Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Sandnes NOR: National Combined Events Indoor Championships (unofficial) 10‐11.1.2015 Inde
Vælg mænd discipliner
Syvkamp
Vælg kvinder discipliner
M Syvkamp
Inde 11.1.
Finale A
Finale
Inde 11.1.
1
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
88
NOR
5531
SB
7,37
6,81
15,65
2,02
8,74
4,50
2.47,59
2
Martin Roe
Martin Roe ('92)
92
NOR
5375
PB
7,04
6,87
15,08
1,90
8,71
4,30
2.56,22
3
Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve ('95)
95
NOR
5084
PB
7,38
6,65
12,02
1,93
9,07
5,10
3.08,75
Head to head
×
Seneste resultater
2.5
Frederiksberg
FIF Kastestævne
2.5
Randers
Nålestævne MIX
2.5
Sæby
Nålestævne Sæby
30.4
Rønne
BM 3000m
30.4
Silkeborg
Nålestævne
30.4
Ballerup
Kastestævne 3
27.4
Esbjerg
Kastedag
27.4
København
Hammertime
27‐28.4
Tårnby
Tårnby Games
25.4
Glostrup
Tages kastetrekamp
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
23.4
Bagsværd
BAC/HIA hammer og vægt
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Aarhus
En forårsdag 10K
20.4
Aarhus
DM 10km
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne