Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DM Mangekamp 3‐4.2.2024 Inde
Langvang Atletik Stadion

M Syvkamp    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta5613
  
DR PB
 
7,126,8613,381,838,254,802.39,40
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta5400
  
DUR-20 PBNC-j
 
7,106,6913,181,988,244,202.51,13
3Till MaulTill Maul ('95)Sparta4422
  
 PB
 
7,516,2211,261,809,343,502.53,15
K Femkamp    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta4018
  
DR22 DUR-20 PBNC-j
 
8,801,6412,665,632.18,79
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta3872
  
 SB
 
9,671,5814,395,662.20,42
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19003500
  
 SB
 
9,031,6410,815,512.44,07
M22 Syvkamp    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta5400
  
DUR-20 PB
 
7,106,6913,181,988,244,202.51,13
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik4390
  
 SB
 
3,50
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja4056
  
 SB
 
7,166,0912,791,8010,623,203.17,09
K22 Femkamp    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta4018
  
DR22 DUR-20 PB
 
8,801,6412,665,632.18,79
2
Bryony Bovell
Bryony Bovell ('04)
/ GBR3941
  
 PB
 
8,751,6711,215,802.24,60
D19 Syvkamp U20    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM4796
  
 PB
 
7,176,3012,071,778,904,002.54,15
2
Nikolai Stavik Moshagen
Nikolai Stavik Moshagen ('05)
/ NOR4510
  
 PB
 
7,575,7212,641,809,144,103.00,32
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM3460
  
 PB
 
7,795,557,711,719,19NH2.52,41
P19 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2:41.23
  
 =PB
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik2:46.29
  
 =SB
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF2:57.18
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.54
  
 =PB
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik10.16
  
 
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.34
  
 =PB
P19 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik1.61
  
 =PB
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
XXO
1.64
XXX
 
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.49
  
 SB
 
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
XXO
1.52
XXX
  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.49
  
 SB
 
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
XXO
1.52
XXX
   
P19 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.93
  
 SB
 
4.654.93 SB  X     
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.61
  
 
 
4.614.584.58     
3Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik4.54
  
 =PB
 
4.49 SB4.54 =PB4.44     
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.64
  
 
 
  X9.579.64     
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.37
  
 SB
 
9.159.37 =SB9.36     
3Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik9.34
  
 PB
 
9.16 PB9.34 PB9.27     
P19 Femkamp    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2997
  
 PB
 
9,541,499,374,932.41,23
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik2856
  
 PB
 
10,161,619,344,542.46,29
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF2614
  
 PB
 
10,341,499,644,612.57,18
D17 Femkamp D17    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3503
  
DUR-17 PB
 
8,444,2014,151,853.12,38
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta3128
  
 PB
 
9,093,5013,451,672.55,86
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2970
  
 PB
 
8,743,0011,741,672.56,57
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2905
  
 PB
 
9,063,509,911,823.10,42
5Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta2809
  
 PB
 
9,003,0011,581,793.17,21
6Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta2796
  
 PB
 
9,353,5011,781,673.14,38
7Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 2690
  
 PB
 
9,623,4010,421,673.08,16
8Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM2158
  
 PB
 
10,152,9010,731,313.14,93
P17 Femkamp U18    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM3451
  
 PB
 
9,051,5511,855,012.32,63
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF3317
  
 PB
 
9,651,4312,465,122.28,68
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF3247
  
 PB
 
9,471,4910,275,062.29,46
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF3165
  
 PB
 
10,271,6112,174,792.39,33
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2958
  
 PB
 
9,941,4310,355,112.42,05
6Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta2939
  
 PB
 
9,581,319,425,012.31,50
7Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta2078
  
 PB
 
9,651,408,30NM2.59,73
D15 Femkamp D15    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK802465
  
 PB
 
9,302,7012,391,673.36,98
2Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta1907
  
 PB
 
10,272,809,891,373.39,40
3Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801794
  
 PB
 
11,962,1012,201,583.38,76
4Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM1615
  
 PB
 
10,14NH6,811,523.30,08
5Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM1223
  
 PB
 
11,36NH7,181,313.38,84
6Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM901
  
 PB
 
12,32NH5,341,253.46,33
7Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM842
  
 PB
 
12,641,907,701,25DNF
8Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja454
  
 PB
 
10,48NHNMNMNM
P15 Firekamp    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja2411
  
 PB
 
9,951,469,082.33,95
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM2236
  
 PB
 
10,781,469,232.37,04
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 2061
  
 PB
 
10,151,2810,312.52,50
4Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM1986
  
 PB
 
10,181,346,662.42,44
5Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1984
  
 PB
 
11,161,498,542.53,36
6Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1977
  
 PB
 
10,561,526,092.51,77
7Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1906
  
 PB
 
10,691,436,962.52,17
8Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1809
  
 PB
 
11,021,466,852.59,08
9Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1727
  
 PB
 
11,861,348,612.52,77
10Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1571
  
 PB
 
11,361,316,803.01,57
11Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM1511
  
 SB
 
12,321,287,872.57,29
Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AMDNS
  
 
 
NMNMNMNM
M50 Femkamp M50    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF3132
  
 SB
 
10,444,968,431,553.08,40
2Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik2778
  
 SB
 
11,074,379,411,553.26,03
Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF HillerødDNF
  
 
 
11,254,478,96NMNM
M60 Femkamp M60    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød2788
  
 SB
 
11,064,129,601,434.16,91
M65 Femkamp M65    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2749
  
 PB
 
12,123,689,121,344.12,31
2Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1885
  
 SB
 
14,903,437,491,284.55,06
M70 Femkamp M70    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3057
  
 SB
 
11,823,688,981,253.55,30
K80 Femkamp K80    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande2688
  
DR80 PB
 
15,662,117,520,995.12,57
M 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta7.10
  
 PB
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta7.12
  
 SB
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja7.16
  
 =PB
4Till MaulTill Maul ('95)Sparta7.51
  
 PB
Finale B
3.2.
3.2.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM7.17
  
 =PB
2
Nikolai Stavik Moshagen
Nikolai Stavik Moshagen ('05)
/ NOR7.57
  
 
M 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta2:39.40
  
 SB
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta2:51.13
  
 SB
3Till MaulTill Maul ('95)Sparta2:53.15
  
 PB
5Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM2:54.15
  
 PB
6
Nikolai Stavik Moshagen
Nikolai Stavik Moshagen ('05)
/ NOR3:00.32
  
 PB
8Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3:17.09
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
3Till MaulTill Maul ('95)Sparta9.34
  
 PB
Finale B
4.2.
4.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta8.24
  
 
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta8.25
  
 =PB
3Till MaulTill Maul ('95)Sparta9.34
  
 =PB
5Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja10.62
  
 
M 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM8.90
  
 =PB
2
Nikolai Stavik Moshagen
Nikolai Stavik Moshagen ('05)
/ NOR9.14
  
 
M Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.98
  
 PB
 
1.83
  O
1.86
  O
1.89
  O
1.92
  O
1.95
  O
1.98
  O
2.01
XXX
 
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta1.83
  
 SB
 
1.68
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
 XO
1.80
 XO
1.83
 XO
1.86
XXX
 
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.80
  
 SB
 
1.62
  O
1.71
  O
1.77
 XO
1.80
  O
1.83
XXX
   
3Till MaulTill Maul ('95)Sparta1.80
  
 =PB
 
1.71
  O
1.74
  O
1.77
 XO
1.80
 XO
1.83
XXX
   
4
Nikolai Stavik Moshagen
Nikolai Stavik Moshagen ('05)
/ NOR1.80
  
 
 
1.74
  O
1.80
 XO
1.83
XXX
     
6Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM1.77
  
 =PB
 
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
 XO
1.74
  O
1.77
  O
1.80
XXX
 
M Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta4.80
  
 PB
 
4.30
  O
4.40
XXO
4.50
  O
4.60
 XO
4.70
  O
4.80
XXO
4.90
xxx
 
3
Nikolai Stavik Moshagen
Nikolai Stavik Moshagen ('05)
/ NOR4.10
  
 PB
 
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
  O
3.90
  O
4.00
XXO
4.10
 XO
4.20
XXX
4Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM4.00
  
 =PB
 
3.60
  O
3.80
  O
3.90
  O
4.00
  O
4.10
XXX
   
6Till MaulTill Maul ('95)Sparta3.50
  
 PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
 XO
3.30
 XO
3.40
XXO
3.50
 XO
3.60
XXX
 
7Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3.20
  
 =SB
 
2.80
  O
3.10
 XO
3.20
  O
3.30
XXX
    
M Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6.86
  
 SB
 
6.86 SB6.56  X     
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta6.69
  
 PB
 
6.37 SB6.63 PB6.69 PB     
3Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM6.30
  
 PB
 
6.006.18 PB6.30 PB     
3Till MaulTill Maul ('95)Sparta6.22
  
 =PB
 
6.20 SB6.22 =PB5.90     
6Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja6.09
  
 SB
 
6.09 SB6.09 =SB5.95     
7
Nikolai Stavik Moshagen
Nikolai Stavik Moshagen ('05)
/ NOR5.72
  
 
 
5.72  X5.27     
M Kuglestød 6.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
4
Nikolai Stavik Moshagen
Nikolai Stavik Moshagen ('05)
/ NOR12.64
  
 PB
 
12.64 PB12.5212.17     
5Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM12.07
  
 PB
 
12.07 PB11.5911.92     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta13.38
  
 PB
 
13.38 PB12.8513.13     
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta13.18
  
 
 
11.3012.5113.18     
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja12.79
  
 
 
12.5312.7911.35     
4Till MaulTill Maul ('95)Sparta11.26
  
 PB
 
11.26 PB11.06  X     
K 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2:18.79
  
 PB
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta2:20.42
  
 PB
3
Bryony Bovell
Bryony Bovell ('04)
/ GBR2:24.60
  
 PB
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19002:44.07
  
 SB
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2:41.23
  
 PB
6Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik2:46.29
  
 SB
7Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF2:57.18
  
 =PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Bryony Bovell
Bryony Bovell ('04)
/ GBR8.75
  
 PB
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta8.80
  
 PB
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.03
  
 SB
4Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.67
  
 
Finale B
4.2.
4.2.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.54
  
 PB
2Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik10.16
  
 
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.34
  
 PB
K Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Bryony Bovell
Bryony Bovell ('04)
/ GBR1.67
  
 =PB
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
 XO
1.64
XXO
1.67
 XO
1.70
XXX
  
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.64
  
 SB
 
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
 XO
1.64
  O
1.67
XXX
 
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.64
  
 PB
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
XXO
1.64
 XO
1.67
XXX
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.58
  
 SB
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
XXX
  
4Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik1.61
  
 PB
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
XXO
1.64
XXX
 
6Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.49
  
 =SB
 
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
XXO
1.52
XXX
   
6Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.49
  
 =SB
 
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
XXO
1.52
XXX
  
K Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Bryony Bovell
Bryony Bovell ('04)
/ GBR5.80
  
 =PB
 
  X5.80 =PB5.71     
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.66
  
 SB
 
  X5.525.66 SB     
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.63
  
 SB
 
  X  X5.63 SB     
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.51
  
 SB
 
5.19 SB5.49 SB5.51 SB     
5Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.93
  
 =SB
 
4.654.93 =SB  X     
6Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.61
  
 
 
4.614.584.58     
7Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik4.54
  
 PB
 
4.49 PB4.54 PB4.44     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta14.39
  
 SB
 
13.5913.4914.39 SB     
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta12.66
  
 PB
 
12.1512.0812.66 PB     
3
Bryony Bovell
Bryony Bovell ('04)
/ GBR11.21
  
 
 
10.77  X11.21     
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190010.81
  
 SB
 
9.91 SB10.79 SB10.81 SB     
5Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.64
  
 
 
  X9.579.64     
6Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.37
  
 =SB
 
9.15 SB9.37 SB9.36     
7Rosa Min PoulsenRosa Min Poulsen ('06)Holte Atletik9.34
  
 =PB
 
9.169.34 =PB9.27     
M22 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja7.16
  
 PB
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.21
  
 =SB
M22 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3:00.47
  
 =PB
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3:17.09
  
 =SB
M22 60 m hæk    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik9.45
  
 
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja10.62
  
 
M22 Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.80
  
 =SB
 
1.62
  O
1.71
  O
1.77
 XO
1.80
  O
1.83
XXX
   
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik1.71
  
 =SB
 
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
XXO
1.74
XXX
  
M22 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta4.20
  
 =PB
 
3.70
  O
3.90
  O
4.00
  O
4.10
  O
4.20
  O
4.30
XXX
  
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.50
  
 =SB
 
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXX
    
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3.20
  
 SB
 
2.80
  O
3.10
 XO
3.20
  O
3.30
XXX
    
M22 Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.20
  
 
 
6.20  X  X     
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja6.09
  
 =SB
 
6.09 =SB6.09 =SB5.95     
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja12.79
  
 
 
12.5312.7911.35     
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.01
  
 
 
10.9611.7412.01     
K22 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
2
Bryony Bovell
Bryony Bovell ('04)
/ GBR2:24.60
  
 =PB
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Bryony Bovell
Bryony Bovell ('04)
/ GBR8.75
  
 =PB
K22 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Bryony Bovell
Bryony Bovell ('04)
/ GBR1.67
  
 =PB
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
 XO
1.64
XXO
1.67
 XO
1.70
XXX
  
K22 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1
Bryony Bovell
Bryony Bovell ('04)
/ GBR5.80
  
 PB
 
  X5.80 PB5.71     
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
2
Bryony Bovell
Bryony Bovell ('04)
/ GBR11.21
  
 
 
10.77  X11.21     
D19 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM7.79
  
 SB
D19 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM2:52.41
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM9.19
  
 SB
D19 Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM1.71
  
 PB
 
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
 XO
1.68
 XO
1.71
  O
1.74
XXX
 
D19 Stangspring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM NH
  
 
 
2.60
XXX
       
D19 Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM5.55
  
 SB
 
5.55 SB5.115.36     
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM7.71
  
 PB
 
7.71 PB  X7.50     
D17 1000 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta2:55.86
  
 PB
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2:56.57
  
 PB
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 3:08.16
  
 PB
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta3:10.42
  
 PB
5August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3:12.38
  
 SB
6Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta3:14.38
  
 PB
7Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM3:14.93
  
 PB
8Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta3:17.21
  
 SB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.44
  
 
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta8.74
  
 
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta9.00
  
 
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta9.06
  
 
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.09
  
 PB
6Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta9.35
  
 PB
7Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 9.62
  
 
8Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM10.15
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.85
  
 
 
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.82
  O
1.85
XXO
1.88
  r
 
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.82
  
 PB
 
1.61
  O
1.67
  O
1.70
 XO
1.73
XXO
1.76
 XO
1.79
XXO
1.82
 XO
1.85
XXX
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta1.79
  
 SB
 
1.61
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.82
XXX
 
4Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta1.67
  
 
 
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
XXX
   
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.67
  
 =PB
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
XXX
  
6Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.67
  
 PB
 
1.52
  O
1.55
 XO
1.58
  O
1.61
  O
1.64
 XO
1.67
XXO
1.70
XXX
 
7Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.67
  
 PB
 
1.52
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
 XO
1.64
 XO
1.67
XXO
1.70
XXX
 
8Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM1.31
  
 
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
XXX
     
D17 Stangspring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK4.20
  
 PB
 
3.60
  O
3.80
  O
3.90
  O
4.00
  O
4.10
XXO
4.20
 XO
4.30
  Xr
 
2Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta3.50
  
 PB
 
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
 XO
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXX
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta3.50
  
 PB
 
2.90
  O
3.00
 XO
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
  O
3.60
XXX
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta3.50
  
 PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50
 XO
3.60
XXX
 
5Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 3.40
  
 =PB
 
3.00
  O
3.20
  O
3.30
XXO
3.40
  O
3.50
XXX
   
6Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta3.00
  
 PB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
XXX
    
6Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta3.00
  
 =PB
 
2.90
  O
3.00
  O
3.10
XXX
     
8Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM2.90
  
 PB
 
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXO
2.80
  O
2.90
  O
3.00
XXX
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK14.15
  
 PB
 
13.2712.9714.15 PB     
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta13.45
  
 
 
12.6913.4512.70     
3Emil BagnaraEmil Bagnara ('07)Sparta11.78
  
 
 
  X11.78  X     
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta11.74
  
 
 
11.7411.5510.68     
5Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta11.58
  
 PB
 
11.33  X11.58 PB     
6Johan Elton Stenberg Gjerulff-EbbesenJohan Elton Stenberg Gjerulff-Ebbesen ('07)Hvidovre AM10.73
  
 =PB
 
9.9210.2610.73 =PB     
7Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 10.42
  
 PB
 
10.42 PB9.559.68     
8Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta9.91
  
 PB
 
9.299.63 PB9.91 PB     
P17 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF2:28.68
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF2:29.46
  
 PB
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta2:31.50
  
 PB
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM2:32.63
  
 PB
5Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF2:39.33
  
 PB
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2:42.05
  
 PB
7Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta2:59.73
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.05
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.47
  
 PB
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta9.58
  
 PB
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.65
  
 
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta9.65
  
 PB
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.94
  
 PB
7Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF10.27
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.61
  
 SB
 
1.43
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
 XO
1.65
XXX
 
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.55
  
 =PB
 
1.40
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
XXO
1.58
XXX
  
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF1.49
  
 PB
 
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
 XO
1.52
XXX
   
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.43
  
 =PB
 
1.31
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
XXX
   
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1.43
  
 SB
 
1.34
 XO
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
XXX
   
6Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta1.40
  
 PB
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
XXX
  
7Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1.31
  
 SB
 
1.22
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXO
1.34
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF5.12
  
 
 
4.734.915.12     
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM5.11
  
 
 
5.01  X5.11     
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF5.06
  
 
 
4.995.005.06     
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta5.01
  
 PB
 
4.98 PB4.955.01 PB     
5Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM5.01
  
 
 
5.014.814.87     
6Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF4.79
  
 PB
 
3.524.46 PB4.79 PB     
Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF12.46
  
 
 
12.4611.6411.50     
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF12.17
  
 PB
 
11.76 PB12.17 PB11.36     
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.85
  
 
 
10.0711.2611.85     
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.35
  
 
 
9.02  X10.35     
5Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF10.27
  
 
 
10.278.3110.03     
6Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta9.42
  
 PB
 
9.42 PB9.118.95     
7Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.30
  
 
 
8.30  X7.81     
D15 1000 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM3:30.08
  
 PB
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK803:36.98
  
 PB
3Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK803:38.76
  
 PB
4Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM3:38.84
  
 PB
5Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta3:39.40
  
 PB
6Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM3:46.33
  
 PB
Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM DNF
  
 
Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja DNS
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.30
  
 
2Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM10.14
  
 PB
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta10.27
  
 PB
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.48
  
 PB
5Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM11.36
  
 PB
6Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8011.96
  
 PB
7Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM12.32
  
 
8Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM12.64
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.67
  
 
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
xxx
  
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.58
  
 PB
 
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
xxx
3Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM1.52
  
 PB
 
1.19
  O
1.22
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
  O
1.52
 XO
1.55
xxx
   
4Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta1.37
  
 
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
     
5Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM1.31
  
 PB
 
1.19
 XO
1.22
 XO
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
 XO
1.34
XXX
  
6Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM1.25
  
 PB
 
1.04
  O
1.07
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.22
  O
1.25
  O
1.28
XXX
       
7Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.13
  O
1.16
  O
1.19
 XO
1.22
  O
1.25
  O
1.28
XXX
 
Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja DNS
  
 
D15 Stangspring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta2.80
  
 PB
 
2.30
XXO
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
XXX
 
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK802.70
  
 PB
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXX
       
3Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK802.10
  
 =PB
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
XXX
     
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM1.90
  
 
 
1.80
  O
1.90
 XO
2.00
XXX
     
Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM NH
  
 
 
1.80
XXX
       
Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM NH
  
 
 
1.80
XXX
       
Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja NH
  
 
 
3.00
XXX
       
Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM NH
  
 
 
1.80
XXX
       
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8012.39
  
 PB
 
10.5510.8912.39 PB     
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8012.20
  
 PB
 
11.0812.10 PB12.20 PB     
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta9.89
  
 
 
9.229.399.89     
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.70
  
 PB
 
7.58 PB7.70 PB7.16     
5Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM7.18
  
 PB
 
6.56 PB7.18 PB6.35     
6Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM6.81
  
 PB
 
6.81 PB6.166.11     
7Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM5.34
  
 
 
5.085.344.97     
Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja DNS
  
 
P15 800 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja2:33.95
  
 PB
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM2:37.04
  
 PB
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM2:42.44
  
 PB
4Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta2:51.77
  
 PB
5Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 2:52.17
  
 PB
6Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 2:52.50
  
 PB
7Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta2:52.77
  
 PB
8Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM2:53.36
  
 PB
9Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM2:57.29
  
 SB
10Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta2:59.08
  
 PB
11Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR3:01.57
  
 PB
Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM DNS
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 10.15
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM10.18
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 10.69
  
 PB
4Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR11.36
  
 PB
5Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM12.32
  
 SB
Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM DNS
  
 
Finale B
3.2.
3.2.
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja9.95
  
 PB
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta10.56
  
 PB
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM10.78
  
 PB
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta11.02
  
 PB
5Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM11.16
  
 
6Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.86
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.52
  
 
 
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
 XO
1.52
 XO
1.55
XXX
 
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.49
  
 
 
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
  O
1.52
XXX
   
3Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.46
  
 =PB
 
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
XXX
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM1.46
  
 PB
 
1.22
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
 XO
1.49
XXX
      
5Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja1.46
  
 PB
 
1.31
 XO
1.34
  O
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
 XO
1.46
XXO
1.49
XXX
 
6Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.43
  
 =PB
 
1.28
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
 XO
1.46
XXX
  
7Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.34
  
 SB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
   
8Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM1.34
  
 
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
XXO
1.37
XXX
   
9Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1.31
  
 
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
XXX
    
10Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 1.28
  
 SB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
     
10Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM1.28
  
 SB
 
1.10
  O
1.13
  O
1.19
  O
1.22
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
 
Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM DNS
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 10.31
  
 PB
 
9.4610.31 PB8.76     
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.23
  
 
 
9.079.238.56     
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Randers Freja9.08
  
 
 
9.088.248.56     
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.61
  
 
 
8.238.618.22     
5Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM8.54
  
 PB
 
8.54 PB7.388.21     
6Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM7.87
  
 PB
 
6.867.87 PB7.73     
7Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 6.96
  
 PB
 
6.96 PB5.386.86     
8Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta6.85
  
 PB
 
6.25 PB6.65 PB6.85 PB     
9Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR6.80
  
 PB
 
6.80 PB6.666.33     
10Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM6.66
  
 PB
 
6.65 PB6.66 PB6.42     
11Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta6.09
  
 PB
 
6.01 PB5.976.09 PB     
Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM DNS
  
 
M50 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF3:08.40
  
 SB
2Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3:26.03
  
 SB
Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød DNS
  
 
M50 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF10.44
  
 SB
2Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik11.07
  
 PB
3Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød11.25
  
 PB
M50 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik1.55
  
 =PB
 
1.40
  O
1.46
XXO
1.49
XXO
1.52
  O
1.55
  O
1.58
xxx
  
2Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF1.55
  
 SB
 
1.34
  O
1.40
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
XXO
1.58
xxx
 
Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød DNS
  
 
M50 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF4.96
  
 SB
 
4.96 SB  –  –     
2Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød4.47
  
 PB
 
4.40 SB4.47 PB  –     
3Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik4.37
  
 SB
 
4.37 SB4.30  X     
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
2Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik9.41
  
 PB
 
8.73 SB9.35 PB9.41 PB     
5Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød8.96
  
 PB
 
8.84 PB7.978.96 PB     
6Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF8.43
  
 
 
8.408.438.00     
M60 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
5Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4:16.91
  
 SB
M60 60 m hæk 84.0 cm, 8 m    
Inde
Inde
Finale B
4.2.
4.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød11.06
  
 =SB
M60 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
3Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.43
  
 SB
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
XXO
1.46
xxx
   
M60 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
4Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.12
  
 SB
 
4.12 SB  X4.06     
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød9.60
  
 
 
9.289.419.60     
M65 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
4Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja4:12.31
  
 SB
6Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta4:55.06
  
 SB
M65 60 m hæk 84.0 cm, 8 m    
Inde
Inde
Finale B
4.2.
4.2.
3Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja12.12
  
 =SB
4Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta14.90
  
 =SB
M65 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
4Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.34
  
 =SB
 
1.25
  O
1.31
 XO
1.34
  O
1.37
XXX
    
5Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.28
  
 =SB
 
1.19
  O
1.22
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
   
M65 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
6Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja3.68
  
 SB
 
3.48 SB3.49 SB3.68 SB     
7Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta3.43
  
 
 
3.323.383.43     
M65 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
3Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja9.12
  
 SB
 
9.12 SB  X8.73     
7Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta7.49
  
 SB
 
7.24 SB7.177.49 SB     
M70 1000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
3Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3:55.30
  
DR70 PB
M70 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde
Inde
Finale B
4.2.
4.2.
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA11.82
  
 =SB
M70 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
6Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.25
  
 =SB
 
1.19
  O
1.22
 XO
1.25
 XO
1.28
XXX
    
M70 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
5Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3.68
  
 SB
 
3.60 SB3.68 SB3.52     
M70 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
4Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA8.98
  
 PB
 
8.98 PB  X8.62     
K80 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande5:12.57
  
 SB
K80 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande15.66
  
 SB
K80 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande0.99
  
 SB
 
0.84
  O
0.87
  O
0.90
  O
0.93
  O
0.96
  O
0.99
 XO
1.02
XXX
 
K80 Længdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande2.11
  
 SB
 
2.11 SB1.511.88     
K80 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande7.52
  
DR80 SB
 
7.34 SB7.52 SB7.18     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb