Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Indoor III Skive 3.2.2024 Inde
SparNord Arena

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)Aarhus 1900 / POL6.83
  
 PB
2Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LAT6.84
  
 
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.05
  
 PB
3Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.05
  
 PB
5Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 7.29
  
 
6Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.38
  
 
7Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM7.73
  
 
8Roy Hendrikus Ekkel SimonsenRoy Hendrikus Ekkel Simonsen ('92)Aalborg AM7.80
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LAT6.82
q
  
 
2Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)Aarhus 1900 / POL6.85
q
  
 PB
3Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.06
q
  
 PB
4Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.14
q
  
 =PB
5Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 7.16
q
  
 PB
6Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.35
q
  
 PB
Indledende 2
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM7.72
q
  
 PB
2Roy Hendrikus Ekkel SimonsenRoy Hendrikus Ekkel Simonsen ('92)Aalborg AM7.75
q
  
 
3Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM7.77
  
 SB
4Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK777.79
  
 
5Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM8.03
  
 PB
6Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM8.07
  
 
Indledende 3
1Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM8.39
  
 
2Antoni SmigasAntoni Smigas ('10)Skive AM8.47
  
 PB
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.19
  
 
4Jonas MorellJonas Morell ('10)SAK779.85
  
 PB
5Justin Maddox FrandsenJustin Maddox Frandsen ('10)HGF AM10.18
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM23.40
  
 PB
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM23.52
  
 PB
3Frederik Grud Agerbæk MadsenFrederik Grud Agerbæk Madsen ('02)Odense Atletik 24.76
  
 SB
Finale B
1Emil Juul ElbergEmil Juul Elberg ('09)Aarhus 190024.53
  
 PB
2Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK7725.03
  
 
3Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM25.60
  
 SB
Finale C
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM24.62
  
 PB
2Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)Odense Atletik 26.07
  
 SB
3Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM26.17
  
 PB
Finale D
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM25.13
  
 PB
2Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM29.37
  
 
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM31.39
  
 PB
Finale E
1Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik 23.41
  
 PB
2Antoni SmigasAntoni Smigas ('10)Skive AM28.22
  
 
Finale F
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190023.57
  
 PB
2Theo GervangTheo Gervang ('07)Aarhus 190024.07
  
 PB
3Simon KristensenSimon Kristensen ('94)Skive AM28.97
  
 SB
4Jonas MorellJonas Morell ('10)SAK7733.58
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM1:55.21
  
 
2Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:57.38
  
 SB
3Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Aarhus 19001:58.06
  
 PB
4Jeppe Platz SchmidtJeppe Platz Schmidt AGF Atletik2:00.06
  
 PB
5Simon FestersenSimon Festersen AGF Atletik2:02.92
  
 PB
6Tom NijhuisTom Nijhuis ('97)AGF Atletik2:03.07
  
 PB
7Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF2:03.46
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM8:26.14
  
 PB
2Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19008:26.28
  
 
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF8:52.73
  
 
4Jeppe Platz SchmidtJeppe Platz Schmidt AGF Atletik9:01.03
  
 PB
5Rasmus PræstRasmus Præst ('98)AGF Atletik9:21.22
  
 PB
6Jens Bonefeld MøllerJens Bonefeld Møller ('93)AGF Atletik9:24.23
  
 PB
7Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK9:25.83
  
 
8Daniel GraversgaardDaniel Graversgaard ('97)AGF Atletik9:34.66
  
 PB
9Mads Klug AlbertsenMads Klug Albertsen ('04)Aarhus 19009:57.73
  
 PB
10Jonas AggerholmJonas Aggerholm ('03)SAK7710:13.96
  
 PB
11Jimmi SimonsenJimmi Simonsen ('86)Lemvig LK10:37.43
  
 PB
Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 1900 DNF
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.77
  
 SB
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 7.81
  
 PB
3Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik7.98
  
 PB
4Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM8.07
  
 
5Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19008.20
  
 
6Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.29
  
 PB
7Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.30
  
 
8Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.34
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 7.88
q
  
