Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Odense: CRAFT Løbe Cup 4 10.3.2024
Vælg mænd discipliner
1 mile landevej
5 km
D19 5 km
D17 5 km
M50 5 km
M60 5 km
Vælg kvinder discipliner
1 mile landevej
5 km
P17 5 km
K50 5 km
M 1 mile landevej
Finale A
Finale
1
Jonathan Alfred Fensten
Jonathan Alfred Fensten ('06)
06
Aarhus 1900
5:13
PB
2
Frederik Kromann Jensen
Frederik Kromann Jensen ('96)
96
5:29
PB
3
Jeppe Emil Kristensen
Jeppe Emil Kristensen ('99)
99
Odense Atletik
5:32
PB
M 5 km
Finale A
Finale
1
Jacob Ejby Stengaard
Jacob Ejby Stengaard ('94)
94
Odense Atletik
14:46
SB
2
Jakob Vase Johannessen
Jakob Vase Johannessen
00
Aarhus 1900
15:00
PB
3
Johann Ioannou-Nikolaides
Johann Ioannou-Nikolaides
00
Sparta / GER
15:05
PB
4
Alex Mogensen
Alex Mogensen ('94)
94
SÅN
15:17
SB
5
Christian Østergaard Nielsen
Christian Østergaard Nielsen ('97)
97
AGF Atletik
15:25
PB
6
Nicki Andersen
Nicki Andersen ('02)
02
Odense Atletik
15:26
PB
7
Jesper Frederik Andersen
Jesper Frederik Andersen ('97)
97
AGF Atletik
15:32
PB
8
Carl Riisgaard
Carl Riisgaard ('93)
93
adidas Runners Cph
15:35
PB
9
Oskar Hvid
Oskar Hvid ('96)
96
AGF Atletik
15:37
PB
10
Robin Lenz Ostenfeldt
Robin Lenz Ostenfeldt ('99)
99
Odense Atletik
15:38
SB
11
Bertram Gitz-Johansen
Bertram Gitz-Johansen ('96)
96
Aalborg AM
15:43
PB
12
Christian Stounberg
Christian Stounberg ('95)
95
AGF Atletik
15:47
SB
13
Jakob Gade Pedersen
Jakob Gade Pedersen ('90)
90
15:52
SB
14
Jonas Lyngvald Schmidt
Jonas Lyngvald Schmidt ('01)
01
Odense Atletik
16:01
SB
15
Christian Møller Nielsen
Christian Møller Nielsen ('97)
97
AGF Atletik
16:02
SB
16
Daniel Møller
Daniel Møller ('99)
99
16:04
PB
17
Adam Toftemark
Adam Toftemark ('98)
98
AGF Atletik
16:04
PB
18
Kasper Pontoppidan Jensen
Kasper Pontoppidan Jensen ('99)
99
Odense Atletik
16:12
SB
19
Niklas Skovgaard Madsen
Niklas Skovgaard Madsen ('98)
98
adidas Runners Cph
16:13
PB
20
Johan Rafael Jensen
Johan Rafael Jensen ('95)
95
AGF Atletik
16:14
PB
21
Søren Brandt Clemmensen
Søren Brandt Clemmensen ('88)
88
Aarhus Fremad
16:19
SB
22
Anders Poul
Anders Poul ('84)
84
Blovstrød Løverne
16:19
PB
23
Patrick O'Brien
Patrick O'Brien ('86)
86
adidas Runners Cph
16:23
PB
24
Emil Rytter Jensen
Emil Rytter Jensen ('99)
99
AGF Atletik
16:24
PB
25
Mikkel Bork
Mikkel Bork ('97)
97
AGF Atletik
16:27
SB
26
Frederik Pryds
Frederik Pryds ('02)
02
Aarhus Fremad
16:28
PB
27
Valdemar Søndberg
Valdemar Søndberg ('99)
99
AGF Atletik
16:34
PB
28
Patrick Hougaard
Patrick Hougaard ('89)
89
Fredericia LK
16:36
PB
29
Jesper Trige
Jesper Trige ('82)
82
AGF Atletik
16:37
PB
30
Christoffer Dall
Christoffer Dall ('95)
95
Odense Atletik
16:38
PB
31
Thorvald Lund
Thorvald Lund ('02)
02
Aarhus 1900
16:41
PB
32
Casper van der Luijt
Casper van der Luijt ('98)
98
Sparta / NED
16:47
SB
33
Christian Østergaard Black
Christian Østergaard Black ('86)
86
Esbjerg AM
16:49
SB
34
Lasse Olsen
Lasse Olsen ('87)
87
LK Hermes
16:53
PB
35
Tommy Clark Andersen
Tommy Clark Andersen ('99)
99
Aarhus Fremad
16:57
PB
36
Rasmus Wilhjelm Mikkelsen
Rasmus Wilhjelm Mikkelsen ('04)
04
AGF Atletik
17:01
PB
37
Christoffer Kirk Nymann
Christoffer Kirk Nymann ('86)
86
Odense Tri
17:02
PB
38
Martin Eisemann de Almeida
Martin Eisemann de Almeida ('93)
93
Odense Atletik
17:07
SB
39
Jens Bonefeld Møller
Jens Bonefeld Møller ('93)
93
AGF Atletik
17:07
PB
40
Emil Hviid Pedersen
Emil Hviid Pedersen
00
Aarhus 1900
17:09
PB
41
Tommy Nguyen
Tommy Nguyen ('02)
02
17:11
PB
42
Mads Klug Albertsen
Mads Klug Albertsen ('04)
04
Aarhus 1900
17:17
PB
43
Jonas Aggerholm
Jonas Aggerholm ('03)
03
SAK77
17:24
PB
K 1 mile landevej
Finale A
Finale
1
Ida Marie Hartmann
Ida Marie Hartmann ('02)
02
Aarhus 1900
5:39
PB
2
Gry Adamsen
Gry Adamsen ('08)
08
Kolding KFUM
5:41
PB
3
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
10
Kolding KFUM
6:05
PB
K 5 km
Finale A
Finale
1
Juliane Hvid
Juliane Hvid ('98)
98
Sparta
16:09
SB
2
Helene Svane
Helene Svane ('91)
91
Aarhus Fremad
16:13
PB
3
Annie Saugstrup
Annie Saugstrup ('96)
96
Sparta
16:52
PB
4
Klara Hansen
Klara Hansen ('03)
03
Sparta
17:02
DUR-21
SB
5
Karoline Ejby Stengaard
Karoline Ejby Stengaard ('96)
96
Odense Atletik
17:12
PB
6
Hedvig Valbjørn Gydesen
Hedvig Valbjørn Gydesen ('01)
01
Aarhus 1900
17:27
PB
7
Sophie Søefeldt
Sophie Søefeldt
00
Sparta
17:32
SB
8
Cecilie Friberg Klysner
Cecilie Friberg Klysner ('94)
94
AGF Atletik
17:36
PB
9
Camilla Balle Bech
Camilla Balle Bech ('94)
94
Sparta
17:55
PB
10
Signe Hylleberg
Signe Hylleberg ('96)
96
Sparta
18:05
SB
11
Natasha Lodge
Natasha Lodge ('91)
91
Sparta / GBR
18:20
PB
12
Anna Klarskov Møller
Anna Klarskov Møller ('99)
99
Odense Tri
18:46
PB
13
Alberte Nørgaard Jensen
Alberte Nørgaard Jensen ('97)
97
AGF Atletik
18:47
PB
14
Camilla Huus Pedersen
Camilla Huus Pedersen ('02)
02
AGF Atletik
19:02
PB
15
Freja Lunde Larsen
Freja Lunde Larsen
00
KIF
19:03
PB
16
Matilda Elbæk Lindström
Matilda Elbæk Lindström
00
AGF Atletik
19:12
PB
17
Marie Møller Schmidt
Marie Møller Schmidt ('01)
01
AGF Atletik
19:27
PB
D19 5 km
Finale A
Finale
1
Lasse Bjørn Jensen
Lasse Bjørn Jensen ('05)
05
Odense Atletik
16:01
SB
2
Viktor Gjersen
Viktor Gjersen ('06)
06
SG Atletik
17:09
PB
3
Sebastian Brogaard
Sebastian Brogaard ('06)
06
Odense Atletik
17:49
PB
D17 5 km
Finale A
Finale
1
Sebastian Smed Grønkjær
Sebastian Smed Grønkjær ('08)
08
Vejle IF
15:39
=PB
2
Thor Rytter Larsen
Thor Rytter Larsen ('07)
07
SAK77
17:19
PB
3
Simon Lykke
Simon Lykke ('09)
09
HGF AM
17:20
PB
4
Jonas Skajem
Jonas Skajem ('07)
07
AGF Atletik
17:26
PB
5
Noah Andreas Dyrehauge
Noah Andreas Dyrehauge ('07)
07
Odense Atletik
17:28
PB
P17 5 km
Finale A
Finale
1
Aline Hedegård Bruhn
Aline Hedegård Bruhn ('08)
08
Frederiksberg IF
18:40
SB
M50 5 km
Finale A
Finale
1
Jonas Fusager
Jonas Fusager ('81)
81
Aarhus Fremad
15:29
SB
2
Daniel Vestergaard
Daniel Vestergaard ('80)
80
Aarhus Fremad
15:33
SB
3
Ulrik Heitmann
Ulrik Heitmann ('84)
84
Aarhus 1900
15:39
SB
4
Rene Quist Agger
Rene Quist Agger ('81)
81
Aalborg AM
15:57
SB
5
Esben Lykkegaard
Esben Lykkegaard ('82)
82
Aarhus Fremad
16:30
PB
6
Morten Buus Beck
Morten Buus Beck ('80)
80
LK Hermes
16:52
PB
7
Mads Harder
Mads Harder ('76)
76
Herning LK
17:02
SB
8
Nicolaj Jacobsen
Nicolaj Jacobsen ('78)
78
Aarhus 1900
17:07
PB
9
Allan Lund
Allan Lund ('77)
77
Aarhus 1900
17:30
PB
10
Flemming Krabbenhoft
Flemming Krabbenhoft ('75)
75
Aarhus Fremad
17:36
SB
K50 5 km
Finale A
Finale
1
Sidsel Rød
Sidsel Rød ('81)
81
Fredericia Tri
19:12
PB
2
Rakel Fuglsang Johansen
Rakel Fuglsang Johansen ('78)
78
Aarhus Fremad
19:33
PB
M60 5 km
Finale A
Finale
1
Bjarke Søstrup
Bjarke Søstrup ('72)
72
Blovstrød Løverne
16:26
PB
2
Morten Nyrup Jensen
Morten Nyrup Jensen ('72)
72
Aarhus Fremad
17:11
PB
3
Sebastian Larsson
Sebastian Larsson ('72)
72
17:12
PB
4
Ole Gram Clausen
Ole Gram Clausen ('72)
72
Sparta
17:16
PB
5
Henrik Lau
Henrik Lau ('71)
71
Odense Atletik
17:23
SB
Head to head
×
Seneste resultater
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne