Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Hvidovre Indoor 2 10.2.2024 Inde
Hvidovre Stadion

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM6.64
  
 
2Petur Olaf Conrad LarsenPetur Olaf Conrad Larsen ('06)DELTA6.87
  
 PB
3Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 7.12
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM6.62
  
 PB
3Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 6.99
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.80
  
 
 
1.73
  O
1.80
  O
1.85
XXr
     
2Petur Olaf Conrad LarsenPetur Olaf Conrad Larsen ('06)DELTA1.67
  
 
 
1.61
  O
1.64
 XO
1.67
  O
1.70
XXX
    
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 1.61
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
XXX
   
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.51
  
 SB
 
4.31
 XO
4.51
  O
4.61
XXX
     
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM5.31
  
 
 
  X5.295.274.055.315.03  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 11.06
  
 PB
 
10.5410.5210.6410.7511.06 PB  X  
2Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 9.87
  
 
 
9.869.679.699.779.809.87  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 8.33
  
 PB
 
8.04 PB8.28 PB8.258.148.28 =PB8.33 PB  
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas6.87
  
 
2Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik7.57
  
 
3Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 7.71
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas6.90
  
 
2Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik7.50
  
 
3Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 7.63
  
 
K 50 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik7.97
  
 
2Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik9.08
  
 
3Kamille HåkanssonKamille Håkansson ('06)HGATM 9.75
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.61
  
 SB
 
3.21
  O
3.31
  O
3.41
  O
3.51
 XO
3.61
  O
   
2Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3.31
  
 SB
 
3.01
  O
3.11
  O
3.21
  O
3.31
 XO
3.41
XXX
   
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik5.32
  
 PB
 
5.055.32 PB4.934.78  X5.13  
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.28
  
 
 
5.195.225.283.77  X5.26  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andrea Friis-VestergaardAndrea Friis-Vestergaard ('06)HGATM 9.39
  
 SB
 
8.36 SB9.13 SB8.22  X9.24 SB9.39 SB  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 8.57
  
 SB
 
7.937.947.838.43 SB8.57 SB8.14  
D17 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas6.91
  
 
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas7.00
  
 
3Thorkild BjørnThorkild Bjørn ('07)Amager AC7.46
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas6.84
  
 PB
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas6.96
  
 PB
3Thorkild BjørnThorkild Bjørn ('07)Amager AC7.34
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas1.64
  
 PB
 
1.50
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
XXO
1.67
XXX
   
2Sander Kurland BendtsenSander Kurland Bendtsen ('08)IK Hellas1.15
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
     
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sander Kurland BendtsenSander Kurland Bendtsen ('08)IK Hellas2.44
  
 PB
 
  X2.17 PB1.622.28 PB2.44 PB  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 12.98
  
 PB
 
12.96 PB12.98 PB  X12.38  X  X  
2Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas11.14
  
 
 
10.1810.84  X9.9411.1410.63  
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas7.44
  
 PB
 
7.44 PB7.027.38  X7.077.21  
4Sander Kurland BendtsenSander Kurland Bendtsen ('08)IK Hellas6.72
  
 PB
 
5.90 PB6.32 PB5.866.43 PB6.72 PB6.21  
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.55
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.61
XXX
    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 12.89
  
 PB
 
11.92 PB12.26 PB11.5212.58 PB11.6812.89 PB  
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC10.25
  
 
 
9.789.7310.259.709.34  X  
D15 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Greve Atletik6.48
  
 PB
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC7.28
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Greve Atletik6.75
  
 
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC7.06
  
 PB
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Greve Atletik5.67
  
 
 
  X  X  X5.67  X  X  
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC5.12
  
 PB
 
5.12 PB  X4.69  X4.92  X  
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Greve Atletik11.37
  
 
 
  X11.37  X9.79  X  X  
P15 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik7.08
  
 PB
2Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM7.51
  
 
3Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC7.59
  
 PB
4Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik7.65
  
 
5Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 8.03
  
 
Finale B
1Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('09)Hvidovre AM8.16
  
 
2Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia8.46
  
 
3Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM8.53
  
 
4Viola Brandt AvnskjoldViola Brandt Avnskjold ('09)Hvidovre AM8.97
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM7.46
  
 PB
2Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC7.60
  
 PB
3Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('09)Hvidovre AM8.11
  
 PB
4Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM8.40
  
 PB
Indledende 2
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik7.10
  
 PB
2Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik7.56
  
 PB
3Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 7.96
  
 PB
4Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia8.33
  
 SB
5Viola Brandt AvnskjoldViola Brandt Avnskjold ('09)Hvidovre AM8.86
  
 PB
P15 50 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik8.18
  
 
2Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC9.58
  
 
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 1.40
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
 
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Greve Atletik4.93
  
 PB
 
4.81 PB4.84 PB4.93 PB4.844.814.87  
2Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM4.59
  
 PB
 
4.58 PB4.59 PB  X4.12  X4.28  
3Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC4.13
  
 
 
3.953.954.064.074.13  X  
4Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM3.75
  
 
 
  X  X3.673.753.54  X  
5Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('09)Hvidovre AM3.73
  
 
 
  X3.73  X3.70  X  X  
6Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia3.49
  
 
 
  X  X3.403.493.29  X  
7Viola Brandt AvnskjoldViola Brandt Avnskjold ('09)Hvidovre AM3.21
  
 PB
 
2.90 SB3.14 PB3.21 PB     
8Luna Corina JønssonLuna Corina Jønsson ('09)Hvidovre AM3.06
  
 PB
 
3.06 PB2.842.85     
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM10.33
  
 
 
10.1810.3310.2610.21  X  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia8.94
  
 
 
8.578.448.358.948.898.29  
2Andrea Agnete GuldagerAndrea Agnete Guldager ('10)Trongårdens IF 7.17
  
 PB
 
5.77 PB6.15 PB6.25 PB6.206.65 PB7.17 PB  
3Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM6.52
  
 PB
 
6.186.256.52 PB6.226.286.36  
4Luna Corina JønssonLuna Corina Jønsson ('09)Hvidovre AM5.57
  
 
 
5.57  X5.305.395.444.99  
D13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC7.42
  
 
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC7.52
  
 
3Mathis Gorju ChristoffersenMathis Gorju Christoffersen ('11)Hvidovre AM7.98
  
 
4Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 8.53
  
 
Finale B
1Lucas Snedker PitzLucas Snedker Pitz ('12)Trongårdens IF 8.49
  
 PB
2Johan Vad-NakaiJohan Vad-Nakai ('11)Hvidovre AM8.50
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1Mathis Gorju ChristoffersenMathis Gorju Christoffersen ('11)Hvidovre AM7.78
  
 PB
2Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 8.43
  
 SB
3Lucas Snedker PitzLucas Snedker Pitz ('12)Trongårdens IF 8.76
  
 PB
Indledende 2
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC7.41
  
 PB
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC7.48
  
 PB
3Johan Vad-NakaiJohan Vad-Nakai ('11)Hvidovre AM8.56
  
 SB
4Sixtus Joel Partov CorneliussenSixtus Joel Partov Corneliussen ('11)Hvidovre AM8.59
  
 SB
D13 50 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lucas Snedker PitzLucas Snedker Pitz ('12)Trongårdens IF 10.70
  
 PB
2Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 10.73
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC5.05
  
 PB
 
4.784.774.655.05 PB    
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC4.37
  
 PB
 
  X4.37 PB4.184.18    
3Mathis Gorju ChristoffersenMathis Gorju Christoffersen ('11)Hvidovre AM4.09
  
 PB
 
4.09 PB3.883.923.84    
4Johan Vad-NakaiJohan Vad-Nakai ('11)Hvidovre AM3.57
  
 PB
 
3.43 PB3.423.57 PB3.25    
5Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 3.20
  
 
 
3.202.92  X3.02    
Sixtus Joel Partov CorneliussenSixtus Joel Partov Corneliussen ('11)Hvidovre AM NM
  
 
 
  X  X  X  X    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC8.93
  
 PB
 
8.93 PB8.187.848.18    
2Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC6.08
  
 
 
5.325.936.086.06    
3Lucas Snedker PitzLucas Snedker Pitz ('12)Trongårdens IF 5.99
  
 PB
 
5.53 PB5.81 PB5.99 PB5.89    
4Axel Blanco-HansenAxel Blanco-Hansen ('11)Trongårdens IF 5.58
  
 PB
 
4.995.58 PB5.185.23    
P13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia7.49
  
 PB
2Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik7.99
  
 
3Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM8.00
  
 PB
4Frida MorildFrida Morild ('11)Trongårdens IF 8.60
  
 
Finale B
1Ella Lindegaard BernerElla Lindegaard Berner ('12)Trongårdens IF 8.95
  
 
2Kamma Als-DideriksenKamma Als-Dideriksen ('11)Hvidovre AM9.19
  
 
3Alma Ertman BrøndumAlma Ertman Brøndum ('12)Amager AC11.19
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia7.54
  
 PB
2Frida MorildFrida Morild ('11)Trongårdens IF 8.50
  
 PB
3Ella Lindegaard BernerElla Lindegaard Berner ('12)Trongårdens IF 8.83
  
 PB
Indledende 2
1Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik7.90
  
 PB
2Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM8.01
  
 PB
3Kamma Als-DideriksenKamma Als-Dideriksen ('11)Hvidovre AM9.12
  
 PB
4Alma Ertman BrøndumAlma Ertman Brøndum ('12)Amager AC10.78
  
 PB
P13 50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik9.93
  
 
2Ella Lindegaard BernerElla Lindegaard Berner ('12)Trongårdens IF 10.94
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ella Lindegaard BernerElla Lindegaard Berner ('12)Trongårdens IF 1.20
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
 
2Julie La Cour RasmussenJulie La Cour Rasmussen ('12)Trongårdens IF 1.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia4.54
  
 
 
4.394.544.344.46    
2Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM4.15
  
 PB
 
3.974.12 PB4.114.15 PB    
3Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11)Greve Atletik4.05
  
 
 
3.703.743.794.05    
4Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 3.59
  
 PB
 
3.09 PB3.37 PB3.58 PB3.59 PB    
5Frida MorildFrida Morild ('11)Trongårdens IF 3.59
  
 PB
 
3.433.59 PB3.533.29    
6Kamma Als-DideriksenKamma Als-Dideriksen ('11)Hvidovre AM2.98
  
 PB
 
  X2.62 PB2.98 PB2.47    
7Alma Ertman BrøndumAlma Ertman Brøndum ('12)Amager AC2.26
  
 PB
 
2.18 PB2.18 =PB2.20 PB2.26 PB    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia9.51
  
 
 
9.519.429.118.52    
2Alberte Rask Baad PedersenAlberte Rask Baad Pedersen ('12)IK Olympia6.98
  
 
 
6.656.956.986.91    
3Alma Ertman BrøndumAlma Ertman Brøndum ('12)Amager AC6.08
  
 PB
 
5.77 PB6.08 PB5.846.04    
4Julie La Cour RasmussenJulie La Cour Rasmussen ('12)Trongårdens IF 5.40
  
 
 
5.185.404.774.99    
5Clara HøgenhavClara Høgenhav ('11)Trongårdens IF 4.12
  
 
 
3.333.323.164.12    
D11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM8.04
  
 PB
2
Carl Jakobsen
Carl Jakobsen ('13)
Greve Atletik8.56
  
 PB
3
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC8.57
  
 
4
Anders Lindvig
Anders Lindvig ('14)
Amager AC8.63
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM7.98
  
 PB
2
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC8.52
  
 
3
Carl Jakobsen
Carl Jakobsen ('13)
Greve Atletik8.55
  
 PB
4
Anders Lindvig
Anders Lindvig ('14)
Amager AC8.73
  
 
D11 50 m hæk 68.6 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Luca Sjøgren Pedersen
Luca Sjøgren Pedersen ('13)
Amager AC10.21
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  Xr
   
2
Nikodem Sebastian Okrzeja
Nikodem Sebastian Okrzeja ('13)
Trongårdens IF 1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM4.24
  
 PB
 
4.24 PB4.173.904.12    
2
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC3.65
  
 PB
 
3.52 PB3.55 PB3.57 PB3.65 PB    
3
Anders Lindvig
Anders Lindvig ('14)
Amager AC3.50
  
 PB
 
3.28 PB3.50 PB3.50 =PB3.41    
4
Carl Jakobsen
Carl Jakobsen ('13)
Greve Atletik3.31
  
 PB
 
3.29 PB3.103.31 PB3.24    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC6.75
  
 
 
6.206.756.455.53    
2
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM6.40
  
 PB
 
6.40 PB5.965.895.75    
3
Nikodem Sebastian Okrzeja
Nikodem Sebastian Okrzeja ('13)
Trongårdens IF 6.14
  
 
 
5.755.345.786.14    
P11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK7.97
  
 
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia8.35
  
 
2
Katharina Vilja Gade
Katharina Vilja Gade ('13)
Hvidovre AM9.09
  
 PB
3
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik8.65
  
 PB
3
Elsa Blanco-Hansen
Elsa Blanco-Hansen ('14)
Trongårdens IF 10.92
  
 
4
Katharina Vilja Gade
Katharina Vilja Gade ('13)
Hvidovre AM8.92
  
 PB
Finale B
1
Ida Caroline Kjær Jessen
Ida Caroline Kjær Jessen ('14)
Trongårdens IF 9.38
  
 
2
Sofia Tylsgaard Munk Larsen
Sofia Tylsgaard Munk Larsen ('13)
Hvidovre AM9.90
  
 PB
3
Elsa Blanco-Hansen
Elsa Blanco-Hansen ('14)
Trongårdens IF 10.93
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia8.40
  
 
2
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik8.71
  
 
3
Ida Caroline Kjær Jessen
Ida Caroline Kjær Jessen ('14)
Trongårdens IF 9.21
  
 PB
4
Sofia Tylsgaard Munk Larsen
Sofia Tylsgaard Munk Larsen ('13)
Hvidovre AM9.95
  
 PB
Indledende 2
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK7.88
  
 PB
P11 50 m hæk 68.6 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.00
  
 PB
2
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik10.72
  
 PB
3
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia11.46
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
2
Melissa Sehec Rasmussen
Melissa Sehec Rasmussen ('13)
Greve Atletik1.20
  
 PB
 
0.80
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
       
3
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
4
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia0.95
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.37
  
 
 
4.374.344.323.63    
2
Melissa Sehec Rasmussen
Melissa Sehec Rasmussen ('13)
Greve Atletik3.88
  
 PB
 
3.71 PB3.88 PB  X3.48    
3
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.71
  
 PB
 
2.873.583.66 PB3.71 PB    
4
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik3.60
  
 
 
3.453.60  X3.50    
5
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia3.36
  
 
 
3.183.323.123.36    
6
Katharina Vilja Gade
Katharina Vilja Gade ('13)
Hvidovre AM3.22
  
 PB
 
3.22 PB2.732.562.92    
7
Ida Caroline Kjær Jessen
Ida Caroline Kjær Jessen ('14)
Trongårdens IF 2.92
  
 
 
2.922.83  X2.60    
8
Sofia Tylsgaard Munk Larsen
Sofia Tylsgaard Munk Larsen ('13)
Hvidovre AM2.32
  
 PB
 
2.32 PB2.252.252.08    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK8.81
  
 
 
8.278.818.22  X    
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia7.83
  
 
 
7.837.787.327.19    
3
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia7.25
  
 
 
7.256.956.50  X    
4
Katharina Vilja Gade
Katharina Vilja Gade ('13)
Hvidovre AM5.49
  
 PB
 
5.49 PB5.304.445.12    
5
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik5.38
  
 
 
5.124.894.495.38    
6
Sofia Tylsgaard Munk Larsen
Sofia Tylsgaard Munk Larsen ('13)
Hvidovre AM3.89
  
 PB
 
2.86 PB  X3.89 PB3.85    
7
Elsa Blanco-Hansen
Elsa Blanco-Hansen ('14)
Trongårdens IF 3.81
  
 PB
 
3.81 PB3.783.543.28    
8
Ida Caroline Kjær Jessen
Ida Caroline Kjær Jessen ('14)
Trongårdens IF 3.39
  
 
 
3.333.393.043.10    
D9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Johannes Solomon
Johannes Solomon ('16)
Trongårdens IF 10.57
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Johannes Solomon
Johannes Solomon ('16)
Trongårdens IF 10.35
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Johannes Solomon
Johannes Solomon ('16)
Trongårdens IF 2.37
  
 PB
 
2.09 PB2.001.832.37 PB    
P9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC9.20
  
 
2
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC10.34
  
 PB
3
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC10.39
  
 PB
4
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik10.77
  
 
5
Alma Blanco-Hansen
Alma Blanco-Hansen ('16)
Trongårdens IF 13.43
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Agnes Kiil
Agnes Kiil ('15)
Amager AC8.89
  
 PB
2
Martha Kiil
Martha Kiil ('17)
Amager AC10.03
  
 PB
3
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC10.46
  
 
4
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik10.61
  
 
5
Alma Blanco-Hansen
Alma Blanco-Hansen ('16)
Trongårdens IF 12.41
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik2.39
  
 
 
2.392.392.20  X    
2
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC1.94
  
 PB
 
1.89 PB1.94 PB1.931.66    
3
Alma Blanco-Hansen
Alma Blanco-Hansen ('16)
Trongårdens IF 1.63
  
 
 
1.561.631.611.51    
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Annabell Laurenz
Annabell Laurenz ('16)
Greve Atletik3.99
  
 PB
 
3.483.843.99 PB3.72    
2
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC2.45
  
 PB
 
  X2.38 PB2.222.45 PB    
M60 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC7.79
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC7.80
  
 
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF11.35
  
 
 
10.8910.9311.3510.74  X10.98  
M70 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA9.85
  
 PB
M70 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.81
  
 SB
 
1.71
 XO
1.81
  O
1.91
XXX
     
M75 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik9.91
  
 
 
9.919.729.719.79  X9.61  
K75 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.40
  
 SB
 
8.40 SB8.138.338.138.388.36  

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb