M 100 m Vind: -0.1 Finale A Finale | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Phooripol Bunson Phooripol Bunson ('06) | 06 | THA | 10.28 | SB | ||||||||||
1 | Thawatchai Heem-Ead Thawatchai Heem-Ead ('04) | 04 | THA | 10.45 | |||||||||||
2 | Soraoat Dabbang Soraoat Dabbang ('02) | 02 | THA | 10.32 | |||||||||||
2 | Junior Imoukhuede Junior Imoukhuede ('05) | 05 | CAN | 10.51 | SB | ||||||||||
3 | Noureddine Hadid Noureddine Hadid ('93) | 93 | LBN | 10.42 | SB | ||||||||||
3 | Semathong Ruamchoktha Semathong Ruamchoktha ('02) | 02 | THA | 10.62 | PB | ||||||||||
4 | Khalfani Muhammad Khalfani Muhammad ('94) | 94 | PUR | 10.53 | |||||||||||
4 | Natawat Imaudom Natawat Imaudom ('03) | 03 | THA | 10.64 | SB | ||||||||||
5 | Kendall Turner Kendall Turner | USA | 10.56 | SB | |||||||||||
5 | Raynard Beckham Raynard Beckham | USA | 10.64 | ||||||||||||
6 | Deondre Spruill Deondre Spruill ('95) | 95 | USA | 10.62 | |||||||||||
6 | Keon Rude Keon Rude ('05) | 05 | CAN | 10.78 | SB | ||||||||||
7 | Joey Fox Joey Fox ('99) | 99 | USA | 10.62 | SB | ||||||||||
7 | Sid Markus Imani Varland Sid Markus Imani Varland ('02) | 02 | KEN | 10.91 | |||||||||||
8 | Jullian Coronado-Clark Jullian Coronado-Clark ('96) | 96 | USA | 10.72 | |||||||||||
Finale B Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
1 | Matthew Kaloustian Matthew Kaloustian | USA | 10.71 | PB | |||||||||||
1 | LaVaughan Smooth LaVaughan Smooth | USA | 11.05 | w | |||||||||||
2 | Christopher Haliburton Christopher Haliburton | USA | 10.73 | PB | |||||||||||
2 | Martel Fields Martel Fields | USA | 11.06 | w | |||||||||||
3 | Narindra Rafidimalala Narindra Rafidimalala ('98) | 98 | MAD | 10.80 | SB | ||||||||||
3 | Stefan Jungmichel Stefan Jungmichel ('96) | 96 | GER | 11.10 | w | ||||||||||
4 | Junjie Sun Junjie Sun | USA | 10.93 | PB | |||||||||||
4 | Shang-En Lee Shang-En Lee | USA | 11.25 | w | |||||||||||
5 | Tyler Howard Tyler Howard | USA | 10.95 | PB | |||||||||||
6 | Favour Nnaji Favour Nnaji | USA | 11.02 | ||||||||||||
7 | Khymani Reid Khymani Reid | 00 | CAN | 11.16 | SB | ||||||||||
Finale C Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Jack Sapyta Jack Sapyta | USA | 11.04 | PB | |||||||||||
2 | Elijah Espericueta Elijah Espericueta | USA | 11.11 | PB | |||||||||||
3 | Jacob Mounmanivong Jacob Mounmanivong | USA | 11.13 | ||||||||||||
4 | Tyler Poltl Tyler Poltl | USA | 11.24 | ||||||||||||
Finale D Vind: -0.2 | Vind: -0.2 | ||||||||||||||
1 | Meshach Davis Meshach Davis | USA | 11.06 | ||||||||||||
2 | Gavin Doig Gavin Doig | USA | 11.06 | ||||||||||||
3 | Jayden Bennett Jayden Bennett | USA | 11.09 | SB | |||||||||||
4 | Nick Burton Nick Burton | USA | 11.22 | ||||||||||||
Finale E Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | ||||||||||||||
1 | Zachary McGraw Zachary McGraw | USA | 11.08 | PB | |||||||||||
2 | Dylon Lovely Dylon Lovely | USA | 11.10 | SB | |||||||||||
3 | Gustavo Lopez Gustavo Lopez | USA | 11.10 | ||||||||||||
4 | Matthew Karapetyan Matthew Karapetyan | USA | 11.24 | ||||||||||||
Finale F Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Harrison Brown Harrison Brown | USA | 11.10 | PB | |||||||||||
2 | Oliver Yue Oliver Yue | USA | 11.14 | PB | |||||||||||
3 | Justin Edwards Justin Edwards | USA | 11.16 | SB | |||||||||||
Finale G Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Austin Haines Austin Haines | USA | 11.23 | PB | |||||||||||
M 200 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Noureddine Hadid Noureddine Hadid ('93) | 93 | LBN | 21.10 | |||||||||||
2 | Matthew Kaloustian Matthew Kaloustian | USA | 21.67 | ||||||||||||
3 | Deondre Spruill Deondre Spruill ('95) | 95 | USA | 21.83 | |||||||||||
4 | Junior Imoukhuede Junior Imoukhuede ('05) | 05 | CAN | 21.86 | SB | ||||||||||
5 | Jullian Coronado-Clark Jullian Coronado-Clark ('96) | 96 | USA | 21.90 | SB | ||||||||||
6 | Shane Kawakami-Williams Shane Kawakami-Williams ('05) | 05 | USA | 21.92 | PB | ||||||||||
7 | Tyler Thomas Tyler Thomas | USA | 22.21 | ||||||||||||
Finale B Vind: -1.0 | Vind: -1.0 | ||||||||||||||
1 | Raynard Beckham Raynard Beckham | USA | 21.94 | PB | |||||||||||
2 | Tyler Howard Tyler Howard | USA | 22.10 | SB | |||||||||||
3 | Jack Sapyta Jack Sapyta | USA | 22.20 | ||||||||||||
4 | Mason Fara Mason Fara | USA | 22.28 | ||||||||||||
5 | Sid Markus Imani Varland Sid Markus Imani Varland ('02) | 02 | KEN | 22.30 | SB | ||||||||||
6 | Jonathan Krynicki Jonathan Krynicki | USA | 22.45 | ||||||||||||
Finale C Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Martel Fields Martel Fields | USA | 21.97 | PB | |||||||||||
Finale D Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Ivan Estrada Ivan Estrada | USA | 21.98 | PB | |||||||||||
2 | Gavin Doig Gavin Doig | USA | 22.29 | PB | |||||||||||
3 | Dylon Lovely Dylon Lovely | USA | 22.50 | ||||||||||||
4 | Sky Blue Gonzalez Sky Blue Gonzalez ('02) | 02 | USA | 22.56 | PB | ||||||||||
Finale E Vind: +0.2 | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Christopher Haliburton Christopher Haliburton | USA | 22.01 | PB | |||||||||||
2 | Derek Pangilinan Derek Pangilinan | USA | 22.44 | PB | |||||||||||
Finale F Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Nnamdi Onwaeze Nnamdi Onwaeze | USA | 22.07 | PB | |||||||||||
Finale G Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Emerson Ames Emerson Ames | USA | 22.18 | PB | |||||||||||
2 | Harrison Brown Harrison Brown | USA | 22.29 | PB | |||||||||||
3 | Meshach Davis Meshach Davis | USA | 22.41 | PB | |||||||||||
4 | Dominic Castro Dominic Castro | USA | 22.58 | SB | |||||||||||
Finale H Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | ||||||||||||||
1 | Scott Deng Scott Deng | USA | 22.36 | PB | |||||||||||
Finale I Vind: +0.5 | Vind: +0.5 | ||||||||||||||
1 | Zachary McGraw Zachary McGraw | USA | 22.46 | PB | |||||||||||
2 | Jaiden Coleman Jaiden Coleman | USA | 22.53 | PB | |||||||||||
3 | Patrick Lang Patrick Lang | USA | 22.60 | PB | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Zach Shinnick Zach Shinnick ('99) | 99 | USA | 47.90 | SB | ||||||||||
2 | Mouad Zahafi Mouad Zahafi ('98) | 98 | MAR | 48.30 | SB | ||||||||||
3 | Mason Fara Mason Fara | USA | 48.49 | ||||||||||||
4 | Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89) | 89 | SWE | 48.79 | SB | ||||||||||
5 | Sam Butler Sam Butler | USA | 49.17 | PB | |||||||||||
6 | Bennett Booth-genthe Bennett Booth-genthe | USA | 49.56 | PB | |||||||||||
7 | Ben Bodine Ben Bodine | USA | 50.41 | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Jonathan Krynicki Jonathan Krynicki | USA | 48.99 | PB | |||||||||||
2 | Shane Kawakami-Williams Shane Kawakami-Williams ('05) | 05 | USA | 49.25 | |||||||||||
3 | Tyler Thomas Tyler Thomas | USA | 50.29 | PB | |||||||||||
4 | Cole Jones Cole Jones | USA | 50.33 | PB | |||||||||||
5 | Elijah Koskey Elijah Koskey | USA | 50.78 | ||||||||||||
6 | Sam Thompson Sam Thompson | USA | 50.94 | PB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Ivan Estrada Ivan Estrada | USA | 49.77 | PB | |||||||||||
2 | Aram Sarkissian Aram Sarkissian | USA | 50.31 | PB | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ellis Delvecchio Ellis Delvecchio | USA | 1:51.34 | SB | |||||||||||
2 | Theodore Byrne Theodore Byrne | USA | 1:53.43 | PB | |||||||||||
3 | Adam King Adam King | USA | 1:53.99 | SB | |||||||||||
4 | Mason Ratkovich Mason Ratkovich | USA | 1:54.04 | SB | |||||||||||
5 | Ben Sonneland Ben Sonneland | USA | 1:54.27 | ||||||||||||
6 | Matthew Vickers Matthew Vickers | USA | 1:54.55 | SB | |||||||||||
7 | Louis DeLano Louis DeLano | USA | 1:54.80 | ||||||||||||
8 | Rouxan Le Roux Rouxan Le Roux ('01) | 01 | RSA | 1:55.14 | |||||||||||
9 | Robert Blackwell Robert Blackwell ('93) | 93 | USA | 1:56.59 | SB | ||||||||||
10 | Tucker Swinth Tucker Swinth | USA | 1:57.00 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Jacob Yagers Jacob Yagers | USA | 1:54.06 | PB | |||||||||||
2 | Daniel Voyles Daniel Voyles | USA | 1:56.35 | PB | |||||||||||
3 | Zyeir Shabete Zyeir Shabete | USA | 1:56.78 | PB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Derek Fearon Derek Fearon | USA | 1:55.02 | PB | |||||||||||
2 | Nicholas Geringer Nicholas Geringer | USA | 1:55.66 | PB | |||||||||||
3 | Andres Leon Andres Leon | USA | 1:56.04 | ||||||||||||
4 | Nicolas Acosta Nicolas Acosta ('01) | 01 | USA | 1:57.73 | PB | ||||||||||
Jan Kunčický Jan Kunčický ('99) | 99 | CZE | DQ | ||||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Cedar Collins Cedar Collins | USA | 1:57.19 | PB | |||||||||||
Finale E | |||||||||||||||
1 | Michael Ventura Michael Ventura | USA | 1:57.66 | PB | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Elijah Ocegueda Elijah Ocegueda | USA | 3:51.40 | ||||||||||||
2 | Quinn White Quinn White | USA | 3:51.41 | PB | |||||||||||
3 | Jack Anderson Jack Anderson | USA | 3:51.88 | PB | |||||||||||
4 | Johnathan Chavez Johnathan Chavez ('97) | 97 | USA | 3:52.22 | SB | ||||||||||
5 | Zach Garey Zach Garey | USA | 3:52.63 | SB | |||||||||||
6 | Connor Ybarra Connor Ybarra | USA | 3:52.67 | PB | |||||||||||
7 | Lucas Florsheim Lucas Florsheim | USA | 3:52.70 | PB | |||||||||||
8 | Sharvin Manjrekar Sharvin Manjrekar | USA | 3:53.08 | PB | |||||||||||
9 | Amir Barkan Amir Barkan | USA | 3:53.20 | SB | |||||||||||
10 | Jack Vanden Heuvel Jack Vanden Heuvel | USA | 3:53.32 | PB | |||||||||||
11 | Robert Blackwell Robert Blackwell ('93) | 93 | USA | 3:53.40 | PB | ||||||||||
12 | Cedar Collins Cedar Collins | USA | 3:54.01 | PB | |||||||||||
13 | Domenic Ghiorso Domenic Ghiorso | USA | 3:54.04 | SB | |||||||||||
14 | Oscar Roering Oscar Roering | USA | 3:54.19 | ||||||||||||
15 | Andrew Cross Andrew Cross | USA | 4:04.17 | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Cameron Hatler Cameron Hatler | USA | 3:57.53 | PB | |||||||||||
2 | Nate Day Nate Day | USA | 3:58.07 | SB | |||||||||||
3 | Demetris Love Jr. Demetris Love Jr. | USA | 3:59.04 | PB | |||||||||||
4 | Adam Sage Adam Sage | USA | 3:59.28 | SB | |||||||||||
5 | Andres Leon Andres Leon | USA | 3:59.60 | PB | |||||||||||
6 | Tom Bell Tom Bell | USA | 4:00.08 | PB | |||||||||||
7 | Brint Laubach Brint Laubach ('01) | 01 | USA | 4:01.00 | |||||||||||
8 | Gavin Dion Gavin Dion | USA | 4:02.79 | ||||||||||||
9 | Rocky Rowedder Rocky Rowedder | USA | 4:03.99 | ||||||||||||
10 | Finn McClure Finn McClure | USA | 4:04.64 | ||||||||||||
11 | Ben Smith Ben Smith | USA | 4:05.71 | PB | |||||||||||
12 | John Bard John Bard | USA | 4:05.85 | PB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Gil Bothwell Gil Bothwell | USA | 3:58.99 | PB | |||||||||||
2 | Nicholas Taubenheim Nicholas Taubenheim | USA | 3:59.31 | PB | |||||||||||
3 | Phineas Bonner Phineas Bonner | USA | 4:00.41 | PB | |||||||||||
4 | Jacob Ortiz Jacob Ortiz | USA | 4:01.02 | PB | |||||||||||
5 | Luke Hein Luke Hein | USA | 4:01.80 | PB | |||||||||||
6 | Matthew Jabro Matthew Jabro | USA | 4:03.63 | PB | |||||||||||
7 | Rory Catsimanes Rory Catsimanes | USA | 4:05.52 | ||||||||||||
8 | Owen Kobett Owen Kobett | USA | 4:05.65 | PB | |||||||||||
9 | Liam Stanley Liam Stanley | CAN | 4:05.68 | ||||||||||||
10 | Tiernan Colby Tiernan Colby | USA | 4:05.79 | PB | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Jacob Mendiola Jacob Mendiola | USA | 4:02.61 | PB | |||||||||||
2 | Fernando Cortez Fernando Cortez | USA | 4:03.18 | PB | |||||||||||
3 | Joshua Riley Joshua Riley | USA | 4:03.88 | PB | |||||||||||
4 | Matthew Farnsworth Matthew Farnsworth | USA | 4:05.32 | PB | |||||||||||
5 | Vinnie Quiroz Vinnie Quiroz | USA | 4:05.71 | PB | |||||||||||
6 | Anthony Kennen Anthony Kennen | USA | 4:05.89 | PB | |||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bryce Gardhouse Bryce Gardhouse | USA | 14:50.40 | PB | |||||||||||
2 | Johnathan Chavez Johnathan Chavez ('97) | 97 | USA | 14:54.83 | SB | ||||||||||
3 | Nixon Korir Nixon Korir | KEN | 14:57.24 | SB | |||||||||||
M 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jack Stein Jack Stein | USA | 9:23.96 | PB | |||||||||||
2 | Agustin Gomez De la Vega Agustin Gomez De la Vega | USA | 9:31.73 | PB | |||||||||||
3 | Oliver Pick Oliver Pick | USA | 9:34.11 | PB | |||||||||||
4 | Stian Asper Stian Asper | USA | 9:42.16 | PB | |||||||||||
Colin Kirkpatrick Colin Kirkpatrick | 00 | NZL | DNF | ||||||||||||
M 110 m hæk Vind: +1.1 Finale A Finale | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
1 | Nnamdi Onwaeze Nnamdi Onwaeze | USA | 14.59 | ||||||||||||
2 | Chris Watson Chris Watson | USA | 14.80 | ||||||||||||
3 | Zach Reid Zach Reid | USA | 14.88 | SB | |||||||||||
4 | Lincoln Krog Lincoln Krog | USA | 15.17 | SB | |||||||||||
5 | Keon Rude Keon Rude ('05) | 05 | CAN | 15.19 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jasher Foster Jasher Foster ('98) | 98 | USA | 53.04 | SB | ||||||||||
2 | Joshua Collier Joshua Collier | USA | 53.94 | ||||||||||||
3 | Jonah Magill Jonah Magill | USA | 54.58 | SB | |||||||||||
4 | Joaquin Ramirez Joaquin Ramirez | USA | 55.12 | PB | |||||||||||
5 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 55.24 | PB | ||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Robby Porter Robby Porter | USA | 2.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Owen Schmitz Owen Schmitz | USA | 1.95 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Vincent Calhoun Vincent Calhoun ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Taysir Asberry-Blanco Taysir Asberry-Blanco | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Andrew Barlow Andrew Barlow ('97) | 97 | USA | 5.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jesse McMillan Jesse McMillan | USA | 4.80 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jack Gordon Jack Gordon | USA | 4.50 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Caleb Pook Caleb Pook | USA | 4.35 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Makel Hubbard Makel Hubbard | USA | 4.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lincoln Krog Lincoln Krog | USA | 4.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Joseph Rauwerda Joseph Rauwerda | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Narindra Rafidimalala Narindra Rafidimalala ('98) | 98 | MAD | 7.28 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dejuan Walcott Dejuan Walcott | BAR | 6.98 | -1.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Javier Toro Javier Toro | USA | 16.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Matthew Garrett Matthew Garrett | USA | 16.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Lincoln Krog Lincoln Krog | USA | 12.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
5 | Lincoln Krog Lincoln Krog | USA | 40.41 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Makel Hubbard Makel Hubbard | USA | 34.62 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Matthew Garrett Matthew Garrett | USA | 62.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Javier Toro Javier Toro | USA | 59.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Axel Salazar Axel Salazar | USA | 54.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | David Carreon David Carreon ('94) | 94 | MEX | 72.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eli Szumera Eli Szumera | USA | 60.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Stefan Jungmichel Stefan Jungmichel ('96) | 96 | GER | 50.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Makel Hubbard Makel Hubbard | USA | 45.47 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: -0.2 Finale A Finale | Vind: -0.2 | ||||||||||||||
1 | Ashley Odiase Ashley Odiase ('06) | 06 | CAN | 11.90 | PB | ||||||||||
2 | Trinity Miller Trinity Miller ('03) | 03 | CAN | 12.03 | SB | ||||||||||
3 | Jahnyl Donaldson-Howden Jahnyl Donaldson-Howden ('01) | 01 | CAN | 12.11 | |||||||||||
4 | Nerissa Thompson Nerissa Thompson | USA | 12.23 | ||||||||||||
5 | Nevaeh Williams Nevaeh Williams | USA | 12.24 | ||||||||||||
6 | Alayna Verner Alayna Verner | USA | 12.28 | ||||||||||||
7 | Jaiden Rodrigues Jaiden Rodrigues | USA | 12.39 | ||||||||||||
8 | Ashanti Perkins Ashanti Perkins | USA | 12.41 | ||||||||||||
Finale B Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | ||||||||||||||
1 | Julie Johnson Julie Johnson | USA | 12.35 | PB | |||||||||||
Finale C Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Katriona Kirkpatrick Katriona Kirkpatrick | USA | 12.36 | PB | |||||||||||
2 | Dawson Bell Dawson Bell | USA | 12.38 | PB | |||||||||||
K 200 m Vind: +1.5 Finale A Finale | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Ashley Odiase Ashley Odiase ('06) | 06 | CAN | 23.91 | PB | ||||||||||
2 | Leya Buchanan Leya Buchanan ('96) | 96 | CAN | 24.09 | SB | ||||||||||
3 | Kiayra Holmes Kiayra Holmes | USA | 24.13 | PB | |||||||||||
4 | Alayna Verner Alayna Verner | USA | 24.20 | SB | |||||||||||
5 | Robyn Brown Robyn Brown ('94) | 94 | PHI | 24.65 | SB | ||||||||||
6 | Eryn Burke Eryn Burke | USA | 24.66 | SB | |||||||||||
7 | Brooke Dalgity Brooke Dalgity | USA | 24.67 | PB | |||||||||||
8 | Trinity Miller Trinity Miller ('03) | 03 | CAN | 24.93 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Nicole Warwick Nicole Warwick ('98) | 98 | USA | 23.95 | PB | ||||||||||
2 | Nevaeh Williams Nevaeh Williams | USA | 24.64 | PB | |||||||||||
3 | Elizabeth Betten Elizabeth Betten | USA | 24.78 | PB | |||||||||||
Finale C Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Jahnyl Donaldson-Howden Jahnyl Donaldson-Howden ('01) | 01 | CAN | 24.72 | w | ||||||||||
6 | Alysa Henry Alysa Henry | USA | 25.31 | w | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Robyn Brown Robyn Brown ('94) | 94 | PHI | 55.13 | SB | ||||||||||
2 | Mercy Ehiemere Mercy Ehiemere | USA | 55.32 | SB | |||||||||||
3 | Eryn Burke Eryn Burke | USA | 55.37 | SB | |||||||||||
4 | Maliyah Medley Maliyah Medley | USA | 55.81 | ||||||||||||
5 | Brooke Dalgity Brooke Dalgity | USA | 55.85 | ||||||||||||
6 | Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95) | 95 | DEN | 56.54 | SB | ||||||||||
7 | Elizabeth Hawley Elizabeth Hawley | USA | 56.58 | PB | |||||||||||
8 | Elizabeth Betten Elizabeth Betten | USA | 56.99 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Kaylee Smith Kaylee Smith | USA | 56.99 | PB | |||||||||||
2 | Allison Kremer Allison Kremer | USA | 57.57 | SB | |||||||||||
3 | Jaden Murray Jaden Murray | USA | 58.08 | PB | |||||||||||
4 | Sabrina Semmere Sabrina Semmere | USA | 58.86 | PB | |||||||||||
5 | Proud Kitnitchiva Proud Kitnitchiva | USA | 59.54 | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Ariana Quintana Ariana Quintana | USA | 58.99 | PB | |||||||||||
2 | Francesca Candelieri Francesca Candelieri | USA | 59.42 | PB | |||||||||||
3 | Jade Campbell Jade Campbell | USA | 59.85 | PB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ellen Palmgren Ellen Palmgren | USA | 2:10.11 | ||||||||||||
2 | Casey Monoszlay Casey Monoszlay | USA | 2:10.62 | SB | |||||||||||
3 | Nicole Bauer Nicole Bauer ('93) | 93 | CAN | 2:10.92 | SB | ||||||||||
4 | Michaela Jones Michaela Jones | USA | 2:13.26 | PB | |||||||||||
5 | Laura Zimmer Laura Zimmer | USA | 2:13.33 | ||||||||||||
6 | Natalie Bitetti Natalie Bitetti | USA | 2:14.02 | PB | |||||||||||
7 | Bea Fleming Bea Fleming | USA | 2:14.80 | ||||||||||||
8 | Hannah Fredericks Hannah Fredericks ('03) | 03 | USA | 2:15.82 | SB | ||||||||||
9 | Kate Baranski Kate Baranski | USA | 2:17.43 | ||||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Casey Monoszlay Casey Monoszlay | USA | 4:22.76 | SB | |||||||||||
2 | Natalie Bitetti Natalie Bitetti | USA | 4:26.59 | PB | |||||||||||
3 | Riley Capuano Riley Capuano | USA | 4:33.32 | PB | |||||||||||
4 | Kate Baranski Kate Baranski | USA | 4:34.66 | PB | |||||||||||
5 | Emma Timmermans Emma Timmermans | USA | 4:35.73 | PB | |||||||||||
6 | Sara Wexler Sara Wexler | USA | 4:41.90 | PB | |||||||||||
7 | Angela Gushue Angela Gushue | USA | 4:41.96 | SB | |||||||||||
8 | Elle Marsyla Elle Marsyla | USA | 4:42.49 | ||||||||||||
9 | Marissa Hehir Marissa Hehir | USA | 4:45.31 | ||||||||||||
10 | Megan Cover Megan Cover | USA | 4:45.63 | PB | |||||||||||
11 | Mira Terdiman Mira Terdiman | USA | 4:46.97 | PB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Alyssa Lovett Alyssa Lovett | USA | 4:49.11 | PB | |||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Susanne Bruennig Susanne Bruennig | USA | 10:44.02 | PB | |||||||||||
2 | Eve Mavy Eve Mavy | USA | 11:35.76 | PB | |||||||||||
3 | Revere Schmidt Revere Schmidt | USA | 11:39.00 | PB | |||||||||||
4 | Allie Methum Allie Methum | USA | 11:56.59 | PB | |||||||||||
5 | Miranda Palacios Miranda Palacios | USA | 11:57.36 | ||||||||||||
6 | Alyssa Stumbo Alyssa Stumbo | USA | 11:58.41 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +0.6 Finale A Finale | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Nicole Warwick Nicole Warwick ('98) | 98 | USA | 13.55 | PB | ||||||||||
2 | Alysa Henry Alysa Henry | USA | 14.58 | SB | |||||||||||
3 | Jaztyn Greer Jaztyn Greer | USA | 15.08 | PB | |||||||||||
4 | Hannah Hanson Hannah Hanson | USA | 15.08 | SB | |||||||||||
5 | Kaitlyn Ulalisa Kaitlyn Ulalisa | USA | 15.08 | PB | |||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jordyn Burke Jordyn Burke | USA | 1:01.87 | SB | |||||||||||
2 | Jaztyn Greer Jaztyn Greer | USA | 1:04.08 | PB | |||||||||||
3 | Julia Selina Stein Julia Selina Stein | 00 | GER | 1:04.29 | SB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Eliana Saunders Eliana Saunders | USA | 1.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nouhaila Errahili Nouhaila Errahili | MAR | 1.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Esther Conde-Turpin Esther Conde-Turpin ('96) | 96 | FRA | 1.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Reanna Maroon Reanna Maroon | USA | 3.55 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Abby Rumohr Abby Rumohr | USA | 3.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Olivia Baerny Olivia Baerny | USA | 5.51 | +0.8 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Vanessa Kamga Vanessa Kamga ('98) | 98 | SWE | 13.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Esther Conde-Turpin Esther Conde-Turpin ('96) | 96 | FRA | 13.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nicole Warwick Nicole Warwick ('98) | 98 | USA | 12.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Timony Sherry Timony Sherry | USA | 12.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alysa Henry Alysa Henry | USA | 12.35 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Molly Olson Molly Olson | USA | 12.31 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Vanessa Kamga Vanessa Kamga ('98) | 98 | SWE | 58.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noelle Chavez Noelle Chavez | USA | 40.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Molly Olson Molly Olson | USA | 39.11 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hannah Richardson Hannah Richardson | USA | 38.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aaliyah Espinoza Aaliyah Espinoza | USA | 38.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Patricia Kamga Patricia Kamga ('06) | 06 | SWE | 52.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jessianne Solis Jessianne Solis | USA | 52.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Luz Mariana Castro Luz Mariana Castro ('97) | 97 | MEX | 52.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Molly Olson Molly Olson | USA | 41.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Leonor Brooks Leonor Brooks | USA | 41.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Esther Conde-Turpin Esther Conde-Turpin ('96) | 96 | FRA | 40.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Azusa Pacific Azusa Pacific | USA | 46.02 | ||||||||||||
Ashanti Perkins, Kiayra Holmes, Nevaeh Williams, Trinity Miller | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Azusa Pacific Azusa Pacific | USA | 3:43.12 | ||||||||||||
Mercy Ehiemere, Maliyah Medley, Alayna Verner, Kiayra Holmes |