M 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brown Blake Brown Blake | USA | 6.93 | PB | |||||||||||
2 | Tulsa Janish Tulsa Janish | USA | 6.97 | PB | |||||||||||
3 | Layton Johnson Layton Johnson | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
4 | Logan Franken Logan Franken | USA | 7.04 | ||||||||||||
5 | Greg Schafer Greg Schafer | USA | 7.10 | ||||||||||||
5 | Vance Hayenga-Johnson Vance Hayenga-Johnson | USA | 7.10 | ||||||||||||
7 | Simphiwe Mashaba Simphiwe Mashaba | RSA | 7.10 | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Tulsa Janish Tulsa Janish | USA | 7.04 | PB | |||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Layton Johnson Layton Johnson | USA | 7.06 | PB | |||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
1 | Joshua Miller Joshua Miller ('03) | 03 | BAH | 7.10 | |||||||||||
Indledende 5 | |||||||||||||||
1 | Brown Blake Brown Blake | USA | 7.03 | ||||||||||||
Indledende 6 | |||||||||||||||
1 | Logan Franken Logan Franken | USA | 7.03 | ||||||||||||
Indledende 7 | |||||||||||||||
1 | Vance Hayenga-Johnson Vance Hayenga-Johnson | USA | 7.08 | PB | |||||||||||
2 | Simphiwe Mashaba Simphiwe Mashaba | RSA | 7.09 | SB | |||||||||||
M 200 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
4 | Treshawn Roberts Treshawn Roberts | USA | 23.64 | PB | |||||||||||
M 800 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Hunter Shanks Hunter Shanks | USA | 1:54.24 | PB | |||||||||||
2 | Cody Farland Cody Farland | USA | 1:54.99 | PB | |||||||||||
3 | Sam May Sam May | USA | 2:00.15 | PB | |||||||||||
M 1000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
2 | Henri Stöckermann Henri Stöckermann ('02) | 02 | GER | 2:31.87 | PB | ||||||||||
4 | Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02) | 02 | DEN | 2:33.36 | |||||||||||
M 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Brian Santiago Brian Santiago | 00 | USA | 8:36.34 | PB | ||||||||||
2 | Caleb Sayler Caleb Sayler ('02) | 02 | USA | 8:48.89 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Chantz Minear Chantz Minear | USA | 8.10 | PB | |||||||||||
2 | Wilton George Wilton George | USA | 8.25 | SB | |||||||||||
3 | Treshawn Roberts Treshawn Roberts | USA | 8.51 | ||||||||||||
Deagan Puppe Deagan Puppe | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 | |||||||||||||||
1 | Wilton George Wilton George | USA | 8.44 | ||||||||||||
Indledende 2 | |||||||||||||||
1 | Treshawn Roberts Treshawn Roberts | USA | 8.85 | ||||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Chantz Minear Chantz Minear | USA | 8.28 | ||||||||||||
M Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ross Mcmahon Ross Mcmahon | USA | 2.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Robert Atwater Robert Atwater ('96) | 96 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | KeRon Blackwell KeRon Blackwell | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Yura Rozendal Yura Rozendal | USA | 4.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Robert Atwater Robert Atwater ('96) | 96 | USA | 4.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Robert Atwater Robert Atwater ('96) | 96 | USA | 7.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Micah Schaap Micah Schaap | USA | 14.18 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Peda Zeba Peda Zeba | USA | 14.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | James McClain James McClain | USA | 16.13 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
23 | Treshawn Roberts Treshawn Roberts | USA | 11.93 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Neenah Guerrero Neenah Guerrero | USA | 7.99 | ||||||||||||
4 | Tilda Wahlén Tilda Wahlén ('04) | 04 | SWE | 8.13 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 4 | |||||||||||||||
2 | Tilda Wahlén Tilda Wahlén ('04) | 04 | SWE | 8.14 | |||||||||||
K 200 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Tilda Wahlén Tilda Wahlén ('04) | 04 | SWE | 26.73 | SB | ||||||||||
K 3000 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Valērija Curikova Valērija Curikova ('04) | 04 | LAT | 10:34.63 | SB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Kerrigan Myers Kerrigan Myers ('02) | 02 | USA | 8.54 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 3 | |||||||||||||||
1 | Kerrigan Myers Kerrigan Myers ('02) | 02 | USA | 8.52 | |||||||||||
K Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Ayda Den Herder Ayda Den Herder | USA | 5.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Abby Magnuson Abby Magnuson | USA | 14.97 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maggie Heesch Maggie Heesch | USA | 13.36 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nadia Sanford Nadia Sanford ('01) | 01 | USA | 13.35 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hope Wagner Hope Wagner | USA | 12.53 | ||||||||||||
|