Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Rakvere EST: 15.6.2010
Vælg mænd discipliner
D19 100 m
D19 1500 m
D19 110 m hæk 99.1 cm
D19 Højdespring
D19 Længdespring
D19 Kuglestød 6.0 kg
D19 Diskoskast 1.75 kg
D19 Spydkast 700 gram
D17 100 m
D17 1500 m
D17 Højdespring
D17 Længdespring
D17 Kuglestød 4.0 kg
D17 Diskoskast 1.0 kg
D17 Spydkast 500 gram
D15 100 m
D15 1500 m
D15 Længdespring
D15 Trespring
D15 Kuglestød 5.0 kg
D15 Diskoskast 1.5 kg
D15 Hammerkast 5.0 kg
D15 Spydkast 600 gram
Vælg kvinder discipliner
100 m
800 m
Længdespring
Trespring
Spydkast 800 gram
P19 100 m
P19 Højdespring
P19 Længdespring
P19 Kuglestød 7.26 kg
P19 Spydkast 800 gram
P17 100 m
P17 800 m
P17 Højdespring
P17 Længdespring
P17 Trespring
P17 Kuglestød 3.0 kg
P17 Diskoskast 0.75 kg
P17 Diskoskast 2.0 kg
P17 Hammerkast 3.0 kg
P17 Spydkast 400 gram
P17 Spydkast 500 gram
Head to head
×
Seneste resultater
2.5
Frederiksberg
FIF Kastestævne
2.5
Randers
Nålestævne MIX
2.5
Sæby
Nålestævne Sæby
30.4
Rønne
BM 3000m
30.4
Silkeborg
Nålestævne
30.4
Ballerup
Kastestævne 3
27.4
Esbjerg
Kastedag
27.4
København
Hammertime
27‐28.4
Tårnby
Tårnby Games
25.4
Glostrup
Tages kastetrekamp
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
23.4
Bagsværd
BAC/HIA hammer og vægt
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Aarhus
En forårsdag 10K
20.4
Aarhus
DM 10km
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne