Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DM Masters 3‐4.2.2024 Inde
Langvang Atletik Stadion

M30 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad24.09
  
 SB
M30 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad52.20
  
 PB
2Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)KIF52.58
  
 PB
3Rune Sostack ClausenRune Sostack Clausen ('92)Aarhus Fremad1:06.25
  
 PB
M30 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19002:00.61
  
 
M30 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Frederik Baier JensenFrederik Baier Jensen ('90)Sparta4:47.19
  
 PB
2Rune Sostack ClausenRune Sostack Clausen ('92)Aarhus Fremad5:03.82
  
 PB
M30 Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Frederik Baier JensenFrederik Baier Jensen ('90)Sparta5.06
  
 PB
 
4.69 PB4.88 PB5.06 PB  –  –  X  
K30 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM8.06
  
 
K30 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad9:25.51
  
 
K30 Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM4.80
  
 PB
 
4.51 PB4.72 PB4.77 PB4.61  –4.80 PB  
M35 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM7.46
  
 SB
M35 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM23.75
  
 SB
M35 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM52.59
  
 SB
M35 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Michael BergMichael Berg ('85)Randers Freja9:23.29
  
 PB
M40 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Esbjerg AM7.90
  
 SB
2Sebbastian NaerboutSebbastian Naerbout ('84)Hvidovre AM8.22
  
 PB
3Henrik JohansenHenrik Johansen ('83)Odense Atletik 8.25
  
 SB
M40 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Esbjerg AM26.02
  
 SB
2Henrik JohansenHenrik Johansen ('83)Odense Atletik 26.76
  
 SB
M40 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Sebbastian NaerboutSebbastian Naerbout ('84)Hvidovre AM59.49
  
 PB
M40 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad2:04.67
  
 PB
M40 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad4:13.49
  
 PB
2Daniel VestergaardDaniel Vestergaard ('80)Aarhus Fremad4:14.21
  
 PB
M40 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Mogens JespersenMogens Jespersen ('80)AGF Atletik10:41.91
  
 PB
K40 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Anne Marie Geisler AndersenAnne Marie Geisler Andersen ('81)Esbjerg AM9.38
  
 
K40 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Anne Marie Geisler AndersenAnne Marie Geisler Andersen ('81)Esbjerg AM30.79
  
 
K40 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Anne Marie Geisler AndersenAnne Marie Geisler Andersen ('81)Esbjerg AM1:12.26
  
 
M45 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jens Christian JensenJens Christian Jensen ('79)Vidar Atletik7.82
  
 PB
2Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM8.40
  
 
M45 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jonas SørensenJonas Sørensen ('79)Randers Freja1:00.31
  
 PB
M45 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC4:27.17
  
 SB
M45 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Rasmus LindgrenRasmus Lindgren ('78)AGF Atletik9:05.13
  
DR45 SB
2Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC9:22.29
  
 SB
3Nicolaj JacobsenNicolaj Jacobsen ('78)Aarhus 19009:54.70
  
 PB
M45 Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM4.34
  
 
 
4.134.15  X4.05  X4.34  
K45 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM / SWE8.86
  
 
K45 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Dominika OlszewskaDominika Olszewska ('78)Aalborg AM1:30.16
  
 
K45 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Rakel Fuglsang JohansenRakel Fuglsang Johansen ('78)Aarhus Fremad5:34.24
  
DR45 
K45 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Grethe OverbyGrethe Overby ('79)Aalborg Øst RRC12:41.62
  
 
K45 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM / SWE10.57
  
 
K45 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Therese LaursenTherese Laursen ('76)Randers Freja5.73
  
 PB
 
5.51 PB5.425.73 PB5.685.535.46  
M50 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM7.84
  
 PB
2Michael Cuenca RasmussenMichael Cuenca Rasmussen ('74)Sparta8.37
  
 SB
3Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik9.03
  
 SB
M50 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM25.75
  
 PB
2Bo Lisberg ChristiansenBo Lisberg Christiansen ('73)Aarhus 190030.89
  
 PB
M50 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta1:00.63
  
 SB
2Henrik Rønnov SørensenHenrik Rønnov Sørensen ('73)Aarhus Fremad1:03.52
  
 PB
3Michael Cuenca RasmussenMichael Cuenca Rasmussen ('74)Sparta1:04.98
  
 PB
M50 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta2:21.16
  
 SB
2Peter JohansenPeter Johansen ('70)Aarhus Fremad2:21.80
  
 PB
3Henrik Rønnov SørensenHenrik Rønnov Sørensen ('73)Aarhus Fremad2:24.22
  
 PB
4Christian StigaardChristian Stigaard ('73)Atletica2:26.93
  
 PB
M50 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta4:53.71
  
 PB
2Morten Nyrup JensenMorten Nyrup Jensen ('72)Aarhus Fremad4:56.67
  
 PB
3Michael Pedersen SkovlundMichael Pedersen Skovlund ('73)Trongårdens IF 5:10.02
  
 PB
M50 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 19009:29.54
  
 SB
2Bjarke SøstrupBjarke Søstrup ('72)Blovstrød Løverne9:33.24
  
 PB
3Michael Haarup HansenMichael Haarup Hansen ('73)SAK779:58.59
  
 PB
M50 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød11.25
  
 =PB
M50 Stangspring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3.40
  
 
 
3.40
  O
3.60
XXX
      
2Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM3.10
  
 PB
 
2.50
  O
2.70
 XO
2.80
  O
2.90
XXO
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
XXX
 
M50 Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Darren LuxfordDarren Luxford ('73)VEXA HLM Running4.54
  
 SB
 
4.54 SB4.37  X4.20  X  X  
2Bo Lisberg ChristiansenBo Lisberg Christiansen ('73)Aarhus 19004.47
  
 PB
 
4.064.30 PB4.33 PB4.04  X4.47 PB  
3Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik4.14
  
 PB
 
3.91 PB3.98 PB3.88  X3.894.14 PB  
M50 Trespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik7.71
  
 SB
 
  X7.71 SB  –7.60  –   
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jesper HviidJesper Hviid ('70)Randers Freja10.23
  
 SB
 
10.18 SB10.0310.22 SB10.0210.23 SB10.18  
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik10.21
  
 SB
 
9.75 SB10.12 SB9.6910.00  X10.21 SB  
3Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70)Frederiksberg IF8.98
  
 PB
 
8.61 PB8.95 PB8.248.588.98 PB8.81  
K50 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Birgitte Holm ThomsenBirgitte Holm Thomsen ('74)Aarhus 190037.71
  
 
2Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik40.10
  
 
K50 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik1:24.23
  
 
K50 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Annemette HvidAnnemette Hvid ('70)Skive AM2:55.86
  
 
K50 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM5:13.19
  
 
2Annemette HvidAnnemette Hvid ('70)Skive AM5:50.42
  
 
3Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik6:29.57
  
 
K50 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Annemette HvidAnnemette Hvid ('70)Skive AM12:16.24
  
 
1Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Herlev Atletik13:25.48
  
 
M55 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF8.20
  
 SB
2Francisco Mansilla CastañoFrancisco Mansilla Castaño ('69)Aarhus 1900 / ESP8.49
  
 
M55 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF27.09
  
 SB
2Francisco Mansilla CastañoFrancisco Mansilla Castaño ('69)Aarhus 1900 / ESP28.21
  
 PB
3Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 190028.87
  
 SB
M55 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Lars BrixLars Brix ('67)SAK771:03.17
  
 PB
2Søren H. MikkelsenSøren H. Mikkelsen ('67)Vejle IF1:09.49
  
 SB
M55 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:25.31
  
 SB
2Lars BrixLars Brix ('67)SAK772:26.89
  
 PB
3Stig JensenStig Jensen ('69)Aalborg AM2:30.40
  
 PB
4Søren H. MikkelsenSøren H. Mikkelsen ('67)Vejle IF2:42.62
  
 SB
5André Friis MøllerAndré Friis Møller ('68)NG&IF 3:19.06
  
 SB
M55 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:45.63
  
 PB
2Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC4:47.79
  
 SB
3Lars BrixLars Brix ('67)SAK774:57.81
  
 PB
4Stig JensenStig Jensen ('69)Aalborg AM5:01.49
  
 PB
M55 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne10:18.68
  
 PB
2Lars BrixLars Brix ('67)SAK7710:30.79
  
 SB
3Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC10:42.72
  
 PB
4Stig JensenStig Jensen ('69)Aalborg AM10:43.29
  
 PB
M55 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA1.52
  
 SB
 
1.40
  O
1.46
  O
1.49
 XO
1.52
  O
1.55
xxx
   
2Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19001.28
  
 SB
 
1.19
  O
1.22
 XO
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
XXX
   
M55 Stangspring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.70
  
 =SB
 
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
 XO
3.80
XXX
   
M55 Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Karsten NielsenKarsten Nielsen ('65)Hvidovre AM4.94
  
 
 
  X  X4.894.94  X  X  
2Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik4.57
  
 SB
 
4.57 SB  X  –  –  X  –  
M55 Trespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Karsten NielsenKarsten Nielsen ('65)Hvidovre AM10.76
  
DR55 SB
 
10.76 SB  X  –     
M55 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik13.43
  
 SB
 
13.03 SB  X  X13.43 SB13.28  X  
2Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik11.20
  
 SB
 
10.84 SB11.20 SB10.98  X10.79  X  
3Kim Lynge PedersenKim Lynge Pedersen ('65)Aalborg AM10.95
  
 PB
 
10.40 PB10.95 PB10.3010.179.548.42  
4Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 9.25
  
 SB
 
9.25 SB  X  X  X9.219.15  
K55 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF9.30
  
DR55 SB
K55 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF31.54
  
DR55 
2Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM37.33
  
 
K55 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Lene FiskerLene Fisker ('65)Skive AM1:17.43
  
 
K55 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM3:07.29
  
 
K55 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Lene FiskerLene Fisker ('65)Skive AM5:54.15
  
 
2Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne5:58.80
  
 
K55 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Lene FiskerLene Fisker ('65)Skive AM12:32.67
  
 
K55 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Donata JancewiczDonata Jancewicz ('69)Aalborg AM / POL8.48
  
 PB
 
8.41 PB8.48 PB  X  X7.008.00  
M60 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Calle JakobsenCalle Jakobsen ('63)FIF Hillerød7.92
  
DR60 SB
2Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC9.17
  
 SB
3Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 190011.71
  
 SB
M60 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Thyge ArumThyge Arum ('61)FIF Hillerød31.65
  
 SB
2Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 190038.25
  
 SB
M60 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM5:06.08
  
 
M60 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Claus PoulsenClaus Poulsen ('64)Aarhus 190010:51.52
  
 PB
2Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM11:22.00
  
 
M60 60 m hæk 84.0 cm, 8 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød11.06
  
 SB
M60 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.43
  
 =SB
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
XXO
1.46
xxx
   
M60 Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Calle JakobsenCalle Jakobsen ('63)FIF Hillerød5.17
  
 SB
 
5.17 SB  X4.87  X  X  –  
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Benny JensenBenny Jensen ('64)Randers Freja12.83
  
 PB
 
11.96 PB12.22 PB11.8212.1312.83 PB12.36  
2Klaus Jacob JensenKlaus Jacob Jensen ('61)Holte Atletik12.08
  
 PB
 
11.93 PB  X12.08 PB12.03  X  –  
3Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF11.07
  
 
 
  X  X10.4310.3110.7511.07  
K60 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC35.73
  
 
K60 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC1:20.57
  
 
K60 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC3:05.67
  
 
K60 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG DNF
  
 
K60 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 6.87
  
 SB
 
6.48 SB6.67 SB6.87 SB6.806.57  X  
2Anne-Marie MarthedalAnne-Marie Marthedal ('62)Sparta6.67
  
 SB
 
6.54 SB6.076.296.396.67 SB5.65  
M65 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC9.88
  
 PB
M65 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM32.13
  
 SB
M65 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 19001:07.39
  
 
2Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM1:19.79
  
 SB
M65 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Johnny MøllerJohnny Møller ('59)HGATM 2:31.74
  
 SB
2Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 19002:39.90
  
 SB
3Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM2:41.20
  
 SB
M65 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM5:08.18
  
 SB
2Johnny MøllerJohnny Møller ('59)HGATM 5:16.75
  
 SB
M65 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Lars ØstergaardLars Østergaard ('58)Aarhus Fremad10:57.17
  
 SB
2Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM10:57.51
  
 SB
3Leif BalleLeif Balle ('59)Skive AM11:25.15
  
 PB
M65 60 m hæk 84.0 cm, 8 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja12.12
  
 SB
2Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta14.90
  
 SB
M65 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.34
  
 SB
 
1.25
  O
1.31
 XO
1.34
  O
1.37
XXX
    
2Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.28
  
 SB
 
1.19
  O
1.22
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
   
3Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC1.19
  
 SB
 
1.16
 XO
1.19
 XO
1.22
XXX
     
M65 Stangspring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM2.80
  
 =SB
 
2.60
  O
2.80
  O
3.00
XXX
     
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2.60
  
 SB
 
2.40
 XO
2.60
 XO
2.70
XXX
     
M65 Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta3.55
  
 SB
 
3.47 SB3.323.55 SB3.363.423.36  
M65 Trespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja8.43
  
 SB
 
8.43 SB8.33  X  –    
2Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM3.81
  
 SB
 
3.65 SB3.81 SB3.753.793.413.80  
M65 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Peer Thorsø JensenPeer Thorsø Jensen ('58)SAK7710.83
  
 SB
 
10.32 SB10.39 SB10.83 SB10.54  X  –  
2Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC10.16
  
 SB
 
10.16 SB9.789.839.689.639.90  
3Svend ChristensenSvend Christensen ('58)Aarhus 19009.23
  
 SB
 
9.23 SB8.968.808.83  X8.45  
4Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja9.11
  
 SB
 
8.46 SB9.11 SB8.978.878.938.79  
5Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM7.45
  
 SB
 
7.03 SB  X7.28 SB7.45 SB6.386.82  
6Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM7.30
  
 SB
 
6.51 SB6.63 SB6.81 SB7.01 SB7.08 SB7.30 SB  
K65 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Lone LercheLone Lerche ('59)Atletica3:34.21
  
 
K65 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Lone LercheLone Lerche ('59)Atletica14:57.64
  
 
M70 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Sten Skovgaard LarsenSten Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik9.20
  
 PB
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA9.29
  
 SB
M70 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Sten Skovgaard LarsenSten Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik31.72
  
 PB
M70 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1:14.46
  
 SB
2Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica1:27.26
  
 SB
M70 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('53)Aarhus 19003:19.76
  
 PB
2Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica3:34.06
  
 SB
3Leo JustesenLeo Justesen ('51)Vejle IF3:47.86
  
 PB
M70 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Laurids JakobsenLaurids Jakobsen ('52)Viborg AM6:04.85
  
 SB
2Johannes HaveJohannes Have ('51)Skive AM6:29.32
  
 
3Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica6:58.46
  
 SB
M70 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('53)Aarhus 190013:42.81
  
 PB
2Johannes HaveJohannes Have ('51)Skive AM13:44.63
  
 PB
3Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica14:27.21
  
 SB
4Leo JustesenLeo Justesen ('51)Vejle IF15:32.35
  
 PB
M70 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA11.82
  
 SB
M70 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.25
  
 SB
 
1.19
  O
1.22
 XO
1.25
 XO
1.28
XXX
    
M70 Stangspring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Troels WolfTroels Wolf ('53)Sparta2.40
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.50
XXX
     
M70 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA8.59
  
 SB
 
8.59 SB  X  –  –8.538.10  
2Sten Skovgaard LarsenSten Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik9.93
  
 PB
 
9.93 PB9.569.69  X  –   
K70 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM11.60
  
 
K70 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM9.37
  
DR70 SB
 
9.03 SB9.37 SB9.209.12  –  X  
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC7.99
  
 SB
 
7.99 SB7.987.807.56  X7.67  
M75 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1John WiltoftJohn Wiltoft ('48)Aarhus 19003:06.66
  
DR75 PB
2Niels GuldagerNiels Guldager ('48)Aarhus 19003:33.74
  
 PB
M75 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 9.72
  
 SB
 
9.53 SB9.72 SB9.479.709.629.71  
2Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik9.67
  
 
 
9.67  X9.189.509.449.34  
K75 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM10.38
  
DR75 SB
2Marianne SøderbergMarianne Søderberg ('45)BAC11.59
  
 PB
3Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM13.12
  
 SB
K75 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Marianne SøderbergMarianne Søderberg ('45)BAC40.68
  
 
2Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM46.55
  
 
K75 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM1:29.47
  
 
K75 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM3:30.01
  
DR75 
K75 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM0.92
  
 PB
 
0.86
  O
0.89
 XO
0.92
  O
0.95
  r
    
K75 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.14
  
 
 
7.918.027.998.148.087.97  
2Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM7.61
  
 SB
 
7.61 SB6.895.377.437.427.53  
M80 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190012.97
  
 SB
M80 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190049.23
  
 SB
M80 400 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)DELTA1:37.51
  
 SB
M80 800 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)DELTA3:54.83
  
 SB
2Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19004:51.75
  
 SB
M80 Højdespring    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.01
  
 SB
 
0.92
  O
0.95
  O
0.98
 XO
1.01
 XO
1.04
  r
   
M80 Længdespring    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19002.43
  
 SB
 
2.23 SB2.27 SB2.43 SB  –  –  –  
M80 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19008.19
  
 SB
 
8.14 SB8.19 SB  –8.14  –8.09  
K80 60 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Menja StapelfeldMenja Stapelfeld ('42)Esbjerg AM12.18
  
 PB
K80 200 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Menja StapelfeldMenja Stapelfeld ('42)Esbjerg AM44.84
  
DR80 
M85 1500 m    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Jens Myrup NoeJens Myrup Noe ('38)Fremad Holbæk8:09.12
  
 SB
M85 3000 m    
Inde 4.2.

Finale A

Finale
Inde 4.2.
1Jens Myrup NoeJens Myrup Noe ('38)Fremad Holbæk17:01.03
  
 SB
M85 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC7.47
  
 SB
 
7.32 SB  X7.47 SB7.186.987.07  
2Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 19006.43
  
 SB
 
6.43 SB5.695.976.346.306.13  

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb