M Tikamp 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Martin Roe Martin Roe ('92) | 92 | NOR | 7875 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 7841 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Paweł Wiesiołek Paweł Wiesiołek ('91) | 91 | POL | 7767 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Lars Vikan Rise Lars Vikan Rise ('88) | 88 | NOR | 7742 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Jonas Fringeli Jonas Fringeli ('88) | 88 | SUI | 7528 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Jonay Jordán Jonay Jordán ('91) | 91 | ESP | 7377 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Simone Cairoli Simone Cairoli ('90) | 90 | ITA | 7306 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Flavien Antille Flavien Antille ('90) | 90 | SUI | 7242 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Vicente Guardiola Vicente Guardiola ('92) | 92 | ESP | 7240 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Kevin Fankl Kevin Fankl ('95) | 95 | SWE | 7226 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Christian Loosli Christian Loosli ('92) | 92 | SUI | 7201 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Gianluca Simionato Gianluca Simionato ('90) | 90 | ITA | 7109 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Michał Krawczyk Michał Krawczyk ('92) | 92 | POL | 7091 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina ('95) | 95 | SUI | 7078 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Luca Marsi Luca Marsi ('89) | 89 | ITA | 7037 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Krzysztof Miara Krzysztof Miara ('94) | 94 | POL | 7033 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson ('88) | 88 | SWE | 7026 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Javier Pérez Javier Pérez ('88) | 88 | ESP | 7015 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa ('80) | 80 | SWE | 6956 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
20 | Razvan George Roman Razvan George Roman ('93) | 93 | ROU | 6662 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Alexandru Vlad Alexandru Vlad ('92) | 92 | ROU | 6132 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 | Costica Marian Muresan Costica Marian Muresan ('93) | 93 | ROU | 5972 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Rafał Abramowski Rafał Abramowski ('95) | 95 | POL | DNF | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Vincenzo Vigliotti Vincenzo Vigliotti ('94) | 94 | ITA | DNF | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Syvkamp 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Karolina Tymińska Karolina Tymińska ('84) | 84 | POL | 6174 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Linda Züblin Linda Züblin ('86) | 86 | SUI | 6047 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Valérie Reggel Valérie Reggel ('87) | 87 | SUI | 5894 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Michelle Zeltner Michelle Zeltner ('91) | 91 | SUI | 5782 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Izabela Mikołajczyk Izabela Mikołajczyk ('90) | 90 | POL | 5745 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Lisa Linnell Lisa Linnell ('91) | 91 | SWE | 5697 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Estefanía Fortes Estefanía Fortes ('87) | 87 | ESP | 5608 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Laura Ginés Laura Ginés ('86) | 86 | ESP | 5516 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Yanira Soto Yanira Soto ('88) | 88 | ESP | 5487 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Agnieszka Borowska Agnieszka Borowska ('91) | 91 | POL | 5419 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Federica Palumbo Federica Palumbo ('95) | 95 | ITA | 5279 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Klaudia Muchlada Klaudia Muchlada ('95) | 95 | POL | 5229 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Laura Oberto Laura Oberto ('93) | 93 | ITA | 5178 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Tamara del Rio Tamara del Rio ('89) | 89 | ESP | 5176 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Sara Elena Bianchi Bazzi Sara Elena Bianchi Bazzi ('91) | 91 | ITA | 5144 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Georgiana Muscalu Georgiana Muscalu ('88) | 88 | ROU | 5135 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz ('97) | 97 | SWE | 5058 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Victoria Held Victoria Held ('96) | 96 | SUI | 5025 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Anamaria Ioniţă Anamaria Ioniţă ('88) | 88 | ROU | 4966 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
20 | Georgiana-Melania Legman Georgiana-Melania Legman ('95) | 95 | ROU | 4908 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Carolina Bianchi Carolina Bianchi ('88) | 88 | ITA | 4857 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 | Frida Johansson Frida Johansson ('95) | 95 | SWE | 4747 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
23 | Florentina Budica Florentina Budica ('95) | 95 | ROU | 4600 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Martine Bye Martine Bye ('93) | 93 | NOR | DNF | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M 100 m | |||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 4.7. Vind: -1.9 | 4.7. | Vind: -1.9 | |||||||||||||||||||||
1 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina ('95) | 95 | SUI | 11.48 | 0.149 | SB | |||||||||||||||||
2 | Michał Krawczyk Michał Krawczyk ('92) | 92 | POL | 11.59 | 0.145 | ||||||||||||||||||
3 | Javier Pérez Javier Pérez ('88) | 88 | ESP | 11.74 | 0.147 | ||||||||||||||||||
4 | Luca Marsi Luca Marsi ('89) | 89 | ITA | 12.05 | 0.163 | ||||||||||||||||||
Indledende 2 4.7. Vind: +1.4 | 4.7. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||||||||
1 | Rafał Abramowski Rafał Abramowski ('95) | 95 | POL | 10.94 | 0.159 | PB | |||||||||||||||||
2 | Vicente Guardiola Vicente Guardiola ('92) | 92 | ESP | 10.99 | 0.137 | PB | |||||||||||||||||
3 | Flavien Antille Flavien Antille ('90) | 90 | SUI | 11.37 | 0.177 | SB | |||||||||||||||||
4 | Gianluca Simionato Gianluca Simionato ('90) | 90 | ITA | 11.49 | 0.168 | SB | |||||||||||||||||
5 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa ('80) | 80 | SWE | 11.52 | 0.160 | SB | |||||||||||||||||
6 | Costica Marian Muresan Costica Marian Muresan ('93) | 93 | ROU | 11.89 | 0.171 | PB | |||||||||||||||||
Indledende 3 4.7. Vind: -0.9 | 4.7. | Vind: -0.9 | |||||||||||||||||||||
1 | Vincenzo Vigliotti Vincenzo Vigliotti ('94) | 94 | ITA | 10.81 | 0.140 | PB | |||||||||||||||||
2 | Martin Roe Martin Roe ('92) | 92 | NOR | 10.84 | 0.135 | ||||||||||||||||||
3 | Jonay Jordán Jonay Jordán ('91) | 91 | ESP | 11.17 | 0.128 | SB | |||||||||||||||||
4 | Krzysztof Miara Krzysztof Miara ('94) | 94 | POL | 11.33 | 0.154 | SB | |||||||||||||||||
5 | Kevin Fankl Kevin Fankl ('95) | 95 | SWE | 11.36 | 0.163 | ||||||||||||||||||
6 | Jonas Fringeli Jonas Fringeli ('88) | 88 | SUI | 11.44 | 0.151 | ||||||||||||||||||
7 | Alexandru Vlad Alexandru Vlad ('92) | 92 | ROU | 11.80 | 0.178 | SB | |||||||||||||||||
Indledende 4 4.7. Vind: -1.4 | 4.7. | Vind: -1.4 | |||||||||||||||||||||
1 | Simone Cairoli Simone Cairoli ('90) | 90 | ITA | 11.07 | 0.167 | ||||||||||||||||||
2 | Paweł Wiesiołek Paweł Wiesiołek ('91) | 91 | POL | 11.08 | 0.152 | ||||||||||||||||||
3 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson ('88) | 88 | SWE | 11.39 | 0.145 | ||||||||||||||||||
4 | Christian Loosli Christian Loosli ('92) | 92 | SUI | 11.42 | 0.167 | SB | |||||||||||||||||
5 | Razvan George Roman Razvan George Roman ('93) | 93 | ROU | 11.43 | 0.155 | ||||||||||||||||||
6 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 11.52 | 0.167 | ||||||||||||||||||
7 | Lars Vikan Rise Lars Vikan Rise ('88) | 88 | NOR | 11.58 | 0.150 | ||||||||||||||||||
M 400 m | |||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 4.7. | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina ('95) | 95 | SUI | 50.85 | 0.158 | PB | |||||||||||||||||
2 | Michał Krawczyk Michał Krawczyk ('92) | 92 | POL | 51.17 | 0.292 | PB | |||||||||||||||||
3 | Javier Pérez Javier Pérez ('88) | 88 | ESP | 51.95 | 0.158 | ||||||||||||||||||
4 | Luca Marsi Luca Marsi ('89) | 89 | ITA | 52.88 | 0.210 | =PB | |||||||||||||||||
Indledende 2 4.7. | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Vicente Guardiola Vicente Guardiola ('92) | 92 | ESP | 49.82 | 0.215 | ||||||||||||||||||
2 | Rafał Abramowski Rafał Abramowski ('95) | 95 | POL | 51.22 | 0.256 | PB | |||||||||||||||||
3 | Flavien Antille Flavien Antille ('90) | 90 | SUI | 51.29 | 0.239 | SB | |||||||||||||||||
4 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa ('80) | 80 | SWE | 52.13 | 0.189 | SB | |||||||||||||||||
5 | Gianluca Simionato Gianluca Simionato ('90) | 90 | ITA | 52.36 | 0.184 | SB | |||||||||||||||||
6 | Costica Marian Muresan Costica Marian Muresan ('93) | 93 | ROU | 54.14 | 0.268 | PB | |||||||||||||||||
Indledende 3 4.7. | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Martin Roe Martin Roe ('92) | 92 | NOR | 49.00 | 0.129 | PB | |||||||||||||||||
2 | Vincenzo Vigliotti Vincenzo Vigliotti ('94) | 94 | ITA | 49.45 | 0.195 | ||||||||||||||||||
3 | Jonas Fringeli Jonas Fringeli ('88) | 88 | SUI | 49.58 | 0.155 | SB | |||||||||||||||||
4 | Jonay Jordán Jonay Jordán ('91) | 91 | ESP | 50.15 | 0.155 | SB | |||||||||||||||||
5 | Kevin Fankl Kevin Fankl ('95) | 95 | SWE | 50.27 | 0.178 | ||||||||||||||||||
6 | Krzysztof Miara Krzysztof Miara ('94) | 94 | POL | 50.47 | 0.253 | =PB | |||||||||||||||||
7 | Alexandru Vlad Alexandru Vlad ('92) | 92 | ROU | 53.21 | 0.247 | SB | |||||||||||||||||
Indledende 4 4.7. | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Paweł Wiesiołek Paweł Wiesiołek ('91) | 91 | POL | 49.53 | 0.206 | SB | |||||||||||||||||
2 | Simone Cairoli Simone Cairoli ('90) | 90 | ITA | 49.65 | 0.219 | ||||||||||||||||||
3 | Christian Loosli Christian Loosli ('92) | 92 | SUI | 50.45 | 0.194 | SB | |||||||||||||||||
4 | Lars Vikan Rise Lars Vikan Rise ('88) | 88 | NOR | 51.25 | 0.192 | SB | |||||||||||||||||
5 | Razvan George Roman Razvan George Roman ('93) | 93 | ROU | 51.91 | 0.237 | ||||||||||||||||||
6 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 51.95 | 0.223 | ||||||||||||||||||
7 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson ('88) | 88 | SWE | 52.32 | 0.216 | ||||||||||||||||||
M 1500 m | |||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 5.7. | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lars Vikan Rise Lars Vikan Rise ('88) | 88 | NOR | 4:33.87 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Martin Roe Martin Roe ('92) | 92 | NOR | 4:35.13 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Kevin Fankl Kevin Fankl ('95) | 95 | SWE | 4:36.79 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Alexandru Vlad Alexandru Vlad ('92) | 92 | ROU | 4:40.65 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa ('80) | 80 | SWE | 4:46.70 | SB | ||||||||||||||||||
6 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson ('88) | 88 | SWE | 4:55.41 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Costica Marian Muresan Costica Marian Muresan ('93) | 93 | ROU | 5:00.65 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Razvan George Roman Razvan George Roman ('93) | 93 | ROU | 5:09.81 | SB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 5.7. | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jonas Fringeli Jonas Fringeli ('88) | 88 | SUI | 4:34.10 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Michał Krawczyk Michał Krawczyk ('92) | 92 | POL | 4:35.34 | |||||||||||||||||||
3 | Christian Loosli Christian Loosli ('92) | 92 | SUI | 4:40.17 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Paweł Wiesiołek Paweł Wiesiołek ('91) | 91 | POL | 4:40.99 | |||||||||||||||||||
5 | Javier Pérez Javier Pérez ('88) | 88 | ESP | 4:41.04 | |||||||||||||||||||
6 | Gianluca Simionato Gianluca Simionato ('90) | 90 | ITA | 4:43.01 | |||||||||||||||||||
7 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 4:46.25 | |||||||||||||||||||
8 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina ('95) | 95 | SUI | 4:46.61 | SB | ||||||||||||||||||
9 | Luca Marsi Luca Marsi ('89) | 89 | ITA | 4:46.76 | |||||||||||||||||||
10 | Krzysztof Miara Krzysztof Miara ('94) | 94 | POL | 4:49.81 | PB | ||||||||||||||||||
11 | Flavien Antille Flavien Antille ('90) | 90 | SUI | 4:51.60 | |||||||||||||||||||
12 | Simone Cairoli Simone Cairoli ('90) | 90 | ITA | 4:57.65 | |||||||||||||||||||
13 | Vicente Guardiola Vicente Guardiola ('92) | 92 | ESP | 5:01.52 | |||||||||||||||||||
14 | Jonay Jordán Jonay Jordán ('91) | 91 | ESP | 5:14.78 | |||||||||||||||||||
M 110 m hæk | |||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 5.7. Vind: +0.8 | 5.7. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Javier Pérez Javier Pérez ('88) | 88 | ESP | 14.84 | 0.139 | SB | |||||||||||||||||
2 | Michał Krawczyk Michał Krawczyk ('92) | 92 | POL | 15.09 | 0.139 | ||||||||||||||||||
3 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina ('95) | 95 | SUI | 15.25 | 0.169 | PB | |||||||||||||||||
4 | Luca Marsi Luca Marsi ('89) | 89 | ITA | 15.81 | 0.174 | PB | |||||||||||||||||
Indledende 2 5.7. Vind: +0.9 | 5.7. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||||||||
1 | Vicente Guardiola Vicente Guardiola ('92) | 92 | ESP | 15.17 | 0.198 | SB | |||||||||||||||||
2 | Flavien Antille Flavien Antille ('90) | 90 | SUI | 15.51 | 0.178 | SB | |||||||||||||||||
3 | Gianluca Simionato Gianluca Simionato ('90) | 90 | ITA | 15.58 | 0.156 | PB | |||||||||||||||||
4 | Rafał Abramowski Rafał Abramowski ('95) | 95 | POL | 15.68 | 0.243 | PB | |||||||||||||||||
5 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa ('80) | 80 | SWE | 15.81 | 0.171 | SB | |||||||||||||||||
6 | Costica Marian Muresan Costica Marian Muresan ('93) | 93 | ROU | 16.60 | 0.209 | PB | |||||||||||||||||
Indledende 3 5.7. Vind: +0.9 | 5.7. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||||||||
1 | Jonas Fringeli Jonas Fringeli ('88) | 88 | SUI | 14.67 | 0.165 | ||||||||||||||||||
2 | Jonay Jordán Jonay Jordán ('91) | 91 | ESP | 14.71 | 0.147 | ||||||||||||||||||
3 | Alexandru Vlad Alexandru Vlad ('92) | 92 | ROU | 15.26 | 0.169 | PB | |||||||||||||||||
4 | Martin Roe Martin Roe ('92) | 92 | NOR | 15.49 | 0.137 | ||||||||||||||||||
5 | Kevin Fankl Kevin Fankl ('95) | 95 | SWE | 15.55 | 0.147 | ||||||||||||||||||
6 | Krzysztof Miara Krzysztof Miara ('94) | 94 | POL | 15.57 | 0.150 | SB | |||||||||||||||||
Vincenzo Vigliotti Vincenzo Vigliotti ('94) | 94 | ITA | DNF | 0.200 | |||||||||||||||||||
Indledende 4 5.7. Vind: +1.6 | 5.7. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||||||||
1 | Paweł Wiesiołek Paweł Wiesiołek ('91) | 91 | POL | 14.49 | 0.154 | PB | |||||||||||||||||
2 | Simone Cairoli Simone Cairoli ('90) | 90 | ITA | 14.75 | 0.181 | PB | |||||||||||||||||
3 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 15.14 | 0.174 | ||||||||||||||||||
4 | Christian Loosli Christian Loosli ('92) | 92 | SUI | 15.23 | 0.166 | PB | |||||||||||||||||
5 | Razvan George Roman Razvan George Roman ('93) | 93 | ROU | 15.30 | 0.163 | SB | |||||||||||||||||
6 | Lars Vikan Rise Lars Vikan Rise ('88) | 88 | NOR | 15.70 | 0.136 | =SB | |||||||||||||||||
7 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson ('88) | 88 | SWE | 15.95 | 0.165 | ||||||||||||||||||
M Højdespring 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 2.07 | B 1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Lars Vikan Rise Lars Vikan Rise ('88) | 88 | NOR | 2.04 | B 2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Simone Cairoli Simone Cairoli ('90) | 90 | ITA | 2.04 | B 3 | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Christian Loosli Christian Loosli ('92) | 92 | SUI | 1.98 | B 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Jonay Jordán Jonay Jordán ('91) | 91 | ESP | 1.98 | B 5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Gianluca Simionato Gianluca Simionato ('90) | 90 | ITA | 1.98 | A 1 | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Razvan George Roman Razvan George Roman ('93) | 93 | ROU | 1.98 | A 2 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Paweł Wiesiołek Paweł Wiesiołek ('91) | 91 | POL | 1.98 | B 6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Vicente Guardiola Vicente Guardiola ('92) | 92 | ESP | 1.95 | A 3 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Flavien Antille Flavien Antille ('90) | 90 | SUI | 1.92 | B 8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina ('95) | 95 | SUI | 1.92 | B 9 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Jonas Fringeli Jonas Fringeli ('88) | 88 | SUI | 1.92 | B 9 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Martin Roe Martin Roe ('92) | 92 | NOR | 1.92 | B 11 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Javier Pérez Javier Pérez ('88) | 88 | ESP | 1.89 | A 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Costica Marian Muresan Costica Marian Muresan ('93) | 93 | ROU | 1.89 | A 5 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Luca Marsi Luca Marsi ('89) | 89 | ITA | 1.86 | A 6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Krzysztof Miara Krzysztof Miara ('94) | 94 | POL | 1.83 | A 7 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Kevin Fankl Kevin Fankl ('95) | 95 | SWE | 1.83 | A 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Vincenzo Vigliotti Vincenzo Vigliotti ('94) | 94 | ITA | 1.83 | A 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Michał Krawczyk Michał Krawczyk ('92) | 92 | POL | 1.83 | A 10 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Rafał Abramowski Rafał Abramowski ('95) | 95 | POL | 1.83 | A 10 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
24 | Alexandru Vlad Alexandru Vlad ('92) | 92 | ROU | 1.80 | A 13 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Finale C 4.7. | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
9 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson ('88) | 88 | SWE | 1.95 | B 7 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
23 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa ('80) | 80 | SWE | 1.83 | A 12 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Stangspring 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 5.20 | B 1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Flavien Antille Flavien Antille ('90) | 90 | SUI | 4.80 | B 2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Jonas Fringeli Jonas Fringeli ('88) | 88 | SUI | 4.70 | B 3 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Luca Marsi Luca Marsi ('89) | 89 | ITA | 4.70 | B 4 | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson ('88) | 88 | SWE | 4.60 | B 5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Javier Pérez Javier Pérez ('88) | 88 | ESP | 4.60 | B 6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Vicente Guardiola Vicente Guardiola ('92) | 92 | ESP | 4.60 | B 7 | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Paweł Wiesiołek Paweł Wiesiołek ('91) | 91 | POL | 4.50 | B 8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Kevin Fankl Kevin Fankl ('95) | 95 | SWE | 4.40 | B 9 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Martin Roe Martin Roe ('92) | 92 | NOR | 4.40 | A 1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Lars Vikan Rise Lars Vikan Rise ('88) | 88 | NOR | 4.40 | B 10 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Krzysztof Miara Krzysztof Miara ('94) | 94 | POL | 4.40 | A 2 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Michał Krawczyk Michał Krawczyk ('92) | 92 | POL | 4.40 | A 3 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Jonay Jordán Jonay Jordán ('91) | 91 | ESP | 4.30 | A 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina ('95) | 95 | SUI | 4.30 | A 5 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Gianluca Simionato Gianluca Simionato ('90) | 90 | ITA | 4.30 | A 6 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Christian Loosli Christian Loosli ('92) | 92 | SUI | 4.30 | B 11 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Simone Cairoli Simone Cairoli ('90) | 90 | ITA | 4.00 | A 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Alexandru Vlad Alexandru Vlad ('92) | 92 | ROU | 3.80 | A 8 | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
20 | Razvan George Roman Razvan George Roman ('93) | 93 | ROU | 3.80 | A 9 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa ('80) | 80 | SWE | 3.70 | A 10 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 | Costica Marian Muresan Costica Marian Muresan ('93) | 93 | ROU | 3.50 | A 11 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Rafał Abramowski Rafał Abramowski ('95) | 95 | POL | NH | A | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Vincenzo Vigliotti Vincenzo Vigliotti ('94) | 94 | ITA | NH | A | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Længdespring 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Vicente Guardiola Vicente Guardiola ('92) | 92 | ESP | 7.45 | +1.1 B 1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 7.42 | -0.4 A 1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina ('95) | 95 | SUI | 7.31 | -1.0 B 2 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Martin Roe Martin Roe ('92) | 92 | NOR | 7.30 | +0.5 A 2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Razvan George Roman Razvan George Roman ('93) | 93 | ROU | 7.27 | +0.9 A 3 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Flavien Antille Flavien Antille ('90) | 90 | SUI | 7.23 | +0.5 B 3 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Paweł Wiesiołek Paweł Wiesiołek ('91) | 91 | POL | 7.22 | -1.3 A 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Kevin Fankl Kevin Fankl ('95) | 95 | SWE | 7.12 | +0.8 A 5 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Simone Cairoli Simone Cairoli ('90) | 90 | ITA | 7.09 | -1.0 A 6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Jonas Fringeli Jonas Fringeli ('88) | 88 | SUI | 7.06 | w | +3.4 A 7 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Lars Vikan Rise Lars Vikan Rise ('88) | 88 | NOR | 7.05 | -0.7 A 8 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Christian Loosli Christian Loosli ('92) | 92 | SUI | 7.03 | +0.4 A 9 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Vincenzo Vigliotti Vincenzo Vigliotti ('94) | 94 | ITA | 7.03 | +0.5 A 9 | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Jonay Jordán Jonay Jordán ('91) | 91 | ESP | 6.96 | +1.5 A 11 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Luca Marsi Luca Marsi ('89) | 89 | ITA | 6.95 | +0.5 B 4 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Gianluca Simionato Gianluca Simionato ('90) | 90 | ITA | 6.90 | +0.2 B 5 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Javier Pérez Javier Pérez ('88) | 88 | ESP | 6.88 | w | +2.6 B 6 | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Rafał Abramowski Rafał Abramowski ('95) | 95 | POL | 6.86 | +1.9 B 7 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Michał Krawczyk Michał Krawczyk ('92) | 92 | POL | 6.76 | +0.3 B 8 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
20 | Alexandru Vlad Alexandru Vlad ('92) | 92 | ROU | 6.70 | +0.6 A 112 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Krzysztof Miara Krzysztof Miara ('94) | 94 | POL | 6.61 | +0.2 A 113 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa ('80) | 80 | SWE | 6.54 | +0.3 B 9 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
23 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson ('88) | 88 | SWE | 6.54 | -0.2 A 14 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
24 | Costica Marian Muresan Costica Marian Muresan ('93) | 93 | ROU | 6.35 | +0.3 B 10 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lars Vikan Rise Lars Vikan Rise ('88) | 88 | NOR | 15.83 | A 1 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Martin Roe Martin Roe ('92) | 92 | NOR | 15.28 | A 2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Jonay Jordán Jonay Jordán ('91) | 91 | ESP | 14.11 | A 3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa ('80) | 80 | SWE | 13.80 | B 1 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Michał Krawczyk Michał Krawczyk ('92) | 92 | POL | 13.74 | B 2 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson ('88) | 88 | SWE | 13.64 | A 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 13.60 | A 5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Paweł Wiesiołek Paweł Wiesiołek ('91) | 91 | POL | 13.55 | A 6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Gianluca Simionato Gianluca Simionato ('90) | 90 | ITA | 13.51 | B 3 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Jonas Fringeli Jonas Fringeli ('88) | 88 | SUI | 13.47 | A 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Luca Marsi Luca Marsi ('89) | 89 | ITA | 13.39 | B 4 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Rafał Abramowski Rafał Abramowski ('95) | 95 | POL | 12.84 | B 5 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Simone Cairoli Simone Cairoli ('90) | 90 | ITA | 12.78 | A 8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Christian Loosli Christian Loosli ('92) | 92 | SUI | 12.59 | A 9 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Kevin Fankl Kevin Fankl ('95) | 95 | SWE | 12.49 | A 10 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina ('95) | 95 | SUI | 12.41 | B 6 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Flavien Antille Flavien Antille ('90) | 90 | SUI | 12.36 | B 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Krzysztof Miara Krzysztof Miara ('94) | 94 | POL | 12.26 | A 11 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Javier Pérez Javier Pérez ('88) | 88 | ESP | 12.25 | B 8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
20 | Vincenzo Vigliotti Vincenzo Vigliotti ('94) | 94 | ITA | 11.84 | A 12 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Vicente Guardiola Vicente Guardiola ('92) | 92 | ESP | 11.66 | B 9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 | Razvan George Roman Razvan George Roman ('93) | 93 | ROU | 11.58 | A 13 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
23 | Alexandru Vlad Alexandru Vlad ('92) | 92 | ROU | 10.43 | A 14 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
24 | Costica Marian Muresan Costica Marian Muresan ('93) | 93 | ROU | 9.97 | B 10 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lars Vikan Rise Lars Vikan Rise ('88) | 88 | NOR | 45.15 | A 1 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Martin Roe Martin Roe ('92) | 92 | NOR | 44.24 | A 2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa ('80) | 80 | SWE | 43.40 | B 1 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 43.14 | A 3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Paweł Wiesiołek Paweł Wiesiołek ('91) | 91 | POL | 42.27 | A 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Jonay Jordán Jonay Jordán ('91) | 91 | ESP | 42.20 | A 5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Luca Marsi Luca Marsi ('89) | 89 | ITA | 39.16 | B 2 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Michał Krawczyk Michał Krawczyk ('92) | 92 | POL | 39.10 | B 3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Krzysztof Miara Krzysztof Miara ('94) | 94 | POL | 38.93 | A 6 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Jonas Fringeli Jonas Fringeli ('88) | 88 | SUI | 38.81 | A 7 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Rafał Abramowski Rafał Abramowski ('95) | 95 | POL | 38.37 | B 4 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina ('95) | 95 | SUI | 38.18 | B 5 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Gianluca Simionato Gianluca Simionato ('90) | 90 | ITA | 37.77 | B 6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Vincenzo Vigliotti Vincenzo Vigliotti ('94) | 94 | ITA | 37.28 | A 8 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Flavien Antille Flavien Antille ('90) | 90 | SUI | 37.27 | B 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Kevin Fankl Kevin Fankl ('95) | 95 | SWE | 37.18 | A 9 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Costica Marian Muresan Costica Marian Muresan ('93) | 93 | ROU | 36.86 | B 8 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Vicente Guardiola Vicente Guardiola ('92) | 92 | ESP | 36.83 | B 9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Simone Cairoli Simone Cairoli ('90) | 90 | ITA | 36.53 | A 10 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
20 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson ('88) | 88 | SWE | 35.17 | A 11 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Javier Pérez Javier Pérez ('88) | 88 | ESP | 34.96 | B 10 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 | Razvan George Roman Razvan George Roman ('93) | 93 | ROU | 32.03 | A 12 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
23 | Christian Loosli Christian Loosli ('92) | 92 | SUI | 30.99 | A 13 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
24 | Alexandru Vlad Alexandru Vlad ('92) | 92 | ROU | 26.74 | A 14 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lars Vikan Rise Lars Vikan Rise ('88) | 88 | NOR | 61.09 | A 1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Lasse Ohtamaa Lasse Ohtamaa ('80) | 80 | SWE | 60.86 | A 2 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Martin Roe Martin Roe ('92) | 92 | NOR | 58.10 | B 1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 57.77 | B 2 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Christian Loosli Christian Loosli ('92) | 92 | SUI | 57.68 | A 3 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Kevin Fankl Kevin Fankl ('95) | 95 | SWE | 56.65 | A 4 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Rasmus Carlsson Rasmus Carlsson ('88) | 88 | SWE | 56.60 | A 5 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Paweł Wiesiołek Paweł Wiesiołek ('91) | 91 | POL | 56.10 | A 6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Luca Marsi Luca Marsi ('89) | 89 | ITA | 56.00 | A 7 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Krzysztof Miara Krzysztof Miara ('94) | 94 | POL | 55.93 | B 3 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Jonay Jordán Jonay Jordán ('91) | 91 | ESP | 53.97 | B 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Simone Cairoli Simone Cairoli ('90) | 90 | ITA | 53.29 | A 8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Flavien Antille Flavien Antille ('90) | 90 | SUI | 52.25 | B 5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Gianluca Simionato Gianluca Simionato ('90) | 90 | ITA | 51.40 | A 9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Jonas Fringeli Jonas Fringeli ('88) | 88 | SUI | 51.24 | A 10 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Javier Pérez Javier Pérez ('88) | 88 | ESP | 49.23 | A 11 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Michał Krawczyk Michał Krawczyk ('92) | 92 | POL | 47.27 | B 6 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Razvan George Roman Razvan George Roman ('93) | 93 | ROU | 46.42 | A 12 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Vicente Guardiola Vicente Guardiola ('92) | 92 | ESP | 45.24 | B 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
20 | Luca Bernaschina Luca Bernaschina ('95) | 95 | SUI | 44.42 | B 8 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Costica Marian Muresan Costica Marian Muresan ('93) | 93 | ROU | 44.40 | A 13 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 | Alexandru Vlad Alexandru Vlad ('92) | 92 | ROU | 39.07 | A 14 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 4.7. Vind: -0.1 | 4.7. | Vind: -0.1 | |||||||||||||||||||||
1 | Sara Elena Bianchi Bazzi Sara Elena Bianchi Bazzi ('91) | 91 | ITA | 25.32 | 0.233 | PB | |||||||||||||||||
2 | Klaudia Muchlada Klaudia Muchlada ('95) | 95 | POL | 25.81 | 0.246 | PB | |||||||||||||||||
3 | Tamara del Rio Tamara del Rio ('89) | 89 | ESP | 26.31 | 0.225 | SB | |||||||||||||||||
4 | Victoria Held Victoria Held ('96) | 96 | SUI | 26.45 | 0.250 | ||||||||||||||||||
5 | Frida Johansson Frida Johansson ('95) | 95 | SWE | 26.85 | 0.207 | SB | |||||||||||||||||
6 | Florentina Budica Florentina Budica ('95) | 95 | ROU | 27.34 | 0.266 | PB | |||||||||||||||||
Indledende 2 4.7. Vind: -0.5 | 4.7. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||||||||
1 | Michelle Zeltner Michelle Zeltner ('91) | 91 | SUI | 24.76 | 0.180 | PB | |||||||||||||||||
2 | Yanira Soto Yanira Soto ('88) | 88 | ESP | 25.40 | 0.193 | PB | |||||||||||||||||
3 | Federica Palumbo Federica Palumbo ('95) | 95 | ITA | 25.90 | 0.187 | PB | |||||||||||||||||
4 | Agnieszka Borowska Agnieszka Borowska ('91) | 91 | POL | 27.10 | 0.302 | ||||||||||||||||||
5 | Georgiana-Melania Legman Georgiana-Melania Legman ('95) | 95 | ROU | 27.22 | 0.235 | SB | |||||||||||||||||
6 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz ('97) | 97 | SWE | 27.37 | 0.162 | SB | |||||||||||||||||
Indledende 3 4.7. Vind: -0.2 | 4.7. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||||||||
1 | Anamaria Ioniţă Anamaria Ioniţă ('88) | 88 | ROU | 24.10 | 0.181 | SB | |||||||||||||||||
2 | Valérie Reggel Valérie Reggel ('87) | 87 | SUI | 24.52 | 0.185 | ||||||||||||||||||
3 | Izabela Mikołajczyk Izabela Mikołajczyk ('90) | 90 | POL | 24.88 | 0.198 | SB | |||||||||||||||||
4 | Estefanía Fortes Estefanía Fortes ('87) | 87 | ESP | 24.93 | 0.160 | SB | |||||||||||||||||
5 | Carolina Bianchi Carolina Bianchi ('88) | 88 | ITA | 26.36 | 0.178 | SB | |||||||||||||||||
Indledende 4 4.7. Vind: +0.1 | 4.7. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||||||||
1 | Karolina Tymińska Karolina Tymińska ('84) | 84 | POL | 24.12 | 0.186 | SB | |||||||||||||||||
2 | Lisa Linnell Lisa Linnell ('91) | 91 | SWE | 25.01 | 0.194 | SB | |||||||||||||||||
3 | Laura Oberto Laura Oberto ('93) | 93 | ITA | 25.04 | 0.172 | ||||||||||||||||||
4 | Linda Züblin Linda Züblin ('86) | 86 | SUI | 25.10 | 0.249 | ||||||||||||||||||
5 | Laura Ginés Laura Ginés ('86) | 86 | ESP | 25.39 | 0.171 | SB | |||||||||||||||||
6 | Georgiana Muscalu Georgiana Muscalu ('88) | 88 | ROU | 26.38 | 0.210 | PB | |||||||||||||||||
7 | Martine Bye Martine Bye ('93) | 93 | NOR | 28.48 | 0.197 | ||||||||||||||||||
K 800 m | |||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 5.7. | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lisa Linnell Lisa Linnell ('91) | 91 | SWE | 2:13.02 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Anamaria Ioniţă Anamaria Ioniţă ('88) | 88 | ROU | 2:16.22 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Georgiana-Melania Legman Georgiana-Melania Legman ('95) | 95 | ROU | 2:25.89 | |||||||||||||||||||
4 | Frida Johansson Frida Johansson ('95) | 95 | SWE | 2:26.13 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Georgiana Muscalu Georgiana Muscalu ('88) | 88 | ROU | 2:27.31 | |||||||||||||||||||
6 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz ('97) | 97 | SWE | 2:27.82 | PB | ||||||||||||||||||
7 | Florentina Budica Florentina Budica ('95) | 95 | ROU | 2:34.20 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 5.7. | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Karolina Tymińska Karolina Tymińska ('84) | 84 | POL | 2:11.44 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Laura Oberto Laura Oberto ('93) | 93 | ITA | 2:14.91 | |||||||||||||||||||
3 | Valérie Reggel Valérie Reggel ('87) | 87 | SUI | 2:15.71 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Federica Palumbo Federica Palumbo ('95) | 95 | ITA | 2:16.21 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Michelle Zeltner Michelle Zeltner ('91) | 91 | SUI | 2:18.30 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Linda Züblin Linda Züblin ('86) | 86 | SUI | 2:18.38 | SB | ||||||||||||||||||
7 | Sara Elena Bianchi Bazzi Sara Elena Bianchi Bazzi ('91) | 91 | ITA | 2:18.56 | PB | ||||||||||||||||||
8 | Tamara del Rio Tamara del Rio ('89) | 89 | ESP | 2:20.73 | PB | ||||||||||||||||||
9 | Estefanía Fortes Estefanía Fortes ('87) | 87 | ESP | 2:21.29 | SB | ||||||||||||||||||
10 | Klaudia Muchlada Klaudia Muchlada ('95) | 95 | POL | 2:21.31 | SB | ||||||||||||||||||
11 | Victoria Held Victoria Held ('96) | 96 | SUI | 2:22.60 | PB | ||||||||||||||||||
12 | Yanira Soto Yanira Soto ('88) | 88 | ESP | 2:22.66 | |||||||||||||||||||
13 | Laura Ginés Laura Ginés ('86) | 86 | ESP | 2:23.14 | SB | ||||||||||||||||||
14 | Carolina Bianchi Carolina Bianchi ('88) | 88 | ITA | 2:24.13 | |||||||||||||||||||
15 | Agnieszka Borowska Agnieszka Borowska ('91) | 91 | POL | 2:24.61 | SB | ||||||||||||||||||
16 | Izabela Mikołajczyk Izabela Mikołajczyk ('90) | 90 | POL | 2:28.71 | |||||||||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 4.7. Vind: -1.9 | 4.7. | Vind: -1.9 | |||||||||||||||||||||
1 | Klaudia Muchlada Klaudia Muchlada ('95) | 95 | POL | 14.79 | 0.193 | ||||||||||||||||||
2 | Sara Elena Bianchi Bazzi Sara Elena Bianchi Bazzi ('91) | 91 | ITA | 14.91 | 0.204 | PB | |||||||||||||||||
3 | Tamara del Rio Tamara del Rio ('89) | 89 | ESP | 14.91 | 0.207 | ||||||||||||||||||
4 | Victoria Held Victoria Held ('96) | 96 | SUI | 15.23 | 0.586 | PB | |||||||||||||||||
5 | Frida Johansson Frida Johansson ('95) | 95 | SWE | 15.55 | 0.209 | SB | |||||||||||||||||
6 | Florentina Budica Florentina Budica ('95) | 95 | ROU | 15.81 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 4.7. Vind: 0.0 | 4.7. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||||||||
1 | Michelle Zeltner Michelle Zeltner ('91) | 91 | SUI | 14.01 | 0.135 | PB | |||||||||||||||||
2 | Yanira Soto Yanira Soto ('88) | 88 | ESP | 14.10 | 0.155 | PB | |||||||||||||||||
3 | Federica Palumbo Federica Palumbo ('95) | 95 | ITA | 14.40 | 0.155 | ||||||||||||||||||
4 | Agnieszka Borowska Agnieszka Borowska ('91) | 91 | POL | 14.65 | 0.566 | ||||||||||||||||||
5 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz ('97) | 97 | SWE | 15.13 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Georgiana-Melania Legman Georgiana-Melania Legman ('95) | 95 | ROU | 15.43 | 0.168 | PB | |||||||||||||||||
Indledende 3 4.7. Vind: -1.4 | 4.7. | Vind: -1.4 | |||||||||||||||||||||
1 | Valérie Reggel Valérie Reggel ('87) | 87 | SUI | 13.94 | 0.178 | ||||||||||||||||||
2 | Izabela Mikołajczyk Izabela Mikołajczyk ('90) | 90 | POL | 14.05 | 0.193 | =PB | |||||||||||||||||
3 | Estefanía Fortes Estefanía Fortes ('87) | 87 | ESP | 14.06 | 0.329 | ||||||||||||||||||
4 | Carolina Bianchi Carolina Bianchi ('88) | 88 | ITA | 14.74 | 0.182 | SB | |||||||||||||||||
5 | Anamaria Ioniţă Anamaria Ioniţă ('88) | 88 | ROU | 16.27 | 0.167 | ||||||||||||||||||
Indledende 4 4.7. Vind: -0.8 | 4.7. | Vind: -0.8 | |||||||||||||||||||||
1 | Linda Züblin Linda Züblin ('86) | 86 | SUI | 13.65 | 0.206 | SB | |||||||||||||||||
2 | Karolina Tymińska Karolina Tymińska ('84) | 84 | POL | 13.72 | 0.153 | SB | |||||||||||||||||
3 | Lisa Linnell Lisa Linnell ('91) | 91 | SWE | 14.29 | 0.159 | ||||||||||||||||||
4 | Laura Ginés Laura Ginés ('86) | 86 | ESP | 14.49 | 0.170 | ||||||||||||||||||
5 | Georgiana Muscalu Georgiana Muscalu ('88) | 88 | ROU | 14.57 | 0.209 | ||||||||||||||||||
6 | Laura Oberto Laura Oberto ('93) | 93 | ITA | 15.06 | 0.222 | ||||||||||||||||||
7 | Martine Bye Martine Bye ('93) | 93 | NOR | 16.67 | 0.196 | ||||||||||||||||||
K Højdespring 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Izabela Mikołajczyk Izabela Mikołajczyk ('90) | 90 | POL | 1.84 | B 1 | =SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Agnieszka Borowska Agnieszka Borowska ('91) | 91 | POL | 1.84 | B 2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Georgiana Muscalu Georgiana Muscalu ('88) | 88 | ROU | 1.78 | B 3 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Michelle Zeltner Michelle Zeltner ('91) | 91 | SUI | 1.78 | B 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Lisa Linnell Lisa Linnell ('91) | 91 | SWE | 1.75 | B 5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Karolina Tymińska Karolina Tymińska ('84) | 84 | POL | 1.75 | B 6 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Georgiana-Melania Legman Georgiana-Melania Legman ('95) | 95 | ROU | 1.75 | A 1 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Martine Bye Martine Bye ('93) | 93 | NOR | 1.72 | B 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Federica Palumbo Federica Palumbo ('95) | 95 | ITA | 1.69 | A 2 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Laura Ginés Laura Ginés ('86) | 86 | ESP | 1.69 | B 8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Yanira Soto Yanira Soto ('88) | 88 | ESP | 1.69 | B 9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Tamara del Rio Tamara del Rio ('89) | 89 | ESP | 1.66 | B 10 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz ('97) | 97 | SWE | 1.66 | A 3 | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Valérie Reggel Valérie Reggel ('87) | 87 | SUI | 1.66 | B 10 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Laura Oberto Laura Oberto ('93) | 93 | ITA | 1.66 | B 12 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Florentina Budica Florentina Budica ('95) | 95 | ROU | 1.66 | A 4 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Linda Züblin Linda Züblin ('86) | 86 | SUI | 1.63 | A 5 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Estefanía Fortes Estefanía Fortes ('87) | 87 | ESP | 1.60 | A 6 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Victoria Held Victoria Held ('96) | 96 | SUI | 1.60 | A 7 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Frida Johansson Frida Johansson ('95) | 95 | SWE | 1.60 | A 7 | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Anamaria Ioniţă Anamaria Ioniţă ('88) | 88 | ROU | 1.60 | A 9 | =SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 | Carolina Bianchi Carolina Bianchi ('88) | 88 | ITA | 1.57 | A 10 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
23 | Sara Elena Bianchi Bazzi Sara Elena Bianchi Bazzi ('91) | 91 | ITA | 1.57 | A 11 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
24 | Klaudia Muchlada Klaudia Muchlada ('95) | 95 | POL | 1.54 | A 12 | =SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Længdespring 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Linda Züblin Linda Züblin ('86) | 86 | SUI | 6.33 | -0.9 A 1 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Karolina Tymińska Karolina Tymińska ('84) | 84 | POL | 6.28 | +1.1 A 2 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Sara Elena Bianchi Bazzi Sara Elena Bianchi Bazzi ('91) | 91 | ITA | 6.17 | +0.5 B 1 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Izabela Mikołajczyk Izabela Mikołajczyk ('90) | 90 | POL | 5.94 | -0.9 A 3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Valérie Reggel Valérie Reggel ('87) | 87 | SUI | 5.89 | +0.2 A 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Georgiana Muscalu Georgiana Muscalu ('88) | 88 | ROU | 5.79 | -0.4 A 5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Agnieszka Borowska Agnieszka Borowska ('91) | 91 | POL | 5.77 | +0.4 B 2 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Michelle Zeltner Michelle Zeltner ('91) | 91 | SUI | 5.77 | +0.8 B 3 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Federica Palumbo Federica Palumbo ('95) | 95 | ITA | 5.71 | -0.4 B 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Laura Oberto Laura Oberto ('93) | 93 | ITA | 5.68 | -0.1 A 6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Lisa Linnell Lisa Linnell ('91) | 91 | SWE | 5.65 | +0.8 A 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Yanira Soto Yanira Soto ('88) | 88 | ESP | 5.65 | +0.4 B 5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Tamara del Rio Tamara del Rio ('89) | 89 | ESP | 5.63 | +1.5 B 6 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Anamaria Ioniţă Anamaria Ioniţă ('88) | 88 | ROU | 5.59 | -0.1 A 8 | =PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Klaudia Muchlada Klaudia Muchlada ('95) | 95 | POL | 5.59 | +0.7 B 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz ('97) | 97 | SWE | 5.57 | -0.4 B 8 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Estefanía Fortes Estefanía Fortes ('87) | 87 | ESP | 5.57 | -1.6 A 9 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Frida Johansson Frida Johansson ('95) | 95 | SWE | 5.53 | +0.4 B 9 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Florentina Budica Florentina Budica ('95) | 95 | ROU | 5.49 | +1.5 B 10 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
20 | Laura Ginés Laura Ginés ('86) | 86 | ESP | 5.42 | +0.1 A 10 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Victoria Held Victoria Held ('96) | 96 | SUI | 5.42 | +0.5 B 11 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 | Carolina Bianchi Carolina Bianchi ('88) | 88 | ITA | 5.37 | -1.0 A 11 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
23 | Georgiana-Melania Legman Georgiana-Melania Legman ('95) | 95 | ROU | 5.06 | +0.4 B 12 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Martine Bye Martine Bye ('93) | 93 | NOR | NM | A | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 4.7. Finale A Finale | 4.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Karolina Tymińska Karolina Tymińska ('84) | 84 | POL | 13.99 | A 1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Estefanía Fortes Estefanía Fortes ('87) | 87 | ESP | 13.66 | A 2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Linda Züblin Linda Züblin ('86) | 86 | SUI | 13.30 | A 3 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Valérie Reggel Valérie Reggel ('87) | 87 | SUI | 13.15 | A 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Michelle Zeltner Michelle Zeltner ('91) | 91 | SUI | 13.02 | B 1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Laura Ginés Laura Ginés ('86) | 86 | ESP | 12.61 | A 5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Klaudia Muchlada Klaudia Muchlada ('95) | 95 | POL | 12.49 | B 2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Izabela Mikołajczyk Izabela Mikołajczyk ('90) | 90 | POL | 12.43 | A 6 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz ('97) | 97 | SWE | 12.33 | B 3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Martine Bye Martine Bye ('93) | 93 | NOR | 12.30 | A 7 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Lisa Linnell Lisa Linnell ('91) | 91 | SWE | 12.29 | A 8 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Agnieszka Borowska Agnieszka Borowska ('91) | 91 | POL | 12.01 | B 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Frida Johansson Frida Johansson ('95) | 95 | SWE | 11.88 | B 5 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Victoria Held Victoria Held ('96) | 96 | SUI | 11.62 | B 6 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Yanira Soto Yanira Soto ('88) | 88 | ESP | 11.32 | B 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Georgiana-Melania Legman Georgiana-Melania Legman ('95) | 95 | ROU | 11.31 | B 8 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Tamara del Rio Tamara del Rio ('89) | 89 | ESP | 11.06 | B 9 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Laura Oberto Laura Oberto ('93) | 93 | ITA | 10.68 | A 9 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Georgiana Muscalu Georgiana Muscalu ('88) | 88 | ROU | 9.68 | A 10 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
20 | Sara Elena Bianchi Bazzi Sara Elena Bianchi Bazzi ('91) | 91 | ITA | 9.97 | B 10 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Anamaria Ioniţă Anamaria Ioniţă ('88) | 88 | ROU | 9.97 | A 11 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 | Carolina Bianchi Carolina Bianchi ('88) | 88 | ITA | 9.87 | A 12 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
23 | Florentina Budica Florentina Budica ('95) | 95 | ROU | 9.32 | B 11 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
24 | Federica Palumbo Federica Palumbo ('95) | 95 | ITA | 9.30 | B 12 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 5.7. Finale A Finale | 5.7. | ||||||||||||||||||||||
1 | Linda Züblin Linda Züblin ('86) | 86 | SUI | 48.12 | A 1 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Laura Ginés Laura Ginés ('86) | 86 | ESP | 44.45 | A 2 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Valérie Reggel Valérie Reggel ('87) | 87 | SUI | 43.46 | A 3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Estefanía Fortes Estefanía Fortes ('87) | 87 | ESP | 42.35 | A 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Yanira Soto Yanira Soto ('88) | 88 | ESP | 40.82 | B 1 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Klaudia Muchlada Klaudia Muchlada ('95) | 95 | POL | 39.28 | B 2 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz ('97) | 97 | SWE | 37.69 | B 3 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Victoria Held Victoria Held ('96) | 96 | SUI | 37.42 | B 4 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Izabela Mikołajczyk Izabela Mikołajczyk ('90) | 90 | POL | 37.38 | A 5 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Lisa Linnell Lisa Linnell ('91) | 91 | SWE | 37.12 | A 6 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
11 | Karolina Tymińska Karolina Tymińska ('84) | 84 | POL | 36.34 | A 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Tamara del Rio Tamara del Rio ('89) | 89 | ESP | 36.24 | B 5 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Agnieszka Borowska Agnieszka Borowska ('91) | 91 | POL | 36.19 | B 6 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 | Michelle Zeltner Michelle Zeltner ('91) | 91 | SUI | 35.81 | B 7 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Federica Palumbo Federica Palumbo ('95) | 95 | ITA | 35.73 | B 8 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
16 | Georgiana-Melania Legman Georgiana-Melania Legman ('95) | 95 | ROU | 35.20 | B 9 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
17 | Carolina Bianchi Carolina Bianchi ('88) | 88 | ITA | 34.52 | A 8 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Florentina Budica Florentina Budica ('95) | 95 | ROU | 33.83 | B 10 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Sara Elena Bianchi Bazzi Sara Elena Bianchi Bazzi ('91) | 91 | ITA | 28.56 | B 11 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
20 | Anamaria Ioniţă Anamaria Ioniţă ('88) | 88 | ROU | 28.36 | A 9 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
21 | Georgiana Muscalu Georgiana Muscalu ('88) | 88 | ROU | 28.19 | A 10 | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
22 | Laura Oberto Laura Oberto ('93) | 93 | ITA | 27.76 | A 11 | PB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
23 | Frida Johansson Frida Johansson ('95) | 95 | SWE | 26.63 | B 12 | SB | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Martine Bye Martine Bye ('93) | 93 | NOR | NM | A | |||||||||||||||||||
|