 PB
2Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM8.05
q
  
 SB
3Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.20
q
  
 
4Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.32
q
  
 
5Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.33
q
  
 
6Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE8.46
  
 
7Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.48
  
 SB
8Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.52
  
 
Indledende 2
1Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.36
  
 PB
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.50
  
 
2Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK778.50
  
 
4Julianne Brammer KristiansenJulianne Brammer Kristiansen ('05)Skive AM8.58
  
 
4Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 19008.58
  
 
6Dagmar Mathilde L KarlsenDagmar Mathilde L Karlsen ('07)BAK8.77
  
 SB
7Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM8.78
  
 
Indledende 3
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.89
q
  
 SB
2Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19008.13
q
  
 PB
2Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik8.13
q
  
 PB
4Beatrise RapackaBeatrise Rapacka ('06)SAK77 / LAT8.78
  
 
5Beate JensenBeate Jensen ('09)Kolding KFUM 9.33
  
 PB
6Viktoriia ZaikinaViktoriia Zaikina ('07)HGF AM / UKR9.92
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.65
  
 SB
2Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 25.73
  
 PB
3Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM26.12
  
 SB
Finale B
1Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 25.99
  
 PB
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190026.64
  
 
3Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE27.06
  
 PB
Finale C
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 27.01
  
 PB
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 27.21
  
 PB
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK29.11
  
 SB
Finale D
1Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM27.48
  
 PB
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7728.14
  
 =PB
3Rikke MadsenRikke Madsen ('97)Skive AM29.16
  
 
Finale E
1Mille LodahlMille Lodahl ('06)Aarhus 190027.82
  
 PB
2Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7727.87
  
 PB
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM29.40
  
 
Finale F
1Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190028.00
  
 PB
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 190028.35
  
 PB
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK7729.66
  
 PB
Finale G
1Dagmar Mathilde L KarlsenDagmar Mathilde L Karlsen ('07)BAK29.50
  
 PB
2Agnete Silkjær MortensenAgnete Silkjær Mortensen ('07)Skive AM30.97
  
 SB
3Viktoriia ZaikinaViktoriia Zaikina ('07)HGF AM / UKR34.61
  
 PB
Finale H
1Beatrise RapackaBeatrise Rapacka ('06)SAK77 / LAT29.77
  
 PB
2Beate JensenBeate Jensen ('09)Kolding KFUM 31.83
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM2:23.84
  
 PB
2Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19002:32.28
  
 
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Aarhus 19009:51.27
  
 SB
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19009:57.03
  
 
3Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik11:54.34
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 1900 / POL1.71
  
 
 
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
XXO
1.75
XXX
  
2Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.68
  
 
 
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
XXX
    
3Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.68
  
 =SB
 
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
XXO
1.71
XXX
   
4Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK771.53
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
  O
1.53
 XO
1.56
XXX
   
5Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM1.50
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
    
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adele ThomsenAdele Thomsen ('01)Aarhus 19008.99
  
 PB
 
8.52 PB8.028.62 PB7.988.99 PB8.36  
2Louise Rosenhøj NielsenLouise Rosenhøj Nielsen ('01)Aarhus 19007.34
  
 PB
 
6.85 PB6.547.34 PB7.176.876.82  
D19 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laust Kaastrup KjærLaust Kaastrup Kjær ('05)SAK771:53.29
  
 PB
2Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:03.80
  
 PB
3Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik2:04.54
  
 PB
4Viktor Fynboe MadsenViktor Fynboe Madsen ('05)AGF Atletik2:09.33
  
 PB
5Albert Roulund StrandeAlbert Roulund Strande ('06)AGF Atletik2:29.13
  
 PB
D19 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik9:00.12
  
 
2Karl-Emil Dahl DalbachKarl-Emil Dahl Dalbach ('06)AGF Atletik9:50.24
  
 PB
3Lau Husted ChristiansenLau Husted Christiansen ('06)Vejle IF10:15.95
  
 PB
P19 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:23.37
  
 SB
2Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)AGF Atletik2:27.06
  
 PB
3Emma-Marie LangeEmma-Marie Lange ('06)AGF Atletik2:36.68
  
 PB
P19 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)AGF Atletik10:44.03
  
 PB
2Emma-Marie LangeEmma-Marie Lange ('06)AGF Atletik12:07.40
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM10.62
  
 PB
 
10.08 PB10.10 PB  X10.62 PB  X  X  
D17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM2:04.09
  
 PB
2Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM2:05.32
  
 PB
3Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM2:05.99
  
 PB
4Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:07.22
  
 PB
5Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen2:12.25
  
 PB
6Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:13.22
  
 
7Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF2:29.44
  
 PB
D17 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas BredahlLukas Bredahl ('08)Aalborg AM9:43.13
  
 PB
2Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen9:44.71
  
 PB
3Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF9:59.27
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190012.75
  
 
 
  –12.3112.6611.5612.7512.73  
P17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:19.86
  
 SB
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:35.33
  
 SB
3Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik2:45.69
  
 SB
P17 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM10:51.94
  
 PB
2Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM11:29.84
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM8.17
  
 
 
6.986.856.677.477.848.17  
D15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger MiloAsger Milo ('10)Randers Freja2:41.46
  
 PB
2Jonas MorellJonas Morell ('10)SAK773:04.03
  
 PB
D15 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19009:45.91
  
 PB
2Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Viborg AM9:56.40
  
 PB
3Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM10:02.06
  
 PB
4Storm Willum TangStorm Willum Tang ('09)Aarhus 190010:44.09
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Justin Maddox FrandsenJustin Maddox Frandsen ('10)HGF AM1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 10.92
  
 PB
 
10.13 PB10.33 PB10.77 PB10.77 =PB10.84 PB10.92 PB  
P15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM2:34.23
  
 PB
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 2:41.21
  
 SB
P15 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Eva Balle PoulsenEva Balle Poulsen ('09)HGF AM12:15.12
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM11.04
  
 
 
10.5811.04  X  X  X10.85  
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Skive AM8.83
  
 PB
 
7.988.48 PB8.228.74 PB8.83 PB8.04  
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM8.68
  
 PB
2Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF9.19
  
 PB
3David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM9.95
  
 PB
4Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM13.31
  
 
D13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM30.50
  
 PB
2Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF33.16
  
 PB
3David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM35.81
  
 PB
4Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM38.88
  
 PB
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF2:31.32
  
 
2Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF2:40.86
  
 PB
3Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja2:41.46
  
 
4Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM2:54.32
  
 PB
D13 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Toke HegelundToke Hegelund ('11)SAK7710:14.35
  
 PB
2Otto BechOtto Bech ('11)SAK7711:16.21
  
 
3Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF11:33.16
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
2Tristan Toft SmollerupTristan Toft Smollerup ('11)Skive AM1.20
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
    
2Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
   
4Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF1.20
  
 SB
 
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF6.70
  
 PB
 
6.70 PB6.70 =PB6.496.69    
2Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM5.50
  
 PB
 
4.63 PB5.11 PB5.18 PB5.50 PB    
3David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM4.86
  
 PB
 
  X4.33 PB4.234.86 PB    
4Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM4.32
  
 PB
 
4.04 PB4.034.09 PB4.32 PB    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK778.86
  
 PB
2Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR9.03
  
 
3Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK779.38
  
 PB
4Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK779.82
  
 
5Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK779.83
  
 
6Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK779.88
  
 PB
P13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR29.61
  
 PB
2Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7730.50
  
 PB
3Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED32.58
  
 PB
4Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK7734.90
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR2:45.71
  
 PB
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja2:45.76
  
 PB
3Mille ClemmensenMille Clemmensen ('11)AK Kilen2:46.54
  
 PB
4Siff Dolmer Rüss KoustrupSiff Dolmer Rüss Koustrup ('12)Viborg AM2:46.94
  
 PB
P13 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mille ClemmensenMille Clemmensen ('11)AK Kilen12:38.11
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
1Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED1.20
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
  
3Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK771.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
   
4Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK771.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
   
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK778.13
  
 
 
8.137.717.047.76    
2Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK776.99
  
 
 
  X6.856.866.99    
3Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED6.51
  
 PB
 
6.026.51 PB5.506.16    
4Lærke Skov ChristensenLærke Skov Christensen ('12)SAK776.17
  
 
 
6.175.506.145.84    
5Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK775.51
  
 
 
3.695.085.315.51    
6Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK775.42
  
 
 
5.405.425.265.23    
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM10.33
  
 PB
2
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK7710.45
  
 PB
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik10.68
  
 SB
4
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM11.91
  
 
D11 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM36.88
  
 PB
2
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM48.51
  
 
D11 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM4:21.01
  
 PB
2
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM4:52.71
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK771.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.13
XXX
  
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM1.05
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
   
3
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik6.27
  
 PB
 
5.846.27 PB  X     
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM5.53
  
 
 
5.325.535.39     
3
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Skive AM5.37
  
 
 
5.37  X  X     
4
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK775.25
  
 PB
 
4.815.25 PB4.86     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL9.31
  
 
2
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.35
  
 PB
3
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM9.48
  
 
4
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM10.04
  
 
5
Frederikke Ringgaard Sørensen
Frederikke Ringgaard Sørensen ('14)
Skive AM10.06
  
 PB
Finale B
1
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM10.31
  
 PB
1
Nicoline Ringgaard Sørensen
Nicoline Ringgaard Sørensen ('14)
Skive AM10.31
  
 PB
3
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF10.41
  
 PB
4
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM10.86
  
 PB
5
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM11.11
  
 PB
P11 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nicoline Ringgaard Sørensen
Nicoline Ringgaard Sørensen ('14)
Skive AM34.42
  
 PB
2
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM34.58
  
 PB
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM35.34
  
 
4
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM35.73
  
 PB
Finale B
1
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL32.54
  
 
2
Frederikke Ringgaard Sørensen
Frederikke Ringgaard Sørensen ('14)
Skive AM34.54
  
 PB
3
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF35.63
  
 PB
4
Johanne Bro Rædkjær
Johanne Bro Rædkjær ('13)
SAK7735.88
  
 PB
Finale C
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM34.46
  
 PB
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM35.23
  
 PB
3
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF38.35
  
 PB
4
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM38.57
  
 PB
P11 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nicoline Ringgaard Sørensen
Nicoline Ringgaard Sørensen ('14)
Skive AM3:54.48
  
 PB
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3:57.02
  
 PB
3
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3:57.46
  
 
4
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM4:13.58
  
 
5
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF4:24.00
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1.13
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
XXX
    
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM1.13
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.13
  O
1.16
XXX
   
3
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM1.13
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
 XO
1.16
XXX
  
4
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM1.10
  
 PB
 
0.90
 XO
0.95
XXO
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXO
1.13
XXX
  
5
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF1.00
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
XXO
1.00
 XO
1.05
XXX
    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF5.70
  
 PB
 
5.70 PB  X4.70     
2
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM5.54
  
 
 
5.474.935.54     
3
Johanne Bro Rædkjær
Johanne Bro Rædkjær ('13)
SAK775.36
  
 PB
 
4.84 PB5.10 PB5.36 PB     
4
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL5.28
  
 PB
 
5.28 PB4.80  X     
5
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF4.60
  
 PB
 
4.36 PB4.004.60 PB     
6
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM4.57
  
 
 
4.304.394.57     
7
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM4.48
  
 PB
 
4.48 PB3.534.37     
8
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM4.36
  
 
 
4.364.244.35     
9
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM4.32
  
 PB
 
4.32 PB4.264.07     
10
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.78
  
 
 
3.783.503.28     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb