5 | Trinity Bracey Trinity Bracey | USA | 7.83 | PB | |||||||||||
6 | AMAIRI Ashford AMAIRI Ashford | USA | 7.85 | PB | |||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Shannon Ray Shannon Ray ('95) | 95 | USA | 7.46 | SB | ||||||||||
2 | Shemia Odaine Shemia Odaine | BAR | 7.75 | SB | |||||||||||
3 | Quincy Simon Quincy Simon ('05) | 05 | USA | 7.90 | SB | ||||||||||
4 | Jashyra Thomas Jashyra Thomas | USA | 7.95 | PB | |||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 7.46 | SB | ||||||||||
2 | La'nica Locker La'nica Locker ('06) | 06 | ANT | 7.59 | PB | ||||||||||
3 | Kayla Meyers Kayla Meyers | USA | 7.90 | PB | |||||||||||
4 | Miriam Kauer Miriam Kauer ('03) | 03 | GER | 8.12 | SB | ||||||||||
Indledende 5 | |||||||||||||||
1 | Trinity Bolden Trinity Bolden | USA | 7.65 | SB | |||||||||||
2 | Kayla Harrison Kayla Harrison | USA | 7.73 | SB | |||||||||||
3 | Tima Seikeseye Godbless Tima Seikeseye Godbless ('04) | 04 | NGR | 7.77 | PB | ||||||||||
4 | Maygan Shaw Maygan Shaw | USA | 7.78 | PB | |||||||||||
5 | Jessica Pitcher Jessica Pitcher | USA | 7.79 | SB | |||||||||||
6 | Alimot Alowonle Alimot Alowonle ('05) | 05 | NGR | 7.83 | PB | ||||||||||
Indledende 6 | |||||||||||||||
1 | Kennedi Sanders Kennedi Sanders ('03) | 03 | USA | 7.58 | SB | ||||||||||
2 | Aisha Johnson Aisha Johnson | BAH | 7.82 | SB | |||||||||||
3 | Ritorion Vigne Ritorion Vigne | USA | 7.93 | PB | |||||||||||
4 | Kennedy Johnson Kennedy Johnson | USA | 7.95 | PB | |||||||||||
Indledende 7 | |||||||||||||||
1 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 7.65 | SB | ||||||||||
2 | Tia Acker Tia Acker | USA | 7.70 | PB | |||||||||||
Indledende 8 | |||||||||||||||
1 | Sileena Farrell Sileena Farrell ('03) | 03 | GBR | 7.69 | SB | ||||||||||
2 | Mari Robinson Mari Robinson | USA | 7.83 | SB | |||||||||||
3 | Makayla Heath Makayla Heath | USA | 7.96 | SB | |||||||||||
Indledende 9 | |||||||||||||||
1 | Victoria Byrd Victoria Byrd | USA | 7.79 | SB | |||||||||||
2 | Jaala Thymes Jaala Thymes | USA | 7.85 | SB | |||||||||||
3 | Hailey Ayers Hailey Ayers | USA | 7.89 | SB | |||||||||||
4 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 7.95 | SB | |||||||||||
K 200 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
Cherie Neal Cherie Neal | USA | DQ | |||||||||||||
K 600 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Sophia Wolf Sophia Wolf | 00 | GER | 1:34.32 | SB | ||||||||||
2 | Chrisann Gordon-Powell Chrisann Gordon-Powell ('94) | 94 | JAM | 1:34.83 | SB | ||||||||||
4 | Maria Nicolaou Maria Nicolaou ('05) | 05 | CYP | 1:38.27 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
Stela Konstantinidou Stela Konstantinidou ('02) | 02 | GRE | DNF | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
Oxana Bonjorn Oxana Bonjorn ('03) | 03 | ESP | DNF | ||||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
2 | Jinte Braas Jinte Braas ('06) | 06 | NED | 1:45.78 | PB | ||||||||||
3 | Irene Bonanomi Irene Bonanomi | 00 | ITA | 1:47.35 | PB | ||||||||||
Emma Bourg Emma Bourg | USA | DNF | |||||||||||||
K 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
Alexandra Weir Alexandra Weir ('01) | 01 | CAN | DNF | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
3 | Sophia Harrison Sophia Harrison ('02) | 02 | GBR | 2:39.88 | PB | ||||||||||
Agnes Danner Agnes Danner ('03) | 03 | AUT | DNF | ||||||||||||
Ida Danner Ida Danner ('03) | 03 | AUT | DNF | ||||||||||||
K 1 mile Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Lorena Rangel Lorena Rangel ('02) | 02 | MEX | 4:49.14 | SB | ||||||||||
2 | Michaela Rose Michaela Rose ('03) | 03 | USA | 4:49.20 | PB | ||||||||||
3 | Montana Monk Montana Monk ('04) | 04 | AUS | 4:51.24 | PB | ||||||||||
4 | Callie Hardy Callie Hardy | USA | 4:53.70 | SB | |||||||||||
5 | Ella Chesnut Ella Chesnut | USA | 4:55.39 | PB | |||||||||||
6 | Jeny Andrea Barcenas Jeny Andrea Barcenas ('03) | 03 | COL | 4:55.80 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
5 | Katie Johnson Katie Johnson ('05) | 05 | GBR | 5:15.68 | PB | ||||||||||
6 | Irene Barreiro Irene Barreiro ('02) | 02 | ESP | 5:19.60 | SB | ||||||||||
8 | Grace Sullivan Grace Sullivan ('03) | 03 | GBR | 5:22.57 | SB | ||||||||||
15 | Sophia Harrison Sophia Harrison ('02) | 02 | GBR | 5:29.69 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
10 | Clervie Chagot Clervie Chagot ('02) | 02 | FRA | 10:56.29 | SB | ||||||||||
Abbey Weitenbeck Abbey Weitenbeck | USA | DNF | |||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 8.05 | SB | ||||||||||
2 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 8.21 | SB | ||||||||||
3 | Lolo Jones Lolo Jones ('82) | 82 | USA | 8.42 | SB | ||||||||||
4 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 8.43 | PB | ||||||||||
5 | Sydney Clemens Sydney Clemens ('01) | 01 | USA | 8.52 | SB | ||||||||||
6 | Vanessa Baldé Vanessa Baldé ('03) | 03 | GER | 8.56 | PB | ||||||||||
7 | Kayla Meyers Kayla Meyers | USA | 8.69 | PB | |||||||||||
8 | Kenzie Touchet Kenzie Touchet | USA | 8.92 | SB | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 8.27 | SB | ||||||||||
2 | Lolo Jones Lolo Jones ('82) | 82 | USA | 8.44 | SB | ||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Kenzie Touchet Kenzie Touchet | USA | 8.95 | SB | |||||||||||
2 | Jamie Willis Jamie Willis | USA | 8.96 | PB | |||||||||||
4 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 9.21 | SB | |||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 8.48 | PB | ||||||||||
2 | Sydney Clemens Sydney Clemens ('01) | 01 | USA | 8.74 | SB | ||||||||||
3 | Kayla Meyers Kayla Meyers | USA | 8.77 | PB | |||||||||||
5 | Mia Evensen Mia Evensen ('02) | 02 | NOR | 9.36 | SB | ||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 8.10 | SB | ||||||||||
6 | Jinte Braas Jinte Braas ('06) | 06 | NED | 9.74 | PB | ||||||||||
Indledende 5 | |||||||||||||||
1 | Vanessa Baldé Vanessa Baldé ('03) | 03 | GER | 8.59 | PB | ||||||||||
2 | Courtney Wiltz Courtney Wiltz | USA | 8.80 | SB | |||||||||||
3 | Jordyn Grady Jordyn Grady | USA | 8.82 | SB | |||||||||||
K Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Sakari Famous Sakari Famous | 00 | BER | 1.80 | =NR | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Claudine Raud-Gumiel Claudine Raud-Gumiel ('02) | 02 | FRA | 1.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 1.61 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kennedy Washington Kennedy Washington | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Emma Engelhardt Emma Engelhardt | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Emery Prentice Emery Prentice ('03) | 03 | USA | 3.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cameron Martinez Cameron Martinez | USA | 3.66 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | AnnMarie Broussard AnnMarie Broussard ('99) | 99 | USA | 3.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lauren Roberts Lauren Roberts | USA | 3.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jordan Brown Jordan Brown | USA | 3.66 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Madison Brown Madison Brown | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Peyten Ware Peyten Ware | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Savannah Morgan Savannah Morgan ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Ina Edström Ina Edström ('01) | 01 | SWE | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Johanna Duplantis Johanna Duplantis ('02) | 02 | SWE | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Aly Jo Warren Aly Jo Warren | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 6.13 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sanaria Butler Sanaria Butler ('04) | 04 | USA | 5.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Taylor Fingers Taylor Fingers ('04) | 04 | USA | 5.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Olaia Gisela Becerril Olaia Gisela Becerril ('01) | 01 | ESP | 5.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Peyton Funderburk Peyton Funderburk | USA | 5.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Samari Finney Samari Finney | USA | 5.55 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alimot Alowonle Alimot Alowonle ('05) | 05 | NGR | 5.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 4.78 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Shemia Odaine Shemia Odaine | BAR | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Eunice Ilunga Mbuyi Eunice Ilunga Mbuyi ('02) | 02 | FRA | 12.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Iyana Johnson Iyana Johnson | USA | 12.28 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Taylor Davis Taylor Davis | USA | 12.21 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sanaria Butler Sanaria Butler ('04) | 04 | USA | 12.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Reem Tammam Reem Tammam | USA | 12.04 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 15.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 14.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ianna Monique Roach Ianna Monique Roach | 00 | TTO | 14.08 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Shakera Williams Shakera Williams ('01) | 01 | JAM | 13.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jaydan Jackson Jaydan Jackson | USA | 13.42 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jaslyn Russell Jaslyn Russell | USA | 13.36 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Logan Lewis Logan Lewis ('01) | 01 | USA | 13.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Laila Guy Laila Guy | USA | 13.23 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Marin Barras Marin Barras ('03) | 03 | USA | 12.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Carnitra Mackey Carnitra Mackey | USA | 12.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ashari Jones Ashari Jones | USA | 12.27 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Brianna Washington Brianna Washington | USA | 12.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 19.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mariah Lee Mariah Lee | USA | 18.08 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 17.50 | SB | ||||||||||
|