Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Årsbedste 2021

Senior
Mænd
10.40A
Tazana Kamanga-Dyrbak
20.71A
Tazana Kamanga-Dyrbak
2:07.1h
Magnus Jørck Ravn
4:03.09
Christian Lykkeby Olsen
8:36.8h
Jonathan Makwarth
14:04.90
Jonas Gertsen
13:49
Thijs Nijhuis
29:15
Jacob Sommer Simonsen
Thijs Nijhuis
2:18:28
Rune Bækgaard
Christopher H. Jensen
Kristoffer Thomsen
Stefan Lehnert
Hans Barrett
Arthur Wiborg Petersen
Kvinder
14.57
Katrine Fjerbæk Olsen
2:06.83
Mia Helene Mørck
4:23.22
Anna Mark Helwigh
11:02.05
Ida Tveen Høgsberg
16:53.74
Carolien Millenaar
33:43.82
Maria Ahm
10:26.13
Carolien Millenaar
Thea Jensen
Freja Veicherts
Katrine Koch Jacobsen
Liv Cantby
Mænd
5.95
Sebastian Ree Pedersen
6.61
Kojo Musah
21.68
Gustav Lundholm Nielsen
47.41
Gustav Lundholm Nielsen
1:49.01
Andreas Bube
2:39.21
Christian Gundersen
3:41.25
Andreas Holst Lindgreen
7:52.47
Joel Ibler Lillesø
Andreas Martinsen
Marius Hytholm Alex Petersen
Nikolaj Grønbech
Sebastian Ree Pedersen
Torúr Mortensen
Kristoffer Thomsen
5.302
Nikolaj Grønbech
Kvinder
6.65
Marie Høgh Larsen
7.32
Astrid Glenner-Frandsen
23.72
Mette Graversgaard
53.34
Sara Slott Petersen
2:06.06
Mia Helene Mørck
2:50.3h
Line K Schulz
4:23.96
Mathilde Diekema Jensen
9:00.80
Alberte Kjær Pedersen
Mette Graversgaard
Line Damsgaard Andersen
Line R Jensen
Annette Juma Nielsen
Janne Nielsen
Thea Jensen
3.785
Nickoline Skifter Andersen
DEN

Rekorder

























Gældende danske rekorder

Rekorder der står i kursiv afventer godkendelse. Det skyldes oftest, at de endnu ikke er anmeldt.


Mænd senior ude
100 m10.26Kristoffer Hari97Hvidovre AMWaco TX, USA20.4.19
 10.26Kristoffer Hari97Hvidovre AMSacramento CA, USA24.5.19
200 m20.52AJens Smedegaard57Glostrup ICCiudad de México, MEX12.9.79
400 m45.50Nick Ekelund-Arenander89Københavns IFMadrid, ESP13.7.13
800 m1:41.11Wilson Kipketer72Sparta AMKöln, GER24.8.97
1000 m2:16.29Wilson Kipketer72Sparta AMKøbenhavn23.8.95
1500 m3:31.17Robert K. Andersen72Sparta AMZürich, SUI13.8.97
1 mile3:50.79Robert K. Andersen72Sparta AMBerlin, GER26.8.97
2000 m4:59.56Mogens Guldberg63Sparta AMLausanne, SUI15.9.87
3000 m7:43.78Mogens Guldberg63Sparta AMJerez de la Frontera, ESP13.9.89
5000 m13:25.39Dennis Jensen69Sparta AMHeusden, BEL5.8.00
10000 m27:54.76Carsten Jørgensen70Blovstrød LøverneLisboa, POR4.4.98
1 times løb19985Abdi Hakin Ulad91Hvidovre Atletik & MotionBruxelles, BEL4.9.20
5 km13:49Thijs Nijhuis92Viborg Atletik og MotionsforeningMonaco, MON14.2.21
 13:57Thijs Nijhuis92Viborg Atletik og MotionsforeningFlakkebjerg20.6.20
 14:04Mikkel Dahl-Jessen94Aarhus Gymnastikforening af 1880Monaco, MON16.2.20
 14:18Mikkel Dahl-Jessen94AGF AtletikAarhus31.12.19
 14:34Abdi Hakin Ulad91Hvidovre AMValencia, ESP24.3.18
10 km28:25Klaus Hansen66SkovbakkenBonn, GER14.5.95
15 km43:42Henrik Jørgensen61Herlev AtletikHolbæk1.5.86
20 km59:07Abdi Hakin Ulad91Hvidovre AMValencia, ESP24.3.18
Halvmaraton1:01:55Carsten Jørgensen70Blovstrød LøverneUster, SUI27.9.98
Maraton2:09:43Henrik Jørgensen61Herlev AtletikLondon, GBR21.4.85
100 km6:57:35Kenneth Munk81Hvidovre AMAlbertslund25.4.10
24 timer257753Kim Hansen75Viborg AMTorino, ITA11.4.15
3000 m forh.8:23.56Flemming Jensen58Frederiksberg IFHengelo, NED19.7.87
110 m hæk13.50Andreas Martinsen90Aarhus 1900København20.6.17
400 m hæk50.01Nicolai Trock Hartling94Sparta AMVaraždin, CRO10.8.19
 50.02Nicolai Trock Hartling94Sparta AMTallinn, EST12.7.15
Højdespring2.28Janick Klausen93Århus 1900Essen, GER20.6.19
 2.27Michael Mikkelsen66Sparta AMAarhus1.8.91
Stangspring5.75Piotr Buciarski75Sparta AMFort-de-France, FRA27.4.02
Længdespring8.25Morten Jensen82Sparta AMGöteborg/U, SWE2.7.05
Trespring16.88Anders Møller77Sparta AMKøbenhavn7.8.11
Kuglestød 7.26 kg21.61Joachim Olsen77Århus 1900København13.6.07
Diskoskast 2.0 kg61.30Steen Hedegaard45Holte AtletikTårnby30.8.77
Vægtkast 15.89 kg21.95Jan Bielecki71Sparta AMKøbenhavn8.8.04
Hammerkast 7.26 kg77.02Jan Bielecki71Sparta AMBad Köstritz, GER8.9.02
Spydkast 800 gram81.22Kenneth Petersen65Københavns IFKøbenhavn5.8.89
Tikamp7.994Lars Warming63Århus 1900Götzis, AUT19.6.88
  11.08 7.31 13.54 1.93 48.03 42.60 4.70 51.94 4:17.35
5000 m kapgang19:56.6hClaus Jørgensen74MK NørrevangMoss, NOR6.6.98
10000 m kapgang40:03.5hClaus Jørgensen74Sdr. Omme IFSødre Omme22.5.99
10 km kapgang40:58.0h+Claus Jørgensen74MK NørrevangEisenhüttenstadt, GER11.5.96
20 km kapgang1:22:18Claus Jørgensen74MK NørrevangEisenhüttenstadt, GER11.5.96
30 km kapgang2:15:52.0hClaus Jørgensen74MK NørrevangValby24.9.94
50 km kapgang3:51:46Jacob Sørensen74Sdr. Omme IFDublin, IRL15.6.02
4 x 100 m stafet39.61DanmarkParis, FRA24.8.19
  Andreas Trajkovski 93, Frederik Schou-Nielsen 96, Tazana Kamanga-Dyrbak 02, Kojo Musah 96
 39.71DanmarkNovi Sad, SRB18.6.11
  Andreas Trajkovski 93, Jesper Simonsen 78, Mike Kalisz 89, Morten Jensen 82
 40.24Aarhus 1900 Atletik og LøbAarhus6.9.20
  Steffen Udengaard Knudsen 98, Andreas Martinsen 90, Simon Hansen 98, Kojo Musah 96
 40.42Sparta AMAalborg10.6.89
  Christian Trajkovski 65, Henrik Paulsen 63, Stig Mølsted 68, Lars Pedersen 66
4 x 200 m stafet1:25.53Sparta AMKøbenhavn3.6.89
  Christian Trajkovski 65, Bernie Bengtsson 62, Henrik Paulsen 63, Lars Pedersen 66
 1:25.53Sparta AMKøbenhavn19.5.90
  Christian Trajkovski 65, Henrik Paulsen 63, Karsten Krygermeier 69, Lars Pedersen 66
4 x 400 m stafet3:07.08DanmarkUden, NED2.7.11
  Jacob Riis 84, Andreas Bube 87, Nicklas Hyde 86, Nick Ekelund-Arenander 89
 3:09.80Sparta AMAmsterdam, NED24.5.14
  Nicolai Trock Hartling 94, Nicklas Hyde 86, Emil Strøm 93, Nick Ekelund-Arenander 89
4 x 400 m stafet mix3:24.72DanmarkMinsk, BLR25.6.19
4 x 1500 m stafet15:18.5hSparta AMEsbjerg2.8.86
  Henrik Jacobsen 61, Thomas Sørensen 63, Jens Østengaard 62, Mogens Guldberg 63
1000 m stafet1:52.49Sparta AMLyngby8.7.90
  Christian Trajkovski 65, Karsten Krygermeier 69, Henrik Paulsen 63, Lars Pedersen 66
Kaste 5-kamp4845Jan Cordius66Sparta AMRanders4.6.95
  70.54 16.43 59.84 63.02 21.10
Kvinder senior ude
100 m11.39Astrid Glenner-Frandsen93KIF AtletikSkara, SWE6.6.19
200 m23.36Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFPotsdam, GER9.6.83
400 m52.84Rikke Rønholt76Sparta AMAarhus6.7.06
800 m2:00.97Karen Gydesen67Århus 1900Helsinki, FIN29.6.94
1000 m2:43.7hGitte Karlshøj59Køge AtletikAarhus27.9.90
1500 m4:07.18Heidi Jensen66Sparta AMKassel, GER14.6.02
1 mile4:30.2hLoa Olafsson58Københavns IFKøbenhavn25.5.78
3000 m8:42.3hLoa Olafsson58Københavns IFOslo, NOR27.6.78
5000 m15:07.70Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneGävle, SWE14.7.19
10000 m31:45.4hLoa Olafsson58Københavns IFKøbenhavn6.4.78
5 km15:36Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneMonaco, MON17.2.19
10 km32:06Dorthe Rasmussen60Glostrup ICMiami FL, USA9.1.83
15 km49:08Dorthe Rasmussen60Glostrup ICPortland OR, USA23.6.91
20 km1:07:06Dorthe Rasmussen60Glostrup ICEsbjerg28.11.82
½ marathon1:09:48Dorthe Rasmussen60Glostrup ICDen Haag, NED24.3.91
Marathon2:29:34Dorthe Rasmussen60Glostrup ICLondon, GBR23.4.89
100 km7:53:15Anni Lønstad53IK OlympiaHanau, GER16.4.94
24 timer243749Stine Rex79SIK 80Albi, FRA27.10.19
 233051Anne Marie Geisler Andersen81Esbjerg AMBelfast, GBR1.7.17
3000 m forh.9:13.46Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneDoha, QAT30.9.19
100 m hæk 84.0 cm13.13Mette Graversgaard95Aarhus 1900 Atletik og LøbStockholm/S, SWE23.8.20
 13.2hDorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFKøbenhavn23.5.81
 13.39Mette Graversgaard95Århus 1900Sollentuna, SWE28.6.18
 13.45Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFOslo, NOR26.6.81
 13.45Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFFrederiksberg19.8.84
 13.45Mette Graversgaard95Århus 1900Espoo, FIN21.8.16
400 m hæk53.55Sara Slott Petersen87Århus 1900Rio de Janeiro, BRA18.8.16
Højdespring1.94Pia Zinck71Århus 1900Athína, GRE8.8.97
Stangspring4.36Caroline Bonde Holm90Sparta AMCardiff, GBR18.7.12
Længdespring6.96Renata Nielsen66Århus 1900Sevilla, ESP5.6.94
Trespring 13.99Janne Nielsen93Aarhus 1900 Atletik og LøbAlbi, FRA13.9.20
 13.84Dorthe Jensen73Århus 1900Catania, ITA29.8.97
Kuglestød 4.0 kg16.80Trine Mulbjerg90Sparta AMAarhus23.5.15
Diskoskast 1.0 kg60.43Kathrine Bebe91Sparta Atletik og LøbHvidovre2.8.20
Vægtkast 9.08 kg18.38Meiken Greve80Sparta AMFejø17.8.13
Hammerkast 4.0 kg64.68Katrine Koch Jacobsen99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.3.21
 64.60Celina Julin94Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.20
 63.49Celina Julin94Sparta AMBallerup12.5.18
Spydkast 600 gram64.83Christina Scherwin76Sparta AMStuttgart, GER9.9.06
Syvkamp5.722Dorte Bæk Klein60Esbjerg AMÅrhus28.8.83
  14.5h 1.77 11.07 25.5h 5.89 5.89 48.38 2:18.9h
5000 m kapgang23:25.4hGunhild Kristiansen63Sdr. Omme IFTaastrup21.9.85
10 km kapgang48:31Karin Jensen61Sdr. Omme IFTrosa, SWE19.9.91
20 km kapgang1:45:28Gunhild Kristiansen63Sdr. Omme IFVärnamo, SWE8.5.86
4 x 100 m stafet43.90DanmarkYokohama, JPN11.5.19
  Astrid Glenner-Frandsen 93, Ida Kathrine Karstoft 95, Mette Graversgaard 95, Mathilde U. Kramer 93
 44.09DanmarkBerlin, GER12.8.18
  Louise Østergård 94, Ida Kathrine Karstoft 95, Mette Graversgaard 95, Mathilde U. Kramer 93
 46.43FIF atletik og motionAarhus6.9.20
  Camilla Høgh Sørensen 98, Caroline Benfeldt Sørensen 02, Mathilde Heltbech 95, Mathilde U. Kramer 93
 46.47Sparta AMOdense7.9.19
  Josephine Koch Jacobsen 03, Ida Kathrine Karstoft 95, Emma Beiter Bomme 98, Thea Haahr 91
4 x 200 m stafet1:39.35Århus 1900Tårnby29.8.92
  Trine Bogner-Ahlfors 69, Inge Barslev 56, Karen Gydesen 67, Renata Nielsen 66
4 x 400 m stafet3:36.2hDanmarkAthína, GRE19.9.69
  Birgitte Jennes 53, Pia Lund Hansen 49, Annelise Damm Olesen 42
 3:38.65Sparta AMRīga, LAT23.6.01
  Sofie Abildtrup 80, Christina Schnohr 75, Heidi Jensen 66, Rikke Rønholt 76
4 x 800 m stafet8:51.54Århus 1900Herlev5.8.90
  Jette Porsdal 63, Karen Gydesen 67, Aino Slej 63, Ane Skak 71
1000 m stafet2:09.6hHvidovre IFHvidovre21.8.72
  Marianne Søderberg 45, Tone Kyhn 54, Gitte Mathiasen 51, Annelise Damm Olesen 42
Kaste 5-kamp3936Thea Jensen99Hvidovre AMMaribo 30.9.18
  51.26 13.40 42.57 36.83 16.75
Mænd senior inde
50 m5.75Martin Krabbe85AK HolstebroAarhus18.2.10
60 m6.61Kojo Musah96Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders20.2.21
 6.62Kristoffer Hari97Hvidovre Atletik & MotionFayetteville AR, USA14.2.20
 6.65Benjamin Hecht78Sparta AMMalmö, SWE20.2.99
 6.65Kristoffer Hari97Hvidovre AMSkive19.2.17
 6.65Kristoffer Hari97Hvidovre Atletik & MotionFayetteville AR, USA1.2.20
200 m20.97Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMFayetteville AR, USA22.2.19
 20.98Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMFayetteville AR, USA9.2.19
 21.02Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMClemson SC, USA20.1.18
 21.17Morten Jensen82FIF HillerødGöteborg/FH, SWE19.2.05
 21.17Morten Jensen82FIF HillerødMalmö/A, SWE1.2.09
400 m46.07Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMBirmingham AL, USA9.3.19
 46.11Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMFayetteville AR, USA23.2.19
 46.14Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMFayetteville AR, USA27.1.18
 46.31Nick Ekelund-Arenander89Københavns IFStockholm/G, SWE6.2.14
800 m1:42.67Wilson Kipketer72Sparta AMParis, FRA9.3.97
1000 m2:14.96Wilson Kipketer72Sparta AMBirmingham, GBR20.2.00
1500 m3:38.85Mogens Guldberg63Sparta AMSevilla, ESP28.2.91
1 mile3:59.13Mogens Guldberg63Sparta AMZaragoza, ESP26.2.88
3000 m7:44.76Mogens Guldberg63Sparta AMSevilla, ESP10.3.91
50 m hæk6.77Andreas Martinsen90Århus 1900Aarhus12.2.15
60 m hæk7.68Andreas Martinsen90Århus 1900Beograd, SRB3.3.17
 7.68Andreas Martinsen90Århus 1900Beograd, SRB3.3.17
Højdespring2.27Michael Mikkelsen66Sparta AMGlasgow, GBR4.3.90
 2.27Janick Klausen93Århus 1900Paris, FRA4.3.11
Stangspring5.72Martin Voss67Århus 1900Malmö/A, SWE25.2.95
Længdespring8.18Morten Jensen82Sparta AMGöteborg/Sc, SWE8.2.06
Trespring17.01Anders Møller77Århus 1900Malmö/A, SWE25.2.06
Kuglestød 7.26 kg21.63Joachim Olsen77Århus 1900Tallinn, EST25.2.04
Syvkamp5.542Lars Warming63Århus 1900Aarhus13.2.88
  7.0h 7.15 13.40 1.90 7.9h 4.60 2:51.5h
5000 m kapgang20:11.0hClaus Jørgensen74MK NørrevangÅrhus1.3.97
4 x 200 m stafet1:25.10DanmarkBærum, NOR14.2.15
  Morten Dalgaard Madsen 95, Andreas Martinsen 90, Emil Strøm 93, Nick Ekelund-Arenander 89
 1:26.50Sparta AMSkive21.2.15
  Mike Kalisz 89, Emil Strøm 93, Nicolai Trock Hartling 94, Nick Ekelund-Arenander 89
Kvinder senior inde
50 m6.33Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFGrenoble, FRA22.2.81
60 m7.32Astrid Glenner-Frandsen93Sparta Atletik og LøbToruń, POL7.3.21
 7.33Astrid Glenner-Frandsen93Sparta Atletik og LøbOdense23.1.21
 7.34Mathilde U. Kramer93Frederiksberg IFBærum, NOR10.2.19
 7.34Mathilde U. Kramer93Frederiksberg IFGlasgow, GBR2.3.19
200 m23.42Mette Graversgaard95Aarhus 1900 Atletik og LøbUlsteinvik, NOR28.2.20
400 m52.59Sara Slott Petersen87Århus 1900Växjö, SWE13.2.16
800 m2:02.33Heidi Jensen66Sparta AMStockholm/G, SWE17.2.00
1000 m2:44.90Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækClemson SC, USA1.3.86
1500 m4:10.20Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækEast Rutherford NJ, USA9.2.85
1 mile4:37.50Anna Juul98Sparta Atletik og LøbBoston MA, USA1.2.20
 4:38.40Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækEast Rutherford NJ, USA8.2.86
3000 m9:00.80Alberte Kjær Pedersen98Aarhus Gymnastikforening af 1880Toruń, POL4.3.21
50 m hæk 84.0 cm7.28Mette Graversgaard95Århus 1900Aarhus28.12.15
60 m hæk 84.0 cm8.23Mette Graversgaard95Aarhus 1900 Atletik og LøbWien, AUT30.1.21
 8.23Mette Graversgaard95Aarhus 1900 Atletik og LøbRanders6.2.21
 8.31Mette Graversgaard95Aarhus 1900 Atletik og LøbOdense23.2.20
Højdespring1.90Pia Zinck71Århus 1900Paris, FRA7.3.97
 1.90Pia Zinck71Århus 1900Arnstadt, GER31.1.98
Stangspring4.43Caroline Bonde Holm90Sparta AMBad Oeynhausen, GER28.2.14
Længdespring6.77Renata Nielsen66Århus 1900Barcelona, ESP12.3.95
Trespring 13.72Janne Nielsen93Aarhus 1900 Atletik og LøbLiévin, FRA29.2.20
 13.60Janne Nielsen93Århus 1900Uppsala, SWE11.2.18
Kuglestød 4.0 kg16.76Trine Mulbjerg90Sparta AMVäxjö, SWE28.2.15
Femkamp4.072Tine Bach Ejlersen85Århus 1900Aarhus3.2.13
  8.67 1.76 10.92 5.90 2:25.28
3000 m kapgang14:11.0hGunhild Kristiansen63Sdr. Omme IFAarhus24.2.91
4 x 200 m stafet1:38.55Skive17.2.19
  Sara Slott Petersen 87, Martha Danneskjold Rasmussen 02, Thea Lyng Møller Jensen 01, Mette Graversgaard 95
Mænd U23 ude
100 m10.26Kristoffer Hari97Hvidovre AMWaco TX, USA20.4.19
 10.26Kristoffer Hari97Hvidovre AMSacramento CA, USA24.5.19
200 m20.52AJens Smedegaard57Glostrup ICCiudad de México, MEX12.9.79
400 m45.85Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMBydgoszcz, POL14.7.17
800 m1:47.9hRuben Sørensen54Randers FrejaWarszawa, POL14.7.75
1000 m2:18.5hSven-Erik Nielsen51Helsingør IFLyngby15.8.73
1500 m3:40.1hRuben Sørensen54Randers FrejaAarhus9.7.75
3000 m7:55.92Henrik Jørgensen61Herlev AtletikKøbenhavn5.8.82
5000 m13:30.06Henrik Jørgensen61Herlev AtletikOslo, NOR7.7.82
10000 m28:06.74Henrik Jørgensen61Herlev AtletikHelsinki, FIN7.8.83
5 km15:00Emil Holm96Ganløse Tri CenterKøbenhavn31.12.18
10 km28:46Henrik Jørgensen61Herlev AtletikRødovre8.10.83
Halvmaraton1:02:07Henrik Jørgensen61Herlev AtletikDen Haag, NED19.3.83
Maraton2:10:47Henrik Jørgensen61Herlev AtletikLondon, GBR17.4.83
3000 m forh.8:34.04Jakob Dybdal Abrahamsen94Århus 1900Jacksonville FL, USA27.5.16
 8:40.44Jakob Dybdal Abrahamsen94Århus 1900Stanford CA, USA2.5.15
 8:45.13Jakob Dybdal Abrahamsen94Århus 1900Charlottesville VA, USA17.4.15
 8:48.33Ole Hesselbjerg90Sparta AMRegensburg, GER2.6.12
110 m hæk13.96Andreas Martinsen90AK HolstebroAarhus21.7.10
400 m hæk50.02Nicolai Trock Hartling94Sparta AMTallinn, EST12.7.15
Højdespring2.26Jonas Kløjgaard Jensen96Århus 1900Skive19.5.18
 2.25Janick Klausen93Århus 1900Tallinn, EST23.7.11
Stangspring5.50Rasmus Wejnold Jørgensen89Sparta AMBarcelona, ESP29.7.10
Længdespring8.03Morten Jensen82FIF HillerødKøbenhavn7.8.04
Trespring16.18Peder Dalby62AGF AtletikKøbenhavn5.8.82
Kuglestød 7.26 kg19.75Joachim Olsen77Aalborg AMHelsingborg, SWE10.7.99
Diskoskast 2.0 kg58.73Joachim Olsen77Aalborg AMHelsingborg, SWE11.7.99
Vægtkast 15.89 kg17.80Stefan Lehnert99Hvidovre Atletik & MotionGreve1.4.21
 17.41Jonas Striegler Laursen84Ballerup AKOdense23.7.06
Hammerkast 7.26 kg70.72Jan Bielecki71Holte AtletikAthína, GRE12.1.93
Spydkast 800 gram78.11Arthur Wiborg Petersen99Sparta Atletik og LøbBålsta, SWE18.7.20
Tikamp7.493Oliver Chabert99Sparta AMKøbenhavn1.9.19
  10.96 6.47 11.49 1.94 49.08 35.61 5.10 55.76 4:43.32
3000 m kapgang11:58.5hClaus Jørgensen74MK NørrevangLisleby, NOR6.6.93
5000 m kapgang20:17.3hClaus Jørgensen74MK NørrevangSdr. Omme25.5.96
10000 m kapgang40:29.0hClaus Jørgensen74MK NørrevangSdr. Omme25.5.96
4 x 100 m stafet40.12DanmarkBydgoszcz, POL16.7.17
  Sebastian Ree Pedersen 97, Frederik Schou-Nielsen 96, Kojo Musah 96, Kristoffer Hari 97
 41.47Sparta AMCastellón, ESP15.9.18
  Oliver Chabert 99, Tobias Gorgone Larsen 00, Emil Frænde 00, Tazana Kamanga-Dyrbak 02
4 x 400 m stafet3:11.10DanmarkTampere, FIN9.7.08
  Rasmus Olsen 89, Nicklas Hyde 86, Christian Laugesen 86, Andreas Bube 87
 3:11.50DanmarkNamur, BEL25.5.16
  Rasmus Jensen 95, Nicolai Trock Hartling 94, Frederik Peschardt 95, Benjamin Lobo Vedel 97
 3:16.03Sparta Atletik og LøbAarhus6.9.20
  Jacob Hvorup 99, Tobias Gorgone Larsen 00, Christian Gundersen 99, Gustav Lundholm Nielsen 98
 3:17.47Sparta AMGreve25.8.19
  Christian Gundersen 99, Jacob Hvorup 99, Oliver Chabert 99, Gustav Lundholm Nielsen 98
Kaste 5-kamp4259Torben Wolf78Aalborg AMKøbenhavn19.8.00
  63.70 14.23 49.14 19.24 62.88
Kvinder U23 ude
100 m11.78Sille Søndergaard83Sparta AMLillehammer, NOR19.8.01
200 m23.91Mette Graversgaard95Århus 1900Espoo, FIN21.8.16
 24.02Sofie Abildtrup80Herning GFEspoo, FIN29.8.99
400 m53.68Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMKøbenhavn3.9.16
800 m2:02.07Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækKnoxville TN, USA21.5.83
1000 m2:44.9hDorthe Rasmussen60Glostrup ICHvidovre21.7.81
1500 m4:09.12Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneWatford, GBR29.6.19
3000 m8:42.3hLoa Olafsson58Københavns IFOslo, NOR27.6.78
5000 m15:07.70Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneGävle, SWE14.7.19
10000 m31:45.4hLoa Olafsson58Københavns IFKøbenhavn6.4.78
5 km15:36Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneMonaco, MON17.2.19
10 km32:33 mixLoa Olafsson58Københavns IFKøbenhavn25.2.78
½ marathon1:14:36Mette Holm Hansen62Herlev AtletikÖrebro, SWE30.6.84
Marathon2:40:35Dorthe Rasmussen60Glostrup ICMiami FL, USA12.1.80
3000 m forh.9:13.46Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneDoha, QAT30.9.19
100 m hæk 84.0 cm13.45Mette Graversgaard95Århus 1900Espoo, FIN21.8.16
400 m hæk55.56Stina Troest94Amager ACBeijing, CHN23.8.15
Højdespring1.85Grith Ejstrup53SkovbakkenKøbenhavn12.8.72
 1.85Grith Ejstrup53SkovbakkenKøbenhavn9.8.75
Stangspring4.36Caroline Bonde Holm90Sparta AMCardiff, GBR18.7.12
Længdespring6.45Martha Traoré95Sparta AMTallinn, EST12.7.15
Trespring 13.29Janne Nielsen93Århus 1900Stara Zagora, BUL20.6.15
Kuglestød 4.0 kg16.36Thea Jensen99Hvidovre Atletik & MotionTallahassee FL, USA25.3.21
Diskoskast 1.0 kg55.24Lisa Brix Pedersen96Sparta AMLeiria, POR14.7.18
Vægtkast 9.08 kg18.23Celina Julin94Sparta AMAarhus8.8.15
Hammerkast 4.0 kg64.68Katrine Koch Jacobsen99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.3.21
 62.52Celina Julin94Sparta AMTårnby8.5.16
Spydkast 600 gram53.14Nina Otto92Sparta AMTampere, FIN13.7.13
Syvkamp5.549Dorte Bæk Klein60Esbjerg AMÅrhus18.7.82
  
3000 m kapgang14:09.0hAnia Kondrup75MK NørrevangÅrhus1.9.90
5000 m kapgang23:25.4hGunhild Kristiansen63Sdr. Omme IFTaastrup21.9.85
4 x 100 m stafet46.31DanmarkTampere, FIN7.9.08
  Anne Møller 87, Anna Olsson 88, Sara Slott Petersen 87, Anne N. Effersø 90
 46.61Sparta Atletik og LøbAarhus6.9.20
  Marie Høgh Larsen 03, Anne Sofie Kirkegaard 98, Emma Beiter Bomme 98, Cecilie Gedsø Færge 03
 47.61Sparta AMAarhus8.8.15
  Cecilie Schou-Nielsen 99, Sandra Böll 94, Emma Beiter Bomme 98, Martha Traoré 95
4 x 400 m stafet3:42.73DanmarkFrederiksberg6.8.83
  Konny Overgård 64, May Bugge 67, Betina Wilhjelm 66, Heidi Jensen 66
 3:46.23Sparta AMMersin, TUR30.5.15
  Sarah Julie Michelsen 95, Martha Traoré 95, Emma Beiter Bomme 98, Anne Sofie Kirkegaard 98
Kaste 5-kamp3936Thea Jensen99Hvidovre AMMaribo 30.9.18
  51.26 13.40 42.57 36.83 16.75
Mænd U20 ude
100 m10.37Kristoffer Hari97Hvidovre AMSchweinfurt, GER22.6.13
200 m20.61ATazana Kamanga-Dyrbak02Sparta Atletik og LøbNairobi, KEN3.10.20
 20.91Tazana Kamanga-Dyrbak02Sparta Atletik og LøbKladno, CZE16.9.20
 20.96Kristoffer Hari97Hvidovre AMMannheim, GER26.6.16
400 m46.01Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMMannheim, GER27.6.15
800 m1:49.2hRuben Sørensen54Randers FrejaÅrhus12.9.73
1000 m2:21.2hRuben Sørensen54Randers FrejaLyngby15.8.73
1500 m3:44.50Joel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubAalborg22.8.20
 3:45.20Andreas Holst Lindgreen98Sparta AMWatford, GBR24.6.17
3000 m7:57.39iJoel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubSkive16.1.21
 8:04.37Ole Hansen63Århus 1900Steinkjer, NOR21.8.82
5000 m13:50.9hHenrik Jørgensen61Herlev AtletikOslo, NOR15.7.80
10000 m29:00.3hHenrik Jørgensen61Herlev AtletikGlostrup29.5.80
5 km15:02Joel Ibler Lillesø03Bagsværd ACKøbenhavn8.8.19
10 km29:44Mohammed Bashir84Kolding KFUMKøbenhavn14.4.02
3000 m forh.8:59.58Jakob Dybdal Abrahamsen94Århus 1900Rieti, ITA21.7.13
110 m hæk 99.1 cm13.49Andreas Martinsen90AK HolstebroNovi Sad, SRB24.7.09
400 m hæk52.15Kristian Strømgaard70Gundsømagle IF-77Varaždin, YUG25.8.89
Højdespring2.25Janick Klausen93Århus 1900Tallinn, EST23.7.11
Stangspring5.20Rasmus Wejnold Jørgensen89Sparta AMPotsdam, GER7.6.08
Længdespring7.82Andreas Trajkovski93Københavns IFBarcelona, ESP11.7.12
Trespring15.76Peder Dalby62AGF AtletikKøbenhavn15.8.81
Kuglestød 6.0 kg18.55Casper Jørgensen99Sparta AMAalborg1.9.18
Diskoskast 1.75 kg59.25Casper Jørgensen99Sparta AMKøbenhavn26.6.18
Vægtkast 12.5 kg23.35Torben Wolf78Esbjerg AMRanders7.6.97
Hammerkast 6.0 kg69.14Hans Barrett99Sparta AMAarhus5.6.18
Spydkast 800 gram69.34Torben Wolf78Esbjerg AMLjubljana, SLO24.7.97
Tikamp U207.538Mads Lund00Sparta AMViby12.5.19
  11.09w/+2.2 7.11/+1.1 14.35 1.90 50.73 14.76/+1.2 35.83 4.20 57.57 4:24.85
3000 m kapgang11:58.5hClaus Jørgensen74MK NørrevangLisleby, NOR6.6.93
5000 m kapgang20:21.7hClaus Jørgensen74MK NørrevangÅrhus5.9.92
10000 m kapgang41:55.0hClaus Jørgensen74MK NørrevangVejle7.8.93
 41:55.0hClaus Jørgensen74MK NørrevangVejle7.8.93
20 km kapgang1:30:58Claus Jørgensen74MK NørrevangHarridslev20.3.93
4 x 100 m stafet40.36Sparta Atletik og LøbAarhus6.9.20
  Sebastian Ree Pedersen 97, Frederik Schou-Nielsen 96, Emil Frænde 00, Tazana Kamanga-Dyrbak 02
 40.60DanmarkBarcelona, ESP13.7.12
  Morten Dalgaard Madsen 95, Andreas Trajkovski 93, Emil Strøm 93, Frederik Thomsen 93
 41.47Sparta AMCastellón, ESP15.9.18
  Oliver Chabert 99, Tobias Gorgone Larsen 00, Emil Frænde 00, Tazana Kamanga-Dyrbak 02
4 x 400 m stafet3:16.23DanmarkKristiansand, NOR28.8.05
  Rasmus Olsen 89, Mikkel Klejnstrup 86, Nicklas Hyde 86, Andreas Bube 87
 3:19.55Århus 1900Aabenraa6.9.14
  Emil Søndergaard 96, Tristan Bandtholtz 95, Frederik Peschardt 95, Oliver Ryborg Kjeldsen 95
Kaste 5-kamp D194451Torben Wolf78Esbjerg AMEsbjerg7.8.97
  66.46 14.96 45.64 22.27 62.62
Mænd U20 inde
Stangspring5.00Oliver Chabert99Sparta AMCastellón, ESP15.9.18
Kvinder U20 ude
100 m11.78Sille Søndergaard83Sparta AMLillehammer, NOR19.8.01
200 m24.02Sofie Abildtrup80Herning GFEspoo, FIN29.8.99
400 m53.68Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMKøbenhavn3.9.16
800 m2:04.14Heidi Jensen66Køge AtletikLyngby24.7.83
1000 m2:45.09Mia Helene Mørck99Bagsværd ACHolbæk29.8.17
1500 m4:12.2hLoa Olafsson58Københavns IFKøbenhavn21.6.77
3000 m8:47.83Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneZagreb, CRO6.9.16
5000 m15:48.8h mixDorthe Rasmussen60Glostrup ICKøbenhavn2.5.79
10000 m33:09.5h mixDorthe Rasmussen60Glostrup ICØbro20.9.78
5 km16:56Anna Mark Helwigh00Sparta AMKøbenhavn31.12.17
10 km33:13Dorthe Rasmussen60Glostrup ICAabenraa7.4.79
2000 m forh.6:33.35Anna Mark Helwigh00Sparta AMKøbenhavn17.6.17
100 m hæk 84.0 cm13.82Anne K. Andersen82Aabenraa IGKøbenhavn6.11.01
400 m hæk57.41Stina Troest94Amager ACRieti, ITA21.7.13
Højdespring1.85Grith Ejstrup53SkovbakkenKøbenhavn12.8.72
Stangspring4.20Caroline Bonde Holm90Sparta AMDubnica, SVK31.5.09
Længdespring6.25Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFBerlin, FRG7.8.76
Trespring 12.40Laetitia Bruun94Sparta AMKøbenhavn8.9.12
Kuglestød 4.0 kg14.78Thea Jensen99Hvidovre AMKøbenhavn26.6.18
Diskoskast 1.0 kg51.87Vivian Kraft66Trongårdens IFKøbenhavn21.5.85
Vægtkast 7.26 kg21.39Lise Lotte Jepsen00Aabenraa IGAalborg2.9.18
Hammerkast 4.0 kg61.10Lise Lotte Jepsen00Aabenraa IGBorås, SWE19.7.19
Spydkast 600 gram49.99Maria L. Jensen90Ballerup AKSarajevo, BIH20.6.09
3000 m kapgang14:09.0hAnia Kondrup75MK NørrevangÅrhus1.9.90
5000 m kapgang24:04.35Ania Kondrup75MK NørrevangThessaloníki, GRE8.8.91
10 km kapgang49:37Ania Kondrup75MK NørrevangHarridslev20.3.93
4 x 100 m stafet46.76DanmarkDuisburg, FRG26.8.73
  Helle Madsen 57, Lisbeth Nielsen 55, Laila Søndergaard 56, Jette Frøsig 56
 47.72Sparta AMAabenraa6.9.14
  Marie Caroline Vermund 95, Laura Tølløse 97, Emma Beiter Bomme 98, Martha Traoré 95
4 x 400 m stafet3:42.73DanmarkFrederiksberg6.8.83
  Konny Overgård 64, May Bugge 67, Betina Wilhjelm 66, Heidi Jensen 66
 3:52.5hAalborg FFGlostrup27.6.82
  Rikke Spure 66, Bente Larsen 65, May Bugge 67, Jette Kalstrup 64
Kaste 5-kamp3936Thea Jensen99Hvidovre AMMaribo 30.9.18
  51.26 13.40 42.57 36.83 16.75
Mænd U18 ude
100 m10.37Kristoffer Hari97Hvidovre AMSchweinfurt, GER22.6.13
200 m20.99Tazana Kamanga-Dyrbak02Sparta AMHvidovre12.8.18
400 m47.06Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMKøbenhavn6.8.14
800 m1:50.63William Devantier00Sparta AMKøbenhavn20.6.17
1500 m3:48.4hJoel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn16.7.20
 3:51.94William Devantier00Sparta AMKøbenhavn10.8.17
3000 m8:26.7hBent Povlsen61AK 73København17.5.78
5000 m14:06.51Axel Vang Christensen04FIF HillerødAalborg13.6.20
 14:23.05Axel Vang Christensen04FIF HillerødOdense30.8.19
 14:36.85Mohammed Bashir84Kolding KFUMÅrhus26.8.01
5 km15:02Joel Ibler Lillesø03Bagsværd ACKøbenhavn8.8.19
10 km30:12Axel Vang Christensen04FIF HillerødHamburg, GER8.9.19
 30:23Axel Vang Christensen04FIF HillerødKøbenhavn10.6.19
2000 m forh.5:56.0hTorben Petersen71AK BrøndbyGlostrup14.9.88
110 m hæk 91.4 cm13.86Andreas Martinsen90AK HolstebroOstrava, CZE12.7.07
400 m hæk 84.0 cm53.69Nicolai Trock Hartling94Sparta AMTrabzon, TUR28.7.11
Højdespring2.21Janick Klausen93Århus 1900København12.9.09
 2.21Janick Klausen93Århus 1900København4.6.10
Stangspring5.05Rasmus Wejnold Jørgensen89Københavns IFHässleholm, SWE30.7.06
Længdespring7.69Benjamin Gabrielsen95Sparta AMRieti, ITA18.7.13
Trespring14.69Peder Dalby62AGFAalborg19.8.79
Kuglestød 5.0 kg18.13Christoffer Mikkelsen94Randers Atletik FrejaVilleneuve d'Ascq, FRA7.7.11
Diskoskast 1.5 kg56.88Joachim Olsen77Aalborg AKFrederiksberg11.9.94
Vægtkast 11.34 kg22.02Simon Corlin Jensen76Viking AtletikAalborg5.9.93
Hammerkast 5.0 kg67.20Simon Corlin Jensen76Viking AtletikRønne9.8.93
Spydkast 700 gram69.03Sebastian Skovhauge03HI Skanderborg AtletikSilkeborg4.10.20
 65.44Andreas Bertelsen94Vejle IFTrabzon, TUR28.7.11
Tikamp U187.161Mads Lund00Sparta AMAalborg13.5.17
  
3000 m kapgang12:21.4hClaus Jørgensen74MK NørrevangÅrhus7.9.91
5000 m kapgang20:53.6hClaus Jørgensen74MK NørrevangMoss, NOR3.8.91
4 x 100 m stafet43.27Sparta AMKøbenhavn3.9.16
  Emil Frænde 00, Mads Lund 00, Jacob Hvorup 99, Marc Hanselmann Nielsen 99
1000 m stafet1:59.79Sparta AMHvidovre27.8.17
  Emil Frænde 00, Mikkel Ramlow 00, Tobias Gorgone Larsen 00, William Devantier 00
Kaste 5-kamp D174235Torben Wolf78Esbjerg AMEsbjerg23.9.95
  64.00 15.30 46.30 18.92 61.60
Kvinder U18 ude
100 m11.7hElse Hadrup48Viborg AMHvidovre21.7.63
 12.02Michala Bluhm-Thomsen80Herning GFHillerød20.9.97
200 m24.2hElse Hadrup48Viborg AMHvidovre21.7.63
 24.51Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMGöteborg/S, SWE14.8.15
400 m54.17Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMGöteborg/U, SWE4.7.15
1000 m2:45.5hHeidi Jensen66Køge AtletikKøbenhavn2.8.83
1500 m4:13.5hDorthe Rasmussen60Glostrup ICKøbenhavn8.11.77
3000 m9:23.2hDorthe Rasmussen60Glostrup ICOslo, NOR21.6.76
5000 m16:28.85Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneAllerød11.10.14
5 km16:56Anna Mark Helwigh00Sparta AMKøbenhavn31.12.17
10 km34:44Anna Emilie Møller97Lillebælt i LøbKøbenhavn15.6.14
2000 m forh.6:33.35Anna Mark Helwigh00Sparta AMKøbenhavn17.6.17
100 m hæk 76.2 cm13.83Amanda Sondrup Henriques04Randers Sportsklub FrejaRanders31.5.20
400 m hæk57.88Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMCali, COL18.7.15
Højdespring1.82Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFKøbenhavn10.8.75
Stangspring3.95Iben Høgh-Pedersen90Randers Atletik FrejaOdense22.7.06
Længdespring6.08Martha Traoré95Sparta AMGöteborg/U, SWE9.7.12
Trespring 12.29Laetitia Bruun94Sparta AMVilleneuve d'Ascq, FRA6.7.11
Kuglestød 3.0 kg16.37Thea Jensen99Hvidovre AMTbilisi, GEO15.7.16
Diskoskast 1.0 kg47.56Gitte Gregersen66Aalborg FFAalborg7.6.83
Vægtkast 7.26 kg19.27Vicki Dahl00Stoholm IFHolstebro5.6.16
Hammerkast 3.0 kg63.58Lise Lotte Jepsen00Aabenraa IGEsbjerg17.6.17
Spydkast 500 gram47.57Sarah Bahat99Århus 1900Skruv, SWE21.5.16
Syvkamp U185.381Anna Øbakke LangeGreve AtletikTbilisi, GEO15.7.16
  14.47/+0.2 1.58 14.04 25.74/+1.2 5.23/+0.9 46.57 2:27.68
3000 m kapgang14:09.0hAnia Kondrup75MK NørrevangÅrhus1.9.90
5000 m kapgang24:04.35Ania Kondrup75MK NørrevangThessaloníki, GRE8.8.91
4 x 100 m stafet47.52DanmarkKristiansand, NOR17.8.19
  Marie Høgh Larsen 03, Caroline Benfeldt Sørensen 02, Josephine Koch Jacobsen 03, Klara Skriver Loessl 02
 48.66Herning GFOdense16.8.97
  Anne Larsen 81, Marie G Jensen 81, Michala Bluhm-Thomsen 80, Sofie Abildtrup 80
1000 m stafet2:14.57Sparta AMHvidovre23.8.15
  Katrine Koch Jacobsen 99, Cecilie Schou-Nielsen 99, Emma Beiter Bomme 98, Anne Sofie Kirkegaard 98
Kaste 5-kamp P174071Vicki Dahl00Stoholm IFHolstebro5.6.16
  59.78 12.89 33.57 19.27 36.53
M22 ude
100 m10.26Kristoffer Hari97Hvidovre AMWaco TX, USA20.4.19
 10.26Kristoffer Hari97Hvidovre AMSacramento CA, USA24.5.19
200 m20.52AJens Smedegaard57Glostrup ICCiudad de México, MEX12.9.79
400 m46.18Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMJacksonville FL, USA24.5.19
800 m1:48.0hSven-Erik Nielsen51Helsingør IFOslo, NOR26.7.73
1000 m2:18.5hSven-Erik Nielsen51Helsingør IFLyngby15.8.73
1500 m3:40.3hRuben Sørensen54Randers FrejaKöln, GER21.5.76
3000 m8:01.2hGert Kärlin50Københavns IFÅrhus23.8.72
5000 m13:45.0hGert Kärlin50Københavns IFOslo, NOR4.7.72
5 km14:09Andreas Holst Lindgreen98Sparta Atletik og LøbFlakkebjerg20.6.20
 15:00Emil Holm96Ganløse Tri CenterKøbenhavn31.12.18
10 km28:46Henrik Jørgensen61Herlev AtletikRødovre8.10.83
Maraton2:10:47Henrik Jørgensen61Herlev AtletikLondon, GBR17.4.83
3000 m forh.8:34.04Jakob Dybdal Abrahamsen94Århus 1900Jacksonville FL, USA27.5.16
110 m hæk14.16Andreas Martinsen90AK HolstebroRied, AUT16.6.12
400 m hæk50.51Nicolai Trock Hartling94Sparta AMAarhus25.6.16
Højdespring2.26Jonas Kløjgaard Jensen96Århus 1900Skive19.5.18
Stangspring5.40Piotr Buciarski75Sparta AMEugene OR, USA17.5.97
 5.40Piotr Buciarski75Sparta AMFrederiksberg20.7.97
 5.40Rasmus Wejnold Jørgensen89Sparta AMJockgrim, GER26.7.11
Længdespring8.03Morten Jensen82FIF HillerødKøbenhavn7.8.04
Trespring16.04Peder P. Nielsen88Århus 1900Odense8.8.10
Kuglestød 7.26 kg19.75Joachim Olsen77Aalborg AMHelsingborg, SWE10.7.99
Diskoskast 2.0 kg58.73Joachim Olsen77Aalborg AMHelsingborg, SWE11.7.99
Vægtkast 15.89 kg17.41Jonas Striegler Laursen84Ballerup AKOdense23.7.06
Spydkast 800 gram77.75Arthur Wiborg Petersen99Sparta Atletik og LøbAustin TX, USA25.3.21
Tikamp7.402Morten Blumensaat63SAK-77Esbjerg14.7.85
  11.1h 6.73 12.21 1.90 50.0h 38.36 4.50 62.34 4:32.50
3000 m kapgang12:47.47Andreas Nielsen88GK Frem 2000, ???5.9.10
5000 m kapgang20:17.3hClaus Jørgensen74MK NørrevangSdr. Omme25.5.96
10000 m kapgang40:29.0hClaus Jørgensen74MK NørrevangSdr. Omme25.5.96
4 x 100 m stafet41.71Greve AtletikHolte8.9.19
  Frederik Andersson 01, Peter Andersson 99, Kasper Andersson 97, Tobias Andersson 02
4 x 400 m stafet3:16.03Sparta Atletik og LøbAarhus6.9.20
  Jacob Hvorup 99, Tobias Gorgone Larsen 00, Christian Gundersen 99, Gustav Lundholm Nielsen 98
K22 ude
100 m11.84Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFGlostrup9.8.80
200 m24.02Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFKøbenhavn30.7.80
400 m54.16Sofie Abildtrup80Sparta AMRanders17.8.02
800 m2:04.68Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækEsbjerg18.8.85
1000 m2:50.22Line K Schulz96Århus 1900Pliezhausen, GER13.5.18
1500 m4:09.12Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneWatford, GBR29.6.19
3000 m9:12.59Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneVaraždin, CRO10.8.19
5000 m15:07.70Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneGävle, SWE14.7.19
10000 m34:37.2hAino Slej63Århus 1900Århus23.10.85
5 km15:36Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneMonaco, MON17.2.19
10 km34:09Aino Slej63Århus 1900Knuthenborg31.8.85
½ marathon1:14:36Mette Holm Hansen62Herlev AtletikÖrebro, SWE30.6.84
Marathon2:44:41Mette Holm Hansen62Herlev AtletikMinneapolis MN, USA4.10.84
3000 m forh.9:13.46Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneDoha, QAT30.9.19
100 m hæk 84.0 cm13.60Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFKøbenhavn31.7.80
400 m hæk56.00Stina Troest94Amager ACRio de Janeiro, BRA16.8.16
 1:01.04Annemarie Gade Pedersen65Athína, GRE27.6.87
Højdespring1.85Grith Ejstrup53SkovbakkenKøbenhavn9.8.75
Stangspring4.36Caroline Bonde Holm90Sparta AMCardiff, GBR18.7.12
Længdespring6.33Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFHvidovre10.5.80
Trespring 13.29Janne Nielsen93Århus 1900Stara Zagora, BUL20.6.15
Kuglestød 4.0 kg16.36Thea Jensen99Hvidovre Atletik & MotionTallahassee FL, USA25.3.21
 16.05Trine Mulbjerg90Århus 1900Halle, GER20.5.12
Diskoskast 1.0 kg55.24Lisa Brix Pedersen96Sparta AMLeiria, POR14.7.18
Vægtkast 9.08 kg17.95Celina Julin94Sparta AMAarhus27.8.16
Hammerkast 4.0 kg64.68Katrine Koch Jacobsen99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn22.3.21
 62.90Katrine Koch Jacobsen99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn30.1.21
 62.52Celina Julin94Sparta AMTårnby8.5.16
Spydkast 600 gram53.14Nina Otto92Sparta AMTampere, FIN13.7.13
Syvkamp5.549Dorte Bæk Klein60Esbjerg AMÅrhus18.7.82
  
3000 m kapgang14:11.0hGunhild Kristiansen63Sdr. Omme IFPori, FIN7.9.85
5000 m kapgang23:25.4hGunhild Kristiansen63Sdr. Omme IFTaastrup21.9.85
4 x 100 m stafet46.61Sparta Atletik og LøbAarhus6.9.20
  Marie Høgh Larsen 03, Anne Sofie Kirkegaard 98, Emma Beiter Bomme 98, Cecilie Gedsø Færge 03
 48.06Sparta AMHvidovre22.8.15
  Julia H Maurer 93, Sandra Böll 94, Emma Giovanna Vitale 93, Martha Traoré 95
4 x 400 m stafet3:52.05Århus 1900Aarhus28.8.16
  Mathilde Diekema Jensen 94, Mai Stæhr Rødtnes 99, Liv Stæhr Rødtnes 99, Mette Graversgaard 95
M21 ude
100 m10.40Morten Jensen82FIF HillerødHvidovre9.8.03
 10.40Albert Ranning98Københavns IFOdense1.6.19
200 m21.09Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMTallahassee FL, USA23.3.18
400 m46.20Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMGainesville FL, USA30.3.18
800 m1:47.9hRuben Sørensen54Randers FrejaWarszawa, POL14.7.75
1000 m2:19.4hRuben Sørensen54Randers FrejaKøbenhavn13.8.75
1500 m3:40.1hRuben Sørensen54Randers FrejaAarhus9.7.75
3000 m7:55.92Henrik Jørgensen61Herlev AtletikKøbenhavn5.8.82
5000 m13:30.06Henrik Jørgensen61Herlev AtletikOslo, NOR7.7.82
10000 m28:17.22Henrik Jørgensen61Herlev AtletikFrankfurt, GER11.6.82
5 km15:01Emil Holm96Ganløse Tri CenterKøbenhavn10.5.17
10 km28:57Abdi Hakin Ulad91Korsør AMBrunssum, NED1.4.12
Halvmaraton1:05:24Thijs Nijhuis92Viborg AMUSA, USA17.3.13
Maraton2:19:50Henrik Jørgensen61Herlev AtletikSeoul, KOR28.3.82
3000 m forh.8:40.44Jakob Dybdal Abrahamsen94Århus 1900Stanford CA, USA2.5.15
110 m hæk14.08Andreas Martinsen90AK HolstebroOstrava, CZE15.7.11
400 m hæk50.02Nicolai Trock Hartling94Sparta AMTallinn, EST12.7.15
Højdespring2.20Michael Mikkelsen66Sparta AMÅrhus20.9.87
 2.20Janick Klausen93Århus 1900København26.7.14
Stangspring5.50Rasmus Wejnold Jørgensen89Sparta AMBarcelona, ESP29.7.10
Længdespring7.97Morten Jensen82FIF HillerødBydgoszcz, POL19.7.03
Trespring15.92Peder Dalby62AGF AtletikOdense15.5.83
Kuglestød 7.26 kg18.68Nick Petersen87Københavns IFHelsingborg, SWE29.6.08
Diskoskast 2.0 kg55.90Casper Jørgensen99Sparta Atletik og LøbBallerup20.6.20
 55.25Casper Jørgensen99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn30.5.20
 54.78Casper Jørgensen99Sparta Atletik og LøbKøbenhavn21.5.20
 54.44Andreas Høyby Ellegaard93Sparta AMMalmö/S-K, SWE18.6.14
Vægtkast 15.89 kg17.19Jonas Striegler Laursen84Ballerup AKHvidovre30.4.05
Hammerkast 7.26 kg68.02Jan Bielecki71Holte AtletikAthens GA, USA8.12.92
 63.41Hans Barrett99Esbjerg Atletik og MotionAarhus6.9.20
Spydkast 800 gram78.11Arthur Wiborg Petersen99Sparta Atletik og LøbBålsta, SWE18.7.20
 75.88Kenneth Petersen65Sparta AMGävle, SWE26.7.86
Tikamp7.270Mikkel Sørensen57Holte AtletikKøbenhavn30.7.78
  
3000 m kapgang13:07.2hClaus Jørgensen74MK NørrevangKøbenhavn15.5.95
5000 m kapgang21:26.9hKarsten Godtfredsen78Postens MFSdr. Omme22.5.99
10000 m kapgang42:57.3hClaus Jørgensen74MK NørrevangSdr. Omme3.6.95
4 x 400 m stafet3:17.47Sparta AMGreve25.8.19
  Christian Gundersen 99, Jacob Hvorup 99, Oliver Chabert 99, Gustav Lundholm Nielsen 98
K21 ude
100 m11.6hElse Hadrup48Viborg AMZürich, SUI4.7.69
200 m23.91Mette Graversgaard95Århus 1900Espoo, FIN21.8.16
400 m54.22Rikke Rønholt76Trongårdens IFAtlanta GA, USA19.4.97
800 m2:02.86Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækChapel Hill NC, USA21.4.84
1000 m2:44.9hDorthe Rasmussen60Glostrup ICHvidovre21.7.81
1500 m4:11.08Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneKøbenhavn2.8.18
3000 m8:52.73Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneBergen, NOR22.8.18
5000 m15:44.95Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneBallerup15.5.18
10000 m34:03.37Lotte Strøyberg66AFF AalborgGlostrup8.8.87
5 km17:31Sara Schou Kristensen97Blovstrød LøverneOdense24.4.18
10 km33:53Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneKøbenhavn31.12.18
½ marathon1:17:48Alberte Kjær Pedersen98AGF AtletikAarhus16.6.19
Marathon2:41:42Mette Holm Hansen62Herlev AtletikLondon, GBR17.4.83
100 m hæk 84.0 cm13.45Mette Graversgaard95Århus 1900Espoo, FIN21.8.16
400 m hæk55.56Stina Troest94Amager ACBeijing, CHN23.8.15
 1:02.10Helle Vinkler64Budapest, HUN10.8.85
Højdespring1.84Pia Zinck71AaFFAalborg16.8.92
Stangspring4.30Caroline Bonde Holm90Sparta AMSzczecin, POL25.6.11
Længdespring6.32Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFSkovdalen19.8.79
 6.32Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFAalborg19.8.79
Trespring 12.67Dorthe Jensen73Aalborg FFLyngby20.8.94
Kuglestød 4.0 kg15.85Thea Jensen99Hvidovre Atletik & MotionHvidovre2.8.20
Vægtkast 9.08 kg18.23Celina Julin94Sparta AMAarhus8.8.15
Hammerkast 4.0 kg58.06Katrine Koch Jacobsen99Sparta Atletik og LøbAarhus6.9.20
Spydkast 600 gram50.63Marie Vestergaard91Skive AMSkive23.6.12
Syvkamp5.424Dorte Bæk Klein60EsbjergÅlborg30.8.81
  
 5.279Charlotte Beiter67Sparta AMFrederiksberg3.7.88
  
3000 m kapgang14:16.0hGunhild Kristiansen63Sdr. Omme IFFana, NOR5.5.84
5000 m kapgang24:12.0hGunhild Kristiansen63Sdr. Omme IFFana, NOR5.5.84
4 x 100 m stafet47.61Sparta AMAarhus8.8.15
  Cecilie Schou-Nielsen 99, Sandra Böll 94, Emma Beiter Bomme 98, Martha Traoré 95
4 x 400 m stafet3:51.31Sparta AMAarhus9.8.15
  Sarah Julie Michelsen 95, Sandra Böll 94, Josephine Thestrup 96, Anne Sofie Kirkegaard 98
M20 ude
100 m10.37Kristoffer Hari97Hvidovre AMHvidovre10.6.17
200 m21.07Lars Pedersen66Sparta AMAalborg1.6.86
400 m45.85Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMBydgoszcz, POL14.7.17
800 m1:48.9hSven-Erik Nielsen51Helsingør IFÅrhus26.7.71
1000 m2:21.22Jens Østengaard62Sparta AMKøbenhavn5.8.82
1500 m3:41.56Andreas Holst Lindgreen98Sparta AMSollentuna, SWE28.6.18
3000 m8:07.2hHenrik Jørgensen61Herlev AtletikKøbenhavn23.7.81
5000 m13:53.20Henrik Jørgensen61Herlev AtletikEdinburgh, GBR2.8.81
10000 m29:40.87Henrik Jørgensen61Villeneuve d'Ascq, FRA4.7.81
5 km15:20Emil Holm96Ganløse Tri CenterKøbenhavn31.12.16
10 km30:20Mohammed Bashir84Kolding KFUMMaribo 18.4.04
Halvmaraton1:06:13Mohammed Bashir84Kolding KFUMLyngby2.5.04
Maraton2:18:45Henrik Jørgensen61Herlev AtletikHamburg, GER8.11.81
3000 m forh.8:48.74Jakob Dybdal Abrahamsen94Århus 1900Oordegem, BEL31.5.14
110 m hæk13.96Andreas Martinsen90AK HolstebroAarhus21.7.10
400 m hæk50.94Nicolai Trock Hartling94Sparta AMOdense3.8.14
Højdespring2.15Leon Axen61Hvidovre AKKøbenhavn16.8.81
 2.15René Tyranski Nielsen64Odense FrejaAalborg1.7.84
Stangspring5.32Rasmus Wejnold Jørgensen89Sparta AMKøbenhavn6.8.09
Længdespring7.76Benjamin Gabrielsen95Sparta AMKøbenhavn5.8.15
Trespring16.18Peder Dalby62AGF AtletikKøbenhavn5.8.82
Kuglestød 7.26 kg17.69Nick Petersen87Københavns IFAarhus29.6.07
Diskoskast 2.0 kg56.58Casper Jørgensen99Sparta AMHelsingborg, SWE7.7.19
Vægtkast 15.89 kg17.19Mathias Aastrup Jørgensen99IK OlympiaHelsingør16.6.19
Hammerkast 7.26 kg64.50Torben Wolf78Esbjerg AMRanders9.8.98
Tikamp7.493Oliver Chabert99Sparta AMKøbenhavn1.9.19
  10.96 6.47 11.49 1.94 49.08 35.61 5.10 55.76 4:43.32
3000 m kapgang12:48.59Andreas Nielsen88GK Frem 2000Hvidovre14.9.08
5000 m kapgang20:48.3hClaus Jørgensen74MK NørrevangSdr. Omme14.5.94
10000 m kapgang41:17.5hClaus Jørgensen74MK NørrevangSdr. Omme14.5.94
4 x 100 m stafet41.49Århus 1900Aarhus8.8.15
  Alex Futtrup Christiansen 97, Frederik Peschardt 95, Simon Hansen 98, Steffen Udengaard Knudsen 98
4 x 400 m stafet3:24.17KTAKøbenhavn10.8.78
  Hans Jacobsen 61, Lars Neumann 61, Bjørn Nielsen 60, Jørgen Troest 58
K20 ude
100 m11.6hVivi Markussen39IFK AalborgHelsingør1.5.59
200 m24.1hBetina Wilhjelm66Amager IFKøbenhavn9.8.86
400 m54.44Sara Slott Petersen87Århus 1900Aarhus9.6.07
800 m2:02.07Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækKnoxville TN, USA21.5.83
1000 m2:47.8hLine K Schulz96Aalborg AMAalborg20.4.16
3000 m8:42.3hLoa Olafsson58Københavns IFOslo, NOR27.6.78
10000 m31:45.4hLoa Olafsson58Københavns IFKøbenhavn6.4.78
5 km17:22Anne Holm99København31.12.19
 17:24Maria Larsen96Københavns IFKøbenhavn31.12.16
10 km32:33 mixLoa Olafsson58Københavns IFKøbenhavn25.2.78
½ marathon1:12:29Laura Valgreen Petersen00Odense Atletik - O.G.F.Barcelona, ESP16.2.20
 1:20:27Maria Ahm98Sparta AMKøbenhavn16.9.18
3000 m forh.9:34.30Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneOslo, NOR15.6.17
100 m hæk 84.0 cm13.60Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFKøbenhavn31.7.80
 13.77Anne Møller87Aabenraa IGOdense24.6.07
400 m hæk56.55Stina Troest94Amager ACNamur, BEL28.5.14
 1:04.00Rikke Sørensen81Rīga, LAT22.6.01
Højdespring1.83Grith Ejstrup53SkovbakkenTårnby13.5.73
 1.83Pia Zinck71Aalborg FFAalborg14.9.91
Stangspring4.19Iben Høgh-Pedersen90Randers Atletik FrejaHalmstad, SWE18.7.10
Længdespring6.45Martha Traoré95Sparta AMTallinn, EST12.7.15
Trespring 12.68Janne Nielsen93Århus 1900Kaunas, LTU22.6.13
Kuglestød 4.0 kg14.44Thea Jensen99Hvidovre AMBallerup11.5.19
Diskoskast 1.0 kg53.17Annesofie Hartmann Nielsen00Hvidovre Atletik & MotionKøbenhavn15.8.20
 51.41Annesofie Hartmann Nielsen00Hvidovre Atletik & MotionGreve8.8.20
 51.26Annesofie Hartmann Nielsen00Hvidovre Atletik & MotionHvidovre23.5.20
 51.21Lisa Brix Pedersen96Amager ACAalborg21.5.16
Vægtkast 9.08 kg18.12Lise Lotte Jepsen00Odense Atletik - O.G.F.Bagsværd29.8.20
 17.57Lise Lotte Jepsen00Odense Atletik - O.G.F.Odense7.6.20
 17.21Lise Lotte Jepsen00Odense Atletik - O.G.F.Odense1.6.20
 16.67Thea Jensen99Hvidovre AMSkive17.2.19
Hammerkast 4.0 kg61.72Lise Lotte Jepsen00Odense Atletik - O.G.F.Bagsværd29.8.20
 61.51Lise Lotte Jepsen00Odense Atletik - O.G.F.Odense7.6.20
 61.35Lise Lotte Jepsen00Odense Atletik - O.G.F.Odense1.6.20
 59.02Celina Julin94Sparta AMKøbenhavn16.8.14
Spydkast 600 gram48.44Anna Øbakke LangeSparta AMEsbjerg28.7.19
Syvkamp5.275Sofie Albrechtsen95Århus 1900Tårnby14.6.15
  15.61/0.0 1.76 12.79 25.43/0.0 5.58/-2.7 31.29 2:21.84
3000 m kapgang14:35.5hGunhild Kristiansen63Sdr. Omme IFVejle28.8.83
5000 m kapgang24:37.5hGunhild Kristiansen63Sdr. Omme IFSdr. Omme26.6.83
4 x 100 m stafet48.60Sparta AMVila Real de Santo Antonio, POR24.5.14
  Emma Beiter Bomme 98, Laura Tølløse 97, Martha Traoré 95, Sandra Böll 94
 48.8hAalborg FFAalborg5.9.81
  Jette Kalstrup 64, Britt Hansen 61, Anette Jensen 64, Bente Larsen 65
 49.09Sparta AMÅrhus21.8.76
  Hanni Schwiegershausen 59, Lone Nielsen 61, Gitte Rafn 59, Lisbeth Fehrenkamp 59
4 x 400 m stafet3:46.23Sparta AMMersin, TUR30.5.15
  Sarah Julie Michelsen 95, Martha Traoré 95, Emma Beiter Bomme 98, Anne Sofie Kirkegaard 98
D19 ude
100 m10.38Morten Dalgaard Madsen95Skive AMEugene OR, USA22.7.14
200 m20.71ATazana Kamanga-Dyrbak02Sparta Atletik og LøbNairobi, KEN6.2.21
 20.96Kristoffer Hari97Hvidovre AMMannheim, GER26.6.16
400 m47.00Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMAarhus27.8.16
800 m1:49.2hRuben Sørensen54Randers FrejaÅrhus12.9.73
1000 m2:21.2hRuben Sørensen54Randers FrejaLyngby15.8.73
1500 m3:45.20Andreas Holst Lindgreen98Sparta AMWatford, GBR24.6.17
3000 m8:04.37Ole Hansen63Århus 1900Steinkjer, NOR21.8.82
5000 m13:50.9hHenrik Jørgensen61Herlev AtletikOslo, NOR15.7.80
5 km15:15Jacob Sommer Simonsen95AGF AtletikAalborg8.2.14
3000 m forh.8:59.58Jakob Dybdal Abrahamsen94Århus 1900Rieti, ITA21.7.13
110 m hæk 99.1 cm13.49Andreas Martinsen90AK HolstebroNovi Sad, SRB24.7.09
400 m hæk52.15Kristian Strømgaard70Gundsømagle IF-77Varaždin, YUG25.8.89
Højdespring2.23Jonas Kløjgaard Jensen96Århus 1900Eskilstuna, SWE18.7.15
Stangspring5.20Rasmus Wejnold Jørgensen89Sparta AMPotsdam, GER7.6.08
Trespring15.76Peder Dalby62AGF AtletikKøbenhavn15.8.81
Kuglestød 6.0 kg18.55Casper Jørgensen99Sparta AMAalborg1.9.18
Diskoskast 1.75 kg59.25Casper Jørgensen99Sparta AMKøbenhavn26.6.18
Vægtkast 12.5 kg23.35Torben Wolf78Esbjerg AMRanders7.6.97
Hammerkast 6.0 kg69.14Hans Barrett99Sparta AMAarhus5.6.18
Spydkast 800 gram69.34Torben Wolf78Esbjerg AMLjubljana, SLO24.7.97
Tikamp U207.538Mads Lund00Sparta AMViby12.5.19
  11.09w/+2.2 7.11/+1.1 14.35 1.90 50.73 14.76/+1.2 35.83 4.20 57.57 4:24.85
3000 m kapgang11:58.5hClaus Jørgensen74MK NørrevangLisleby, NOR6.6.93
5000 m kapgang21:31.0hClaus Jørgensen74MK NørrevangSøfteland, NOR8.5.93
10000 m kapgang41:55.0hClaus Jørgensen74MK NørrevangVejle7.8.93
20 km kapgang1:30:58Claus Jørgensen74MK NørrevangHarridslev20.3.93
4 x 100 m stafet41.47Sparta AMCastellón, ESP15.9.18
  Oliver Chabert 99, Tobias Gorgone Larsen 00, Emil Frænde 00, Tazana Kamanga-Dyrbak 02
4 x 400 m stafet3:19.55Århus 1900Aabenraa6.9.14
  Emil Søndergaard 96, Tristan Bandtholtz 95, Frederik Peschardt 95, Oliver Ryborg Kjeldsen 95
D19 inde
Stangspring5.00Oliver Chabert99Sparta AMCastellón, ESP15.9.18
P19 ude
200 m24.02Sofie Abildtrup80Herning GFEspoo, FIN29.8.99
400 m54.70Sara Slott Petersen87Århus 1900Odense22.7.06
800 m2:04.29Stina Troest94Amager ACGreve28.9.13
1000 m2:48.19Line K Schulz96Aalborg AMAalborg22.4.15
1500 m4:12.2hLoa Olafsson58Københavns IFKøbenhavn21.6.77
3000 m8:47.83Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneZagreb, CRO6.9.16
5000 m15:48.8h mixDorthe Rasmussen60Glostrup ICKøbenhavn2.5.79
10000 m33:15.8hDorthe Rasmussen60Glostrup ICKøbenhavn25.4.79
5 km16:58Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneBlovstrød14.4.16
10 km33:13Dorthe Rasmussen60Glostrup ICAabenraa7.4.79
400 m hæk57.41Stina Troest94Amager ACRieti, ITA21.7.13
 1:04.62Rikke Sørensen81Kaunas, LTU8.7.00
Højdespring1.85Grith Ejstrup53SkovbakkenKøbenhavn12.8.72
Stangspring4.20Caroline Bonde Holm90Sparta AMDubnica, SVK31.5.09
Længdespring6.21Martha Traoré95Sparta AMRanders8.6.14
Trespring 12.27Karina M Johansen83Hvidovre AMKøbenhavn21.9.02
Kuglestød 4.0 kg14.78Thea Jensen99København26.6.18
Vægtkast 7.26 kg21.28Lise Lotte Jepsen00Aabenraa IGStoholm27.4.19
Hammerkast 4.0 kg61.10Lise Lotte Jepsen00Aabenraa IGBorås, SWE19.7.19
Spydkast 600 gram49.99Maria L. Jensen90Ballerup AKSarajevo, BIH20.6.09
Syvkamp5.234Anna Øbakke LangeGreve AtletikTampere, FIN13.7.18
  15.76/-0.5 1.56 13.10 25.81/+0.5 5.59/+0.4 44.03 2:23.12
3000 m kapgang14:22.71Josefine Klausen91GK Frem 2000Glostrup4.9.10
5000 m kapgang25:22.90Josefine Klausen91GK Frem 2000Tuusula, FIN4.9.10
10 km kapgang54:37Josefine Klausen91GK Frem 2000Odense17.4.10
4 x 100 m stafet47.72Sparta AMAabenraa6.9.14
  Marie Caroline Vermund 95, Laura Tølløse 97, Emma Beiter Bomme 98, Martha Traoré 95
4 x 400 m stafet3:55.35Sparta AMAabenraa6.9.14
  Sarah Julie Michelsen 95, Emma Beiter Bomme 98, Andrea Steen Sørensen 99, Anne Sofie Kirkegaard 98
D18 ude
100 m10.39Tazana Kamanga-Dyrbak02Sparta Atletik og LøbKladno, CZE16.9.20
 10.42Kristoffer Hari97Hvidovre AMHvidovre22.8.15
200 m20.61ATazana Kamanga-Dyrbak02Sparta Atletik og LøbNairobi, KEN3.10.20
 20.91Tazana Kamanga-Dyrbak02Sparta Atletik og LøbKladno, CZE16.9.20
 21.12Simon Hansen98Århus 1900Aarhus28.8.16
400 m46.01Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMMannheim, GER27.6.15
800 m1:49.57Kristian Uldbjerg Hansen96Aalborg AMKortrijk, BEL12.7.14
1000 m2:24.3hJens Østengaard62Sparta AMKøbenhavn19.8.80
1500 m3:45.31William Devantier00Sparta AMKøbenhavn12.6.18
3000 m8:13.1hOle Hansen63Århus 1900København6.8.81
5000 m14:11.1hHenrik Jørgensen61Herlev AtletikOslo, NOR5.8.79
10000 m29:36.6hHenrik Jørgensen61Herlev AtletikKøbenhavn4.9.79
5 km15:06Joachim Weel Rosbo97Bagsværd ACSkovlunde18.4.15
10 km29:44Mohammed Bashir84Kolding KFUMKøbenhavn14.4.02
3000 m forh.9:13.2hPeter Gylling62HG AtletikGlostrup9.8.80
110 m hæk 99.1 cm13.83Andreas Martinsen90AK HolstebroMannheim, GER22.6.08
400 m hæk52.61Andreas Bube87Bagsværd ACSkive3.9.05
Højdespring2.25Janick Klausen93Århus 1900Tallinn, EST23.7.11
Stangspring4.90Thor Torp79Sparta AMFrederiksberg20.7.97
Længdespring7.69Benjamin Gabrielsen95Sparta AMRieti, ITA18.7.13
Trespring15.19Henry Knudsen61AGF AtletikÅrhus15.8.79
Kuglestød 6.0 kg17.40Jan Holger Hansen61IK HellasGreve12.8.79
Vægtkast 12.5 kg22.69Bjarke Brøns75Skive AMAalborg5.9.93
Hammerkast 6.0 kg65.06Hans Barrett99Stoholm IFUmeå, SWE19.8.17
Spydkast 800 gram66.51Lukas Bjørnvad95Roar AtletikHelsingør8.6.13
Tikamp U206.982Nikolaj Grønbech02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn30.8.20
  11.34/+0.6 6.61/-0.9 14.16 1.85 52.46 15.17/+1.0 32.00 4.60 52.34 4:50.78
 6.937Erling Hansen54Hvidovre IFÅrhus6.8.72
  
5000 m kapgang20:21.7hClaus Jørgensen74MK NørrevangÅrhus5.9.92
10000 m kapgang41:57.48Claus Jørgensen74MK NørrevangSeoul, KOR16.9.92
20 km kapgang1:33:54Claus Jørgensen74MK NørrevangÅrhus28.3.92
4 x 100 m stafet42.73Århus 1900Aalborg13.9.14
  Oskar Malmkjær Møller 96, Casper Henningsen 96, Steffen Udengaard Knudsen 98, Simon Hansen 98
4 x 400 m stafet3:27.6hHolte AtletikÅrhus29.6.75
  Johnny Vinkel 57, Mikkel Sørensen 57, Lars Michalsik 59, Peter Vinkel 57
P18 ude
100 m11.78Sille Søndergaard83Sparta AMLillehammer, NOR19.8.01
200 m24.12Sofie Abildtrup80Herning GFDiekirch, LUX26.9.98
400 m53.68Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMKøbenhavn3.9.16
800 m2:05.31Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækMalmö, SWE13.8.81
1000 m2:45.09Mia Helene Mørck99Bagsværd ACHolbæk29.8.17
1500 m4:17.45Maria Larsen96Københavns IFWatford, GBR17.5.14
3000 m9:10.30mixAnna Emilie Møller97Blovstrød LøverneFrederiksberg25.6.15
5000 m16:07.43Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneEskilstuna, SWE19.7.15
10000 m33:09.5h mixDorthe Rasmussen60Glostrup ICØbro20.9.78
5 km16:59Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneBlovstrød8.10.15
10 km34:29Hanne Kjærsgård68Glostrup ICHolstebro8.3.86
100 m hæk 84.0 cm13.9hDorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFLyngby17.7.76
400 m hæk58.21Sara Slott Petersen87Århus 1900Odense31.7.05
Højdespring1.80Lise Wilbek58Trongårdens IFLyngby3.7.76
 1.80Rikke Andersen98Sparta AMKøbenhavn10.9.16
Stangspring4.10Caroline Bonde Holm90Sparta AMHvidovre30.8.08
Længdespring6.25Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFBerlin, FRG7.8.76
Trespring 12.40Laetitia Bruun94Sparta AMKøbenhavn8.9.12
Kuglestød 4.0 kg14.05Thea Jensen99Hvidovre AMHelsingborg, SWE8.7.17
Diskoskast 1.0 kg50.28Vivian Kraft66Trongårdens IFVerden, GER8.9.84
 50.28Lisa Brix Pedersen96Amager ACMalmö/S-K, SWE18.6.14
Vægtkast 7.26 kg21.39Lise Lotte Jepsen00Aabenraa IGAalborg2.9.18
Hammerkast 4.0 kg60.09Lise Lotte Jepsen00Aabenraa IGKøbenhavn23.6.18
Spydkast 600 gram49.09Maria L. Jensen90Ballerup AKKøbenhavn2.8.08
3000 m kapgang15:26.74Josefine Klausen91GK Frem 2000Odense30.8.09
5000 m kapgang25:17.6hAnia Kondrup75MK NørrevangOslo, NOR2.4.93
10 km kapgang49:37Ania Kondrup75MK NørrevangHarridslev20.3.93
4 x 100 m stafet48.86Sparta AMBrno, CZE16.9.17
  Viktoria Dommer 01, Emilie R Hansen 99, Ida Beiter Bomme 01, Hannah Illum Petersen 00
4 x 400 m stafet3:52.5hAalborg FFGlostrup27.6.82
  Rikke Spure 66, Bente Larsen 65, May Bugge 67, Jette Kalstrup 64
D17 ude
100 m10.47Kristoffer Hari97Sparta AMTårnby3.5.14
200 m21.05Tazana Kamanga-Dyrbak02Sparta AMKarlstad, SWE3.7.19
400 m47.06Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMKøbenhavn6.8.14
800 m1:50.63William Devantier00Sparta AMKøbenhavn20.6.17
1000 m2:27.35Eddie M Andersen88FIF HillerødHolbæk21.6.05
1500 m3:44.50Joel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubAalborg22.8.20
 3:48.4hJoel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn16.7.20
 3:51.94William Devantier00Sparta AMKøbenhavn10.8.17
3000 m8:26.7hBent Povlsen61AK 73København17.5.78
5000 m13:57.60Joel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn25.8.20
 14:11.10Joel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn4.8.20
 14:36.85Mohammed Bashir84Kolding KFUMÅrhus26.8.01
5 km13:59Joel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubFlakkebjerg20.6.20
10 km30:01Joel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubKøbenhavn2.2.20
 30:49Mohammed Bashir84Kolding KFUMVejle21.10.01
2000 m forh.5:56.0hTorben Petersen71AK BrøndbyGlostrup14.9.88
110 m hæk 91.4 cm13.86Andreas Martinsen90AK HolstebroOstrava, CZE12.7.07
400 m hæk 84.0 cm53.69Nicolai Trock Hartling94Sparta AMTrabzon, TUR28.7.11
Stangspring5.05Rasmus Wejnold Jørgensen89Københavns IFHässleholm, SWE30.7.06
Længdespring7.56Andreas Trajkovski93Københavns IFSingapore, SGP17.8.10
Trespring14.69Peder Dalby62AGFAalborg19.8.79
Kuglestød 5.0 kg18.13Christoffer Mikkelsen94Randers Sportsklub FrejaLille, FRA6.7.11
 18.13Christoffer Mikkelsen94Randers Atletik FrejaVilleneuve d'Ascq, FRA7.7.11
Diskoskast 1.5 kg56.88Joachim Olsen77Aalborg AKFrederiksberg11.9.94
Vægtkast 11.34 kg9.64Martin Skaaning98Maribo 1.3.15
 9.48Karl Danielsen98Skive7.2.15
 22.02Simon Corlin Jensen76Viking AtletikAalborg5.9.93
Hammerkast 5.0 kg67.20Simon Corlin Jensen76Viking AtletikRønne9.8.93
Spydkast 700 gram69.03Sebastian Skovhauge03HI Skanderborg AtletikSilkeborg4.10.20
Tikamp U187.161Mads Lund00Sparta AMAalborg13.5.17
  
3000 m kapgang12:21.4hClaus Jørgensen74MK NørrevangÅrhus7.9.91
5000 m kapgang20:53.6hClaus Jørgensen74MK NørrevangMoss, NOR3.8.91
10 km kapgang43:39Claus Jørgensen74MK NørrevangSdr. Omme20.4.91
4 x 100 m stafet43.27Sparta AMKøbenhavn3.9.16
  Emil Frænde 00, Mads Lund 00, Jacob Hvorup 99, Marc Hanselmann Nielsen 99
1000 m stafet1:59.79Sparta AMHvidovre27.8.17
  Emil Frænde 00, Mikkel Ramlow 00, Tobias Gorgone Larsen 00, William Devantier 00
P17 ude
100 m12.02Michala Bluhm-Thomsen80Herning GFHillerød20.9.97
400 m54.17Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMGöteborg/U, SWE4.7.15
800 m2:04.14Heidi Jensen66Køge AtletikLyngby24.7.83
1000 m2:45.5hHeidi Jensen66Køge AtletikKøbenhavn2.8.83
3000 m9:27.8hLoa Olafsson58Københavns IFFrankfurt, GER18.9.75
5000 m16:28.85Anna Emilie Møller97Blovstrød LøverneAllerød11.10.14
5 km16:56Anna Mark Helwigh00Sparta AMKøbenhavn31.12.17
10 km34:44Anna Emilie Møller97Lillebælt i LøbKøbenhavn15.6.14
2000 m forh.6:33.35Anna Mark Helwigh00Sparta AMKøbenhavn17.6.17
100 m hæk 76.2 cm13.94Louise B. Biede93SAK-77Glostrup4.9.10
400 m hæk57.88Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMCali, COL18.7.15
 1:03.23Sara Slott Petersen87Reykjavik, ISL19.6.04
Højdespring1.82Dorthe A. Wolfsberg58Frederiksberg IFKøbenhavn10.8.75
Stangspring3.85Klara Skriver Loessl02Sparta AMBaku, AZE25.7.19
Længdespring6.08Martha Traoré95Sparta AMGöteborg/U, SWE9.7.12
Diskoskast 1.0 kg47.56Gitte Gregersen66Aalborg FFAalborg7.6.83
Vægtkast 7.26 kg19.01Katrine Fjerbæk Olsen01Skive AMSkive24.6.18
Hammerkast 3.0 kg63.58Lise Lotte Jepsen00Aabenraa IGEsbjerg17.6.17
Spydkast 500 gram47.57Sarah Bahat99Århus 1900Skruv, SWE21.5.16
Syvkamp U185.381Anna Øbakke LangeGreve AtletikTbilisi, GEO15.7.16
  14.47/+0.2 1.58 14.04 25.74/+1.2 5.23/+0.9 46.57 2:27.68
3000 m kapgang14:51.5hAnia Kondrup75MK NørrevangKøbenhavn27.9.92
5000 m kapgang24:27.0hAnia Kondrup75MK NørrevangSdr. Omme27.6.92
10 km kapgang51:44Ania Kondrup75MK NørrevangÅrhus28.3.92
4 x 100 m stafet48.66Herning GFOdense16.8.97
  Anne Larsen 81, Marie G Jensen 81, Michala Bluhm-Thomsen 80, Sofie Abildtrup 80
1000 m stafet2:14.57Sparta AMHvidovre23.8.15
  Katrine Koch Jacobsen 99, Cecilie Schou-Nielsen 99, Emma Beiter Bomme 98, Anne Sofie Kirkegaard 98
D16 ude
100 m10.37Kristoffer Hari97Hvidovre AMSchweinfurt, GER22.6.13
200 m20.99Tazana Kamanga-Dyrbak02Sparta AMHvidovre12.8.18
400 m48.37Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMUtrecht, NED17.7.13
800 m1:51.8hAnders Vedel65Aalborg FFAalborg28.6.81
1000 m2:22.8hAnders Vedel65AFF AalborgKøbenhavn6.8.81
1500 m3:57.06Joel Ibler Lillesø03Bagsværd ACHolte8.9.19
3000 m8:15.87Axel Vang Christensen04FIF HillerødTårnby2.10.20
 8:28.97Joel Ibler Lillesø03Bagsværd ACAmager28.5.19
5000 m14:06.51Axel Vang Christensen04FIF HillerødAalborg13.6.20
 14:49.09Joel Ibler Lillesø03Bagsværd ACGreve25.8.19
5 km15:02Joel Ibler Lillesø03Bagsværd ACKøbenhavn8.8.19
10 km30:35Joel Ibler Lillesø03Bagsværd ACKøbenhavn10.6.19
2000 m forh.6:03.4hTorben Petersen71AK BrøndbyÅrhus5.9.87
110 m hæk 91.4 cm14.13Mathias Mørk97Helsingør IFHelsingør9.6.13
400 m hæk 84.0 cm53.92Nicolai Trock Hartling94Sparta AMGlostrup4.9.10
Stangspring4.60Peter S Clausen65Hvidovre IFKøbenhavn6.8.81
Længdespring7.41Andreas Trajkovski93Københavns IFOdense29.8.09
Trespring14.37Philip Akrofi97Århus 1900Aalborg27.7.13
 14.37Philip Akrofi97Århus 1900, ???28.7.13
Kuglestød 5.0 kg16.54Søren Børsting Nielsen93Skive AMHelsingborg, SWE10.7.09
Diskoskast 1.5 kg54.02Jesper Jensen66KTAMalmö, SWE25.8.82
Vægtkast 11.34 kg9.99Emanuel Hammann99KIF - KøbenhavnHelsingør10.5.15
 9.45Troels Toft98Skive18.1.14
 19.06Jan Strøm Sørensen71Skive AMSkive8.8.87
Hammerkast 5.0 kg61.04 5.5kgJan Strøm Sørensen71Skive AMSkive20.9.87
Spydkast 700 gram65.89Matthias Hagen97Hvidovre Atletik & MotionKøbenhavn24.8.13
 60.99Lukas Bjørnvad95IK HellasTårnby7.5.11
Tikamp U186.760Mads Lund00Sparta AMHuddinge, SWE12.6.16
  11.82/-0.8 6.68/+0.2 15.20 1.86 51.38 37.47 3.48 46.53 4:49.27
3000 m kapgang12:37.0hClaus Jørgensen74MK NørrevangVantaa, FIN9.6.90
5000 m kapgang22:03.4hClaus Jørgensen74MK NørrevangVantaa, FIN8.6.90
10 km kapgang46:10Claus Jørgensen74MK NørrevangHarridslev16.6.90
4 x 100 m stafet44.26Århus 1900Herning27.9.14
  Jacob Møberg Klysner 98, Esben Poulsen 98, Steffen Udengaard Knudsen 98, Simon Hansen 98
1000 m stafet2:04.08Greve AtletikHvidovre23.8.15
  Thomas Holm 99, Oliver Chabert 99, Frankly Dadey 99, Mathias Astrup 99
P16 ude
100 m11.8hChristina Schnohr75Frederiksberg IFFrederiksberg11.5.91
200 m24.93Josephine Koch JacobsenSparta AMLeiria, POR21.9.19
400 m55.0hBirgitte Jennes53Trongårdens IFBerlin, FRG24.9.69
800 m2:04.9hTina Krebs Bahn63Fremad HolbækKøbenhavn2.8.79
1000 m2:47.5hLoa Olafsson58Københavns IFLyngby19.6.74
1500 m4:19.3hDorthe Rasmussen60Glostrup ICOslo, NOR21.6.76
3000 m9:23.2hDorthe Rasmussen60Glostrup ICOslo, NOR21.6.76
5000 m16:45.2hAnna Holm Jørgensen87Viking AtletikRønne12.10.03
5 km16:58Anna Mark Helwigh00Sparta AMKøbenhavn31.12.16
10 km36:51Dorthea Jørgensen98Kolding KFUMKøbenhavn9.3.14
2000 m forh.6:34.52Anna Mark Helwigh00Sparta AMTbilisi, GEO16.7.16
100 m hæk 76.2 cm13.83Amanda Sondrup Henriques04Randers Sportsklub FrejaRanders31.5.20
400 m hæk58.60Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMNanjing, CHN25.8.14
 1:00.81Sara Slott Petersen87Aarhus21.6.03
Højdespring1.76Birgitte K Kristensen60AK BrøndbyKøbenhavn29.8.76
Længdespring5.99Lone Nielsen71Ringkøbing AMFredrikstad, NOR28.6.87
Kuglestød 3.0 kg15.59Thea Jensen99Hvidovre AMBallerup20.6.15
Diskoskast 1.0 kg46.53Gitte Gregersen66Aalborg FFRundforbi26.9.82
Vægtkast 7.26 kg19.27Vicki Dahl00Stoholm IFHolstebro5.6.16
Hammerkast 3.0 kg61.24Vicki Dahl00Stoholm IFHolstebro11.5.16
Spydkast 500 gram46.87Anna Øbakke LangeMaribo 15.8.15
 46.87Anna Øbakke LangeGreve AtletikMaribo 16.8.15
Syvkamp U185.093Josefine Skifter Andersen03Slagelse Atletik DELTAKøbenhavn1.9.19
  
10 km kapgang50:40Ania Kondrup75MK NørrevangSdr. Omme20.4.91
4 x 100 m stafet49.12Herning GFÅrhus1.6.96
  Anne Larsen 81, Susanne Furbo 80, Michala Bluhm-Thomsen 80, Sofie Abildtrup 80
1000 m stafet2:17.99Herning GFÅrhus6.8.96
  Susanne Furbo 80, Signe Olesen 81, Sofie Abildtrup 80, Michala Bluhm-Thomsen 80
D15 ude
100 m10.90Kristoffer Hari97Hvidovre AMHvidovre1.9.12
200 m22.33Kristoffer Hari97Hvidovre AMHvidovre12.9.12
300 m35.10Tobias Gorgone Larsen00Holte AtletikGöteborg/U, SWE3.7.15
800 m1:54.6hAnders Vedel65Aalborg FFAalborg24.9.80
1000 m2:32.6hSøren B. Jørgensen64Ballerup AKBallerup16.8.79
1500 m3:59.3hAnders Vedel65Aalborg FFAalborg10.5.80
3000 m8:33.83Axel Vang Christensen04FIF HillerødGreve25.8.19
10 km30:12Axel Vang Christensen04FIF HillerødHamburg, GER8.9.19
2000 m forh.5:56.99Axel Vang Christensen04FIF HillerødGreve24.8.19
300 m hæk 76.2 cm39.65Vilhelm Krüger04Sparta AMGreve24.8.19
 39.65Vilhelm Krüger04Greve22.9.19
100 m hæk 84.0 cm13.52Sebastian Abildgaard Glyb05Holte AtletikKøbenhavn4.7.20
 13.57Nicolai Trock Hartling94Sparta AMEsbjerg6.9.09
Højdespring2.13Janick Klausen93Århus 1900Herning27.9.08
Stangspring4.34Peter S Clausen65Hvidovre IFHelsingborg, SWE13.7.80
Længdespring7.00Andreas Trajkovski93Københavns IFKøbenhavn2.8.08
Trespring13.72Henry Knudsen61AGF AtletikAabenraa14.8.76
Kuglestød 4.0 kg16.38Casper Jørgensen99Amager ACKøbenhavn30.8.14
Diskoskast 1.0 kg59.36Casper Jørgensen99Göteborg, SWE27.6.14
Vægtkast 9.08 kg18.21Nicco Hattesen02Esbjerg AMSkive9.12.17
Hammerkast 4.0 kg61.51Dren Meri02Idrætsklubben OlympiaMaribo 26.11.17
Spydkast 600 gram60.55Mads Lund00Sparta AMGreve26.9.15
2000 m kapgang9:00.0hRonnie Kristiansen79Sdr. Omme IFLisleby, NOR5.6.94
3000 m kapgang12:52.06Ronnie Kristiansen79Sdr. Omme IFErfurt, GER10.9.94
4 x 100 m stafet43.91Sparta AMAalborg14.9.19
  Vilhelm Krüger 04, Frederik Thorup Sørensen 04, Luis F. Maillet 04, Tobias Jappe Bjerre 04
1000 m stafet2:03.67Sparta AMGreve25.8.19
  Tobias Jappe Bjerre 04, Frederik Thorup Sørensen 04, Vilhelm Krüger 04, Luis F. Maillet 04
P15 ude
100 m11.7hElse Hadrup48Viborg AMHvidovre21.7.63
200 m24.2hElse Hadrup48Viborg AMHvidovre21.7.63
300 m39.45Stina Troest94Amager AC, ???11.7.09
800 m2:06.9hLoa Olafsson58Københavns IFLyngby15.8.73
1000 m2:55.8hHeidi Jensen66Køge AtletikHvidovre21.7.81
1500 m4:19.90Loa Olafsson58Københavns IFDuisburg, FRG26.8.73
3000 m9:30.6hDorthe Rasmussen60Glostrup ICHillerød19.6.75
5 km17:45Anna Mark Helwigh00Sparta AMSkovlunde18.4.15
10 km36:22Sif Bendix Madsen01Sparta AMKøbenhavn31.12.16
2000 m forh.6:50.26Anna Mark Helwigh00Sparta AMBallerup20.6.15
80 m hæk 76.2 cm11.30Ida Boe Rasmussen03Greve AtletikGöteborg/U, SWE29.6.18
Højdespring1.74Lone Pleth Sørensen66SkovbakkenÅrhus12.9.81
Stangspring3.85Rebecka Krüeger03Sparta AMYstad, SWE22.7.18
Længdespring5.87Ida Boe Rasmussen03Aalborg2.9.18
Trespring 11.91Hanne Sørensen80Hvidovre AKAabenraa23.9.95
Kuglestød 3.0 kg15.10Thea Jensen99Hvidovre AMKøbenhavn16.8.14
Diskoskast 0.75 kg47.49Thea Jensen99Helsingør24.5.14
 47.49Thea Jensen99Hvidovre AMHelsingør25.5.14
Vægtkast 5.44 kg20.09Katrine Fjerbæk Olsen01Skive AMStoholm27.6.16
Hammerkast 3.0 kg58.02Vicki Dahl00Stoholm IFHvidovre13.6.15
Spydkast 500 gram44.05Vicki Dahl00Stoholm IFSkive20.6.15
3000 m kapgang14:09.0hAnia Kondrup75MK NørrevangÅrhus1.9.90
4 x 100 m stafet49.53Sparta AMÅrhus31.8.13
  Katrine Koch Jacobsen 99, Maria Selck 99, Emma Beiter Bomme 98, Anne Sofie Kirkegaard 98
1000 m stafet2:17.81Sparta AMÅrhus1.9.13
  Maria Selck 99, Anne Sofie Kirkegaard 98, Cecilie Schou-Nielsen 99, Natalja Norius-Petersen 98
D14 ude
100 m11.36Peter Andersson99Greve AtletikGöteborg/U, SWE28.6.13
200 m23.36Tobias Gorgone Larsen00Holte AtletikJönköping, SWE7.9.14
300 m36.52Vilhelm Krüger04Sparta AMAalborg1.9.18
800 m1:58.8hAnders Vedel65Aalborg FFÅrhus20.5.79
1000 m2:37.75Markus Kirk Kjeldsen01SAK-77Silkeborg21.9.15
1500 m4:07.4hSøren B. Jørgensen64Ballerup AKKøbenhavn25.7.78
3000 m8:51.92Axel Vang Christensen04FIF HillerødTårnby5.10.18
5 km15:28Axel Vang Christensen04FIF HillerødKøbenhavn31.12.18
10 km32:16Axel Vang Christensen04FIF HillerødOdense30.9.18
2000 m forh.6:25.86Axel Vang Christensen04FIF HillerødAalborg1.9.18
300 m hæk 76.2 cm40.81Andreas Sandfeld Hansen99Sparta AMAarhus31.8.13
Højdespring1.95Janick Klausen93Århus 1900Aarhus9.9.07
Stangspring3.85Thomas Jørgensen70Køge AtletikGlostrup17.8.84
Længdespring6.52Vilhelm Krüger04Sparta AMFrederiksberg23.8.18
 6.52Vilhelm Krüger04Sparta AMAalborg2.9.18
Trespring12.99Jannick Bagge94Hvidovre AM, ???9.10.08
Diskoskast 1.0 kg49.73Andreas Riber Thordahl91, ???4.9.05
Vægtkast 9.08 kg16.25Dren Meri02IK OlympiaMaribo 6.10.16
Hammerkast 4.0 kg57.94Dren Meri02Greve1.10.16
 57.94Dren Meri02Idrætsklubben Olympia, ???2.10.16
Spydkast 600 gram52.80Nikolaj Grønbech02Slagelse Atletik DELTAGöteborg, SWE1.7.16
 52.80Nikolaj Grønbech02Slagelse Atletik DELTAGöteborg, SWE2.7.16
2000 m kapgang9:18.7hRonnie Kristiansen79Sdr. Omme IFLisleby, NOR6.6.93
3000 m kapgang13:59.0hBrian Niemann58Sdr. Omme IFSdr. Omme8.8.72
 13:59.0hRonnie Kristiansen79Sdr. Omme IFSdr. Omme26.6.93
4 x 100 m stafet47.03Sparta AMHvidovre9.6.18
  Vilhelm Krüger 04, Frederik Thorup Sørensen 04, Luis F. Maillet 04, Tobias Jappe Bjerre 04
1000 m stafet2:08.43Sparta AMGreve30.9.18
  Frederik Thorup Sørensen 04, Tobias Jappe Bjerre 04, Vilhelm Krüger 04, Luis F. Maillet 04
P14 ude
100 m12.16Annelouise Villum Jensen96SAK-77Odense7.8.10
200 m25.06Annelouise Villum Jensen96SAK-77Göteborg/U, SWE2.7.10
300 m40.12Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMAabenraa22.9.12
800 m2:11.3hTina Krebs Bahn63Fremad HolbækGreve14.8.77
1000 m2:56.1hShannet Nielsen66GullfossKøbenhavn1.10.80
1500 m4:27.0hDorthe Rasmussen60Glostrup ICLyngby11.8.74
3000 m9:53.0hLis Møller Nielsen59Vojens AFÅrhus8.5.73
10 km37:13Helle Ø Thomassen73Randers RealSvendborg5.4.87
2000 m forh.6:52.90Sofia Thøgersen05Sparta AMHelsingør15.6.19
300 m hæk43.77Louise B. Biede93SAK-77Silkeborg6.10.07
80 m hæk 76.2 cm11.20Ida Boe Rasmussen03Greve AtletikHelsingborg, SWE8.7.17
Højdespring1.72Karla Schärfe03Sparta AMHelsingør9.9.17
Stangspring3.50Amalie Bang Petersen98Randers Atletik FrejaSkive23.6.12
Længdespring5.76Lærke Nilsson98Aalborg AMGöteborg/U, SWE7.7.12
 5.76Lærke Nilsson98Aalborg AM, ???9.7.12
Trespring 11.67Nickoline Skifter Andersen98Slagelse Atletik DELTAHvidovre1.9.12
Kuglestød 3.0 kg13.59Thea Jensen99Glostrup ICGlostrup27.4.13
Diskoskast 0.75 kg47.13Anne Juul Jensen06Viking AtletikRønne30.7.20
 44.51Anne Juul Jensen06Viking AtletikTårnby11.7.20
 44.30Thea Jensen99Glostrup ICÅrhus1.9.13
Vægtkast 5.44 kg18.88Iben Pusle Dahl05Stoholm IFRanders16.6.19
Hammerkast 3.0 kg50.88Iben Pusle Dahl05Stoholm IFStoholm3.6.19
 50.88Iben Pusle Dahl05Stoholm IFStoholm29.6.19
Spydkast 500 gram44.84Søs Sühler04IK OlympiaGöteborg/U, SWE30.6.18
3000 m kapgang15:05.0hAnia Kondrup75MK NørrevangSønderborg12.8.89
4 x 100 m stafet50.73Aalborg AMAabenraa9.6.14
  Henriette Schnack 00, Freja Wærness 00, Nathalie Richter-Mikkelsen 00, Mathilde Prietzel Nielsen 00
1000 m stafet2:22.2hKøge AtletikKøbenhavn25.9.80
  Chritine Haargaard 67, Jeanette Frederiksen 66, Heidi Jensen 66, Janne M. Johansen 67
Mænd U23 inde
50 m5.92Hossein Asgari80Frederiksberg IFHvidovre2.2.00
60 m6.65Benjamin Hecht78Sparta AMMalmö, SWE20.2.99
 6.65Kristoffer Hari97Hvidovre AMSkive19.2.17
200 m20.97Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMFayetteville AR, USA22.2.19
 21.28Benjamin Hecht78Sparta AMMalmö, SWE20.2.99
400 m46.07Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMBirmingham AL, USA9.3.19
 46.11Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMFayetteville AR, USA23.2.19
 46.14Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMFayetteville AR, USA27.1.18
 46.33Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMBeograd, SRB4.3.17
800 m1:50.26Nicolai Trock Hartling94Sparta AMVäxjö, SWE13.2.16
1000 m2:31.26Jacob Ilbjerg Stengaard94Skive AMSkive9.4.16
1500 m3:44.21Thijs Nijhuis92Viborg AMAthlone, IRL2.2.14
3000 m7:52.47Joel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubGent, BEL13.2.21
50 m hæk6.80Andreas Martinsen90AK HolstebroAarhus16.2.12
60 m hæk7.90Andreas Martinsen90AK HolstebroSkive25.2.12
Højdespring2.27Janick Klausen93Århus 1900Paris, FRA4.3.11
Stangspring5.43Rasmus Wejnold Jørgensen89Sparta AMAubière, FRA6.3.10
Længdespring7.70Benjamin Gabrielsen95Sparta AMSkive21.2.15
Trespring15.87Peder P. Nielsen88Århus 1900København21.2.10
Kuglestød 7.26 kg19.41Joachim Olsen77Aalborg AMIndianapolis IN, USA5.3.99
Syvkamp5.504Lars Warming63Århus 1900Århus16.2.85
  6.9h 7.22 13.14 1.95 8.1h 4.30 2:49.5h
5000 m kapgang20:14.9hClaus Jørgensen74MK NørrevangAarhus19.2.94
4 x 200 m stafet1:28.99Århus 1900Skive26.2.17
  Frederik Peschardt 95, Casper Henningsen 96, Emil Søndergaard 96, Steffen Udengaard Knudsen 98
Kvinder U23 inde
50 m6.63Sille Søndergaard83Sparta AMHvidovre2.2.00
60 m7.47Marie Høgh Larsen03Sparta Atletik og LøbRanders16.1.21
200 m23.99Mette Graversgaard95Århus 1900Växjö, SWE13.2.16
400 m53.85Sara Slott Petersen87Århus 1900Torino, ITA6.3.09
800 m2:02.64Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækBoston MA, USA10.2.84
1000 m2:54.93Emma Kiplagat Kondrup04Kolding KFUMMalmö/A, SWE10.2.19
1500 m4:10.20Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækEast Rutherford NJ, USA9.2.85
3000 m9:19.56Maria Larsen96Københavns IFSkive22.2.15
60 m hæk 84.0 cm8.44Anne Møller87Aabenraa IGGöteborg/FH, SWE9.2.08
 8.44Mette Graversgaard95Århus 1900Reykjavik, ISL4.2.17
 8.44Mathilde Heltbech95Helsingør IFTampere, FIN11.2.17
Højdespring1.84Grith Ejstrup53SkovbakkenMalente, GER11.2.73
Stangspring4.42Caroline Bonde Holm90Sparta AMPotsdam, GER17.2.12
Længdespring6.40Lene S. Demsitz59Hundested AFGrenoble, FRA22.2.81
Trespring 13.14Janne Nielsen93Århus 1900Bærum, NOR14.2.15
Kuglestød 4.0 kg16.56Thea Jensen99Hvidovre Atletik & MotionFayetteville AR, USA27.2.21
Femkamp3.906Sofie Albrechtsen95Århus 1900Geneva OH, USA26.2.16
  9.05 1.73 12.04 5.31 2:21.33
 3.863Sandra BöllSparta AMNorrköping, SWE8.2.15
  9.19 9.19 9.19 1.75 1.75 1.75 11.14 11.14 5.46 5.46 2:22.92 2:22.92
3000 m kapgang14:24.0hAnia Kondrup75MK NørrevangÅrhus28.2.93
4 x 200 m stafet1:40.17Sparta AMOdense23.2.20
  Marie Høgh Larsen 03, Klara Skriver Loessl 02, Josephine Koch Jacobsen 03, Emma Beiter Bomme 98
Mænd U20 inde
50 m5.99Hossein Asgari80Frederiksberg IFHvidovre3.2.99
 5.99Frederik Thomsen93Ballerup AKAarhus16.2.12
 5.99Simon Hansen98Århus 1900Aarhus30.12.16
60 m6.76Lars Pedersen66Sparta AMStockholm, SWE9.2.85
200 m21.51Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMVäxjö, SWE18.1.15
400 m47.46Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMVäxjö, SWE13.2.16
800 m1:51.97Kristian Uldbjerg Hansen96Aalborg AMSätra, SWE31.1.15
1000 m2:42.13Axel Vang Christensen04FIF HillerødMalmö/A, SWE10.2.19
 2:42.89Markus Kirk Kjeldsen01SAK-77Göteborg/FH, SWE5.12.15
1500 m3:51.29Andreas Holst Lindgreen98Sparta AMSkive18.2.17
3000 m7:57.39Joel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubSkive16.1.21
50 m hæk 99.1 cm7.12Henrik Baker80Trongårdens IFHvidovre1.2.98
60 m hæk 99.1 cm7.91Andreas Martinsen90AK HolstebroFlorø, NOR21.2.09
 7.91Andreas Martinsen90AK HolstebroSkive28.2.09
Højdespring2.27Janick Klausen93Århus 1900Paris, FRA4.3.11
Stangspring5.00Andreas Rønning93Ballerup AKAarhus16.2.12
 5.00Nikolaj Grønbech02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn6.2.21
Længdespring7.60Frederik Thomsen93Ballerup AKSkive4.3.12
Trespring14.93Thomas Flensborg Madsen82Sparta AMMalmö/A, SWE25.2.01
Kuglestød 6.0 kg18.60Lasse Larsen90Sparta AMHelsingør12.12.09
Syvkamp U205.438Mads Lund00Sparta AMRanders4.2.18
  7.19 7.10 12.94 1.92 8.29 4.20 2:46.38
4 x 200 m stafet1:31.57Sparta AMSkive4.3.12
  Alexander Hornshøj 94, Andreas Madsen 93, Nicolai Trock Hartling 94, Emil Strøm 93
Kvinder U20 inde
50 m6.63Sille Søndergaard83Sparta AMHvidovre2.2.00
60 m7.47Marie Høgh Larsen03Sparta Atletik og LøbRanders16.1.21
200 m24.69Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMSkive5.3.16
400 m54.92Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMSkive6.3.16
800 m2:07.75Stina Troest94Amager ACSkive24.2.13
1000 m2:54.93Emma Kiplagat Kondrup04Kolding KFUMMalmö/A, SWE10.2.19
1500 m4:20.95Line K Schulz96Aalborg AMSkive29.12.15
3000 m9:19.56Maria Larsen96Københavns IFSkive22.2.15
60 m hæk 84.0 cm8.59Annika Baun Haldbo03Sparta Atletik og LøbRanders20.2.21
 8.62Annika Baun Haldbo03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn6.2.21
 8.65Anne K. Andersen82Aabenraa IGMalmö/A, SWE25.2.01
 8.65Marie Caroline Vermund95Sparta AMAarhus29.12.14
Højdespring1.78Grith Ejstrup53SkovbakkenOllerup27.2.71
 1.78Sandra B. Christensen95Amager ACSkive1.3.14
Stangspring4.20Caroline Bonde Holm90Sparta AMGöteborg/N, SWE25.1.09
Længdespring6.20Martha Traoré95Sparta AMSkive22.2.14
Trespring 12.33Laetitia Bruun94Sparta AMSkive9.3.13
Kuglestød 4.0 kg14.71Thea Jensen99Hvidovre AMSkive18.2.18
Femkamp3.717Ida Beiter Bomme01Sparta AMRanders3.2.19
  8.83 1.61 11.33 5.68 2:33.18
3000 m kapgang14:24.0hAnia Kondrup75MK NørrevangÅrhus28.2.93
4 x 200 m stafet1:41.90Sparta Atletik og LøbSkive1.3.20
  Marie Høgh Larsen 03, Betty Marie Ramsgaard Jensen 04, Cecilie Gedsø Færge 03, Josephine Koch Jacobsen 03
Mænd U18 inde
50 m6.09Martin Krabbe85AK HolstebroÅrhus28.12.02
60 m6.98Morten Dalgaard Madsen95Skive AMSkive16.12.12
 6.98Steffen Udengaard Knudsen98Århus 1900Skive8.3.15
200 m21.92Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMSkive1.3.14
400 m48.41Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMSkive1.3.14
800 m1:52.85Jonathan Drechsler Sigvardsen04Viborg Atletik og MotionsforeningRanders20.2.21
1000 m2:42.13Axel Vang Christensen04FIF HillerødMalmö/A, SWE10.2.19
 2:42.89Markus Kirk Kjeldsen01SAK-77Göteborg/FH, SWE5.12.15
1500 m3:54.6hJonathan Drechsler Sigvardsen04Viborg Atletik og MotionsforeningRanders9.2.21
 3:58.25Alexander Tengblad Nikolaisen01Viborg AMSkive25.2.18
 4:01.48Kristian Uldbjerg Hansen96Aalborg AMSkive10.3.13
3000 m7:59.30Axel Vang Christensen04FIF HillerødSkive16.1.21
50 m hæk 91.4 cm6.82Andreas Martinsen90AK HolstebroÅrhus29.12.07
60 m hæk 91.4 cm8.00Mathias Mørk97Helsingør IFSkive1.3.14
Højdespring2.22Janick Klausen93Århus 1900Aarhus11.12.10
Stangspring4.72Rasmus Wejnold Jørgensen89Københavns IFGöteborg/FH, SWE18.2.06
Længdespring7.25Andreas Trajkovski93Københavns IFMalmö/A, SWE31.1.10
Trespring14.41Philip Akrofi97Århus 1900Skive1.3.14
Kuglestød 5.0 kg18.36Christoffer Mikkelsen94Randers Atletik FrejaÅrhus10.12.11
Femkamp U183.617Max Kørner Andersen03Frederiksberg IFRanders1.2.20
  8.23 3.90 14.46 1.87 3:00.69
 3.485Christoffer Durafour93Helsingør IFHelsingør5.2.10
4 x 200 m stafet1:31.61Sparta AMSkive26.2.17
  Emil Frænde 00, Vincent Plas 01, Mikkel Ramlow 00, Tobias Gorgone Larsen 00
Kvinder U18 inde
50 m6.63Sille Søndergaard83Sparta AMHvidovre2.2.00
60 m7.57Sille Søndergaard83Sparta AMGöteborg/FH, SWE19.2.00
400 m55.59Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMMalmö/A, SWE24.1.15
800 m2:09.6hHeidi Jensen66Køge AtletikRødovre22.1.83
1000 m2:54.93Emma Kiplagat Kondrup04Kolding KFUMMalmö/A, SWE10.2.19
1500 m4:24.5hDorthe Rasmussen60Glostrup ICRødovre20.2.77
3000 m9:28.55Sofia Thøgersen05Sparta Atletik og LøbOdense20.2.21
50 m hæk 76.2 cm7.37Ida Boe Rasmussen03Greve AtletikHvidovre5.1.19
60 m hæk 76.2 cm8.55Annika Baun Haldbo03Sparta Atletik og LøbSkive1.3.20
Højdespring1.76Lone Pleth Sørensen66SkovbakkenÅrhus19.2.83
Stangspring3.90Iben Høgh-Pedersen90Randers Atletik FrejaMalmö/A, SWE4.2.07
 3.90Rebecka Krüeger03Malmö AIVäxjö, SWE4.3.18
Længdespring5.92Josefine Skifter Andersen03Slagelse Atletik DELTASkive23.2.19
Trespring 12.26Laetitia Bruun94Sparta AMSkive5.3.11
Kuglestød 3.0 kg15.41Thea Jensen99Hvidovre AMMalmö/A, SWE13.2.16
Femkamp U183.816Karla Schärfe03Sparta Atletik og LøbRanders1.2.20
  8.89 1.73 12.62 5.30 2:33.73
3000 m kapgang14:25.0hAnia Kondrup75MK NørrevangÅrhus24.2.91
4 x 200 m stafet1:41.90Sparta Atletik og LøbSkive1.3.20
  Marie Høgh Larsen 03, Betty Marie Ramsgaard Jensen 04, Cecilie Gedsø Færge 03, Josephine Koch Jacobsen 03
M22 inde
50 m5.95Martin Krabbe85AK HolstebroÅrhus4.3.07
60 m6.73Henrik Paulsen63Sparta AMStockholm, SWE9.2.85
200 m20.97Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMFayetteville AR, USA22.2.19
400 m46.07Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMBirmingham AL, USA9.3.19
800 m1:50.26Nicolai Trock Hartling94Sparta AMVäxjö, SWE13.2.16
1000 m2:31.26Jacob Ilbjerg Stengaard94Skive AMSkive9.4.16
1500 m3:44.21Thijs Nijhuis92Viborg AMAthlone, IRL2.2.14
3000 m8:09.39Kenneth Andreasen63Odense FrejaRødovre2.2.85
50 m hæk6.80Andreas Martinsen90AK HolstebroAarhus16.2.12
60 m hæk7.90Andreas Martinsen90AK HolstebroSkive25.2.12
Højdespring2.21Michael Mikkelsen66Sparta AMGent, BEL21.2.88
 2.21Janick Klausen93Århus 1900Bærum, NOR14.2.15
Stangspring5.35APiotr Buciarski75Sparta AMReno NV, USA25.1.97
Længdespring7.68AAndreas Trajkovski93Sparta AMAlbuquerque NM, USA6.3.15
Trespring15.87Peder P. Nielsen88Århus 1900København21.2.10
Kuglestød 7.26 kg19.41Joachim Olsen77Aalborg AMIndianapolis IN, USA5.3.99
Syvkamp5.504Lars Warming63Århus 1900Århus16.2.85
  6.9h 7.22 13.14 1.95 8.1h 4.30 2:49.5h
5000 m kapgang21:48.0hRasmus G. Friis71Sdr. Omme IFÅrhus28.2.93
4 x 200 m stafet1:28.99Århus 1900Skive26.2.17
  Frederik Peschardt 95, Casper Henningsen 96, Emil Søndergaard 96, Steffen Udengaard Knudsen 98
K22 inde
50 m6.68Louise Østergård94Randers Atletik FrejaAarhus30.12.16
60 m7.54Christina Schnohr75Frederiksberg IFGöteborg, SWE8.2.97
200 m24.13Sara Slott Petersen87Århus 1900Birmingham, GBR1.2.09
400 m53.85Sara Slott Petersen87Århus 1900Torino, ITA6.3.09
800 m2:02.81Stina Troest94Amager ACWien, AUT30.1.16
1000 mVakant
1500 m4:10.20Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækEast Rutherford NJ, USA9.2.85
3000 m9:19.64Rikke Ulslev Degn75Trongårdens IFIndianapolis IN, USA8.3.97
60 m hæk 84.0 cm8.44Mette Graversgaard95Århus 1900Reykjavik, ISL4.2.17
 8.44Mathilde Heltbech95Helsingør IFTampere, FIN11.2.17
Højdespring1.81Pia Zinck71Aalborg FFRødovre10.1.93
Stangspring4.42Caroline Bonde Holm90Sparta AMPotsdam, GER17.2.12
Længdespring6.40Lene S. Demsitz59Hundested AFGrenoble, FRA22.2.81
Trespring 13.14Janne Nielsen93Århus 1900Bærum, NOR14.2.15
Kuglestød 4.0 kg16.56Thea Jensen99Hvidovre Atletik & MotionFayetteville AR, USA27.2.21
Femkamp3.689Nickoline Skifter Andersen98Sparta Atletik og LøbRanders1.2.20
  9.76 9.76 13.39 5.49 2:25.88
3000 m kapgang19:34.7hLone Kondrup74MK NørrevangAarhus2.3.96
4 x 200 m stafet1:40.17Sparta AMOdense23.2.20
  Marie Høgh Larsen 03, Klara Skriver Loessl 02, Josephine Koch Jacobsen 03, Emma Beiter Bomme 98
M21 inde
50 m5.99Martin Krabbe85AK HolstebroÅrhus30.12.06
60 m6.65Benjamin Hecht78Sparta AMMalmö, SWE20.2.99
200 m21.02Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMClemson SC, USA20.1.18
400 m46.14Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMFayetteville AR, USA27.1.18
800 m1:51.35AKristian Uldbjerg Hansen96Aalborg AMAlbuquerque NM, USA11.2.17
1000 m2:45.65Jacob Aagaard Jensen97Aalborg AMRanders4.2.18
1500 m3:44.7hWilliam Devantier00Sparta Atletik og LøbRanders26.1.21
3000 m8:07.36Abdi Hakin Ulad91Korsør AMSkive26.2.12
50 m hæk6.87Andreas Martinsen90AK HolstebroAarhus27.12.11
60 m hæk8.00Andreas Martinsen90AK HolstebroAarhus27.12.11
Højdespring2.14Martin Gärtner78IK HellasMalmö/A, SWE21.2.99
Stangspring5.43Rasmus Wejnold Jørgensen89Sparta AMAubière, FRA6.3.10
Længdespring7.49Andreas Trajkovski93Københavns IFFayetteville AR, USA14.2.14
 7.49Andreas Trajkovski93Københavns IFNew York NY, USA7.3.14
Trespring15.38Thomas Flensborg Madsen82Sparta AMAmes IA, USA15.2.03
Kuglestød 7.26 kg18.15Joachim Olsen77Aalborg AMMalmö, SWE8.3.98
Syvkamp5.136Anders Black79Københavns IFÅrhus5.2.00
  7.27 7.04 14.12 2.00 8.81 3.70 3:00.27
5000 m kapgang20:34.9hClaus Jørgensen74MK NørrevangVejle11.2.95
4 x 200 m stafet1:30.17Sparta AMSkive24.2.19
  Oliver Chabert 99, Jacob Hvorup 99, Nicolai Lind Andersen 98, Christian Gundersen 99
K21 inde
50 m6.74Line Holm Jensen00Aalborg Atletik og MotionAalborg14.2.21
60 m7.53Line Holm Jensen00Aalborg Atletik og MotionRanders20.2.21
200 m23.99Mette Graversgaard95Århus 1900Växjö, SWE13.2.16
400 m57.05Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMLubbock TX, USA9.2.19
800 m2:02.64Tina Krebs Bahn63Fremad HolbækBoston MA, USA10.2.84
1000 m2:53.34Mia Helene Mørck99Bagsværd Atletik ClubLincoln NE, USA24.1.20
1500 m4:26.55Line K Schulz96Aalborg AMSkive18.2.17
3000 m9:46.27Maria Larsen96Københavns IFSkive19.2.17
60 m hæk 84.0 cm8.44Anne Møller87Aabenraa IGGöteborg/FH, SWE9.2.08
Højdespring1.80Grith Ejstrup53SkovbakkenGöteborg/Sc, SWE10.3.74
 1.80Pia Zinck71AFF AalborgGöteborg/FH, SWE18.1.92
Stangspring4.40Caroline Bonde Holm90Sparta AMPotsdam, GER18.2.11
Længdespring5.96Charlotte Beiter67AK 73Århus13.2.88
Trespring 12.87Janne Nielsen93Århus 1900Skive23.2.14
Kuglestød 4.0 kg15.75Thea Jensen99Hvidovre Atletik & MotionFayetteville AR, USA1.2.20
Femkamp3.906Sofie Albrechtsen95Århus 1900Geneva OH, USA26.2.16
  9.05 1.73 12.04 5.31 2:21.33
3000 m kapgang15:26.0hGunhild Kristiansen63Sdr. Omme IFOdense17.3.84
4 x 200 m stafet1:43.83Sparta AMSkive24.2.19
  Nickoline Skifter Andersen 98, Katrine Koch Jacobsen 99, Emilie R Hansen 99, Emma Beiter Bomme 98
M20 inde
50 m5.92Hossein Asgari80Frederiksberg IFHvidovre2.2.00
60 m6.65Kristoffer Hari97Hvidovre AMSkive19.2.17
200 m21.54Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMVäxjö, SWE22.1.17
400 m46.33Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMBeograd, SRB4.3.17
800 m1:51.82Nick Jensen91Sparta AMStockholm/G, SWE22.2.11
1000 m2:40.31Christian Gundersen99Sparta AMRanders3.2.19
1500 m3:49.3hAlexander Tengblad Nikolaisen01Viborg Atletik og MotionsforeningRanders9.2.21
3000 m8:10.55Andreas Holst Lindgreen98Sparta AMUppsala, SWE11.2.18
50 m hæk7.05Christian Lind Nielsen91Århus 1900Aarhus27.12.11
60 m hæk8.17Oliver Chabert99Sparta AMRanders3.2.19
Højdespring2.15Leon Axen61Hvidovre AKRødovre1.1.81
Stangspring5.36Rasmus Wejnold Jørgensen89Sparta AMGöteborg/FH, SWE14.2.09
Længdespring7.70Benjamin Gabrielsen95Sparta AMSkive21.2.15
Trespring15.67Peder Dalby62AGF AtletikGöteborg, SWE7.2.82
Kuglestød 7.26 kg16.71Kim Christensen84Århus 1900Malmö/A, SWE29.2.04
Syvkamp5.381Oliver Chabert99Sparta AMRanders3.2.19
  7.08 6.50 11.88 1.89 8.17 4.60 2:47.03
5000 m kapgang20:14.9hClaus Jørgensen74MK NørrevangAarhus19.2.94
4 x 200 m stafet1:30.19Greve AtletikSkive19.2.17
  Oliver Chabert 99, Frankly Dadey 99, Peter Andersson 99, Kasper Andersson 97
K20 inde
50 m6.73Louise Højland80Hvidovre AMHvidovre2.2.00
60 m7.3hElse Hadrup48Viborg AMWien, AUT23.3.69
 7.69Anna Olsson88Sparta AMGöteborg/FH, SWE9.2.08
200 m24.43Sara Slott Petersen87Århus 1900Malmö/A, SWE28.1.07
400 m54.67Stina Troest94Amager ACSkive22.2.14
800 m2:02.95Stina Troest94Amager ACSopot, POL7.3.14
1000 m2:50.87Anna Mark Helwigh00Sparta Atletik og LøbStaten Island NY, USA1.2.20
1500 m4:17.84Line K Schulz96Aalborg AMVäxjö, SWE13.2.16
3000 m9:22.75Line K Schulz96Aalborg AMGöteborg/FH, SWE30.1.16
60 m hæk 84.0 cm8.45Anne K. Andersen82Aabenraa IGMalmö/A, SWE23.2.02
Højdespring1.84Grith Ejstrup53SkovbakkenMalente, GER11.2.73
Stangspring4.33Caroline Bonde Holm90Sparta CopenhagenAubière, FRA6.3.10
Længdespring6.14Martha Traoré95Sparta AMMalmö/A, SWE25.1.15
Trespring 12.50Janne Nielsen93Århus 1900Skive24.2.13
Kuglestød 4.0 kg15.08Thea Jensen99Hvidovre AMSkive23.2.19
Femkamp3.813Anna Øbakke LangeGreve AtletikRanders3.2.19
  8.67 1.61 12.89 5.25 2:26.48
3000 m kapgangVakant
4 x 200 m stafet1:45.73Aalborg Atletik Og MotionOdense23.2.20
  Christine Klitgaard 04, Mille B. Olesen 02, Johanne Westergaard 02, Line Holm Jensen 00
D19 inde
50 m5.99Hossein Asgari80Frederiksberg IFHvidovre3.2.99
 5.99Frederik Thomsen93Ballerup AKAarhus16.2.12
60 m6.76Lars Pedersen66Sparta AMStockholm, SWE9.2.85
200 m21.61Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMVäxjö, SWE24.1.16
400 m47.46Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMVäxjö, SWE13.2.16
800 m1:51.97Kristian Uldbjerg Hansen96Aalborg AMSätra, SWE31.1.15
1000 m2:46.1hNiels Uth74Kolding KFUMÅrhus6.2.93
1500 m3:51.29Andreas Holst Lindgreen98Sparta AMSkive18.2.17
50 m hæk 99.1 cm7.32Christian Laugesen86Korsør AMHvidovre15.1.05
60 m hæk 99.1 cm7.91Andreas Martinsen90AK HolstebroFlorø, NOR21.2.09
 7.91Andreas Martinsen90AK HolstebroSkive28.2.09
Højdespring2.25Janick Klausen93Århus 1900Malmö/A, SWE29.1.12
Stangspring5.00Andreas Rønning93Ballerup AKAarhus16.2.12
 5.00Nikolaj Grønbech02Sparta Atletik og LøbKøbenhavn6.2.21
Længdespring7.60Frederik Thomsen93Ballerup AKSkive4.3.12
Trespring14.93Thomas Flensborg Madsen82Sparta AMMalmö/A, SWE25.2.01
Kuglestød 6.0 kg18.60Lasse Larsen90Sparta AMHelsingør12.12.09
Syvkamp U205.292Oliver Chabert99Sparta AMRanders4.2.18
  7.18 6.59 12.80 1.77 8.18 4.70 2:52.31
5000 m kapgang20:52.0hClaus Jørgensen74MK NørrevangÅrhus28.2.93
4 x 200 m stafet1:31.57Sparta AMSkive4.3.12
  Alexander Hornshøj 94, Andreas Madsen 93, Nicolai Trock Hartling 94, Emil Strøm 93
P19 inde
50 m6.83Sille Søndergaard83Sparta AMHvidovre5.2.02
60 m7.54Christina Schnohr75Frederiksberg IFRødovre10.2.94
200 m24.86Camilla Voigt78Trongårdens IFMalmö, SWE1.3.97
400 m55.36Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMVäxjö, SWE21.1.17
800 m2:07.75Stina Troest94Amager ACSkive24.2.13
1000 m2:56.30Helene Holm Gottlieb98Holte AtletikStaten Island NY, USA1.12.17
1500 m4:20.95Line K Schulz96Aalborg AMSkive29.12.15
3000 m9:19.56Maria Larsen96Københavns IFSkive22.2.15
60 m hæk 84.0 cm8.65Anne K. Andersen82Aabenraa IGMalmö/A, SWE25.2.01
 8.65Marie Caroline Vermund95Sparta AMAarhus29.12.14
Højdespring1.78Sandra B. Christensen95Amager ACSkive1.3.14
Stangspring4.20Caroline Bonde Holm90Sparta AMGöteborg/N, SWE25.1.09
Længdespring6.20Martha Traoré95Sparta AMSkive22.2.14
Trespring 12.33Laetitia Bruun94Sparta AMSkive9.3.13
Kuglestød 4.0 kg14.71Thea Jensen99Hvidovre AMSkive18.2.18
Femkamp3.539Anna Øbakke LangeGreve AtletikRanders4.2.18
  9.04 1.53 12.42 5.24 2:32.12
3000 m kapgang14:56.5hAnia Kondrup75MK NørrevangÅrhus19.2.94
4 x 200 m stafet1:42.52Sparta AMSkive23.2.14
  Martha Traoré 95, Emma Beiter Bomme 98, Laura Tølløse 97, Anne Sofie Kirkegaard 98
D18 inde
50 m5.99Simon Hansen98Århus 1900Aarhus30.12.16
60 m6.86Peter Andersson99Greve AtletikSkive25.2.17
200 m21.51Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMVäxjö, SWE18.1.15
400 m47.47Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMVäxjö, SWE17.1.15
800 m1:53.23Karl-Gustav Brockdorff99Aalborg AMGöteborg/FH, SWE21.1.17
1000 m2:44.67Gustav Vad Thomsen94Skive AMSkive22.3.12
1500 m3:52.95William Devantier00Sparta AMUppsala, SWE11.2.18
3000 m7:52.47Joel Ibler Lillesø03Bagsværd Atletik ClubGent, BEL13.2.21
50 m hæk 99.1 cm7.12Henrik Baker80Trongårdens IFHvidovre1.2.98
60 m hæk 99.1 cm8.09Andreas Martinsen90AK HolstebroGöteborg/FH, SWE9.2.08
Højdespring2.27Janick Klausen93Århus 1900Paris, FRA4.3.11
Stangspring4.95Rasmus Wejnold Jørgensen89Københavns IFMalmö/A, SWE27.1.07
Længdespring7.49Andreas Trajkovski93Københavns IFSkive6.3.11
Trespring14.67Jannick Bagge94Hvidovre AMSkive26.2.12
Kuglestød 6.0 kg16.97Christoffer Mikkelsen94Randers Atletik FrejaSkive4.3.12
Syvkamp U205.438Mads Lund00Sparta AMRanders4.2.18
  7.19 7.10 12.94 1.92 8.29 4.20 2:46.38
5000 m kapgang21:22.0hClaus Jørgensen74MK NørrevangÅrhus1.3.92
4 x 200 m stafet1:35.79Greve AtletikSkive8.3.15
  Asger Østerby 97, Sebastian Romer 97, Kenneth Pedersen 97, Kasper Andersson 97
P18 inde
50 m6.78Louise Højland80Hvidovre AMHvidovre31.1.98
60 m7.47Marie Høgh Larsen03Sparta Atletik og LøbRanders16.1.21
200 m24.69Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMSkive5.3.16
400 m54.92Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMSkive6.3.16
800 m2:09.79Mia Helene Mørck99Bagsværd ACMalmö/A, SWE29.1.17
1500 m4:25.25Anna Mark Helwigh00Sparta AMUppsala, SWE11.2.18
3000 m9:36.72Line K Schulz96Aalborg AMSkive29.11.14
50 m hæk 84.0 cm8.01Cecilie F. Sørensen86Århus 1900Århus6.3.04
60 m hæk 84.0 cm8.59Annika Baun Haldbo03Sparta Atletik og LøbRanders20.2.21
 8.62Annika Baun Haldbo03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn6.2.21
 8.71Annika Baun Haldbo03Sparta Atletik og LøbKøbenhavn30.1.21
Højdespring1.78Grith Ejstrup53SkovbakkenOllerup27.2.71
Stangspring3.87Klara Skriver Loessl02Sparta Atletik og LøbOdense23.2.20
Længdespring5.94Martha Traoré95Sparta AMSätra, SWE3.2.13
Trespring 12.33Laetitia Bruun94Sparta AMSkive26.2.12
Kuglestød 4.0 kg14.19Thea Jensen99Hvidovre AMSkive25.2.17
Femkamp3.717Ida Beiter Bomme01Sparta AMRanders3.2.19
  8.83 1.61 11.33 5.68 2:33.18
3000 m kapgang14:24.0hAnia Kondrup75MK NørrevangÅrhus28.2.93
4 x 200 m stafetVakant
D17 inde
50 m6.09Martin Krabbe85AK HolstebroÅrhus28.12.02
60 m6.98Morten Dalgaard Madsen95Skive AMSkive16.12.12
 6.98Steffen Udengaard Knudsen98Århus 1900Skive8.3.15
200 m21.92Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMSkive1.3.14
400 m48.41Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMSkive1.3.14
800 m1:52.85Jonathan Drechsler Sigvardsen04Viborg Atletik og MotionsforeningRanders20.2.21
1000 m2:45.03Sebastian Rahbech Stensvig99Skive AMSkive9.4.16
1500 m3:54.6hJonathan Drechsler Sigvardsen04Viborg Atletik og MotionsforeningRanders9.2.21
 3:58.25Alexander Tengblad Nikolaisen01Viborg AMSkive25.2.18
3000 m7:59.30Axel Vang Christensen04FIF HillerødSkive16.1.21
50 m hæk 91.4 cm6.82Andreas Martinsen90AK HolstebroÅrhus29.12.07
60 m hæk 91.4 cm8.00Mathias Mørk97Helsingør IFSkive1.3.14
Højdespring2.18Janick Klausen93Århus 1900Göteborg/FH, SWE13.2.10
Stangspring4.72Rasmus Wejnold Jørgensen89Københavns IFGöteborg/FH, SWE18.2.06
Længdespring7.25Andreas Trajkovski93Københavns IFMalmö/A, SWE31.1.10
Trespring14.41Philip Akrofi97Århus 1900Skive1.3.14
Kuglestød 5.0 kg18.36Christoffer Mikkelsen94Randers Atletik FrejaÅrhus10.12.11
Femkamp U183.485Christoffer Durafour93Helsingør IFHelsingør5.2.10
3000 m kapgangVakant
4 x 200 m stafet1:31.61Sparta AMSkive26.2.17
  Emil Frænde 00, Vincent Plas 01, Mikkel Ramlow 00, Tobias Gorgone Larsen 00
P17 inde
50 m6.63Sille Søndergaard83Sparta AMHvidovre2.2.00
60 m7.57Sille Søndergaard83Sparta AMGöteborg/FH, SWE19.2.00
200 m25.03Josephine Koch JacobsenSparta Atletik og LøbSkive1.3.20
400 m55.59Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMMalmö/A, SWE24.1.15
800 m2:09.6hHeidi Jensen66Køge AtletikRødovre22.1.83
1000 mVakant
1500 m4:24.5hDorthe Rasmussen60Glostrup ICRødovre20.2.77
3000 m9:51.99Alberte Kjær Pedersen98Fredericia Triathlon TeamSkive7.3.15
50 m hæk 76.2 cm7.49Ida Boe Rasmussen03Greve AtletikHvidovre16.2.20
60 m hæk 76.2 cm8.55Annika Baun Haldbo03Sparta Atletik og LøbSkive1.3.20
Højdespring1.76Lone Pleth Sørensen66SkovbakkenÅrhus19.2.83
Stangspring3.90Iben Høgh-Pedersen90Randers Atletik FrejaMalmö/A, SWE4.2.07
Længdespring5.87Martha Traoré95Sparta AMSkive4.3.12
Trespring 12.26Laetitia Bruun94Sparta AMSkive5.3.11
Kuglestød 3.0 kg15.41Thea Jensen99Hvidovre AMMalmö/A, SWE13.2.16
Femkamp U183.816Karla Schärfe03Sparta Atletik og LøbRanders1.2.20
  8.89 1.73 12.62 5.30 2:33.73
3000 m kapgang14:42.0hAnia Kondrup75MK NørrevangÅrhus1.3.92
4 x 200 m stafet1:41.90Sparta Atletik og LøbSkive1.3.20
  Marie Høgh Larsen 03, Betty Marie Ramsgaard Jensen 04, Cecilie Gedsø Færge 03, Josephine Koch Jacobsen 03
D16 inde
50 m6.20Daniel Andersen01Vejle IFAarhus30.12.17
60 m7.04Morten Dalgaard Madsen95Skive AMSkive5.3.11
200 m22.41Vilhelm Krüger04Sparta Atletik og LøbOdense23.2.20
400 m50.06Benjamin Lobo Vedel97Aalborg AMSkive10.3.13
800 m1:54.54Victor Thomsen99Amager ACGöteborg/FH, SWE7.2.15
1000 m2:52.15Thomas Rydal96Skive AMSkive22.3.12
1500 m4:04.29Axel Vang Christensen04FIF HillerødGöteborg/FH, SWE23.2.20
 4:04.4hAnders Vedel65Aalborg FFRødovre1.2.81
3000 m8:38.02Elias Shifris02Viborg AMSkive15.12.18
50 m hæk 91.4 cm7.04Andreas Martinsen90AK HolstebroÅrhus30.12.06
60 m hæk 91.4 cm8.13Max Kørner Andersen03Randers Freja AtletikAarhus28.12.19
Højdespring2.11Janick Klausen93Århus 1900Skive1.3.09
Stangspring4.40Jacob Papsø71SkovbakkenÅrhus12.12.87
Længdespring7.21Andreas Trajkovski93Københavns IFMalmö/A, SWE1.2.09
Trespring13.87Philip Akrofi97Århus 1900Skive9.3.13
Kuglestød 5.0 kg16.92Kenneth Mertz89Køge AtletikHvidovre11.12.05
Femkamp U183.265Samuel Kirk-Haugstrup94Århus 1900Helsingør5.2.10
  8.66 3.40 14.24 1.78 3:03.38
3000 m kapgangVakant
4 x 200 m stafet1:33.74Sparta AMSkive1.3.20
  Vilhelm Krüger 04, Frederik Thorup Sørensen 04, Luis F. Maillet 04, Tobias Jappe Bjerre 04
P16 inde
50 m6.70Annelouise Villum Jensen96Århus 1900Aarhus28.12.12
60 m7.70Mathilde Prietzel Nielsen00Aalborg AMVäxjö, SWE23.1.16
200 m25.06Sara Slott Petersen87Århus 1900Malmö/A, SWE22.3.03
400 m55.88Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMSkive2.3.14
800 m2:10.73Nathalie Richter-Mikkelsen00Aalborg AMSkive10.12.16
1000 m3:13.03Christine H. Garder96Skive AMSkive22.3.12
1500 m4:28.17Sofia Thøgersen05Sparta Atletik og LøbOdense21.2.21
 4:32.53Emma Kiplagat Kondrup04Sparta Atletik og LøbSkive18.1.20
3000 m9:28.55Sofia Thøgersen05Sparta Atletik og LøbOdense20.2.21
50 m hæk 76.2 cm7.37Ida Boe Rasmussen03Greve AtletikHvidovre5.1.19
60 m hæk 76.2 cm8.59Ida Boe Rasmussen03Greve AtletikMalmö/A, SWE27.1.19
Højdespring1.74Pernille Frederiksen77Randers Atletik FrejaÅrhus27.2.93
Stangspring3.85Josephine Skipper98Randers Atletik FrejaSkive22.2.14
Længdespring5.92Josefine Skifter Andersen03Slagelse Atletik DELTASkive23.2.19
Trespring 11.93Nickoline Skifter Andersen98Slagelse Atletik DELTAMalmö/A, SWE25.1.14
Kuglestød 3.0 kg14.79Thea Jensen99Hvidovre AMSkive7.3.15
Femkamp U183.766Josefine Skifter Andersen03Slagelse Atletik DELTARanders3.2.19
  9.24 1.58 12.76 5.63 2:25.94
3000 m kapgang14:25.0hAnia Kondrup75MK NørrevangÅrhus24.2.91
4 x 200 m stafet1:50.26Aalborg Atletik Og MotionSkive1.3.20
  Frederikke Voss Vestergaard 06, Laura G. Andersen 04, Eva Sabro Larsen 04, Christine Klitgaard 04
D15 inde
50 m6.19Andreas Trajkovski93Københavns IFÅrhus27.12.08
60 m7.13Andreas Trajkovski93Københavns IFÅrhus27.12.08
200 m23.01Vilhelm Krüger04Sparta AMMalmö/A, SWE14.12.19
800 m1:57.21Victor Thomsen99Amager ACMalmö/A, SWE6.12.14
1000 m2:42.13Axel Vang Christensen04FIF HillerødMalmö/A, SWE10.2.19
1500 m4:02.21Victor Thomsen99Amager ACKarlskrona, SWE14.12.14
3000 m8:56.02Markus Kirk Kjeldsen01SAK-77Skive10.12.16
50 m hæk 84 cm7.13Nicolai Trock Hartling94Sparta AMHvidovre15.2.09
60 m hæk 84.0 cm8.44Sofus Peter Lassen03Sparta AMSkive25.2.18
Højdespring2.06Janick Klausen93Århus 1900Aarhus1.3.08
Stangspring4.25Peter S Clausen65Hvidovre IFRødovre1.3.80
Længdespring6.62Andreas Trajkovski93Københavns IFBallerup19.1.08
 6.62Samuel Kirk-Haugstrup94Århus 1900Århus29.12.09
Trespring13.50Jannick Bagge94Hvidovre AMSkive28.2.09
Kuglestød 4.0 kg16.63Søren Børsting Nielsen93Skive AMÅrhus27.12.08
3000 m kapgang14:08.0hDan Kondrup77MK NørrevangÅrhus1.3.92
4 x 200 m stafet1:38.25Sparta AMSkive8.3.15
  Emil Frænde 00, Mads Lund 00, Gabriel Lausten 00, Vincent Plas 01
Femkamp D153246Max Kørner Andersen03Randers Atletik FrejaRanders3.2.18
  8.53 3.30 14.82 1.75 3:06.96
P15 inde
50 m6.77Sille Søndergaard83Viking AtletikHvidovre31.1.98
60 m7.83Ashley Gnanogoh05Ballerup Atletik KlubHelsingør1.2.20
200 m25.72Anne Sofie Kirkegaard98Sparta AMSkive9.3.13
800 m2:11.90Emma Kiplagat Kondrup04Kolding KFUMSkive12.1.19
1000 m2:54.93Emma Kiplagat Kondrup04Kolding KFUMMalmö/A, SWE10.2.19
1500 m4:33.80Emma Kiplagat Kondrup04Kolding KFUMSkive2.2.19
3000 m9:54.75Sofia Thøgersen05Sparta Atletik og LøbSkive29.2.20
50 m hæk 76.2 cm7.58Ida Boe Rasmussen03Greve AtletikHvidovre7.1.18
60 m hæk 76.2 cm8.78Ida Boe Rasmussen03Greve AtletikSkive25.2.18
Højdespring1.75Karla Schärfe03Sparta AMSkive24.2.18
Stangspring3.90Rebecka Krüeger03Malmö AIVäxjö, SWE4.3.18
Længdespring5.78Josefine Skifter Andersen03Slagelse Atletik DELTASkive24.2.18
Trespring 11.71Josefine Skifter Andersen03Slagelse Atletik DELTASkive25.2.18
Kuglestød 3.0 kg13.77Thea Jensen99Hvidovre AMBallerup28.12.14
3000 m kapgang15:45.0hAnia Kondrup75MK NørrevangHerning10.2.90
4 x 200 m stafet1:45.68Sparta AMSkive10.3.13
  Mira Guldbrandsen 98, Emma Beiter Bomme 98, Katrine Koch Jacobsen 99, Anne Sofie Kirkegaard 98
D14 inde
50 m6.40Simon Mathiasen96Hvidovre AMHvidovre12.12.10
60 m7.34Henrik Lykke03SAK-77Aarhus30.12.17
200 m23.58Simon Hansen98Herning GFSkive3.3.12
800 m2:05.61Elias Shifris02Viborg AMSkive10.12.16
1000 m2:42.89Markus Kirk Kjeldsen01SAK-77Göteborg/FH, SWE5.12.15
1500 m4:15.89Victor Thomsen99Amager ACKarlskrona, SWE14.12.13
3000 m8:58.72Axel Vang Christensen04FIF HillerødÖrebro, SWE17.11.18
50 m hæk 84 cm7.29Simon Traoré98Sparta AMAarhus16.2.12
60 m hæk 84.0 cm8.34Simon Traoré98Sparta AMSkive3.3.12
Højdespring1.97Janick Klausen93Århus 1900Aarhus8.12.07
Stangspring4.00Peter S Clausen65Rødovre ACRødovre29.11.79
Længdespring6.29Vilhelm Krüger04Sparta AMHvidovre16.12.18
Trespring13.27Johannes Glue00Randers Atletik FrejaAarhus29.12.14
Kuglestød 4.0 kg15.58Gert Skals83Randers RealÅrhus6.12.97
3000 m kapgang15:20.0hRonnie Kristiansen79Sdr. Omme IFÅrhus28.2.93
4 x 200 m stafetVakant
Femkamp D152637Max Kørner Andersen03Randers Atletik FrejaAalborg4.2.17
  9.14 2.30 13.18 1.72 3:19.63
P14 inde
50 m6.72Sophie Roessler96Odense AtletikAarhus11.12.10
60 m7.80Annelouise Villum Jensen96SAK-77Göteborg/FH, SWE4.12.10
200 m25.23Annelouise Villum Jensen96SAK-77Göteborg/FH, SWE4.12.10
800 m2:14.47Emma Kiplagat Kondrup04Kolding KFUMSkive15.12.18
1000 m3:02.19Majken Lützen03Ballerup AKMalmö/A, SWE12.2.17
1500 m4:42.4hTina Lagermann68GullfossRødovre28.2.82
3000 m10:08.66Anastacia Damm Nielsen01Kolding KFUMSkive7.3.15
60 m hæk 76.2 cm8.77Louise B. Biede93SAK-77Göteborg/FH, SWE8.12.07
Højdespring1.68Liv T Selmer04SAK-77Skive24.2.18
Stangspring3.60Amalie Bang Petersen98Randers Atletik FrejaSkive4.3.12
Længdespring5.55Ida Boe Rasmussen03Greve AtletikHvidovre17.12.17
Trespring 11.34Josefine Skifter Andersen03Slagelse Atletik DELTASkive26.2.17
Kuglestød 3.0 kg13.48Thea Jensen99Glostrup ICMalmö/A, SWE27.1.13
Firekamp2.566Karla Schärfe03Sparta AMAalborg4.2.17
  9.35 1.57 9.42 2:43.35
4 x 200 m stafet1:50.47Randers Freja AMRanders10.12.20
  Klara T. Bjerregaard 06, Mille Johanson 06, Kristine Skifter Bitsch 06, Lærke Sindal 06