M 100 m 13.4. Vind: -0.1 Finale A Finale | 13.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zachaeus Beard Zachaeus Beard | 00 | USA | 10.24 | |||||||||||
1 | Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02) | 02 | DEN | 10.66 | |||||||||||
2 | Cyrus Jacobs Jr. Cyrus Jacobs Jr. ('03) | 03 | USA | 10.37 | PB | ||||||||||
2 | Warrick Baker Warrick Baker | USA | 10.73 | PB | |||||||||||
3 | Trejun Jones Trejun Jones | 00 | USA | 10.46 | |||||||||||
3 | Trellas Forrest Trellas Forrest | USA | 10.93 | PB | |||||||||||
4 | Brock Appiah Brock Appiah ('99) | 99 | USA | 10.48 | SB | ||||||||||
4 | Christian Lewis Christian Lewis ('01) | 01 | USA | 11.00 | |||||||||||
5 | Jamhad Booth Jamhad Booth | USA | 10.51 | ||||||||||||
Damarion Roane Damarion Roane | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 13.4. Vind: +3.5 | 13.4. | Vind: +3.5 | |||||||||||||
1 | Micah Ruben Micah Ruben | USA | 10.76 | w | |||||||||||
2 | Grayson Collins Grayson Collins | USA | 10.98 | w | |||||||||||
Finale C 13.4. Vind: +0.8 | 13.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Harold Overton Harold Overton | USA | 10.90 | SB | |||||||||||
2 | CJ Victorian CJ Victorian | USA | 10.95 | PB | |||||||||||
3 | Mekhi Boutte Mekhi Boutte | USA | 10.99 | ||||||||||||
4 | Amiri Franklin Amiri Franklin | USA | 11.07 | SB | |||||||||||
5 | Amare' Porter Amare' Porter | USA | 11.08 | PB | |||||||||||
6 | Johnny Holloway Johnny Holloway ('03) | 03 | USA | 11.16 | SB | ||||||||||
M 200 m 13.4. Vind: +0.8 Finale A Finale | 13.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Zachaeus Beard Zachaeus Beard | 00 | USA | 20.53 | PB | ||||||||||
2 | Cyrus Jacobs Jr. Cyrus Jacobs Jr. ('03) | 03 | USA | 20.66 | PB | ||||||||||
3 | Floyd Pond Floyd Pond ('99) | 99 | DMA | 20.88 | PB | ||||||||||
4 | Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02) | 02 | DEN | 21.06 | =PB | ||||||||||
Finale B 13.4. Vind: +0.4 | 13.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Desmond Duncan Desmond Duncan | USA | 21.08 | PB | |||||||||||
1 | Galen Loyd Galen Loyd | USA | 21.32 | PB | |||||||||||
2 | Warrick Baker Warrick Baker | USA | 21.33 | PB | |||||||||||
2 | Cole Palmer Cole Palmer | USA | 21.60 | PB | |||||||||||
3 | Gravois Chris Gravois Chris | USA | 21.34 | SB | |||||||||||
3 | Justice Northern Justice Northern | USA | 21.68 | PB | |||||||||||
4 | Junior Charles Junior Charles ('96) | 96 | GRN | 21.37 | SB | ||||||||||
4 | CJ Victorian CJ Victorian | USA | 21.78 | PB | |||||||||||
5 | Jaysaun Smith Jaysaun Smith | USA | 21.38 | SB | |||||||||||
Finale C 13.4. Vind: +0.1 | 13.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | RJ Garrett RJ Garrett | USA | 21.57 | PB | |||||||||||
2 | Amare' Porter Amare' Porter | USA | 21.88 | PB | |||||||||||
3 | Harold Overton Harold Overton | USA | 21.95 | PB | |||||||||||
4 | Christian Lewis Christian Lewis ('01) | 01 | USA | 22.56 | PB | ||||||||||
Finale D 13.4. Vind: +0.5 | 13.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Antonio Hoyte-Small Antonio Hoyte-Small | 00 | BAR | 21.73 | SB | ||||||||||
2 | Jarell Joseph Jarell Joseph ('04) | 04 | USA | 22.00 | PB | ||||||||||
Robert Norton Robert Norton | USA | DNF | |||||||||||||
M 400 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Federico Bovo Federico Bovo ('03) | 03 | ITA | 49.23 | |||||||||||
2 | Darius Charles Darius Charles | USA | 49.26 | ||||||||||||
3 | Justice Northern Justice Northern | USA | 49.29 | ||||||||||||
4 | Galen Loyd Galen Loyd | USA | 49.31 | SB | |||||||||||
Finale B 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Jaylon Donson Jaylon Donson | USA | 49.63 | PB | |||||||||||
Finale C 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Javed Jones Javed Jones ('99) | 99 | JAM | 46.39 | PB | ||||||||||
2 | Desmond Duncan Desmond Duncan | USA | 47.70 | PB | |||||||||||
3 | Tyvonne Allen Tyvonne Allen | USA | 48.25 | SB | |||||||||||
4 | Jaysaun Smith Jaysaun Smith | USA | 48.36 | ||||||||||||
5 | Terrell White Terrell White ('93) | 93 | USA | 49.10 | SB | ||||||||||
M 800 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Brian Norton Brian Norton | USA | 1:56.84 | ||||||||||||
M 110 m hæk 13.4. Vind: +2.2 Finale A Finale | 13.4. | Vind: +2.2 | |||||||||||||
1 | Cole Palmer Cole Palmer | USA | 14.00 | w | |||||||||||
2 | Taj Morris Taj Morris | USA | 14.08 | w | |||||||||||
3 | Kobe Mendez Kobe Mendez | USA | 14.73 | w | |||||||||||
4 | Savantez Phillips Savantez Phillips | USA | 14.75 | w | |||||||||||
5 | Brian Fisher Brian Fisher | USA | 15.07 | w | |||||||||||
M Højdespring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Randy Kelly Randy Kelly ('04) | 04 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Federico Bovo Federico Bovo ('03) | 03 | ITA | 1.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Nick Bailey Nick Bailey | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Isaac Jenkins Isaac Jenkins | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Micah Ruben Micah Ruben | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Teodor Borgius Teodor Borgius ('03) | 03 | SWE | 4.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hayden Barrios Hayden Barrios | USA | 4.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Federico Bovo Federico Bovo ('03) | 03 | ITA | 4.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||
1 | Andrew Gilreath Andrew Gilreath ('01) | 01 | USA | 7.56 | -0.1 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lawrence Lambert Lawrence Lambert | USA | 7.44 | +0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Christian Lewis Christian Lewis ('01) | 01 | USA | 7.27 | -0.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Randy Kelly Randy Kelly ('04) | 04 | USA | 7.11 | +1.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Isaac Jenkins Isaac Jenkins | USA | 7.09 | +0.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Montrell Morris Montrell Morris | USA | 7.06 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jeremy Nelson Jeremy Nelson | USA | 7.05 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Micah Ruben Micah Ruben | USA | 6.89 | w | +2.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tim Pelkmans Tim Pelkmans ('04) | 04 | NED | 6.84 | +0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Montrell Morris Montrell Morris | USA | 13.98 | +1.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Joshua Mason Joshua Mason | USA | 13.77 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jeremy Nelson Jeremy Nelson | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||
1 | Djimon Gumbs Djimon Gumbs | 00 | IVB | 19.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Diamante Gumbs Diamante Gumbs | 00 | IVB | 17.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Praiyer Jones Praiyer Jones | USA | 16.64 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tarajh Hudson Tarajh Hudson ('02) | 02 | BAH | 16.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Justin Craft Justin Craft | USA | 15.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tim Pelkmans Tim Pelkmans ('04) | 04 | NED | 12.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Terrence Bell Jr. Terrence Bell Jr. | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Diamante Gumbs Diamante Gumbs | 00 | IVB | 57.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Djimon Gumbs Djimon Gumbs | 00 | IVB | 56.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tarajh Hudson Tarajh Hudson ('02) | 02 | BAH | 55.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tyren Hannah Tyren Hannah | USA | 52.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Seth Smith Seth Smith | USA | 48.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Oliver Jack Oliver Jack | USA | 47.41 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tim Pelkmans Tim Pelkmans ('04) | 04 | NED | 37.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Diamante Gumbs Diamante Gumbs | 00 | IVB | 58.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Oliver Jack Oliver Jack | USA | 54.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
2 | Tim Pelkmans Tim Pelkmans ('04) | 04 | NED | 52.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 39.83 | ||||||||||||
Zachaeus Beard, Mikkel Johansson, Cyrus Jacobs Jr., Jaysaun Smith | |||||||||||||||
2 | Louisiana Louisiana | USA | 39.90 | ||||||||||||
Trejun Jones, Garry Munro, Gravois Chris, Floyd Pond | |||||||||||||||
K 100 m 13.4. Vind: +0.6 Finale A Finale | 13.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Lynelle Washington Lynelle Washington | USA | 11.64 | SB | |||||||||||
1 | Moseiha Bridgen Moseiha Bridgen | USA | 12.05 | PB | |||||||||||
2 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 11.78 | PB | ||||||||||
2 | Samari Finney Samari Finney | USA | 12.20 | PB | |||||||||||
3 | Victoria Byrd Victoria Byrd | USA | 11.83 | ||||||||||||
3 | Jaala Thymes Jaala Thymes | USA | 12.21 | ||||||||||||
4 | AMAIRI Ashford AMAIRI Ashford | USA | 11.85 | ||||||||||||
4 | Kahliyah Anderson Kahliyah Anderson | USA | 12.41 | SB | |||||||||||
5 | Shatara Johnson Shatara Johnson | USA | 12.00 | PB | |||||||||||
6 | Tykira Glasco Tykira Glasco | USA | 12.30 | =SB | |||||||||||
Finale B 13.4. Vind: +0.9 | 13.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Jessica Pitcher Jessica Pitcher | USA | 12.38 | SB | |||||||||||
2 | Tekysa Thompson Tekysa Thompson | USA | 12.39 | PB | |||||||||||
3 | Journee Mayfield Journee Mayfield | USA | 12.42 | SB | |||||||||||
K 200 m 13.4. Vind: +0.7 Finale A Finale | 13.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Moseiha Bridgen Moseiha Bridgen | USA | 23.83 | PB | |||||||||||
2 | Lynelle Washington Lynelle Washington | USA | 23.88 | PB | |||||||||||
3 | Mari Robinson Mari Robinson | USA | 23.98 | ||||||||||||
4 | Victoria Byrd Victoria Byrd | USA | 24.29 | PB | |||||||||||
Finale B 13.4. Vind: +1.3 | 13.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Samari Finney Samari Finney | USA | 24.07 | PB | |||||||||||
2 | Kahliyah Anderson Kahliyah Anderson | USA | 24.12 | PB | |||||||||||
3 | Tranasia Jones Tranasia Jones ('03) | 03 | USA | 24.33 | PB | ||||||||||
5 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 25.75 | ||||||||||||
Finale D 13.4. Vind: +0.2 | 13.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Sileena Farrell Sileena Farrell ('03) | 03 | GBR | 25.60 | PB | ||||||||||
K 400 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Maygan Shaw Maygan Shaw | USA | 52.59 | PB | |||||||||||
2 | Vanessa Baldé Vanessa Baldé ('03) | 03 | GER | 52.75 | PB | ||||||||||
3 | Amari Writsill Amari Writsill | USA | 54.50 | PB | |||||||||||
4 | Tranasia Jones Tranasia Jones ('03) | 03 | USA | 54.83 | PB | ||||||||||
5 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 54.95 | SB | |||||||||||
Finale B 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Kayla Ford Kayla Ford | USA | 56.37 | SB | |||||||||||
2 | Quincy Simon Quincy Simon ('05) | 05 | USA | 56.53 | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 13.4. Vind: +0.8 Finale A Finale | 13.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Kayla Meyers Kayla Meyers | USA | 13.89 | PB | |||||||||||
2 | Ivory Davis Ivory Davis | USA | 14.01 | ||||||||||||
3 | Dynia Lewis Dynia Lewis | USA | 14.16 | ||||||||||||
4 | Denver Winters Denver Winters | USA | 14.51 | ||||||||||||
Finale B 13.4. Vind: +1.1 | 13.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Jessica Pitcher Jessica Pitcher | USA | 14.83 | SB | |||||||||||
K 400 m hæk 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Shenell Tucker Shenell Tucker ('01) | 01 | JAM | 1:04.21 | |||||||||||
K Højdespring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Jamie Richardson Jamie Richardson | USA | 1.79 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kennedy Washington Kennedy Washington | USA | 1.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alaysha Veal Alaysha Veal | USA | 1.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 1.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taylor Davis Taylor Davis | USA | 1.73 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Pearl Moss Pearl Moss | USA | 1.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Taylor Walls Taylor Walls | USA | 1.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Meeyesha Tutt-Mootouo Meeyesha Tutt-Mootouo | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Madison Brown Madison Brown | USA | 3.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cameron Martinez Cameron Martinez | USA | 3.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lauren Roberts Lauren Roberts | USA | 3.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | AnnMarie Broussard AnnMarie Broussard ('99) | 99 | USA | 3.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jordan Brown Jordan Brown | USA | 3.46 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||
1 | Sanaria Butler Sanaria Butler ('04) | 04 | USA | 6.19 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jaslyn Smith Jaslyn Smith | USA | 6.01 | +2.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Victoria Byrd Victoria Byrd | USA | 6.00 | w | +2.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Angelov Sanders Angelov Sanders | USA | 5.91 | w | +3.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Samari Finney Samari Finney | USA | 5.84 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Shatara Johnson Shatara Johnson | USA | 5.83 | +1.8 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Reem Tammam Reem Tammam | USA | 5.74 | 0.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Meeyesha Tutt-Mootouo Meeyesha Tutt-Mootouo | USA | 5.70 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Abria Paul Abria Paul | USA | 5.56 | w | +2.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Taylor Walls Taylor Walls | USA | 5.40 | +0.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Daylece Newsome Daylece Newsome | USA | 5.40 | +0.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 5.38 | +0.7 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Reem Tammam Reem Tammam | USA | 12.30 | +1.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Davis Taylor Davis | USA | 12.23 | +1.5 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marissa Tell Marissa Tell | USA | 12.20 | +1.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 12.4. Finale A Finale | 12.4. | ||||||||||||||
1 | Shakera Williams Shakera Williams ('01) | 01 | JAM | 14.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ianna Monique Roach Ianna Monique Roach | 00 | TTO | 13.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Laila Guy Laila Guy | USA | 13.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jaydan Jackson Jaydan Jackson | USA | 13.54 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Carnitra Mackey Carnitra Mackey | USA | 13.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Deonmonique Granville Deonmonique Granville | USA | 12.82 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dior Nicholson Dior Nicholson | USA | 12.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Shakera Kirk Shakera Kirk ('03) | 03 | TTO | 12.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 10.61 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Kimola Hines Kimola Hines ('03) | 03 | JAM | 51.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaitlyn Washington Kaitlyn Washington | USA | 50.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shakera Kirk Shakera Kirk ('03) | 03 | TTO | 47.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ashley McMillin Ashley McMillin | USA | 45.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tahisha Thompson Tahisha Thompson | USA | 42.43 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bernesha Knowles Bernesha Knowles ('03) | 03 | BAH | 39.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Lily Murray Lily Murray ('05) | 05 | GBR | 56.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marin Barras Marin Barras ('03) | 03 | USA | 52.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bernesha Knowles Bernesha Knowles ('03) | 03 | BAH | 51.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ianna Monique Roach Ianna Monique Roach | 00 | TTO | 49.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Deonmonique Granville Deonmonique Granville | USA | 49.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tahisha Thompson Tahisha Thompson | USA | 46.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ashley McMillin Ashley McMillin | USA | 46.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kaitlyn Washington Kaitlyn Washington | USA | 45.15 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Marin Barras Marin Barras ('03) | 03 | USA | 45.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sarah Dupuy Sarah Dupuy ('05) | 05 | USA | 42.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Blair Lafleur Blair Lafleur | USA | 42.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carnitra Mackey Carnitra Mackey | USA | 40.50 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ashley Duffus Ashley Duffus ('01) | 01 | JAM | 40.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Emma Bacilla Emma Bacilla | USA | 39.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Raven-Symone Jarrett Raven-Symone Jarrett | USA | 32.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Northwestern St. Northwestern St. | USA | 44.43 | ||||||||||||
Madison Brown, Sanaria Butler, Vanessa Baldé, Lynelle Washington | |||||||||||||||
2 | Louisiana Louisiana | USA | 45.48 | ||||||||||||
Kennedy London, Ta'la Spates, Mari Robinson, AMAIRI Ashford | |||||||||||||||
3 | Grambling Grambling | USA | 46.51 | ||||||||||||
Tykira Glasco, Kayla Ford, Amari Writsill, Kyla Blockett |