M 100 m 16.3. Vind: +0.5 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Trejun Jones Trejun Jones | 00 | USA | 10.41 | SB | ||||||||||
1 | Kaden Lewis Kaden Lewis ('05) | 05 | USA | 10.84 | SB | ||||||||||
2 | Jamhad Booth Jamhad Booth | USA | 10.50 | SB | |||||||||||
2 | Joseph Moses III Joseph Moses III | USA | 11.05 | SB | |||||||||||
3 | Cyrus Jacobs Jr. Cyrus Jacobs Jr. ('03) | 03 | USA | 10.55 | PB | ||||||||||
3 | Ericleon May Ericleon May | USA | 11.11 | PB | |||||||||||
4 | Garry Munro Garry Munro | USA | 10.59 | SB | |||||||||||
4 | Michael Crawford Michael Crawford | USA | 11.22 | PB | |||||||||||
5 | Floyd Pond Floyd Pond ('99) | 99 | DMA | 10.59 | PB | ||||||||||
6 | Jamaal Morris Jamaal Morris | USA | 10.63 | SB | |||||||||||
7 | Aaron Ernest Aaron Ernest ('93) | 93 | USA | 10.65 | SB | ||||||||||
8 | Kaleb McClendon Kaleb McClendon | USA | 10.81 | SB | |||||||||||
Finale B 16.3. Vind: 0.0 | 16.3. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Tavis Wilson Tavis Wilson ('03) | 03 | USA | 10.45 | PB | ||||||||||
2 | Amari Godette Amari Godette | USA | 10.54 | =PB | |||||||||||
3 | Gravois Chris Gravois Chris | USA | 10.66 | SB | |||||||||||
4 | J'Marcus Sewell J'Marcus Sewell ('04) | 04 | USA | 10.72 | SB | ||||||||||
5 | Kalen Beavers Kalen Beavers | USA | 10.75 | SB | |||||||||||
6 | Warrick Baker Warrick Baker | USA | 10.82 | SB | |||||||||||
7 | Derick Washington Jr Derick Washington Jr | USA | 10.89 | SB | |||||||||||
8 | Bryson Osborne Bryson Osborne ('05) | 05 | USA | 11.12 | SB | ||||||||||
Finale C 16.3. Vind: 0.0 | 16.3. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Rodney Johnson Rodney Johnson | USA | 10.81 | SB | |||||||||||
2 | Cole Palmer Cole Palmer | USA | 10.83 | PB | |||||||||||
3 | Austin Willis Austin Willis | USA | 11.00 | PB | |||||||||||
4 | Trysten Richey Trysten Richey | USA | 11.16 | ||||||||||||
5 | Tyson Green Tyson Green | USA | 11.16 | PB | |||||||||||
6 | Darshon Turk Darshon Turk | USA | 11.22 | SB | |||||||||||
Finale D 16.3. Vind: +1.8 | 16.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Devin Bilbo Devin Bilbo | USA | 10.95 | PB | |||||||||||
2 | Mike Berry Mike Berry ('91) | 91 | USA | 11.02 | PB | ||||||||||
3 | Jeffery LeGrand Jeffery LeGrand | USA | 11.05 | PB | |||||||||||
4 | Eric Griffin Eric Griffin | USA | 11.08 | SB | |||||||||||
5 | Amare' Porter Amare' Porter | USA | 11.11 | PB | |||||||||||
Finale E 16.3. Vind: +1.5 | 16.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Dezmand Bryant Dezmand Bryant | USA | 10.95 | PB | |||||||||||
2 | Lee Harris Lee Harris | USA | 11.03 | SB | |||||||||||
3 | Juston Tweh Juston Tweh | USA | 11.05 | PB | |||||||||||
4 | Christian Johnson Christian Johnson | USA | 11.19 | SB | |||||||||||
Finale F 16.3. Vind: +0.2 | 16.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
2 | Joseph McEvoy Joseph McEvoy ('01) | 01 | IRL | 11.51 | SB | ||||||||||
M 200 m 16.3. Vind: +0.7 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Garry Munro Garry Munro | USA | 20.85 | PB | |||||||||||
2 | Floyd Pond Floyd Pond ('99) | 99 | DMA | 21.04 | PB | ||||||||||
3 | Jalen White Jalen White | 00 | CAN | 21.10 | SB | ||||||||||
4 | Gravois Chris Gravois Chris | USA | 21.42 | SB | |||||||||||
5 | Mekhi Boutte Mekhi Boutte | USA | 21.50 | PB | |||||||||||
6 | Amari Godette Amari Godette | USA | 21.56 | SB | |||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +1.0 | 16.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Trejun Jones Trejun Jones | 00 | USA | 20.95 | SB | ||||||||||
1 | Rodney Johnson Rodney Johnson | USA | 21.53 | SB | |||||||||||
2 | Jamaal Morris Jamaal Morris | USA | 21.03 | SB | |||||||||||
2 | Kalen Beavers Kalen Beavers | USA | 21.55 | PB | |||||||||||
3 | Clydeterrious Thompson Clydeterrious Thompson | USA | 21.14 | PB | |||||||||||
3 | Warrick Baker Warrick Baker | USA | 21.65 | SB | |||||||||||
4 | Aaron Ernest Aaron Ernest ('93) | 93 | USA | 21.21 | SB | ||||||||||
4 | Koen Beavers Koen Beavers | USA | 21.73 | =PB | |||||||||||
5 | Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02) | 02 | DEN | 21.33 | SB | ||||||||||
5 | Juston Tweh Juston Tweh | USA | 21.80 | ||||||||||||
6 | Kaleb McClendon Kaleb McClendon | USA | 21.34 | SB | |||||||||||
6 | Christopher Watson Christopher Watson | USA | 22.25 | SB | |||||||||||
7 | Bryson Johnson Bryson Johnson | USA | 22.15 | ||||||||||||
7 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 22.29 | SB | ||||||||||
Finale C 16.3. Vind: +1.0 | 16.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Mark Emilien Mark Emilien | USA | 21.72 | PB | |||||||||||
2 | Samuel Gray Samuel Gray ('02) | 02 | RSA | 21.93 | SB | ||||||||||
3 | Keith Smith Keith Smith | USA | 21.95 | PB | |||||||||||
4 | Ondray Miles Ondray Miles | USA | 22.05 | SB | |||||||||||
5 | Nisaiah Bennett Nisaiah Bennett | USA | 22.08 | PB | |||||||||||
6 | Darius Charles Darius Charles | USA | 22.20 | PB | |||||||||||
7 | Desmond Duncan Desmond Duncan | USA | 22.21 | PB | |||||||||||
Finale D 16.3. Vind: +0.8 | 16.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Santana Richardson Santana Richardson | USA | 21.86 | PB | |||||||||||
2 | Monte Parker Monte Parker | USA | 21.97 | SB | |||||||||||
Finale E 16.3. Vind: +0.1 | 16.3. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Daunte Kelly Daunte Kelly | USA | 22.26 | PB | |||||||||||
2 | Ericleon May Ericleon May | USA | 22.39 | PB | |||||||||||
3 | Winston Young Winston Young | USA | 22.41 | PB | |||||||||||
4 | Amare' Porter Amare' Porter | USA | 22.47 | PB | |||||||||||
M 400 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Javon-Taye Williams Javon-Taye Williams | USA | 47.16 | PB | |||||||||||
2 | Jarell Joseph Jarell Joseph ('04) | 04 | USA | 47.95 | PB | ||||||||||
3 | Antonio Hoyte-Small Antonio Hoyte-Small | 00 | BAR | 48.08 | SB | ||||||||||
4 | Santana Richardson Santana Richardson | USA | 48.12 | PB | |||||||||||
5 | Imani Coleman Imani Coleman | USA | 48.20 | SB | |||||||||||
6 | Winston Young Winston Young | USA | 48.40 | PB | |||||||||||
7 | Darius Charles Darius Charles | USA | 48.48 | PB | |||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Deanthony Nervis Deanthony Nervis | USA | 47.89 | PB | |||||||||||
2 | Mark Emilien Mark Emilien | USA | 47.92 | PB | |||||||||||
3 | Daunte Kelly Daunte Kelly | USA | 48.60 | PB | |||||||||||
4 | Zander Dunbar Zander Dunbar | USA | 49.41 | SB | |||||||||||
5 | Samuel Gray Samuel Gray ('02) | 02 | RSA | 49.42 | PB | ||||||||||
6 | Joseph White Joseph White ('95) | 95 | USA | 49.47 | SB | ||||||||||
Finale C 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Monte Parker Monte Parker | USA | 49.54 | SB | |||||||||||
2 | Lee Harris Lee Harris | USA | 50.99 | PB | |||||||||||
3 | Baptiste Depril-Dupre Baptiste Depril-Dupre ('98) | 98 | FRA | 51.05 | PB | ||||||||||
Finale D 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Devonte Williams Devonte Williams ('95) | 95 | USA | 50.80 | PB | ||||||||||
3 | Joel Börkey Joel Börkey ('05) | 05 | GER | 51.09 | PB | ||||||||||
M 800 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Ta'Cardrick Alexander Ta'Cardrick Alexander | USA | 1:55.46 | SB | |||||||||||
2 | Darian Chestnut Darian Chestnut | USA | 1:56.11 | SB | |||||||||||
3 | Brian Norton Brian Norton | USA | 1:56.29 | PB | |||||||||||
4 | korbin shumate korbin shumate | USA | 1:56.31 | SB | |||||||||||
5 | Marciano Taylor Marciano Taylor | USA | 1:56.97 | SB | |||||||||||
6 | Josiah Whitaker Josiah Whitaker | USA | 1:57.60 | SB | |||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Matthew Hansen Matthew Hansen ('04) | 04 | AUS | 1:57.55 | PB | ||||||||||
2 | Obied Mohamed Obied Mohamed | USA | 1:57.87 | PB | |||||||||||
Abdullah Elkhair Abdullah Elkhair | USA | DNF | |||||||||||||
M 1500 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Matthew Hansen Matthew Hansen ('04) | 04 | AUS | 3:47.94 | PB | ||||||||||
2 | Juwan Blignaut Juwan Blignaut ('02) | 02 | RSA | 3:48.64 | PB | ||||||||||
3 | Carlo Martinez Carlo Martinez | USA | 3:59.22 | PB | |||||||||||
4 | Albert Tawil-Brown Albert Tawil-Brown | USA | 4:00.40 | PB | |||||||||||
5 | Sam Cohen Sam Cohen | USA | 4:00.67 | PB | |||||||||||
6 | Pam Paul Pam Paul | 00 | NGR | 4:01.37 | PB | ||||||||||
7 | Artūrs Lapiņš Artūrs Lapiņš ('02) | 02 | LAT | 4:01.51 | SB | ||||||||||
8 | Rojs Puks Rojs Puks | 00 | LAT | 4:02.95 | SB | ||||||||||
9 | Jalen St.Fort Jalen St.Fort | USA | 4:03.92 | PB | |||||||||||
10 | Chase Gunn Chase Gunn | USA | 4:04.48 | PB | |||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Wesley Maxwell Wesley Maxwell | USA | 4:05.66 | PB | |||||||||||
M 5000 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Jarrett LeBlanc Jarrett LeBlanc ('90) | 90 | USA | 14:35.80 | SB | ||||||||||
2 | Peyton Chiasson Peyton Chiasson | USA | 15:07.49 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk 16.3. Vind: +0.3 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Cole Palmer Cole Palmer | USA | 14.15 | PB | |||||||||||
2 | Devin Bilbo Devin Bilbo | USA | 14.41 | PB | |||||||||||
3 | Christon Washington Christon Washington | USA | 14.44 | PB | |||||||||||
4 | Darshon Turk Darshon Turk | USA | 14.58 | SB | |||||||||||
5 | Taj Morris Taj Morris | USA | 14.60 | SB | |||||||||||
6 | Timothy Cola Timothy Cola | 00 | USA | 14.75 | SB | ||||||||||
7 | Markel Myles Markel Myles ('05) | 05 | USA | 15.10 | PB | ||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +0.9 | 16.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Kobe Mendez Kobe Mendez | USA | 14.89 | PB | |||||||||||
2 | Jordan Yates Jordan Yates | USA | 15.17 | PB | |||||||||||
Finale D 16.3. Vind: +1.4 | 16.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
Andrei Fuentes Andrei Fuentes | USA | DNF | |||||||||||||
M 400 m hæk 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Javed Jones Javed Jones ('99) | 99 | JAM | 51.83 | SB | ||||||||||
2 | Markel Myles Markel Myles ('05) | 05 | USA | 52.91 | PB | ||||||||||
M Højdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Slavko Stević Slavko Stević | 00 | SRB | 2.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Randy Kelly Randy Kelly ('04) | 04 | USA | 2.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Federico Bovo Federico Bovo ('03) | 03 | ITA | 2.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Donald Butler Donald Butler | USA | 1.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dayton Jamierson Dayton Jamierson | USA | 1.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Joseph McEvoy Joseph McEvoy ('01) | 01 | IRL | 1.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tim Pelkmans Tim Pelkmans ('04) | 04 | NED | 1.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Damien Trahan Damien Trahan | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Evan Nguyen Evan Nguyen | USA | 4.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hayden Barrios Hayden Barrios | USA | 4.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nick Russell Nick Russell | USA | 4.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Teodor Borgius Teodor Borgius ('03) | 03 | SWE | 4.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Dylan German Dylan German | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Mason Abshire Mason Abshire | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Jeremy Nelson Jeremy Nelson | USA | 7.35 | +1.1 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Montrell Morris Montrell Morris | USA | 7.15 | +0.7 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Seth Alexander Seth Alexander | USA | 7.11 | +1.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Reginald King Reginald King | USA | 7.03 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chris Tucker Chris Tucker | USA | 6.98 | +1.1 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mike Berry Mike Berry ('91) | 91 | USA | 6.94 | +0.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Derrick Onyeador Derrick Onyeador | USA | 6.85 | +0.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Koi Wenddern Koi Wenddern | USA | 6.78 | +0.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Joseph McEvoy Joseph McEvoy ('01) | 01 | IRL | 6.70 | +1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Andrew Gilreath Andrew Gilreath ('01) | 01 | USA | 14.99 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jeremy Nelson Jeremy Nelson | USA | 14.93 | +1.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Seth Alexander Seth Alexander | USA | 14.75 | +0.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Montrell Morris Montrell Morris | USA | 14.15 | +0.2 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Demarion Sowell Demarion Sowell | USA | 13.91 | +0.2 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Marcus Francis Marcus Francis | USA | 17.50 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Donroy Brown Donroy Brown | 00 | JAM | 16.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Praiyer Jones Praiyer Jones | USA | 16.09 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Abner Johnson Abner Johnson ('01) | 01 | BAH | 15.74 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Diamante Gumbs Diamante Gumbs | 00 | IVB | 15.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mehki Smith Mehki Smith | USA | 15.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Diamante Gumbs Diamante Gumbs | 00 | IVB | 56.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tarajh Hudson Tarajh Hudson ('02) | 02 | BAH | 54.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tyren Hannah Tyren Hannah | USA | 51.04 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Marcus Francis Marcus Francis | USA | 48.62 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jason Patrick Jason Patrick | USA | 47.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Terrell Webb Terrell Webb | 00 | CAN | 47.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Oliver Jack Oliver Jack | USA | 46.68 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Micah Miller Micah Miller | USA | 46.22 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Joseph McEvoy Joseph McEvoy ('01) | 01 | IRL | 36.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Federico Bovo Federico Bovo ('03) | 03 | ITA | 35.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Tim Pelkmans Tim Pelkmans ('04) | 04 | NED | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Terrell Webb Terrell Webb | 00 | CAN | 61.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gerrit Vißer Gerrit Vißer ('03) | 03 | GER | 57.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Diamante Gumbs Diamante Gumbs | 00 | IVB | 56.50 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Gabriel Lim Gabriel Lim ('03) | 03 | JAM | 62.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bailey Couch Bailey Couch | CAN | 62.39 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jona Fruchtmann Jona Fruchtmann ('03) | 03 | GER | 61.98 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hunter Longino Hunter Longino | USA | 61.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Louisiana Louisiana | USA | 39.83 | ||||||||||||
Trejun Jones, Garry Munro, Gravois Chris, Jamhad Booth | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Louisiana Louisiana | USA | 3:09.56 | ||||||||||||
Caemon Scott, Antonio Hoyte-Small, Mekhi Boutte, Javed Jones | |||||||||||||||
2 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 3:11.40 | ||||||||||||
Desmond Duncan, Mikkel Johansson, Keonte Gaines, Cyrus Jacobs Jr. | |||||||||||||||
3 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 3:15.83 | ||||||||||||
Zachaeus Beard, Tim Pelkmans, Robert Norton, Galen Loyd | |||||||||||||||
K 100 m 16.3. Vind: +1.0 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | AMAIRI Ashford AMAIRI Ashford | USA | 11.62 | PB | |||||||||||
2 | Kayla Harrison Kayla Harrison | USA | 11.72 | PB | |||||||||||
3 | Mari Robinson Mari Robinson | USA | 11.77 | SB | |||||||||||
4 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 11.81 | PB | ||||||||||
5 | Vanessa Baldé Vanessa Baldé ('03) | 03 | GER | 11.89 | SB | ||||||||||
6 | Latavia Jack Latavia Jack | USA | 12.08 | SB | |||||||||||
7 | Quincy Simon Quincy Simon ('05) | 05 | USA | 12.09 | PB | ||||||||||
Tia Andrews Tia Andrews ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +1.3 | 16.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Kamryn Floyd Kamryn Floyd | USA | 12.10 | PB | |||||||||||
2 | Jaala Thymes Jaala Thymes | USA | 12.11 | SB | |||||||||||
3 | Jordyn Minor Jordyn Minor | USA | 12.11 | =PB | |||||||||||
4 | Tori Burton Tori Burton | USA | 12.14 | PB | |||||||||||
5 | Nevaeh Lacey Nevaeh Lacey | USA | 12.19 | SB | |||||||||||
6 | Chelsea Heggar Chelsea Heggar | USA | 12.36 | SB | |||||||||||
Finale C 16.3. Vind: +0.4 | 16.3. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Marvelous Asemota Marvelous Asemota | 00 | NGR | 12.11 | SB | ||||||||||
Finale D 16.3. Vind: +1.9 | 16.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Nia Maye Nia Maye | USA | 12.12 | PB | |||||||||||
Finale E 16.3. Vind: +1.4 | 16.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Kayla Meyers Kayla Meyers | USA | 12.30 | SB | |||||||||||
2 | Tolulope Ajayi Tolulope Ajayi | USA | 12.35 | SB | |||||||||||
3 | Katelyn Wallace Katelyn Wallace | USA | 12.40 | SB | |||||||||||
K 200 m 16.3. Vind: +0.1 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Maygan Shaw Maygan Shaw | USA | 23.81 | SB | |||||||||||
2 | Sanaria Butler Sanaria Butler ('04) | 04 | USA | 23.93 | SB | ||||||||||
3 | Kayla Harrison Kayla Harrison | USA | 24.04 | PB | |||||||||||
4 | Mari Robinson Mari Robinson | USA | 24.09 | SB | |||||||||||
5 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 24.17 | SB | |||||||||||
6 | Kevell Byrd Kevell Byrd | USA | 24.26 | SB | |||||||||||
7 | Moseiha Bridgen Moseiha Bridgen | USA | 24.51 | SB | |||||||||||
Finale B 16.3. Vind: -0.5 | 16.3. | Vind: -0.5 | |||||||||||||
1 | AMAIRI Ashford AMAIRI Ashford | USA | 24.21 | PB | |||||||||||
2 | Latavia Jack Latavia Jack | USA | 24.72 | SB | |||||||||||
3 | Tori Burton Tori Burton | USA | 24.88 | SB | |||||||||||
Finale C 16.3. Vind: +0.2 | 16.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Jaeylyn Mitchell Jaeylyn Mitchell | USA | 24.59 | PB | |||||||||||
2 | Nia Maye Nia Maye | USA | 24.81 | PB | |||||||||||
Finale F 16.3. Vind: +0.6 | 16.3. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
2 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 26.13 | SB | |||||||||||
3 | Jinte Braas Jinte Braas ('06) | 06 | NED | 26.87 | PB | ||||||||||
5 | Andrea Tirado Andrea Tirado ('04) | 04 | ESP | 28.86 | SB | ||||||||||
K 400 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Kevell Byrd Kevell Byrd | USA | 55.41 | PB | |||||||||||
2 | Quincy Simon Quincy Simon ('05) | 05 | USA | 55.48 | PB | ||||||||||
3 | Miriam Kauer Miriam Kauer ('03) | 03 | GER | 55.94 | PB | ||||||||||
4 | Jordan Collins Jordan Collins | USA | 55.97 | PB | |||||||||||
5 | Kayla Warner Kayla Warner | USA | 56.26 | PB | |||||||||||
6 | Jordan Carter Jordan Carter | USA | 57.40 | SB | |||||||||||
7 | Shani Simon Shani Simon | USA | 57.75 | SB | |||||||||||
8 | Alexandra Johnson Alexandra Johnson | USA | 57.92 | SB | |||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Fedjine Bell Fedjine Bell | USA | 57.17 | PB | |||||||||||
2 | Ta'nijal Matthews Ta'nijal Matthews | USA | 57.57 | PB | |||||||||||
3 | Jaeylyn Mitchell Jaeylyn Mitchell | USA | 58.64 | PB | |||||||||||
4 | Morgan Talley Morgan Talley | USA | 58.72 | PB | |||||||||||
6 | Nia Riley Nia Riley ('02) | 02 | GBR | 1:00.10 | SB | ||||||||||
Finale C 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Edidiong Daniel Immaculate Edidiong Daniel Immaculate ('05) | 05 | NGR | 59.73 | PB | ||||||||||
K 800 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Reese Ragland Reese Ragland | USA | 2:16.29 | PB | |||||||||||
2 | Juliana Courville Juliana Courville | USA | 2:17.04 | PB | |||||||||||
7 | Claudine Raud-Gumiel Claudine Raud-Gumiel ('02) | 02 | FRA | 2:26.87 | SB | ||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
5 | Sophia Harrison Sophia Harrison ('02) | 02 | GBR | 2:32.57 | PB | ||||||||||
K 1500 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Kimone Campbell Kimone Campbell | 00 | JAM | 4:37.52 | SB | ||||||||||
2 | Alexandra Johnson Alexandra Johnson | USA | 4:44.42 | PB | |||||||||||
3 | Brooke Spalitta Brooke Spalitta | USA | 4:44.88 | PB | |||||||||||
4 | Macy Turcotte Macy Turcotte | USA | 4:45.40 | SB | |||||||||||
5 | Maria Nicolaou Maria Nicolaou ('05) | 05 | CYP | 4:47.65 | PB | ||||||||||
6 | Isabella Russell Isabella Russell | USA | 4:49.11 | PB | |||||||||||
K 5000 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Abbey Marie Ratcliff Abbey Marie Ratcliff | USA | 17:33.84 | PB | |||||||||||
2 | Isabella Russell Isabella Russell | USA | 17:40.22 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 16.3. Vind: +1.7 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 13.45 | SB | ||||||||||
2 | Morgan Talley Morgan Talley | USA | 13.77 | PB | |||||||||||
3 | Moseiha Bridgen Moseiha Bridgen | USA | 13.78 | PB | |||||||||||
4 | Tashina Beyioku-Alase Tashina Beyioku-Alase | USA | 13.95 | SB | |||||||||||
5 | Kayla Meyers Kayla Meyers | USA | 13.95 | PB | |||||||||||
6 | Kenzie Touchet Kenzie Touchet | USA | 14.29 | SB | |||||||||||
7 | Daisa McKissic Daisa McKissic | USA | 14.61 | SB | |||||||||||
8 | Jade Harris Jade Harris | USA | 14.89 | SB | |||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +1.7 | 16.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Jada Chevalier Jada Chevalier | USA | 14.12 | PB | |||||||||||
2 | Danya Satterfield Danya Satterfield | USA | 15.00 | PB | |||||||||||
3 | Leojai Hibbert Leojai Hibbert ('04) | 04 | JAM | 15.05 | PB | ||||||||||
4 | Jinte Braas Jinte Braas ('06) | 06 | NED | 16.05 | PB | ||||||||||
Finale C 16.3. Vind: +1.6 | 16.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 14.44 | SB | |||||||||||
2 | Mikayla Douglas Mikayla Douglas | USA | 14.80 | PB | |||||||||||
3 | Kyla Coleman Kyla Coleman | USA | 14.91 | SB | |||||||||||
4 | Jessica Pitcher Jessica Pitcher | USA | 15.08 | SB | |||||||||||
Courtney Wiltz Courtney Wiltz | USA | DNF | |||||||||||||
Finale D 16.3. Vind: +1.3 | 16.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Taylor Walls Taylor Walls | USA | 14.77 | PB | |||||||||||
2 | Devlin Rivera Devlin Rivera | USA | 14.94 | SB | |||||||||||
7 | Andrea Tirado Andrea Tirado ('04) | 04 | ESP | 17.41 | SB | ||||||||||
K 400 m hæk 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Esther Nwanze Esther Nwanze | USA | 1:00.80 | PB | |||||||||||
2 | Camille Lewis Camille Lewis | USA | 1:01.05 | SB | |||||||||||
3 | Kenzie Touchet Kenzie Touchet | USA | 1:02.00 | PB | |||||||||||
4 | Sierra Session Sierra Session | USA | 1:03.65 | SB | |||||||||||
5 | Mikayla Douglas Mikayla Douglas | USA | 1:04.02 | SB | |||||||||||
K Højdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Sakari Famous Sakari Famous | 00 | BER | 1.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Camille Lewis Camille Lewis | USA | 1.71 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Taylor Davis Taylor Davis | USA | 1.71 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kennedy Washington Kennedy Washington | USA | 1.71 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 1.68 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Zur'Najah Poullard Zur'Najah Poullard | USA | 1.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alaysha Veal Alaysha Veal | USA | 1.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Claudine Raud-Gumiel Claudine Raud-Gumiel ('02) | 02 | FRA | 1.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Leojai Hibbert Leojai Hibbert ('04) | 04 | JAM | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Abria Paul Abria Paul | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Savanna Lawson Savanna Lawson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Karlijn Schouten Karlijn Schouten ('01) | 01 | NED | 3.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Madison Brown Madison Brown | USA | 3.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kate Sander Kate Sander ('02) | 02 | USA | 3.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lauren Roberts Lauren Roberts | USA | 3.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan Brown Jordan Brown | USA | 3.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Cameron Martinez Cameron Martinez | USA | 3.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | AnnMarie Broussard AnnMarie Broussard ('99) | 99 | USA | 3.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lara Zupanc Lara Zupanc | 00 | SLO | 3.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Cosette Fleury Cosette Fleury | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Rachel Kerr Rachel Kerr | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Jacqueline Pokuaah Jacqueline Pokuaah | GHA | 5.81 | +0.1 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Walls Taylor Walls | USA | 5.79 | +1.7 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Morgan Talley Morgan Talley | USA | 5.79 | +1.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Peyton Funderburk Peyton Funderburk | USA | 5.71 | +1.3 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Claudine Raud-Gumiel Claudine Raud-Gumiel ('02) | 02 | FRA | 5.69 | +0.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Diamond Brunn Diamond Brunn | USA | 5.65 | +1.9 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Reem Tammam Reem Tammam | USA | 5.63 | w | +2.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Azariah Foster Azariah Foster | USA | 5.59 | +0.6 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Khrystyan Reddic Khrystyan Reddic | USA | 5.52 | +1.4 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Savanna Lawson Savanna Lawson | USA | 5.40 | +0.9 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jinte Braas Jinte Braas ('06) | 06 | NED | 5.40 | +1.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jordyn Minor Jordyn Minor | USA | 5.37 | +1.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Andrea Tirado Andrea Tirado ('04) | 04 | ESP | 4.70 | +1.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Jacqueline Pokuaah Jacqueline Pokuaah | GHA | 12.31 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jaslyn Smith Jaslyn Smith | USA | 12.17 | +0.2 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Reem Tammam Reem Tammam | USA | 12.08 | +0.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Taylor Davis Taylor Davis | USA | 11.97 | +0.5 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Ianna Monique Roach Ianna Monique Roach | 00 | TTO | 14.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Laila Guy Laila Guy | USA | 13.37 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Carnitra Mackey Carnitra Mackey | USA | 13.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jaydan Jackson Jaydan Jackson | USA | 13.24 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Shakera Williams Shakera Williams ('01) | 01 | JAM | 13.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Logan Lewis Logan Lewis ('01) | 01 | USA | 13.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jaslyn Russell Jaslyn Russell | USA | 13.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ashari Jones Ashari Jones | USA | 12.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Shakera Kirk Shakera Kirk ('03) | 03 | TTO | 12.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lawrenee' Hart Lawrenee' Hart | USA | 12.27 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Irieyanna Wilson Irieyanna Wilson | USA | 12.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Lyndsey Darensbourg Lyndsey Darensbourg | USA | 12.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Renee Anderson Renee Anderson | USA | 12.04 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kailyn Thomas Kailyn Thomas | USA | 12.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Laura Fodor Laura Fodor ('03) | 03 | SWE | 10.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Patricija Ozolina Patricija Ozolina ('02) | 02 | LAT | 9.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Brianna Washington Brianna Washington | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Kimola Hines Kimola Hines ('03) | 03 | JAM | 50.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaitlyn Washington Kaitlyn Washington | USA | 48.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ashley McMillin Ashley McMillin | USA | 47.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Shakera Kirk Shakera Kirk ('03) | 03 | TTO | 46.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jaydan Jackson Jaydan Jackson | USA | 41.28 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sydney Lake Sydney Lake ('02) | 02 | USA | 41.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jaslyn Russell Jaslyn Russell | USA | 40.97 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Brianna Washington Brianna Washington | USA | 40.82 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lawrenee' Hart Lawrenee' Hart | USA | 40.04 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tahisha Thompson Tahisha Thompson | USA | 39.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kailyn Thomas Kailyn Thomas | USA | 39.07 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Norah Bice Norah Bice | USA | 38.34 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Esmeralda Ruiz Esmeralda Ruiz | USA | 38.31 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Logan Lewis Logan Lewis ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Mariah Lee Mariah Lee | USA | 58.66 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lily Murray Lily Murray ('05) | 05 | GBR | 56.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kailyn Thomas Kailyn Thomas | USA | 52.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Esmeralda Ruiz Esmeralda Ruiz | USA | 51.52 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marin Barras Marin Barras ('03) | 03 | USA | 50.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bernesha Knowles Bernesha Knowles ('03) | 03 | BAH | 50.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sydney Lake Sydney Lake ('02) | 02 | USA | 48.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ashley Miller Ashley Miller | USA | 46.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Blanche Beard Blanche Beard ('01) | 01 | USA | 45.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sarah Dupuy Sarah Dupuy ('05) | 05 | USA | 44.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marin Barras Marin Barras ('03) | 03 | USA | 43.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Blair Lafleur Blair Lafleur | USA | 43.23 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Eliana Manuel Eliana Manuel | USA | 42.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hadley Ryland Hadley Ryland | USA | 42.28 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emma Bacilla Emma Bacilla | USA | 41.58 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Faith Cauthron Faith Cauthron | USA | 40.62 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Addisyn Bonsall Addisyn Bonsall | USA | 39.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ashley Duffus Ashley Duffus ('01) | 01 | JAM | 38.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Uzuri Graves Uzuri Graves | USA | 38.49 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Patricija Ozolina Patricija Ozolina ('02) | 02 | LAT | 37.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Laura Fodor Laura Fodor ('03) | 03 | SWE | 28.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Jinte Braas Jinte Braas ('06) | 06 | NED | 28.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Andrea Tirado Andrea Tirado ('04) | 04 | ESP | 27.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Kaia Todd Kaia Todd ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Northwestern St. Northwestern St. | USA | 44.59 | ||||||||||||
Lynelle Washington, Sanaria Butler, Vanessa Baldé, Maygan Shaw | |||||||||||||||
2 | Louisiana Louisiana | USA | 45.35 | ||||||||||||
Kennedy London, Ta'la Spates, Mari Robinson, AMAIRI Ashford | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Northwestern St. Northwestern St. | USA | 3:39.17 | ||||||||||||
Sanaria Butler, Lynelle Washington, Ceyda Bayur, Vanessa Baldé | |||||||||||||||
2 | Louisiana Louisiana | USA | 3:45.50 | ||||||||||||
Moseiha Bridgen, Ta'la Spates, Kenzie Touchet, Quincy Simon |